Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) tibcsi99 válasza f8enter (#3095) üzenetére


tibcsi99
csendes tag

Nekem az előző Haipai van, ha lekapcsolom a netet (3G, wifi), akkor 4napig simán bírja. Úgyszintén 2800 az aksija.

(#3102) hungobungo válasza tibcsi99 (#3101) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Amiről fent írtam, hasonló klón, 2500 Mah-s az akksija, és 2 sim kártyával, wifi használattal bírja 3 napig (!). Egy éjszaka alatt (kb. 9 óra) 5%-ot ment le az akksija (csak a wifi volt lelőve ), nagyon jól bírja az akksija, ha különösebben nem nyúzom a telót.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#3103) devast válasza f8enter (#3084) üzenetére


devast
addikt

Én megvárom a G3-at, azt lehet nagy pofára esés lesz belőle... :DDD

(#3104) Rawulf válasza devast (#3103) üzenetére


Rawulf
őstag

Addig jó, amíg van olyan kínai kereskedő, aki megmondja neked vásárlás előtt, hogy "bocs, de ennek a telefonnak ez és ez a baja... inkább mást válassz".

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3105) devast válasza Rawulf (#3104) üzenetére


devast
addikt

Van ilyen ? :P

(#3106) Rawulf válasza devast (#3105) üzenetére


Rawulf
őstag

van :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3107) gps76 válasza hungobungo (#3102) üzenetére


gps76
őstag

Ezeket az akkukat én súlyra szoktam behatárolni.Megnézem egy márkás teló akkuját,hány gramm mekkora kapacitás van ráírva,ez az etalon ehhez lehet hasonlítani mennyi is lehet kb. a kínai akku.
Mert rendeltem már többféle márkás teóhoz ezeket a 3000-3500-as "púpos" akksikat,és amikor szédszedtem,2 darab 1200-as van párhuzamosan kötve,ráadásul valami gagyi fajtából,így 2000-et se tud a "nagy akku".Súlyra viszont egyből kiderült kb. mekkorák is.
Ez csak a LI-ION-oknál mérvadó,mert a polymer könnyebb jóval,de azt ritkán használjak robbanásveszély miatt.
Ez A Jiayu nagyon izgatja mindenki fantáziáját,bárcsak lenne már valakinek hamarosan,megírná a véleményét.

[ Szerkesztve ]

(#3108) Rawulf válasza gps76 (#3107) üzenetére


Rawulf
őstag

Megvárom, míg lesz másnak is... bölcs döntés. Nem vagy vele egyedül! :K

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3109) Lacyka válasza hungobungo (#3094) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Ez egy teljesen jó vétel lenne, csak az az 1600mah akksi 4'3as kijelzővel egy napot bírna. ;-(

^.^

(#3110) f8enter válasza tibcsi99 (#3101) üzenetére


f8enter
aktív tag

Simán elhiszem az alapján, amit tapasztaltam.

(#3111) f8enter


f8enter
aktív tag

A nálam tájékozottabbaktól kérdezném, hogy melyik 6577-es teló körül látszik kialakulni jelentősebb közösség? Valamibe beruháznék, de most újra húzhatok.

(#3112) beers válasza f8enter (#3111) üzenetére


beers
addikt

G3, W3+

M&N

(#3113) berigazek válasza Tribebo (#3100) üzenetére


berigazek
őstag

Most már értem :-)

Én is félek egy dologtól...3200 mAh az akksija az i9220 N9000-nek,de a képernyője 5"...
Ha a legkisebb fényerőt is használom és spórolni fogok az akksival,kiváncsi vagyok,hogy mennyit fog kibírni...(csak legyen már a kezemben,soha nem vártam egy hetet :-( )

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3114) Rawulf válasza beers (#3112) üzenetére


Rawulf
őstag

Jól mondja beers! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3115) f8enter válasza beers (#3112) üzenetére


f8enter
aktív tag

Ha jól olvasom, ebből a G3 még csak hónapok(?) múlva fog megjelenni, a W3+ meg az 1GB RAM miatt bugos.
A W3+-nak hol jó az ára? Esetleg van valakinek itt a fórumon?

(#3116) Rawulf válasza f8enter (#3115) üzenetére


Rawulf
őstag

Lapozz már vissza kérlek 1-2 oldalt, mert minden kérdésedre már volt válasz.
G3 szeptemberben jelenik meg a placcon.
MT6577-es bug nem érinti a W3-at, mert csak bizonyos hardver-összeállítással veszik össze.
Páran már rendeltek W3-at és biztos szólnak, ha lesz nekik.
Egyébként a ThL a név kavarodás miatt (W3+ W3S) inkább szimplán W3 dual-core névvel árulja hivatalosan.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3117) beers válasza f8enter (#3115) üzenetére


beers
addikt

Jiayu G3 szeptember (elvileg), aThL W3+ pedig az első 6577-es procival szerelt telefon, ahol az 1G ram kezelését kijavították!
Néha olvass vissza is....

M&N

(#3118) f8enter válasza Rawulf (#3116) üzenetére


f8enter
aktív tag

Bocs, olvasom a fórumot. A kérdés az volt, melyik telefonokhoz van jelentősebb közösség. Ez a G3-ra biztosan nem igaz, mivel a készülék jelenleg nem létezik, senki nem készített rá házi romot, stb. Nem kérdeztem elég egyértelműen, az én hibám. Azt szerettem volna tudni, hogy melyik készülék az, amelyik már bizonyított, elérhető, és erdemes ma megrendelni. Pl. a W3 6577-re sem találtam nagyobb fórumot, romot. Azt hiszem, féreérthető voltam.

Akik W3 dual core-t rendeltek, melyik eladót ajánlják?

(#3119) beers válasza f8enter (#3118) üzenetére


beers
addikt

ThL W3+ orosz fórum romokkal, instrukciókkal és egy másik szintén orosz!

Én amokbuyról rendeltem a w3-at 240 volt mindennel (paypal 10 dodó)!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#3120) f8enter válasza beers (#3119) üzenetére


f8enter
aktív tag

Köszi. Pont velük bohóckodom az x710d miatt. :)

(#3121) Stanley-B. válasza beers (#3119) üzenetére


Stanley-B.
őstag

amokbuy nem pandawilltől veszi a dolgokat?ű
csak mert a képek detto ugyanazok, de árban valahogy mégis olcsóbb.

Pl ez egy elég durva különbség: [link] vs [link]

[ Szerkesztve ]

(#3122) beers válasza Stanley-B. (#3121) üzenetére


beers
addikt

passz...

M&N

(#3123) berigazek


berigazek
őstag

Nem tudom,hogy ki vette észre eddig,de sok kínai honlapon,sok viszonteladó több honlapon is elérhető,azaz több helyen is szerepel a kapcsolatok között...valahol ez egy nagy cég lehet,de mégis más árakkal dolgoznak...több helyen érdeklődtem valamiért és sokszor ugyanaz az üzletkötő válaszolt nekem :-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3124) devast válasza Stanley-B. (#3121) üzenetére


devast
addikt

amokbuy-t már többször halottam itt a topikban.
Jók a tapasztalatok velük kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#3125) beers válasza devast (#3124) üzenetére


beers
addikt

Én onnan rendeltem a lenovo-t, megjött egészben!
Most a w3+-t is, ha ráírtam skype-on, mindig válaszolt!

M&N

(#3126) Rawulf válasza beers (#3125) üzenetére


Rawulf
őstag

Nekem már 4 napja nem válaszol... le is maradt Justin egy tenderről...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3127) RBJ


RBJ
addikt

na ahogy egyre jobban megismerem itt a kínai telókat egyre jobban kezdem lassan köpködni a samsung y duos t. bánom, hogy megvettem . :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3128) RoBos válasza f8enter (#3118) üzenetére


RoBos
senior tag

"Ez a G3-ra biztosan nem igaz, mivel a készülék jelenleg nem létezik"

Hogy-hogy nem létezik?!

(#3129) devast válasza RoBos (#3128) üzenetére


devast
addikt

Amíg a gyártó nem szállít, addig csak mintapéldányok vannak, ill készlet felhalmozás folyik (gyártanak ezerrel), hogy az első nap ne csak 500 darabot tudjanak felmutatni.
Még nincs kereskedelmi forgalomban.

(#3130) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Kinéztem egy kínai dual sim-es telefont: A710 Star A710 Star
Másik leírás: alibaba a710
Megint másik: ahappydeal a710

Amit sikerült kiderítenem róla, hogy:
- 800x480
- 50% eséllyel 16M színmélységgel rendelkezik (van hogy ugyan azon az oldalon írnak 256k-t és 16M-et is)
- GPS-t támogat, de mindenhol csak azt írják hogy "support GPS navigation" meg "built in GPS chip". Nagy valószínűséggel nincsen beépített GPS antennája. Ez akkor mit jelent?

A GPS lenne a legfontosabb számomra. Szerintetek? Bemerjem vállalni? Tudtok erről a telefonról valamit?

A másik hogy néztem, a felső jack dugó az 4 érintkezős, az csak a hozzá adott mikrofon-headsettel üzemel, sima 3.5-es szeteró jack fülest rádugva mono-t fogsz hallani. (A Samsung Galaxy S1 is ilyen?) Az A920 Star-ról is ezt írják, oldal alja, kommentek: A920 Star
Meg hogy borzasztó gyatra a "fénykép" minősége.

- Zene hallgatásra is használnám, fontos lenne hogy rádughassak egy sima jack fülest. Egyáltalán Stereo a telefon?

Még ezt találtam:
"Inquiries for A710 Android 2.3 3G Smartphone With Dual SIM 4.0 inch Capacitive Touch Screen WCDMA+GSM with WiFi GPS Analog TV (Black)
By PABLO Jul-16/2012 07:07:25
Inquiry : Hi there: Does it have GPS antenna built-in? Thank you.
Reply : Dear customer
The phone just GPS module, so there is not GPS antenna.

Best regards
Flower"

Most akkor hogy lesz így belőle rendes navigációs GPS-em?

Minden info-nak, véleménynek örülnék!

Köszi!

Szerk.: Itt meg 2G-t írnak, meg 256k color-t. :S [link] Pedig dual sim és WCDMA az egyik sim, a másik meg sima GSM.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3131) Jazz válasza Jazz (#3130) üzenetére


Jazz
veterán

(#3132) Jazz válasza Jazz (#3131) üzenetére


Jazz
veterán

Na még egy. 12 perces videó róla, sajnos franciául. [link]

free your mind

(#3133) Jazz válasza Jazz (#3131) üzenetére


Jazz
veterán

Na még egy. 12 perces videó róla, sajnos franciául. [link]

free your mind

(#3134) fecg21 válasza Jazz (#3130) üzenetére


fecg21
aktív tag

Szerintem felejtsd el, nem éri meg az árát. Az oldalon feltüntetett árért sokkal ütősebb mobilt is kaphatsz. Nézz szét itt: [link]

Persze én a helyedben még ettől is tovább mennék, és nem mt6575-ös cpu-val szerelt telót vásárolnék magamnak-főleg nem még ettől régebbit( 6573) , hanem a legújabb-mtk6577-es 2 magos változatokból valamelyik típust.

(#3135) cossie023 válasza Jazz (#3133) üzenetére


cossie023
csendes tag

Nem nagyon akarok belevau, de ha ennyire kérdéses sok minden ezzel a telefonnal kapcsolatban, akkor miért erőlteted? Különben is az MTK 6573 proci eléggé gyengécske, nekem volt egy Alcatel 918D-m ilyen processzorral. Szerintem szánj rá kicsit többet és nézz körül a 6575-ös telefonok között. Én most egy Zopo ZP 100-ast hajtok, sygic-el tökéletesen navigál, sima jack fülessel is jól szól. De nagy a választék én inkább egy erősebb processzoros telefon felé terelnélek.. :)

Üdv: cossie

(#3136) Jazz


Jazz
veterán

Köszi a tippet!

Tényleg vannak egész pofásak. Nekem olyan kéne hogy 4"-nál lehetőleg ne legyen nagyobb, TV, GPS, Wifi, Dual sim, min. 800x480 16M, és jó minőségű sztereo jack dugasz....és akkor a 6577-esből

free your mind

(#3137) Jazz válasza Jazz (#3136) üzenetére


Jazz
veterán

Az S3 koppintásnál ezt írják, ez mi? Dual sim card, dual standby (One is a basic sim card slot, and the other one is miscro sim card slot)

free your mind

(#3138) cossie023 válasza Jazz (#3136) üzenetére


cossie023
csendes tag

Bocs, megint okoskodással kezdek, de...
A TV-t szerintem vedd ki a lsitából. Mármint a hardveres TV-t. mivel nemsokára leállnak az analóg adások, ezért hiába szeretnél TV-t nézni a telefonodon, már nem lesz mit....

(#3139) f8enter


f8enter
aktív tag

Beszéltem Justinnal, azt mondta, tényleg van raktáron W3+, így meg is rendeltem. Ígérete szerint holnap feladja - bár az előzőnél is ezt ígérte és 2 hetébe tellet (a normál posta hamarabb elhozta ide, mint ő a postára).
Köszönöm az útbaigazítást minden kedves fórumlakónak :)

Érdekesség képpen:
Order Date Total price
#012847 08/19/2012 $229.00 (W3 Dual Core)
#012733 07/27/2012 $190.00 (x710d)
A két rendelés között kb 3 hét alatt bő 110 megrendelésük lehetett, ebből lehet következtetni a cégméretre. (AmokBuy)

[ Szerkesztve ]

(#3140) beers válasza f8enter (#3139) üzenetére


beers
addikt

A cég mérete = egy lakással. :D
A lenovomon rajta maradtak a képek, egy lakás és benne kb 2-300 telefon.
Futószalagon megy a rootolás,romolás, stb
Aki nem kérte, az is rootolt telefont kap :).

M&N

(#3141) berigazek válasza Jazz (#3132) üzenetére


berigazek
őstag

Én azt mondanám,hogy adjál még hozzá egy kis pénzt és vegyél egy komolyabbat.

beers!

Úgy,ahogy mondod sajnos,nem mindegyik nagy viszonteladó,olyan esetem is volt,hogy 2 hétre rá küldött csak el a sima ipadot és a fólia úgy összevolt nyomkodva az elején egy hegyes tárgyal hogy rossz volt nézni :-(
Semmi nincs raktáron nekik,ha megrendel valaki tőlük valamit ők tovább rendelik meg....ezért a sok idő amíg feladják,de egy biztos nagyon bombabiztos,komoly honlapjuk van.(azt könyen lehet szerekeszteni bármikor)

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3142) NivoSzaki válasza berigazek (#3141) üzenetére


NivoSzaki
tag

Ha mindenki rendelgeti a másiktól nem tudtok olyat akár ismerős kínait vagy webáruházat ahonnan nyugodt szívvel rendelhetek?

Rawulf ha a SAM ismerősöd elérhetőségét magyarul melyik oldalon lehet tőle rendelni megadnád azt megköszönném... és neki is jó lenne ha csináljuk a forgalmat neki :)

(#3143) fecg21 válasza Jazz (#3136) üzenetére


fecg21
aktív tag

Nézz szét itt, sokféle szempont szerint lehet szűkíteni a keresést. [link]

(Egyetlen egy 4colos teló van a 6577-esből) , kicsivel nagyobb, 4,3-colos ból viszont van választék bőven. Nekem is 4,3-as van, és még bőven használható egy kézben is. Kicsit körülményes ugyan zsebben hordani, de valamit valamiért.

(#3144) NivoSzaki válasza fecg21 (#3143) üzenetére


NivoSzaki
tag

Jelenleg nekem is 4.3-as telefonom van de nagyobbat szeretnék egy 4.5 vagy inkább 4.7-es minimum :p
Anno hogy féltem hogy nagy lesz a kijelzője bla bla bla teljesen belém beszélték a hülyeséget itt a mobilarénán... aztán egy nap alatt rájöttem hogy nagyon jó az ilyen nagy kijelző ;]

Egy kérdésem lenne akinek van tapasztalata: valóban létezik 4.7-es kijelzős kínai telefon vagy inkább a 4.5-öst akarják eladni nagyobbnak és hazudnak .... azért mert sok telefonnál az egyik oldalon 4.5 látok kijelző méretnek máshol meg 4.7-et...

[ Szerkesztve ]

(#3145) Jazz válasza cossie023 (#3138) üzenetére


Jazz
veterán

Dehogy okoskodás, minden info-nak, véleménynek örülök.:)
Ezt jó tudni, hogy az analógok leállnak. Viszont lehet venni digiátális tunerrel ellátott telókat is ahogy néztem.
Azt nem tudom, hogy mennyire használhatóak ezek.:( Mivel sokszor még szobaantennával is körülményes befogni egy-egy adást.

(#3141) berigazek: Az lesz, csak nem mertem kínaiért sok pénzt kiadni. Olvastam itt a fórumon hogy valakinek 17fok alatt nem működött a telója....na ilyet nem szeretnék.:)
Jó lesz a 4.3"-as, még azzal is kopmromisszum képes vagyok. Csak ilyen nagy táblákat nem akarok hordani, pont az a lényege a dual sim-esnek is, nem kell két telót cipelnem.
És ha lejjebb adok a CPU-ból és nem 6577, hanem 6575? Sok a különbség?
Vagy a CPU-n ne alkudjak semmiképp. Nekem játékra nem kell, csak annyi hogy gyors legyen, ne gondolkozzon, és a GPS is gyors legyen, ne szaggasson a térkép menet közben....

(#3144) NivoSzaki: Jó ilyen vélményt is olvasni.:) És miért olyan jó az a nagy kijelző? 4.3-as kevés böngészéshez, internetezéshez? Nekem fontos hogy zsebben hordhassam, és nem farzsebben nyilván...

Ugye amin oda van írva hogy GPS, az tuti működik úgy önmagában is, és nem kell semmilyen külső antennát csatlakoztatani hozzá?

Ezeken a drágábbakon már mindegyiken van 3.5-es jack dugó? Működik sima sztereo fülest rádugva is, és mind sztereo?

Ha már ennyi pénzt kiadok, ennyiért lehet venni Galaxy S-t is. Szerintetek? Igaz nem dual sim-es.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3146) fecg21 válasza NivoSzaki (#3144) üzenetére


fecg21
aktív tag

Szerintem nincs 4,7 colos kijelző, bár mondjuk mért ne lehetne, de akkor már ide nekem egy 32colos plazma monitort....ja hogy nincs? De lehetne :D

Visszatérve a mobilokhoz, én lassacskán ott tartok hogy a telefont és a multimédiás kütyüt különválasztom, vagyis veszek egy olcsóbb Nokiát-ami bírja a strapát-és csak telefonálásra jó. Meg veszek mellé egy 5 vagy kicsivel nagyobb kijelzős androidos kütyüt 6577-es cpu-val.
Egy 4,3-asnál nagyobb teló már nem igazán zseb barát, sőt egyáltalán nem az. Már írtam egyszer hogy én csak azért vettem okostelót mert napi szinten sokat ingázok ide oda, és jól jön nekem egy ilyen eszköz, vagyis ki tudom használni. Egyébként semmi értelmét nem látnám hogy magamnak tudjak egyet.
A galaxy note méretű valamiket hogy hordozzátok, miben tároljátok? Végeredményben ez is egy telefon, csak nagyra nőtt. És mivel telóról beszélünk, így hát nem egy hátrány ha az ember magánál tudja tartani.....zsebben például. Jelenleg egy 4,3colos telót használok,(mtk6575, 1gb ram). De már várok egy "majom üveges" ( gorilla glas) 6577-es , 1gb ram, 720p-s kijelzős telót, igazából nekem egy ez lenne a tökéletes.

(#3147) Jazz válasza fecg21 (#3146) üzenetére


Jazz
veterán

Van:

free your mind

(#3148) Jazz válasza fecg21 (#3146) üzenetére


Jazz
veterán

4,3-as ból van 720p-s? A gorilla glass mit takar. Törhetetlen?

free your mind

(#3149) fecg21 válasza Jazz (#3147) üzenetére


fecg21
aktív tag

Ezek a kínaiak-koreaiak hány féle kijelzőt gyártanak? De jó lenne egyszer elmenni egy gyárlátogatásra. Sőt én még a TSMC-hez is örömmel ellátogatnék.

Dolgoztam régebben Gödön a Samsung egyik gyárában, ott például csak 37colos lcd és 42 colos plazma tv-ket szereltek össze.

[ Szerkesztve ]

(#3150) Jazz válasza fecg21 (#3149) üzenetére


Jazz
veterán

Passz.:)
Egyel lejjebbi hsz-emre....?

6577-es CPU-ból ez az össz kínálat? 14 teló

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.