Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) akon


akon
csendes tag

Sziasztok. Nem vagyok nagy telefon guru, de amint látom, a GPS-es gondok nagyrészt az MTK-val vannak. Qualcomm architektúrával rendesen működik a GPS?

Nem nagyon találtam 4 magos qualcomm telefont, egyedül a FAEA F1-et, ami még Cortex A5 sajnos, A7-et szeretnék. A Haier is elég jó, de az még "csak" dual-core. Esetlet tud valaki 4 magos telefont megbízható gps-el ( pl. qualcomm - de más is szóba jöhet) és közepes/jó kamerával? Mondjuk 200$-ig bezárólag:R

(#47352) vegyszer válasza akon (#47351) üzenetére


vegyszer
addikt

Az MTK platform GPS problémát egy részben az okozta, hogy az eltérő alkalmazások eltérő módon olvasták ki az adatokat. Ez meoldódott. De a fólia antenna beépítési minősége erősen esetleges más telók esetén is

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47353) akon válasza vegyszer (#47352) üzenetére


akon
csendes tag

Köszi a választ.

És van olyan alkalmazás (akár fizetős is), ami most már megbízhatóan használható? Elég sok programot olvastam sokféle tapasztalattal.

MTK procisok közül Cubot GT99/Tronsmart7 , Qualcomm közül pedig a FAEA F1 csábít ;)

(#47354) vegyszer válasza akon (#47353) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy sorral kell egy rendszer fájlt kiegészíteni. Minden MTK6589 procis telón segít, ami 120km/h sebességet mért gyaloglás közben. (az útvonalon nem pontosít semmit, csak a sebességmérést javítja meg)

Root jog kell hozzá, majd reboot. És kész is

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47355) kosturica válasza vegyszer (#47354) üzenetére


kosturica
őstag

Azt is írjuk meg (kb ötödszörre :DDD ) , hogy a system/ build.prop-ba kell beilleszteni ezt:
dalvik.vm.execution-mode=int:fast

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#47356) Tóni86


Tóni86
csendes tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség, olyan bajom van hogy most újítottam egy CUBOT GT99-et és amikor olyan kedve van hívás közben vagy utána azt írja ki hogy a sim nem érzékelhető, ilyenkor megszakad a vonal, de ha beírom a pin kódot egyből elfogadja a következő hívásig, ezt nem állandóan csinálja csak mikor rájön a hülyeség.

(#47357) fateless válasza domerator (#47332) üzenetére


fateless
veterán

Rendszeresen használok Gmaps-et, nem kell neki a 3G. Induláskor ha van, akkor gyorsabban tölti be a térképet, de menet közben nagyon kis darabokat tölt csak le. Csak ha a műholdas nézetet használod, akkor fontosabb a szélessávú net, egyébként még a GPRS-szel is szépen elboldogul.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47358) kosturica válasza Tóni86 (#47356) üzenetére


kosturica
őstag

Tiltsd le a pin kód kérését ;) !

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#47359) Tóni86 válasza kosturica (#47358) üzenetére


Tóni86
csendes tag

Megtörtént, de attól még a vonal megszakad, és elvileg telefonálásra vettem :(((

(#47360) iMaverick válasza kosturica (#47355) üzenetére


iMaverick
addikt

Lehet bele kellene rakni az 1.hsz.-ba...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#47361) fateless válasza akon (#47351) üzenetére


fateless
veterán

Volt w910-em és itt van most a Faea F1. Sebességben teljesen egy szinten vannak, sőt, nekem meggyőzőbb volt a w910 - az ebben levő két magos proci a kategória egyik legjobbja volt, míg a négy magosok közt a 8225q az egyik leggyengébb. Szóval négy mag ide vagy oda, én inkább a w910-et venném. Abban ugyan csak 4.0.4 Android van (bár fel lehet hegeszteni újabbat is), de gyors, erős, szép. A Faea F1-ben viszont ott az NFC, ha ki tudod használni, valamint kisebb a fizikai mérete, szebb a külseje.

Ha a w910 is két kártyás lenne, mint a Faea, én inkább azt választanám - főleg, hogy olcsóbb is -, de ha nem kell a dual SIM...
Persze nem azért, mert rossz az F1, csak jobb a másik

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47362) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Srácok 50-60 környékén van értelmes dual-os teló?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#47363) doongoo válasza ra^ven (#47362) üzenetére


doongoo
addikt

röviden: van bizony

(#47364) ra^ven válasza ra^ven (#47362) üzenetére


ra^ven
senior tag

ami lemaradt az előzőből, szívesen vennék pár ajánlást, köszönöm. :U

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#47365) vegyszer válasza ra^ven (#47362) üzenetére


vegyszer
addikt

Ja az ár a fontos, akkor a bőség zavara is fennálhat. Mit is szeretnél? 4,5" vagy inkább 6" legyen? Milyen formát preferálsz (Samsung kinézet koppintás, amit én rühellek az eredeti formájában is, vagy a sarkos szappan a nyerő)? Legyen fizika home, vagy sem? Fekete, fehér, szürke, vagy menta színű házat keresel? Műanyag, vagy fém (hatású) lenne jó? Kettő, vagy négy mag? WVGA, vagy fullHD? Vízálló, vagy sima? Egyéb egyedi igények vannak? Pl 32GB-os verzió 2GB-os rommal, de a xisoping gyártótól

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47366) Zeki válasza ra^ven (#47364) üzenetére


Zeki
nagyúr

Baromi sok van.
Nézegesd a geekbuying, antelife, minideal oldalakat, és ha megvan a pár frankó, kérdezz róluk.

(#47367) instantwater válasza ra^ven (#47362) üzenetére


instantwater
addikt

THL, Lenovo, zte

(#47368) mailman válasza Gyuc (#47229) üzenetére


mailman
tag

Jo aron lenne, ha lenne, de out of stock, en is benyaltam vele, piros meg nem kell. Most varhatok, a honlapon 16. van irva mint uj keszlet erkezes, de a customer help-es nem volt ennyire bizakodo sajnos....
Na meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#47369) RVR400 válasza Tóni86 (#47356) üzenetére


RVR400
veterán

Gyári visszaállítás, SIM-csere.

(#47370) ra^ven válasza vegyszer (#47365) üzenetére


ra^ven
senior tag

Huha, maradnék a hazai vonalnál, ami itt kapható, nem tudom be mernék e vállalni külföldit, a gariztatás végett.
4,5 bőven elég, forma szubjektív, az összhatás a lényeg, 2 magos bőven elég, úgy hallottam a 4 mag nagyon zabálja az akksit, mindamellett fölösleges. :B

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#47371) vegyszer válasza ra^ven (#47370) üzenetére


vegyszer
addikt

Itthon a lehetőségek jóval korlátozottabbak. És kb dupla árban vannak a kintihez képest most is van egy ilyen teszt épp a mobil aréna címlapon. Olvasd meg. Ami itt 70 ezer, ott 170-200$, plusz vám és áfa. Szerintem ennyit nem ér meg pluszban. (pl Lenovo A850 kb ugyanezt tudja, esetleg jobban is)

Rosszul hallottad. A négy mag annyival fejlettebb energia háztartással rendelkezik, hogy nem látszik meg a plusz két mag, játék esetén viszont jól jöhet...
(nézz rá a thl W 100, Lenovo A820, A630, P770 készülékekre, esetleg ZTE v970, 889m-re is

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47372) KurtCobain válasza ra^ven (#47370) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én tuti kintről venném. :)
A 2 magos elviekben jobban eszi az akkut mint a 4 magos, úgyhogy ez téves infó. :D
Meg lehet az órajellel játszani, enyém 754MHz-en ketyeg.
Mindenképpen 4 magosat vennék, már csak az eladhatóság kedvéért is.
Az úgymond bestbuy kategória a ThL W100 és a Lenovo A820 a 4,5" fronton. Ezek kintről olyan 34-35k-ból megvannak + áfa ugye. (elég felkapott téma mostanság...)
De ott van a Lenovo P770 és P780 is, ezekben elég nagy akksi van, igaz kicsit más árban. (3500mAh és 4000mAh)

De ha fontos a magyar gari, akkor majd az okosabbak segítenek, én nem vagyok benne abban a témában. :)

Ez van, ha az ember nem frissít rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#47373) fPApi válasza vegyszer (#47371) üzenetére


fPApi
őstag

A 200$ vámmal, áfával már 60 körül van, miközben pl. a Prestigio MultiPhone 5044 DUO az edigital-nál 69,9 E Ft. Ez a különbség már szerintem meggondolandó egy olyan termékért, ami itthoni 2 éves garanciával bír és nem olyan rosszak a specifikációi, sőt.

(#47374) RVR400 válasza fPApi (#47373) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk egy Q9000, ami eléggé hasonló a Prestigiohoz, kerül 150 dollárba, vámolás után is 45e Ft. Az a cirka 25 maradék meg jó lesz még egy 2magos 4"-osra az asszonynak, meg még memóriakártyát is vehet belőle.

(#47375) Gyuc válasza mailman (#47368) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Szia!
Akkor vedd meg a geekbuyingon inkább több akció is van most 2 hátlappal adják vagy plusz aksi...stb.

(#47376) ixofa válasza Bumbi0 (#36859) üzenetére


ixofa
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap kaptam a zp990-et,ma a sportstrackerrel futottam,kb 6km-t.
Egész meglepődtem a mérési adatokon.
67,65km-------35:31 perc---------átlagsebesség 114km/h
Mindezt kivéve super,csak még be kell laknom,csakhát a kíváncsiság megelőz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#47377) mailman válasza Gyuc (#47375) üzenetére


mailman
tag

Mar aktiv a rendelesem, sot mivel 2 csomagra bontottak a kisebbik fele mar uton is van... Illetve itt volt egy 10 dolcsis kuponom amivel kellemes arban kapnam meg, ha lenne stock :(((

(#47378) instantwater válasza ixofa (#47376) üzenetére


instantwater
addikt

csak kb 10x lett leírva, hogy a build.prop ba mit kell beírni a megoldáshoz.

(#47379) nash2


nash2
tag

Sziasztok,

a GPS témához néhány dolog. Az összefoglalóban lévő GPS javítást ki kellene egészíteni a következőkkel :

MTK 6589-es telefonok esetén (de szerintem a többi MTK SOC esetén is) először ki kell törölni a /data vagy a /data/misc alatt lévő mtkgps.dat file-t (root jog kell!). Utána reboot, és a többi már mehet a leírás szerint. Nem kell aggódni, az MTK toolsból indított YGPS majd létrehoz egy új mtkgps.dat file-t. Ha ez nincs megcsinálva előtte, nem biztos hogy rendesen elindul a GPS.

Ha ezek után sem lát holdakat, csak esetleg 1-2-t vagy egyet sem, akkor lehet hardware hiba, ami garis kérdés (pl. nem érintkezik a fóliaantenna és az alaplap.) Nem kell gps.conf file, ha van a /etc alatt akkor azt is ki kell törölni !

Akinek meg a tracker/futós stb. programok irreális sebességet írnak :

a /system alatt lévő build.prop file-ba (szintén root kell hozzá) be kell írni a következőt :

dalvik.vm.execution-mode=int:fast

De ez már sokszor le lett írva, mégis minden nap legalább 1 ember megkérdezi miért nem jó a GPS-e.
Ez is belekerülhetne az összefoglalóba.

Köszönöm előre is !

Nash

(#47380) devast válasza nash2 (#47379) üzenetére


devast
addikt

Azt azért tegyük hozzá, hogy ez a megoldás csak azoknak segít, akiknek a készülékük egyáltalán nem talál műholdat. Akinek talál műholdat, de ha elindul autóval totál instabil/pontatlan, az mindezeket a hajára kenheti. Eddigi tudomásom szerint azt a problémát csak úgy lehet javítani, ha olyan navigációs programot használsz ami közvetlenül olvassa ki az adatokat a gps-ből (osmand, meg még van pár ilyen).

(#47381) Zozo33


Zozo33
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült eltörnöm a Jiayu G2-höz kapott töltőnek az EU-s átalakítóját, szóval SOS-ben kéne egy töltőt vennem itthon. Melyiket érdemes? (nyilván minőség az elsődleges, de nem akarok 10+ ezret ilyenért kiadni, meg igazából nem is tudom, hogy mennyibe kerülnek, írtam hogy gyorsan kellene ezért itthon veszem, de jöhetnek ebay-es linkek is nyugodtan, azokat legalább elmentem könyvjelzőkbe)
Űdv: Zozo33

Xiaomi Redmi 4x

(#47382) RVR400 válasza Zozo33 (#47381) üzenetére


RVR400
veterán

Elektronikai boltban párszázas menüben adnak átalakítót...

(#47383) wyattthoearp válasza ixofa (#47376) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Szia! Honnan rendelted? Van benne magyar nyelv? Tudtad rootolni?

(#47384) Zozo33 válasza RVR400 (#47382) üzenetére


Zozo33
csendes tag

Ezaz, hogy most már kerülném ezt az átalakítós vackot, inkább egy rendes töltőt vennék neki.

Xiaomi Redmi 4x

(#47385) vegyszer válasza Zozo33 (#47381) üzenetére


vegyszer
addikt

No para, PC kikapcsolt állapotból is tölti a telót (ATX 2.0 óta). Amíg nincs megoldás, így is életben tudod tartani. Én bazárba néznék itt jó fix töltőt, mint ami a Nokia E62-höz járt. Az asszonykám elhagyta a telót, így én lecsaptam a töltőre. 1300mAh. Azért nem 700mAh, mint az adapteres gyári Lenovo fej.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47386) szpali


szpali
addikt

nem tudom volt-e már...
még egy bőr? ;)

(ilyen sok G3 kasztni megmaradt a Jiayunál? :U )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#47387) tomatos


tomatos
aktív tag

Antelife-on akciós ma a ZTE V967s (129.71$ free shipping):

ZTE V967s Antelife

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#47388) vegyszer válasza szpali (#47386) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem még nagyon nagy kapacitással gyártják a házat is.

Szó mi szó, jó cucc

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47389) fateless válasza tomatos (#47387) üzenetére


fateless
veterán

Tegnap is ennyi volt. 4 vagy 5 napja pedig 127USD volt pár órán át (mennyivel drágább volt, mikor még én vettem...)
De valóban, ma is tart még

szpali
Ez egy régebbi bőr, már jó ideje kapható. Sőt, most már csak 10-20 USD-vel drágább, mint az "alap" G3s.
Persze nem feltétlenül van szükség a nagyobb sebességre, de így újabb alternatívát ad azoknak, akiet megfogott a forma - szerintem jó húzás volt egy eltalált formát továbbvinni.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47390) kosturica válasza iMaverick (#47360) üzenetére


kosturica
őstag

Nem ártana...

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#47391) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Sziasztok!

Nincs véletlenül (vagy szándékosan:) ) valakinek Minideal Discount kódja? Szeretnék egy Lenovo A760-at venni.

:R

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#47392) GIJoe válasza tomatos (#47387) üzenetére


GIJoe
addikt

az oké, csak 8/26/13 óta nem sikerült küldeni az előző rendelést, sem sőt
kamu trackinget küldtek 6 darab 4essel ... fura egy webshop :U

(#47393) instantwater


instantwater
addikt

Az bravó, most került ki a P780 teszt a főoldalra :D
Hetek...

(#47394) Tigyi78 válasza ixofa (#47376) üzenetére


Tigyi78
tag

nem mondod! van egy zp990-ed? :C
ha próbálgattad írnál róla pár mondatot? 1 vagy 2GB-os? a pontos méretét lemérnéd? köszi

(#47395) iMaverick válasza vegyszer (#47385) üzenetére


iMaverick
addikt

No para, PC kikapcsolt állapotból is tölti a telót (ATX 2.0 óta).

Azért ezt szerintem az alaplapnak is kell ám támogatnia... Nem hiszem, hogy ez annyira "alap" lenne.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#47396) vegyszer válasza iMaverick (#47395) üzenetére


vegyszer
addikt

A laptopban valóban nem biztos, hogy működik, de lehet, hogy biosból lehet ilyet engedélyezni, mint a "vékonylant"

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47397) tolvaj! válasza iMaverick (#47395) üzenetére


tolvaj!
őstag

nemám. a régi amd-m (3000+ athlon xp, asus A7N8Xe-deluxe) hiába volt benne atx 2.0 táp egy hangyafingot nem adott le usb-n kikapcsolt állapotban nemhogy +5V-ot.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#47398) vegyszer válasza tolvaj! (#47397) üzenetére


vegyszer
addikt

Érdekes, mert a power gomb több mint 10 éve került először a billentyűzetre. Azóta a tápok is támogatták (azaz akkor is evett 30-40W-ot a gép, mikor ki volt kapcsolva)

Ezért is cseréltem le a gépem egy picoPSU-s Fusionra

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47399) gipsztigris válasza gipsztigris (#47391) üzenetére


gipsztigris
addikt

Megvettem. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#47400) tolvaj! válasza vegyszer (#47398) üzenetére


tolvaj!
őstag

hiába volt power gomb a klavin és hiába állítottam be a biosban nem éledt a gépem. persze ez már régi történet azóta szintet léptem PC téren is de hagyjuk is abba mert p.csán leszünk rúgva :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.