Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) Mercutio_ válasza a8l (#38296) üzenetére


Mercutio_
félisten

65"-on milyen TV-adás ami még nézhető?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38302) erdoke válasza Mercutio_ (#38301) üzenetére


erdoke
titán

Nálunk van kb. 20 HD csatorna, de az SD-k jó része is nézhető.

A legjobb aláírás a héten

(#38303) BBéci válasza erdoke (#38302) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanez a tapasztalatom. Igaz, csak 64 colos tévén valamint 2 m széles vászonra vetítve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38304) B.attila válasza devil-k (#38297) üzenetére


B.attila
tag

szia

a hibákat amiket említettem azok nem filmnézés közben jönnek elő
ha sikerült elindítani a filmet (95%-ban sikerül elsőre) akkor menet közben semmit nem produkál csak briliáns képet

Cuore Sportivo

(#38305) devil-k válasza B.attila (#38304) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia B.attila!

Akkor ez még durvább, hogy csak "úgy" jönnek ezek elő. :Y

- mozi bolondéria -

(#38306) B.attila válasza devil-k (#38305) üzenetére


B.attila
tag

pl.: bekapcsolom a TV-t és a popi kikapcsolt állapotában adja a popi legutolsó menüjét, ekkor már jöhet is az újraindítás
ezenkívül lefagyás nem nagyon van inkább nem indul a lejátszás és akkor is az újraindítás segít
de a Download mappa alkalmankénti kiürülése az ami igazán bosszantó

vagy este kikapcsolom és reggel bekapcsolva fogad ezután is néha újra kell indítani

[ Szerkesztve ]

Cuore Sportivo

(#38307) devil-k válasza B.attila (#38306) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem semmi. :D
Örülhetsz neki gondolom.

- mozi bolondéria -

(#38308) B.attila válasza devil-k (#38307) üzenetére


B.attila
tag

nem nagy macera egyébként már rutinosan kezelem
de igaz jobb lenne nélküle
a képminőség (majdnem) mindenért kárpótol
:C

Cuore Sportivo

(#38309) devil-k válasza B.attila (#38308) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem emlékszem pontosan, de Te vetítesz, ugye? (mármint vetítővel :DDD )

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38310) a8l válasza B.attila (#38308) üzenetére


a8l
aktív tag

400 vagy 410?

(#38311) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Milyen médialejátszót ajanlotok ami legjobb? Idáig O!playe-t használok még az első generációkból, de gondoltam fejlődni kellne. Wifi-s és a nagyobb MKV-s fájlok sem jelentenek gondot. A képminőség lenne az első szempont.

(#38312) devil-k válasza Cool Face (#38311) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mennyi a keret?
Milyen és mekkora megjelenítőhöz menne?
Van-e valami egyéb "extra" ami kellene?

- mozi bolondéria -

(#38313) Cool Face válasza devil-k (#38312) üzenetére


Cool Face
aktív tag

50'-es plazma a keret kb 50e lenne rá. Az extrák tekintetében nem tudom, hogy esetleg 4K supportos van e ennyiért. De semmi extra. A képminőség és a hangzás az első nálam, az, hogy most beépített hdd vagy BD meghajtó az annyira nem lényeg

(#38314) devil-k válasza Cool Face (#38313) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van egy mondás: Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. ;]

50.000 Ft-ért Mede8er 600X3D eszközt tudsz venni.

4K support nem játszik, de egyébként is mit szeretnél nézni, amikor még tartalom sincs?

" képminőség és a hangzás az első nálam, az, hogy most beépített hdd vagy BD meghajtó az annyira nem lényeg"

Akkor csapj hozzá még 27.000 Ft-ot és hozz el egy Popcorn A400-at, ami most akciós. Bár ennek igazán akkor lenne értelme, ha esetleg nagyobb TV-re vagy/és vetítőre váltanál.

A többiek biztos fognak Dune lejátszót is ajánlani, azzal nekem nincs mélyreható tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38315) Cool Face válasza devil-k (#38314) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Köszi. Ezek a popcorn lejátszók eleg szimpatikusak. Ahogy olvastam az oldalon elég minőségi lejátszók.. A 4K-s lejátszót csak a jövőre való tekintettel gondoltam, hogy hátha akad már ilyen összegért es akkor inkább abba fektetek bele. Szerintem akkor egy popcorn lejátszó lesz. Ez gyorsan ment :D

(#38316) devil-k válasza Cool Face (#38315) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért ha van lehetőséged akkor nézd meg ezt a három lejátszót Pesten.

Ez 4K supportos, de .... Chameleon
leírás

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38317) dh66e válasza a8l (#38296) üzenetére


dh66e
veterán

A Popi a szakik szerint most a legkiválóbb képet adja.Új fejlesztés szóval szép jövő állhat előtte,de volt már rá példa hogy a végtelenségbe ment a fejlesztés és bizonyos problémákat nem sikerült megoldni.
A Dune-k szoftja -erről érdemben is tudok nyilatkozni-meg atomstabill lejátszáskor nem lehet lefagyasztani az ilyen távos problémákat meg nem is értem hogy lefagy a lejátszó.Volt wd-m kb egy kategória az asussal de még az sem vetemedett ilyesmire. :(
A hétvégén vásznon néztünk meg pár filmet egy havernál a B1-en.Kell nekem is vászon. ;] Persze hely az nincs. :U

(#38318) devil-k válasza dh66e (#38317) üzenetére


devil-k
nagyúr

A hely az nincs, az mit jelent egész pontosan?

(#38319) dh66e

Így már érthető.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38319) dh66e válasza devil-k (#38318) üzenetére


dh66e
veterán

A zsebemben a sok lóvének amit rá kéne költenem. :(( .

(#38320) tomic válasza Cool Face (#38313) üzenetére


tomic
addikt

50"-hoz teljesen felesleges a Popcorn. Inkább azt a pénzt egy jobb összekötő kábelra költsd.

(#38321) Cool Face válasza tomic (#38320) üzenetére


Cool Face
aktív tag

miért? 50'on is ugyan úgy látszik a képminőség különbség mint pl 65' vagy vásznon. Úgy mondod mintha valami 32'-os monitor tv lenne :D popcornbol is van olcsóbb kategória is.

(#38322) gyeniko válasza Cool Face (#38321) üzenetére


gyeniko
őstag

Irigyellek a jó szemedért... Itthon van 65-ös TV és 108" vászon, de még nem láttam különbséget a Pio BD-450 és a Dune-k képei között.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#38323) robi-k válasza gyeniko (#38322) üzenetére


robi-k
őstag

Ne FHD anyagon nézd a különbsget - ott tényleg minimális, hanem pl. DVD vagy 720p anyagokon. Ott nagyon is látható lesz a különbség a pió javára ;)

(#38324) gyeniko válasza robi-k (#38323) üzenetére


gyeniko
őstag

Hiszek Neked, de csak 1080p .mkv-t , illetve gyári bluray lemezeket nézünk.
Ettől függetlenül, a Pio-nak abban a megtiszteltetésben van része, hogy - amióta egy nagyon kedves és hozzáértő fórumtárs jóvoltából szinte teljes értékű média lejátszóvá erősödött - a vetítőt vele "etetjük". A különbséget azért tudom érzékelni, mert ugyanitt be van kötve egy Dune Smart D1+BE páros is, bármikor át tudom kapcsolni az erősítő bemenetét.
Az is lehet, hogy létezik olyan vetítő, vagy TV, melyen látható volna a különbség, vagy olyan szem, aki képes érzékelni a különbséget, a mieink mindeddig nem...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#38325) gyeniko


gyeniko
őstag

Ja, most nézzük a "24"-et DVD-n. Meglelő, de vitathatatlan különbség, hogy hálószobai 65VT60+Dune Prime 3.0-n láthatóan rosszabb volt a kép, mint a nappaliban a Sony BDP-790+Samu 65H8090-en, vagy a moziszobai Pio BD-450/Dune Smart D1+BE + Samu PS63B680-on. A DVD-t vászon nem próbáltuk, éppen elég rossz volt a nagy TV-ken is. Én azt is elhszem, hogy ez hihetetlennem tűnik, de valamiért mégis megváltam a Pana plazmától.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#38326) B.attila válasza devil-k (#38309) üzenetére


B.attila
tag

nem vetitek 65VT60 van

Cuore Sportivo

(#38327) B.attila válasza a8l (#38310) üzenetére


B.attila
tag

A-400

Cuore Sportivo

(#38328) a8l


a8l
aktív tag

Nincs valahol egy összehasonlító teszt ahol a dune hd-t az pop 400-al hasonlítják össze meg egyéb lejátszókkal?
Tetszik a pop A400 de nem szeretnék problémás sokszor újrainduló lejátszót. Végülis az asus nem használhatatlan, nem kerget senki hogy most azonnal kell venni újat, bár ha nem várható semmi jobb akkor minek várni vele.
Nem jön ki mostanában vmi új tipus?

(#38329) B.attila válasza a8l (#38328) üzenetére


B.attila
tag

a képminőség mindenért kárpótol és egye talán nem biztos hogy te is kínlódni fogsz vele mert sokan nem kínlódnak azokkal problémákkal mint én

Cuore Sportivo

(#38330) robi-k válasza B.attila (#38329) üzenetére


robi-k
őstag

Akkor ideje feljebb lépned az A400-ról, szerencsére van alternatíva ;)

(#38331) blakey válasza a8l (#38328) üzenetére


blakey
titán

Saját szemed a legjobb teszt. Van különbség pl. egy popi A410 és egy Dune HD Duo közt, de nem biztos, hogy számodra olyan nagy különség ill. lehet, hogy pont az a különség nem érdekel. Ne számíts olyan drasztikus különségre. A Dune felskálázója is nagyon rendben van, bőven lehet vele vetítőzni. Döntsd el, hogy a pixeleket akarod keresni a filmeken vagy egy jót szórakozni, lehet egyszerre mindkettőt, de akkor keményen zsebbe kell nyúlni és még akkor sem biztos, hogy elégedett leszel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38332) a8l válasza blakey (#38331) üzenetére


a8l
aktív tag

Leginkább csak fullhd tartalmakat nézünk, kerülöm a kisfelbontású anyagot.
Ha csak 1080p cucc van akkor is van különbség a képminőségben dune és pop 400/410 között?
Lesz vetítő upgrade is 1-2 éven belül, szeretnék egy újabb vetítőt a jelenlegi helyett ami már 6 éves, bár nekem annak a képe is tetszik.

(#38333) Cool Face válasza gyeniko (#38325) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Megkérdezhetem hogy mire cserélted le a Panasonic plazmad? Nekem is az van es azért kérdem :)

(#38334) gyeniko válasza Cool Face (#38333) üzenetére


gyeniko
őstag

Átmenetileg egy Samu UE65H6470-re.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#38335) devil-k válasza a8l (#38332) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ekkora kép vetítésénél gondolkozás nélkül a Popcorn A400/410-t választanám. Rendeld meg, ha nem tetszik, akkor 14 napon belül visszaküldöd.

- mozi bolondéria -

(#38336) B.attila válasza robi-k (#38330) üzenetére


B.attila
tag

és mi az amire lehet feljebb lépni ??

Cuore Sportivo

(#38337) robi-k válasza B.attila (#38336) üzenetére


robi-k
őstag

OPPO BDP-103/103D/105/105D custom FW-vel.

(#38338) devil-k válasza robi-k (#38337) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy HTPC.

Azért az OPPO nem egy olcsó eszköz.

- mozi bolondéria -

(#38339) Madwe válasza a8l (#38332) üzenetére


Madwe
nagyúr

FullHDnál is szebb a képe, bd50 és remux anyagoknál is. Csak ha "csak" 50-60 colon nézed, akkor ez annyira nem jön ki, mint 100+ colon, míg a 720p-s anyagokat még kisebb méretben is feltűnően szebbé teszi.
Én alap esetben 120as projektorommal használom, de a minap tettük rá a 47es lg tv-re, s ott is szebb volt jelentősen a képe a bd50es anyagnak, szóval ott is van értelme, csak kevesebb, mint 100+ colon.

A popi azért elég stabil, sokunknál semmi gond nincs vele, de sajnos van akinél problémás. Azért ez nem általános!

(#38338) devil-k Ha nulláról tesz össze valaki egy htpc-t akkor az is hasonló árban fog megállni mint 1-2 oppo :)

[ Szerkesztve ]

(#38340) Patice válasza Madwe (#38339) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Ha nulláról tesz össze valaki egy htpc-t akkor az is hasonló árban fog megállni mint 1-2 oppo."

Szvsz. nem. :K HTPC olcsóbban jönne ki.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38341) B.attila válasza robi-k (#38337) üzenetére


B.attila
tag

és mit kell ezekről tudni nagy vonalakban

miben verik a popit ?

Cuore Sportivo

(#38342) devil-k válasza Madwe (#38339) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az Oppoban a márkát, a támogatást és hasonló dolgokat kell leginkább megfizetni.

- mozi bolondéria -

(#38343) robi-k válasza B.attila (#38341) üzenetére


robi-k
őstag

Szvsz 2 dologban jobb a CFW-s OPPO a popinál:
- stabilitás
- Full BD menü támogatás, iso-ból, BDMV mappából egyaránt

(#38344) mivamma


mivamma
senior tag

Támadt egy ötletem! (ha rossz, akkor nem)

Sokan szeretnének mostanában váltani/feljebb lépni, de tanácstalanok, hogy megérné-e egyáltalán pénzt és energiát ráfordítani. Mi lenne, ha összedobnánk az otthon található lejátszóinkat és megjelenítőinket (tudom nem egyszerű, de megoldható) és csinálnánk egy tesztet.

Amit én fel tudok ajánlani: 47" LG TV, Dune Base 3.0, és a helyszín (BP. XX. kerület)

ui: nem mellesleg engem is érdekelne az eredmény ;]

De gondolom az lenne a legjobb, ha valakinél lenne vetítő és mondjuk egy tv is (nem kellene nagy tv, az átlag ember úgyis 40-50" közötti átmérővel rendelkezik otthon)

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#38345) #75912448 válasza robi-k (#38343) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nálad nem jobb a hangja, mint a Popié volt?

(#38346) robi-k válasza #75912448 (#38345) üzenetére


robi-k
őstag

Nem, hisz csak forrásnak használtam mind a popit, mind az OPPO-t is bitstream módban.
A 103-as DAC-ja amúgy sem egy nagy szám (sőt, vannak közöttünk azok, akik a 105-öst DAC-ját sem kedvelik ;] ).

(#38347) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne: Tvmen van 1db usb, és 2 db hdmi csati. USB-re 1 terrás vinyó rajta, filmet a beépített média lejátszóval nézek. Nekem ez tökéletesen megfelel, nem vagyok nagy igényű. Viszont a tv-t szeretném netre tenni, de nincs utp-je, de wifi-je.
Hogyan lehetne netre tenni a tv-t hogy youtube videókat nézzek rajta, illetve pár weboldalt meg tudjak nézni külső egység (laptop, teló) nélkül?

Illetve érdekelne még az ilyen kütyü is, ez wifi továbbít képet hangot a tv felé? Telón amit nyomkodok az megjelenik a tv képernyőjén?
Szóval kétfajta kütyüt is kérdeztem, ezekből melyik számít jónak, elfogadhatónak?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#38348) djnice válasza mivamma (#38344) üzenetére


djnice
veterán

Ennek objektíven szerintem csak HDMI capture eszközzel lenne értelme, Direct Stream Copy módban, tömörítés nélkül. Elkezdtem egy ilyen tesztet, de pl Popcorn-t nem tudok szerezni.
Lesz DVD forrás esetén upconvert, deinterlace, 2:2 pulldown teszt és Bluray forrás esetén 1080p24 képminőség, 1080i deinterlace teszt.

[ Szerkesztve ]

(#38349) B.attila


B.attila
tag

Úgy látom ezt az OPPO cuccot Amerikában kell megvenni majdnem fél ÁR !!!!!

Cuore Sportivo

(#38350) yps12 válasza B.attila (#38349) üzenetére


yps12
csendes tag

bocs privát akart lenni...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.