Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) CoolBoy323 válasza Zeki (#48447) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A Jiayu S5 a legszebb klón szvsz ;]

(#48452) anonym1s válasza smokin (#48419) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
A jiayu s1 talan megkozeliti a galaxy s3-at, de a kijelzoje meg akkor is csak ips az s3 amoled kijelzojevel szemben, es meg nem is aruljak. A masik harom melyen az s3 alatt van. Az s3 amoled kijelzoje utan nem fog tetszeni egyetlen kinai ips sem, a kamera, vaku, gps es 900mhz 3G-rol nem is beszelve.
En a galaxy s2-t akarnam valami 2 kartyas kinaira cserelni, de az eddig nalam jart ket kinai telefon nem erdemelte meg hogy megtartsam az s2 helyett.
Szerintem nem eri meg lecserelni egyikre sem.

[ Szerkesztve ]

(#48453) citkar válasza anonym1s (#48452) üzenetére


citkar
addikt

A kijelző: "csak IPS"? Nekem szinte mindegy, de vannak akik soha nem akarnak amoledet nézni többé :) Így, hogy tetszeni fog-e neki vagy sem, azt nehéz megmondani.
De összességében jó az S3, ha nincs kifejezetten jó vevője rá, kár lecserélni.

(#48454) mexel válasza Endell (#48412) üzenetére


mexel
veterán

Milyen akksi mizéria van? Le vagyok maradva.

(#48455) zalman90


zalman90
őstag

létezik olyan app ami meg akadályozza h. 1 program elinduljon és fusson a háttérbe ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#48456) M1Bali


M1Bali
tag

Üdv mindenkinek.

Jiayu g4 telefonon szeretnék belépni a recovery menübe, de sajnos eddig még nem sikerült.
Próbáltam már töltőre dugva, hang fel + bekapcs, de semmi, csak simán elindul.
Mobile uncletools újraindulása után is csak normál módban kapcsol be. nincs valakinek ötlete??

(#48457) gjoe


gjoe
őstag

Akinek van No.1 S6 az írhatna róla valamit.
Amit itt eddig találtam az nem túl sok.

(#48458) Dermesztő


Dermesztő
aktív tag

Sziasztok!
Thl W8 ( alap ) telefont vennék. Honnan érdemes most venni ? Minin 185 dodó.
Arra van valakinek infója, hogy a paypal-t hogy lehet átállítani, hogy a bankom váltsa át ?
:R

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#48459) siryeti válasza zalman90 (#48455) üzenetére


siryeti
tag

Greenify a legjobb erre

Play

Keretrendszerével nagyon sok modul telepíthető ilyenek .
Rengeteg lehetőség van benne!
Persze Root egyértelmű. :K

[ Szerkesztve ]

(#48460) csursan válasza bigrock (#48388) üzenetére


csursan
csendes tag

Köszi!
Ez a válasz bizalommal tölt el. :C

(#48461) RVR400 válasza anonym1s (#48452) üzenetére


RVR400
veterán

Milyen tekintetben van mélyen alatta? Mert egyedül az AMOLED az, amivel az S3 jobb, viszont az nem indokol dupla árat. Az S2-s összehasonlítás is érdekes, mert egy 25E Ft alatti kétmagostól ez is csak az AMOLED miatt lehet jobb, ha valakinek ennyit megér az árkülönbözet.
Természetesen értem én, hogy Samsung, de azért az S3 igencsak elég gyengére sikerült széria lett.
Ha jól gondolom, akkor Te mindkétszer valamit mellényúltál, és 5.8-as telókat sikerült venned, amik még csak nem is IPS panelosak, és természetesen amikor egymás mellett nézed a kettőt, akkor tényleg elég fosnak tűnik a sima cucc.

(#48462) GIJoe válasza RVR400 (#48461) üzenetére


GIJoe
addikt

hát nem tudom én láttam AMOLEDet, sőt mellé is tettem az én IPSemnek borzalmas, a kék az olyan zöldes, a zöldes kékes túlszaturált színes, rusnya

(#48463) zalman90 válasza siryeti (#48459) üzenetére


zalman90
őstag

tökéletes :R köszönöm

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#48464) BullZeye válasza GIJoe (#48462) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem beszélve, hogy félig Plazma technológia mivoltából ha nem figyelsz beég, meg ghostosodik. Nézz csak meg kirakati darabokat pár hónap után hiába váltakozik a képernyője beég.

(#48465) Drizzt D válasza BullZeye (#48444) üzenetére


Drizzt D
tag

factory reset?

(#48466) Dermesztő


Dermesztő
aktív tag

ITT!

[ Módosította: wwhy ]

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#48467) RVR400 válasza GIJoe (#48462) üzenetére


RVR400
veterán

Nem is ez a lényeg igazából. Kollégám egyszerűen megmondta: MERT ANNAK SZÉP A FEKETÉJE! Valóban, ez teljesen igaz. Nem próbálom rábeszélni kínai telefonra, pedig a GT99-ért és a W100-ért is odavolt, hogy mennyivel gyorsabb, mint az S2-je, meg tényleg egész jó minőségűek, de a FEKETÉJE az övének szebb, meg minek is cserélne, mikor működik a telója, szóval nem vesz kínait. :)

(#48468) mexel


mexel
veterán

Tényleg mi az az akksi mizéria? Szállítással kapcsolatos?

(#48469) Gyuc válasza mexel (#48468) üzenetére


Gyuc
aktív tag

szia!
ez a szállítás topicba való lenne:)

(#48470) llll válasza siryeti (#48459) üzenetére


llll
senior tag

ez ugyanazt csinálja, mintha lefagyasztanám a nem kívánatos appokat?

Soha többet DPD!

(#48471) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Cubot GT99 sokak által már említett GPS problémába én is belefutottam.
Nem teljesen értettem az összefogalóban leírtakat de ezt találtam és ezzel simám megoldottam...tudom ugyanaz,de az én egyszerú vizuális fejemnek ez ment jobban:D
Hátha másnak is segít....

[ Szerkesztve ]

(#48472) kisda


kisda
aktív tag

Rom cserével elérhető az OTG támogatás, vagy az Mt 6589 nem támogatja?

( Star S5 4.2.1 | 3.4.5 március 14-ei kernel)

(#48473) CoolBoy323 válasza kisda (#48472) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

HW függő a dolog!

(#48474) Dermesztő válasza Dermesztő (#48466) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Köszönöm ! :R

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#48475) kisda válasza CoolBoy323 (#48473) üzenetére


kisda
aktív tag

Szal akkor a 6589 nem támogat. Viszont az M vagy a T-s SoC már igen?

(#48476) nbukta77 válasza anonym1s (#48452) üzenetére


nbukta77
addikt

En s3- at csereltem zte v967s- re le. Semmi hatranyat nem erzem pedig a kijelzo csak qhd 5"- on. A haz meg sokkal minosegibb kivitel, mint az s3 volt. Hardverben sem erzek egy cseppnyi hatranyt sem.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#48477) mgy


mgy
senior tag

Láttatok már valahol Mobileuncletools leírást? Elsősorban az MTK Engineermode/hardvare/Audio alatt elérhető beállítások paraméterezése érdekelne. Azzal, hogy parameter1 ... parameter10 nem sokra megyek, vagy úgy is mondhatnám nem vagyok elég bátor hozzá... :D

(#48478) KurtCobain válasza kisda (#48475) üzenetére


KurtCobain
őstag

A SoC támogatná, csak az microUSB aljzata válogatja. Vowney V5 vagy Jiayu G4 pl OTG képes.

Mmm'kay?

(#48479) qkaleko válasza kisda (#48475) üzenetére


qkaleko
tag

P780 támogatja.

(#48480) kisda válasza KurtCobain (#48478) üzenetére


kisda
aktív tag

Jaaj értem. Akkor annyi az egész, hogy az 4 és 5. lábat össze kell hidalni, úgy emlékszem. Régen csináltam táblához OTG kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#48481) Castell válasza mgy (#48477) üzenetére


Castell
aktív tag

Szia!

Engem is foglalkoztat a kérdés, nálam MTK6577-es telónál a Viber egy kicsit halk, ezért muszáj megbabrálnom. Nem olyan egyszerű, de nem is annyira vészes (szerintem), találtam leírást is:

"1.) Play Store: Mobileuncle Tools app letöltése és telepítése

2.) - Mobileuncle Tools-ban nyisd meg az Engineer Mode-ot
- Engineer Mode (MTK)
- Audio
- Normal mode

FIR állítható 0-1-2-3-4-5; Mindegyik beállítást az alábbiak szerint paraméterezd:
(Tehát a FIR 0, FIR 1, FIR 2 .... FIR 5 beállításoknál csináld végig ugyanazt.)

Type: Sph - ez a hangszóró beállítása normál gsm használat esetén
Type: Sip - ez a hangszóró beállítása szabványos Voip használat esetén.
Type: Sid - ez a hangszóró beállítása egyéb internet alapú kommunikáció esetén.

Tehát a beállítási lehetőségek közül (Sip, / Mic,-(mikrofon) / Sph, / Sid, / Media - (második hangszóró) azt válaszd amelyiket tuningolni szeretnéd! Internetes hang alapú kommunikáció esetén érdemes a Sip-et és a Sid-et is tuningolni.

Általános érvényű javaslat:
Level: 0-1-2-3-4-5-6; azaz hét lépésben tudod fokozni a hangszóró hangerejét. (Ez típustól függően lehet több és kevesebb is.)
• A Level 0 értékét érdemes 0-ra állítani, azért, hogy szükség esetén tudd elnémítani a hangszórót.
• A Level 6 értékét pedig a maximumra kell állítani. (Hogy mennyi a maximum azt a készüléked kijelzi a Value-nél)
• A köztes értékek (Level 1,2,3,4,5) tetszésed szerint fokozatosan állítható."

[ Szerkesztve ]

(#48482) kisda válasza kisda (#48480) üzenetére


kisda
aktív tag

Szétszedtem az S5-öt, de ahogy látom a nyákot, össze van hidalva a 4 és 5. láb, ahogy kell az OTG-hez. Viszont valami miatt még mindíg nem működik. Azt is furcsálom, hogy 2,45V mérhető OTG kábelen keresztül a microUsb ajzaton, holott 5V kellene hogy legyen.

Ötletek? Valaki rá tudna még mérni, akinek ezzel a SoC-al működik az OTG?

(#48483) hclaci


hclaci
csendes tag

Hali!
Édesapám és én, most rendeltünk 2 dualsimes telót, Ő egy Lenovo A820-at, énpedig egy W8S-t.
Neki a laptopjához van mobilnet, és elvileg az USB stickbe, egy simkártya van benne. Az lenne a kérdésem, hogy megoldható az a dualsimes telóknál, hogy a net arról megy, nem pedig a telefonos kártyáról? Kicsit barátibb lenne a digis 1000Ft/1Gb, mint a telenoros 1599Ft/500Mb internet. Ami a leginkább foglalkoztat, hogy Viberen lehet-e így telefonálni?

(#48484) mexel válasza Gyuc (#48469) üzenetére


mexel
veterán

A rendelésesre gondolsz?

(#48485) KurtCobain válasza kisda (#48480) üzenetére


KurtCobain
őstag

Azzal csak OTG kábelt tudsz csinálni.
Otthon nem fogod tudni OTG képessé varázsolni a telót.

(#48483) hclaci: Elég sokan használják így a Dual SIM-es telójukat. :K Úgy tudom, hogy jelen pillanatban csak a vodafone tiltja a voip-ot mobilneten.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#48486) tolvaj! válasza kisda (#48482) üzenetére


tolvaj!
őstag

5,05V ( vovney V5-ön mérve)

(#48483) hclaci

igen mehet arról a net a telefonban. :K

(#48485) KurtCobain

na mivan? ugyanazokra a kérdésekre marunk rá mint gyöngytyúk a .... :DD

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#48487) kisda válasza KurtCobain (#48485) üzenetére


kisda
aktív tag

Kérdés, hogy akkor miért nem megy az otg.. Idegesítő dolog :W

(#48488) tolvaj! válasza kisda (#48487) üzenetére


tolvaj!
őstag

Egyet még megpróbálhatsz: aktív hub. Ha a készüléked támogatja valóban, és az új szoftver is tudja, de a készüléked mégsem ad le megfelelő feszültséget, akkor köztes betáplálás segít. Ha az sem, akkor a telefon mégsem tudja, vagy hibás.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#48489) kisda válasza tolvaj! (#48488) üzenetére


kisda
aktív tag

ROM még gyári, nincs arról infóm, hogy OTG-t támogatná-e. Kipróbáltam már hogy táplálok egy HUB-ot, de ezzel annyit értem el, hogy tölti a telefont. Lassan feladom.

(#48490) laslie92


laslie92
senior tag

Azt OTG-t már az android a 4.0 verziótol támogatja ha jól tudom! Több telefont szétszedve láttam,hogy a csatlakozó úgy van beforassztva ahogyan kell!! Szóval elvileg OTG képes minden kínai telefon de mégsem!

A megoldás a kernel olyan kernelt kell rá készíteni ami támogatja!

Sok Huawei és Motorola készülékhez találni a XDA-n házi kernelt amik ugyan úgy MTK socosok!

Keresgéljetek hátha!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#48491) hclaci


hclaci
csendes tag

Köszönöm, akkor valószínűleg nálunk is ez lesz a megoldás.

(#48492) kisda


kisda
aktív tag

Igaz nem Dual sim, viszont ez nagyon bejövős:

Xiaomi M3

:U

(#48493) dhgm válasza anonym1s (#48452) üzenetére


dhgm
tag

Nem értem miért is cserélnéd le? Ha annak idején volt pénzalapod s2-re lesz jobbra is. Ne itt próbálkozz. Ez itt nem a Te helyed. A kinai telók nindig kompromisszummal járnak, kivéve néhányat. Azok vagy azonos szinten vannak, vagy verik a samut, de árban is hasonlóak (Meizu, Xiaaomi, Oppo). Ezen a fórumon gondolom kevésünknek van ilyesmi.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#48494) kgymac válasza KurtCobain (#48485) üzenetére


kgymac
őstag

Voip telefonálást már a tré is tiltani fogja az "olcsóbb" csomagokban. Okt 1 rémlik bevezetésnek.

(#48495) BullZeye válasza Drizzt D (#48465) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nem kapcsol be, akkor hogy resetelem? :) nem reagál egyik gombra sem, amint írtam gépre kötve sem látja semmi.

(#48496) BullZeye válasza kgymac (#48494) üzenetére


BullZeye
veterán

Kb fél évig, aztán Eu megbassza őket tejszínen, ha ilyet csinálnak.

(#48497) Groovebaby válasza hclaci (#48483) üzenetére


Groovebaby
tag

Én is úgy használom, hogy egyik sim diginet, a másik meg a trémobilos "beszéd" simkártyám.
Tökéleres, viberrel minden egyébbel, annyi, hogy a digis térerővel nem vagyok néhol megelégedve, a trémobilnak sokkal jobb volt a lefedettsége, csak ugye 2x annyiért

Amoi N828

(#48498) kgymac válasza BullZeye (#48496) üzenetére


kgymac
őstag

Ez nagyszerű. De addig ? Én ugyan nem használok viber-t, de maga a korlátozás az, ami nem tetszik. Vodánál meg most is van, mert írták (mobilról küzdök,linket ne várj).

(#48499) kgymac válasza BullZeye (#48495) üzenetére


kgymac
őstag

w7 ? Testpoint vagy valami hasonló: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1528264

(#48500) fateless válasza anonym1s (#48452) üzenetére


fateless
veterán

Elhiszem, hogy neked az AMOLED az, ami tetszik, de ez te vagy.

Nagyon tetszettaz S2, de féltem tőle, hogy megvegyem, mert a Galaxy S-t 3 nap után eladtam az AMOLED miatt. Elmentem a boltba, megnéztem az AMOLED kijelzőjét és tudtam, hogy nem fogom megvenni (ennek ellenére mégis került hozzám S2 és S3 is, de ment is tovább).

Szóval amíg a Samsung nem tesz egy << számomra >> elfogadható kijelzőt az S sorozatba, addig én biztosan nem fogok venni belőle egyet sem magamnak.

Ami biztos: a Samsung S2 kijelzője nem jobb az IPS-nél, hanem más. Hogy kinek mi tetszik, az maradjon meg mindenkinek a saját döntése, de olyan kijelentést, hogy jobb, nagyon nem bölcs dolog tenni...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.