Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) devil-k válasza anonym1s (#39100) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor egyértelműen Popcorn, főleg, ha nagyobb TV-re cserélsz.

- mozi bolondéria -

(#39102) anonym1s válasza Heffi (#39099) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Kossz!
Elfelejtettem emliteni, hogy 100ezernel tobbet nem szandekozom rakolteni.
Szoval a kerdes javitva ugy hangzik, hogy melyik a legjobb lejatszo 100ezer ft-ig?

(#39103) Heffi válasza anonym1s (#39102) üzenetére


Heffi
őstag

Nem azt írtad, hogy venni akarsz, hanem kérdezted, hogy melyik a legjobb :D

Ha nem használod ki az A410-ben a DAC-ot, akkor elég az A400-as. És az egy huszassal olcsóbb. Tegnap épp ezt kérdeztem a szakiktól, hogy vane eltérés képben és hangban a két lejátszó között, ha HDMI-n megy a jeltovábbítás.

[ Szerkesztve ]

(#39104) dh66e válasza anonym1s (#39100) üzenetére


dh66e
veterán

"a dune meg eleg sok filmet nem tud lejatszani, vagy csak hibasan,"

:F

(#39105) BBéci válasza Heffi (#39099) üzenetére


BBéci
titán

Az OPPO-k Blu-ray lejátszók. [link]

(#39104) dh66e
Divx-et vagy WMV-t, azokkal nekem is meggyűlt a bajom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39106) robi-k válasza BBéci (#39105) üzenetére


robi-k
őstag

A hivatalos OPPO oldalon csak nem fogják leírni, hogy a készülék "okosítható" médialejátszóvá és kikapcsolható benne az összes védelem (Cinavia, iso és írott lemez lejátszás blokkolása, stb.) :)
A jogvédők ezt nem igen néznék jó szemmel :DD

Magán véleményem az, hogy az OPPO a legjobb médialejátszóm, ami ez idáig megfordult nálam ;)

[ Szerkesztve ]

(#39107) dh66e válasza BBéci (#39105) üzenetére


dh66e
veterán

Divx-hez volt egy patch fájl ami megoldotta a problémát,ha jól rémlik.

(#39108) Snark


Snark
csendes tag

Sziasztok! Tanácsotok szeretném kérni, fullhd filmek lejátszásához keresek egy olyan médialejtászót, amelybe tehetek HDD-t.

A Mede8er MED800X3D-WiFi és a Popcorn Hour A-400 tűnik esélynek eddig. Ti melyiket ajánlanátok?

Nagyon fontos, hogy a szüleimnek lesz ajándék, tehát egy könnyen kezelhető, magyar nyelvű menü a legelső szempont, utána jönnek az egyebek.

Szerintetek mi különbözteti meg ezt a két modellt? Esetleg van más modell, amelyben érdemes lenne gondolkodonom?

Nagyon köszönöm a segítséget előre is.

(#39109) BBéci válasza dh66e (#39107) üzenetére


BBéci
titán

Még nem tettem fel, sőt, frissítve sem volt bő egy éve. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39110) devil-k válasza Snark (#39108) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen és mekkora megjelenítőhöz vennél lejátszót?

Szerintem a Mede8er könnyebben kezelhető lesz a szülőknek, mint mondjuk a Popi. Nem is beszélve arról, hogy Popit csak akkor vennék, ha mondjuk a TV mérete legalább 55" vagy vetítenek.

- mozi bolondéria -

(#39111) kabar válasza Snark (#39108) üzenetére


kabar
senior tag

Ugyan nem vagyok szakértő, de én a Med1000X3D-t is megfontolnám. Nincs benne ventilátor.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#39112) anonym1s válasza dh66e (#39107) üzenetére


anonym1s
őstag

Nem oldott az meg semmit. A hianyos, szar codec csomagot nem oldja meg egy szar patch.
Jol mondja BBeci, altalaban avi filmekkel van gond, de elofordult mar mkv fajlokkal is.

Legutobb 2 hete volt gondom vele. Egyik filmnel csuszott a hang a kephez kepest, majd kis ido mulva kiirta hogy "pal hang korrekcio" (vagy valami hasonlot) es attol kezdve szinkronban volt, de akadozott a hang, majdnem olyan zavaro mint amikor nem volt szinkronban.
A wd es lg teveim, plusz a laptop lejatszak rendesen, a dune nem.

[ Szerkesztve ]

(#39113) Dorian válasza anonym1s (#39112) üzenetére


Dorian
félisten

Én még normális mkv-vel nem találkoztam, amivel meggyűlt volna a Dune (D1) baja...
avi, divix meg legfeljebb XXX témából van, de azért nem nagy kár.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39114) dh66e válasza anonym1s (#39112) üzenetére


dh66e
veterán

Elhiszem de azokat a forrásokat megnézném szóval priviben küld át a release-t és ránézek.Nekem is van itthon avi,mkv de egyetlenegy nem produkált olyanokat mint amiket leírtál. Divx az nálam kilőve.Ezek szerint szerencsém volt.
Dune-nek jelezted a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#39115) liszi70 válasza Dorian (#39113) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Én még normális mkv-vel nem találkoztam, amivel meggyűlt volna a Dune (D1) baja..."

Én sem, mindegyiket zokszó nélkül lejátszotta eddig. Mit rontunk el? :D

(#39116) BBéci válasza Dorian (#39113) üzenetére


BBéci
titán

Úgy van. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39117) dh66e válasza BBéci (#39109) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben 2012 utáni fw van fent akkor nem is kell felrakni mert már tartalmazza az fw .

(#39118) BBéci válasza dh66e (#39117) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, melyik van rajta. Mindjárt megnézem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39119) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, 30-40k körül van valami best buy lejátszó? Semmi extra igény, HD és FullHD mkv-k felirattal, néhány avi a gyerekeknek, mindezt NAS-ról. TV-be HDMI, erősítőbe optikai kábel. 3D nem kell. Youtube-on kívül netes cuccok sem kellenek, viszont a youtube legyen kényelmesen kezelhető és használható sebességű. Kb. ennyi.

(#39120) aldebaran válasza Khelben (#39119) üzenetére


aldebaran
őstag

Mede8er MED600

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39121) ricsik


ricsik
őstag

Már egy ideje nem követem a média lejátszókat. Tudnátok ajánlani 30-40 között valamit kollégámnak? 720P mkv. Tecső és wifi előny, de nem feltétel. Köszi. A Mederen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#39122) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Az AC Ryan lejátszókkal mi a helyzet?
Valahonnan minőségi, márkás termékekként élnek bennem... De ha tévedek, akkor épp az ellentéte. Érdemes ezekkel foglalkozni?

(#39123) dgyuri0123 válasza ricsik (#39121) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

WD Tv Live Streaming bőven megteszi, de szerintem csak használtban lesz, mert mostanában lett kifutó mindenhol. Viszont 18-20-ért megkapod.
1080p és BD struktúra is megy 24p-ben hálózatról is. Ennél jobb lejátszó nincs a piacon ilyen áron.

"csak a zene van"

(#39124) Heffi


Heffi
őstag

A Popi A410 sztereo DAC-ja überelné az Onkyo 3007-ben lévőt?

(#39125) dgyuri0123 válasza Heffi (#39124) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nehezen tudom elképzelni, hogy a Popi jobb lenne, de ki kell próbálni, ha tudod.

"csak a zene van"

(#39126) devil-k válasza Heffi (#39124) üzenetére


devil-k
nagyúr

Forma forma, max. egy hangyafasznyival lehet jobb.

- mozi bolondéria -

(#39127) Heffi válasza dgyuri0123 (#39125) üzenetére


Heffi
őstag

Nem tudom kipróbálni, mert még vásárlás előtt állok és latolgatom, hogy 400/410 legyen a végeredmény. Nem szeretnék plusz 17000 Ft-t kiadni olyan képességért, amit nem használok ki.

(#39128) dgyuri0123 válasza Heffi (#39127) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mivel gondolom HDMI-n fogod összekötni, így én nem látnám értelmét a drágábbat venni, hacsak a képi megjelenítése nem jobb annyival, hogy megérje.

"csak a zene van"

(#39129) Heffi válasza dgyuri0123 (#39128) üzenetére


Heffi
őstag

Az tudomásom szerint, illetve a technikai paramétereket nézve - a memória méretétől eltekintve - szinte ugyanaz.

(#39130) SteveButabi


SteveButabi
csendes tag

Üdv!

Édesanyámnak karácsonyra medialejátszót szeretnék, egy kis külső laptop vinyóval.
Amire kell:
-Néha rámásolok filmeket max 720p, felirat kezelés abszolult nem érdekes
-Zenét hallgatni (mp3)
-Az unokákról készült képeket nézegetni
-HDMI-n TV-vel összekötve
Internet nincs, hálózat lényegtelen.

Azért érzitek, hogy nem egy nagyfelhasználóról lesz szó. :)
A fenti követelményt ma már gondolom minden gond nélkül teljesíti, a leges legfontosabb szempont a KÖNNYŰ KEZELHETŐSÉG ÉS MAGYAR NYELV, mivel anyukám nehezen tudja használni a műszaki dolgokat.
Asus play mini V2 vagy vmi androidos XBMC-s megoldás között vacilálok, de nyitott vagyok mindenre. Természetesen minél olcsóbban szeretném kihozni a dolgot, de nem a megbízhatóság rovására. Cégesen veszem, tehát a magyar forrás plusz pont.

Minden ötletet, vélemény előre is köszönök!

(#39131) dgyuri0123 válasza Heffi (#39129) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor viszont az olcsóbbat mondanám és esetleg később vennék hozzá egy tuning tápot.

[link]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39132) dgyuri0123 válasza Heffi (#39129) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Már nem tudtam szerkeszteni.

Vagy itt:[link]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39133) gógyi válasza dgyuri0123 (#39132) üzenetére


gógyi
aktív tag

Próbált már valaki ilyen tápot?

(#39134) robi-k


robi-k
őstag

Én próbáltam (kaptam az A410-hez). Mivel nem próbáltam a popi A410-es DAC részét, arról nem tudok nyilatkozni, de a HDMI-n sem képnél, sem hangban nem hozott észrevehető javulást.
Megjegyezném, hogy könnyen megeshet, hogy egyszerűen csak gyenge a rendszerem ahhoz, hogy ilyen különbségek már láthatóak/hallhatóak legyenek :)

(#39135) Heffi válasza dgyuri0123 (#39131) üzenetére


Heffi
őstag

Ez a táp jó ötletnek tűnik.

(#39136) dgyuri0123 válasza gógyi (#39133) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sajna még nem, de biztosan jót tesz mind a hangnak, mind a képnek.

A gyári kb.1000 Ft-os táp semmit sem finomít a hálózat zavarain és az interferenciákat is "gyűjti" rendesen.

Nem véletlenül léteznek hálózati szűrők sem. Ha lesz picike + a zseton a zsebemben, biztosan befizetek egyre. :K

Persze nem lenne baj, ha jelentkezne olyan is, aki használja.

(#39134) robi-k: megkérdezhetem, milyen erősítőd van?

Bejáratott táp volt, vagy dobozos új?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39137) Multibit


Multibit
veterán

Ha már tuning táp, akkor az egy masszív, jól stabilizált, analog tápegység legyen! Kisjelű eszközön sokat dob a ma elterjedt kapcsolóüzemű gagyi helyett. Az aranykorban bizonyos "elborult" gyártók néha még teljesítményerősítőhöz is stabilt tápot építettek ;)

(#39138) robi-k válasza dgyuri0123 (#39136) üzenetére


robi-k
őstag

Denon AVR-4310
Bejáratott táp volt.

(#39139) dgyuri0123 válasza Multibit (#39137) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Miért ne tegyünk ilyet is elé, mert ettől biztosan jobb lesz? :DDD

[link]

Szerintem ésszerű határokon belül mozogva is lehet találni megfelelő tápot. A gyárinál biztosan sokal jobb a Microsoft-os is. A Lejátszó-n is írják, hogy képben-hangban sokat javíthat a minőségen.
Persze próba cseresznye. ;)

(#39138) robi-k: nincs további ötletem, de azért szívesen kipróbálnám :U

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39140) Mezga Aladár válasza robi-k (#39134) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem ez nem az a szint ahol érdemes táp tuningal próbálkozni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39141) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#39140) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt azért nem értem, mert pl. a külső Dac-om USB kábelének a cseréje után határozott a javulás, vagy a Med600 is egészen másképp (jobban) szól HDMI-n, mint az elődje egy WD Streaming, pedig nem milliós az erősítőm, sem a lejátszóm. De egy villásdugó forgatás is meglepő eredményeket hozhat nem csak a High Endben, hanem jóval alatta is. Akkor pl. a Med600 külső tápjának a cseréje nem hoz semmit ugyan azon a rendszeren?

A Popcornhoz létezik gyári belső táp tuning, sok pénzért. Ha ennyire nem ér semmit ezen a szinten, akkor miért csináltatják sokan? Placebo?

Ettől függetlenül lehet, hogy ez a táp fabatkát sem ér..... :U
Ha érdekel elolvashatod itt: [link]

Idézet az oldalról:

"A táp 12V-os csatlakozóját lecseréltük a lejátszókba illeszkedő, teljesen fém dugóra, az eredeti kábelét vastagabb, műanyag szövet borításúval helyettesítettük, amelyre egy ferritgyűrű is került a további zavarszűrés érdekében. Ezen tápegységre cserélve a lejátszók gyári tápját mind a kép-, mind a hangminőség terén érezhető javulásra számíthatunk. Minél minőségibb a tévénk, projektorunk, illetve hangrendszerünk, annál látványosabb a tápcserének köszönhető minőségváltozás mértéke: élesebb kép, pontosabb színreprodukálás, tisztább, részletesebb hangzás. Ha többféle USB-s eszközt is szoktunk a médialejátszónkra kapcsolni, ezek áramfelvétele kevésbé befolyásolja mostantól a lejátszó működését, hiszen ez a táp könnyedén biztosítja mindegyik periféria számára a szükséges és stabil áramerősséget és feszültséget (bár természetesen ezen eszközökről is érkezhet további zaj a lejátszóra). Nem csak a médialejátszónk és kiegészítőinek áramkörei működnek azonban stabilabban, de a HDMI és egyéb kábeleken csatlakoztatott készülékekhez is kevesebb zaj érkezik ezentúl a lejátszónktól, így ezen eszközök is precízebben, kevesebb hibával állítják elő a képet és hangot."

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39142) devil-k válasza dgyuri0123 (#39141) üzenetére


devil-k
nagyúr

Aki komolyabban akar sztereózni, az úgysem Mede8er vagy Popcorn lejátszóval nyomatja a rock 'n' roll-t. :D :D A sztereó még egy nagy útvesztő, nem véletlen nem megyek el abba az irányba.

- mozi bolondéria -

(#39143) robi-k válasza devil-k (#39142) üzenetére


robi-k
őstag

"Aki komolyabban akar sztereózni, az úgysem Mede8er vagy Popcorn lejátszóval nyomatja a rock 'n' roll-t" -100% egyetértek :K

(#39144) dgyuri0123 válasza devil-k (#39142) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Mindezek alapján a Microsoft módosított tápját elsősorban a nagy képernyős tévével (50"-től), bármilyen projektorral, és/vagy felső kategóriás házimozi-erősítővel rendelkező Popcorn Hour A-2x0/300/400, Mede8er, Dune HD TV-303D és Smart B1/D1/H1 lejátszók tulajdonosainak ajánljuk megvételre."

Pedig ez az ajánlás nem másról szól. :)

Valamint ismét ide bököm:

"Nem csak a médialejátszónk és kiegészítőinek áramkörei működnek azonban stabilabban, de a HDMI és egyéb kábeleken csatlakoztatott készülékekhez is kevesebb zaj érkezik ezentúl a lejátszónktól, így ezen eszközök is precízebben, kevesebb hibával állítják elő a képet és hangot."

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39145) devil-k válasza dgyuri0123 (#39144) üzenetére


devil-k
nagyúr

Okés, ezt elismerem, elfogadom, de Te is tudod, hogy aki komolyabban foglalkozik ezzel, vagyis igazi sztereós, pontosabban "hifista", az nem ezt a két eszközt fogja választani forráskészüléknek zenélésre.

Nem tudom, hogy hallottál-e már Popcornt zenélni (sztereó), de embert lehetne vele ölni. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39146) Dorian válasza dgyuri0123 (#39144) üzenetére


Dorian
félisten

Hivox-ot kérdeztem erről, szerinte csöbörből vödörbe ez a "tuning táp". Rendes lineáris tápnál akkor már nem szabad lejjebb adni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39147) dgyuri0123 válasza devil-k (#39145) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nem tudom, hogy hallottál-e már Popcornt zenélni (sztereó), de embert lehetne vele ölni."

Vagy inkább az erősítőd a korlát? :)

Én is azt hittem, hogy MP-el nem lehet zenét hallgatni.........aztán megvettem a Nad-ot. :D

Simán veri a Pioneer DV668-amat, ami egykoron 260e Ft volt és nagyon nagyra becsültem a minőségi analóg hangját.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#39148) BBéci válasza dgyuri0123 (#39147) üzenetére


BBéci
titán

De Te a NAD-hoz HDMI-vel csatlakoztattad a lejátszót. Devil-k viszont a lejátszó analóg sztereó kimenetéről beszél.

Ismerem a DV668-at, volt nálam, használtam, szerettem. De eszembe nem jutott - néhány próbálkozás után - CD-t lejátszatni vele, csakis DVD-ket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39149) devil-k válasza BBéci (#39148) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan.

dgyuri0123

A mozi vas nem sztereózásra való, ez köztudott. Ha mégis, nagyon súlyos árat kell kifizetni érte. Nálam sosem volt cél a sztereó.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39150) Mezga Aladár válasza dgyuri0123 (#39147) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hmmm.. Én csak a hang-részéről nyilatkoznék. Pch a-210 egy nagyon komoly rendszerbe illesztve, jól kiszolgálva, tápszürő, légpárnás állvány, sdd belsőmeghajtó.
Analóg kimenet minősíthetetlen, max a tv csipogók megszólaltatására alkalmas.
Koax spdif, itt már sokkal jobb, de feldúsult búgós basszus, homályos térleképzés kemény magas tartomány
Tesztelve belső hdd, külsö tápos hdd, nfs hálózati fájlrendszer.
Próbaképpen telepítve mpd szoftver, itt javult a hangminőség egész jó volt.

Véleményem, közepes a vas, érdemes belekukkantani hogy van megcsinálva a csatlakozó panel, és a hangra alkalmatlan szoftver.
Minek ide lineáris táp. A forgalmazó reklámszövege......el kell adni. Trabiba vpower. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.