Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47303) wwhy


wwhy
veterán

Még egyszer a nem olvasók kedvéért:

Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás

Ebben a topikban az ilyen jellegű kédések offok!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#47304) wigo70 válasza vegyszer (#47299) üzenetére


wigo70
tag

a kínaiaknál nagy divat a sárga tixó. a lányom aliról rendelget minden sz***t,minden azzal van betekerve. ha borítékban jön,az is sárga...

(#47306) vegyszer


vegyszer
addikt

Látott valaki olyan kétkártyás telót, ami tud vezeték nélkül is töltődni megfelelő célszerszámmal?

NFC - csak a f1-f2 modellekben vannak? Vagy van más gyöngyszem is a témában?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47307) instantwater válasza vegyszer (#47306) üzenetére


instantwater
addikt

Ez most nagy sláger lesz úgy látom :D
Nekem is tetszik, DE mi a jó benne?

A hagyományos töltővel legalább tudsz szaladgálni minimálisan, ezzel meg nem. Leveszed, vége...

(#47308) mailroy


mailroy
csendes tag

Szasztok! Faea F2s-t nem vett még senki? Tapasztalat esetleg? Egész jó árban van az antelife.com-on. És tudja a 900-at, a gyártó oldalán szerepel! :) Vodás vagyok :) Szerintetek 1-2 hónapon belül várható, hogy beesik 300 dollár alá a TCL idol x ára? Mert arra fáj a fogam, de ennyiért kevesebbért lehet beáldoznám a 2 giga ramot, meg a karcálló kijelzőt.

(#47309) Male válasza kgymac (#47281) üzenetére


Male
nagyúr

Ettől tartok... a vicc, hogy most meg volt hang... kicsit halkan, de volt a max alatt egyel... a maxon viszont recsegés. Talán csak érintkezési gond a hangszórónál. Szerintem nem kínlódok a garival, hanem szétkapom egyik este.

(#47312) 426os válasza vegyszer (#47306) üzenetére


426os
őstag

(#47316) sanros


sanros
csendes tag

Sziasztok!Egy érdekes kérdésem lenne.A téma a megszokott gps :DDD ...A teló amiről sz van az egy thl w8s mtk6589T.Ma mit ad isten szükségem volt gps-re.Eddig akárhányszor elindítottam itt a ház előtt pik-pakk talált jelet.Gondoltam a navigálással se lessz baj..Na hát katasztrófa amit művelt.kb 20-30m pontatlansát,nem is az uton volt a kocsi és kb percenként fogalma se volt hol vagyok.A város másik végébe kellett menjek(4-böl 18-ba) és igy elég viccesre sikeredett.Mobiluncletools mókoláson túlvagyok.tovább nem mentem mert mint írtam itt a ház előtt pöpecül ment,de ugylátszik menet közben már nem müxik.Ami érdekes!!!Visszafele bekapcsoltam 1 másik navigációt(odafele sima google maps navival mentem).A másik navi ea OsmAnd+ nevű prog volt.És láss csodát...jel stabil mint állat..pontosság ceniben mérhető.Most ilyenkor mivan?CSak a google maps utálja az mtk procit?

rs

(#47317) thebeegee


thebeegee
tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a kínai telefonok terén, jelenleg egy Xperia Ray-em van, amit le szeretnék cserélni. Ebayről szoktam vásárolni Kínából, tehát ez a része rendben van. A Lenovo A760-at néztem ki, ami vodafone-os révén 3G-n kezeli a 900Mhz-et is, és igazából a kijelző felbontásán kívül nem is láttam sok hátrányát az A820-hoz képest. A kérdésem az lenne, hogy ez a telefon új lévén mennyire megbízható? Lesznek rá későbbi frissítések (4.2, 4.3 esetleg Android 5)? A telefon az alap gyári állapotában mennyire van rendben (magyar menü 100%-os-e, Google szinkronizál-e, Play áruház, Maps működik-e rendesen)? Illetve a Lenovónak van-e Windowsra letölthető szoftvere, amivel a telefont javítani, újrarakni lehet.

Köszönöm a válaszokat!

(#47318) kgymac válasza sanros (#47316) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Esetleg próbáld meg a build.prop mókolást.[link], hátha itt is segít. Root kell hozzá + írhatóvá kell tenni a /system-et. Mentést készíts róla, mert volt itt korábban valaki, akinek nem indult utána a telefon. De az inkább user@error lehet.
Én megjegyzésként benne hagynám, azaz a régi sor elé be kell írni egy #-t, pl. így:# key=value.

(#47319) vegyszer válasza mailroy (#47308) üzenetére


vegyszer
addikt

Az 1/4GB verzió 199$ a gyártó oldalán. A hangyás boltban 20$val drágább...
Gondolom, te a nagy memóriásat nézed. Biztos megér az ilyen felárat?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47320) sanros válasza kgymac (#47318) üzenetére


sanros
csendes tag

köszi..megnézem.bár ez még mindig nem magyarázza hogy a másik navival miért működik pöpecül mig a googléssal szarul

rs

(#47321) kgymac válasza sanros (#47320) üzenetére


kgymac
őstag

Esetleg: másik lib (rutin könyvtár,api gyűjtemény) használata.

MTK Runkeeper-rel alapból megy, Endomondó, Runtastic Pro nem. Pl. 90km feletti sebesség futáskor, tíz perc alatt megtett 40-60km.

[ Szerkesztve ]

(#47322) vegyszer válasza kgymac (#47321) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez a bug a build.prop fájlt szerkesztve orvosolható. Egy sort kell hozzáírni root jog kell neki...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47323) devast válasza vegyszer (#47322) üzenetére


devast
addikt

Azt nem igazán nevezném megoldásnak, hogy letiltod a jit-et... Inkább tüneti kezelés.

(#47324) vegyszer válasza devast (#47323) üzenetére


vegyszer
addikt

Előtte 120km/h sebesség mellett tudtam gyalogolni. Ezen módosítás óta alig szokott 5 fölé menni... Lehet, hogy tüneti kezelés, de használ.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47325) 426os válasza thebeegee (#47317) üzenetére


426os
őstag

A gyárilag rajtalévő Androidnál frissebbet ne nagyon várj, nem jellemzők az újabb verziójú frissítések. Gyári Lenovo programról én nem tudok, de nincs is rá szükség, flash-elésre, rom piszkálásra, mentésre van külön MTK soc-al szerelt telefonokhoz szoftver, illetve az SpFlashTool is használható néhány dologra. Adatmentésre, szinkronizálásra pedig ott a Google, illetve kismillió egyéb Androidot kezelő program.

.

(#47326) koala69 válasza sanros (#47316) üzenetére


koala69
tag

A Google Maps-el nalam is hasznalhatatlan, de mas nav progikkal tokeletes a trlrfonom, szoval valoszinuleg, a GM-ben nincs, vagy nem jol mukodik az uton tartas funkcio.....
Mondjuk nekem OruxMaps+Turistautak Garmin terkeppel, erdoben is eleg pontos....

osszegezve, hagyd a GM-el.

(#47327) koala69 válasza vegyszer (#47324) üzenetére


koala69
tag

nalam is tokeletesen mukodik, a 300km-es ut rogton 4,5 lett utana...es a sebesseg is megjavult

(#47328) Indiant


Indiant
addikt

Ide is beírom a bánatom, hátha valaki tanul belőle.
DealExtreme-nél vettem telót fél áron (ThL W8). Egy hónap alatt ért ide. Három hónapon belül elromlott a wifi.
(1 év gyártói garanciával árulták) Küldjem vissza Hong Kong-ba. OK, 4e-FT a posta tegnap elküldtem. Ma azt az infót kaptam tőlük, hogy ők(DX) már nem forgalmazza a telefont és így az árát creditként jóváírnák, amit náluk elkölthetek. Szóval telefonról ne is álmodjak.
Mi ilyenkor a teendő?? Legszívesebben visszakérném a postától a levelet.
""DX will help forwarding the item to the manufacturer for repair or replacement"" - ez van a telefon adatlapján, garancia címen

(#47329) interstate76 válasza Indiant (#47328) üzenetére


interstate76
addikt

Én hasonló tudású cserekészüléket kérnék, ha belemennek, azzal jobban jársz, ha valóban féláron vetted. Viszont ez a téma itt mostantól szigorúan offtopic!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#47330) Zeki válasza thebeegee (#47317) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én megnézném kínai webshopokban is azt a telót.
antelife, geekbuying, pandawill, tmallbox, tinydeal, banggood
sokszor az ebay drágább.

(#47331) anonym1s válasza Zeki (#47330) üzenetére


anonym1s
őstag

Igy van, az ebay szinte mindig dragabb, mert ott van ebay dij, amit bele kalkulalnak az arba az eladok, ,sajat webshopban meg nincs.

(#47332) domerator válasza sanros (#47316) üzenetére


domerator
veterán

A gmaps állandó netet igényel. Ha vodás vagy és a telód nem tudja a 900MHz-es 3g-t, akkor a maps pillanatok alatt el tudja veszíteni a térképet és meghülyül. A valódi offline navi viszont csak gps-t használ ezért ha jó a gps jel, akkor az megy rendesen.
Örülj, mert ha az offline navi jól megy, akkor jó a gps-ed.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#47333) Crytek


Crytek
veterán

Cubot GT 99 -et tesztelt valaki GPS autos navigálással ?
Cubot A890-et rendelt valaki?

Next PC Upgrade: 2022

(#47334) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Lenovo A390-et szeretnék, jelenleg honnan érdemes rendelni? (és hogyan? -> milyen posta, giftként,stb)

(#47335) vegyszer válasza scream (#47334) üzenetére


vegyszer
addikt

A hangyás boltban talán van még a Lenovo kuponra 5$ kedvezmény, SG-vel jöhet pl.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47336) wyattthoearp válasza vegyszer (#47335) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Valaki használ itt zp990-et? Vagy futott már át valaki kezei között ilyen?
Szisztematikusan azt írják, hogy nincs benne magyar nyelv. Pedig ez egy nemzetközi verzió nem? Vagy a C7?

(Bocs nem válasznak szántam)

[ Szerkesztve ]

(#47337) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Olyan beállításra van lehetőség, hogyha mondjuk beszélek a 20as kártyáról, akkor ha a 30as kártyán hívnak, akkor ne azt jelezze vissza a 30as felé, hogy a hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható..? (a hívásvárakoztatás nem megoldás).

Samsung S9

(#47338) Ájvé válasza domerator (#47332) üzenetére


Ájvé
veterán

Használtam már gmapsot edgén és működött, navigációra mondjuk nem de arra offline ajánlott amúgy is.

(#47339) Zeki válasza Víz Elek (#47337) üzenetére


Zeki
nagyúr

Átirányítás egyikről a másikra. Más nincs.

(#47340) Víz Elek válasza Zeki (#47339) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Értem, köszönöm.. akkor marad minden úgy, ahogy van. :O

Samsung S9

(#47341) hclaci


hclaci
csendes tag

Ebayről fogom rendelni a thl w8s-emet, mert itt 2000 Ft-al olcsóbb, mint bármely más üzletben. Meg azt ismerem, a többiről még nem rendeltem. Ebayen számomra nagy előny az Ebay Buyer Protection.

(#47342) vegyszer válasza hclaci (#47341) üzenetére


vegyszer
addikt

Az mindig jár, ha PayPallal fizetsz. (csak más a neve legfeljebb) De ez teljesen normális így.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47343) FalconKnight válasza Víz Elek (#47337) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Átirányítás?

Falcon

(#47344) zalman90


zalman90
őstag

Beállítások-> Tárhely menüben van ilyen hogy , SD kártya , Belső memória , Telefon memória

most 1 kicsit összezavarodtam , a telefon memória az mi :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47345) vegyszer válasza zalman90 (#47344) üzenetére


vegyszer
addikt

Az a data partíció. Ha ez segített. A belső memória egy része. Hogy fizika sd nélkül is tudj pl fotózni (ez a belső sd), a legtöbb gyártó a belső memória felét szokta egy logikai sd partíció számára elkülöníteni. Viszont ez azzal járhat, hogy a 4gb ellenére egy teló az összes mérges madár telepítése után dobhatja is a hibaüzenetet, hogy kevés a memória.

Ezért jó az MTK platform, mert a memória újra osztható. És pl a Lenovo A820 esetén a két fenti partícióból egy olyan összevont lett, ami 2,77GB. Itt már nem lesz gond az alkalmazásokkal. De fizika sd kártya nélkül nem lehet fényképezőgépet, és sok más alkalmazást sem használni.

Érdemes mérlegelni, és meglépni. (de ez az összevont terület PC-hez csatlakoztatva nem jelenik meg, mint háttértár)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47346) zalman90 válasza vegyszer (#47345) üzenetére


zalman90
őstag

*megvilágosodik*

köszönöm a tájékoztatást :R és akkor a belső tárhely az ugye amin maga az androiod van

már csak arra lennék kíváncsi hogy osztom újra a partíciót :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47347) vegyszer válasza zalman90 (#47346) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem. Az android a kb 1GB system nevű partíción lakik. Ezen kívül szokott lenni 0,5GB data, 2GB logikai sd, és több kisebb méretű partíció pl recovery.

(ez egy 4GB méretű teló estére igaz)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#47348) doongoo válasza sanros (#47320) üzenetére


doongoo
addikt

Ez nem bug, hanem egyszerűen egyes alkalmazások nem kezelik megfelelően az mtk processzorokat

[ Szerkesztve ]

(#47349) zalman90 válasza vegyszer (#47347) üzenetére


zalman90
őstag

na mostmár tényleg megvilágosodtam

4gb os a teló

ottvan 1.7gb amit sdcard 0 nak ír

a data 1gb

de a system csak 650 mb :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#47350) domerator válasza Ájvé (#47338) üzenetére


domerator
veterán

Nem mondtam hogy nem működik, de hogy nem bírja követni a mozgást plusz a cellaváltásokat az fix. :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.