Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) nagyan válasza Sir Csimbók (#4860) üzenetére


nagyan
csendes tag

etotalkon vettem július elején, akkor 270$ volt az ára + szállítás
magyar nyelvvel érkezett, és a play is alapból ment rajta
a GPS-szel sok tapasztalatom nincs mert ami progitkat sikerült kipróbálni az mind szar térképekkel volt úgyhogy navigációra még nem használom amit tapasztaltam hogy, a Motorola Defy-mnél gyorsabban műholdra áll
akkuidő nem az erőssége, videózás vagy netezés(3G-vel) néhány óra alatt leszívja, ha csak telefonálásra van időm használni akkor (bluetooth-szal is) el megy 2-3 napig

(#4952) fateless


fateless
veterán

Alcatel 997D Németországban kicsivel €200 felett

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4953) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Van valami iránymutatás, kialakult tapasztalat, hogy honnan érdemes rendelni?
etotalk pl?
fastcardtechre volt pár panasz itt olvastam
ttmals?
más?

simán csak ebay?

mert először azt kellene eldöntenem, honnan nézelődjek.

(#4954) ouzohuto válasza fateless (#4952) üzenetére


ouzohuto
senior tag

akkor nálunk 70 lesz ...

XiaomI RedmI Note|||

(#4955) feca81


feca81
aktív tag

Sziasztok!

Áruljátok már el nekem, hogy tudtok ennyi kínai közül választani? Ősidők óta használok dual simes telefont, és ideje lecserélni (samsung D880). szétnéztem a piacon,de teljesen tanácstalan vagyok. volt kínai (hagyományos kialakítású) telefonom kb. 3-4 évvel ezelőtt, de csapnivaló volt a minősége. Változott ez valamit? vagy hagyjam békén még mindig őket. Fő problémám az volt, hogy fél év után halk lett a hangszórója, és tuti nem a kosztol, mert nem vasöntödében dolgozom :DD
Próbáltam még az Acer DX900-at 2-3 éve, életem legjobb telója volt,de eljárt felette az idő.
Szóval amit szeretnék: olcsó legyen, minimum android 2.3.4-es legyen, min. 3,5"-os legyen, de max 4,5", min 1GHz-es proci legyen, és természetesen a sok felesleges dolog: 5mp camera, GPS, Wifi, Rádió. ja és szép legyen :B előny az 1Gb RAM, és a beépített tárhely, Dual Core-os proci, vékony kivitel.
amit néztem eddig az az általatok írt Alcatel OT-993D és Acer Gallant Duo. Mindkettő tetszik,de ha lehet olcsóbban kínait, akkor inkább azt választanám.
Most van egy Iphone 3G (katasztrofálisan gyenge), Xperia Mini Pro SK17i, és a jó öreg Samsung SGH-D880. az Xperiával meg vagyok elégedve,de nem Dual Simes,tehát minimum az a szint kell.
Tudtok pár helyet,ahol lehet nézni árakat, + pár készüléket,amiről van tapasztalat,és esetleg megfelel nekem?
nagyon megköszönném! :R

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4956) smilecat válasza agent_k (#4953) üzenetére


smilecat
aktív tag

Sziasztok!

Lehet én átsiklottam felette, de mi volt a gond a Fastcardtech-ről jövő rendelésekkel?

Amit viszont nagyon nézegettem a JIAYU G2-ről jókat írnak mindenfelé, amiket láttam videókat azok is meggyőzőek voltak.
Ajándéknak szeretném adni egy 12-13 éves gyereknek, érdemes ilyen komoly készülékkel meglepni? Vagy fikázni fogja hogy ez nem ájfon?! :D

üdv
-s-

(#4957) fateless válasza smilecat (#4956) üzenetére


fateless
veterán

Ennyi idősnek minek kell dual sim? Vagy az csa kegy plusz extra?
Egyébként ez az a kor, ahol nem a tudás, hanem a márka számít inkább.

ouzohuto #4954
Ezt igazán megindokolhatná valami valós érvvel azon kívül, hogy a gonosz kereskedők majd rápakolnak egy csomót, mivel nem így szokott történni. Az ÁFA különbözet pedig csak kb 4k-t emel az áron.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4958) agent_k válasza smilecat (#4956) üzenetére


agent_k
őstag

nem jött meg, nem kapott tracking számot stb... ilyesmi

megmondom őszintén ez szimpatikus nekem:
i9300 gorilla glass

olyan 200 dodó körül jön ki memkártyával, térképpel, bőrtokkal, fóliával, moddolt rommal, rootolva, google play stb.
Még gondolkozok.

12 éves az tuti szifont meg galaxy 3 meg ilyeneknek örülne, de az meg szerintem túlzás

[ Szerkesztve ]

(#4959) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Van valakinek már ZTE V970-ese?
Tegnap volt nálam egy, van hozzá működő CWM, Flash tool is, és megcsináltam a legújabb custom rom (Bruno Martins romja a CU-CN-QB18D-P175A20V1.0.0 hivatalos 4.0.4-es rom alapján) root-olt, kitakarított verzióját MAGYARÍTVA. Ha valakit érdekel, írjon!

Néhány szót a telefonról:
Gyors, stabil így egy-két óra használat után. Hangja szép, kijelzője penge éles. Talán a legkissebb olyan teló, amiben 4.3"-os kijelző van. GPS indítása hidegen 1-2 perc. Van rajta notification LED, ezt én nagyon megszerettem a ZP100-ason, szerencsére nem olyan erős a fénye. Hátránya az elülső kamera hiánya, de aki nem videótelefonál annak nem fog hiányozni.

Ajánlott! :)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#4960) sirály69 válasza feca81 (#4955) üzenetére


sirály69
őstag

Szerintem maradj a D880-nál!
Nekem is az volt...

Szerver Hosting Debrecenben

(#4961) beers válasza hungobungo (#4959) üzenetére


beers
addikt

Látom visszatértél :C !
Győzd a rohamokat....... :)!

M&N

(#4962) feca81 válasza sirály69 (#4960) üzenetére


feca81
aktív tag

valóban nagyon jó telefon, de a mostani igényekhez kevés. kell egy wifiképes, GPS-es telefon, ami nem döcög, hanem fut. És mivel windows ellenes vagyok, a Symbian meghalt, az IOS meg nálam leszerepelt, sok választásom nem maradt:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4963) littlelion21 válasza agent_k (#4958) üzenetére


littlelion21
addikt

A Corning-nál vajon tudnak erről...?

(#4964) pmikloska válasza littlelion21 (#4963) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Vagy nem is Gorilla Glass, hanem hasonló speciális edzett üveg, amire ők mondják rá, hogy az, mert mindenki azt ismeri, a kínaiak meg hazudnak, ezt tudjuk. :K Vagy a Samu eredeti kijelzőjéről lopják, ez mondjuk kiderülhetne, ha valaki összehasonlítaná az eredeti méretekkel.

(#4965) cappa72 válasza hungobungo (#4959) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ennek a megvásárlásán gondolkodom, és Justinnal (amokbuy) cseverészek a megvételről...
Val'szeg, ha el tudom adni az SE Neo-mat, akkor már nincs is akadálya a rendelésnek.

Köszi a rövid összefoglalót róla!

C.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4966) agent_k válasza pmikloska (#4964) üzenetére


agent_k
őstag

Gondolom így van, bármelyik is variáció is igaz.
Mivel a technológiát a kezükbe adták a multik ingyen a gyártás fejében ezért bármi elképzelhető. Mindenesetre az autó átmegy rajta és nincs baja én meg hagyom magam meggyőzni.
Bár még nem vettem semmit, mert ott tartunk, hogy melyik webshop a legmegbizhatóbb...
de valószínű erre a kérdésre majd az lesz a válasz, hogy amelyik szimpatikus.

(#4967) Wasted válasza hungobungo (#4959) üzenetére


Wasted
csendes tag

Szia Hungobongo!

Nekem úton van már egy, a jövő hétre remélem legkésőbb megérkezik. (9.-én adták fel)
Viszont nem kértem hozzá memóriakártyát. Nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a GPS működését. Arra pedig szükségem lenne. Ha ilyen téren lenne ötlet, az szívesen venném. A rom is érdekelne! :U

(#4968) beers válasza Wasted (#4967) üzenetére


beers
addikt

A gps-memóriakártya összefüggést nem értem!
Max annyiban, hogy oda (és onnan) könnyebb lenne telepíteni.

M&N

(#4969) pmikloska válasza agent_k (#4966) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Jó lesz az etotalk, csak előtte kérdezd meg őket, hogy van-e nekik készleten. Szerintem máshonnan sem tudnád jobb áron megvenni.

(#4970) GIJoe válasza fateless (#4952) üzenetére


GIJoe
addikt

203ide is szállít

(#4971) fateless válasza GIJoe (#4970) üzenetére


fateless
veterán

Köszi.
Egyre jobb ár. Pár nap, és kiderül, hogy kínai kínaim lesz, vagy eu-kínaim :)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4972) Wasted válasza beers (#4968) üzenetére


Wasted
csendes tag

Szóval nem kértem a telóhoz memóriakártyát, nem oda szokták feltenni a map-okat?
Mert: úgy van meghirdetve, hogy:
4GB with Euro maps (+US$4.99)

de akkor ez csak az AGPS-hez kellene?!

(#4973) DJGABI válasza hungobungo (#4959) üzenetére


DJGABI
addikt

Juhú! Vártuk már az első tapasztalatokat! :) Tényleg kellemesnek tűnik, így hogy elérhető a magyar rom (akár anyagi támogatásért cserébe) akkor nem csak etotalk játszik, már nagyobb a választási lehetőség. Ruszkiknál pont tesztelgetik, meg hasonlítgatják az A789-hez: GPS, Akksi, Kamera szempontjából.

(#4955) feca81 ha az Xperia teljesítménye már jó volt, akkor szerintem kb bármelyik MTK6575 megfelel. 150$ alatt már találni.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4974) cappa72 válasza GIJoe (#4970) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azért az feltűnően zavar, hogy a 480x800-as felbontásból a soft-key-eknek elvesznek helyet... a képernyő rovására! Lást a mobilarena tv-n látottakat.

Cappa

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4975) turkburk


turkburk
tag

ZOPO ZP500-ra van már működő CWM? Jó lenne egy működő ROM backup/restore megoldás mielőtt kipróbálom az újabb ROM-okat.

(#4976) Novicsok válasza nagyan (#4951) üzenetére


Novicsok
tag

Nem tudom, a ZP100-zal hasonlítottad-e össze (nekem az van), érdemes-e ZP300-ra átváltani? Megyek a helyszínre hamarosan.

(#4977) DJGABI válasza Wasted (#4972) üzenetére


DJGABI
addikt

A GPS áll hardveres meg szoftveres oldalból... A hardvert mindenképpen megkapod :DDD (AGPS - gyorsabban pozicionál, mert a GSM hálózatot is használja), illetve mivel droidról van szó olyan navigációt veszel/teszel rá amilyen nem szégyellsz. Az csak egy plusz lehetőség lett volna hogy gondolom ők előre telepítenek egy navit, meg rámásolják a megfelelő térképet az SD kártyára.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4978) Wasted válasza DJGABI (#4977) üzenetére


Wasted
csendes tag

Hardver... szoftver... :C
Mindegy, akkor majd ráhúzok egy, "általam nem szégyellt" navigációt. ;]
Köszi!

(#4979) hungobungo válasza Wasted (#4967) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Szia,

belső "SD-nek látszó" memória minden ilyen telefonban van, erre simán rámegy a "'bármelyigo" GPS szoftver térképeket és egyéb cuccokat tartalmazó könyvtára (Mo. és a környező országok kb. 3-400Mb). Az alapprogramot EZEN KÍVÜL telepíteni kell, az az alkalmazásmemóriába települ, de az már csak pár 10 Mb.

Az AGPS-t elég rendesen kevered. A GPS első pozícionálásához több idő kell, ez alatt rá kell találnia x műholdra. Ez 1-2-több perc is lehet. Az A-GPS ezt a pozícionálást induláskor felgyorsító szoftveres megoldás, ami adatkapcsolatot igényel (a mobilhálózatot használja). Vagyis csak az elején van értelme, utána már semmi.
Minden Mediatek-es telóban van EPO rásegítés is, ami ennél jobb, mert WIFI-vel letöltesz egy fájlt, amivel utána OFFLINE gyorsítod ezt a műveletet (havonta frissülő adatbázis a műholdak pozíciójával).

Néhány új rom (pl. az én B79M-em is) át lett partícionálva, az összes belső memóriát hozzácsapták az alkalmazásmemóriához (2.5Gb rulz), és csak egy SD, egy igazi külső microSD kártya lehet benne. Ez a mostani árak mellett nem nagy gond, de néha gáz hogy microSD nélkül pl. nem lehet fotózni, letölteni, kb. semmit ami mentéssel jár.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#4980) osztraksajt válasza fateless (#4971) üzenetére


osztraksajt
őstag

Csak itt azt írja hogy kb 4 hét a várható szállítás.

(#4981) Wasted válasza hungobungo (#4979) üzenetére


Wasted
csendes tag

Igen, én most azzal kevertem a dolgot, hogy a nagyobb terjedelmű térképeket nem fogom megkapni... Csak érjen ide a telefon, és kipróbálom a dolgokat.
Magyar nyelvű rommal érkezik a teló, ezt le lehet menteni és neadjisten megosztani?
(Pl.: kipróbálom azzal a rom-mal amivel küldik, majd kipróbálom a Te általad ismert rom-ot, aztán idővel vissza szeretném tenni az eredetit, ez megoldható?)

Így visszaolvasva elég hülye kérdéseket tudok feltenni... de mivel a nevem mellett "újonc" van kiírva, kérlek nézzétek el! :DD

[ Szerkesztve ]

(#4982) hungobungo válasza Wasted (#4981) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ha felteszed a CWM recovery-t, azzal tudsz már backup-okat (mentéseket) csinálni, vagy ezeket visszaállítani.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#4983) Wasted válasza hungobungo (#4982) üzenetére


Wasted
csendes tag

Okés. Köszi.
Akkor később majd beszéljünk arról a rom-ról!

(#4984) ouzohuto válasza fateless (#4957) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Magyarország. Amugy Skate is +10 el jött ide No után :)

XiaomI RedmI Note|||

(#4985) fateless válasza ouzohuto (#4984) üzenetére


fateless
veterán

Általában csak ÁFA-beli különbség van, vagy max annyi, hogy amikor megjelenik, akkor az első egy héten még nagyobb az újdonság varázsa miatt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4986) slaci007 válasza hungobungo (#4959) üzenetére


slaci007
senior tag

Én is ezt a telefont néztem ki,ha meg lesz jelentkezek.

Tungsram 1896-2022

(#4987) feca81


feca81
aktív tag

utánanéztem kicsit a kínaiaknak. most már csak 3 maradt látótérben. az egyik Berigazek kolega telója, a másik kettő a jiayu G2 és G3. a többi nem tetszik,vagy ugyanazt tudja,mint ezek.
kérdésem: ezek az androidok valódi androidok, vagy kínai koppincsok? a play áruház vajon működik bennük? mennyire hihetőek a rájuk írt adatok? gondolok itt arra, hogy az én régi kínai telom elvben 2mp-es kamerával bírt,valójában VGA volt benne. capacitive multitouch screen valós? megőrülök a resistive-től... hangszórók, mikrofonok hallhatók? mert félsüket vagyok :DDD
köszi előre is a válaszokat!

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4988) beers válasza feca81 (#4987) üzenetére


beers
addikt

de jó lenne, ha vissza is olvasnál.....
Úgy szeretem, mikor valaki el akar x ezer forintot költeni valamire és lusta körbejárni, olvasni!
Bezzeg, ha nem olyan, mint gondolta még neki áll feljebb!

Ezek már nem az 5-6 évvel ezelőtti kínai csodák.
9300-at kapsz a másik 2-t szerintem nem!
G2-S-t vennék sima helyett, ha kapsz még valahol.
G3-at szinte biztos nem találsz.
Kamera elmegy, újabbakban főleg, kijelző capacitív,mikrofon ok, hangszórót tipus és rom válogatja.

[ Szerkesztve ]

M&N

(#4989) feca81 válasza beers (#4988) üzenetére


feca81
aktív tag

visszaolvastam kb. 5 oldalt (1 oldalon 50 hozzászólás), ne aggódj. Tudom, hogy JELENLEG nem lehet kapni G3-at. Azt is tudom, miért nem, sőt, mindent tudok róla. Hol láttad azt, hogy kérdeztem, hol lehet kapni?
a kérdéseim nem erre irányultak!
A G2-t lehet kapni, több helyen is van 140$ körüli áron. a G2+-t is láttam.
9300-at meg kifejezetten a kollégától venném meg,ha olcsón adja,tesztnek, milyenek a mostani kínai telefonok...

Szerk:

ja és mert valaki itt pár oldallal kérte,ne csak a levegőbe beszéljünk:
[link]

Szerk2:

utánaolvasásról meg annyit, hogy 8 órát töltöttem utánaolvasással, ezalatt kb. 300 internetes oldalt néztem meg, használtam a google-t, hazai és külföldi fórumokat. de a kérdéseimre nem találtam még válaszokat, vagy ellentétes válaszok vannak. más amit leírnak, és más, amit a kezedben fogsz. a videókról meg annyit, hogy minden csillog-villog rajta, de a lényeget,a hosszú távú tesztet nem mutatja be...

[ Szerkesztve ]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4990) Rawulf


Rawulf
őstag

Ha a ZP900-on valóban gorilla glass lenne, akkor az is egy szimpatikus telefon.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#4991) hungobungo válasza feca81 (#4989) üzenetére


hungobungo
aktív tag

145$ + 10$ a postaköltség = 155$
Erre rájön még a paypal 6% = 164,3$

ezek az androidok valódi androidok: Nincs nem valódi Android. Amit ingyen van, azt minek hamsítani?

a play áruház vajon működik bennük: A legtöbb romban benne van, amiben nincs, arra root-olás után telepíthető. Érdemes olyan telefont venni, amihez már van legalább egy CWM és egy nem hivatalos, kitakarított és root-olt rom.

mennyire hihetőek a rájuk írt adatok gondolok itt arra, hogy az én régi kínai telom elvben 2mp-es kamerával bírt,valójában VGA volt benne. capacitive multitouch screen valós? megőrülök a resistive-től... hangszórók, mikrofonok hallhatók:
Kamera felbontáson szoktak trükközni, de általában minimum 5 Mpixeles most már mindegyik (azt interpolálja fel 8Mpixelre). kapacitív multitouch (5 pontos általában) kijelző alap, tutira az lesz benne. Mediatek-es telók hangminősége nagyon jó, egy telefonnal sem találkoztam amivel gond lett volna. DE: mindíg nézz meg olyan fórumot, ahol vásárlók leírják a véleményüket, tapasztalataikat vásárlás előtt!
javasolt fórum: http://forum.china-iphone.ru

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#4992) Novicsok válasza hungobungo (#4991) üzenetére


Novicsok
tag

...és ezen a fórumon rögtön rájössz, milyen nagy érték, ha bírod Puskin nyelvét!

(#4993) hungobungo válasza Novicsok (#4992) üzenetére


hungobungo
aktív tag

.....vagy használni tudod a google fordítót.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#4994) feca81 válasza hungobungo (#4991) üzenetére


feca81
aktív tag

köszönöm,ilyen választ szerettem volna. lényegretörő és pontos.
most már bátran vágok neki egy kínai telefonnak.
köszi mégegyszer a választ és a linket is!

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4995) kugli81


kugli81
aktív tag

Nem merem megrendelni a telefont mindenki azt mondja nem lehet kapni a g2,g3 at itt pedig azt irja van raktáron.Lehet kapmuznak .Nem tudja valaki megérdeklödni van e nekik raktáron biztosan? Nem vagyok angolból perfect :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#4996) DJGABI válasza hungobungo (#4991) üzenetére


DJGABI
addikt

"Nincs nem valódi Android."

Ez oké, persze, mindenki a gúgli által kiadott forráskódot használja, de: [link] szóval a MediaTek bőven belenyúlhatott (a lehúzható menü kapcsolók, listák végén a visszapattogás) gondolom ezért is nincs sokban alapból Market...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4997) RBJ


RBJ
addikt

akárhogy nézem a jelen pillanatban a jiayu g2 1Gram os a legjobb alternataíva. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4998) ans válasza hungobungo (#4959) üzenetére


ans
aktív tag

Küldtem pü-t.

(#4999) beers válasza ans (#4998) üzenetére


beers
addikt

nem olvas pü-t

M&N

(#5000) kugli81 válasza RBJ (#4997) üzenetére


kugli81
aktív tag

és honnan rendeljem ahol tuti van ?:)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.