Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

Jól gondolom, hogy a Lenovo P780 még túl új ahhoz, hogy személyes tapasztalatokat találjak róla?

(#45952) pach-adams válasza wigo70 (#45950) üzenetére


pach-adams
tag

Antutu is 1Gb RAM-ot ír :D

Porból lettél, s majdan porrá leszel :R

(#45953) DJGABI válasza pach-adams (#45949) üzenetére


DJGABI
addikt

na ezt majd valami nálam hozzábbértő megmondja, erre felé kutakodnék: [link] de valószínűleg ennél mélyebben bele van nyúlva a rendszerbe, lehet csak szétszedéssel derülne ki 100%ra

de az régen rossz ha JB ennyit megeszik (900MB alapjáraton :Y ), és nem csak nálad [link] inkább az 512 ram a valószínűbb.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#45954) cappa72 válasza DJGABI (#45953) üzenetére


cappa72
nagyúr

busybox free

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#45955) pach-adams válasza DJGABI (#45953) üzenetére


pach-adams
tag

Köszi a tippet!

Porból lettél, s majdan porrá leszel :R

(#45956) wigo70 válasza pach-adams (#45955) üzenetére


wigo70
tag

[link] itt is 2 féle adat van

(#45957) DJGABI válasza wigo70 (#45956) üzenetére


DJGABI
addikt

orosz totyik [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#45958) akon válasza akon (#45945) üzenetére


akon
csendes tag

Írtátok többen, hogy Tronsmart TS7 tulajdonosok vagytok.

Ez a 150-160$ ár reálisan maras később is?
Geekbuyingon mindjárt lejár a promó, de nem hiszem, hogy tényleg 300$-ba kerülne ez...

(#45959) wigo70 válasza akon (#45958) üzenetére


wigo70
tag

Geekbuyingon az "előtte" árak szerintem kamuk...

(#45960) Zeki válasza wigo70 (#45959) üzenetére


Zeki
nagyúr

100% kamuk.
Volt olyan akciós ár, ami a minidealen akció nékül volt olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#45961) b0bcat válasza DJGABI (#45948) üzenetére


b0bcat
addikt

Bizony, az X1-ről szóló első hírekben még csak fél giga RAM szerepelt a leírásokban (volt is visszhangja itt a fórumon a kevés RAM-nak, hogy így mi értelme a 4 magnak), aztán a webshop-okban, ahol kapható lett, már 1 giga RAM-mal írták. :U Sajnos nem elképzelhetetlen, hogy csak fél giga került bele, bár ettől még lehet használható a készülék. Csak akkor az ilyet árulóknak lejjebb kell vinniük az árat a W100 szintjéről az apróhirdetések között... :DDD (3G, GPS és 1 giga RAM nélkül is jó lehet "butított" okostelefonnak, de csak ennek megfelelő áron.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#45962) gjoe válasza pinterto (#45946) üzenetére


gjoe
őstag

+1 szavazat a ts7-re
jó akkuidő, kellemes a mérete, szép kijelző
egyedül a kamera nem túl jó (szokásos kínai)
elég a 4GB-s verziót rendelni mert ha raksz bele sd karit, akkor mindent oda telepít.
A rom is jó, magyar nyelv szerintem hibátlan, azonnal használható.
Nekem kicsit a wifi jel is gyengébb, de elfogadható.
A tronsmart amúgy a geekbuying saját márkaneve.

(#45963) andatti


andatti
senior tag

Női vevők előnyben... :) Új akció a Geekbuying-nál... Cubot GT99, 4,5 colos, de most kiegészítőkkel adják 160 $-ért... /1pc Screen Protector+1pc Red Back Shell-el együtt kerül ennyibe... /

(#45964) KukkSteve válasza GIJoe (#45921) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Én is onnan rendeltem, kb2 hete jött meg a teló, felbontották, pecsétekkel ellátták a dobozt. Vámvizsgálat történt és mégsem kellett fizetnem. :) Ezt akkor nem értem.
Gondolom hogy azért valamilyen szinten érdeke a vámosoknak és a postának is az, hogy legyen csomag és 1-2t ugyan megfognak, de tömegesen szvsz még nem akarják lehúzni a népet, mert akkor rendelés sem lenne, vagy lenne, csak mással.

[ Szerkesztve ]

A számom az adatlapomon. ;)

(#45965) lszecsodi77


lszecsodi77
csendes tag

Sziasztok.
Rendeltem egy barátomnak a fastcardttechtöl egy jiayu G3S-t.Többszöri levélváltás után megígérték a magyar nyelvet,de semmi nem lett belőle.Szeretném megkérdezni,hogy van-e magyarítás a G3S-re.Ha igen akkor foglalkozik-e valaki rootolással.Köszi.

szöcske

(#45966) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Egy kis olvasnivaló a Péklapátokról! :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#45967) KurtCobain válasza lszecsodi77 (#45965) üzenetére


KurtCobain
őstag

G3S topic.

Mmm'kay?

(#45968) Atomcsirke válasza KurtCobain (#45967) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Számomra örök rejtély marad, hogy ha valaki gond nélkül eltalál ebbe a topicba, egy nem kimondottan jó hírnek örvendő webshopból származó készülékkel kapcsolatos probléma felmerültekor, vajon vásárlás / rendelés előtt miért nem teszi meg ugyanezt? ;)

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#45969) Gyuc


Gyuc
aktív tag

Szerintem a Minidealt kicsit hanyagolni kellene amíg el nem ül ez az ellenőrzési dolog.

(#45970) Maximum1 válasza Gyuc (#45969) üzenetére


Maximum1
őstag

Jó ötlet, de majd írjátok ide mi most a menő. :U

(#45971) Atomcsirke válasza csibe1 (#45926) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Még akkor sem, ha kiugrik érte Kínába, és zsebben akarja behozni. Ferihegyen simán rákérdezhetnek, hogy a teló, azt oszt honnét van? Ha nincs otthon a sublótfiókban egy magyar (vagy uniós) eredeztetésű számla, akkor bukta. A Minideal átmeneti hanyagolása sem hinném, hogy megoldás lenne, mert ha egyszer felfigyelnek egy-egy forrásra, utána már szisztematikusan félre fogják állítani a csomagjait, és azért nem tűnnek fel hetente új, megbízható webshopok a Távol-Keleten. Különféle kínai magánszemélyek nevében történő postázást meg azért ne várjunk el ázsiai testvéreinktől, alapszolgáltatásként semmiképp! :DD

De őszintén, még a +sarccal együtt is nem éri meg?

Btw, engem sokkal jobban érdekelve, ha a készüléket levámolják, illetve "leáfázzák", de valamilyen műszaki hiba miatt visszaküldöd, és az eladó visszatéríti az árat, hogy szerzed vissza az ÁFÁ-t, mert ebben esetbe nem valósult meg az adott termék belföldi forgalomba kerülése.

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#45972) Gyuc válasza Maximum1 (#45970) üzenetére


Gyuc
aktív tag

A geekbuying szerintem jó és ők nem tesznek logot sem rá.

(#45973) Maximum1 válasza Gyuc (#45972) üzenetére


Maximum1
őstag

Lehet rosszul fogalmaztam.
Szerintem nem kéne nagydobra verni, itt még csak a webshop neve hangzik el, az még belefér.
De ami itt megy, azért az nem semmi, töröltetném az egészet.....

[ Szerkesztve ]

(#45974) gipsztigris válasza Atomcsirke (#45971) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én egy ideig dolgoztam a Malév Cargoban röntgenes átvilágításokat csináltam. Az érkező küldeményeket is kiválogatják és világítják. Egy mobiltelefont elég könnyű megkülönböztetni egy Garden tools vagy egy Household goods-tól. Mert ilyesmiket szoktak mostanában írni a csomagra. :)
Azon kívül pedig az már a Posta és a NAV együttműködésén alapul, hogy ha adott névre és címre viszonylag gyakori a kínából érkező posta, akkor azokat a "lelkiismeretesebb" postások simán odatolják a VÁM elé.....szerintem. És onnantól lép életbe a világítás, majd az értesítés, hogy némi készpénz ellenében átveheti a júzer a csomagját.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#45975) fPApi válasza Terentius (#45912) üzenetére


fPApi
őstag

Én vettem egyet (dual simest), hosszabb "kínai" kitérő után, és messze nem ugyanazt tudja. Már teljesen el szoktam attól, hogy ami benne van egy telefonban, az minden különösebb "mókolás" nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

(#45976) alexw801 válasza Atomcsirke (#45971) üzenetére


alexw801
senior tag

Az EU-ba belépő légiutas vám és áfa mentes behozható értékhatára 430 EUR volt, amikor legutóbb érkeztem Kínából. Tehát fütyörészve, a vámosnak mutogatva lehet behozni ilyen telefont.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#45977) Zeki


Zeki
nagyúr

Írhat ám más is a minidealnek, online vannak. Én leírtam a gondot. Azt írta Joyce, hogy postát váltanak, és gondolkodnak másik címen.

(#45978) Atomcsirke válasza Maximum1 (#45973) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Na igen, az a topic, abban a formában konkrét hülyeség, és inkább árt mindenkinek, mintsem használna... :U

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#45979) alexw801


alexw801
senior tag

instantwater kolléga,

túl hamar küldted vissza a ZTE V987-et a back button problem miatt.
Bruno V987 fórumán a #805 hozzászólásnál mesélik el, hogyan kell a nem megfelelő vastagságú szigetelő szalag problémát megoldani, ugyanis ez az oka.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#45980) Lalla


Lalla
tag

Sokan gondolkodnak a bestbuy, 150 dolláros kategóriában, hogy melyik lehet az ideális választás. Most hogy megjött a GT99, így már három 4,5 colos occószág van a családban, talán tudok segíteni:
Lenovo A820
THL W100
Cubot GT99
A820:
Első körben rá kell tenni valami használható romot, mert egyébként elég kínai a rendszer, mindenféle google támogatottság nélkül. Ez visszatartó dolog lehet a hozzá nem értő embereknek (bár elképzelhető, hogy valahol épképzláb rommal adják, a mienk nem így jött). A kijelző szép, 540p-s, jó beláthatósággal. Jó anyaghasználat, szép lila hátlappal, masszív. A kamera nagyon jó, de sajnos nincs vaku. A vaku hiánya annyira nem gond, hisz enélkül is szenzációs képeket készít kevés fénynél is. A Lenovo név sokat dob az összképen, de abból ez egy fapados kivitel. Különösebb hibája nincs, de talán a tartósságán kívül nem jobb mint társai, és szerintem kicsit csúnyácska a modifikált android felület és a külcsín is.
W100:
Népszerű telefon, sok van belőle hazánkban is. Az alap rom tökéletesen teszi a dolgát, tud magyarul, fehér színben lányoknak is tökéletes telefon. Kiveszed a dobozból, használod. A kijelző 540p, szép színekkel, de a beláthatóság lehetne jobb is. Szép a telefon összképe, de ez a legnagyobb a három közül. A fehér egyértelműen szebb mint a fekete, de sajnos olyan résekbe tud kosz menni, ami látványos és amit nehéz tisztítani. A mozgásérzékelő elég pontatlan, játékokban kicsit ugrál. A hangja kihangosítva kicsit recsegős, de legalább hangos. Erős a vaku, de a fényképező ebben a leggyengébb. Mint általában a THL-ekben, a fényérzékelő szenzor és az automata fényállítás pocsék. Szinte csak max fényerőn üzemel. Este így rettentően vakít. Talán ezért is van, hogy ennek a akkuja merül le a leghamarabb a háromból.
GT99:
Mivel ez a legolcsóbb, ettől félnek a legjobban az emberek. Volt régebben is Cubotom, már az is egy jól összerakott telefon volt. Ez is az. Alapól magyar, jól működő rommal jön. Ennek a kijelzője a legjobb minden tekintetben. 720p, jó beláthatósággal. Egyedül egy kicsit a színekbe lehet belekötni, valamint kicsi bleedinget is fel lehet fedezni sötét képernyőnél a széleken. De még így is fényévekkel jobb a másik kettőnél. Ez a legkisebb, legkarcsúbb, és véleményem szerint a legszebb, legszolídabb kinézetű a három közül. Talán ennek a legjobb a kamerája, vaku is van, a videót már 1080p-ben is rögzíti. A hátlap icipicit zizeg, de még így is érzetre ezt a legjobb a kézbe venni. Ó és van egy gyönyörű kék notification led is. Aprócska hiba, hogy a töltés "folyamata" behallatszik fülhallgatóba, ilyenkor nem a legjobb zenét hallgatni.
Részletesebben nem térek ki a többi dologra, mivel nagyjából ugyanazokra az alapokra épülnek ezek a drágoságok, működésben nagyban nem térnek el egymástól. A GPS szinte ugyanaz (na jó, W100 ebben is a legrosszabb), a kijelző maximum fényereje (mint minden más okostelefonnál) szikrázó napsütésben nem elegendő, a Wifi kellően erős, nem dobál le a hálózatról stb...
A 4,5 col egy nagyon jó méret, nekem a kedvencem. Nagy kezem van, még is ez az a méret, amit még épp kényelmes átfogni. Az 540p itt még nem hátrány, pixelt normál haszálati távolságból nem látsz, és a teljesítményen is segít, főként játékokban. Én ennek ellenére a GT99-et ajánlom mindenkinek. Ne féljetek a Cubot névtől, ez fog a legtöbb mosolyt csalni az arcokra. A 720p kijelző gyönyörű, annyira még nem húzza le a teljesítményt. A THL-nek sok kis hibája van, a Lenovonál pedig hiánycikk a villanó.
Ha valaki még nem vett és nem látott kínai telefont és fél tőle...hát. Ne tegye! Korábban még az egy- és két magos korszakban bele lehetett nyúlni rossz készülékekbe, de ma már ez nem így van, ha az ember ismerteb márka telefonjaiból válogat. 150 dollárért is teljesen vállalható moibilt kap az ember, ami van olyan gyors mint egy S3, és nem kell rejtegetni, mert randa mint a fene. Aki hozzá nem értőnek a kezébe nyomok egy ilyet, és megtudja az árát, lefordul a székről. Hisz ő még 1 évig fizetni fogja az S3 részletét (ami nála státuszszimbólum és amit amúgy ki sem használ). A fényképező már ebben a kategóriában is teszi a dolgát, a GT99 azonos körülmények mellett néha jobb képet csinált, mint egy Zopo C2, vagy egy Lenovo K900 :)) Mivel manapság nagyjából mindenbe ugyanazokat a dolgokat gyártják, ezért általában már itt is a marketinggel árazzák be a telefonokat, talán jó példa lehet erre az is, hogy a GT99 karcálló? [link] :F

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#45981) Zeki válasza Zeki (#45977) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kérdezte Joyce, hogy mi alapján vámolnak, és mennyi.
Írtam hogy 27%, és hogy a paypal számla, bank banki egyenleg alapján. Azt írta, majd kitalálnak valamit.

Azt kérdi, a geekbuying és az antelife mivel és hogy küld?

[ Szerkesztve ]

(#45982) slezakimi válasza Zeki (#45981) üzenetére


slezakimi
senior tag

geek sg post.
más a csomagolás,lehet az is számít.
:F

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#45983) Zeki válasza slezakimi (#45982) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem érti Joyce miért őket szúrták ki, írtam hogy esetleg a feladó címe miatt.

(#45984) slezakimi válasza Zeki (#45983) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szerintem,meg a csomagolás,de kár lenne szerintem még riadót fujni,hisz volt akinek átjött a minis csomagja.
Lehet csak tulbuzgóság volt.Én várnék 2-3 szállítást.
De ez egyéni vélemény,mondom ezt ugy,hogy nekem is kell fizetnem.

üdv

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#45985) Zeki válasza slezakimi (#45984) üzenetére


Zeki
nagyúr

Írtam neki.

(#45986) slezakimi válasza Zeki (#45985) üzenetére


slezakimi
senior tag

Okés :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#45987) dinin


dinin
tag

TS7 2 hét használat után csináltam egy antutu tesztet (sd-vel és anélkül is).
Eredmény: 6574
Újraindítás után: 6427
Mitől feleződhetett meg a kibontás utáni 1200 körüli érték?

(#45988) DearMan


DearMan
tag

Üdv! G4 tulaj vagyok és gondolkodom egy kínai mobil vásárlásán feleségemnek is. Kb. a G2S árában és méretében milyen alternatíva létezik még vajon? Illetve ha van G2S tulaj, szívesen venném a tapasztalatait. Ha jól tudom korrekt készülék, hibája ugyanaz kb. mint a G4-nek is (tré kamera és GPS). Köszönöm!

(#45989) CoolBoy323 válasza DearMan (#45988) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

már sehol sincs (megbízható shopban) G2S :((

(#45990) DearMan válasza CoolBoy323 (#45989) üzenetére


DearMan
tag

A banggood.com nem korrekt? És van akkor valami alternatíva helyette?

(#45991) CoolBoy323 válasza DearMan (#45990) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem valami népszerű, olvass bele a rendeléses topikba, hátha van ott vélemény (biztos lesz :D)

alternatívát ha találtál, szólj, azonnal rendelem!!

(#45992) dinin válasza dinin (#45987) üzenetére


dinin
tag

Setcpu-val átállítottam a governort hotplura, a schedulert noop-ra, és most már megint 12000 feletti értéket kapok :D

(#45993) Gyuc válasza DearMan (#45990) üzenetére


Gyuc
aktív tag

en rendeltem már banggood-ról és korrekten megjött.Annyi,hogy tracking követést kell kérni 1,5dollar ertekben másképp nem látod.Hamar megjön 1-2 hét.

(#45994) Gyuc válasza dinin (#45992) üzenetére


Gyuc
aktív tag

nekem mikor megvolt 13000 volt az antutu és semmit nem állítgattam.

(#45995) Zeki válasza CoolBoy323 (#45991) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs baj a banggooddal sem. Vedd meg, amíg van.
A trend átfordult a péklapátos telók felé.
Vagy a G2S, vagy az A660. Oszt csókolom.

(#45996) hzx0 válasza Zeki (#45983) üzenetére


hzx0
aktív tag

Szerintem elég lenne megírni Joycenak, hogy időnként változtassanak a csomagoláson. A sárga ragasztó szalagot hetenként más színűre cserélnék már az is elég lenne .

(#45997) CoolBoy323 válasza Zeki (#45995) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én onnan nem veszem meg, mert csak fehér van :(
De amúgy az a660 sokkal gyengébb (512 ram, nem ips, kisebb akksi) előnye csak a strapaság!

mellesleg lehetne sokkal kisebb is mind a kettő, akkora keretük van :F

2-3 év múlva 32"-os tv-vel fognak járni az emberek, és az lesz a telefon is, meg minden egyben :))

még mindig undorítónak tartom ezt a divatot, de majd csak elmúlik...

@hzx0: tmall, mini, ante is sárga ragasztóval ragasztja körbe a cuccait...

(#45998) gg72 válasza dinin (#45987) üzenetére


gg72
veterán

Én is csináltam tegnap és nálam még picivel több is lett (12900), mint újkorában 2,5 hete.

(#45999) Zeki válasza CoolBoy323 (#45997) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálunk pont a strapaság a lényeg.

Gondolom olvastad a mobilpiaci trendet...
addig vegyél 4"-ost, amíg van.

(#46000) Gyuc


Gyuc
aktív tag

A UMI X1S-en tényleg fordítva van és bal oldalon van a vissza gomb?Ezt androidban lehet állítani?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.