Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) Bondi válasza tildy (#12249) üzenetére


Bondi
csendes tag

A mi cégcsoportunk kétszer cserélt tulajt, mióta ott vagyok... Nálunk is főként a vezetőséget építették át. Mindegy, a bajom főként az, hogy a főnököm egy bólogatójános, nem meri kinyitni a pofáját, mert félti az állását. Ráadásul így is két ember munkáját végzi egy fizetésért. Mondjuk negyvenévesen úgy is néz ki, mintha ötven lenne.

(#12252) Fortissimus


Fortissimus
őstag

elado az olimpia!
pontosabban az olimpia használati tárgyai és az olimpiai falu berendezési tárgyai.
http://www.remainsofthegames.co.uk/

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#12253) legiaap válasza Fortissimus (#12252) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem hülyék annyira azért ezek az angolok.
Jó üzlet ez.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12254) emvy válasza tildy (#12249) üzenetére


emvy
nagyúr

lol, nyilvan azert tavoztak, hogy ti bonuszt kaphassatok :)

while (!sleep) sheep++;

(#12255) tildy válasza emvy (#12254) üzenetére


tildy
nagyúr

Logikabol nem voltal jeles.... De legalabb ideszoltal valamit.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12256) emvy válasza tildy (#12255) üzenetére


emvy
nagyúr

De, az voltam :)

while (!sleep) sheep++;

(#12257) tildy válasza Bondi (#12250) üzenetére


tildy
nagyúr

Valoszinu az lesz, hogy lekapjuk a sarokasztalunk felso reszet, ami polcos, merthogy nem fer el egymas mellett normalisan ket monitor most .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12258) tildy válasza Fortissimus (#12252) üzenetére


tildy
nagyúr

Whiteboardkb 3 hete megrendelve, gondolkodm amugy egy nagy asztalon is toluk. :K

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12259) boatkiller válasza alibaba78 (#12244) üzenetére


boatkiller
tag

Köszi szépen. :)

(#12260) F34R válasza tildy (#12257) üzenetére


F34R
nagyúr

masik helyre koltoztetek , mintha nem ez remlett volna . :)

(#12261) Balinov válasza F34R (#12260) üzenetére


Balinov
félisten

ahogy remlik, mar jo regen elkoltoztek tildy-ek...

te, tildy, csak nekem tunik eleg sivarnak a keco? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12262) tildy válasza Balinov (#12261) üzenetére


tildy
nagyúr

Bekoltozeskor csinaltuk ezt a kepet. kb elso negy napban. :U
Azota kicsit valtozott: [link] [link]

Holnaputan lesz 1 eve, hogy itt lakunk:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12263) Balinov válasza tildy (#12262) üzenetére


Balinov
félisten

igy azert mar sokkal faszabban nez ki? 1 eve? bakker, de rohan az ido

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12264) eszgé100 válasza tildy (#12262) üzenetére


eszgé100
őstag

Mekkora ez a lakás, úgy értem kb hány m2, mert így képek alapján picinek tűnik?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#12265) F34R válasza tildy (#12262) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez nem is rossz , tenyleg nem olyan nagy az asztal , gondolom kesobb ket darab 22" szeretnetek ugy hogy mellette a macbook is elferjen.
a kis 2.0-s stereo szettnek mi a tipusa , nem egy ilyenetek volt ? wharfedale diamond 9.1

(#12266) tildy válasza F34R (#12265) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg az ujabb kepek sem a legujabbak :D Wharfdaleunk van persze, a kis hangfalak meg a regiek. Vegul leszedtuk az asztal tetejet. Na ez mar friss kep, tegnap keszult, az asztal is a haloban van. Lehet lesz majd ilyen mozgathato kar a monitorokhoz, es igen, tervben van egy masik 22-es.
Eszge: kb 40 nm, erdekes modon nekunk nagynak tunik. Ha csak mi lennenk, eleg lenne a nappali is sokszor, elveszunk benne.
A nagyszoba kb 3.5x5 m , plusz a konyha. Van egy kb 4 nm-es eloszoba, egy 6-7 nm-es furdo(persze a kad, a zuhany, a wc legalabb 4 nm-et levesz belole , meg egy kb 10nm-es halo

[ Módosította: Ndruu ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12267) Viszlát válasza tildy (#12266) üzenetére


Viszlát
addikt

Bocsánat. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12269) boatkiller válasza emvy (#12268) üzenetére


boatkiller
tag

Ezt azért sosem gondoltam volna: when I'm at work, I can buy food in the canteen, I don't have to bring a packed lunch.
Máris jobb a hangulatom. :)
Tetszik az optimalista hozzáállása.

(#12270) Zodicus válasza emvy (#12268) üzenetére


Zodicus
senior tag

Érdekes cikk, köszi szépen.

(#12271) Bondi válasza emvy (#12268) üzenetére


Bondi
csendes tag

Talán annyiban is más ez, mint otthon, hogy itt nem tűnik fel, ha valaki pénzes. Otthon egyből le lehet vágni. Mondjuk, nincs is akkora szakadék az átlagkereset és a pénzes réteg között...

(#12272) emvy válasza Bondi (#12271) üzenetére


emvy
nagyúr

Itt nagyobbak a tarsadalmi kulonbsegek,mint Magyarorszagon. Csak mondom. Es de, feltunik, legfeljebb nem talalkoztal meg vele.

(Tehat amikor egy tarsasagban a veled szemben ulo huszoneves csaj azt kezdi el magyarazni, hogy neki -- nem a csaladjanak, neki -- negyven lova van otthon, es mennyire vicces, akkor azert erzed, hogy oda nem jutsz el. :) ).

while (!sleep) sheep++;

(#12273) tildy válasza emvy (#12272) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogyha szembejonne veled az utcan, nem rina le rola, te is csak azert tudod, mert kinyitotta a szajat:D

Ertsd nem (ugy) kerkedik vele, mint ahogy otthon jellemzo nemely gazdag embernel. Bar a normalisabbja talan otthon sem kerkedik kulonosebben vele, de van egy reteg, akinek mindenbola legjobb kell, de ez meg nem is poen, mutogatni is kell uton-utfelen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12274) emvy válasza tildy (#12273) üzenetére


emvy
nagyúr

Neked nem tunik fel az a k* sok Rolls-Royce az utakon? Meg hetvegen a rengeteg Ferrari, az
orultsok Porsche kabrio? A The Box barban az asztalonkenti (!) minimalis 4000 fontos fogyasztas?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#12275) emvy válasza emvy (#12274) üzenetére


emvy
nagyúr

Vagy Magyarorszagon mirol derul ki, hogy valakinek jol megy? :) Kocsi, haz, ekszerek, penzszoras a partikon ... London Europa csucsa ilyen szempontbol, Parizs lofutty, max. New York van hasonlo szinten :)

while (!sleep) sheep++;

(#12276) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!

Autot berelnek, de csak par orara kellene, tudtok oradijas autoberlest?
Olyan kell ahova bemegyek gyors pofavizit, ez az majd hozhatom, szal ZipCar mg ilyenek most kilove, mert ugye ott van egy eves kartyadij, amit kikuldenek cimedre, stb stb, nincs most erre idom.

...

(#12277) tildy válasza emvy (#12274) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem,nem tunik fel. Van par, de abszolut nem erzem azt a hivalkodast vele, mint otthon. A Box barrol meg konkretan nem tudom micsoda, bar ugy latom , te rendszeres latogatoja lehetsz, ha ennyire figyelemmel kisered az ott fogyasztok fizetesi szokasait :)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12278) emvy válasza tildy (#12277) üzenetére


emvy
nagyúr

Valoszinuleg nem is veszed eszre az igazan draga dolgokat, annyival magasabb szinten megy a jatek, hogy neked mar fel sem tunik. Gondolom felszemmel nem kulonboztetsz meg egy egyszeru szamlapos Lange-t egy Vacherontol, holott az egyik 12e font, a masik meg mondjuk 10e. Nem neked szol, egyszeruen tul messze vagy tole. (Mint mindannyiunk itt, valoszinuleg.) Ez nem azt jelenti, hogy nincs. Gondolom te se a Demjant vagy a Csanyit lattad hivalkodni otthon, hanem a par tiz/szazmillioval (forint) rendelkezo "vallalkozokat".

Jartal mar valamilyen klubban? Erdemes elmenni, egesz mas meritest ad az angol tarsadalombol, mint ami korulvesz. Mivel te programozo vagy, ajanlom pl. a
http://www.realtimeclub.org/ esemenyeit, amik lenyegeben vacsival egybekotott eloadasok es vitaestek. Sima 'nezokent' is el lehet menni, nem kotelezo felszolalni, de ad egy kis izelitot az angol arisztokraciabol, amibe egyebkent nehez belelatni.

Ja, Porschebol meg Ferraribol nem 'par' van, hanem egy fore nezve 40x tobb van, mint Magyarorszagon. Hetvegen, joidoben, videken kb. csak kabriok mennek. :)

Ja, meg nyilvan itt minden jobb, de ezt tudjuk. :)

Szerk.: A Box-ban nem voltam, az tenyleg extrem hely, es engem csoppet sem vonz a rongyrazas :). A 'minimalis fogyasztas' az nem fizetesi szokas, hanem nem engednek be, ha nem fogyasztasz minimum ennyit. Akik ilyen helyekre jarnak, azok elsosorban azert mennek, hogy masok lassak, hogy ok megtehetik. En egyreszt nem tehetem meg, masreszt leszarom, hogy ki mit gondol. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#12279) emvy válasza Devid_81 (#12276) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy napra van csak.

while (!sleep) sheep++;

(#12280) Devid_81 válasza emvy (#12279) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajnos en is ilyet talalok csak.
Akkor lehet ZipCarozok egyet, csak kicsit faj a regisztracios 60 font...meg, hogy mire eljut a kartya a hazhoz addig eljon a kovetkezo londoni olimpia...cccsaba! :W
Koszonom azert! :R

...

(#12281) Balinov válasza Devid_81 (#12280) üzenetére


Balinov
félisten

a 60£-n felul meg ki kell csengetni a napi berleti dijat is? 60-ert, ha nem kell nagy auto, szvsz siman kapsz berautot 1 napra

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12282) Viszlát válasza Devid_81 (#12280) üzenetére


Viszlát
addikt

Próbálkoztál személyesen is? Csak mert Londonban unokasógorom bérelt pár órára autót a Hertztől, kb. délután 2-től 6-ig, de személyesen ment be rákérdezni, nem online próbálkozott.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12283) emvy válasza Balinov (#12281) üzenetére


emvy
nagyúr

Igy van, ne Zipcarozz egy napra.

while (!sleep) sheep++;

(#12284) Devid_81 válasza Balinov (#12281) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez ugy erne meg ha maskor is igenybe veszem a dolgot.
Mert amugy maga az autok 5 fonttol vannak orankent, ami itt van a "kozelben" az egy 7 fontos transporter...ami epp jo is lenne.
Van egy kuponom 30 fontig tudok menni "ingyen" de ahhoz az eves kartyadijat (60Font) ki kell fizessem, regnel igy is ugy is...

Viszlat: jaja az lesz, bemegyek Csutortokon szemelyesen, mert ez igy nem f.sza, online csak napidijat emlegetnek mindenhol.
Aztan ha 1x megszalad akkor sajattal tolom, mert mar nagyon tele van a cipom a tomegkozlekedessel, persze tudom az insurance sem egy leanyalom.
De vmi olcso kis autoval jo lesz az.

...

(#12285) Balinov válasza Devid_81 (#12284) üzenetére


Balinov
félisten

jaoke, igy mar mas, de biztos vagy benne, online foglalaskor csak a napot lehet megadni? Olasz nyarralashoz gyk. az osszes nagy nemzetkozi ceget vegigneztem, probafoglalsokat is csinaltam (csekout vegen bongezo bezar) de gyakorlatilag mindenhol meg kellett adni a pickup es a drop off datumat es idejet is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12286) Devid_81 válasza Balinov (#12285) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tegnap este vegigzongoraztam parat, toltam a reservationt es mindenhol amikor megadtam az orakat, hogy 2pm to 6pm akkor a vegen ott volt, hogy x,y font, de az meg pontosan megegyezett a napi dijakkal.
Csak nem ertem akkor minek van kinn a foglalasnal az idointervallum... :U
Akkor lenne csak a datum, es csokolom.

...

(#12287) Balinov válasza Devid_81 (#12286) üzenetére


Balinov
félisten

Ebben van valami, annyit megneztem, de a fo szempont, hogy Mastercard vagy Visa Debit-et elfogadnak-e, az meg alt. a checkout vegen derul ki.

Sztem az ido az azert kell nekik, hogy elokeszitsek az autot (takaritas, tankolas, stb) ill. hogy jobban tudjanak a keszlettel gazdalkodni. Egeszkonkretan, mikor leadtuk a Mito-t a Ciampino-n, bementunk az irodaba a papirokert, automatabol vettunk hideg uditot, kicsit meg pihiztunk az arnyekba (kb 30 percet) de ralattunk a depora, csavokam mar a kutrol jot vissza es nekiallt kiganezni. Aki volt mar ott a repteren, tudja, hogy kb 10-15 perc gyalog a terminal. meg setaltunk kb feluton, de mar masok vittek ugyanazt a kocsit.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12288) eszgé100 válasza Bondi (#12271) üzenetére


eszgé100
őstag

szerintem meg nagyobbak a különbségek, elég csak elsétálni egy-egy város üzleti negyedébe és már látni is, hogy mekkora is a szakadék.
viszont van egy másik réteg is, aki viszont nagyon is köztönk mozog, és soha nem mondanád meg róla, hogy mennyi pénze van, de ezek otthon is megvannak.
mikor én először bementem melózni a mostani helyemre, nem értettem, hogy a cimborám aki oda vitt miért szólítja főnöknek a "gondnokot" aki éppen söprögetett, de az idők folyamán kiderült, hogy valószínűleg több pénze van, mint amennyit én valaha el tudnék költeni, soha nem éreztette ezt velünk különösebben. pl ott van a yardon a 3 Jaguar is az egyik garázsban, de annyira leszarja őket, hogy egy Vauxhall Comboval furikázik évek óta, aztán még az egyéb dolgairól nem is meséltem...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#12289) emvy válasza eszgé100 (#12288) üzenetére


emvy
nagyúr

Itt van kozeposztaly, otthon meg nincs.

while (!sleep) sheep++;

(#12290) Devid_81 válasza Balinov (#12287) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igen ez igy valahogy mukodik.
Amugy erdes dolog ez a kartya megoldas (ZipCar)
Mint egy Oyster card, ha le van foglalva az auto akkor a kartyaddal odasetalsz, odalokod a kartyat, nyilik az auto, kesztyutartoban a kulcs es viheted.
De asszem van vmi papir amit ki kell tolts, nincs tores az auton, ha van akkor hol, merre, stb, aztan mehetsz.
Otthon ezek az autok meddig maradnanak meg...tudom tele van mindennel a gep, meg hat ott van a bankkartya amivel berelned kell...de lehetne azert trukkozni.

...

(#12291) eszgé100 válasza emvy (#12289) üzenetére


eszgé100
őstag

Aha, szóval akkor ez lenne az ami otthon hiányzik, ezért nem ismertem fel, sajnos az otthon megtapasztalt dolgok miatt csak azt ismerem fel, hogy olyan szegény-e, mint én vagy tele van-e pénzzel

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#12292) emvy válasza eszgé100 (#12291) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja. Itt egy ketkeresos csalad megengedhette maganak, hogy legyen haz, ket auto, esetleg egy sportkocsi, komolyabb nyaralasok..

Az a helyzet, hogy mar ez is valtozoban van.

while (!sleep) sheep++;

(#12293) Viszlát


Viszlát
addikt

Holnaptól a mozikban, digitálisan újrakevert változat, szuper hanggal, az élmény garantált, tessék elmenni. :)

Back in 1986, Queen were at the height of their powers and popularity. Their Live Aid triumph, during which they upstaged every other act on the bill, had given the iconic British rockers a new lease of life. Sadly, the subsequent Magic Tour would prove to be their last with the late, great Freddie Mercury. The good news for fans old and new is that many of these magnificent shows were recorded. One of the most spectacular took place at the Nepstadion in Budapest. An 80,000-strong audience made it the biggest concert ever staged at the stadium. Now the film of this spectacular event has been digitally remastered in high definition with 5.1 surround sound. It's presented at this special screening with a 25 minute behind-the-scenes documentary containing previously unseen footage. This charts Queen's momentous year from Live Aid to Budapest.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12294) Bondi


Bondi
csendes tag

Valamennyire mindegyikőtökkel egyetértek...

Találkoztam már pénzes emberekkel, de itt még akkor sem találkoztam olyanokkal, akik felvágnának vele. Bár talán azért is, mert ők maguk keresték meg a vagyonukat, nem örökölték. Otthon alapvetően más a helyzet, egyszerűen irigység van, és ha valaki vagyonos, az 90%, hogy nem tisztességes úton szerezte. Bár nyugatabbra meg ezt nehéz megértetni. :)

Más mondok: nekem először sokkoló volt, hogy még a sokmilliós lottónyeremények nyerteseinek a neveit is szemrebbenés nélkül közzéteszik az újságban. Szerintem ez is jelzi a különbséget.

A cikkre visszatérve: azért azt is érdemes megnézni, hány riportalanynak van hitele vagy adóssága... Inkább csak az húzza vissza.

Egyébként a bölcsebb elemzők szerint természetes deflációs cikluson esne át a gazdaság és stabilizálódna is, ha hagynák a nagy állami beavatkozók...Találtam egy átlátható ábrát:

1. visszafogott fogyasztói/állami költekezés;
2. növekvő megtakarítások / adósságcsökkentés;
3. kevesebb az eladás / több a készlet;
4. árleszállítások;
5. csökkenő vállalati nyereség / kisebb adóbevétel;
6. létszámcsökkentés / nagyobb munkanélküliség;
7. alacsonyabb GDP / recesszió;
8. = 1. vagyis létrejött a deflációs spirál - már majdnem itt tartunk...

(#12295) MegalodonS válasza Bondi (#12294) üzenetére


MegalodonS
őstag

Azert itt a gazdag az elegge mas fogalom mint otthon.Angliaban a top gazdagok,font milliardosok ami mar tenyleg nagyon gazdag :)

A lotto nyertesek meg csak milliomosok,pl Beckham csalad is kb 160 millio fontos vagyonukkal nem az elokelo pozicioban vanak.Igy ertheto ha valaki nyer a lotton az gazdag lesz,de messze az elittol es nyugodtan vallalhatja az arcat,kb 3 nap utan mar senkit nem erdekel a hir.Ha pedig vesz egy Ferrarit az sem fog senkit erdekelni,mert van belole boven az utcan :)

Itt nem irigykednek egy luxus autora,otthon azert ez nem mondhato el ugyan ez :(

(#12296) bradam


bradam
aktív tag

Sziasztok!

Nem akarok nagyon offolni, de megkérdezhetem,hogy mi a legolcsóbb posta küldési lehetőség Mo-ra Angliából?:) Ismerősöm most költözött ki, és szeretne feladni egy csomagot, de nem tudja,hogy mivel lenne ajánlott. Royal mailt ajánlották eddig, van annál jobb alternatíva? :))

(#12297) tildy válasza bradam (#12296) üzenetére


tildy
nagyúr

MErettol fugg. Level olcso, kiscsomag olcso, 2-3 kgnal viszont mar nagyon draga tud lenni a royal mail .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12298) bradam válasza tildy (#12297) üzenetére


bradam
aktív tag

Köszi,szerintem belefér a kiscsomagba :R

(#12299) Wyco


Wyco
tag

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12300) jerry311 válasza Wyco (#12299) üzenetére


jerry311
nagyúr

meg szerencse, hogy en mar ios 15-nel jarok... :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.