Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96151) #79335424 válasza kiskacz (#96150) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az adatot tudja mérni a 3g Watchdog pro. A programban le van írva, hogyan kell beazonosíttatni a két kártyát. A hívás/sms díjra is lenne ötletem, de ez még kiforratlan, így viszont elég geek.

[ Szerkesztve ]

(#96152) janaman01 válasza Magicrat (#96139) üzenetére


janaman01
addikt

Persze beirom a tapasztalatokat, ha jó ha rossz.....kiméletlen leszek :D 2gb változat, ahogy Laza...is mondta a 3gb os még valszeg 1-2 hónap mire kijön....

Ja és aliról az anglián keresztüli fedexes témával rendeltem

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#96153) kiskacz válasza #79335424 (#96151) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi! Azt hittem, van már kiforrottabb megoldás....

Huawei Mate 8

(#96154) v-man válasza Magicrat (#96069) üzenetére


v-man
őstag

Minideal hírlevél szerint már készleten van nekik a JIayu S3 4G fehér színben. (Bár rákattintva nálam még mindig pre-order jan 26-ot ír)

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#96155) harcikoca


harcikoca
senior tag

Elephone p2000. A hank akadozik minden alkalmazásnál. Mi lehet a gond?

AMD+Ati powee'R

(#96156) sexymusprime válasza v-man (#96154) üzenetére


sexymusprime
tag

(a kommentekben panaszkodnak az emberek, hogy se play store, se root :| )

(#96157) WOT-H-A-C válasza sexymusprime (#96156) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

nem fog sok időbe telleni és lesz rá. Ha csinálnak egy cwm-et akkor a gapps nem nagy gond. A root az más kérdés....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#96158) janaman01 válasza WOT-H-A-C (#96157) üzenetére


janaman01
addikt

már vannak gyári recoveryből is telepithető gappsok illetve rootok is...tudok is ilyen telót ami alá van :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#96159) citkar válasza janaman01 (#96158) üzenetére


citkar
addikt

Te is Juayu S3-ról beszélsz? :D

(#96160) WOT-H-A-C válasza janaman01 (#96158) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DD Na jó de a jiayu nem coolpad!!! ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#96161) janaman01 válasza WOT-H-A-C (#96160) üzenetére


janaman01
addikt

a play még annyira nem is zavarna( gondolom előbb utóbb tuti lesz rá ) annál inkább a root...nem tudom mennyi tyúkláb lesz rajta....mindegy..van már annyi root lehetőségem elmentve..egyik csak elkapja :U

cwm et meg lehet csinál rá cappa mester ha ki birom menteni ami kell hozzá ...csinált már klónhoz is cwm et...amihez az életbe nem találtam volna... :D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#96162) WOT-H-A-C válasza janaman01 (#96161) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Remélem.... Ez is új soc a zopo zp 3x nél is várni kellett mire lett root, először csak komplett custom rom felrakásával lehetett megoldani, mostanra már van cwm+root zip is. A régi bevállt eszközök (Vroot, frama,rootgenius) nem bírkóztak meg vele :(

Arra van esély bár a 3x et droidtoolsal sem sikerült menteni :(

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#96163) janaman01 válasza WOT-H-A-C (#96162) üzenetére


janaman01
addikt

van benne valami amit mondasz..de ahogy látom, mire kiadják, addig megtanulok kinaiul :D
vagy ha valóban kijön februárban akkor max a párom szeleteli a hagymát rajta :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#96164) WOT-H-A-C válasza janaman01 (#96163) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"vagy ha valóban kijön februárban akkor max a párom szeleteli a hagymát rajta :D"

:DDD

Vegyél rá TG fóliát a biztonság kedvéért!! :DD :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#96166) citkar válasza #45553408 (#96165) üzenetére


citkar
addikt

Ezért szeretik sokan a kínai (vagy akármilyen) konyhát biztosan :D Tudom is milyen nyelven beszélnek :N

[ Szerkesztve ]

(#96167) #79335424 válasza WOT-H-A-C (#96162) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nehéz ügy ez. Ha lenne (kéne legyen) dokumentáció, akkor esetleg előfordulhat, hogy egy nagy koponya leül a gép elé és megcsinálja a modot. De ezek kínai cuccok, ők meg leszarják a licenszelés módjából adódó kötelezettségeiket. Ugyanezt csinálja a Rockchip is. Volt többezer user által aláírt petíció küldés, nemzetközi bírósággal fenyegetés, de a Kínai Falról minden lepattant. Dokumentáció nélkül viszont marad a próbálkozós, kísérletezős, tapasztalós, lépésről, lépésre előrébb jutás, amihez kevés egyetlen koponya. A 3X nél figyelemmel kísértem az XDA -s topikot. A közösségnek kb. három hónap aktív melója kellett ahhoz, hogy eddig eljussunk és ez messze nem az ideális állapot. A root már megoldható, de még tud meglepetéseket okozni a teló, nem mindenre úgy reagál, mint amire a modderek számítanak. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy nagyon nem mindegy, hogy mekkora és mennyire aktív közösség áll egy készülék mögött.

kiskacz:
Nincs kiforrottabb és nem is lesz, amíg az Android fejlesztői szinten nem támogatja a dual SIM -et. Lolliban már vannak halvány kódjelek, de ez még nagyon kevés. A 3g Watchdog is tulképp egy trükköt használ a két SIM külön kezeléséhez.

[ Szerkesztve ]

(#96168) WOT-H-A-C válasza #79335424 (#96167) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Teljessen jogos!! Talán jiayu ára miatt összefog jönni ez a közösség, legalábbis én remélem. Kiváncsi vagyok mit tudnak majd kihozni belőle.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#96169) Terentius válasza WOT-H-A-C (#96168) üzenetére


Terentius
őstag

Szerintem nem lesz nagy közösség mögötte.Induljunk ki az árából. A G3,G3S mögött azért lett nagy közösség, mert az ára hamar bezuhant olyan 170 $ körülre amikor én is vettem 2014 januárjában.Az S3 alapból 200 felett fog kezdeni szóval sokaknak ez nem jelent majd alternatívát, a jelenlegi $ árfolyamok mellett meg pláne nem.

Poco F5 12/256 Gb

(#96170) Sanyesz. válasza Terentius (#96169) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Le sem merem írni, de az első (alap) Jiayu G3-at még 230$-ért vettem 2012. októberében a MiniDeal-től. :Y
A közösségéről annyit, hogy még a magyar nyelvű ROM-ot is mi készítettük hozzá. Többek között ez hozta össze a tulajdonosokat. Akkor még nem létezett a needrom sem. Valóban nagy szükség volt a tapasztalatcserére.
Aki most csöppen bele az okostelefonok világába, nem is tudja mennyit változott a világ 2-2,5 év alatt. :N

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#96171) b0bcat válasza Sanyesz. (#96170) üzenetére


b0bcat
addikt

"Aki most csöppen bele az okostelefonok világába, nem is tudja mennyit változott a világ 2-2,5 év alatt."

Az biztos! :K A minap olvastam bele a topik elejébe. Durva, hogy mekkora sztárság volt pl. az MT6575 megjelenése... :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#96172) svgyula válasza b0bcat (#96171) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Most is az csak a számok cseréltek helyet MT6755 :D (csak a poén kedvéért)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#96173) citkar válasza Sanyesz. (#96170) üzenetére


citkar
addikt

Igen, de már több gyártó van, amik jó árban árulnak hasonló minőséget, vagy olcsóbban akár. Így többfélét vásárolunk. Azaz egyféle kevesebb embernél lesz. Sok az alternatíva. Gondolom én.

[ Szerkesztve ]

(#96174) Magicrat válasza janaman01 (#96152) üzenetére


Magicrat
tag

Érdekes megoldás, találtam két ilyen eladót is, még megfontolom.

Eddig nem is gondolkodtam az Ali-ban, csak minideal, pandawill stb.-n keresgéltem...
Az mondjuk kissé gáz, hogy nincs paypal, viszont van jó gyémántos visszajelzés symbol. :P

Igen, sajnos tényleg nincs még 3gb-os, bár annyira azért nem tör le, úgyis valszeg a "kicsi" lesz a befutó.

A támogatás, meg romolás témájában pedig lehet, hogy probléma lesz pl a root-jog? Minideal-en asszem lehetett +$-ért rootolva kérni a G4-et anno. Most megnéztem, S3-nál nincs lehetőség, igaz, hogy itt még a 2Gb-is presell.

Mondjuk nem vagyok egy rom-bűvész (az átmenetileg használt 1. gen Samu Ace-t sem sikerült normálisan root-olni, hagytam is a fenébe, úgyis csak telefonálok vele) Főleg csirkelábas alkalmazások takarítására, memkártyára való program átrakásra kellene.

(#96175) janaman01 válasza Magicrat (#96174) üzenetére


janaman01
addikt

Ha lesz bármiféle akármi is rá én megcsinálom, arra mérget vehetsz :D, és keress nyugodtan ha ilyet rendelsz....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#96176) fateless válasza b0bcat (#96171) üzenetére


fateless
veterán

...és mennyivel kevesebb idegörlő hozzászólás volt még az elején :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#96177) zolipapa66 válasza fateless (#96176) üzenetére


zolipapa66
tag

A legidegesítőbb a naponta feltett kérdés "melyik most a best buy?"

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#96178) beers


beers
addikt

Azért hihetetlen, hogy még mindig miket írnak ki egyes helyeken......

M&N

(#96179) svgyula válasza beers (#96178) üzenetére


svgyula
addikt

Na ez lehet bocsánatos bűn is :DDD Te sem tudod leírni kínai nyelven a nevedet helyesen :P (én sem :U )
De ez lesz állítólag az "új" nyelv kínai-angol :D Az apró betűs részre kell mindig figyelni mint a bankoknál! :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#96180) fateless válasza svgyula (#96179) üzenetére


fateless
veterán

Szerintem inkább az akku kapacitásának "nagysága" és a hozzá tartozó szöveg közti fel nem fedezhető kapocsra gondolt :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#96181) citkar válasza fateless (#96180) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem a mértékegységre :)
Vagy te is erre utaltál? :U

(#96182) fateless válasza citkar (#96181) üzenetére


fateless
veterán

Próbáltam utalni egyszerre a méretre és az elírásra, de visszaolvasva tényleg nem egyértelmű. :B

Vagy egyszerűen nagyon jó frekvencián pörög az akku, ami egy új technológia, és ez ebben a nagyszerű :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#96183) citkar válasza fateless (#96182) üzenetére


citkar
addikt

Jövőhéten úgy is kézbe veszek egy Ulefone Be One-t, majd megnézem hány MHz-s az akku :D

Arra lettem figyelmes, hogy 2000 a vámkezelési költség :/

[ Szerkesztve ]

(#96184) janaman01 válasza citkar (#96183) üzenetére


janaman01
addikt

Na marha jó...azt is emelték....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#96185) beers válasza citkar (#96183) üzenetére


beers
addikt

:W
Hány bőrt húznak még le rólunk.....

M&N

(#96186) svgyula válasza fateless (#96180) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én is arra írtam az apró betűs részen helyes a mértékegység a "nagy" szövegen meg hááát kicsit gyorsított működésű :DDD De lehet az is mint írják ez új technológia és ezen a frekvencián működik. Valószínűleg így hozzák szinkronba a processzorral ami ettől kevesebb energiát vesz fel sőt :U lehet, hogy nem is felveszi hanem termeli! :)) Ez lehet az új "örökmozgó" prototípusa :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#96187) Bruni20V


Bruni20V
csendes tag

Sziasztok,

ZTE V987 helyett szeretnék új teló.

Elvárás: Dual sim
5-5,5 kijelző
nagy akksi
okta core
Márkák: Lenovo, ZTE, Huawei

Nem lenne baj, ha 250 dollárba beleférne, ki mit ajánl, mi vált be itt nektek?

Köszi
Üdv
Gábor

Ja igen, vámot kintről meg lehet úszni valahogy most?

(#96188) WOT-H-A-C válasza Bruni20V (#96187) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Lenovo k910, csak kicsivel drágább viszont kiválló telefon.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#96189) s4tch


s4tch
veterán

A tinydeal mától nálam átkerült a "nem ajánlott" kategóriába.

Múlt héten meghirdették az Umi Zerót: 100 db-os akció, ~85 dollár körüli ár. Vettem egyet, ma írtak, hogy bocsika, elrontottuk, választhatok 2 lehetőség közül: megvehetem 198 dollárért ezt a telefont, vagy választhatok pár másik modell (Laude S800, DOOGEE DG310, CUBOT S168, INEW V1) közül. Írtam egy harmadikat: azonnal refundoltok. Elég aljas eszköz ez arra, hogy gatyába rázzák a likviditásukat, vagy egyszerűen csak használják az ember pénzét.

(#96190) WOT-H-A-C válasza s4tch (#96189) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"vagy egyszerűen csak használják az ember pénzét"

:K :(( :(((

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#96191) Genji


Genji
őstag

Tudnátok ajánlani egy best buy kínai dual simes készüléket minél közelebb a 4"-os mérethez? Most egy Galaxy S4 mini dual simet használok, ezt cserélném. Köszönöm!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#96192) janaman01


janaman01
addikt

üzenem a jiayu s3 oknak hogy állitólag root nincs, de play t lehet már rárakni....

sőőt már tempered is van hozzá :) , most azt nem tudom, hogy ennél nem világit az alsó gombsor mert akkor berosálok.. :DDD

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#96193) Terentius válasza janaman01 (#96192) üzenetére


Terentius
őstag

Az egyik videóban láttam, hogy volt a menüben button light lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#96194) svgyula válasza janaman01 (#96192) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Megnéztem a videót hááttttt szerintem azért szerezz be egy pelenkát mielőtt berosálsz :DDD Semmi nem látszik még csak festett gombok sem :( persze a videó minősége is olyan amilyen meg a fényviszonyok is belejátszanak.
Ezen [a videón] legalább a festett "gombot" látni :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#96195) janaman01 válasza svgyula (#96194) üzenetére


janaman01
addikt

na pont ez az, ha festett lenne akkor az jobban látszódna, ezt te is tudod...az x6 on csak úgy sütött hogy fel van "festve" :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#96196) svgyula válasza janaman01 (#96195) üzenetére


svgyula
addikt

Igen de azon attól függetlenül elég jól látszik! Este is nekem elég volt a kijelző fénye is ahhoz, hogy ne tapizzak mellé mit a bizonyos misén :DDD
A mostanin sincs a gomboknak világítása :U mivel nincs is csak a tapizófelületen(virtuális) :B Mondjuk ezeket nem lehet azért eltéveszteni :N

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#96197) gabor# válasza kiskacz (#96150) üzenetére


gabor#
tag

Szia
Call Meter 3G jól műkődik, 2 sim forgalmát is elkülönítve tudja számolni. Bonyolult kedvezményeket is be tudtam állítani.
Ha nem megy, segítek.
Üdv
Gabor

(#96198) instantwater


instantwater
addikt

Megjött a Lenovo A936.
Hát óriási :D

Hatalmas akku, hatalmas képernyő.
Fehér, csajos, HD kijelzővel, 8 maggal, 6" méretben, 2 kártyás, 1 GB RAMos, 8GB ROM os, 4.4 es android, van benne magyar nyelv is, 900 MHz es 3G (Vodafoneosok szeretik)

A barátnőm nagy telefont akart, de ez már túl nagy :D

Ajánlom figyelmébe mindenki barátnőjének ezt a remek kis (nagy) készüléket, aki szereti a nagy és fehér, gyors, szép, okos dolgokat :)
Hardveraprón megtalálható, linket nem adhatok a szabályzat miatt.

Kérdéseket nyugodtan írhattok :)

[ Szerkesztve ]

(#96200) sasa311


sasa311
veterán

Úgy fest a Banggood.com nem túl biztonságos váráslás szempontjából ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.