Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) Patice válasza Mezga Aladár (#39450) üzenetére


Patice
Topikgazda

Intel-es vonalat miért hagytad ki a felsorolásból? ;] (Elég jók mostanság az IGP-ik szvsz. :U )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39452) Mezga Aladár válasza Patice (#39451) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van olyan jó képe, mint az radeon-nak? :U

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39453) Patice válasza Mezga Aladár (#39452) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem jobb. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39454) liszi70 válasza Mezga Aladár (#39450) üzenetére


liszi70
nagyúr

Amikor én vettem, hidd el, utánaérdeklődtem rendesen. Az eladás nagyságrendjéhez képest nem volt vészesen sok a meghibásodás. Az hogy "nagyon sokan", azt légyszíves az eladás mennyiségéhez képest értékeld. A személyes tapasztalatom is nagyon jó volt vele, és a mai napig sokan használják, akik nem jönnek ide folyamatosan turnézni azzal, hogy még mindig remekül működik! :D

(#39455) Tibiajax válasza Mezga Aladár (#39450) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nekem intel ivy bridge celeronom volt, azt váltottam most a 400-assal
sokkal jobb a popi képe, de mint egyébként azt vártam is

(#39456) leonel válasza blakey (#39443) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#39457) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

remélem nem nyúltam mellé a topikot illetően.... kérdésem az lenne, hogy milyen hdim kábelt érdemes venni? nem is túl drágát, de nem is az alapot szeretném vásárolni -már ha ebben vannak ilyen eltérések

egy alap hosszúságú 1.5m kábelre lenne szükségem, egy lg lb671 tv és egy lenovo y570 lapos összekötésére, filmnézés végett

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#39458) #51242752


#51242752
törölt tag

Szerintetek a Minix NEO X8-HT/Tronsmart s89 vonal, illetve a Med8er 800 médialejátszás tekintetében hogyan viszonyul egymáshoz?

(#39459) BBéci válasza zsolt19900 (#39457) üzenetére


BBéci
titán

Ez a legolcsóbb, amit jó szívvel ajánlani merek. Ha jobb minőségre vágysz, akkor nézd meg ezt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39460) devil-k válasza #51242752 (#39458) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez elég fogós kérdés, ugyanis az első két lejátszóval nincs annyi releváns tapasztalat, mint a Mede8er lejátszókkal. S mivel nincs tapasztalat, így ezt nem szoktuk csak úgy vaktában ajánlani, DE ettől függetlenül lehet jó, csak ritkán vállalkoznak az emberek a kísérleti nyúl szerepére.

- mozi bolondéria -

(#39461) redhunter válasza liszi70 (#39449) üzenetére


redhunter
senior tag

Az hogy neked sikerült kifogni egyet az nem jelenti azt annyiért lehet venni.Mert ennek az átlag ára most bőven 15-16 környéke.Lehet hogy aki neked eladta annak nagyon kellett a pénz,és alkalmi vétel volt.Az uj ára meg kinából volt annyi ,itt nálunk 16-ért nem igen lehetett megvenni.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#39462) Rangerke


Rangerke
újonc

Sziasztok!

Olyan felhasználókat keresek, akiknek van tapasztalata a Sencor SMP 9000 pro géppel kapcsolatban!
Segítséget szeretnék kérni!

(#39463) devil-k válasza Rangerke (#39462) üzenetére


devil-k
nagyúr

Neki írhatsz, augusztusban írt ide ezzel a lejátszóval kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39464) Warter válasza redhunter (#39461) üzenetére


Warter
őstag

Egreat R6C - 8e-ért. Azért lehet találni.

Vagy egy RS6 Pro 18e-ért, de ez meg még bőven alkudható.

[ Szerkesztve ]

(#39465) zsolt19900 válasza BBéci (#39459) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm szépen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#39466) ricsik válasza zsolt19900 (#39457) üzenetére


ricsik
őstag

Én ilyet vettem, szerintem ár/érték arányban az egyik legjobb. Igaz nincs belőle másfeles, nekem is az kellett volna, de elfér a szekrény mögött.

(#39467) liszi70 válasza redhunter (#39461) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az hogy neked sikerült kifogni egyet az nem jelenti azt annyiért lehet venni."

Oké. Annyiért IS lehet venni, de elhiszem, hogy nem ez a jellemző. (Mondjuk akitől én vettem, az sem 10-re tartotta, de rendesen lealkudtam. :) )

"ennek az átlag ára most bőven 15-16 környéke"

Rendben, de még így is bőven teljesíti a kérdező által felállított szempontot, miszerint 3D ISO-lejátszót keresett a Med-től olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#39468) zsolt19900 válasza ricsik (#39466) üzenetére


zsolt19900
őstag

és pl edigi vagy ilyesmi helyeken is lehet kapni jó kábelt? én Pécs mellett éldegélek -itt is van egykét ilyen audiós bolt- menjek be valamelyikbe és kérjek ott is bizalommal jó minőségű kábelt? mert a postaköltség ezekre még rájön és akkor aztán hajajj az ára :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#39469) BBéci válasza ricsik (#39466) üzenetére


BBéci
titán

Mivel azt a kábelt a KáCsa Audióban készítik, rendelésre bármilyen hossz kapható, így lett nekem 12 méteres a vetítőhöz. Ráadásul "kígyóbőr" nélkül, mert natúrban könnyebb behúzni a fali csőbe. Az erősítő és a TV között egy 2 méteres teljesít szolgálatot, a legnagyobb megelégedésemre. Egyetlen hibája, hogy rendkívül merev, nehezen hajlítható. Azért ajánlottam inkább a Forestet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39470) Ance válasza zsolt19900 (#39468) üzenetére


Ance
őstag

Hát ha itt Pécsen találsz olyan boltot, ahol árulnak profi terméket, akkor szólj nekem is, mert én nem találtam. :D A Kereskedők házában a Microhm árul Kácsa hangfalkábeleket, banándugót kis árréssel, ott esetleg meg lehet próbálni, hogy ilyet is hoznak-e, mert elvileg partnerek. Az edigital legjobb hdmi-je 5000 körül van, de ezt sajnos meg sem közelíti, a MediaMarkt-ot kerüld, mert ugyanazt kapod mint az edigitalban, csak drágábban.

(#39471) redhunter válasza Warter (#39464) üzenetére


redhunter
senior tag

Az egreat r6.ct-nagyon ne e,mlitsd egy lapon az r6 s-el.Az volt a legalja a playereknek.Ujonnan 11900 volt az ára és kb 3 év után elkezdi ledobálni a csatlakoztatott külső adattárolókat.Az R6s azért a kategóriájában a legolcsóbb 3d-s player volt amikor bejött, nagyon nem egy kategória a kettő.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#39472) devil-k válasza redhunter (#39471) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezért sem szoktuk ajánlani, csak 1-2 ember kardoskodik vele, hogy igenis milyen jó BD 3D-t lejátszani vele. Lehet, hogy jó volt, de én is csak panaszokat hallom róla, olykor olykor jót is természetesen.

- mozi bolondéria -

(#39473) redhunter válasza devil-k (#39472) üzenetére


redhunter
senior tag

Ok,de én ezt az r6 c-re irtam .Meg hát ugye szerviz háttér meg fw támogatottság azért nulla ezeknél.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#39474) Tibiajax válasza BBéci (#39469) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de várj, azért a kígyóbőrrel nem lett volna jobb a kép egy kicsit?..

(#39475) BBéci válasza Tibiajax (#39474) üzenetére


BBéci
titán

Előtte olyanom volt 15 méteresben és nem látok különbséget a képminőségben. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39476) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Üdv!

Segítségre van szükségem:

Adott egy EM7080 1.0.6.1 frirmware-el. Próbálok windowsos SAMBA megosztásokhoz hozzáférni, de jelszót kér, miközben a jelszókérés ki van kapcsolva. Beadom neki a jelszót, és továbbra sem hajlandó hozzáférni, csak HIBÁS BEJELENTKEZÉS szöveget dob folyton. Ötlet, hogy miképp működne?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#39477) ricsik válasza BBéci (#39469) üzenetére


ricsik
őstag

Jó tudni. Amikor másfél méterest kértem, mondták nincs. Sokat vacilláltam, hogy mi legyen (nem szeretem a felesleges kábelhosszakat), amit láttak rajtam, mégsem ajánlották fel, hogy elkészítik. Lehet protekciód van már. :D

(#39478) ricsik válasza zsolt19900 (#39468) üzenetére


ricsik
őstag

Amit a Béci ajánlott, azt lehet Edigitálban is kapni.

(#39479) Ance válasza ricsik (#39478) üzenetére


Ance
őstag

És tényleg. Bocs. Kb. 2 hónapja még nem lehetett, amikor kerestem.

(#39480) devil-k válasza ricsik (#39477) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem inkább az olyan méreteket szeretik, ami nincs készen. Úgy voltak vele, hogy válassz egy másik típust és vedd azt meg, őket meg ne fáraszd 1,5 méterrel. :D

- mozi bolondéria -

(#39481) ricsik válasza devil-k (#39480) üzenetére


ricsik
őstag

Ez így történt valószínű. Nagyon rám akarta a sózni a másfeles erdőt, de nem tágítottam. :) Úgy voltam vele, ha már rendes kábel és AQ, akkor csoki alább nem adom. Addig is míg be nem csokizok jó ez a kácsás. Majd az új tv-hez jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#39482) devil-k válasza ricsik (#39481) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen tévéhez lesz a csoki HDMI? :)

- mozi bolondéria -

(#39483) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Üdv!

Tudom hogy nem teljesen topic téma,de ezt a fórumot látogatják legtöbben...

A problémám az lenne hogy a nemrégiben vásárolt WD TV Live Streaming első bootolásra a hálózati megosztásaimat nem látja,illetve nem tud hozzájuk csatlakozni.

Restart után minden "megjavul" és rendesen tudok rá tudok lépni a megoszott mappákra,eszközökre...

Legfrissebb fw van rajta.

Tapasztalt már valaki ilyet esetleg?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#39484) dgyuri0123 válasza Stukker1987 (#39483) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez nálam is így volt.
Évekig használtam ezzel a "hibával ".
A WD egyetlen hátránya a hálózat időnkénti nem felismerése .

Szerintem.

"csak a zene van"

(#39485) anonym1s válasza Stukker1987 (#39483) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem is van egy ilyen wdtv gepem, es nekem is gyakran nem talalja a halozaton levo dolgokat, vagy ha latja, nem tud belepni, csak porog az a nyil korbe-korbe. A megoldas az, hogy teljesen ki kell kapcsolni, nem csak keszenletbe.
Igy hosszabb a bekapcsolasi ido, de nekem mindig oke a halozat.

(#39486) Stukker1987 válasza anonym1s (#39485) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Szóval akkor egy esetleges fw downgrade nem segíthet?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#39487) Rangerke válasza devil-k (#39463) üzenetére


Rangerke
újonc

Köszi, próbálkozok!

(#39488) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39450) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lehet ennyivel jobb a popi 210-nél, de akkor mekkora a különbség hangban, hipertérugrásnyi? :) Véleményem szerint ott még több a potenciál, főleg nem HDMI kijárat esetén (de ott is).

A 410 vs már más egy picit, ott nem lenne ekkora difi képben, hangban lehetséges, de milliónyi összetevő függvénye. Szokták kérdezni, hogy miben más, jobb a hangja, de nem szoktam (akarok érdemi) választ adni, mert lap, proci, APU, VGA, IGP, szoftver, kábelek, táp(kábel) és ki tudja még minek a függvénye, beleértve op rendszert, optimalizációs szkripteket. Még azonos hardverű HTPC-knek, de más szoftverrel hajtva (vagy rosszul konfigurálva) is lehet teljesen különböző képük-hangjuk. Mozin is! - arról nem beszélve, hogy sokan koncertezünk is vele.

(#39452) Mezga Aladár

Lehet, de összességében nem Linuxos rendszerrel érheted el az elméleti maximum képminőséget. Más kérdés, hogy a dobozos lejátszókat így is porba döngölheted. Mondjuk én sem Intellel értem el, amit szeretnék, de ma már nem az Intel-AMD-Nvidia kérdésen múlik a végeredmény, hanem amit alájuk, és ahogyan alájuk teszel.

(#39457) zsolt19900

Ha külföldi rendelés lehetséges, akkor a that cable (what hifi 5 csillagos 1.3 kábelének upgrade-elt változata) új, high speed kábele bőven elég lenne.

(#39481) ricsik

...Addig is míg be nem csokizok jó ez a kácsás. Majd az új tv-hez jövőre....

Tévéhez képátvitelre Audioquest chocolate szvsz teljesen felesleges, ha 1-3 méteres kábelen meg tudod különböztetni pl a Pearl-től, minden tiszteletem a tiéd. Szerintem képben 10 méternyi that cable ellenében is elvéreznél a csokival.

(#39489) djnice válasza #75912448 (#39488) üzenetére


djnice
veterán

Tévéhez képátvitelre Audioquest chocolate szvsz teljesen felesleges, ha 1-3 méteres kábelen meg tudod különböztetni pl a Pearl-től, minden tiszteletem a tiéd. Szerintem képben 10 méternyi that cable ellenében is elvéreznél a csokival.

Persze, hiszen a különböző HDMI kábelek nem befolyásolják a képminőséget. Max nagyon hosszú, rossz minőségű vagy hibás kábel esetén fehér pontok jelenhetnek meg a képen (sparkles) vagy a kép bizonyos része jelenik csak meg vagy egyáltalán nem lesz kép/jel.
[link]

(#39490) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39488) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagy köszönöm!
Kiegészítésként, 42" plazma a megjelenítő, és "sima" sztereó rendszer a hang, aszinkron usb kimeneten.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39491) devil-k válasza djnice (#39489) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt ne kezdjük el ebben a topikban is, mert kb. 4-5 topikon mindig végigsöpör ez, kissé unalmas már.

- mozi bolondéria -

(#39492) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39490) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az eddigi munkásságodból ítélve szvsz te jobb hangot tudnál (sokkal) kihozni PC-s alapon, mint az A400-ból kinyerhető, de a Popi képével nincs gond, főleg tévéhez.

(#39493) djnice válasza devil-k (#39491) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem meg az az unalmas hogy megvezetik az embereket a hülyeséggel és belehajszolják őket felesleges költségekbe valaki(k)nek az üzleti érdekei miatt. Jó lenne már megérteni a TDMS technológia lényegét...

[ Szerkesztve ]

(#39494) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39492) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"te jobb hangot tudnál (sokkal) kihozni PC-s alapon, mint az A400-ból kinyerhető"

Ez már megtörtént :K ,
A képre visszatérve, akkor a 42" plazmához értelmetlen lenne építeni htpc-t, mert nem lenne értékelhető különbség az A-4x0 sorozathoz képest?
A távlati fejlesztésben benne lehet egy használt nagyobb plazma, pana gt, esetleg vt vonalon.

djnice és devil:
Nekem akkor tűnt fel hogy van különbség amikor vettem egy kácsa 2 méteres kábelt, mert a popi messzebb került. Nem volt AB teszt de láthatóan selymesebb lett a kép, mint a gyári popcorn kábellel. De hogy ennek mi a technikai magyarázata azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39495) devil-k válasza Mezga Aladár (#39494) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy vetítő? :) 42"-es TV-nél értelmetlen lenne az ilyen jellegű beruházás. Sőt, a Popi is túlzás hozzá. Mondjuk 1 évvel ezelőtt én is 46"-os TV-hez vettem a Popit, de én tudtam, hogy váltani fogok vetítőre, ami meg is történt.

(#39496) Mezga Aladár

Kár, pedig ott tudna ám igazán elszabadulni a Popi képessége.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39496) Mezga Aladár válasza devil-k (#39495) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Proji az nem lesz. :N
De az viszont látható volt hogy a plazma többet tud mint az a-210.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39497) #75912448 válasza Mezga Aladár (#39494) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csak képért talán nincs értelme. Ellenben pécét kezelni mérföldkővel gyorsabb, kényelmesebb, hangsávokat jobban kezeli, testre szabhatóbb, plusz olyan egyénileg eltérő feladatokra, szokásokra használható, amire a Popi korlátozottan vagy egyáltalán nem. Hátrányok: esetleges zaj, némileg nagyobb fogyi, nem plug n' play, hardveres-szoftveres probléma elméleti lehetősége. Ahogy megtörténhet az is, hogy az új hardverekhez késik a szoftverek 100%-os támogatása. Mérlegelni kell...

[ Szerkesztve ]

(#39498) Mezga Aladár válasza #75912448 (#39497) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Mérlegelni kell..."
Azt teszem, nincs lépéskényszer. :R :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#39499) varázsgömb


varázsgömb
aktív tag

Sziasztok!

Végigolvasva a fórumot, és meghallgatva a tanácsokat,- mondván ez a legjobb-, pénteken megvettem a Popcorn Hour A-410-t.
Lelkesen hazahoztam, majd azóta bosszankodom...
Az összerakás, beállítás simán ment, netet, hálózatot látja. Egy darabig tökéletesen működött.
Azután tegnap is, és ma is egyszer előfordult, hogy a hálózati tárhelyeknél látja a NAS-omat, de amikor rányomok, akkor nem lépett be, hanem kiírta, hogy: Hiba történt a kérés feldolgozása közben. (ERR 1)
Bármit csináltam, ki-be kapcsolás, NAS újraindítás, semmi sem segített. Végül csak a Gyári alaphelyzetre állítás oldotta meg a gondot. De nehogy már naponta kelljen csinálni Gyári alaphelzetre állítást, hogy be tudjak lépni a NAS-ba! :F

A másik; Azért vettem meg a 410-est, mert áll. ez szinte minden formátumot lejátszik, az ISO-t is.
Hát nem! Az ISO-s filmnél (Avatar) a filmtekercs jel helyett, egy felkiálltó jel jelenik meg. Arra gondoltam, hibás a letöltés. Erre letöltöttem egy másikat. A mappában volt az ISO-s film, és más file-k. A popi megint csak felkiálltó jelezett. Gondoltam egyet, és a NAS-on az iso-s file-t, magát a filmet kivettem a mappából, és egy szinttel feljebb, a torrent file mellé, egy szintre másoltam. Erre már filmtekercs jel került a felkiálltó jel helyére, a film is elindult. :DD. Ez ma délelőtt volt. Délután meg akartuk nézni, erre magától, anélkül hogy bármit is csináltam volna, ismét felkiálltó jel van a filmtekercs helyett, és nem indul az ISO-s film, ami reggel még ment. :W
Se gyári visszaállítás, se más nem segített. Megnéztem a firmware-t. Azt írta, hogy nincs frissebb. Emlékeztem, hogy itt a fórumon valaki hasonlóról számolt be. A neten rákerestem, és találtam frissebbet, mint ami a vadi új készülékemen volt. Letöltöttem, ráfrissítettem, de semmi változás. A délelőtt még lejátszott ISO-s filmet, délután már nem ismeri fel, felkiálltó jelezik. :F

Kifogytam az ötletekből. Tud valaki segíteni? Mi a fene baja lehet? Vigyem vissza?

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#39500) aldebaran válasza varázsgömb (#39499) üzenetére


aldebaran
őstag

Lehet, garanciába vissza kellene vinned...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.