Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Wyco válasza tildy (#12500) üzenetére


Wyco
tag

Hat év. Mert 5 utan leszel automatikusan permanent resident, abbol meg egy év kell.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12502) tildy válasza Wyco (#12501) üzenetére


tildy
nagyúr

I see. Kell valami permanent residency doksit kerni, vagy automatikus, es ok nyilvantartjak?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12503) Wyco válasza tildy (#12502) üzenetére


Wyco
tag

Automatikus, nem tartjak nyilvan. Vagyis ha minden jol ertelmezek.
Amellett lehet nekem meg a vegen kiderul hogy talan +1 evet is kell varni mert ha tanulokent vagy itt akkor lehet kell 'comprehensive health insurance' ami gyakorlatilag private biztositast jelent, egyebkent lehet nem szamit bele az evekbe. Ugyhogy a fene tudja.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12504) legiaap


legiaap
nagyúr

Amúgy azt mondjátok már meg mi fog megváltozni, ha valaki megkapja az angol útlevelet?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12505) Wyco válasza legiaap (#12504) üzenetére


Wyco
tag

Szerintem tok mindegy mi valtozik meg, mivel van lehetosegem megszerezni, ezert akarom, ennyi.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12506) legiaap válasza Wyco (#12505) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem gúnyosan kérdeztem, csak gondoltam van valami haszna is.
Pl.: Több working taxot kapok, több segélyt kapok, ha nincs munkám, esetleg az agency-k nekem jobban segítenek állást keresni, több támogatást kapok a gyerekeim után, több minden illet meg majd mint egy nem angolt...meg hasonlók

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12507) jerry311 válasza legiaap (#12504) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha széthullik az EU, akkor is maradhatsz Angliában.
Vagy pl. könnyebben jutsz el Ausztráliába letelepedni.

(#12508) emvy válasza legiaap (#12506) üzenetére


emvy
nagyúr

Pl. ha elrabolnak valahol a vilagban, akkor nem csak a TEK megy erted. :) (Bar ha a TEK menne, az jo lenne, mert ok tenyleg k*rvajok a mufajukban, de valszeg nem kapnanak penzt rad.)

while (!sleep) sheep++;

(#12509) Wyco válasza jerry311 (#12507) üzenetére


Wyco
tag

Igen nagyjabol ezert akarom en is csak nem akartam elsore leirni :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12510) jerry311 válasza Wyco (#12509) üzenetére


jerry311
nagyúr

Annyira ciki lenne Ausztrália? :P

(#12511) tildy válasza jerry311 (#12510) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem egy veletlen EU szethullas valoszinubb, UK passporttal nem rakhatnak ki bennunket ...

Amugy emlekeim szerint konnyebb egyes helyekre UK passporttal beutazni/vizumot kapni, gondolok itt a Commonwealth orszagokra.

Csak pelda: Ha Kanada visszaallitja Magyarorszagra a vizumkenyszert, (ami elkepzelheto) NAgy Brittaniara nem biztos , hogy fogja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12512) Bondi


Bondi
csendes tag

Azért lássuk be, egy brit vagy egy USA állampolgárnak alighanem több esélye is van arra, hogy terroristák vagy kalózok elrabolják, avagy elrettentő példaként telepumpálják ólommal, esetleg lefejezzék. :DDD

Ha meg az EU dől, Britannia is dől...

Én is az utazás miatt akartam megszerezni, mert egy brit útlevélnek súlya van, de utána rájöttem, hogy engem nem érdekelnek azok a helyek a földön, amelyek felé egy átlag brit turista orientálódik.

(#12513) Viszlát válasza Bondi (#12512) üzenetére


Viszlát
addikt

Olyankor elő kapod a magyar útlevelet és még meg is szánnak. :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12514) emvy válasza Bondi (#12512) üzenetére


emvy
nagyúr

Multkor majdnem atmentunk Boliviaba -- az vicces hely, az amcsiknak valami 130 dollar a vizum, mindenki masnak ingyenes :)

while (!sleep) sheep++;

(#12515) tildy válasza Bondi (#12512) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk nem kell feltetlenul EU szetesesre gondolni, de boven eleg, ha vagy UK vagy Magyarorszag kilep belole. Elobbit igen sokan tamogatjak itt, a masikat igen sokan otthon, szoval...

En tuti be fogom biztositani magam brit utlevellel.
Au , sikerult megint ket t-vel irnom. :W :W :W Szoval Nagy-Britannia-ra...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12516) Wyco


Wyco
tag

Napi bagoly: BBC - Newsbeat -
A teenager has had to have her stomach removed after drinking a cocktail containing liquid nitrogen.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12517) tildy


tildy
nagyúr

okt 11-22 London-Debrecen-London.:) Ha esetleg valaki valamit küldene, vagy hozatna.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12518) Kassadin válasza tildy (#12515) üzenetére


Kassadin
addikt

Mi előny származik abból, ha kilépünk az eu-ból?

(#12519) Wyco válasza Kassadin (#12518) üzenetére


Wyco
tag

Mi mint magyarok vagy mi mint angolok?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12520) #47053824 válasza Kassadin (#12518) üzenetére


#47053824
törölt tag

pl. ujra beindulna a cukortermeles, tobb tizezer ember megelheteset biztositva. az eddig parlagon levo foldek nagy resze ujra muveles alatt lenne, nem lenne annyi parlagfu, a sok chipszabalo legnagyobb oromere. igaz, buntetesbol se folyna be annyi.

biztos van meg sok szaz mas dolog, nekem ez ugrott be.

(#12521) Wyco válasza #47053824 (#12520) üzenetére


Wyco
tag

Miert indulna be? Csak mert nem Eu tag magyarorszag attol meg nem kotelezoen lesz olcsobb a magyar cukor, meg akkor is ha a kulfoldira mindnenfele plusz vamokat tesznek ra. Amellett vicces érv lenne ha a cukor miatt lepne ki az orszag. Bar kinezem ezekbol a marhákból még ezt is.
Nem beszelve arrol hogy annyira kulfoldi tulajdonban van minden mo.-n hogy lassan az orszagnak abba sincs beleszolasa hogy mi a neve. Minden importalva van, raadasul ezek kozt sok olyan dolog akad amit otthon nem lehet megtermelni mert vagy nem is volt rá ipar es/vagy lehetoseg, vagy az elmult husz evben leepitettek. Kb mindennek felmenne az ára a plafonig, a forinttal meg egyebkent is ki lehetne torolni a hátsót. Szoval vicces kor lenne.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12522) Kassadin válasza Wyco (#12519) üzenetére


Kassadin
addikt

És mi lenne angol oldalon?

Péter80: Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Főleg, hogy "minden" privatizálva lett még x évvel ezelőtt, ami meg nem, arról is gondoskodtak, hogy ne magyar kézben legyen.

(#12523) #47053824 válasza Wyco (#12521) üzenetére


#47053824
törölt tag

cukorkvotarol hallottal mar?

(#12524) jerry311 válasza #47053824 (#12523) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyilvan kimaradt az eletebol...

(#12525) Neoteric válasza Wyco (#12521) üzenetére


Neoteric
addikt

Magyarország EU-n belül perpill egy jó piac, amiből csak szivattyúzzák kifele a zsetont. Kvázi modern gyarmat. Szóval gazdaságilag szvsz mindenképp pozitív lenne a kiválás. Vannak piacok keletre is, ahova még termelni is lehetne.. Nemhogy még saját magunknak is importáljuk a sok cuccot, amit itthon is simán meg lehetne csinálni, hazai cégekkel, hazai dolgozókkal, GNP-t növelve, stb.

PSN: ne0teric_sAN

(#12526) Wyco válasza #47053824 (#12523) üzenetére


Wyco
tag

Max mint napi tápanyagbeviteli javaslat. ( = nem.)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12527) emvy válasza #47053824 (#12523) üzenetére


emvy
nagyúr

Az egesz cukorugy annyira jelentektelen resze az EU-csatlakozasnak, hogy azt kifejezni is nehez. Elcseszett dolog volt, persze.

while (!sleep) sheep++;

(#12528) grabber válasza #47053824 (#12520) üzenetére


grabber
addikt

Nem lenne annyira sok baj ezzel,ha pl a költségvetés stb nem lenne elcseszve.Amíg saját magunkat is kiraboljuk,addig ne másokra mutogassunk :U
A cukorügy csak egy porszem,ami zavarja a gépezetet,de nem állítja meg.De amíg a fogaskerekeket lopják,addig ne a porszem zavarjon ;)

(#12529) Wyco válasza grabber (#12528) üzenetére


Wyco
tag

Gondolom ha nem zavarná akkor nem koltozott volna ide...

(amellett igazad van.)

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12530) grabber válasza Wyco (#12529) üzenetére


grabber
addikt

Megyek én is szerencsére :)

(#12531) engine88


engine88
aktív tag

Ez mit jelent egy autóbiztosításnál?

No Claim Discount: None
No Claim Discount Protected: No

Most akkor 1 év után nem lesz NCD?

(#12532) Balinov válasza engine88 (#12531) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem az elso, az hogy nincs mashonnet bonuszigazolasod. A masodikra az a tippem, hogy a no claim bonusra nincs biztositasod. nekem asszem evi 20-30€-ert van, igy ha kart okozok sem ugrik a bonuszbesorolasom.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12533) engine88 válasza Balinov (#12532) üzenetére


engine88
aktív tag

Jaa értem már :)
Csak féltem, hogy valami olyasmit jelent, hogy nem számolódik a NCD-om.

(#12534) Balinov válasza engine88 (#12533) üzenetére


Balinov
félisten

nyugi, azt szamoljak, a masodik csak egy NCD protectoin ahogy vesszuk.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12535) Petek válasza Balinov (#12534) üzenetére


Petek
tag

Nekem protected no claim bonuszom van, de miutan a jegveres okozta seruleseket megcsinaltattam a kocsin a biztositasra, megemelkedett a peremiumom, meg ha a bonuszom nem is ugrott. Szoval ez is csak ilyen fel segitseg...

In vino veritas

(#12536) Balinov válasza Petek (#12535) üzenetére


Balinov
félisten

En eleve ugy altam hozza, hogy 1: nem tul nagy plusz osszeg/ev, 2: szkeptikus voltam, hogy ez vajon tenyleg ugy mukodik-e, ahogy a neve alapjan az ember elvarna.

Hat nem, 3eve mikor a biztositonak kellett kivontatni a repteri parkolobol a Puntot, meg zarat, oninditot kulcsostul csereltetni (La Palma-n elloptak a Vera retikuljet, kocsikulcs is benne volt).

Azonnal nem emeltek (Majusban van a biztositas fordulopontja), de kovetkezo even, mikor mar elvileg bonuszkategoriat lepve elvileg olcsobbnak kellett volna lenni az eves full compr. biztositasnak, nem csokkent, csak szo szerint kb 20€-val/ev, akkor gyanus lett. Ez (Hibernian) AVIVA egyebkent.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12537) Petek válasza Balinov (#12536) üzenetére


Petek
tag

Mar az is valami, hogy nem emelkedett. Nekem viszont kb 3K koruli osszegbe kerult a javitas, es ez mar megdobta a dijat, kivancsi vagyok jovore hogyan alakul. Nekem Allianz volt.
Ha mar lopasrol beszelunk, kepzeljetek, mult heten leloptak az elso rendszamomat. Rogton jelentettem a rendorsegnek amikor felfedeztem munka utan 5 korul, es ejszaka mar meg is talaltak egy lopott mercedesen. Persze vissza nem kapom, kellett vennem egy masik rendszamot, de legalabb megtudtam, ohgy ez is sokkal egyszerubb, mint Magyarorszagon.

In vino veritas

(#12538) tildy válasza Neoteric (#12525) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk jarhatna mindenki Suzukival, Mercedessel, vagy Opellel, lehetne Samsung teveje, de mas nem, es csak Electrolux hutoje.(direkt tulzok).

Meg lehet nezni, a kivulallo de nem eros orszagok ( Tehat nem Norvegia, vagy Svajc) milyen szinten vannak.

Lehet peldat venni Albaniarol, a szerbekrol, vagy ToRokorszagrol. Tenyleg ez kell?

Wyco: A cukorkvota lenyege, hogy az EU megszabta mennyi cukorrepa teremhet, illetve penzeltek a gazdakat, hogy NE termeljenek. Kvazi szinte az osszes magyar cukorgyarat tonkretettek igy. Szolnokon pl. az utobbi 20 evben volt fejlesztes, pl. silot epitettek, erre most lebontottak.... [link]

Elb.szott egy dolog volt, de ebben az eu, a gazdak , de a politkusok keze is benne van.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12539) jerry311 válasza tildy (#12538) üzenetére


jerry311
nagyúr

De leginkább azon politikusok keze, akik hagyták vagy éppen tevőlegesen segítették a cukorkvóták elvesztését/eladását.

(#12540) engine88


engine88
aktív tag

Néha bajban vagyok a going to / will szerkezettel, hogy mikor melyiket használjam.

Van erre valami egyszerű szabály?

(#12541) SityiSXT válasza engine88 (#12540) üzenetére


SityiSXT
őstag

Én még úgy tanultam, hogy a going to az a nagyon közeli jövőre vonatkozik, a will a távolabbira.

(#12542) Viszlát válasza engine88 (#12540) üzenetére


Viszlát
addikt

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12543) Neoteric válasza tildy (#12538) üzenetére


Neoteric
addikt

Miért nem lehet a pozitív példákat felhozni? Ha nem b@szták volna el a dolgokat az elmúlt ~20-30 évben, akkor Mo simán megélhetne szinte csak a kiváló termőföldjéből, ahogyan azt sikeresen tette korábban jó pár száz éven keresztül. Jó dolog az EU, csak nem nekünk.

PSN: ne0teric_sAN

(#12544) engine88 válasza SityiSXT (#12541) üzenetére


engine88
aktív tag

Találtam egy jó kis magyaros szabályt rá :D

"A going to azt jelenti szó szerinti fordításban, hogy megy valahova, és ha valaki egy jól meghatározott cél felé megy, akkor bizonyára előre eldöntötte, hogy hova akar menni, a will pedig azért jelenti azt, hogy éppen most ebben a pillanatban döntöm el, hogy mit fogok csinálni, mert a will az a magyar “víletlen” rövidítése.'

(#12545) boatkiller


boatkiller
tag

Törökország most rosszul áll?
Anno 2009 tájékán 1euro 2 török lírát ért vagy 2.20-at. Mikor hogy, eléggé sűrűn jártam arra akkoriban. Én azt láttam, hogy nem élnek rosszul.
Beszélgettünk egy idős török sofőrrel ő mondta, hogy az átlag melós havi 1000 eurónak megfelelő összeget keres. Ő sofőrként nemzetközibe a dupláját.
Igaz akkor voltak az Isztambuli zavargások is a hatalmas munkanélküliségi ráta a fiatalok között volt a fő kiváltó ok.

[ Szerkesztve ]

(#12546) tildy


tildy
nagyúr

Na overclockerstol soha tobbe semmit. Ezt elbaszcsiztak...
Csak egyszer legyen veluk problematok...

Konkretum: Esm vett toluk szulinapomra egy ssd-t. Ami random modon neha fel perces elereseket csinal, azaz homokorazik a mac egy sima preferences betoltesnel, vagy bongeszo nyitasnal is , 3 ora volt a mountain lion telepites. Erre szettarjak a karjukat, hogy hat ha nem fizikailag faulty a drive, akkor igy jartam... Bammeg.
( A vezerloje rossz , egyszeruen megtelik az irasi cache , alapbol, valoszinuleg)
Szoval:
1. ne vegyetek crucial v4 -t, mert lehet ilyet fogtok ki
2. az overclockers customer service elmehet a picsaba.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12547) Bondi


Bondi
csendes tag

Nem akarok én lenni a nagyokos, de kifelejtitek a politikát. Ha nem lenne EU, ott lenne nekünk Putyin atyuska. Ha ő nem, akkor más. Az anyagi befolyás számít, akár hadsereggel, akár pénzzel, nekünk ugyebár egyik sincs meg.
(„Nem az a lényeg, hogy ki vagy, hanem hogy kit sz0patsz", hogy a klasszikust idézzem.)

[ Szerkesztve ]

(#12548) emvy válasza tildy (#12546) üzenetére


emvy
nagyúr

_Csak es kizarolag_ Amazon. A V4-bol egy rosszat kifogni nem azt jelenti, hogy egyebkent ne lenne tok jo minosegu.

while (!sleep) sheep++;

(#12549) Balinov válasza emvy (#12548) üzenetére


Balinov
félisten

+1 az amazonra, ha az amazon a seller.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12550) tildy válasza emvy (#12548) üzenetére


tildy
nagyúr

Crucial M4 van a masik gepben. Abszolut elegedettek vagyunk vele.

De az, hogy LASSABB legyen egy (v4) SSD egy normal HDDnel... Az nonszensz. Megakad, nem mukodik jol, es meg a seller ( akinek ugye alapbol jo hire van , ha gepet epitesz) is elkuld kb a fenebe... No komment... Mindegy, van ebuyer meg amazon is...

Amugy nem arrol van szo, hogy egy rosszat kifogni, persze utolag okos az ember, de rengetegen panaszkodnak, ugyanerre a problemara.

Pedig esm csak jot akart, erre massziv szivas lett ...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.