Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) kovsol válasza jerry311 (#12200) üzenetére


kovsol
titán

na akkor majd este megpróbálom a hotelből, itt most AT&T hálózaton vagyok melóban, lehet ez zavar be neki

May the Force be with you!

(#12202) tildy válasza kovsol (#12198) üzenetére


tildy
nagyúr

2 nap alatt kihoztak, amugy google play oldal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12203) tildy válasza wildufo (#12191) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk meg elfelejtettek szolni, hogy toroltek a megrendelesunk... Rajuk szoltam, order number alapjan nem talaltak semmit, nev alapjan se . Nagy nehezen telszam alapjan megtalaltak, mar egy hete cancelezve volt.
Se elnezest keres, se semmi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12204) Viszlát


Viszlát
addikt

ASDA-ban akciós a Strongbow.:)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12205) tildy válasza Viszlát (#12204) üzenetére


tildy
nagyúr

-.- :Y :C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12206) engine88


engine88
aktív tag

nálunk virginmedia van, semmi baj, kéthavonta elmegy 1 órára, kis portörlés belefér.
mértem most tesztet wifin 20mb/s le, 2mb/s fel. UTP kábelen 26mb/s-ig felmegy.
ha van lehetőségeket virgint kössétek.

(#12207) berger05


berger05
csendes tag

Milyen formanyomtatványt kell kitöltetni az embernek ha véglegesen hazaköltözik, és igazolni akarja a biztosítást az othoniak felé?
Köszi

(#12208) speter33 válasza berger05 (#12207) üzenetére


speter33
aktív tag

Ilyen is van hogy valaki véglegesen hazaköltözik ebbe a csodálatos,élhető,boldog,depimentes országba?
Azt hittem aki egyszer kijut,az csak látogatni jön haza.

Én most állok rá az angol nyelvre,tavasz környékén pedig jó lenne kimenni,és a munkáért cserébe pénzt is kapni,nem csak fizetést :U

[ Szerkesztve ]

(#12209) userZ válasza speter33 (#12208) üzenetére


userZ
tag

Én most két hetes holiday-en vagyok Mo-n egy év angliai élet után és megkell mondjam komolyan gondolkodóba estem, hogy visszamenjek e a Szigetre. Nem gondoltam volna én se, hogy ennyire jól fogom érezni magam itthon. Valószínű egyébként el fog szállni a rózsaszín köd és "mocskos" anyagiak miatt ott leszek a visszarepülő járaton. De egy biztos, a jövőben sűrűbben fogok hazalátogatni.

Stop the Earth, I want to get off!

(#12210) jerry311 válasza userZ (#12209) üzenetére


jerry311
nagyúr

Siman. Ott kellpenzt keresni, ahol sokat adnak. Ott kell elkolteni, ahol meg tobbet lehet kapni erte.

(#12211) speter33 válasza userZ (#12209) üzenetére


speter33
aktív tag

Hát mondjuk nálam nem csak a "mocskos" anyagi lenne döntő.
Itt már élni sem hagynak rendesen,a munkást lenézik,és ahogy látom,az a legújabb módi,hogy a melósnak fizessünk minél kevesebbet,mert akkor aztán olyan de olyan boldog lesz,hogy az csak na.Szóval emberszámba se vesznek,csak egy szám vagyunk a nagy statisztikában.
Egymás után találják ki az újabb és újabb adókat,közben már az ember bőrét is lenyúzták teljesen.

Ha jól értesült vagyok,akkor kint legalább ha dolgozol rendesen,meg tudsz élni belőle,és nem is macerálnak annyira,vagyis hagynak élni.
De cáfoljon meg valaki ha valamit rosszul tudok,mert akkor még én is meggondolom magam a kimenést illetőleg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12212) tildy válasza berger05 (#12207) üzenetére


tildy
nagyúr

Nav vagy OEP oldalan fenn van, hirtelen most nem tudom, de nem olyan reg lattam azt a nyomtatvanyt. 12T1011-es lap talan? :F

UserZ: mi csak rovid ideig voltunk otthon, atutazoban. Amit Kokibol, meg Budapestbol erzekeltunk hatarozottan megerositett abban, hogy max latogatoba menjunk. A csalad mas teszta. En mondjuk negyedevente hazaugrom, de Esmein az oktoberi utunk utan nem igazan kivan egy evig hazamenni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12213) eszgé100 válasza legiaap (#12188) üzenetére


eszgé100
őstag

azt még elárulnád nekem, hogy milyen telefonnal szórod a netet? mert nekünk két iphone között is van kb 30% különbség, a régi SE meg sehol sem volt ezekhez képest sem

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#12214) legiaap válasza eszgé100 (#12213) üzenetére


legiaap
nagyúr

HTC Radar

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12215) Bondi válasza Viszlát (#12204) üzenetére


Bondi
csendes tag

Az ilyen malőr máshol is gyakori. Saját élmény: 4×440 ml Carlsberg Ł3.99 a teszkóban, közvetlenül mellette a polcon 4×pint Carlsberg Ł4. :)

(#12216) Bondi válasza speter33 (#12211) üzenetére


Bondi
csendes tag

Annyival jobb, hogy itt a melósnak is vannak jogai (otthon is, csak ott senkit nem érdekel), de amúgy mocskos kapitalista nyereségorientált ország ez... Ha nem lenne törvénybe rögzítve a minimálbér, semennyivel nem lennénk előrébb Dickens koránál. De sebaj, amíg vannak emberek, aki viccesen tudják venni a kizsigerelést...

(#12217) legiaap


legiaap
nagyúr

Fel nem tudom fogni, hogy mennyi halláskárosodott ember lakik itt Angliában. És sajna a szomszédunk is közé tartozik. Megy a feka zene ezerrel, de hogy ez miért jó nem értem.
A seggem berezeg ha leülök a földre... :(((

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12218) Azazello-


Azazello-
senior tag

Valaki irta nemreg, hogy lehet ingyen kajakozni a temzen. Most. Volna esedekes a dolog. Leirna valaki megint, hogy hol van a hely? Koszi

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#12219) Balinov válasza Azazello- (#12218) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem ilyen livingsocial-os, grouponos oldalakt figyeld

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12220) Wyco válasza Bondi (#12216) üzenetére


Wyco
tag

Mintha masutt olyan baromi jobb lenne...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12221) emvy válasza Bondi (#12216) üzenetére


emvy
nagyúr

> de amúgy mocskos kapitalista nyereségorientált ország ez

Ez az egyetlen oka, hogy itt elvezheted a magas eletszinvonalat. Ha szeretnel kevesbe nyeresegorientalt orszagba menni, irany Eszak-Korea, esetleg Venezuela.

while (!sleep) sheep++;

(#12222) eszgé100 válasza emvy (#12221) üzenetére


eszgé100
őstag

csak kérdezem, minden kötözködés nélkül, de a jelenlegi magas életszínvonalnak nincs köze ahhoz, hogy évszázadokon keresztül lerabolták a világot?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#12223) tildy válasza eszgé100 (#12222) üzenetére


tildy
nagyúr

Volt meg par ilyen orszag, pl. a spanyolok, meg lehet nezni oket:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12224) emvy válasza eszgé100 (#12222) üzenetére


emvy
nagyúr

Ahhoz van koze, hogy a tarsadalomban a kompeticio es az 'uzlet' fontos szerepet tolt be. Ennek resze, hogy leraboltak a vilagot.

Nem tudom, feltunt-e, hogy a torokok, a mongolok, a hunok is leraboltak a fel vilagot. Aztan nekik nem jott be ennyire. A svedek mondjuk nem raboltak le.

Erdemes kicsit komplexebben gondolkozni a temarol. :)

while (!sleep) sheep++;

(#12225) Balinov válasza tildy (#12223) üzenetére


Balinov
félisten

pl. portugalok is, de emvy-nek igaza van, ez azert egy eleg komplex tema ahoz, hogy egy db szempontot kiemelve velemenyt lehessen alkotni

#12224-re: soot, meg a magyarok is leraboltak nyugateuropa felet

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12226) eszgé100 válasza tildy (#12223) üzenetére


eszgé100
őstag

igaz

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#12227) Viszlát válasza eszgé100 (#12222) üzenetére


Viszlát
addikt

We're wired to overreach. Look at history, all the countries that have ever ruled the world - Portugal, with its big, massive navy... All they've got now are salt cods and cheap condoms. And Brits? Now they're just sitting in their dank little island, fussing over their suits.

No one's stopping and thinking, 'Hey, we're doing pretty well. We got France, we got Poland, we got a big Swiss bank account... You know what? Let's not invade Russia in the winter, let's go home, let's pop a beer and let's live off the interest.'

:)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12228) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, szerintetek a magya lakhellyel rendelkezik, de külföldre távozásról papírt leadottakkal mi lesz?link, avagy védelmi szolgálat, második kör.

tud valaki pontosabb infokat? egyrészt ugye maga a lejelentés is problémás, másrészt meg ha tényleg beüt a katasztrófa, akkor lehet picit nehezebb lenne odamenni segíteni.

(nem angliában vagyok, de a helyi topik eléggé kihalt)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12229) tildy válasza proci985 (#12228) üzenetére


tildy
nagyúr

Irj nekik te is. Marmitn az indexnek. Akkor talan vegre foglalkoznak ezzela temaval is, nem eloszor jon elo, a rendszammizerianal is elojott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12230) proci985 válasza tildy (#12229) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, az lesz.

rendszámmizéria kapcsán azért az utolsó, "enyhítés" utáni cikknél elgondolkodtam, hogy mégis mire ez a nagy öröm az index részéről. más kérdés, hogy cikkek alatti fórum részek általában eléggé hasznosak szoktak lenni tapasztalatgyűjtésre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12231) Wyco


Wyco
tag

En alapvetoen azt talalom erdekesnek hogy jogilag hogyan bizonyitjak hogy atvetted-e a papirt. Mert ha nem kell alairni hogy atvetted, akkor nem mondhatjak hogy nem kuldted vissza, hiszen nem biztos hogy megkaptad. Ha viszont ala kell irni...akkor mindegy mert nem vagy otthon, nem veszed at, nem irod ala, kvazi, nem kaptad meg, tehat nem is kuldheted vissza.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12232) jerry311 válasza Wyco (#12231) üzenetére


jerry311
nagyúr

Javaslom figyelmedbe a kézbesítési vélelem fogalmát és jogalkalmazásban betöltött szerepét. :U

(#12233) Wyco válasza jerry311 (#12232) üzenetére


Wyco
tag

En ugy tudtam hogy csak az alairt kezbesitesi papirok eseteben lehet feltetelezni hogy valoban atvette az illeto...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12234) engine88


engine88
aktív tag

NHS fogorvosról ki mit tud?

Bekopoghatok hozzá hogy fáj a fogam tömd be tb-re?

(#12235) jerry311 válasza Wyco (#12233) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bizony rosszul tudtad.
De...
A kezbesitesi velelem viszont megdontheto birosagon. Mig ha alairtad, hogy atvetted akkor utana eleg nehez bebizonyitani, hogy megsem.

(#12236) legiaap


legiaap
nagyúr

Egy kis help kéne.
Mi az angol neve és hol kapható az a kis műanyag bizbasz, amit a bútorok alá rakunk, be, hogy ne dőljön el?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12237) kovsol válasza legiaap (#12236) üzenetére


kovsol
titán

furniture wedge esetleg ?

amúgy utolsó éjjelemet töltöm Angliában, holnap indul a repcsim haza :( maradtam volna még tovább, nagyon furcsa lesz visszatérni Székesfehérvárra :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12238) legiaap válasza kovsol (#12237) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi akkor rendelek is párat.
Miért mész haza? Végleg?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12239) kovsol válasza legiaap (#12238) üzenetére


kovsol
titán

én csak üzleti úton voltam kint 1 hónapot, de eléggé megszerettem ez a kis idő alatt is az itteni légkört, ki tudja egyszer még lehet újra kijövök, de akkor már hosszabb időre

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12240) boatkiller


boatkiller
tag

Sziasztok!

Londoni magyar autószerelő elérhetőséget tud valaki? Nem hátrány ha nincs túl messze SE18-tól.(Plumstead)

(#12241) Balinov


Balinov
félisten

sracok, offline hol tudnank megnezni a Mrs. Browns' Boys S03 epizodokat? IUplayeren fennvan?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12242) tildy


tildy
nagyúr

Probalok valami office desk meretu szgepasztalt nezni, max 100 fontig, de siralmas a helyzet. Legalabb 2 oraja a netet bujom,de semmi nekem tetszo ajanlat, ezen kivul: [link]

Ha valakinek van otlete hol erdemes szetnezni , szoljon .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12243) Viszlát válasza tildy (#12242) üzenetére


Viszlát
addikt

eBay? Ingyenes szállítással...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12244) alibaba78 válasza boatkiller (#12240) üzenetére


alibaba78
őstag

Petnehazy Peter: 07581277992 akar hazhoz is megy, egyebkent eszak-londonban lakik/dolgozik

Valamilyen Erno :D Kingston Upon Themes kornyeken dolgozik jo aron, es szinten megbizhato: 07849519201

engine88: Ha vesznek fel uj patientot, akkor igen, egyebkent pedig at kell esned a regisztralasi proceduran. Korhazak is segitenek. Ellenben tudok ajanlani egy nagyon jo Magyar fogorvost, aki az NHS berkein belul dolgozik plumsteadben. Tudom, messze van, de nekem megerte sokat utazni, hogy rendbe rakassam a fogsorom. Kedves, rendes ember, es baromi jol dolgozik. :K

[ Szerkesztve ]

(#12245) ati012


ati012
senior tag

Csupán nagyon amatőr érdeklődés szintjén megkérdezném, hogy a legkönnyebb kijutni munkát vállalni az alábbi képzettségekkel:
-8 általános.
-8 általános + szakma (pc karbantartó)
-8 általános + szakma (pc karbantartó) + érettségi
-8 általános + érettségi
-főiskola (földrajz tanár)?

Kezdő és közepes nyelvismeret mellett.
Mennyi az a minimum összeg, amiből az első fizetésig el lehet élni?

Köszönöm! :R

(#12246) tildy válasza ati012 (#12245) üzenetére


tildy
nagyúr

Mennyi az a minimum összeg, amiből az első fizetésig el lehet élni?

Fugg attol hol laksz, es mikot erkezik az elso fizu. Rossz a kerdes.

Ha London, akkor ha szobat berelsz, akkor az min 300 font a szobara, de inkabb 400, min 100(-150) kb a havi kajara, min 67 a buszberletre (80 , ha 2-3as zonas metroberlet , ingyen, ha kozel a munkahely) , tehat minimum 600 elmegy minden honapban csak arra, hogy lakj valahol, egyel valamit, es tudj dolgozni menni.
Videket nem tudom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12247) F34R válasza ati012 (#12245) üzenetére


F34R
nagyúr

Erdekes kerdes , bar en nem hiszem hogy olyan kepesitesekkel amivel M.o-n se megy semmire , kint egyaltalan talasz valamit.

(#12248) Bondi válasza emvy (#12221) üzenetére


Bondi
csendes tag

Azért ne túlozzunk. :DDD De nem is az életszínvonal volt magvas gondolataim lényege, hanem hogy működik a nyereségprés. Nekünk egyre kevesebb jut már itt is, de azért kisajtolja az emberből a menidzsmönt (a szart is) az aktuális évi bónuszát. Persze az én választásom volt ez a dead-end job, minek rinyálok.

(#12249) tildy válasza Bondi (#12248) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk a fejesek tavoztak, miutan megvett az egyik ismert ceg minket. Ez volt az ara, hogy mi maradhassunk ( es bonuszt kapjunk majd evvegen).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12250) Bondi válasza tildy (#12242) üzenetére


Bondi
csendes tag

Saját alkotásban nem gondolkodtok? Nem tudom, Londonban mennyire hajigálják ki az utcára az emberek a használt bútort, tévét stb., de errefelé elég általános. Én legutóbb egy könyvespolcot tákoltam össze talált anyagból:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.