Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) pentium4 válasza Wyco (#12800) üzenetére


pentium4
senior tag

és mi alapján megy ennek az összegnek a kiszámolása, nem kell küldeni bármiféle számlát vagy bizonylatot hogy mivan benne és mennyiért?
EMS postáról beszélek, szal azt az állami posta viszi, igy gondolom a royal mail től kapsz értesitőt!
és mennyire gyors ez a folyamat, hogy lehet befizetni a vámot?

P4

(#12802) SityiSXT válasza Tigerclaw (#12791) üzenetére


SityiSXT
őstag

Voltam.
Pénzéhes banda, szolgáltatást alig nyújtanak. Az viszont tény, hogy velük a legegyszerűbb szállást szerezni. Plusz nekem nagyon gyanús, hogy nem csak a lakóknak kell készpénzben odaadni a lakbért, de ők is így viszik az ügynökségnek, akiktől ők bérlik a házakat. Meg aztán az olimpia alatt volt egy olyan húzásuk, hogy akkor annak az ideje alatt a lakbér 1 fonttal emelkedik / nap / fő, merthogy a landlord meg a költségek... Megkérdeztük az ügynökséget, akiktől ők bérlik az ingatlanokat, ők ilyen emelésről nem tudnak, és ők nem emeltek. A minap megismerkedtünk a landlorddal, ő is csak nézett bociszemekkel, és azt mondta, hogy ez illegális. Szóval ők is csak addig jó fejek, amíg a pénzt kell beszedni, vigyázz velük!

(#12803) Wyco válasza pentium4 (#12801) üzenetére


Wyco
tag

A szállito fél tolti ki a pénzugyi részt, a tobbi meg innen egyszeru, marmint nem tudom hany % a vám (+afa), de automatikusan kerul kiszamolasra. Egyebkent en ez eleg reg csinaltam, de akkor gyorsan ment. Leglalabb nem kell reggel 7re bemenni a Nyócker kozepere mint otthon. Aztan ahogy kilepsz a postan a ciganyok ellopjak ami a kezedben van lol.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12804) pentium4 válasza Wyco (#12803) üzenetére


pentium4
senior tag

na jó de szerint mivel magánszemély küldi akár fals adatokat is irhat rá és akkor borult a téma, szal valamiféle ellenörzés tuti van!

P4

(#12805) Wyco válasza pentium4 (#12804) üzenetére


Wyco
tag

Passz...en eddig ketszer csinaltam, akkor rendesen mukodott, de cégen keresztul rendeltem, nem maganszemelytol.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12806) Konczi06


Konczi06
tag

Sziasztok! A Mi nap kaptam egy ajánlatott egy ismerőstől aki ként él Angliába, Tilburybe ha jól emlékszem. Raklapgyáros meló lenne heti 350-400 fontos fizetéssel, albérletet is tudna a nagybátyánál intézni 35 font/hét(Egy szoba) ez mennyire lehet reális? Azért kérdezem, mert az ismerösőmet amig itthon élt csak Hantaboynak neveztük és nem tudom hihetek-e neki, nem fogok-e ráfázni. Valaki hallot már ilyen "olcsó" albérletről? valamint létezik, hogy ennyit fizessenek azért, mert Raklapokat szögelek, javítok, szét szedek?
Előre is köszi!

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12807) izomhod válasza Wyco (#12799) üzenetére


izomhod
senior tag

van van aki 1 órát ír...
de ha a gép időben landol akkor bookolom a fél órával utána levőt, annyi

a passport control az mit takat? személyimet megmutatom?

(#12808) Wyco válasza Konczi06 (#12806) üzenetére


Wyco
tag

Picit soknak tunik az 400/het. Ilyen melokra nem szoktak £7-8/ora felett fizetni, abbol meg ugye max 40/hét van, nem tudom menniyre van fizetett tulora.
Albi ismerosnel...nem tudom, lehet annyiert londonon kivul ismerosnel elofordulhat, de picit erosen hataresetnek hangzik h valami fura.

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12809) Konczi06 válasza Wyco (#12808) üzenetére


Konczi06
tag

hát azt mondta, hogy 350/hét az átlag, de van olyan is, hogy 400/hét kijöt. 06-18 dolgoznak. Az albira pedig fix 35/hét mondot. Olvasgattam, túl szépnek találtam, ezért írtam ide...

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12810) jerry311 válasza Konczi06 (#12806) üzenetére


jerry311
nagyúr

A minimalber 6.19/ora, ez napi 7.5 oraval, heti 5 nappal szamolva majdnem havi 900 GBP netto.
Kerdes megvan-e a napi oraszam, minden nap van-e melo, tulora van-e, fizetik-e rendesen, stb.
35 font/het lehet barati ar egy szobaert, kerdes hogy mekkora, milyen allapotban van, benne van-e a rezsi, stb, de nekem kicsit kevesnek tunik.

A 900 GBP netto lehet, hogy soknak tunik forintra atszamitva Magyarorszagon, csakhogy itt fogod elkolteni, itteni arakon. Ettol fuggetlenul, meg lehet elni belole.

#12809
Azert azt is vedd figyelembe, hogy az allando 12 oras muszak eleg huzos...

[ Szerkesztve ]

(#12811) Wyco válasza jerry311 (#12810) üzenetére


Wyco
tag

6.19/ora brutto, ami mondjuk nem derult ki, h az o rokona netto v brutto 350/hetet kap. Viszont 4.3hét/hó-val szamolva az (350-400/h) = 1505-1720/ho, ami ha brutto meg akkor is relative sok szerintem.
1720/6.2 = 277 ora per ho ami 64 ora per hét.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12812) Konczi06 válasza Wyco (#12811) üzenetére


Konczi06
tag

Ez Bruttó fizetése... Legalább is az ő állitása szerint.... 12 órás munkaidőben. Nem tudom sok bennem a kétej, viszont ha igaz, akkor már foglalom is a repülőjegyemet :D

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12813) izomhod válasza tildy (#12790) üzenetére


izomhod
senior tag

de nincsen chipes passportom, akkor várni kell azert, nem?

(#12814) Kassadin válasza Wyco (#12811) üzenetére


Kassadin
addikt

Kérdezni akartam, hogy amúgy "normális" lakás (jó környéken) bérlése kb. mennyibe kerülhet havi szinten?

[ Szerkesztve ]

(#12815) Wyco válasza Konczi06 (#12812) üzenetére


Wyco
tag

Hajrá, csak utána ne itt rimankodj ha a rokonod átvágott. :P

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12816) Viszlát válasza Konczi06 (#12809) üzenetére


Viszlát
addikt

Hány napot dolgozik egy héten?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12817) Konczi06 válasza Kassadin (#12814) üzenetére


Konczi06
tag

Hát ez egy 3 emeletes ház, és abból egy szoba lenne az enyém ennyi pénzért. Tilnburyben ha jól tudom. Heti 5 nap. Furcsa nekem ez az egész :D

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12818) Viszlát válasza Konczi06 (#12817) üzenetére


Viszlát
addikt

Az akkor úgy 60 óra, az 371 bruttó/hét, de ennyit biztosan nem lehet fehéren dolgozni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12819) tildy válasza Kassadin (#12814) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi szamit jo kornyeknek? Mert ahol mi lakunk az a par utca az az , 15 perrcre meg mar total mas.
Notting hill meg megint mas teszta

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12820) Kassadin válasza tildy (#12819) üzenetére


Kassadin
addikt

Linkelt valaki (lehet, hogy te) egy térképet, ami mutatta a bűnözés mértékét. Meg emlékszek egy másikra is, ami meg a lakosság megoszlását mutatta. Azt hittem eddig, hogy kb. kerületre osztható az, hogy mi mennyire gázos, mint itt pesten is.

(#12821) grabber válasza Kassadin (#12820) üzenetére


grabber
addikt

Felejtsd el,ma is kijöttem a metróból(kb centralban) és bakker mint a nyomornegyed(50-100 ember árusok/vásárlók stb.),olyan emberekkel.5-6 utcával arrébb meg már csak bankárok mászkáltak kb.Öltönyben stb :( Ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#12822) Kassadin válasza grabber (#12821) üzenetére


Kassadin
addikt

Hihetetlenül hangzik. Köszi a felvilágosítást.

[ Szerkesztve ]

(#12823) MPowerPH válasza Viszlát (#12818) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miért is? Előző héten 82,25 órám volt, ebből levonva a szüneteket 77-et számoltak el. De az előző hetekben is végig 60 óra körül jártam. 36,25 óra az alapom, többi overtime, úgy is van elszámolva. És fehér...

Don't Tread On Me

(#12824) Wyco válasza Kassadin (#12822) üzenetére


Wyco
tag

Londonban a 'minoseg' inkabb blokk-szinten megy mint kerulet-szinten, csak itt nincs a felhivatalos blokk-rendszer mint NYC-ben.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12825) Viszlát válasza MPowerPH (#12823) üzenetére


Viszlát
addikt

Én úgy tudtam, hogy itt sem lehet heti átlag 48 óránál többet melózni, de akkor úgy tűnik tévedtem.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12826) Konczi06 válasza Viszlát (#12825) üzenetére


Konczi06
tag

További infókat tudtam meg. Tegnap kirepült két haverom a rokonhoz. Tegnap este meg is kapták a munkapapírjaikat. A Papíron feketén fehéren az áll hogy 350/week, túl órával meglehet a 400/ 06:00-18:00 szól a munkaidő, alá írták a papírokat. Ma reggel kezdtek is a betanulással. Este tovább faggatom őket. Ha ők azt mondják tuti, akkor hamarosan repülök én is :) A szobáról annyit emlitettek, hogy nem full extrás, ágy+ ruhás szekrények vannak, de ennyi. Nem luxus villa, de 35/hét bőven megér. Remélem nem kacsa :) Ha repülök én is, onnantól akkor tájékoztatlak titeket kintről és ha úgy alakul szívesen segítek majd másnak is kijutni, akár munkát is találni :)
Köszönöm a segítségeket!

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12827) Wyco válasza Viszlát (#12825) üzenetére


Wyco
tag

Aláiratnak veled egy papirt hogy onkent huzod ki magad a torveny alol es akkor szabad.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12828) Konczi06 válasza Wyco (#12827) üzenetére


Konczi06
tag

Én is erre számitok, de nem érdekel, ha tényleg ilyen a fizetés :)

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12829) Viszlát válasza Wyco (#12827) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahá, így érthető. Tuti, hogy anno olvastam valahol a 48-as átlag 17 hetes periódusról.

(#12826) Konczi06: sok sikert! :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12830) Konczi06 válasza Viszlát (#12829) üzenetére


Konczi06
tag

Köszönöm :) És mint mondtam ha össze jön a dolog és tényleg olyan ahogy állitják, akkor szívesen segítek a többi kalandvágyó emberkének én is :)

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12831) eszgé100 válasza Wyco (#12827) üzenetére


eszgé100
őstag

még nekem is ilyen volt valamelyik agencys szerződésem, hogy a végén be lehett pipálni, hogy vállalok-e éjszakás műszakot, meg heti 48-nál többet

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#12832) #31757056 válasza MPowerPH (#12823) üzenetére


#31757056
törölt tag

Te Staffline-os vagy?

(#12833) MPowerPH válasza #31757056 (#12832) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos még igen... :DDD Hogy száradnának el.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#12834) grabber


grabber
addikt

Muszáj már megkérdeznem,valamelyikőtök nem tud bármilyen állást itt Londonban?Ügynökség még mindig nem tud adni semmit."full-full" majd két hét múlva próbálkozzak náluk stb. Nagyon úgy tűnik,hogy annyira nincs munka most itt sem.

(#12835) Bondi


Bondi
csendes tag

Azt hittem, ezt a 48+ órás „különszerződést" kvázi mindenhol odatolják az ember képébe.

(#12836) MPowerPH válasza Bondi (#12835) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ha agency-n keresztül mész, akkor ez mindig megtörténik. Bár ez függ a munka milyenségétől.

Don't Tread On Me

(#12837) #31757056 válasza MPowerPH (#12833) üzenetére


#31757056
törölt tag

Es melyik cegnek dolgoztat, tesco, m&s, esetleg mas? :)

(#12838) Konczi06


Konczi06
tag

Na emberek újabb infoval gyarapodtam. A Többiek tegnap elöleget is kaptak, hogy ne haljanak éhen. 1 heti bérüket kapták meg előre (360font végül) tegnap már dolgoztak is. 12 órát lehúztak, kemény meló, de faggaták az embereket és mindenkit csak megerösitette azt amit nekik és nekem mondtak. A konkrét települsére is fény derült. Gravesent,Kent részén van a meló és a szállás is. Januárba repülök utánnuk, addig a maradék fizetésemet félre rakosgatom :)

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12839) jerry311 válasza Konczi06 (#12838) üzenetére


jerry311
nagyúr

o_O
Grave - sir, sirhalom
Send - kuldeni

just sayin... :DDD

(#12840) Konczi06 válasza jerry311 (#12839) üzenetére


Konczi06
tag

Nekem is ez volt az első, ami beugrott :D

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12841) Wyco válasza jerry311 (#12839) üzenetére


Wyco
tag

The town was recorded as Gravesham in Domesday Book in 1086 as belonging to Odo, Bishop of Bayeux: the name probably derived from "graaf-ham": the home of the Reeve, or Bailiff, of the Lord of the Manor. Another theory suggests that the name Gravesham may be a corruption of the words grafs-ham – a place "at the end of the grove".[1] Frank Carr[2] asserts that the name derives from the Saxon Gerevesend, the end of the authority of the Portreve, (originally Portgereve), the officer in charge of the town. The Domesday spelling is the only historical record[clarification needed]; all other spellings – in the later (c. 1100) Domesday Monarchorum and in Textus Roffensis the town is Gravesend/Gravesende. Gravesham was however adopted in 1974 as the name of the new Borough.[3]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12842) Konczi06


Konczi06
tag

Egyébként ha valaki tud valamit a helyről az megoszthatná velem :) Csak, hogy tudjam mire számittsak a települést illetően :D

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12843) Wyco válasza Konczi06 (#12842) üzenetére


Wyco
tag

Szerintem senki nem lakik ott/arrafele kozulunk, de egyreszt en.wikipedia.org/wiki/Gravesend,_Kent, masreszt Google.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12844) Konczi06 válasza Wyco (#12843) üzenetére


Konczi06
tag

A Wiki-t már át néztem én is, csak gondoltam hátha van itt olyan aki már volt a környéken és megtudná velem osztani a tapasztalatait... :D Ne haragudj, de gyerekes izgalommal tölt el, hogy nem sokára angliában fogok kikötni és szeretnék minél felkészültebb lenni. :)

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12845) Wyco válasza Konczi06 (#12844) üzenetére


Wyco
tag

Hmm, szemely szerint nem ismerem annyira, csak tudom h letezik. Voltam eleg sokat Whitstable-ben, illetve Margate kornyeken (elobbi jo hely, utobbi kevesse), de amennyire remlik itt nem nagyon vannak Kent-ben lakó "fórumaktív" emberek.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12846) Konczi06 válasza Wyco (#12845) üzenetére


Konczi06
tag

Értem, azért köszönöm szépen :) Hát akkor én leszek az első fórumaktív emberke onnan, szóval akkor majd én megírom a tapasztalataimat :D

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#12847) Wyco válasza Konczi06 (#12846) üzenetére


Wyco
tag

Hajrá :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12848) Wyco


Wyco
tag

Off. HWSW forummal vajon mi van, alszik?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12849) legiaap


legiaap
nagyúr

Nem tudom van-e itt valaki aki már esetleg vásárolt innen, de azért leírom mi volt velem.
Akartam egy kabátot venni, hiszen jön a tél, azt ráleltem erre az oldalra. Olcsón vannak frankó kabátok. Be is reggeltem az oldalra és megrendeltem egy kabátot. Erre csekkolom az accountomat és látom elutasították a vásárlásom. Várok pár napot semmi. Akkor megrendeltem egy másikat, erre nem azt is elutasították. Írtam nekik, hogy mi a fene van. Válasz semmi. Hála istennek pénzt nem vettek le. Esetleg lehet halott már az oldal?
Ilyennel még nem találkoztam. Bár meg kell hagynom ezek az online rendelések nem minden esetben zökkenés mentesek itt UK-ban.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12850) tildy válasza legiaap (#12849) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen. Bankban atirtad-e a cimed?
Ugyanis sok esetben csekkolja a bank, hogy a szallitasi/szamlazasi cim megegyezik-e azzal, ahova a bankkartyad szol. Ha nem irtatok meg at a cimet ( vagy rosszul vittek fel az adatokat, pl. elirtak a postcodeot, mint pl. ahogy velem elofordult) akkor elkepzelheto, hogy kerdes nelkul visszautasitja a bank.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.