Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) jerry311 válasza Petek (#12747) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hahahaa...
CityLink (meg Yodel) meg Amazon Prime. Nyilván az első kettő az a szerencsén, vagyis inkább annak hiányán múlik.
Amazon Prime-tól viszont könnyen gyorsan lehet szabadulni.

Visszatérve a CityLinkhez... Milyen futárcég az amelyiknek a rendszere olyan kevés karakterből álló csomagazonosítót használ, hogy 1 héten belül kétszer is ismétlődhet? Nem csodálom, hogy szarul működnek.

(#12752) Petek válasza Tigerclaw (#12750) üzenetére


Petek
tag

Az alap, hogy az Amazonnak meg fogom irni a tortenetet. Csodalkoznek, ha nem erdekelne oket a velemenyem azok utan, hogy sok ezer fontot koltottem el ( sokszor csaladtagoknak vasarolok ) az elmult evek alatt naluk. Az itteni fogyaszto vedelmet is meg fogom keresni az ugyben, csak meg ra kell keresnem, hogy kik ok.

In vino veritas

(#12753) tildy válasza Petek (#12747) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez nem igy van. Olvasd el a szerzodest, en is belefutottam ugyanebbe a gondba, en is azt hittem , amit te . Nem masnapra garantaljak, hanem a raktarba erkezesuktol szamitva masnapra. Nem mindegy.

One-Day Delivery guarantees that you will receive your order by the delivery date displayed at checkout. Orders placed with One-Day Delivery are delivered one business day after they are dispatched from our warehouse

Nekem is volt amugy olyan, hetfon rendeltem meg prime-al valamit, csak csutortok delutan jott meg:(

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12754) legiaap válasza Tigerclaw (#12750) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na ezt nem figyeltem, de most meg is írtam a véleményem az amazonon.
:)
Ezek után mindenről írok véleményt.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12755) jerry311 válasza Petek (#12752) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nézd meg hányan írtak már az Amazonnak CityLink és Yodel problémával. Van egy pár ilyen fórum, ahol kvázi petícióként követelik ennek a kettőnek a kidobását, de még mindig szerződött partnerek. Tippelem nélkülük kevés lenne a kapacitás, az ország lefedéséhez.

Kb. annyi fog történni, hogy az "elnézéskérés-seggnyalás.txt"-ből kapsz egy copy-paste részletet, meg esetleg egy kis visszatérítést a Prime éves díjából.

Nem azt mondom, hogy ne írd meg a panaszod, csak azt, hogy ne várj túl nagy eredményt. :U

tildy

Na jó, de ha nekem odaírja, hogy "get it guaranteed tomorrow", akkor legyen már itt. Abban az esetben is ha a balszerencse a CityLink/Yodel párosnak dobja csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#12756) tildy válasza jerry311 (#12755) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mi volt a garantalt datum, altalaban pontosan kiirjak ( marmint datum szerint pontosan)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12757) Bondi


Bondi
csendes tag

Jó, de itt most az volt a baj, hogy azt írták online, hogy kivitték, közben meg semmi.

Egyébként nem csak a City Linknél dolgoznak ilyen férgek, hanem mindegyiknél. Csak legfeljebb az UPS-nél (és egyéb épkézláb nemzetközi futárcégnél) ezt csak egyszer csinálhatja meg a sofőr, utána repül. A legutolsó minősíthetetlen szemét egyébként épp a Royal Mail futára, a Parcelforce, „they get away with murder”, ahogy itt mondanák.

De nekem még a Royal Maillel is volt olyan tapasztalatom, hogy a kényelmes postás nem is csengetett, csak bedobta visszadátumozva az értesítőt, mert hát ő olyan gyors, hogy már tegnapra kivitte a mai postát. A második ilyen esetnél még aznap délelőtt be is tudtam menni a postára és érdekesmód ott rögtön át tudták adni a csomagot.

(Asszem, az UPS-szel volt olyan esetünk, hogy a lakótárs rendelt valami jókora méretűt, és a sofőr ott várt, hogy hazaérjen valaki. Na, ez a guaranteed delivery. :R )

[ Szerkesztve ]

(#12758) emvy válasza Bondi (#12757) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem a UPS otthagyta az 1700 fontos laptopot a bejarati ajto elott. Meglepodve lattam a munkahelyen, hogy a statusz egyszercsak atvalt 'delivered'-re, rohantam is haza...

while (!sleep) sheep++;

(#12759) legiaap válasza emvy (#12758) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az is fasza. Nem tudom ezt, hogy tehetik meg.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12760) Petek válasza tildy (#12753) üzenetére


Petek
tag

Ahogy Bondi is irta, megadjak konkretan a kiszallitas napjat, tehat nem lehet szoveg ertelmezesi zavar. Mellesleg a bemasolt szoveggel is ezt tamasztottad ala.

One-Day Delivery guarantees that you will receive your order by the delivery date displayed at checkout.

Nem igazan ertem, mire irtad, hogy nem igy van?

[ Szerkesztve ]

In vino veritas

(#12761) Petek válasza emvy (#12758) üzenetére


Petek
tag

Szerintem ok jarnanak rosszabbul, ha eltunne, mert te nem irtad ala, igy eleg konnyu bizonyitani, hogy nem kaptad meg.

In vino veritas

(#12762) tildy válasza Petek (#12760) üzenetére


tildy
nagyúr

A masnapra kiszallitasra. :U ;)

Mint irtam nekem is volt olyan, hogy hetfon rendeltem meg ( okt 8), prime-mal. Idopontnak okt 10-11t irtak, vegulis 11-en megjott, de primenal pont azt varna az ember, ha mar ennyit kifizetett ertem akkor masnapra szallitsanak, vagy legalabbis 24-48 oran belul

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12763) Bondi válasza Petek (#12761) üzenetére


Bondi
csendes tag

Az aláírás is csak olyan, hogy akárki aláírhatja. Főleg, ha nem is papíron, hanem azon a hülye kézi terminálon kell, amire ha csak három X-et tud tenni az ember olvashatóan, már Michelangelónak érezheti magát.

Az ajtó előtt lerakás (angolul: safe place) után hab a tortán a szomszédba beadás. Egy úri angol külvárosi negyedben bankár szomszédokkal körülvéve biztos működik. Lerohadt sorházakban, marihuánától bűzlő lakásokból viszont szerezd vissza a küldeményt, ahogy tudod. :)

(#12764) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt tudja valaki, hogy havidíjas mobil előfizetés megkötéséhez kell-e valami extra igazolás a Three-nél? 12 hónapos szerződés és Csak SIM kártya lenne, nem készüléktámogatásos megoldás.

Láttam a Three-nél egy egész jó csomagot havi 16 fontért: [link]

Máshol van esetleg hasonló "all you can eat" internetre? Skype-ot szeretnék használni majd telefonon, amiatt lenne fontos, hogy ne valami pár gigás korlátos net legyen rajta, meg rendes net nélkül az okostelefon nem ér sokat.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12765) emvy válasza Tigerclaw (#12764) üzenetére


emvy
nagyúr

A Skypeal az lesz a baj, hogy Londonban nagyon valtozo a 3G lefedettseg. Ergo nem fogsz tudni akarhonnan telefonalni Skypeon.

while (!sleep) sheep++;

(#12766) legiaap válasza emvy (#12765) üzenetére


legiaap
nagyúr

Had kérdezzem már meg, mivel még nem csináltam ilyet. Ha az ember vesz kreditet skype-ra és hív egy mobil számot, akkor ott hogy jelenik meg a szám?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12767) grabber válasza legiaap (#12766) üzenetére


grabber
addikt

Mint egy vezetékes szám ami változik.De vehetsz fix számot is és akkor skypról csak egy megadott számod lesz,ami mobilról is vissza tudnak hívni.

(#12768) tildy válasza Tigerclaw (#12764) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet lesz credit check, de vannak nekik one month rolling contractjaik is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12769) Tigerclaw válasza tildy (#12768) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az is megfelel, mert szintén all you can eat az adat és van benne 200 perc beszélgetés, sőt pár fontal olcsóbb is. Persze az elején veszek valami pay as you go megoldást valami add-onnal, amíg nem cserélek telefont. A 15 fontos PAYG add-on ad szintén "all you can eat" adatot és 300 perc beszélgetést, szóval még sietnem se kell a váltással, mert nem sokkal rosszabb. Egy ilyen kezdésnek megfelelne nekem: [link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12770) #31757056 válasza ficsor001 (#7725) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szia, latom nem mai hozzaszolas ugyan, de azert megkerdezem. Itt vagy mar Warrington-ban azota? :)

(#12771) #31757056 válasza Tigerclaw (#12764) üzenetére


#31757056
törölt tag

Minek ehhez elofizetes? En pay as you go-s vagyok a Three-nel, 15 fontert 300 perc van, 3k sms, es unlimited net... :) Cak ki kell valasztanom, hogy melyik csomagot szeretnem megvenni, elotte feltolteni az adott osszeggel, es kesz. Three-nel ne koss szerzodest mert kinszenvedes megszabadulni toluk!

free sim

pay as you go all in one 15£

[ Szerkesztve ]

(#12772) kovsol


kovsol
titán

Mi ez a kokárda szerű valami amit hordanak az angolok magukon? Valami ünnep miatt ? Épp az X-factort nézem és ott látom rajtuk.

May the Force be with you!

(#12773) #31757056 válasza kovsol (#12772) üzenetére


#31757056
törölt tag

(#12774) grabber válasza #31757056 (#12771) üzenetére


grabber
addikt

Ha újra fel akarom tölteni ezt a PAYG kártyámat,nekem is 15 fontos van és lassan lejár az 1 hónap mit kell vennem kérnem?Csak 15 fontos feltöltőkártya kell?
Ha akarok rá külön kreditet/összeget,pár fontot amivel haza is telefonálhatok azt,hogyan tehetem meg?

(#12775) #31757056 válasza grabber (#12774) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem tudom mert en nem boltbol veszem, regisztralt bankkartyaval toltom, a ghp.three.co.uk/my3/account? webhelyre fel kell lepni a telefonnal (nem wifi-vel, csak adatforgalommal megy), ide akkor is felenged ha elfogyott minden allowance-ed, par kattintas utan feltoltod 15 fonttal aztan meg nehany kattintas es buy add-on...
Extra osszeget nem tudom, en voipblast-al telefonalok haza, 4 euro cent/perc egy mobilhivas. Sokan ugyanerre Lebarra sim-et hasznalnak, allitolag nevetseges par penny a percdij hazatelefonalni, de ettol pontosabbat most nem tudok mondani.

(#12776) grabber válasza #31757056 (#12775) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,4 eurocent az olcsó.Three 11p/min mobilra persze,o2 vagy orange az 7p/min,új ismeretlen számomra ami 5p/min haza mobilra.Skype meg drágább ezeknél is.

(#12777) mexicanraven válasza #31757056 (#12775) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

26p korul van Lebaraval a hazatelefonalas mobilra!

when the sun shines, we'll shine together

(#12778) tildy válasza kovsol (#12772) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kokarda, poppy. Keves nemzeti unnepuk van, ez az egyik ( bar dolgozni kell aznap)
Remembrance day, nov. 11. Elso vilaghaboru vege.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12779) emvy válasza tildy (#12778) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent mi a masik oldalon harcoltunk -- ha esetleg valakinek eszebe jutna poppyt venni :)

while (!sleep) sheep++;

(#12780) tildy válasza emvy (#12779) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem az emlekezes a haborukban elhunytaknak szol.

Mindegy, kicsit mas: ha valaki jonne , 1 het mulva Silicon Milk Roundabout.
------------------------------------
En amugy nem harcoltam sehol...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12781) emvy válasza tildy (#12780) üzenetére


emvy
nagyúr

A Silicon Roundabouton voltam fel eve, nem volt jo, hogy finoman fejezzem ki magam. Ettol meg a mostani lehet jo... csak nagyon alacsony volt a szinvonal, volt valami kviz, es meg voltak lepodve, hogy tudjuk, mi a komplexitasa a quicksortnak (en akkor dontottem el, hogy a nap maradek reszet a Brick Lane-n toltom grillezett kajak kostolasaval :) ).

Az emlekezes olyannyira az angol katonaknak szol, hogy az irek kifejezetten nem hordanak poppyt, tekintve hogy nekik volt nemi gondjuk az angol katonakkal.

> En amugy nem harcoltam sehol...
Nyilvan, de hogy jon ez ide? Emleknap, arra emlekezunk, aki harcolt. Neked peldaul valoszinuleg a dedszuleid.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#12782) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma voltunk Llandudno -ban, ez volt az első valamire való kirándulásunk, amióta itt vagyunk. :) Nagyon jó volt kicsit kimozdulni, tetszik az a környék.

Don't Tread On Me

(#12783) tildy válasza emvy (#12781) üzenetére


tildy
nagyúr

Hogy jon az ide, hogy te meg barkit, aki ezen a napon emlekezne a haborukban elhunytakra, megszolj, csak mert neked ugy esik jol.
Az irek irek, te meg megint nem tudtad megallni, hogy ne usd bele az orrod valamibe.

Dedszuleim kozul a dednagyapam a masodik vilaghaboru utan halt meg. az oroszok lottek le. Mert csak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12784) #31757056 válasza grabber (#12776) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen, hat az nem tul jo... A voipblast-nak van megegy elonye, ha feltoltod az egyenleget az elso 90 napban unlimited a vezetekes hivas magyarba. Hatranya is van, netkapcsolat kell a hivasokhoz.

(#12785) emvy válasza tildy (#12783) üzenetére


emvy
nagyúr

Te tiszta paranoid vagy. Raadasul meg igazad sincs. Eh.

while (!sleep) sheep++;

(#12786) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#12698) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Továbbra is...

Kiadó szobát keresnék Londonban, hátha van valahol most üresedés a napokban. Nov. 8.-án (csütörtökön) érkezek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12787) Wyco


Wyco
tag

re Silicon Roundabout - erre lehet szombaton benézek...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12788) pentium4


pentium4
senior tag

hello!

olyan kérdésem lenne hogy aki angliába él és szokott rendelgetni ebay ről az usa ból, ossza már meg velem a tapasztalatokat hogy a vámolás hogy megy odakint angliába és mennyi időt vesz igénybe, stb.!
köszi

P4

(#12789) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

LON Stansted reptérről ha csak kézipoggyászom van, a landolástól mennyi idő, míg felszállok egy easybusra?
a reptéren belül van, csak nem tudom mennyi idő átcaplatni

köszi

(#12790) tildy válasza izomhod (#12789) üzenetére


tildy
nagyúr

10 perc max.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12791) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valaki van itt iranylondon.hu -s házban?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12792) izomhod válasza tildy (#12790) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi!

(#12793) tildy válasza Tigerclaw (#12791) üzenetére


tildy
nagyúr

Voltam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12794) legiaap válasza tildy (#12793) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szintén
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12795) Tigerclaw válasza legiaap (#12794) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szia!

Csak kérdezném, hogy mi a véleményed róluk? Milyenek a szállások? Korrektek?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12796) tildy válasza Tigerclaw (#12795) üzenetére


tildy
nagyúr

Szallasokon tomegszallasok, 8-9 emberrel.
Mi szamit korrektnek? A szoba ott lesz, a rezsire neha fukar modon adnak penzt, es Piroskanak van egy "eles" stilusa .Fugg a tobbi lakotol is. En azt mondom, ha nincs munkad, kezdetnek megteszi, max az elso honapokban.
Viszont az a fajta haz, amiket ok kiadnak, hajlamos peneszedesre, szoval erre figyelj.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12797) legiaap válasza tildy (#12796) üzenetére


legiaap
nagyúr

Meg egér és patkánylakta hely, lelakottak, általában a többi lakó szarik a takarításra ezért kosz és dzsuva van mindenfelé, a netet el lehet képzelni, mikor az a 8-9 ember használja, stb...stb

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12798) tildy válasza legiaap (#12797) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk egyszer volt eger, de hat videki jany vagyok, valyoghazbol jottem, azt meg furjak ( ezert is volt sok macska, az pusztitotta rendesen) szoval az, hogy egy ev alatt 1 egeret lattam nem oszt nem szoroz. Amugyis, ha hataratkelot olvasod, meg a Cityben is van olyan hely, ahol az irodaban egerek maszkalnak, mitobb elozo munkahelyemen is volt, tobb is. Ahhoz kepest a Hermitage road "hawaii" volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12799) Wyco válasza izomhod (#12789) üzenetére


Wyco
tag

20 perc talan de attol fugg mekkora sor van passport controll-nal.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12800) Wyco válasza pentium4 (#12788) üzenetére


Wyco
tag

Amikor megjon a csomag az orszagba, kapsz egy levelet a csomagkuldo szolgalattol, h fizess be x fontot vam cimszo alatt. Ha befizetted, megkapot a rendelt termeket.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.