Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95751) kiskacz


kiskacz
senior tag

Amióta (régóta :D ) androidos vagyok, a Handcent sms-t használtam, mert nem volt gond a 160 karakter. MOST adódott alkalom arra, hogy a 2. sim-ről is küldjek rendszeresen sms-t, ezt viszont nem igazán tudja a progi (illetve nem kínál fel választási lehetőséget.

Van olyan program, ami szereti a hosszú sms-t :) és tudja a dual sim-et?

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#95752) RVR400 válasza Mercutio_ (#95729) üzenetére


RVR400
veterán

Dec 22-én rendelt SJ4000 kamerám már múlt hét első felében nálam volt tőlük.

(#95753) Mercutio_ válasza kiskacz (#95751) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem a programban, hanem a beállítások /sim kezelésnél kell át állítani.
Jobb lenne, ha a progi tudná persze.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#95754) Graphics válasza TedThomas (#95728) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

FDD-LTE(B1/B3)

Ez miért nem játszik?

@apaszka, elvileg Cubot One, de erre nem teszem a fizum: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#95755) nimfas válasza Graphics (#95754) üzenetére


nimfas
addikt

Telenoros a kártya... Nem tudom mit befolyásol...

Itthon ZTE 45eFt a 2 GB változat fórumtárstól... Ha lesz neki raktáron...

Hol láttál 110 ért?

(#95756) kmarci25 válasza Mercutio_ (#95753) üzenetére


kmarci25
veterán

A beállításokban csak az alapértelmezett SMS küldő kártyát tudod megadni, nem? Nekem is az kellene, hogy minden sms küldés előtt kérdezzen rá, hogy melyik kártyát akarom használni, ahogy hívásoknál is van.
Én ez ügyben írtam is a Handcent-nek, azt válaszolták, hogy jelenleg csak néhány dual sim-es telefont támogat az app, és persze nem kínai márkákat.
Ja, és én a "gyári" telefonnal érkezett sms appot használom, mert az tudja ezt. A baj csak az, hogy nem konvertál rövid sms-sé...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#95757) Graphics válasza nimfas (#95755) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ZTE-t?

Laza...-tól vedd a 2GB-osat, jobb vétel nincs annál

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#95758) Zeki válasza xtevo (#95711) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Honor 6-ból, csak az EU-nak szánt 1 simes tudja a B20-as 800MHz-es LTE-t! :(

--------------
Ez edigitalban indul majd a minden termék 10 havi 0%THM hitelre elvihető akció, Redmi 1S is lesz benne 50-ért.

[ Szerkesztve ]

(#95759) Viktor0610 válasza kmarci25 (#95756) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben odafigyelsz az ékezetekre, nem kell külön program a konvertálásra, hanem te magad írhatod meg úgy az üzenetet, hogy ékezetestül menjen át a másik készülékre. ;)

Samsung Galaxy A54

(#95760) GIJoe


GIJoe
addikt

Jól látom hogy picit megugrott pár helyen a 64 bites telefonok ára?
Pandánál 130 $ körül volt a Lenovo K3, most több...

Értettem, :R

[ Szerkesztve ]

(#95761) Graphics válasza GIJoe (#95760) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem jól látod, amit linkeltél már az FDD-LTE-s kivitel.

Amit eddig 130-ért láttál TDD-s volt :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#95762) Zeki válasza Zeki (#95758) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lemaradt: a tescoban meg az op3ndott telefon lesz szintén 10 havi 0%THM-re, a telefon ára 30 ezer Ft.

(#95763) TedThomas válasza ÁrPi2 (#95750) üzenetére


TedThomas
aktív tag

(#95754) Duliee
Ezt én vágom de ajánlásba azért meg említem hogy nem kerek a kép, mert azért kitudja, hogy ez a valóságban hogy fog működni.
Mivel nincs egyértelmű térkép/információ, hol/melyik frekvencián szórnak a szolgáltatók, jobb megemlíteni, mint utána kapkodni a fejeket ha nem megy épp.

(#95764) janaman01 válasza Graphics (#95761) üzenetére


janaman01
addikt

igen de ha minden igaz a 800 at nem tudja csak ezt : 4G: FDD-LTE 1800/2100MHz

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#95765) xtevo válasza Zeki (#95758) üzenetére


xtevo
őstag

Akkor nincs kérdés. :N

Egyúttal köszönöm a segítséget, és a választásban a megerősítést:
csapee - TedThomas - wwenigma - CoolBoy323 - doongoo és CineDOG1 kollégáknak! :R

(#95766) kmarci25 válasza Viktor0610 (#95759) üzenetére


kmarci25
veterán

Persze, most is ezt csinálom. De milyen jó lenne ha a Handcent megcsinálná helyettem... :)) Tudod, 3rd world problem... :O

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#95767) Zeki válasza xtevo (#95765) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elég kis porbafingó piac vagyunk mi, hiszen mondjuk a Honor 3C-ből van hónapok óta már kint 4G verzió, addig ide inkább nem erőltették, jó a sima 3G is.
De maga a 800MHz-es LTE, amit a kínai nem használ, na sem nagyon akar belekerülni a kínai telókba.

(#95768) janaman01 válasza Zeki (#95767) üzenetére


janaman01
addikt

ezért rendeltem én jiayu s3 at :P ( na itt be is fejeztem )

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#95769) Graphics válasza Zeki (#95767) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindössze egyetlen szépséghibája van a 3C 4G-snek :)

Itthon nem tudnád LTE-re használni. OKé, hogy Kirin, de csak TD-LTE támogatása van

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#95771) Zeki válasza Graphics (#95769) üzenetére


Zeki
nagyúr

NA ezért nem erőltették.
Hiszen a Honor 6-ba is belekellett nyúlniuk, hogy menjen 800Mhz-en, mert a többi verzió nem megy.
Ebbe inkább bele sem nyúltak.

(#95772) alexw801 válasza Zeki (#95758) üzenetére


alexw801
senior tag

Már találtam, Honor 6 H60-L04 "Russian version" a pandánál, az tudja a 800 MHZ LTE-t, és 3 GB RAM, Indiába is szállítják, az XDA-n van témája. Most végig nézem a többi ismert boltban. UK-ban lesz vele "tréfa"?
Nyilván valami gyorsabb postával kéne rendelni.
Ez OFF volt, mert 1 SIM-es.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#95773) Zeki válasza alexw801 (#95772) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az 1 simes 800MHz-es Honor 6 hivatalosan kapható az EU-ban, erre a piacra lett csinálva. Itthon az edigital.hu, mediamarkt árulja.
Az miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#95774) Graphics válasza alexw801 (#95772) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Edigital, ugyanannyira jössz majd ki.

UK-ba 17%

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#95775) alexw801 válasza Zeki (#95773) üzenetére


alexw801
senior tag

Köszi, ha így van, vesz a fiam, de nem itt, hanem Angliában, ahol él. Megkeressük.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#95776) alexw801 válasza Graphics (#95774) üzenetére


alexw801
senior tag

edigitalban 850 MHz-et ír, az azonos a 800-zal?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#95778) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Van valakinek egy élő MTK droid tools linkje? Cappa72 linkjei halottak ( a data.hu törölte őket :( ) a depositról meg "hálózati hibára" hivatkozik ( T-home net....).

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#95779) Viktor0610 válasza kkff (#95770) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak hogy felhagyj a hozzászólás-gyűjtéssel, válaszolok. :U
Szerintem nem létezik olyan beállítás, amivel PIN-kódot kér a kártya újraaktiválása után ki-bekapcsolás nélkül.

Samsung Galaxy A54

(#95780) svgyula válasza Graphics (#95754) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A cubot one 4,7"! A belinkelt meg 5".

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#95781) csendes válasza RVR400 (#95752) üzenetére


csendes
őstag

Banggood UK raktárból sima International Standard postával? Bejelölted, hogy dropshipping, vagyis nem volt rajta Banggood jelzés?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#95782) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

tudtok ajánlani dual simes telefont?
lehet androidos, vagy bármi más, akár nyomógombosis.

a következő szempontok lennének fontosak (fontossági sorrendben):

1. legyen rajta felvevő (zöld) és letevő gomb (piros) (ami kikapcsolt screen mellett is kezeli a hívást)

2. az is fontos, hogy a tárcsázó ne csak a bevitt név első karakterétől keressen, hanem a névben bárhol (további nevek, cégnév), akár a telefonszámban, híváslistában. nem nagy kunszt, a symbian s60 már tudta ezt.

3. legyen hangos, 70-75dB a hangszóró hangereje, (ezt a gsamarena oldalon szokták jelezni)

plusz:
4. lehetőleg ne a letevő gomb legyen a power gomb!
5, nagy fényerő, hosszú akku idő, led lámpa is előny, esetleg vízállóság (de azok ált. nagyon lebutítottak).
6. legyen beszerezhető...

igazából 1-3 lenne érdekes, a telefon telefonálásra lenne, minden másra ott van minden más. meg a mastercard is. ;)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#95783) siryeti válasza tolvaj! (#95778) üzenetére


siryeti
tag

Szia
Én ezt használom, nekem működik.

(#95784) siryeti válasza tolvaj! (#95778) üzenetére


siryeti
tag

Ha az előbbi nem menne akkor talán ez

[ Szerkesztve ]

(#95785) tolvaj! válasza siryeti (#95784) üzenetére


tolvaj!
őstag

Köszi!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#95786) siryeti válasza tolvaj! (#95785) üzenetére


siryeti
tag

Szívesen , nekem is kellett a héten néhányszor

(#95787) punky10 válasza Wolfskin (#95782) üzenetére


punky10
addikt

Igaz drágák, de az alábbi telefonok tudják a leirt feltételeket:
-Sigma PQ22
-Icemobil Graviton Pro
-Bravus V9
Csak azért ajánlottam ezeket, nehogy azt hidd,hogy elfogult vagyok.... :DD

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#95788) tolvaj! válasza siryeti (#95786) üzenetére


tolvaj!
őstag

Tudom, láttam csak kaptad a segítséget és akkor már nem illik beleszólni :) Eddig nekem is megvolt csak lefuttattam egy automatizált vírus irtást a múlt héten a gépemen és erősen hiányos lett a telefonos szoftver állományom.... Ez meg pont most kellett. Köszi megint :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#95789) nimfas válasza Graphics (#95757) üzenetére


nimfas
addikt

ZTE fényképező, üzemidő milyen egy hongmi-hez képest?

(#95790) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

re!

Mi a velemenyetek errol?
http://www.aliexpress.com/store/product/New-Honor-3C-L-MTK6592-octa-core-13MP-android4-2-mtk6589T-quad-core-3G-5-0/1114643_1651007636.html?spm=5261.7049941.1998087720.158

Az MTK6592 OCTA Core Version-ra gondolok.
thx
M.

(#95791) Viktor0610 válasza Woodcutt3R (#95790) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Woodcutt3R:
Én hanyagolnám. Másként is néz ki a készülék, meg a paraméterek sem stimmelnek.
Inkább vedd itthonról, hazai garanciával, biztos beszerzési forrásból. :)

nimfas:
Kamerában rosszabb a V5, üzemidőben jobb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#95792) hetech válasza cappa72 (#95690) üzenetére


hetech
csendes tag

Hello!

A tegnapi kérdésedre a válasz:

Hogyan tovább?

(#95793) Wolfskin válasza punky10 (#95787) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi! ezek, ha jól nézem mind az evolveo q4 klónjai, igaz? am nem ip67-esben nincs ilyesmi? az evolveo nyomógombos telefonjai pl.? nem tudod azoknak milyen a tárcsázója? ma a kezembe került egy új,nyomógombos nokia, az új platformmal és az bizony nagyon fapad. pontosan olyan, mint az ős nokiák: csak a név elejétől keres. ha Kis Istvánt akarod, akkor K+I+S... stb., de ha nem emlékszel, hogy milyen néven mentetted le, vagy a nevére pontosan, csak arra, hogy István, akkor esélytelen megtalálni. ez az ős időkben, amikor még kevés volt a mobil elment, de ma már mindenkinek több száz kontaktja van, pláne egy dual simes készülékben...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#95794) hetech válasza hetech (#95792) üzenetére


hetech
csendes tag

Elég kihalt most a fórum, talán majd holnap...

(#95795) RBJ


RBJ
addikt

Ilyen [link] telefont birtokol már valaki?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#95796) Viktor0610 válasza RBJ (#95795) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

15.8 mm vékony és kevesebb mint 320 gramm! :D

Az akku 5800 mAh kapacitása elég durva! :R

Samsung Galaxy A54

(#95797) gabor#


gabor#
tag

A 2 kártya miatt felmerült a gondolat, hogy futhatna néhány programból több példány, próbáltatok már ilyet? sikerült is?
http://swapmyapp.com/how-to/run-multiple-instances-of-one-app/

(#95798) Müszi válasza RBJ (#95795) üzenetére


Müszi
senior tag

Ez könnyebb volt 45 grammal. Visszatérnek a téglatelók? :Y
Jól telepakolták érzékelőkkel :K

(#95799) #79335424 válasza gabor# (#95797) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekes lehetőség, de ha működik is, a dual SIM -re önmagában sztem nem megoldás. Megint onnan indul a probléma, hogy az Androidban nincs dual SIM opció, nincs ilyen API, így a Google által biztosított alkalmazásfejlesztő eszközökkel nem lehet dual SIM -et natívan értelmező alkalmazást készíteni. Tehát az OK, hogy trükkösen kettőzöd az alkalmazást. De hogy magyarázod el neki, hogy a másik SIM -et használja, ha számára nem létezik olyan, hogy "másik SIM"? Neki egy SIM létezik, az amit a készülék épp használ. Van néhány alkalmazás, amibe leprogramozták, hogy feltételként vegye figyelembe a SIM azonosítóját, ami lekérdezhető, de ezt az alkalmazáson belül kell leprogramozni. Aztán az sem mindegy, hogy a SIM használatot csak eseményként kéne kezelnie, vagy neki kéne kezdeményezni a használatát. Pl. ott a 3g Watchdog, ami a fentebb említett módon tudja értelmezni a két SIM -et. De neki csak reagálnia kell a változásra és mérni az adatforgalmát. Ő maga nem kezdeményez differenciált kártyahasználatot. A legtöbb teló dual standby, tehát csak egy modul van a két SIM -hez. Hogyan tudatná egy alkalmazás a rendszerrel, hogy ő a másik kártyát szeretné használni? A teló menüjében kell beállítani, hogy melyik kártyát, mire használod. Ez azért van, mert a telónak a gyári, speciális alkalmazásokon kívül, nincs kártyaválasztásra lehetőséget adó kommunikációja a többi (Android SDK -val fejlesztett) alkalmazással. Persze, trükközni lehet. Az MTK Control tudja automatizáltan kapcsolgatni a slotokat. Így az alkalmazás már csak azt a kártyát látja, amelyiket használnia kell. De akkor klónja nem futhat párhuzamosan. Értelme se lenne a futásának, hiszen csak egy rádiómodul van, azt meg már a tesója használja.

(#95800) punky10 válasza RBJ (#95795) üzenetére


punky10
addikt

Nem, de szívesen kipróbálnám én is... :)
Nekem tetszenek az ilyen telók.Csak nyáron nem egyszerű cipelni őket. :D

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.