Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Rawulf válasza Rick4 (#4383) üzenetére


Rawulf
őstag

Rick4 barátom, azért legyünk már őszinték, hogy az 50-80k összehasonlítás a részedről eléggé valótlan. Egy mostani 50k-s kínai telefon inkább egy 100k fölötti hazai telefonnal van pariban. Az, hogy esetleg valami "pult alatti" áron kapsz telefont, nem alap az összevetésre és egy használt Galaxy SII sem (amiért jó állapotban még simán 80k-t elkérnek).

Ez egy android dual sim-es topik. Van topik arra, hogy "milyen telefont vegyek egyáltalán" és szerintem a vásárlási folyamatokat, vámolást, stb.. sem itt kellene megbeszélni.
(Xiami MI-2 telefon sem ide való, ha jobban belegondolunk.)
Én a magam részéről be is fejeztem az ide nem való telefonok emlegetését.

Ha valaki nem ért a telefon buheráláshoz (magyarítás okán), nincs ismerőse, aki bagóért/csokiért segítene neki és az angol nyelvű menü is kínai számára, annak nem igazán éri meg ilyen telefont vennie szerintem.
Az új típusoknál nagyon mellé lehet nyúlni. Jó, ha van infó arra, hogy mit érdemes ezek közül megvenni, esetleg megvárni a "rev2" típusokat.
Van rá lehetőség, hogy egy normális kereskedő ellenőrizze a cuccot, mielőtt elküldi neked. Csak kérni kell!
Én már ódzkodom a magyar menütől, mert az angol menüben jobban eligazodom.
Aki nem képes saját maga intézni a vásárlást és garanciát (írásban angolul tárgyalást), az szintén kevesebb előnyt élvezhet anyagilag.

Egy nagyon lényeges dologra is felhívnám itt a figyelmet. Apple fan ismerősöm állandóan azt hozza fel, hogy az ájfónt egyből cserélik, nincs javítgatás.
Nost az én következő kínai telefonomra is igaz lesz ez. Egyből cserélik ha gond van.

Tudomásul kell azt is venni, hogy sokszor hiába nézik a magyar emberek, hogy mennyi jüan valami, amikor az állam külön támogatja ott a belső piacot, azaz nagyobb különbségek is lehetnek az export és ottani lista ár között.
A magyar kereskedőkről és szervizekről pedig nincsenek jó tapasztalataim.
Nem ajnároznám őket ennyire.

A fentiek alapján tehát számomra fél áron (vagy jobb árban) vannak számomra ezek a kütyük a hazai választékhoz képest.

Egyébként egyre jobbak ezek a telefonok és tavasszal szerintem a minőség sem lesz már kérdés.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#4402) devast válasza Stanley-B. (#4399) üzenetére


devast
addikt

A garanciális javítás a legkritikusabb pont, ott simán le is húzhatnak.
Ameddig a paypal védelem él, csak rajtad múlik, hogy hagyod-e magad. :)
Reális dátumot gondolom ezek sem tudnak mondani, mikor lesz g3 szállítható állapotban...

(#4403) Stanley-B. válasza devast (#4402) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Ha olvastad, pont garanciális javításokról írtam. Ráadásul egyik esetben már rég eltelt 45 nap. A másik esetben sem kellett dispute-ot nyitnom...

Én csak a tapasztalataim írom le. Lehet, hogy reálisabb info, mint a "sok rosszat hallottam".
De nem akarok meggyőzni senkit.

[ Szerkesztve ]

(#4404) Jazz válasza devast (#4394) üzenetére


Jazz
veterán

Az ok, de mire értetted, ha mire kérnek meg (hogy ne követeljem vissza a pénzem) akkor se zárjam le. Mit ne zárjak le? Mit értesz lezárás alatt? A szállítási folyamatot? Akkor inkább nem azt akartad volna írni, hogy akkor is zárd le?

A dispute, mint tárgyalás, a paypal-al kell kezdeményezni, vagy az adott oldallal?

(#4403) Stanley-B.: Szerinted meddig várjak még? Tegnap chat-en azt mondták nagy meghajlások közepette, hogy holnap feladják, és még ajándék 2Gb-os SD karit is küldnek (mondtam nekik ne azt küldjék, hanem a csomagot), és még e-mail-t is fog írni a csóka holnap (azaz ma) a tracking szám-ról, és egyebekről. Egyéb dolgok is lelettek beszélve.
Ehhez képest nem működik a live chat (csak send msg lehetőség van. Nálatok is? [link]) és e-mail sem jött. Én meg messze nem érek rá hónapokat várni, de igazából még napokat sem. És most elvesztegettem 10 napot a semmire.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4405) Stanley-B. válasza Jazz (#4404) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Tehát ahogy megjósoltam, készlethiány van belőle. Ilyenkor azért nem iparkodnak válaszolni, mert hátha érkezik és akkor nem esnek el egy megrendeléstől.

Szerintem reális ideig várakoztál, 10 nap korrekt, tehát kérheted a refundot.
Működik a live chat,de ha nincs online operátor, felajánlja, hogy mailt küldj.

Vedd fel velük a kapcsolatot, kérj refundot. Várj 3 napot a refundra, ha nem jön, PayPal indulhat.
Igazából az ilyen oldalak nagyon kártékonyak, mert pl. te is, mint Kínából elsőnek rendelő személy, ilyen benyomásokat szerzel, és ezután elmegy az embernek a vásárlástól a kedve, de adott esetben tovább is adja az infót az ismerősi körökben. A negatív tapasztalatok meg köztudottan gyorsabban terjednek a pozitívnál, aminek nem adnak hangot rengetegen, mert minden ok.

Szóval ez ne vegye el a kedved!

[ Szerkesztve ]

(#4406) Jazz válasza Stanley-B. (#4405) üzenetére


Jazz
veterán

A refundot a paypal-nál kell kezdeményezni, az itt leírtak szerint? [link]

Maradéktalanul visszautalnak mindent? A 4%-os tranzakciós díjat is?

Az ilyen készlethiány meddig tart szerinted? Gondolom 10 nap elég kellett hogy legyen hogy a várakozási lista elejére kerüljek. Vagy gyorsabb rendelni egyet a pandawill-től oszt hello?

Szerk.: Már rohadtul elvette, de nem tudok mit csinálni. Már ott tartok hogy kacérkodok a gondolattal, hogy bemegyek egy használt teló boltba veszek egy S2-eset, és holnaptól van telefonom meg gps-em amire égetően szükségem lenne....de nem lenne dual sim-em, meg egy rakat pénzt kidobnék az ablakon.

Az nem vette el a kedvem hogy elfogyott, van ilyen. Az is pozitív hogy elviekben nagyon segítőkészek. Az már más kérdés hogy rohadtul inkorrektek, ha egyszer rendelés előtt több helyről is leinformálom hogy "tuti hogy in stock? Ezer százalék??? IGEN!" Aztán kiderül hogy NEM, csak a pénz rohadtul tetszik, amit átualnak több ezren....és addig is náluk volt a pénzem. Remélem jól megjárta a tőzsdét, és buktak rajta.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4407) Stanley-B. válasza Jazz (#4406) üzenetére


Stanley-B.
őstag

A válasz egy része egyel feletted.
A többi része: 100%-ban visszakapod a pénzt.

Erre még ők sem tudnak válaszolni, nyilván megpróbálták beszerezni, de nem sikerült. Vagy tényleg feladták, csak nem írták meg végül a trackinget. Ezért írtam, hogy kérd tőlük először a refundot, 3 napot várj, ha nem jön, akkor amit linkeltél, aszerint mehet a payPal.

Próbáld meg a pandawillt, nekem csak jó tapasztalataim vannak. Való igaz, ott is van ilyen, hogy 10 napig mondjuk áll a rendelésed, mert nincs belőle nekik, de egyrészt szó nélkül refundolják első szóra, másrészt még ők maguk is felkeresnek, hogy nincs, esetleg válassz mást, vagy refund.
Nincs garancia arra, hogy nekik lesz (sőt, nagyobb az esély, hogy nem lesz, mert ha egyvalakinek nincs, majdnem biztos, hogy másnak sincs, ugyanonnan veszik sokszor, de azért van esély rá), de ha ezt a telefont szeretnéd, akkor rendeld meg tőlük és eldől.

Ja még annyi, hogy pandawillnél chaten tudják mondani sok esetben, hogy van e vagy nincs, tehát kérdezd meg.
szerk: bakker, szörnyen fogalmazok, de remélem érthető azért :D

[ Szerkesztve ]

(#4408) Jazz válasza Stanley-B. (#4407) üzenetére


Jazz
veterán

Hát igen, nagyon ezt a telefont szeretném. Olcsó is jó is. Nem látok más alternatívát. A magnetic sensor hiányon kívül tökéletes....

És akkor live chat-en vagy emil-ben megírom nekik hogy pls refund, és jó esetben a ttmalls utalja vissz a teljes összeget a 4%-os tranzakciós adóval egyetemben, és ennyi, kész?

free your mind

(#4409) Stanley-B. válasza Jazz (#4406) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nyilván nekik a pénz, ami áll náluk iszonyatosan sokat jelent, sok ezer dollár (vagy tízezrek) van függőben egyfolytában, amit lehet költeni ezerrel marketingre és a későbbi refundot fedezik az új bevételek. Így működik ez, Kínában bevett szokás.
Pandawill méreteit jól mutatja pl, hogy egyik este vettem 2db készüléket tőlük, rögtön egymás után 4 perc eltéréssel. Ezalatt a rendelési szám 6-ot ugrott! Korábban már kitapasztaltam, hogy egyesével növekszik. Tehát ez azt jelenti, hogy azalatt a 4 perc alatt még kaptam 6 rendelést, ami persze nem feltétlen mind telefon, na de érted azért micsoda mennyiségű rendelés megy be, felfoghatatlan.

Alibabát fel sem hozom, akiknek a nyereségük jó része a náluk álló pénz befeketéséből van.

(#4408) Jazz: igen, ennyi, annyit kapsz vissza amennyit fizettél, ideális esetben hajlandóak lesznek refundolni.

[ Szerkesztve ]

(#4410) Jazz válasza Stanley-B. (#4409) üzenetére


Jazz
veterán

Amúgy abból a szempontból vagyok a legcsalódottabb, hogy miután lemondtam a G3-ról, és kinéztem ezt (ami nekem tökély, olcsó, QVGA, gyors, 4.3" ideális nem tepsi és nem is mini, HDMI, mindent tud kivéve magnetic sensor), túl szép is lett volna ha úgy mond bagóért megérkezik, és 3 hét után már a kezemben foghatom....:(

(#4409) Stanley-B.: ez azért nem semmi. hihetetlen pénzmozgás van ott. és ez jó kezekben, jól forgatva....a telefon bevétel az egy minimális mellékes ez mellett.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4411) Stanley-B. válasza Jazz (#4410) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Én abból a szempontból megértem őket, hogy van mondjuk a webshopjukban 900 termék, ezt lehetetlen naprakészen tartani, arról nem is beszélve, hogy nem is érdekük levenni, több ok miatt sem:

1. a fenthagyott termék látogatókat hoz, mert a keresőben megtalálható, kulcsszóra kidobja a google.
2. ha már van látogató, lesz vásárló is.
3. kiderül, hogy nincs készleten, a vásárlók nagy része tud választani másik modellt. Ha nem, akkor refund, mert ezzel sem vesztettek semmit.

Tehát összességében csakis nyerhetnek azzal, ha nem veszik le azonnal a nem rendelhető termékeket.

Az már más kérdés, hogy nyilván ez nem vezet magas fokú vásárlói elégedettségre, de a kínaiak egyébként sem arról híresek, hogy pályáznának a visszatérő vásárlókra.

[ Szerkesztve ]

(#4412) devast válasza Stanley-B. (#4411) üzenetére


devast
addikt

Erősen gondolkozom, hogy g3-at berendeljem pandánál maholnap... 15-re írják a szállítást. Ha úgy nézzük, semmit nem veszthetek.

(#4413) Stanley-B. válasza devast (#4412) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Ez így van, bár lesz annyi előrendelésük, hogy szerintem 15-én nem fogják tudni feladni mindenkinek.
De hát refund oszt jónapot, maximum felesleges várakozást lehet veszíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4414) Jazz válasza Stanley-B. (#4411) üzenetére


Jazz
veterán

Esetleg tudtok olyan alternatívát, ami ugyan azt tudja mint a V12, csak még magnetic sensor is van benne? [link]

free your mind

(#4415) chinaminman válasza Jazz (#4414) üzenetére


chinaminman
tag

N1, W1+, csak nem lehet kapni.
(HDMI nincs)

[ Szerkesztve ]

(#4416) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

G3 se tud HDMI-t ugye?

XiaomI RedmI Note|||

(#4417) MotorBoy79 válasza chinaminman (#4415) üzenetére


MotorBoy79
tag

Ezek közül egyiken sincs HDMI csatlakozó.

(#4418) cappa72 válasza Kroni1 (#4395) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha fontos a dual-sim viszonylag egyszerű kezelése és nem zavar az android, 918D, van fórumtéma is rá, nézd meg. Ugyanakkor kerülném a sam Y Duo-t, mert csak drágább és ennyi (na jó, a képernyő érzékenysége veri a 918d-t). Az Ace duos-ról nem nyilatkozok, de az ace sem a legjobb darab.

Nokiában nem vagyok otthon. Ha ezt a márkát szereted és megszoktad (vagy akinek szánod), akkor az android fura lesz.

Cappa.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4419) Rawulf


Rawulf
őstag

Most már a dual sim-es telcsikről beszéljetek már plíz... akinek nem inge ne vegye magára.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#4420) Kroni1 válasza cappa72 (#4418) üzenetére


Kroni1
veterán

:C :R

(#4421) berigazek


berigazek
őstag

OFF:
Vasárnap reggel 07:40-kor megvásárolva Shenzen-ből egy készülék,feladva hétfő reggel,Tracking elküldve nekem ugyancsak hétfő reggel,ma meg Hong-Kongot elhagyta a küldeményem.Remélem,hogy hétvégére megjön szokás szerint.
Majd beszámolok az i9300+ tudásáról.(remélem,hogy azt küldenek,amit rendeltem?!)

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#4422) siryeti válasza berigazek (#4421) üzenetére


siryeti
tag

Várjuk az élménybeszámolót! :C

(#4423) berigazek válasza siryeti (#4422) üzenetére


berigazek
őstag

Mindegyikről pontosan beszámoltam:-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#4424) siryeti válasza berigazek (#4423) üzenetére


siryeti
tag

tudom már végigolvastam az összes hozzászólást. Tanultam :D
De mindig érdekel az új

[ Szerkesztve ]

(#4425) ak76


ak76
senior tag

Van valakinek tapasztalata erről az oldalról?

(#4426) Jazz válasza chinaminman (#4415) üzenetére


Jazz
veterán

Kár érte, jól néznek ki. De a HDMI az kéne sajnos.
Ezeken a kínai telókon szokott lenni egy szabad hagyott alaplapi usb csati/felület?
Hogyan töltöd a telót ha usb-n éppen rá van csatlakoztatva valami, ami nem szolgál áramforrásként? Van ezeken külön "töltő-lyuk" vagy csak usb-n keresztül lehet tölteni?

(#4411) Stanley-B.: Nem rég beszéltem velkül megint. Nem tudom mennyire lehet nekik hinni, de azt mondta már be van csomagolva a cucc, ma adják fel, ő meg nekem emilben elküldi a tracking számot ma, vagy legkésőbb holnap reggel. (azért hozzátette, hogy amennyire ő tudja, máshol sem lehet kapni.)

Azt is mondtam, hogy ez a 11 nap volt a maximum, többet nem tudok várni, és refundot se szeretnék kérni. Illetve kértem megerősítést, hogy 100% biztos hogy nincs már probléma a készlet hiánnyal, legalább is ami engem érint... Azt mondta igen.

Na most, ilyeneket csak nem kamuznak be nem?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4427) Stanley-B. válasza Jazz (#4426) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Gond nélkül bekamuznak.
Szóval három napot várj a refundra, a mai az első. Péntekig várhatsz.

(#4428) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Ez izom, kár, hogy nem dual sim [link]

(#4429) Jazz válasza Stanley-B. (#4427) üzenetére


Jazz
veterán

Pandawillék azt mondták hogy van raktáron (live chat). Akkor annak se lehet hinni gondolom. Vagy azért az megbízhatóbb oldal?

Párhuzamosan lehet indítani két megrendelést (tekintettel a későbbi refundra). Nem akarok vesztegetni megint napokat, elindítom most pandawillnél, aztán várok a ttmalls-ra. Ha kamu, akkor refund. Ha nem, akkor legfeljebb lesz két telóm, az egyiket úgy is megvenné egy barátom.

free your mind

(#4430) osztraksajt válasza Stanley-B. (#4428) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hagyjuk az egy simkártyás telefonokat ezen a fórumon szerintem...

(#4431) Stanley-B. válasza Jazz (#4429) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Igen, nyomassad.

(#4432) tibcsi99 válasza Stanley-B. (#4428) üzenetére


tibcsi99
csendes tag

Hú, ez nagyon tetszik! Igaz, hogy nem dual-sim, de van egy olyan sejtésem, hogy kizárólag csak távolkeleten fog forgalomba kerülni, tehát mint "kínai" telefon talán ide tartozhat... :)

Már jó ideje keresek izmosabb >5" telefont, amelynek nem ócska a felbontása (és a kijelzője, tisztelet a kivételnek - Zopo ZP900 és társai).
Ha hinni lehet a leírásnak, akkor ua. a proci lesz benne mint a Galaxy S3-ban?

(#4433) baalco válasza tibcsi99 (#4432) üzenetére


baalco
tag

"tehát mint "kínai" telefon talán ide tartozhat"
csak én látom rosszul, hogy a topic címe "Android DUAL SIM (két SIM) okostelefonok" :W

(#4434) fecg21 válasza baalco (#4433) üzenetére


fecg21
aktív tag

A dual simes telefonok 99%-a kínai, a nagyobb márkáknál is csak elvétve találni két sim-es telót. Én edig 1 samsung és 1 nokiáról tudok......

(#4435) baalco válasza fecg21 (#4434) üzenetére


baalco
tag

ezzel én is tisztában vagyok, de a topic címe miatt szerintem itt csak a két sim-es telókkal kéne foglalkozni

erre írtam:
"...Igaz, hogy nem dual-sim...,"

[ Szerkesztve ]

(#4436) szpali válasza fecg21 (#4434) üzenetére


szpali
addikt

Ott van még a Htc Desire X is

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#4437) z00li


z00li
senior tag

(#4438) szpali válasza szpali (#4436) üzenetére


szpali
addikt

Akarom mondani Desire V

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#4439) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

Én akkor elő is terjeszteném azt, hogyha a topic eléri az 5000 hsz legyen a neve dual simes vagy kínai telefonok topikja, mert tényleg a kínaiak nagyrészt dual simeset gyártanak és ez a hagyomány nem is fog változni.

XiaomI RedmI Note|||

(#4440) ouzohuto válasza z00li (#4437) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Húúú láttad azt a Westeles simet? :Y :DD

XiaomI RedmI Note|||

(#4441) Rick4 válasza ouzohuto (#4440) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem is 2004-es évjáratú a vodás sim-em, semmi baja. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4442) ouzohuto válasza Rick4 (#4441) üzenetére


ouzohuto
senior tag

asszem már 2003 ban sem volt, de ááá nekem is megvan valahol, de hogy használatba legyen....illetve azok a simek egyes telefonokkal már nem is kommunikálnak :S

XiaomI RedmI Note|||

(#4443) pigatt válasza ouzohuto (#4442) üzenetére


pigatt
őstag

Nekem is a céges sim-em még ilyen régi vágású 30-as legény. :D
Semmi baja, működik rendesen.

i9 / 4080 / 32"

(#4444) z00li válasza ouzohuto (#4440) üzenetére


z00li
senior tag

Nem figyeltem, de most hogy mondod. :Y Mondjuk ha jól emlékszem az enyém is olyan 2000 év vége körüli dominós sim. :B

(#4445) chinaminman válasza ouzohuto (#4440) üzenetére


chinaminman
tag

Enyém már tíz éves westeles, semmi baja. :C

(#4446) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

veteran simek :D

XiaomI RedmI Note|||

(#4447) fecg21


fecg21
aktív tag

Én akkor vettem a vodás sim kártyámat amikor még a Sharp gx17-es telefon csodájára jártak..... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4448) chinaminman válasza fecg21 (#4447) üzenetére


chinaminman
tag

Akkor még a 3310 volt a menő, mikor én vettem :DD

(#4449) zsoltocska67


zsoltocska67
csendes tag

Új két kártyás a magyar piacon[link]

(#4450) szpali válasza zsoltocska67 (#4449) üzenetére


szpali
addikt

Khm... :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.