Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) robi-k válasza B.attila (#38349) üzenetére


robi-k
őstag

Én is az amcsiknál vettem a saját oppo-mat (használtan, de tökéletes állapotban) ;) Még a VÁM+ÁFA ktg-gel is bőven megérte.

(#38352) horseface77


horseface77
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy Ac Ryan playon hd lejátszót érdemes vásárolni vagy nagyon elavult már? A cél mkv és bd tartalmak lejátszása 46colos led tv-n. Köszönöm szépen!

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#38353) Warter válasza horseface77 (#38352) üzenetére


Warter
őstag

Ha nagyon olcsón van és nem zavar, hogy soha többet nem lesz rá frissítés illetve nem kezeli a framepacked 3D-t, akkor megveheted.

(#38354) horseface77 válasza Warter (#38353) üzenetére


horseface77
tag

Köszi, ezt találtam http://olx.hu/i2/hirdetes/ac-ryan-playonhd-medialejatszo-2tb-hdd-vel-ID2xznr.html#:0f3dfe0afe Csak az nem egyértelmű számomra, hogy pl bd50/iso-t is játszik e?

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#38355) mivamma válasza horseface77 (#38354) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Van saját fóruma, de kikerestem neked.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#38356) horseface77 válasza mivamma (#38355) üzenetére


horseface77
tag

Szia! Köszönöm.

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#38357) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

MP vásárlásában töröm a fejem, zenehallgatásra (flac) és filmnézésre (55 és 65 collban)!

Dune HD Base 3D vagy Popcorn Hour A-410 ???
Labdába rúg mellettük a Mede8er MED 800 vagy 1000X3D ?

Köszi, ha válaszol valaki!

S3x, hifi & rock and roll

(#38358) #75912448 válasza horseface77 (#38356) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem néztem meg a linket, arra figyelj, hogy A.C. Ryan Playon! HD2 vagy HD2 Mini-t vegyél, ne az első szériát, ami manapság kevés lehet. A 2. sorozat RTD1185-tel korrektnek mondható mai napig.

(#38357) sony309

Popit venném, a MED annyival rosszabb, amennyivel kevesebbe kerül, de az árát nagyon megéri, a Dune-t pedig csak külön apanázsért használnám :)

[ Szerkesztve ]

(#38359) sony309 válasza #75912448 (#38358) üzenetére


sony309
őstag

Kösz!

S3x, hifi & rock and roll

(#38360) lufiember


lufiember
csendes tag

Sziasztok!

30K környékén keresek lejátszót, 50" FullHD TV -hez. Eddig ezt néztem ki: http://ipon.hu/webshop/product/wd_tv_media_player_wdbpuf0000nbk/731840 a kérdésem az lenne, hogy javasolt -e ez, hasonló árban van jobb? (Fontos szempont, hogy meghajtson egy 2,5" külső HDD -t egy USB kábelről.)

Köszi! :R

(#38361) devil-k válasza lufiember (#38360) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem rossz, de azért inkább ajánlottabb a Mede8er 600X3D típusú készülék. Kb. 13.000 forinttal kerül többe.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38362) djnice válasza lufiember (#38360) üzenetére


djnice
veterán

Ha SD vagy 1080i anyagot is néznél, akkor semmiképp sem javasolt a WD.

[ Szerkesztve ]

(#38363) lufiember


lufiember
csendes tag

Köszi szépen, utána nézek a fórumában. :) És ez meghajtja USB -ről a 2,5" külső HDD -t? (nincs táp, y kábel elveszett) :)

(#38364) cecil válasza robi-k (#38351) üzenetére


cecil
aktív tag

érdemes angoloknál is nézelődni, kis szerencsével kifogható 103/103d 120-160 között, 105/105d 250-300 között...
és egy 10-esből itthon van.

(#38365) sony309 válasza cecil (#38364) üzenetére


sony309
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, infója, hogy Popcorn A410-hez milyen márkájú, méretű belső merevlemez ajánlott?

S3x, hifi & rock and roll

(#38366) devil-k válasza sony309 (#38365) üzenetére


devil-k
nagyúr

Leginkább WD RED, GREEN... 1-2-3-4 TB.

1TB
2TB
3TB
4TB

Külsőből pedig, ha WD, akkor: My Book, My Passport.

My Book
My Passport

Én WD párti vagyok, de biztosan lesz más, aki másik márkát fog ajánlani. Nálam még sosem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38367) Patice válasza devil-k (#38366) üzenetére


Patice
Topikgazda

WD RED

5TB
6TB

WD Green

5TB
6TB

Bár nem tudom ezeket kezeli-e még. A csatoló (SATA3) ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38368) sony309 válasza devil-k (#38366) üzenetére


sony309
őstag

Köszi!

S3x, hifi & rock and roll

(#38369) Madwe válasza devil-k (#38366) üzenetére


Madwe
nagyúr

WD red és Seagate nas a 2 ajánlott szerintem, ha pénztárca engedi. A kettő között kicsi a különbség, a seagte single user esetben kicsit jobb, a wd pedig multi user esetében (többen használják írás olvasásra, többfele megy stream, ilyesmik) de a különbség nem akkora, hogy ez alapján egyértelmű javaslat legyen adott esetre aze gyik vagy másik, mindkettő nagyon jó :)

Összehasonlító tesz, igaz NASba nézték, de popcornos helyzet is hasonló (btw ha teheti, idővel a popcorn hdd-jét egy jó kis synology nasba tenném, amikor lesz rá keret :) )

[ Szerkesztve ]

(#38370) devil-k válasza Patice (#38367) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ami nem biztos, arról nem nyilatkozom. :) Még ezeket nem próbáltam, ráadásul még kissé fent van az áruk.

Madwe

Nálam bevált a WD. Évek óta ezt használom. Ráadásul RED működik a NAS-ban és a Popiban is.

Warter

Ha nem jó a WD, visszaküldöm és csere. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38371) Warter válasza devil-k (#38370) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem meg tök mind1, bármelyik 2-3-4 TB-os lemez jó bele. Ha hibásat fogsz ki, úgyis megszívod, ha meg jó, akkor a Samsung vagy a Hitachi is jó, már ha még van ilyen. Popcornba meg végképp a legolcsóbbat venném.

(#38372) Madwe válasza Warter (#38371) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem otthon van 3 leszelektált (mindenféle laptop ps bővítése után visszamaradt régi) 2.5ös hdd-m. Van hozzájuk keret, a popcornra rákötve 2 hiba nélkül megy, a 3.ról lejátszva gyakran szaggat, kb 5-10 percenként, van hogy csak kicsit de van hogy rohadt nagyokat! Pedig 90% feletti a hdd health értéke, mégis vmi gagyi hdd, s ez nagyon megviseli a popit! (igaz csak bd50et és remuxot nézek róla, lehet pár gigás kis fileoknál nem lenne gondja) mindenesetre szvsz nem mindegy milyen az a hdd, kiváltképp popi esetében! annyival nem drágábbak, cserébe alig fogyasztanak a többihez képest s megbízhatóbbak, sokkal sokkal megbízhatóbbak!

(#38370) devil-k én is WD REDet használok, csak gondoltam beírom a másik favoritot is :) Igaz azt popiban nem tudom tesztelte e valaki, de elvileg minden probléma nélkül jónak kellene lennie annak is...

[ Szerkesztve ]

(#38373) Mezga Aladár válasza devil-k (#38370) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ráadásul RED működik a NAS-ban és a Popiban is."

Minek a popiba lemez? NFS-en felcsatolom az összes mappát a nas-ról, egy 8 GB ssd a popiban, arra megy az adatbázis. Így a nappaliban 0 az eszköz hangja, és az adatbázis frissítés is gyorsabb az nmj toolbox-al. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38374) Madwe válasza Mezga Aladár (#38373) üzenetére


Madwe
nagyúr

Így van (bár az ssd a popiban részt nem értem - ezzel gyorsabb valamennyivel az ui a lokális ssd-s adatbázis miatt? na ha fél mondattal tovább olvasok rájövök...de akkor ez csak a frissítésre van jó kihatással? azért nem feltétlen tennék bele ssd-t...) de a kérdező a popiba keres hdd-t, gondolom nincs nas-a (még, mert már ajánlgatjuk neki nagyon ;] )

[ Szerkesztve ]

(#38375) mivamma válasza #75912448 (#38358) üzenetére


mivamma
senior tag

"a Dune-t pedig csak külön apanázsért használnám"

ez nem volt szép így reggel :Y

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#38376) devil-k válasza Mezga Aladár (#38373) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Popiban nincs állandó lemez. Egy belső HDD-m van, amit szoktam ki-be rakni, illetve a külső HDD-k. A NAS-ba lehet, hogy rakok még egy WD RED-et, de nem bízom benne annyira ilyen téren. ;]

Adatbázis pedig minden HDD-n van és a NAS-on is, a NMJ Toolbox progival pedig én is utánaállítok 1-2 dolognak.

(#38377) Mezga Aladár

WoW! Ez nekem új! Mesélnél róla bővebben egy kicsit? :B

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38377) Mezga Aladár válasza devil-k (#38376) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Adatbázis pedig minden HDD-n van és a NAS-on is, a NMJ Toolbox progival pedig én is utánaállítok 1-2 dolognak."

Nekem az összes lemez adata egy adatbázisban van. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38378) #75912448 válasza mivamma (#38375) üzenetére


#75912448
törölt tag

Már többször leírtam a véleményem a 2 új Dune-ről. Mindkettő némi memóriával felturbózott, 3D-képességgel megáldott 101/301, eszement túlárazva. A Base 3D árán A410-et kapsz, a 303D 60e felett kapható, de a 40k-s MED600 kenterbe veri. Szóval csak Dune fanoknak ajánlott, szvsz.

(#38379) devil-k válasza #75912448 (#38378) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Medet én csak azért ajánlom, mert az a belépő a BD 3D világába. Viszont a Med X1000-nek többet kellene tudnia úgy, hogy ő áll a Med "tápláléklánc" csúcsán. :D

Mondjuk a Med. abszolút tökéletes kisebb TV-khez, stb.

(#38380) regger

Annyival nem tud többet ahhoz képest, hogy milyen ocsmány. :Y

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38380) #75912448 válasza devil-k (#38379) üzenetére


#75912448
törölt tag

Többet tud, olyan ronda, hogy külön fizetned kell érte ;)

(#38381) mivamma válasza #75912448 (#38378) üzenetére


mivamma
senior tag

Rendben, kidumáltad magad ;] . Nem olvastam még a véleményedet eddig, de megértem és el is fogadom valahol. Csak az általánosítás szúrt szemet. Mert én Dune Base 3.0 használok a lehető legnagyobb megelégedéssel!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#38382) #75912448 válasza mivamma (#38381) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem általánosítottam, a kérdés többek között így szólt: ..Dune HD Base 3D vagy Popcorn Hour A-410 ???..

Ebből következtethető hogy rá irányul a válaszom. A régi Dune-ök kiválóak voltak, a támogatásra sem lehetett különösebb panasz, ellentétben a manapság tapasztalhatótól.

(#38383) Mezga Aladár válasza devil-k (#38376) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"WoW! Ez nekem új! Mesélnél róla bővebben egy kicsit? "

NMT Community Software Installer, fut abból telepíteni a NetworkMounter progit. Ez képes samba és nfs fájlrendszert csatolni a popi belső lemezén egy adott mappába. Megkötések, egy mappa egy csatolás, az adott mappának üresnek kell lennie, és csak a szabvány angol karakterek használata. A konfig fájlt a share\Apps\NetworkMounter útvonalon hozhatsz létre config.ini néven. Találsz itt egy example_config.ini fájlt a példákkal.

Egy példa:

[FILMEK]
type = "nfs"
path = "/share/Video"
share = "XXX.XXX.XXX.XXX:/volume2/Filmek"
user = ""
password = ""
options = "tcp,rw,soft,nolock"
inlist = ""
filter = ""

[CSALÁDI FILMEK]
type = "nfs"
path = "/share/Video_Cs"
share = "XXX.XXX.XXX.XXX:/volume1/Cs_filmek"
user = ""
password = ""
options = "tcp,rw,soft,nolock,"
inlist = ""
filter = ""

[ZENÉK]
type = "nfs"
path = "/share/Music"
share = "XXX.XXX.XXX.XXX:/volume1/Zene"
user = ""
password = ""
options = "tcp,rw,soft,nolock"
inlist = ""
filter = ""

X az ip cím.
Ha ez kész van akkor újra indítod a popit vagy a szolgáltatást, és megjelennek az adott mappák, és abban a fájlok amit felcsatoltál mintha a lemezen lennének. Innentől már csak a jukeboxot kell futtatni és egy adatbázisban lesz az összes film, zene, kép.
De még ezt is lehet fokozni, ha a nmj toolbox progit használod akkor még az usb-n csatolt lemezeket is berakhatod az adatbázisba.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#38384) devil-k válasza Mezga Aladár (#38383) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi!

Ezt megnézem!

- mozi bolondéria -

(#38385) jilian


jilian
addikt

Helló!

Szerintetek mennyiért tudnám eladni a 2010-ben vásárolt, karcmentes, kifogástalan HD Dune Base 3.0 -ás lejátszómat? :F

Sajnos a doboza már nincs meg, és nem tudom mi tartozott hozzá, persze a távirányító és a tápkábel adott, a számlát is megtaláltam.
Meg egyénileg nyomtatott, összefűzött leírás....

Költözés, baba születése miatt válik eladóvá...

[ Szerkesztve ]

(#38386) BBéci válasza jilian (#38385) üzenetére


BBéci
titán

Kb. 35-38000 forintért.
Miért adod el? A baba nézhetne azzal lejátszott mesefilmeket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38387) jilian válasza BBéci (#38386) üzenetére


jilian
addikt

Köszi, fel is teszem apróra.

Nincs kihasználva (munka reggeltől-estig), a gyereknek elég a 47" -os tv, a kis csaj (10 hónapos) most kezd el járni, törni-zúzni, nem tudom hova rakni előle.... :(((

(#38388) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy ha minél olcsóbb set top boxot szeretnék venni - melynek elsődleges funkciója az USB-ről történő videólejátszás lenne - akkor melyiket érdemes választani?
Az Alcor HD-2650 DVB-T még mindig jó választás?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38389) Multibit válasza The.Bali (#38388) üzenetére


Multibit
veterán

Ha set top boxot keresel, akkor rossz topicban vagy. Ha meg mediaplayert, akkor miért Alcor STB-t kérdezel? Két különböző funkcionalitású eszközről van szó, még akkor is, ha a marketing igyekszik összemosni őket!

(#38390) The.Bali válasza Multibit (#38389) üzenetére


The.Bali
aktív tag

1. set top box topicot tudnál linkelni?
2. ha media playert keresnék, akkor mi lenne árban a legalja, amit még érdemes lenne megvenni? (analóg TV-hez lenne kötve, tehát SCART csatlakozás szükséges lenne)

Köszönöm!

(#38391) Multibit válasza The.Bali (#38390) üzenetére


Multibit
veterán

Lásd milyen jó vagyok hozzád, mekerestem neked ;] DVB-T, DVB-S (2), DVB-C eszközök

A legolcsóbb ajánlott mediaplayer a WD TV Live Streaming. Viszont nincs rajta SCART csatlakozó, csak kompozit video kimenet!

(#38392) djnice


djnice
veterán

Na megjött a CMX AML8726-MX lejátszó. 50$ volt postával, más költség nem volt. Egyből ment rá a natív OpenELEC. Nagyon pörgős rajta az XBMC, nem laggol, akadásmentes a lejátszás, a 24p kadenciahelyes.
A képminősége 1080p esetén megegyezik az RTD1186 chipes lejátszókkal, SD és 1080i esetén sajnos csak a WD Live Streaming szintjét hozza: [link]
Ennyi pénzért szerintem nagyon jó vétel, az OpenELEC-et elég sűrűn frissítik hozzá: [link]
Még tesztelem és megírom ha esetleg vmi hibát találok.

(#38393) The.Bali válasza Multibit (#38391) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Értem és köszönöm! :)

(#38394) odipapa válasza djnice (#38392) üzenetére


odipapa
senior tag

Honnan rendelted?

(#38395) Patice válasza odipapa (#38394) üzenetére


Patice
Topikgazda

Aliexpress?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38396) odipapa válasza djnice (#38392) üzenetére


odipapa
senior tag

És a 23.9... kadenciahelyes lejátszással mi a helyzet?

(#38397) djnice válasza odipapa (#38394) üzenetére


djnice
veterán

Innen: [link]

23.976p mkv-kal néztem, azok jól mennek. Majd keresek 24p-st is.

[ Szerkesztve ]

(#38398) odipapa válasza djnice (#38397) üzenetére


odipapa
senior tag

Nagyon jó kis készüléknek tünik ár/tudás arányába.
Várjuk a további teszteket.:)

(#38399) kissdani válasza odipapa (#38398) üzenetére


kissdani
senior tag

Sziasztok volna egy olyan problémám hogy popi c300-al szeretném látni a gépen megosztott tartalmakat de mindig jelszót és felhasználó nevet kér, ha nincs beállitva a win7-be akkor is ha állitok be és beütöm minden alkalomkor akkor beenged és látja a meghajtókat! Ki van kapcsolva a hálózatoknál a jelszó kérés és mégis kéri!
Szeretném közvetlenül az elérési utat megadni neki de sehogy se sikerül!
Valaki segitene hogy kell beáállitani?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#38400) Mercutio_ válasza djnice (#38397) üzenetére


Mercutio_
félisten

spdif kimenet az optikai, vagy coax?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.