Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) devil-k válasza #09634560 (#39942) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem is egyértelmű a Mede8er 600X3D. Minden benne van ami kell, jó támogatottság, folyamatos FW, 3+2 év jótállás stb. Szerintem ez az egyik "best buy".

- mozi bolondéria -

(#39952) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Hali!

A Mede8er kiszolgálásához full HD anyagokhoz elég az 5400-as fordulatu HDD, USB 2-es csatival? Bár USB 3-at nem is fogad, ha jól tudom. Na és 2,5-ös vagy 3,5-ös?

Bakker, most néztem az eMAG mai akcióját, nincs is csak USB 3-as külső vinyójuk. Ezt össze lehet hozni a Medével?

[ Szerkesztve ]

(#39953) liszi70 válasza tamáspapa (#39952) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A Mede8er kiszolgálásához full HD anyagokhoz elég az 5400-as fordulatu HDD, USB 2-es csatival?"

Elég.

"Bár USB 3-at nem is fogad, ha jól tudom."

Miért ne fogadna? :)

"Na és 2,5-ös vagy 3,5-ös?"

Az mindegy. De a saját tápellátás és az ár-érték arány miatt érdemesebb szerintem 3,5-eset tenni hozzá. De ha a mobilitás a fontos, akkor 2,5.

[ Szerkesztve ]

(#39954) tamáspapa válasza liszi70 (#39953) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

És hogy fogadja az USB-3-at, ha nincs (van?) rajta 3-as csati?

Ja bocs, én a MED600X3D-ről beszélek...

[ Szerkesztve ]

(#39955) liszi70 válasza tamáspapa (#39954) üzenetére


liszi70
nagyúr

Attól, hogy nem 3-as a csatija, attól "fogadja" az USB 3-as eszközöket, de USB 2-ként fog működni. :)

[ Szerkesztve ]

(#39956) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok!

Valaki legyen kedves vilgosítson fel hogy mi értelme van a média lejátszónak?

A TV-m-en szeretnék nézni MKV filmeket, kb ennyi. Ehhez miért kell?

Nem elég ha ráteszem az USB-re a filmet és bedugom a TV-be? :U

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39957) liszi70 válasza BLOODSHOT (#39956) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mi értelme van a média lejátszónak?"

Ha tökéletesen elégedett vagy a tévéd lejátszójával, akkor számodra semmi értelme nincs. (Egészen addig, míg ki nem próbálsz egy jófajtát. ;] )

(#39958) BLOODSHOT válasza liszi70 (#39957) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Még nemtudom hogy megvagyok-e elégedve vele, mert csak a jövő héten veszem meg.

Tehát mire jó?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39959) devil-k válasza BLOODSHOT (#39958) üzenetére


devil-k
nagyúr

Olvasnivaló

- mozi bolondéria -

(#39960) BLOODSHOT válasza devil-k (#39959) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Köszi.

PS4 nem alkalmas "médialejátszóként" való funkcionálásra?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39961) liszi70 válasza BLOODSHOT (#39958) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jobb kép és hangminőség, jobb kezelhetőség, több funkció, több szolgáltatás, bővebb formátumtámogatás, fejlett hálózati képességek, több csatlakozó, valós 3D támogatás lehetősége stb.

(#39962) tamáspapa válasza liszi70 (#39955) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Tehát 2-es sebességgel fogadja az infót, de a 3-as HDD-hez adott csati-zsinór olyan, hogy belemegy a Mede aljzatába? Vagy kétfélét adnak hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#39963) BLOODSHOT válasza liszi70 (#39961) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Köszönöm.

És mindezt a gépről stream-elve, esetleg összekötve vele, vagy usb sticken keresztül?

Mivel Apple-ös vagyok, ezért nyilván az Apple TV felé hajlok.

Tényleg nemtudok vele 1080p-t streamelni rendesen? Első és legfontosabb a kép és hangminőség, tehát ezek oltárán szívessen feláldozom az Apple logós dobozt.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39964) devil-k válasza BLOODSHOT (#39963) üzenetére


devil-k
nagyúr

El kell felejteni az Apple-t és az Androidot, ez másképp működik itt. :)

"PS4 nem alkalmas "médialejátszóként" való funkcionálásra?"

Nekem is van PS4-em, eszembe nem jutna BD lemezekkel etetni vagy ilyen célra használni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39965) BLOODSHOT válasza devil-k (#39964) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Amit egyel feljebb írtam arra tudsz mondani vmit? :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39966) devil-k válasza BLOODSHOT (#39965) üzenetére


devil-k
nagyúr

Arra gondolsz, hogy kell összekötni a TV-vel?

médialejásztó >>>HDMI kábel >>> TV
médialejásztó >>> HDMI kábel >>>erősítő >>> HDMI kábel >>> TV
külső HDD >>> USB kábel >>> médialejátszó >>> HDMI kábel >>> TV

...stb.

(#39967) BLOODSHOT

Igen!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39967) BLOODSHOT válasza devil-k (#39966) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Tehát a külső HDD akár lehet egy USB stick is, amit beledudok a médialejátszóba, azt összekötöm HDMI-vel a TV-vel és kész is vagyok?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39968) BLOODSHOT válasza devil-k (#39966) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Köszi!

Akkor már csak egy utolsó kérdésem lenne, melyiket érdemes? Mint említettem a képminőségben nem szeretnék kompromisszumot kötni, sem a hangban. De azért jólenne ha nem 100.000 be kerülne. :)

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39969) devil-k válasza BLOODSHOT (#39968) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mekkora és milyen megjelenítő?

(#39970) BLOODSHOT

Oda bőven elég a Mede8er 600X3D is. Ha esetleg a közeljövőben váltanál nagyobb megjelenítőre (55"<) vagy vetítőre, akkor érdemes lehet Popcorn A400/410-t venni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39970) BLOODSHOT válasza devil-k (#39969) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Sony KDL 42 W8

ASUS O! Play Mini ről vélemény? elég jók a feedbackek róla.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39971) Ance válasza tamáspapa (#39962) üzenetére


Ance
őstag

Visszafelé kompatibilis az usb3, tehát nem kell külön kábel a med-hez bemenetileg. Egyedül az usb3 kimenet más (ami kijön az usb3-mas eszközböl), tehát usb3 kábel kell az összekötéshez mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#39972) devil-k válasza BLOODSHOT (#39970) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én nem venném meg, de ez én vagyok. :) Volt ASUS médialejátszóm régen, elég volt belőle.

(#39973) BLOODSHOT

"Képminőségben/hangban durván észrevehető a két player közti különbség?"

Ez sok mindentől függ... Gyanítom, hogy nem vennél észre nagy különbséget a két lejátszó képe között ekkora méretben.

Viszont szoftveresen igen. Próbáld ki az Asus-t és a Mede8ert. Egyértelmű, hogy melyiket fogod választani szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39973) BLOODSHOT válasza devil-k (#39972) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Nekem ez lenne az első.

Képminőségben/hangban durván észrevehető a két player közti különbség?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39974) BLOODSHOT válasza devil-k (#39972) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Sosem csinálnék rajta semmi csak a filmeket nézném meg, meg PS-eznék aminek van saját menüje.

Tehát ilyen internetezés stb kiázárt. Arra van gépem. Vagy nem erre értetted a software-es dolgot?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39975) devil-k válasza BLOODSHOT (#39974) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mede8er

Asus

- mozi bolondéria -

(#39976) BLOODSHOT válasza devil-k (#39975) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

ok :DDD

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#39977) tamáspapa válasza Ance (#39971) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Akkor elvileg a HDD-hez olyan kábelt adnak, ami bemegy a Med USB-aljzatába. Találtam olyan HDD-t is amin mindkét kimenet rajta van. Legalább is az ismertetőben úgy írták, hogy interfész: USB3, USB2. [link]Most ez vagy két fizikai kimenetet jelent, vagy csak a lefelé kompatibilitást jelzi?
A másikhoz csak USB3-at ir:[link]. Mondjuk ennél meg jelez egy mini USB portot, az mire jó?

(#39978) Madwe válasza tamáspapa (#39977) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nincs olyan, h mindkét kimenet. Az usb3 az pont ugyanaz mint az usb 2... esetleg olyan szokott még lenni, h van rajta mondjuk 1 usb3 és 2 usb2 aljzat, kb költségspórolás miatt... de usb2es kábel is belemegy usb3as aljzatba, valamint usb3as kábel is usb2esbe... Ez igaz usb1re is, ott csak annyi a trükk, h azon nem megy át akkora fesz, ezért ami áramot is vesz fel, s usb1be dugod be, ott 2xusb1 konnektor van, egyiken az áramot, másikon az adatot kapja...

(#39979) tamáspapa válasza Madwe (#39978) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Akkor egy a lényeg: ha veszek egy USB 3-asnak mondott külső HDD-t az tudom majd csatlakoztatni/használni a Mederhez/ben? Persze USB 2-es sebességgel.

(#39980) thorex


thorex
tag

Üdv!!!

Egy kis segítséget szeretnék kérnék mert nem igazán értek a médialejátszókhoz, de szeretnék venni egyet. A cél, hogy USB-ről vagy külső HDD-ről főleg blu-ray minőségű filmeket le tudja játszani, de amellett sok más formátumot is tudjon. (a blu-ray minőség lejátszásakor én a BD struktúrára gondoltam amibe van a stream-könyvtár ahol a videók vannak -> szóval a film menüs lejátszással menjen és ugyanígy a dvd minőség is). :))
Wifi nem lényeges sem a 3D minőség. Az ár azért lényeges mondjuk max. kb. 30000ft

A választ előre is köszönöm.

(#39981) Multibit válasza thorex (#39980) üzenetére


Multibit
veterán

szóval a film menüs lejátszással menjen
A mai lejátszók ezt nem tudják. Használtat kell venned: Dune Smart/Duo/Max, Popcorn A210.

(#39982) devil-k válasza thorex (#39980) üzenetére


devil-k
nagyúr

A BD menü lejátszás a következő okból kifolyólag nem fog menni: [link]

Ebben az árszegmensben pedig a WD TV Wireless-N HD lejátszó az ajánlott, ha újban gondolkozol.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39983) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ez a full BD menü, egy igazán felesleges "szolgáltatás". Talán az esetek 1/2%-ban van rá szükség.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39984) devil-k válasza Mezga Aladár (#39983) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy még akkor sem.

- mozi bolondéria -

(#39985) zsgodor


zsgodor
csendes tag

Sziasztok,
Hálózati média lejátszót szeretnék venni egy ideje nézegetem az IconBIT XDS1003D-t.
Ebayen 100EUR körül meg lehet venni Bővebb infót itt találtok.[link]
Tetszik a kütyü meg ahogy látom elég sűrűn adnak ki hozzá új FW-t.
Egy kérdésem lenne akinek esetleg van ilyenje a menüje magyar nyelvű?
Köszönöm a válaszokat.
Üdv

(#39986) thorex


thorex
tag

Köszönöm a válasz :R :R :R ( Multibit, devil-k)

Szóval ha van egy nem eredeti blu-ray filmem m2ts-ekben a gépen (amihez elvileg menü is van), azt nem tudom majd lejátszani USB-ről egy újjonnan vett médialejátszón (pl.: WD TV Wireless-N HD)???

(#39987) Petykó78


Petykó78
tag

Aki esetleg A400 vásárlásán gondolkodik... A disztribútor szerint már csak 4 db van raktáron. Ez persze lehet marketing is, de valőszínű, hogy ez a valós helyzet.

Most hoztam haza egyet, valószínű jövök majd a kérdéseimmel ha szabad.

(#39988) devil-k válasza thorex (#39986) üzenetére


devil-k
nagyúr

Le tudod játszani, csak menü nem lesz. De ha mondjuk 2 féle verzió van a lemezen, akkor egy gombnyomás és tudsz váltani.

- mozi bolondéria -

(#39989) dh66e válasza thorex (#39986) üzenetére


dh66e
veterán

A mai lejátszókon nem lehetséges a menük megjelenítése.Amennyiben ez fontos neked akkor csak használt lejátszó-korábban felsorolva-után kell nézned.
Lite módban a jobb playák viszik az ilyen állományokat-egyszerűen kihagyja a menüt.

[ Szerkesztve ]

(#39990) thorex


thorex
tag

Ismételten köszönöm devil-k-nek és dh66e-nek :R :R :R

(#39991) MaCS_70 válasza zsgodor (#39985) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én tartanék tőle egy kicsit -- Android 2.2??? :Y

Meg nekem valahogy az is furcsa, hogy a neten róla talált anyagok többsége mintha orosz vonatkozású lenne.

Egyelőre arra sem találtam utalást, hogy milyen FPS-ekkel működik, de az Android némi gyanakvásra ad okot.

Amúgy okos meg tetszetős készüléknek tűnik, de valahogy olyan olcsón, de viszonylag ügyesen összetákolt jellege van.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39992) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdeklődöm, hogy médialejátszókéknál, különös tekintettel a Med8Er 600-asra, mennyire reális az mp3-ak és egyéb zenei anyagok fájlinformáció (ID3) alapján (múfaj, előadós, stb. szerint) történő lejátszása, lejátszási listák kezelése.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39993) zsgodor válasza MaCS_70 (#39991) üzenetére


zsgodor
csendes tag

Köszönöm a választ macs_70.
És erről mi a véleményed, [link]
Mert ezt is meg lehetne venni Ebayen 100EUR körül.
Köszönöm Zsolt

(#39994) devil-k válasza zsgodor (#39993) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább tegyél hozzá 13.000 Ft-ot és hozz el egy Mede8er 600X3D-t. Jobban jársz vele.

- mozi bolondéria -

(#39995) liszi70 válasza zsgodor (#39993) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez nekem is szimpatikus, főleg a kijelző miatt, ami ebben az árkategóriában fehér hollónak számít a médialejátszók között.

Én gyáva kukac vagyok, sosem merek kockáztatni, és olyan terméket venni, amiről nincs elég visszajelzés és tapasztalat. Te biztos bátrabb vagy, vegyél már egyet, és oszd meg velünk a tapasztalataidat! :D

(#39996) devil-k válasza liszi70 (#39995) üzenetére


devil-k
nagyúr

Aztán meg ha nem jön be hallgathatod, hogy miért beszélted rá. ;]

- mozi bolondéria -

(#39997) mivamma válasza zsgodor (#39993) üzenetére


mivamma
senior tag

Végre valami, ahol nem voltak bedro......va, a tervezők :D
Külalak 5-ös :R

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#39998) liszi70 válasza devil-k (#39996) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem volt érezhető az irónia? :)

(#39999) devil-k válasza liszi70 (#39998) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak egy nagyon picit. ;)

- mozi bolondéria -

(#40000) MaCS_70 válasza zsgodor (#39993) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érteni nem értek ugyan hozzá, de amellett, hogy kifejezetten pofás és ügyes készüléknek tűnnek, valahogy nem áll nálam össze a kép. Német tervezés, ugyanakkor szinte csak holland és orosz megjelenés a neten...

Furcsa ez az Android 2.2 másodrendszer is, már a két éves teszt szerint is viccesen régi:

[link]

Viszont már a PH is felfigyelt rá:

[link]

Plusz egy kissé kusza a típuspaletta, bár kétségtelenül nagyon sokat ígér.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.