Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) fateless válasza cappa72 (#46647) üzenetére


fateless
veterán

Pedig ha kapnék egy általad nyújtott segítséget, egy sör árával biztos meghálálnám. Nem nagy összeg, de mégis...
Te sem a pénzért csinálnád, de neked is jól esne...
...és megérdemelnéd :R

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#46652) Balu02 válasza devast (#46643) üzenetére


Balu02
csendes tag

Oké, akkor ez a teló megy a levesbe, mert a GPS-re szükségem van.

Melyik modellt mondanátok megbízható GPS-szel, 150-200 USD között? Semmi különleges igényem nincs ezen kívül, nem érdekes, hogy hogyan fényképez, pl., de azért legyen viszonylag gyors és megbízható.

(#46653) Zeki válasza Balu02 (#46652) üzenetére


Zeki
nagyúr

qualcomm procis telókat nézz.
Pl a haier w910 nagy sláger, gyors, van benne memória rendesen, gps is okés.
focalprice-on a legolcsóbb még mindig talán.

(#46654) Zeki válasza fateless (#46651) üzenetére


Zeki
nagyúr

Osztom a véleményed.

(#46655) Pro450


Pro450
csendes tag

Sziasztok,
Mivel rossszabb, vagy lassúbb ha 1/4 Gb és nem 1/8 Gb egy teló ????????

Tronsmart TS7 1/4 vagy 1/8

Üdv

(#46656) Ájvé válasza Pro450 (#46655) üzenetére


Ájvé
veterán

Semmivel nem rosszabb, csak kevesebb a belső memória benne. RAM vagyis a rendszer memória amit a CPU használ ugyan annyi mindkét esetben szóval teljesítményben nem jelent különbséget.

(#46657) Pool_ válasza Koszta (#46649) üzenetére


Pool_
tag

Háj!

A wifi helyadat para egy fájl hiánya miatt lehet, ami eléggé általános a kínai romoknál ahogy néztem.
Ez meg a system/app/NetworkLocation.apk

Ahogy látom a google naptár szinkronizálás sem működik nektek, ezért pedig a GoogleCalendarSyncAdapter.apk a felelős, szintén a system/app-ban kellene lennie.

Ezeket ha pótoljátok egy másik romból, vagy leszeditek valahonnan, akkor meg fog oldódni a problémátok.

Ha rootolva van a telefon akkor csak simán bemásolhatjátok root explorerrel (majd restart). Ha nincs, akkor kell csinálni egy update.zip-et, amit recoveryből fel lehet flashelni.

(#46658) Pool_ válasza Pool_ (#46657) üzenetére


Pool_
tag

Azt elfelejtettem írni hogy másolás után be kell állítani fájlra a jogokat: rw-r-r (644)

[ Szerkesztve ]

(#46659) ihi007


ihi007
csendes tag

Sziasztok !
Vásároltam egy ilyen telefont:
http://www.aliexpress.com/item/IP67-Waterproof-Shockproof-GPS-Android-smart-phone-Hummer-H1-3-5-Retina-Gorilla-screen-LT11/1077022442.html
Sehogy sem tudom rootolni,már vagy 20 órát kínlódtam vele...valaki tudna segíteni?
Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#46660) cappa72 válasza ihi007 (#46659) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fontos volna tudni a reszleteket: milyen modszereket probaltal?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46661) szuand1 válasza NÓPARA (#46632) üzenetére


szuand1
tag

a THL w11 2/32-hőz van otg-s rom

ainol aurora II , jxd s5110, Thl w100 black, Thl w11, Newman n2, Haier w718+, chuwi v17hd , Ainol inovo8,Umi hammer, Elephone p6000, Xiaomi Redmi Note 2, Vernee thor,homtom ht17pro, xiaomi r1d, leree le3

(#46662) ihi007 válasza cappa72 (#46660) üzenetére


ihi007
csendes tag

Igazából szinte minden a neten fellelhetőt.
A root célja az lenne ,hogy jBART- al valamilyen szinten magyarosítsam.
Most az imént az ERoot-ot próbáltam és lehet, hogy sikerült (megjelent a superuser ikon) de mégsem tudom törölni a felesleges appokat a telefon memoriájából.
A következőt írja ki:
calendar.app cannot be deleted because the file system is read only.
Akkor most van root vagy nincs ?
Az olvasható fájlrendszert írhatóvá lehet tenni ?

[ Szerkesztve ]

(#46663) kgymac válasza ihi007 (#46662) üzenetére


kgymac
őstag

van root, sikerült is megadnod a jogot a file kezelődnek. de olyan kéne, ami írhatóan is tud mountolni, pl. root explorer

(#46664) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van lehetőség MT6577-es készüléknél gyári CWM-ből rootolásra?
Anno Samsung Galaxy W-nél mintha meg lehetett volna oldani a rootolást PC nélkül is.

Találtam a telefonomhoz gyári 4.2-es rom-ot, de az kis ******* átírta Cappa :R által készített recovery-t. Mobile Uncle toolst már varázsoltam a készülékre, de rootolás nélkül nem update-eli a recovery-t.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#46665) ihi007 válasza kgymac (#46663) üzenetére


ihi007
csendes tag

Azzal próbáltam !

(#46666) kgymac válasza Jim74 (#46664) üzenetére


kgymac
őstag

Nem hinném, hogy a gyári recovery-ből megoldod. Az nem cwm.

(#46667) kgymac válasza ihi007 (#46665) üzenetére


kgymac
őstag

"mount r/w"-re bökve?

(#46668) sagit


sagit
addikt

Üdv urak

Sokszor jártam már itt, de most jutottam el oda hogy rendeljek is.
Hónapokat vártam a G4 Advanced-re, eddig bírtam.

Huawei G700-at szeretnék, innen meg merjem rendelni?

58K nagyon jó árnak tűnik nekem

szerk: most nézem, ha hármat rendelek 244,43 $ ~56k lenne az ára, 2 van tervben, egy harmadikat nem szeretne valaki?

devast: erről az 1 dollárért 20 dolcsis kupon témáról mesélnél priviben vagy itt? :)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#46669) Jim74 válasza kgymac (#46666) üzenetére


Jim74
nagyúr

És hogyan tudnám a legegyszerűbben rootolni? (előre szólok, hogy láma vagyok az SP Flashtools-hoz :DDD, soha nem használtam még :DDD)

(#46670) ihi007 válasza kgymac (#46667) üzenetére


ihi007
csendes tag

"mount r/w"-re bökve?"
Ezt most nem értem Bocs!

(#46671) mrmft válasza bartucc (#46620) üzenetére


mrmft
senior tag

Xiaocai X9.
G3 mat nem tapogattam, csak G4et, de a Xiaocai hozza azt a szintet, es nem fujja le rola az elso szello a hatlapot mert vagy 10 pocokkel ugrik be a helyere. Vekony, konnyu, es meg karcsu is. 14500at mertem rajta antutu 3.4-el, bar tudom nem ez a mervado. Hasznalat kozben is csodasan szalad, kamera is jo, GPS is.
Ha nem tudorodna ki a kamera a hatlapbol, majdnem tokeletes lenne, nekem.

(#46672) kgymac válasza ihi007 (#46670) üzenetére


kgymac
őstag

Bármilyen meglepő, de ez a root explorer (playről tölthető) ablakában van. Abban a sorban, hogy:
Mounted as r/o Mount R/W

(#46673) fateless válasza sagit (#46668) üzenetére


fateless
veterán

A fastcardtech általában zagyva adatokat ír ki az oldalára, sokszor csúsztatnak is a paramétereknél, illetve ha kiemelten akciós áron adnak valamit, akkor az többnyire azt jelenti, hogy nincs készleten, csak "hitelre" van szükségük.
Amikor azonban egy olyan termékről van szó, ami jól ismert, készleten van, olyankor rendben postáznak.

Összességében nem a kedvenc boltom (és akkor szépen fogalmaztam), de egy ismert modell esetén nem szokott velük gond lenni. Ha van nekik készleten, akkor nincs gond, küldik és kapod. Ha nincs készleten (nem fogják megmondani, ha nincs, hiába kérdezed meg), akkor várni kell, míg beszerzik, ez pár nap - egy hét időintervallumot jelent.

Esetleg még itt tudsz hasonló áron találni G700-at. E-mail-ben rájuk kérdezhetsz, hogy mivel te kettőt rendelnél, így eleve kevesebb a postaköltség, 490-ért vinnél két darabot. (A megfogalmazásnál az "I would" helyett "I will"-t használj)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#46674) cappa72 válasza ihi007 (#46662) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igazából szinte minden a neten fellelhetőt. Akkor próbálj másikat ;]

Gonoszkodást mellőzve, érdemes feltenni a Mobileuncletools-t a marketből.
Az úgyis kelleni fog.
Elindítás után a kezdő képernyőn a bal felső sarokban ki fogja írni, hogy root, vagy nem root.
Ha root-ot ír, akkor értelem szerűen root-olt a telefon. Ha nem, kell keresni egy megfelelő módszert (Pl framaroot, vagy CWM+root.zip).

Ha root, és nem tudod törölni az applikációt, akkor a fájlrendszer nem írható-olvasható, hanem csak olvasható.
Az, hogy root jogod van, nem jeleneti azt, hogy azonnal írható-olvasható lesz a rendszer. Neked kell azzá tenni.
Már írták, hogy pl. root explorer-ben a felső sorban van egy mount as R/W, arra kell rábökni, utána írható-olvasható lesz a rendszer.
ES explorerben meg van olyan menüpont a beállításoknál, hogy "root settings --> root Explorer --> Mount file system", pipa be, ekkor lesz írható-olvasható a rendszerkönyvtár(ak).

@ (#46664) Jim74
Bizony az ilyen hivatalos kínai update-ek felülírják a recovery-t.
Most akkor épp root-olni kell.
Neked is első körben a framaroot-ot javaslom, pofonegyszerű. Utána - ha sikerült a root jog megszerzése - a MobileUncleTools már megoldás a recovery cserére.
(Ezeket az update-eket kicsit meg szoktam babrálni, kiveszem belőle a jó kis recovery átíró dolgokat, amit Keeperv85 tanított :R , utána már nem veszélyes )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46675) Jim74 válasza cappa72 (#46674) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Szedjem le a telefonnal az APK-t és telepítsem? A legújabb 1.6-os verzió kell nekem?

A Mobile Uncle tools-szal kapcsolatban már korábban is Te segítettél :R

(#46676) cappa72 válasza Jim74 (#46675) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szedjem le a telefonnal az APK-t és telepítsem? A legújabb 1.6-os verzió kell nekem?
Pontosan.
Villám módon lehet root-olni és unroot-olni. (Tegnap egy THL W8s-t root-oltam ezzel letöltéssel együtt 2 perc volt.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46677) gjoe válasza sagit (#46668) üzenetére


gjoe
őstag

Szerintem egyesével vedd meg, mert egybecsomagolva három darabnál a vámolási kockázatodat jelentősen megnöveled. És tőbbet fizetsz rá mint az a pár dolcsi spórolás.

(#46678) Jim74 válasza cappa72 (#46676) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm elvileg sikerült. :R
Most az a bajom, hogy valószínűleg régi Mobile Uncle Toolst sikerült leszednem... Fagy és nem látja rootoltnak a telefont, pedig a Superuser szerint rootolt (zöld).
Viszont sehol nem találok letölthető Mobile Uncle Tools apk-t, ami friss :(

(#46679) cappa72 válasza Jim74 (#46678) üzenetére


cappa72
nagyúr

MUT (MobileUncleTools)
Nem a legfrissebb, de használható.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46680) Jim74 válasza cappa72 (#46679) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sajnos ez sem jó :(
Azt mondja, hogy először root-oljam a készüléket :(
Meg nagyon nyögvenyelősen működik, rengetegszer bezáródik :(

(#46681) sagit válasza fateless (#46673) üzenetére


sagit
addikt

Akkor inkább válaszzam az aliexpress-t?

És köszönöm a tanácsokat. :R

(#46677) gjoe: a te tanácsod is megfontolandó :R

eGpu adapterre a múlt héten fizettem 5600 vámot :/ (72 dollár + pk volt a szállítás, mondjuk DHL hozta)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#46682) koala69


koala69
tag

OFF

tudom, hogy nem pont ide tartozik, de hatha van tapasztalatok, hogy 185 usd-re mennyi vamot / afat kell fizetnem?

koszonom!

ON

(#46683) PeetR válasza koala69 (#46682) üzenetére


PeetR
aktív tag

Ezt olvasd el.

(#46684) Crytek válasza sagit (#46668) üzenetére


Crytek
veterán

Nagyon jó ár, csak tégla :W

Next PC Upgrade: 2022

(#46685) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Gondolkodom egy csájnáfon beszerzésén, konkrétan Jiayu G3T-n, de eléggé elbizonytalanítanak a meghibásodások. Ugye 1 éva garancia van rájuk, de utána? Én minimum 2+ évre tervezek a telókkal, ezeknél ez reális?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#46686) devast válasza sagit (#46681) üzenetére


devast
addikt

Te ezeknek komolyan pénzt adnál ???? Messziről kerüld őket.
$20-os kupon egyszeri akció volt, lehet lesz majd még.

[ Szerkesztve ]

(#46687) KTU válasza tfalcon96 (#46685) üzenetére


KTU
addikt

nem :N

5 hónapja vettem és gondolkodom igen erősen 1 újon :U :D
nincs semmi baja a telefonnak, csak van jobb és szebb olcsóbban :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#46688) blueye válasza KTU (#46687) üzenetére


blueye
veterán

Mindig lesz :)

(#46689) koala69 válasza PeetR (#46683) üzenetére


koala69
tag

koszonom!!!

(#46690) nimfas


nimfas
addikt

Másik topicban kérdeztem egyet... de beteszem ide is ha nem lesz belőle harag....

Asszonynak vettünk egy kínai csodát... Jiayu g3st (1,5x4 mag) a kérdés [itt], a választ várom ott is itt is... hátha lesz belőle valami.

Gsam battery és Betterbatterystats progik feltéve... nap végén bemásolom a Betterbatterystats eredményeket, hátha ki lehet belőle hámozni valamit.

Előre is köszönöm!!!

(#46691) Koszta válasza Pool_ (#46657) üzenetére


Koszta
tag

Köszönöm a választ! :R

Mind a két fájl benne van a system/app részben. Megpróbáltam az etotalk-os romból kiszedni (ez pl. megoldotta az értesítő ledes problémát), viszont a helyadatok azzal a fájllal sem működtek jól.

Ezt a fájlt leszedhetem külön is? Minden telefonnál egységes? Mert nem szeretném, ha más telefonnak ez az app fájlja bármi kárt okozna.

(#46692) kcsa válasza sagit (#46681) üzenetére


kcsa
veterán

Aliexpressen se mindegy melyik eladót választod... Én speciel lassan másfél hónapja várok arra hogy visszakapjam a pénzem egy törött tablet után, és ma írtak hogy még up to 40 nap... 'nyátok.

Alin soha többet nem veszek semmit, iszonyatosan körülményes. Nekem szabnak rövid határidőket hogy küldjem vissza (7 naptári napon belül) illetve töltsek fel képeket bizonyítékként (3 naptári nap) de nekik simán van 40 nap, hogy az eladó megkapja a tabletet (vagy nem) és utána utalnak vissza (Vagy nem).

(#46693) robit1973 válasza nimfas (#46690) üzenetére


robit1973
aktív tag

Megnéztem, nekem kb. 62% a rádió rész. Ha nem használod a telefont akkor ez lesz a legnagyobb fogyasztó. Neked a HTC-n azért olyan kevés ez, mert sokat volt bekapcsolva a kijelző és százalékosan az fogyasztott többet.

(#46694) cappa72 válasza Pool_ (#46657) üzenetére


cappa72
nagyúr

csak simán bemásolhatjátok root explorerrel (majd restart).
Nem kéne hozzá még beállítani a 0644-es jogokat is?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46695) Koszta válasza Pool_ (#46657) üzenetére


Koszta
tag

Találtam egy leírást, ami talán orvosolhatja a problémát (lehet nem is a bemásolt fájllal van a gond):
[link]

"Fix location services
If location services does not work, do apply Google GMS (GAPPS) above. If it still does not work, it may be because the phone is programmed to use Chinese location services. This patch will tell it to use GMS. The patch will apply, and probably even work, on all ICS phones. But was originally made&tested on a Lenovo A750 ICS. Its called V1.3 because many people have downloaded the A750 v1.3 patch and used it on many MT6575 phones. It is still the same patch, except the update.zip is tweaked to work on any ICS phone, not only MT6575 ones."

Szerintetek ezt érdemes kipróbálni? A leírás tavalyi, így nem tudom mennyire érdemes egy ilyet feltenni (egy újabb ROM-ra, mert akkor még tuti nem a mostani volt).

(#46696) Pool_ válasza Koszta (#46695) üzenetére


Pool_
tag

Lehet, nézd meg a linkelt patchben lévő fájlokat hogy egyezik-e a telefonon lévőkkel. (/etc/...)

(#46697) Koszta válasza Pool_ (#46696) üzenetére


Koszta
tag

Már néztem, részben egyeznek csak (tehát vannak a patchben olyan fájlok, amik a telefonon nincsenek).

(#46698) Pool_ válasza Koszta (#46697) üzenetére


Pool_
tag

De a tartalmukat is nézd meg, hogy jó névre mutat-e a permission. Amit bemásolsz annak se felejtsd el a jogosultságokat átállítani, mert egyébként nem fog működni. Ugyanez igaz az apk bemásolós dologra.
Egyébként nyugodtan próbálgathatod, nem lesz semmi baja a telefonnak ezektől, max előtte amit felülírsz mentsd le.

[ Szerkesztve ]

(#46699) vegyszer válasza Pool_ (#46698) üzenetére


vegyszer
addikt

Max felülírás előtt mentse le? :W Szerintem ez a minimum!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#46700) Pool_ válasza Pool_ (#46698) üzenetére


Pool_
tag

Egyébként jó fej voltam és megnéztem az s124 romotokat, abból biztos hogy hiányzik a 2 apk fájl amit írtam, ezeket biztos hogy pótolni kell, mert enélkül tuti nem fog működni.
Egyébként amikor bekapcsolod a google helyadatokat, fel kell ugrania egy ablaknak hogy elfogadod-e a feltételeket. Ha ez nem ugrik fel, akkor a NetworkLocation.apk hiányzik, vagy nem állítottad át a fájl jogokat, vagy nem a jó verziószámú apk-t másoltad be. Ha felugrik és elfogadod akkor működnie kell.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.