Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) tjb007 válasza fateless (#33950) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Az egyetlen bajom vele, hogy a giroszkóp túl érzékeny. Erre valakinek megoldás?"

Ezzel elméletileg tudod kalibrálni (ha még benne van ez a funkció): [link]

(#33952) ribery22 válasza tjb007 (#33948) üzenetére


ribery22
tag

Köszi a választ. Egyébként a SOC mit tud? Nem mintha ki lenne használva, csak érdeklődésképpen.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#33953) tjb007 válasza ribery22 (#33952) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igazából ez egy telefonokba szánt SoC, csak az olcsósága és a tudása (értem ezalatt a GPS-t és 3G-t) miatt több gyártó elkezdte a tabletekbe is belepakolni.
Nem egy erőgép, hétköznapi használatra viszont elegendő, még egy kis játék is belefér.

(#33954) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Szevasztok!

Még mindig keresek egy megbizható 10" körüli tabletet,max 90 ezerért.
Valaki esetleg tudna ajánlani valamit!
Üdv.

(#33955) Ferry7


Ferry7
csendes tag

Üdv!

Lenne egy olyan problémám,hogy egy nexus tabletben nem tudom a mediaszervert úgy szavályozni, hogy a tablet se merüljön le túl hamar és jól is működjön. Mert általában 60%körül van a médiaszerver, vagy több, ami az aksi üzemidőt igencsak csökkenti .Ha viszont a médiatárolóban törlöm az adatokat és csinálok egy kényszerített leállítást a tablet is másképp működik .más hang stb. Nem beszélve arról hogy utána újra elindul. Valakinek valami ötlet, hogy mit lehetne vele kezdeni? Vagy a gyári androidnál ezt nem lehet elkerülni sehogy? Mert egy másik nexus-on, amin nem gyári android van nincs ilyen probléma.

(#33956) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

20-25ezer ft magasságában, van olyan tablet ami 4:3as képarányú és jár rá 2év gari? (Feladatkör: pdf+net)

köszi:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#33957) dugesz77 válasza kateb (#33917) üzenetére


dugesz77
őstag

Még egy Ipad mini alternatíva: [link]
Eddig ez tűnik a legjobbnak szerintem.

(#33958) tjb007 válasza Ferry7 (#33955) üzenetére


tjb007
nagyúr

Több szerencsével járnál, ha itt tennéd fel a kérdésed: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33959) csibe1 válasza dugesz77 (#33957) üzenetére


csibe1
addikt

Nem tűnik rossznak az adatok alapján,és magyar nyelv is van benne a képek szerint.
Az akksi az lehetne valamivel nagyobb.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#33960) Zozzer888 válasza Zozzer888 (#33956) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ugyan nem 4:3-as, de a 2év gari jár rá, szerintetek?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#33961) Chaser válasza Zozzer888 (#33960) üzenetére


Chaser
titán

Ezzel ne akarj netezni, ha csak nem szereted kínozni magad. Netre való gép kb 35k-tól van. ezek csak arra valók hogy megutáld a tableteket.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33962) Mike88 válasza Zozzer888 (#33960) üzenetére


Mike88
senior tag

800×480-at kevésnek tartom már 7 collon is. Tapasztalatból mondom, hogy nethez sokszor kínszenvedés az 1 mag. 512MB RAM pedig kimondja, hogy ne vedd meg. Fentebb írta valaki, hogy ma már dual core, 1GB RAM s IPS kijelző alá nem szabad adni. Vele egyetértek.
Nem rosszból, de miért olyan fontos 2 azaz kettő év garancia egy olyan műszaki cikk esetében, ami robbanásszerűen fejlődik? Két év? Két év alatt hol lesznek ezek a tabletek?

(#33963) Zozzer888 válasza Mike88 (#33962) üzenetére


Zozzer888
addikt

A két év azért fontos,mert nem bízom ezekben a kínai csodákban.Oké hogy fejlődik a dolog,de én nem akarok játszani, meg HD filmet nézni rajta:)2év múlva se.A 2év garancia meg garantálja hogy két évig használható lesz:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#33964) z0d1AK válasza Zozzer888 (#33963) üzenetére


z0d1AK
veterán

A két év garancia a működést garantálja, a használhatóságot nem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33965) Zozzer888 válasza z0d1AK (#33964) üzenetére


Zozzer888
addikt

Igen,úgy értettem :DDD Majd bemegyek az egyik MMbe, vagy edigitalba, megnézni egy ilyen 20ezres csodát, hogy hogy működik.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#33966) San398


San398
őstag

Ramos W42-ről mit gondoltok? Van valakinek tapasztalata róla?!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#33967) Mike88 válasza Zozzer888 (#33965) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha van rá lehetőséged, akkor mindenképpen, de biztos vagyok benne, hogy elfog keseríteni a látvány. Tényleg semmi túlzás nincs abban, hogy ettől kihullik a hajad. A kérdés persze jogos, ami ilyenkor sokakban felmerül, hogy egyáltalán miért gyártják... Na igen, jó kérdés!

(#33968) apuc válasza Mike88 (#33967) üzenetére


apuc
őstag

Szerintem a maradék anyagot dolgozzák bele, ezért gyártják..valaki kínában nagy tételben fillérekért megveszi a megmaradt raktárkészleteket, azt hajrá..szerintem több rajta nekik a haszon is , mint a 2 magosokon.. :U

(#33969) Zozzer888 válasza apuc (#33968) üzenetére


Zozzer888
addikt

Sanszos.Bár ahogy néztem, az edigitálos hozzászólásokat, egykét durva szidalmazáson kívül csomóan írták hogy ennyiért okés.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#33970) Chaser válasza Zozzer888 (#33969) üzenetére


Chaser
titán

Okés-okés, de mire? Fosch TN panel kis felbontással, 1 magos cpu, 512MB ram. Kis gyereknek bohóckodni tényleg jó. Nethez dual cpu, 1GB ram. Panel meg egyértelműen IPS bármihez használod.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33971) Zozzer888 válasza Chaser (#33970) üzenetére


Zozzer888
addikt

És mi a "legalja" annak amire azt mondjátok hogy már jó?

T-home-os kötődés miatt szóba jöhet ez is, ha azt mondjátok hogy ez jó cucc.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#33972) Chaser válasza Zozzer888 (#33971) üzenetére


Chaser
titán

Itthonról wayteq 70dci vagy prestigio pro duo. Előbbi 35, utóbbi 37k körül van és 2 év garos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33973) Zozzer888 válasza Chaser (#33972) üzenetére


Zozzer888
addikt

És amit linkeltem, az jobb ezeknél?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#33974) Mike88 válasza Zozzer888 (#33973) üzenetére


Mike88
senior tag

Nem! Az 1 magos! A magentások rablók! Nem szabad tárgyalni velük! :) Ezért az árért megkapod a wayteq-et, de azt nem ilyen lityi-lötyi részletre.
Biztos ki van zárva a gar. nélkül Kínából project? Mert ha igen, akkor a helyedben én is abból a kettőből választanám ki az egyiket, amit Chaser javasolt.

(#33975) Zozzer888 válasza Mike88 (#33974) üzenetére


Zozzer888
addikt

Még tervezési fázisban van a "tábla project" de megnézem ezeket amiket Chaser írt:) A gari nélkülis verziótól perpill eltekintenék, aztán mire "odajutok" lehet változik a véleményem.(Nekem maga az android is új dolog,nem hogy még a csillió gyártó, csilliárd gépe:D)

köszi az infókat :R

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#33976) Mezcal válasza Zozzer888 (#33973) üzenetére


Mezcal
addikt

Nekem pro Duo-m van, azt tudom ajánlani. Olcsó és igen jó teljesítményű, és a napokban jött ki hozzá a 4.1.1-es frissítés. Azt a t-és tabletet felejtsd el, ha jót akarsz magadnak.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#33977) Mike88 válasza Zozzer888 (#33975) üzenetére


Mike88
senior tag

Értem. Akkor a jövőbeni vásárláshoz kiindulási pontként a kínai tabletek világából gar. nélkül (ár-érték arányban) ajánlanám figyelmedbe ezt

S minimumként azt, amiről ma írtam ide a tapasztalataimat.

(#33978) tjb007 válasza Mezcal (#33976) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Azt a t-és tabletet felejtsd el, ha jót akarsz magadnak."

Ezt úgy mondod, mintha leprát kapna tőle :)
Ez nagy baja van, az ára. 70e forintért egyértelműen vicc, de 35 ezerért viszont teljesen korrekt. Van 3G, GPS, BT, 1GB RAM és IPS kijelző is. Igaz csak egymagos, de böngészni, filmezni, YouTube-ozni még mindig elég.
Plusz jár mellé egy WLAN router is, amire ha nincs szüksége eladhatja, ennyivel is olcsóbb lesz az egész móka.

[ Szerkesztve ]

(#33979) Mezcal válasza tjb007 (#33978) üzenetére


Mezcal
addikt

Mivel a T-Mobile-os rabigával ráfizetne. Ha nem fontos neki a gps, bt és 3g, akkor az erősebb harver = Pro 7 Duo.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#33980) Zozzer888 válasza Mezcal (#33979) üzenetére


Zozzer888
addikt

"Rabiga" ígyis-úgyis van,szóval azt ne nézzétek:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#33981) tjb007 válasza Mezcal (#33979) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha amúgy is ott (és ő ott van), és maradni is szeretne (sok esetben nincs is más lehetőség) akkor nincs semmiféle ráfizetés.
Aki meg csak azért, hogy olcsóbban hozzájusson valamihez elkötelezi magát évekre, holott nincs is szüksége az adott szolgáltatásra az szimplán idióta.

(#33982) Mezcal válasza Zozzer888 (#33980) üzenetére


Mezcal
addikt

Akkor más. Ha olcsón megtudod venni és nem a hardver a lényeg, akkor azt mondom oké.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#33983) kkdesign


kkdesign
senior tag

Üdv, egy elég érdekes kérdéssel fordulok hozzátok, mert máshol még erre nem találtam megoldást.
van egy concorde 7015ös tabletem, és hozzá egy usbn csatlakozó billentyűzetem. Nos hát androidra meg ugye van psx emulátor nem is egy, és hát nem is egyet próbáltam, de sikertelen volt a próbálkozásom.

a lényeg az volna ,hogy vanpár játék psxre amit futtatnék a tabon, el is indul, ha a virtuális gombokat nyomkodom működik minden, de van olyan opció, hogy a gombokat a fizikai billentyűzetre tudom pakolgatni. a mozgás billentyűk még mennek de a psxnek a OX stb gombok nem. sem a start sem másikak. vagy elvétve egyik. de mindegyik játéknál keresztbehúzza a számításaim. Mi lehet a megoldás?

(#33984) kisocsi


kisocsi
tag

Sziasztok!

A 9 éves gyerkőcömnek szeretnék 8-9.7-10.1 col(valamelyik ezek közül) tabletet venni. Ami fontos kritérium:minőség, szerviz, support, komolyabb játékok. 3 márkát néztem ki:Prestigio, Myaudio, Modecom.
Elkezdtem olvasni ezt a sok rengeteg hsz., használtam a keresőt is,de elvesztem a rengeteg infó között.
Legyetek szívesek segíteni nekem hogy melyik márkát vegyem(pro-kontra),esetleg azon belül típust is.
Segítségeteket előre is köszönöm!!! :R

(#33985) kateb válasza fateless (#33950) üzenetére


kateb
tag

Köszi az infót.

Közben ma ismét elmentem tabletet fogdosni eéőbb az A.-ba, majd a MM-ba.

Valamiért mindkét helyen korlátozták a tabok kipróbálásának a lehetőségét néhány gépnél.
Az A.ban sok le is volt merítve. MM-ben mind elindult, de többnél jelszót kért a nethez.

Igazándiból a méretek összehasonlítása miatt mentem.
A 10-es tabokat továbbra is túl nagynak tartom, A kínálatból egy 8,9-es Asus volt a legnagyobb, amire még azt mondtam, hogy ezt még elviselném.
A 7 collra azt mondtam kevésnek érzem, de most azt kell mondjam, hogy a Samsung tab 2-es gépe 50 ezerért jobban megérné, mint az ipad mini 100 ezerért. Kicsit nagyobb a mini (ez így elég hülyén hangzik), kicsit szimpatikusabb a működése is, viszont plusz 50 ezret ez nekem nem ér meg, nem is beszélve a hdmi és bővíthető memória hiányáról.
Szóval az ipad miniről ma végképp lemondtam (mondjuk ajándékként elfogadnám, de ár-érték arányát tekintve a fizetésemet inkább másra fogom költeni).
Asus ketyerék szimpatikusak voltak, Samuk is.
Májusig tán el is döntöm, mit szetetnék. :B

(#33986) kateb válasza dugesz77 (#33957) üzenetére


kateb
tag

Köszi!

(#33987) .DLL válasza Zozzer888 (#33971) üzenetére


.DLL
veterán

A GoClever R83.2 is nagyon baba ebben a (35 ezres) mezőnyben és 4:3-as IPS kijelzője van! (+3800mAh akksi)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#33988) tothbenc


tothbenc
csendes tag

Helló mindenkinek!! Tablet vásárlás

jelenleg 2 között vacilálok. Az egyik Wayteq xtab 700dc a másik pedig a DPS dual 7. Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Köszönöm előre is.

(#33989) apuc válasza tothbenc (#33988) üzenetére


apuc
őstag

Wayteq 70dci az nekem bevált. :)

(#33990) polar-x válasza tjb007 (#33942) üzenetére


polar-x
tag

Köszi a választ :R :R :R Valószínű hogy megvárom a Wayteq 100dci-t :DD Ezek a tabletek minden úsb-s eszközt képesek kezelni? Egér ,billentyűzet vagy akár egy usb-s DVB-T tunert is? Teljesen láma vagyok a tabok terén :B :B

(#33991) San398


San398
őstag

Pandawill Akció még a mai napon! Be is váltottam egy 25$-os kupont az M8-ra. :K

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#33992) San398 válasza polar-x (#33990) üzenetére


San398
őstag

Szerintem egér és billentyűzetnek mennie kellene.Az USB-s TV tuner az más tészta. Ha van androidos driver és program hozzá akkor igen. Szerintem!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#33993) polar-x válasza San398 (#33992) üzenetére


polar-x
tag

Program van sok a marketen,csak nem tudom hogy maga a hardver támogatott-e.. :F

(#33994) eckmester válasza kateb (#33985) üzenetére


eckmester
tag

Mi volt a 8,9-es Asus?

(#33995) this is life válasza kisocsi (#33984) üzenetére


this is life
Ármester

Hi !

A myaudiot felejtsd el ha jot akarsz magadnak,attol csak idegbeteg lesz az ember,ocska szerviz ,megbizhatatlan hardver,mondjuk az ellensegemnek ajanlanam hogy egye o a kefet :DDD a prestigiokkal viszonylag keves gond van ,azok kozul valaszthatsz egy neked tetszo darabot,modecomnal keves a tapasztalat arrol nem nyilatkoznek,a hardver rendben van ,de hogy szoftveresen hogy raktak osssze egyenlore passz. Concorde felejtos a gyenge wifi miatt,ami meg lehetne a wayteq de a 10.1 colosara varni kell meg...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33996) spileraaa


spileraaa
senior tag

Hello

Hyundai Cute X600 bol van ketfajta is ?
mivel egyik oldalon szerepel az ips panel a masikon mar nem

pl itt igen :
[link]

es itt is [link]

de a tobbi oldalakon egyik helyen sem szerepel a leirasban az ips kijelzo

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#33997) tothbenc válasza apuc (#33989) üzenetére


tothbenc
csendes tag

Köszönöm a választ, viszont én a 700dc-t néztem ki magamnak. A Wayteq tehát ajánlható ezen a téren?

(#33998) z0d1AK válasza spileraaa (#33996) üzenetére


z0d1AK
veterán

A kínaiaknál nagyon gyakori az, hogy fake specifikációt adnak meg, csak hogy jobbnak tüntessék fel a készüléket, tehát igen, valószínűleg nem IPS-es, ha csak ott írják, másik 10 oldalon nem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33999) apuc válasza tothbenc (#33997) üzenetére


apuc
őstag

Nem tudom, azt nem ismerem.Nekem a dci nagyon bejön..

(#34000) this is life válasza tothbenc (#33997) üzenetére


this is life
Ármester

A dc amiben gyengebb az a kijelzo,ellenben a hatlap aluminium ,hdmi kimenet...uzemido nagy vonalakban annyi mint a dcinek,amelyik szimpatikusabb azt vedd. Talan ami a dci mellett szol,hogy nagy szamu honi moder es fejleszto all mogotte,nezz be a forumjaba.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.