Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) gps76


gps76
őstag

Egy kis segitseget kernek.ZP100 2.3-as romot(hkphone revo 2.3.6 )hasznalok es az akkukijelzes osszevissza mutat,mit csinaljak vele.Kitoroltem a bin fajlt,ha lemeritem es feltoltom teljesen jo lesz?

[ Szerkesztve ]

(#3552) robit1973 válasza berigazek (#3550) üzenetére


robit1973
aktív tag

Töltsétek le ezt: [link]
Meg tudjátok vele nézni, hogy melyik program mennyiszer ébreszti fel a telefont ( meg sok egyebet ). Nekem ezzel sikerült lefülelni két appot.

Megtaláltam magyarul is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3553) berigazek válasza robit1973 (#3552) üzenetére


berigazek
őstag

Köszike,mindjárt ki is próbálom!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3554) lor válasza beers (#3541) üzenetére


lor
tag

nem lehet, hogy nem letezik g2-s?
http://ejiayu.com/Product-5.html
nem ugy tunik, hogy csak g2 480x800-as felbontassal letezik.

pityputy

(#3555) berigazek válasza robit1973 (#3552) üzenetére


berigazek
őstag

Föltettem az angol nyelvűt,de,hogy ki fogja-e szúrni,hogy melyik progi okozza a képernyő felébredését nem tudom...
Anno a Nokia Kommunikátor N9110-nél volt az,hogy a képernyőt összekötötték a telefon rádió hullám vételével és amikor a térerő ingadozott a képernyőkímélő,azaz a képernyő felébredt minden térerő ingadozásra:-(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3556) lor válasza sirály69 (#3531) üzenetére


lor
tag

tehat azt kivanod, hogy ha melo ugyben hivok valakit akkor felvegye?
vagy ha epp beszelek haverral akarkivel es jon neki valami melos ugy akkor elbucsuzzunk es majd folytatjuk?

vagy epp forditva?
mert akkor beszelgess egesz nap az akarkiddel es vard a postast a segellyel.
(mert akkor nekem ugy tunik nem olyan fontos szamodra a melo)

pityputy

(#3557) sirály69 válasza ans (#3543) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#3558) robit1973 válasza berigazek (#3555) üzenetére


robit1973
aktív tag

Nekem ugyan a képernyő nem ébredt fel, de az akkustatisztikában láttam, hogy sokszor ébren van a telefon. Ezzel a progival szűrtem ki, hogy a TV24 ( műsorújság ) program naponta több mint ezerszer ébreszti a telefont, holott egyszer sem kellett volna. Letöröltem, és azóta megszűntek ezek a ébrenlétek.

(#3559) berigazek válasza robit1973 (#3558) üzenetére


berigazek
őstag

Nekem éppen ez a bajom,hogy a képernyő ébred fel és zabálja az akksit ezzel ugye :-( (mindig amikor ,,Őfelsége" gondol egyet,kiszámíthatatlan :-(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3560) zso76 válasza berigazek (#3550) üzenetére


zso76
csendes tag

Nálam is ha csinálja, akkor egymás után többször is.

A készülékkel egyébként meg vagyok elégedve. Talán legközelebb egy fokkal kisebb kijelzőset veszek (4,7 vagy 4,8). Úgy gondolom számomra ez lenne az ideális. Zsebben egyébként még ez is jól elvan. Nekem a hátlapot talán egy kicsit elméretezték, eléggé feszül rajta. Más minőségi probléma nincs. Néha észre vettem azt is, hogy egyik vagy mindkettő kártya térereje hirtelen nulla lesz. De ez csak rövid ideig tart.
Működése nagyon gyors, az akku szuper. A hétvégén 29 óra készenlét után, 2 és fél óra kijelző használattal, egy pár perc beszélgetéssel még 60 %-on volt.

13 Pro & WATCH GT2 Pro & iPad Air4

(#3561) pigatt válasza berigazek (#3559) üzenetére


pigatt
őstag

Szedd le marketből az Airpush detectort és futtasd le ha talál valamit az helyett az app helyett keress másikat.

i9 / 4080 / 32"

(#3562) Rick4 válasza berigazek (#3538) üzenetére


Rick4
félisten

Természetesen nem tőled, hiszen ezelőtt is egy másnak feltett kérdésre válaszoltál.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3563) Sz.Tamás válasza RoBos (#3518) üzenetére


Sz.Tamás
csendes tag

Köszi RoBos!

Úgy néz ki, szép csendben befutott a harmadik pályázó is a ZP300+ személyében. Bár a feketét még megvárnám...

Szerintetek melyik "jobb" választás, a ZP300+ vagy a THL W3+? A Gorilla Glass jó lenne, de nagyon ködös ez a G3, ráadásul a design-al is erősen barátkozni kellene, az első kettőnek valahogy "letisztultabb" a kinézete. A ZP300+-hoz jó lehet az előd ZP300 aksija? (az oldal alján azt írják, hogy páran rendelték hozzá...)

(#3564) Rick4 válasza gps76 (#3551) üzenetére


Rick4
félisten

Megtennéd, hogy erre: [link] válaszolsz?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3565) tibcsi99


tibcsi99
csendes tag

Azon gondolkodom, hogy lecserélném a haipait (mtk6575, 5.3", 512mb ram) egy újabb, mtk6577-re, lehetőleg csak 5" fölöttire. Eredetileg a G3-rá vártam. De most kinéztem a zopo 900-at, csak az árát sokallom, 300 $ körül, főleg hogy az i9300-as ugyanaz, csak 512mb ram az 1gb, 5mpix kamera a 8 helyett és 100 $ olcsóbb, és még 2 aksit is adnak... Tud valaki segíteni dönteni? :-)
Ötlet esetleg, hogy honnan vehetném meg olcsóbban?

(#3566) robit1973 válasza tibcsi99 (#3565) üzenetére


robit1973
aktív tag

Erre gondoltál: [link] ?

(#3567) gps76 válasza Rick4 (#3505) üzenetére


gps76
őstag

Ja bocs,csak telorol irogatok,kozben melozok is.....
Mindketto Tmobilos kartya,egy flottas elofizeteses,internetcsomaggal,a masik meg sima domino.Neha a dominonal kiirja azt a access restricted-et,és ilyenkor annak a térereje 1 vonás,meg nulla is.

És az én akkukijelzeses kerdesemre nem tud valaki hasznalhato megoldast?

[ Szerkesztve ]

(#3568) Rick4 válasza gps76 (#3567) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lehet hogy a hiba a készülékben van? Megcserélve a simeket mi történik?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3569) gps76 válasza Rick4 (#3568) üzenetére


gps76
őstag

Majd megnezem,csak most a kalibralast kiprobalom,mit javit a helyzeten,kikapcsolni meg nem akarom,mert akkor ujra csinal egy bin fajlt,es bekavarna biztos.

(#3570) berigazek válasza Rick4 (#3562) üzenetére


berigazek
őstag

Elnézésedet kérem,nagyon ideges voltam és biztos elnéztem,ezért nem jó helyre válaszoltam :-(

gps 76!

Sajnálom,de az akkuproblémád javíthatatlan,nekem is volt ilyen és senki,semmi nem tudott segíteni :-( Bele kell nyugodni vagy megszabadulni tőled.
Rengeteg olyan telefon van,melynek így müxik az akksija valamilyen oknál fogva...

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3571) gps76 válasza berigazek (#3570) üzenetére


gps76
őstag

A kalibrálás se segít?
Az az érdekes,hogy feltettem egy az elsők közül való ics romot és az jól mutatta még kalibrálgatni se kellett.

Az az érdekes,hogy teljesen feltöltött állapotban kitöröltem a battsta... fájlt,és most egy stability teszt progival merítem,jól mutatja nem ugrál össze vissza,szép egyenletes,majd ha lemerül és kikapcsol,bekapcsolt állapotban feltöltöm teljesen.Valahogy azt kellene elérni,hogy ne tudjn írni a fájlba(próbáltam a permissiont állítani,de visszaállítja),vagy ne csináljon bekapcsoláskor egyet,ha nincs,mert akkor jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3572) berigazek válasza gps76 (#3571) üzenetére


berigazek
őstag

Én nem tudtam semmivel helyrehozni,az akksi meg szoftver hiba is :-(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3573) tibcsi99 válasza robit1973 (#3566) üzenetére


tibcsi99
csendes tag

Nem arra, az csak 4.7", amire gondoltam, az 5.3":
http://www.tmallbox.com/mobile-phone/14673-mtk6577-9300-53inch.html
A zopo zp900 pedig ez: http://www.tmallbox.com/mobile-phone/14651-mtk6577-zopo-zp900-leader-cellphone.html
Szóval a híresztelésből arra következtetek, hogy u.a. a gyártó, csak a márkásba több memóriát és jobb kamerát tesznek. A többi ugyanaz...

(#3574) Rick4 válasza berigazek (#3570) üzenetére


Rick4
félisten

Semmi baj, engem nem zavar, de szerintem ne idegeskedj, árt az egészségnek..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3575) berigazek válasza Rick4 (#3574) üzenetére


berigazek
őstag

Ha te tudnád az én bajaimat...:-(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3576) Rick4 válasza berigazek (#3575) üzenetére


Rick4
félisten

Nem akarom, köszi, van nekem is... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3577) Jazz


Jazz
veterán

Az normális hogy a PayPal díjat velem számoltatták fel? Úgy tudom ezt a fogadó félnek kéne állni. De még is így nézett ki a total-om:

Sub-Total : US$188.60
Free Airmail 12-30 days (Free Shipping): US$0.00
PayPal Fee: +US$7.54
Grand Total: US$196.14

free your mind

(#3578) robit1973 válasza Jazz (#3577) üzenetére


robit1973
aktív tag

Igen, sajnos sok helyen áthárítják a vevőre a 4%-ot. Nálam is így volt, de legalább így biztonságos.
Milyen telefont rendeltél?

[ Szerkesztve ]

(#3579) beers válasza Jazz (#3577) üzenetére


beers
addikt

Ezt bele kell az árba kalkulálni!
Bevett szokás sajnos.

M&N

(#3580) fi:zi'k válasza Jazz (#3577) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha meg külön nem tüntetik fel, akkor csak simán benne van az árban. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3581) Jazz válasza robit1973 (#3578) üzenetére


Jazz
veterán

Kár érte. Nem lehet ezt valahogy kijátszani? Kicsit (nagyon) sok az a 4%-os tranzakciós díj. Nem? Vásárolsz pl. 10.000$-ért és rád vernek 400$-árt??? Lol. Van más megoldás? Ez nagyobb rablás mint amit a bankok művelnek. Még ha lenne egy 1$-os általános díj, vagy valami....

Htc Titan V12-őt.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3582) RBJ válasza Jazz (#3581) üzenetére


RBJ
addikt

most én is ezzel szemezgetek de piszkálja a csőröm a 512 mb ram. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3583) robit1973 válasza Jazz (#3581) üzenetére


robit1973
aktív tag

Na akkor már legalább kettőnknek lesz ilyen.

(#3584) Stanley-B. válasza Jazz (#3581) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem lehet kijátszani, ennyi a PayPal díjszabása.
Az összeget a fogadó féltől (eladó) vonják le.

Most a másik oldalról írom a megközelítést (van nemzetközi webshopom paypal fizetéssel), ezek az opciók játszanak:

- a PayPal díját belerakod az árba. Így az áraid magasabbak lesznek, ami hátrány, mert jó pár tahó kitalálta, hogy alacsonyabb árakat ad meg és majd szépen rádveri a PayPal díját a vásárlás véglegesítése előtt.
- nem rakod bele a PayPal díját az árba, hanem szépen vásárlás során felszámítod, ha ezt választja a vevő (esetedben is ez történt). Ez csábító, csak később derül ki, hogy férges az alma, de kezdésnek jól néz ki az alacsonyabb ár.
- egyáltalán nem fogadsz el PayPalt, így el fogsz esni egy csomó potenciális vásárlótól, akik abban a tudatban élnek, hogy ha nem Paypalen fizetnek, akkor át lesznek vágva.

Megoldás: alternatív fizetési mód választása, bankkártyás ha van, vagy átutalás. Ez nem fog eljönni, mert hosszú évek során sikerült beleverni az emberek képzetébe, hogy csak a PayPal a biztonságos. (mondjuk erre a sok hülye csaló is rásegített, aláírom).

[ Szerkesztve ]

(#3585) DJGABI válasza Jazz (#3577) üzenetére


DJGABI
addikt

Vettél tartozékokat is, vagy hogy lett a 156-ból 188$ ?

Erről esetleg van valami hír azóta? [link] Tegra 3, 160$ alatt, picit bunda szaga van.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3586) Sz.Tamás válasza DJGABI (#3585) üzenetére


Sz.Tamás
csendes tag

Nagyjából ezt linkeltem én is valahol a 3070. hsz környékén... [link]
Azóta már kúszott feljebb az ára, és mire kinn lesz valszeg még megy is feljebb. (ahogy itt is írták a válaszban). Még ha meg is áll $300 környékén, akkor is kissé gyanús ez a hardver ennyiért...

(#3587) Wasted


Wasted
csendes tag

Etotalkon láttátok a második sorban olvasható üzenetet?
Nem biztonságos az airmail-es csomagküldés, mert elkezdték jobban átnézni a csomagokat.
Ez mennyire lehet igaz szerintetek?

Etotalkon is felszámítják ezt a PayPalos sarcot?

[ Szerkesztve ]

(#3588) Stanley-B. válasza Sz.Tamás (#3586) üzenetére


Stanley-B.
őstag

$300 nem feltétlen annyira irreális, ha 370-ért van brandelt tabletben is [link]

Wasted: ez kamu, valószínű keresni akarnak kicsit EMS/DHL-en.

[ Szerkesztve ]

(#3589) Wasted válasza Stanley-B. (#3588) üzenetére


Wasted
csendes tag

De ennek mi értelme van, amúgy is drágábban adják a telókat, plusz a szoftveres lehúzásokkal is keresnek... Miért kell ilyen hülyeségekkel összezavarniuk az embereket?! :((

(#3590) DJGABI válasza Sz.Tamás (#3586) üzenetére


DJGABI
addikt

Köszi, gondoltam hogy túl szép hogy igaz legyen :D

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3591) Stanley-B. válasza Wasted (#3589) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem a legkorrektebb oldal, csak elég sokat költenek a marketingre és megy nekik.
Szoftveres lehúzás? na ez új, hogy csinálják?

(#3592) Jazz válasza DJGABI (#3585) üzenetére


Jazz
veterán

Igen, többek között 32Gb SD karit. 6500Ft volt úgy mond. Meg bőr tokot 0.8$, meg fólia 0.9$, autós töltő 0.9$....kb. ilyesmik. :D (Jó ez a kínai cuccos. Passzol az itteni fizetésekhez. Dübörög a magyar gazdaság.:) )

(#3584) Stanley-B.: Ezt sajnálattal hallom. Ezek szerint az internetes pénzes adatforgalom 4%-át a PayPal zsebre vágja....jó durván persze. Akárhogy is, ez valami brutális összeg lehet.

(#3582) RBJ: Ezzel nem tudsz mit csinálni. Mindegyik 512-es. Ha 1Gb, akkor vagy 300+$, vagy valam:i hibádzik ha ebben az árkategóriában van, vagy majd kapható lesz, talán valamikor ősszel, vagy télen, vagy tavasszal....nekem erre nincs időm.:)

512-nek bőven elégnek kell lennie arra hogy az ember telefonáljon, meg iGO-t futtasson....remélem.:)

(#3583) robit1973: Hurrá. :) Bár már lenne itt.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3593) Rick4 válasza Jazz (#3592) üzenetére


Rick4
félisten

32Gb SD karit. 6500Ft volt

Amit ugye garival 5700-ért lehet venni a ph-ról. tényleg jó üzlet volt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3594) gps76 válasza Rick4 (#3568) üzenetére


gps76
őstag

Na megvolt a kalibrálás,bekapcsolt állapotban feltöltés,utána gyorsan lementettem az adott állapotú bin-t,amig nem piszkál bele(mire lesz jó nem tudom,de megvan...)
Na a sim kártyákat megcseréltem és amelyikben a domino van ugyanúgy gyengébb a térereje,tehát nem a telónak a 2-es simkártyakezelésével van "gond".

[ Szerkesztve ]

(#3595) Jazz válasza Rick4 (#3593) üzenetére


Jazz
veterán

És csak most szólsz?? ;)

free your mind

(#3596) Jazz válasza robit1973 (#3583) üzenetére


Jazz
veterán

Neked nem fog hiányozni a magnetic sensor? Vagy tudsz rá valami alternatívát?

free your mind

(#3597) cossie023


cossie023
csendes tag

ZP100-asomra felraktam a taiwan-i ROM-ot, kicsi Szerjozsa mahinációval. Az apropóját az adta, hogy a Sygic brutális térképméreteket használ és igencsak elfogyott a belső memória (pl Németország 700mega :Y ) Így nem lehetett az SD kártyára átpakolni, mivel az SD2 néven futott. Na most összevonódott az alap 500 mega a 2 giga belső SD-vel (nem a belerakott kártyával) így aztán kicsit több hely lett pakolni.
Ami javult még az új ROM-ban, már jó a market, nincs olyan app, amit nem enged letölteni inkompatibilitás miatt (pl Viber ilyen volt), javult a hátsó led fényereje. most már teljes fényerővel világít! No persze éjszaka, söttében pocsék képet készít, de már jó zseblámpának... :DD :DDD
A fenti státusz sorban a battery indicator kör alakú lett és százalékban ki is írja a töltöttséget, a kikapcsoló menüben már benne van a reboot és a reovery mode-ba való lépés is..
Maga a ROM tartalma is változott. Én gyárilag ICS-el kaptam a telefont. Ebben Apex launcher van, kóstolgatom, egyre jobban tetszik a testreszabhatósága. Van a battery monitor, ram manager. Most fedeztem fel, hogy AllCallRecords szépen felvette az összes eddigi beszélgetéseimet, de úgy,hogy a hívó fél hangját is. Ez kicsit durva!
Ja igen természetesen rootolt, CWM recovery is benne van, így a későbbi upgrade-eknek nincs akadálya. Összességében előrelépésnek érzem az előző ROM-hoz képest, ajánlom mindenkinek, aki elég bátor maga flashelni a telefonját! Ja igen, a biztonság kedvéért nem árt a zopotools használata és zopoimei-vel lehet visszaállítani az IMEI-t, mert az a ROM cserekor törlődik. Még jó, hogy ezek a programok a ZOPO-tól származnak :C
Akkuidőről még nem igazán tudok nyilatkozni. Korábbi használattal bőven megvolt a 2 nap, néha 3. Persze én ritkán netezek rajta, inkább a 2 kártya miatt van ez a teló. most meg annyit nyomkodtam, hogy nézegettem az új ROM-ot, hogy egy nap alatt leszívta az akksit. Igaz órákon keresztül játszottam egy debil autós zombis játékkal :( :P Szóval szerintem meglesz ezzel is a 2 nap. A Battery stat szépen mutatja a fogyasztást, sőt kalulál is egy várható lemerülési időpontot.
Fórumokban olvastam, hogy voltak problémák a GPS-el. Az én készülékemnél ez nem jelentkezett, ez a ROM is elég gyorsan jelet talált, frankón működik a Sygic is. A B79-es telefonon nem működik a státusz LED, nálam ugyanúgy jól működik, mint eddig! Amúgy ez kellemes meglepetés volt számomra, mivel az Ericcson 2618-asom óta ez hiányzott mindegyikből. Ha nem fogadott hívásom van vagy sms érkezett, akkor egy kicsi LED villog és nem kell minduntalan a telefont felébreszteni. Tudom nem a világ közepe, de így messziről is látszik az asztalon hagyott telefonon, hogy kapás volt.

ebben a modellben 512 ram van. Szerintem az ICS-hez elég. mondjuk én nem futtatok semmi állandóan frissülő widget-et, így a szabad ram 200 mega körül szokott alakulni. Most először,ezzel a zombis játékkal akadt néha, mikor nagyon sok figura mászkált a képernyőn. De ezzel bőven együtt élek, mivel nem játékkonzolnak vettem és semmilyen más funkciónál nem tapasztaltam ilyet.

Összességében a ROM váltás megérte a fáradtságot. A javítások hasznosak, már nincs olyan, amit hiányolok a telefonomból. Csak bírja ki jó sokáig! De azért olvasom szerjózsáékat, hátha kifőznek valami még okosabbat! :)

Bocs a hosszért! üdv: cossie

[Orosz nyelvű fórum, de itt minden megvan, ami kell.]

(#3598) berigazek válasza cossie023 (#3597) üzenetére


berigazek
őstag

Köszönjük a részletes beszámolót és,hogy megosztottad a tapasztalataidat!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#3599) beers válasza Jazz (#3596) üzenetére


beers
addikt

A ledet hiányoltam én is a 750-esből, remélem a w3+ ban lesz.....(100%-ig nem vagyok róla meggyőzve, nem mindenhol írták)!

M&N

(#3600) berigazek válasza pigatt (#3561) üzenetére


berigazek
őstag

Szia!
Feltettem a progit és a keresés eredménye a 108 progiból csak a következő 3 volt:
Mobo Video Player
Flash Media Player
Simple MP3 Downloader

EZ mit jelent,ezek fogyasztják az energiámat,zabálják az akksit,élesztik fel a képernyőt?Pedig a háttérben soha nem futnak.Most mit csináljak,szedjem le ezeket a progikat?Semmit nem tudok a progi használatáról és Menüje sincs a proginak csak felajánlja,hogy Uninstalláljam ezeket,amiket megtalált.
Amúgy amióta feltettem a GSM Battery Monitort nem éled fel a képernyőm,lehet,hogy ,,ráncba szedte" a készüléket ez a progi vagy semmi köze hozzá?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.