Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) FLx válasza devil-k (#38100) üzenetére


FLx
addikt

Sejtettem, hogy elírás ez.

(#38102) Madwe válasza devil-k (#38097) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért is csodálkoztam, kábelen mar érthetőbb :) (felreolvastam az eredeti kérdést...)

(#38103) tomic válasza devil-k (#38097) üzenetére


tomic
addikt

Akkor neked egy egyedi lejàtszód van. Vagy a neted szuper. Mert nàlam a 10 megàs netnél mikor teljes sebességgel töltök bizony nincs lejàtszàs hàlozatról. Korlàtozni kell a felére a sebességet.

(#38104) devil-k válasza tomic (#38103) üzenetére


devil-k
nagyúr

UPC 240-es netem van. Az tény, hogy a hálózat összeállításakor figyeltem minden szempontra.

Most költözik a mozi egyik szobából a másikra és ide net kábelt is be kell húzni. Gondolkoztam a CAT6A kábelen, ami nem is lenne drága (150 Ft/m), viszont 1 db dugó rá 2.800 Ft... (Jah, és a fali aljazat, patch kábel...) Nos, ebből kellene nekem 12!!! :Y A mostani kábelre pedig 100 Ft...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38105) Multibit válasza tomic (#38103) üzenetére


Multibit
veterán

A letöltés sebessége nyilván függ a neted sebességétől, de a letöltés melletti lejátszásnak már nincs köze az internet előfizetés sebességéhez (tehát ez utóbbi akár 10 Mbps nettel is szuper lehet). Ehhez csak jó hálózat (LAN) és jó hálózati eszközök kellenek.

(#38106) Integra válasza devil-k (#38104) üzenetére


Integra
titán

nem jó a cat5e?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38107) Warter válasza FLx (#38094) üzenetére


Warter
őstag

Nálad tuti van valami hálózati probléma, nekem a 300-as sose dobta el a kapcsolatot és a frissítésekkel se volt soha semmi gond. :N

(#38108) devil-k válasza Integra (#38106) üzenetére


devil-k
nagyúr

De, az is jó, csak a jövőre gondoltam olyan téren, hogy ki tudja, hogy 3-4 év múlva milyen sebességű internet lesz és emiatt nem szeretném újrakábelezni majd a szobát. A CAT5E 1000 Mb/s átviteli sebességig megy, és aztán?

Ezért szerettem volna CAT6A-t, de horror áron van a csatlakozó rá és a fali aljzat is.

Így FTP kábelt fogok használni, ami árnyékoltabb és stabilabb...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38109) mivamma válasza devil-k (#38104) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Én körbenéznék a helyedben itt. Mi mindig náluk vásárolunk. 2800 ft/dugó :W , az meg miből van??? ;]

Ha van cég, aki be tud regisztrálni náluk, akkor kb 20-30 % lejön még ezekből az árakból!

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#38110) Integra válasza devil-k (#38108) üzenetére


Integra
titán

ha a jövőbe invesztálsz, akkor lekell nyelni a békát :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38111) B.attila


B.attila
tag

Popi A-400 (SYNOLOGY)
hálózatról a a BD nem megy 3D meg sem próbáltam

A-400 at csak az vegyen akinek rendben vannak az idegei és hajlandó sok szívatást elviselni a BRILIÁNS képért

[ Szerkesztve ]

Cuore Sportivo

(#38112) Patice


Patice
Topikgazda

Dune HD-TV301 + Synology DS213 + CAT5e kábelek + TP-Link1043ND router.

NFS-en és Sambán is akadásmentes a BD50 is. Letöltés persze mindig megy a háttérben (beszabályozva), de alacony prioritással.

Kényelmes. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38113) Madwe válasza B.attila (#38111) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen hálózaton? kábelesen? cat5e kábelen minimum? az hogy nem megy úgy érted hogy szaggatottan megy? fentebb pont írták hogy minden probléma nélkül megy...

(#38114) devil-k válasza mivamma (#38109) üzenetére


devil-k
nagyúr

Basszus.... .Ez marha érdekes...... :Y :Y

Te CAT6A-t használsz? Gondolom magánszemélyként is lehet itt vásárolni nem?

B.attila

Itt valami szűk hálózati keresztmetszet lesz a hiba. Nálam minden megy, szóval a hiba nálad van.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38115) Chrys_ válasza Madwe (#38098) üzenetére


Chrys_
addikt

Nálam PCH-A400 SFTP kábellel van összekötve a routerrel (ASUS RT-AC66U). Ez media bridge-n keresztül (AC wifi) egy másik RT-AC66U-val, amiből SFTP kábel megy a SYNOLOGY NAS-ba.
Mindent tökéletesen lejátszik, hálózati probléma nélkül (BD 3D ISO-t is).

(#38116) mivamma válasza devil-k (#38114) üzenetére


mivamma
senior tag

Magánszemélyként nem használok cat6-ot (nehezebb megküzdeni vele mint egy anakondával :D ), de a munkám folytán találkozom vele elég sokszor. Biztos lehet, én még nem próbáltam (cégre veszek mindent). De egyet tudok, messze a legjobb árakat kínálják a hálózatépítés terén!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#38117) devil-k válasza mivamma (#38116) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi az infót!

Közben felvettem velük is a kapcsolatot és azt javasolták, hogy bőven elég a CAT6 FTP is nekem, nem érdemes foglalkozni a CAT6A-val, mint magánember.

(Debrecenben is ezt mondták)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38118) mivamma válasza devil-k (#38117) üzenetére


mivamma
senior tag

Nincs mit! Így legalább marad pénzed a hideg téli napokon egy kis pálinkára :DD

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#38119) devil-k válasza mivamma (#38118) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az biztos. ;] :R

- mozi bolondéria -

(#38120) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Visszaolvastam, de nem találtam meg a választ. Létezik most olyan média lejátszó (ami azért minőségibb), amelyen van analóg 5.1 audio kimenet (3 x rca)?
(Lehet külön venni átalakítót, de egyben nekem szimpatikusabb lenne.)

(#38121) BBéci válasza Panthera (#38120) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal évek óta nem gyártanak olyat, érthető okokból.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38122) Panthera válasza BBéci (#38121) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi!
És vásárlásnál mostanában szokás még figyelni, hogy milyen chip van egy ilyen lejátszóban? Korábban amikor itt (?) jártam ez téma volt úgy emlékszem.

Az ajánlott márkákkal nagyjából tisztában vagyok (Dune, Popi), de tudnátok mondani típust?
(Kezdő hsz-be nem akartátok még beleírni? Nem kötözködésképpen kérdezem, delaikusoknak hasznos lenne.)

[ Szerkesztve ]

(#38123) devil-k válasza Panthera (#38122) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mennyit szánnál médialejátszóra?
Miket játszanál le?
Milyen megjelenítőn?
Mekkora megjelenítőn?
Mi az amire szükséged van (extra)?

- mozi bolondéria -

(#38124) BBéci válasza Panthera (#38122) üzenetére


BBéci
titán

Annyira kevés az ajánlott készülékek száma, hogy nem nehéz eligazodni közöttük.
Vedd hozzá az említettekhez a Mede8er-t és a WD TV-t és annyi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38125) Chrys_


Chrys_
addikt

A HEVC támogatására új HW-t adnak ki a gyártók, vagy meg tudják oldani sw-oldalon is? Esetleg ez nem megoldható, mert túl leterhelné a processzorokat?

(#38126) B.attila válasza devil-k (#38114) üzenetére


B.attila
tag

Gigás a hálózat és nem megy de nem is érdekel már van benne egy 3Tb az elég mindenre

de a hálózati lejátszástól függetlenül is rengeteget lefagy, szinte nem telik el úgy nap hogy ne kelljen villogó pirossal újra indítanom

de a képminőség miatt inkább szívok mert nem láttam még ehhez foghatót

Cuore Sportivo

(#38127) devil-k válasza B.attila (#38126) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az rendben van, de akkor is fenntartom, hogy valami nem okés nálad hálózati téren.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38128) tomic válasza Multibit (#38105) üzenetére


tomic
addikt

Akkor most miről is beszélünk? Akkor a Popcorn tudja vagy nem? Adott a nem túl lassú netem egy Zyxel 325V2-vel. Amiről mindenki csak jókat ír ugye. De nálam mégis le kell korlátozni,hogy lejátssza az ilyen formátumokat..

(#38129) Multibit válasza tomic (#38128) üzenetére


Multibit
veterán

Az a ZyXel valóban jó masina, de figyelembe kell venni, hogy milyen CPU-val és mekkora RAM-mal van szerelve. A torrent - ha nem tartják kordában -, könnyen meg tudja fektetni az alatta lévő vasat. Bizony el kell fogadnod, hogy masszív párhuzamosan terhelés esetén segíteni kell a NAS-odon! Vagy alkalmazod a "human load balancing"-et, vagy veszel egy erőgépet (az a baj, hogy az utóbbi megoldás fáj a zsebnek).
A LAN-od stabil gigabites? A routered kellően erős? Első lépésként meg kell keresned a gyenge láncszemet a hálózatban!

[ Szerkesztve ]

(#38130) Madwe válasza tomic (#38128) üzenetére


Madwe
nagyúr

A netnek semmi köze ehez, sőt ha gyors pont rossz... Van egy gigabites belső halod mondjuk. Ezen a belső lejátszás ugye gigabites sávszélességet érhet el. Viszont minden egyéb, nem a lejatszassal kapcsolatos hálózati tevékenység a gigabites sávszélességbol vesz le valamennyit. Pl ha csak 10mbps neted van, akkor max 1 gigabit mínusz 10 megabit juthat a videóra (ha más nem fut) ellenben ha gigabites neted van es maxon pörög, lehet semmi sávszélesség nem jut a videonak. Azaz minél gyorsabb a neted, annál jobban tudja leterhelni a belső halod, annál rosszabb lehet a videó lejátszás (ha nem figyelsz erre) pl a torrent, hálózati másolás is megy, pl pcrol nasra másolsz, az megint csak rontja a helyzetet, mert a nason a ram proci elfogyhat, s ha nem ssd hanem hdd van benne, akkor az írás olvasási sebessége is lehet a szűk keresztmetszet.

De azt felejtsétek el hogy a belső halotok sebessége a nettol függ, mert nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#38131) Panthera válasza devil-k (#38123) üzenetére


Panthera
őstag

Főleg HD-s avi, mkv, iso. 3D nem fontos (de ha tudja, az nem baj). Tv okosítás nem érdekel.
A régebbi anyagokat is viszik általában?

Van egy külső rack-es 2,5 HDD-m, az lenne a forrás. (Érdemes rekeszest venni hogy beletegyem, vagy annak csak helyfoglalás szempontjából van jelentősége?

42" led tv, de opcionálisan full hd-s dlp projektor is bejöhet még a képbe.

Néztem, hogy a legolcsóbb dune és mede8er az 45e körül van, 30 körül gondolkoztam, de nyilván Ti meg tudjátok mondani, hogy elég-e nekem egy olcsóbb wd pl.

[ Szerkesztve ]

(#38132) devil-k válasza Panthera (#38131) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha nem jönne be a vetítő, azt mondanám, hogy vegyél WD Live Stream-t, de inkább Med600-t. (De leginkább Popcorn A400/410, mivel a képminőség agyonveri az előző két lejátszót).

A HDD-hez meg érdemes dokkolót venni és úgy hozzákötni a médialejátszódhoz. Viszont ha a a dokkoló árát nézem, akkor már lehet érdemes Med800-at venni, amibe pakolhatsz is HDD-t a "gyomrába". Ilyen szempontból kényelmesebb. VISZONT, a Popcorn A400 akciós most, a Med800-hoz képest az árkülönbözet 13.700 Ft. Ebbe is tudsz HDD-t rakni, a vetítőhöz a legjobb.

Sok mindentől függ ez a dolog... De ha BD-t néznél, már könnyebb lenne ajánlani ilyen téren. :D AVI-hoz nem vennék drágább lejátszót.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38133) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Egreat R6 C-m, mostanában néha ledobja a drive-ot.
Ha vennem kellene valamit mert ez végleg megadja magát akkor mit javasolnátok? Ennek elégedett vagyok a lejátszási tudásával de két plussz funkció kellene, belső hdd (cserélhető) és hálózat (hogy hálózaton keresztül tudjak felmásolni rá filmeket).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38134) devil-k válasza Met (#38133) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor Med800-as.[link]

- mozi bolondéria -

(#38135) Panthera válasza devil-k (#38132) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi! :D
Így most már tisztább ;] , csak ki kell találnom mit akarok. :)

"De ha BD-t néznél" - pontosan mit szoktatok BD alatt érteni, nagyméretű rip - mkv, iso, ugye? :)

Ja, még valami. Ezeken mindig van optikai vagy koax kimenet (mede8er, popcorn)? Pl. ha csak hdmi lenne, akkor úgy szokás összekötni, hogy először az erősítő, utána onnan hdmi-n tovább a kép a tv-re vagy projektorra?

[ Szerkesztve ]

(#38136) Panthera


Panthera
őstag

Azért is kérdezem, mert valahol olvastam arról, hogy hdmi 1.4 alatt nem tudja némelyik erősítő (?) felbontani a képet és a hangot.

(#38137) Dorian válasza Panthera (#38135) üzenetére


Dorian
félisten

BD alatt az eredeti BD ISO-t, érintetlen kép-hangú remux-ot, esetleg nagy duzzogva a BD25-öt értjük. Ilyen 10-15 MB-os mkv-kat semmiképpen.

Igen, normálisabb lejátszókon van a HDMI mellett optikai vagy koax hangkimenet. De ha az erősítőd is képes rá, jobban jársz, ha HDMI-t használsz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38138) devil-k válasza Panthera (#38135) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezért is írtam, hogy vetítéshez BD-t (Blu-ray) javasolnék. Ne feledd, hogy egy nagy vásznon az AVI-k és a mókolt MKV-k hamar elvéreznek...

Ezeken a lejátszókon mind van HDMI kimenet. Ha az erősítőd tudja fogadni a HDMI-t, akkor tessék azt használni.

Médialejátszó >>> erősítő >>> TV
Vetítő >>> erősítő <<< médialejátszó

Ahogy Dorian is írta:

BD
BD ISO

BD 3D
BD 3D ISO

BD remux
(ez érintetlen BD, csak a felesleges felirat, szinkron, menü, extra van letakarítva róla. Így akár 15-20 GB-os is lehet "spórolni". Én ezeket részesítem előnyben, nekem az előbb felsoroltakra nincs szükségem. Megtartom az eredeti hangsávot, esetleg a magyart, a két feliratot és ennyi). Ennek a forumátuma MKV. Figyelem! Ne tévesszen meg a "mókolt" 10-15 GB-os MKV verziókkal, amik valamilyen csonkításon esnek át. Egy remux MKV kb. 23-40 GB is lehet, de ez lemeztől függ.

BD25
Itt általában úgy csonkítják meg a BD-t, hogy valamilyen minőségromlás lesz a következménye (hang és kép). A cél, hogy egy BD50 ráférjen egy BD25-ös lemezre. Persze, ha az eredeti BD nem haladja meg a BD50-t, akkor ilyesmiről nem beszélhetünk.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38139) kabar válasza Panthera (#38136) üzenetére


kabar
senior tag

Az 1.4-es HDMI csak akkor gond, ha ARC vagy 3D kell. Más esetben jók szoktak lenni az erősítők. Bár a nagyon régieknél meg volt olyan, hogy a HDMI-t csak kapcsolták. Akkor a hangot külön még RCA-n vagy optikain le kellett venni.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#38140) djnice


djnice
veterán

Kis érdekesség: [link]

8911,1186,8671,8672 képminőség teszt DVD filmmel

Panasonic Plasma 55VT50E
THX Cinema Mode
contrast 36
brightness 0
Color 30
SHARPNESS 5/10

(#38141) Met válasza devil-k (#38134) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38142) Mezga Aladár válasza djnice (#38140) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A 8911 az a popi a400/410.

A többi milyen lejátszóban van?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38143) Patice válasza Mezga Aladár (#38142) üzenetére


Patice
Topikgazda

1186 = Realtek chip --> pl. Med8er 600/800/1000

8671 = Sigma chip --> pl. Dune HD-TV101/301

8672/73 = Sigma chip --> Dune HD-TV102/303

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38144) Mezga Aladár válasza Patice (#38143) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszi, kár hogy a másik nagyon népszerű lejátszóval, a popi a200/210, nincs az összehasonlításban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38145) BBéci válasza Mezga Aladár (#38144) üzenetére


BBéci
titán

Kissé régi ahhoz, hogy bekerüljön a ma kapható modellek közé egy összehasonlító tesztbe.

Lehet, hogy én vagyok ügyetlen, de csak állóképeket találtam, amik egy filmlejátszó készülék minőségének demonstrálására alkalmatlanok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38146) Patice válasza Mezga Aladár (#38144) üzenetére


Patice
Topikgazda

Popi A200/210 (és Dune HD Max, Duo, Smart B1, D1, H1 is) Sigma 8643-as chip

Állítólag ettől a chiptől a mostaniak már jobbak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38147) BBéci válasza Patice (#38146) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy jobbak, de az Epson TV9200 által vetített képen ez nem látszott, amikor a Connect vs. Base 3.0 összehasonlítást végeztem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38148) Patice válasza BBéci (#38147) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért írtam, hogy állítólag...

Én elégedett lennék a Smart sorozat képével is. Dune HD-TV301-essel is elégedett vagyok. Mióta kicsit rendbe kaptáka FW-t is, azóta nincs gondom vele. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38149) BBéci válasza Patice (#38148) üzenetére


BBéci
titán

Erről jut eszembe, az enyémet bő egy éve nem frissítettem. Érdemes?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38150) Mezga Aladár válasza BBéci (#38147) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez dvd forrásról ment. Lehet hogy fhd forrásnál más az eredmény.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.