Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) tjb007 válasza Mans20 (#42346) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mondjuk ez: [link]

(#42352) Gzolo válasza gps76 (#42254) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ha időm engedi, akkor lehet jövőhéten írni a Quantumról, 1 hetes tapasztalatomat összegezve.

Valaki meg tudja esetleg mondani, hogy melyik kínai tablet az alapja?

(#42353) Ice-ozsé


Ice-ozsé
tag

Sziasztok!
Van egy Vodafone Smart Tab 7-em amit vagy el fogok cserélni, vagy eladom.
Az ok az annyi, hogy egy kisebbet szeretnék, mármint kijelzőt illetően.
Olyan 5 col körülire gondoltam, ami minimum tudásban annyit bír mint az enyém, természetesen ha jobb akkor jobban is érdekel. :)

Ami fontos:
- 3G legyen, tehát SIM-et lehessen beletenni, (telefonálni nem kell hogy tudjon).
- filmnézésre és egyéb nettes dolgokra használnám, tehát minimum HD lejátszást tudjon.
- Az akkumulátor is fontos lenne, bár tudom, hogy ezek nem igazán jó egyiknél sem, mert mindenki jobbra vágyik. :)
- Neve sincs koppintott "Kinai" clon..... tabok nem érdeklenek. :N

Árban olyan 30-40k körüli összeg lenne megfelelő.
Várom mindenkinek a véleményét tanácsát, itt vagy privát levélben is, mert kezdő vagyok a dologban és tanácstalan.
köszönöm előre is. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#42354) Simba86 válasza Ice-ozsé (#42353) üzenetére


Simba86
senior tag

5 colos valódi tabletet itthon nem kapsz, csak telefont, azok meg nem ebben az árkategóriában versenyeznek még... kínából kapnál, de ugye azt kizártad ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#42355) tjb007 válasza Ice-ozsé (#42353) üzenetére


tjb007
nagyúr

Magyarán telefont szeretnél, mert ez az a méret, viszont itthon 5 hüvelykes A brandes modellt 40e forintért nem kapsz.

(#42356) Ice-ozsé válasza Simba86 (#42354) üzenetére


Ice-ozsé
tag

Azért zártam ki, mert nem igazán tudom, hogy mennyire megbízható, egy soha nem hallott illetve kitalált márkanév.
Arról nem is beszélve, hogy a klon dolgok eléggé tréfásak nekik, például a Samsung galaxy S2, S3, S4, telefonok a maga 4.2.9 androiddal :DD :DD :DD :DD :DD a tudásáról, a képnek a minőségéről, és millió más dolgairól nem is beszélve.
Rendelést, meg inkább nélkülözném, ha itthon is lehet kapni esetleg egy már más által megrendelt készüléket.
De ha te esetleg tudsz olyat ami jó lehet és Kínai akkor érdekelhet, mert tablet lévén szó lehet, hogy mások mint a telefonnál.

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#42357) Ice-ozsé válasza tjb007 (#42355) üzenetére


Ice-ozsé
tag

Akkor a legkisebb tablet ami létezik itthon az 7 col 40k körül?

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#42358) Simba86 válasza Ice-ozsé (#42357) üzenetére


Simba86
senior tag

30 körül van itthon a concorde tab speed jó kijelzővel.

én 26ért vettem kínából egy ainol novo 7 fire-t, nagyon elégedett vagyok vele :)

(2 magos, hdmi-s, bt-s, 1280x800 IPS)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#42359) tjb007 válasza Ice-ozsé (#42357) üzenetére


tjb007
nagyúr

3G-vel vagy anélkül ?

(#42360) Ice-ozsé válasza tjb007 (#42359) üzenetére


Ice-ozsé
tag

3G az kéne, mert nem mindenhol tudok wifit találni és amúgy is van mobil nettem vodás.
Telefonálni nem akarok vele tehát azt nem kell hogy tudjon.

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#42361) fateless válasza Ice-ozsé (#42353) üzenetére


fateless
veterán

ZTE v967s. HA gyorspostával rendeled Kínából, akkor ÁFA-val együtt kijössz 40k-ból, ha normál postával rendeled és átcsúszik, akkor 30k körül leszel.

Mindenben tökéletesen megfelel az elvárásaidnak.

Itthon is megveheted az aprón 40k-ért...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#42362) Ice-ozsé válasza Simba86 (#42358) üzenetére


Ice-ozsé
tag

De ezek 7 colos tabletek nem?

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#42363) Ice-ozsé válasza fateless (#42361) üzenetére


Ice-ozsé
tag

Köszi szépen, ez jónak tűnik. :R
megvárom, amíg valaki itthon is tesz fel ilyen készüléket elfogadható áron.

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#42364) joci305


joci305
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdés,hogy szeretnék 2 táblagépet venni,mindkettő 7". Az egyik csak filmnézésre és alapdolgokra( erre nagyon szimpi a concorde rokee vagy speed vagy vmelyik wayteq 7" vagy bármilyen jó ötletet szívesen várok) viszont a másikba jó lenne ha gps is lenne Ez utóbbira kérnék tanácsot. Főleg itthon venném a gari miatt és nagyságrendileg 35-40e/gép lenne a keret.

Köszönön

(#42365) tjb007 válasza joci305 (#42364) üzenetére


tjb007
nagyúr

Filmnézősnek/alap dolgokra: WayteQ xTAB-700qci, Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Duo, Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0, Alcatel Tab 7 HD
GPS-es: Acer Iconia Tab B1-A71, Lenovo Idea Tab A1000

(#42366) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A végén csak rendeltem egy Chuwi V88HD-t, kuponnal most 110 dolcsi csak.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#42367) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok ismerősöm szeretne max 50k-ért tabletet venni.
8-9-10" körül kéne.

Ha lehet akkor egy kínából és egy magyar ajánlatot is kérnék :R

(#42368) joci305 válasza tjb007 (#42365) üzenetére


joci305
csendes tag

Kösz a gyors választ! Még annyit kérdeznék,hogy a multikban kapható navon , overmax stb jók-e vagy felejtős??

(#42369) whiskeys


whiskeys
őstag

lenne egy kérdésem. táblagépbe van egy sd kártya. ha a táblában van s törölni szeretnék róla egy videót, nem engedi. ellenörizzem lehet-e irni nem cssk olvasni a kártyàt hibával. ha kiveszem és kártyaolvasóba teszem, akkor engedi törölni, csak táblagépbe nem. mi a gond?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#42370) torik


torik
senior tag

Még azt elfelejtettem megkérdezni Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Duoval kapcsolatban hogy a HD filmekben a beépített feliratot jól kezeli? Kell hozzá külön kodeket felpakolni? Esetleg ha nincs beépített csak .srt-ben mellécsapva azt is viszi?
Nem akarok kukacoskodni de ezek nálam relatíve fontos dolgok :D

All that and a bag of chips

(#42371) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!

Az mitől függ, hogy egy tabletre lehet-e külső billentyűt tenni?
Külön fel van tüntetve valahol a leírásban?
Szeretnék egyet a lányomnak, egy ilyen tokkal, mindegyik tablettel működne, amin van USB?

(#42372) sagesz93 válasza Zeki (#42371) üzenetére


sagesz93
addikt

USB OTG-t kell támogatnia a táblagépnek. Ez a mai táblagépek 90%-nál megvan.

(#42373) Zeki válasza sagesz93 (#42372) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!
A pandawill akciós oldalát néztem, ezt, de nem láttam feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#42374) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Hali!
Vennék egy olcsó tabletet(<120$), elsősorban olvasnék rajta. A szempontok sorrendje:
1. a kijelző mérete, olvashatósága,
2. üzemidő,
3. otg, hdmi
4. hardver erőssége

Ahogy a választékot átfutottam, a 10 hüvelykesekről le kell mondanom (cáfoljatok meg, ha mégsem!). Kisebbek közül a Pipot és a Chuwit ajánlottátok a legutolsó oldalakon. Kijelzőjükről mit tudtok mondani? Sokat számít a +0,9"?

Köszönöm szépen!

(#42375) whiskeys válasza whiskeys (#42369) üzenetére


whiskeys
őstag

senki nem találkozott még ilyennel?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#42376) Gerasz válasza Gerasz (#42374) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Elsőre úgy tűnik, hogy a képarány, az üzemidő és a kijelzőméret is a chuwi mellett szól, de eléggé fájó a hdmi hiánya.

(#42377) Doblós válasza LLacko77 (#41913) üzenetére


Doblós
aktív tag

Szia!

Nekem annyit sikerült kiderítenem,hogy annyiban különbözik a sima S6000-től,hogy nincs benne 3G modem,illetve a procija más.S6000-ben MTK8389 proci van,az L-ben pedig MTK8125.

MÁS

Van az asszonynak egy Galaxy Tab 2-je.
Az lenne a gondom,hogy van egy-két kompromittáló fotó benne,amit sehogyan sem tudok róla letörölni.Ha gépre csatlakoztatom,nem látja,magában a tabletban meg nincs olyan opció,hogy törlés.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#42378) Magnat válasza Doblós (#42377) üzenetére


Magnat
veterán

A 8389 meg a 8125 a 3g modultól eltekintve ugyanaz, szóval pont ezért van wifi onlyban az egyik, 3g-s változatban a másik.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#42379) Doblós válasza Magnat (#42378) üzenetére


Doblós
aktív tag

Köszönöm a kiegészítést. :DD

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#42380) blueye válasza Doblós (#42377) üzenetére


blueye
veterán

Tegyel ra pl. egy ES File Explorert.

(#42381) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Kicsit szörfölve a keleti webshopokban egy Window T10 es tabra gondoltam, ha csak nincs ellene kifogása valakinek.

Tudtok róla valamit? A video alapján az árát biztos megéri szvsz....

Túrista vagyok

(#42382) mike1334


mike1334
veterán

Használja vki a 16:10es arányú tabletjét portré (állítva) nézetben mondjuk pdf olvasásra? Mennyire kényelmetlen, vagy nehézkes?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#42383) DrGreen


DrGreen
csendes tag

Sziasztok!

Módosult a tablet igény. "Felsőbb utasításra" 10 colos kell nézzek. :)
No de ez nem fér bele 50E-be, esetleg csak ha régebbi típust választunk - szerencsére a pénzkeret is bővült kicsit.
Kérdésem a következő: több felhasználó kezelése miatt 4.2-es Androiddal rendelkező 10 col körüli (9,7 is jó ám, de 8 már nem) tablet netezésre, olvasásra, IPS panellel 60E Ft-ért van-e?
Főleg olyan, amivel nagyon nagy eséllyel kapok egyből hibátlan verziót? (Ez kritikus pont, mert itthon ha hibás amit kihoznak, megveszek, egyből elutasítás lesz a válasz a további próbálkozásra. Emiatt megbízható minőségű termék kellene.)
(Plusz kis túlzással élve a "jó" szerencsém eddig szinte mindig olyan számítógépes alkatrészeket hozott első körben, amit cserélni kellett...)

Szóval a "rövid" jelige: megbízható 10colos tablet, 4.2-es droiddal 60K-ba férjen bele, ha lehet. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!
Tom

(#42384) Simba86 válasza bpmcwap (#42381) üzenetére


Simba86
senior tag

ebből a videóból egy dolgot le lehet szűrni mindenképpen: a gyári rendszer egy bugos hulladék...

specifikációk alapján nem lenne ennyiért rossz kütyü, de ha így működik a valóságban is, akkor sztem hamarabb végzi darabokban, mintsem kiszolgálja az árát :)

természetesen, amennyiben találsz rá javított rendszert, akkor nem rossz :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#42385) Zeki válasza bpmcwap (#42381) üzenetére


Zeki
nagyúr

65 dollárért túl szép hogy igaz legyen... dual cora, ips, 8gb... fincsi.

(#42386) bpmcwap válasza Simba86 (#42384) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ezt nem is neked akartam hanem greennek.... :)


green:
Nekem ilyenem van(hero) egy éve és meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#42387) bpmcwap válasza Zeki (#42385) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ázsiai... a webshop tudtommal megbízható, legalábbis tavaly még az volt.
Plusz paypallal fizettem, ha 45napon belül nem lesz itthon akkor visszakérem a zsét és vissza is kapom.
mert hogy megvettem közben.

Túrista vagyok

(#42388) Simba86 válasza bpmcwap (#42386) üzenetére


Simba86
senior tag

nah jó, de az ainol az "elismert" márka ;)

nekem novo 7 fire-öm van, 26 ezer huf volt, tökéletesen elégedett vagyok vele :)

4.3-as androiddal (cm10.2) nagyon fasza :)

(amúgy ugyanezek a spec.-k, mint a hero-nál, csak ugye kisebb, így az akku is az :) )

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#42389) bpmcwap válasza Simba86 (#42384) üzenetére


bpmcwap
senior tag

a windowokra és az ainolokra általában lenni szokott...
de ennél már sokkal bugosabb is járt nálam sokkal többért....
gyereknek mouse-ozni jó lesz. szvsz

Túrista vagyok

(#42390) tjb007 válasza DrGreen (#42383) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10, Alcor Zest Q933R

(#42391) this is life válasza mike1334 (#42382) üzenetére


this is life
Ármester

Hat a 16/10 allitva olvasasra szerintem nem tul tokeletes, szamomra tul kicsik a betuk, de akinek jo szeme van annak semmi gondja nem lehet, de azert fektetettben jobb hasznalni.

Doblos

Tegyel ra valamilyen normalis filekezelot, total commander,es filekezelo es azzokkal tudsz majd gyomlalni...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42392) z0d1AK válasza mike1334 (#42382) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én a Nexus 7 (2013) tabletemen PDF-et böngésztem, pontosabban egy 160 oldalas szabálykönyvet olvastam rajta, nem volt problémám a használat során.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42393) this is life válasza z0d1AK (#42392) üzenetére


this is life
Ármester

Meg tudnad nezni hogy [ezzel] a pdf-el hogy boldogul az n7?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42394) sodokan


sodokan
tag

Sziasztok!

Vettem egy ifive x2-t, és kb minden nap lefagy.Ez szerintetek mitől lehet?Ha elkezdek a rommal bűvészkedni az megoldhatja a problémát?

(#42395) this is life válasza sodokan (#42394) üzenetére


this is life
Ármester

Eloszor probalj ki egy factory resettet, ha az sem segit akkor flasheles[link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42396) sodokan válasza this is life (#42395) üzenetére


sodokan
tag

a factory reset akkor is opció, ha a kezdetektől fogva ilyen? /két vagy 3 hetes a tablet/

(#42397) Bozek válasza this is life (#42393) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát ezt tényleg inkább fektetve érdemes olvasni... Álló módban kicsit érdekes lenne. Nekem 2012-es Nexus 7-esem van, majd megnézem azon is.

[ Szerkesztve ]

(#42398) MD25 válasza ghiottone (#42366) üzenetére


MD25
csendes tag

Hello!
Megkérdezhetem, ez a kupon-os dolog hogy megy? Vagy hogy elérhető a kedvezmény?
Az a furcsa, ha itt böngészek, 110 dollár az akciós ár, de a buy now-ra kattintva 120 lesz. :(

[http://www.pandawill.com/christmas2013?limit=24&type=2]

Ötletek? Egyébként hasonló kaliberű tabletet tudtok ajánlani? Hol érdemes még nézelődni?

Köszi, üdv!

(#42399) ghiottone válasza MD25 (#42398) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Rendeléskor kell beírni a MERRY2013 - kódot és akkor írja jóvá a kedvezményt. Viszont én elnéztem, mert ebben a tabletben nincs HDMI (aminek örültem volna) és Bluetooth sem + a képernyő elvileg nem IPS, hanem TN. Írtam a Pandawillnwk, hogy a 88S-re nem lehetne-e módosítani a rendelést, de még nem kaptam választ. Amúgy RK3188-as 8 colos tabletet jobb áron nemigen lehet találni.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#42400) DrGreen válasza tjb007 (#42390) üzenetére


DrGreen
csendes tag

Köszönöm a válaszokat tjb007 és bpmcwap!
Mindenképp hazai forgalmazótól vennék, mert a kínai cserét, ha beüt "a hibás példány pont nekem jut" esemény, nem szívesen szívnám végig.

tjb007: a Prestigio és Alcor ezen két terméke elég hiba mentes-e ahhoz, hogy az én "karmámmal" be merjem vállalni? :)
Tudom, tudom... keresem a véleményeket a neten róla, de mindenkié érdekel, akinek van a fentiekről tapasztalata.

Még egyszer köszönöm az eddigi válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.