Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) kovacspityu2


kovacspityu2
tag

A build.prop, ba ha egy módosítás átírja a készülék android verzióját 4.1-ről 4.0.3-ra, akkor van valami különbség a 4.0.3 és 4.1 között?? Mit veszítek vele?

(#28102) z0d1AK válasza kovacspityu2 (#28101) üzenetére


z0d1AK
veterán

Előnyöd nem nagyon lesz. Azok az alkalmazások, amelyek nem támogatottak 4.1 alatt, talán nem működnek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28103) pempellini válasza z0d1AK (#28102) üzenetére


pempellini
senior tag

Azt hogy lehet elérni hogy a telepítette alkalmazások a memória kártyára települjenek ne a gépre és onnét futtassa őket.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#28104) z0d1AK válasza pempellini (#28103) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az alkalmazáskezelőben egyes appoknak az adatait át lehet tenni a memóriakártyára.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28105) dugesz77


dugesz77
őstag

Az Extreme Digitalon megint megy a Mastercard akció. Igaz most 25 ezerből 5 ezret írnak jóvá. Hátha segít valakinek.

(#28106) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Sziasztok.

Édesanyámnak szeretnék karácsonyra venni egy tabletet, fogalmam sincs milyet, soha se használt még érintőkijelzős telefont vagy tabletet, androidot vagy ios-t tudja vajon könnyebben használni majd? Valami komolyabbat szeretnék venni, mert ha neki nem tetszik, akkor majd valaki más használná a családban... az biztos, hogy méretbe 9"-10"-es kellene...
Ötlet valakinek esetleg? :)

(#28107) b0bcat válasza dugesz77 (#28105) üzenetére


b0bcat
addikt

Úgy látszik, túl jól sikerült a múltkori akciójuk... :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#28108) mnbtrew


mnbtrew
csendes tag

Sziasztok!

segítenétek kicsit agyalni:
szerintetek adott tabletetet érdemesebb inkább most megvenni (közelgő szülinap miatt mindenki akciózik) vagy inkább januárban (bennragadt készlet kisöprése)?
másik, ismertek-e olyan boltot, ahol kínai tabletet (tudom, ami nem ott készül az hamisítvány, de a Window, Onda, Lenovo, stb-re gondolok) tudok áfás számlával venni. cég kifizetné, de azt mondták áfa mentes számlát ne merjek vinni, mert megetetik velem....

köszi, üdv:
t

(#28109) b0bcat válasza mnbtrew (#28108) üzenetére


b0bcat
addikt

Szinte minden tablet Kínában készül, tehát akármit is veszel a boltban számlára, az jó eséllyel kínai. :D Komolyra fordítva: a Speedshop is árul "nagyon kínai" tablet-et (pl. Ghoo-t). De miért nem jó neked a - szintén kínai gyártású - ConCorde és barátai? :U

Januárig azért lehet érdemes várnod, mert jön - állítólag - 35 ezerért egy 7 collos, HD felbontású, IPS paneles WayteQ tablet. ;) A jelenlegi besztbáj, a Prestigio Pro Duo mindenhol elfogyott már.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#28110) mnbtrew válasza b0bcat (#28109) üzenetére


mnbtrew
csendes tag

Szia!

teljesen jó a Concorde is. őszintén szólva concorde/prestigio/myaudio/stb kategóriában néztem. használós, nyúzós munkaeszköz lesz, sajnálnék egy drágábbat. kínait azért kérdeztem, mert itt a fórumot olvasva az a kép alakult ki bennem, h a kínai "kínai tablatek" :D ár/értékben jobbak az itthon elérhetőknél. de csak ötleteltem.

köszi, akkor asszem várok januárig

üdv:
t

(#28111) losi73


losi73
senior tag

üdv abban kérnék segitséget ,hogy amit a készülék a belsö memoriában az android :data és obb mappában tárol föleg játékokat,hogy tudnám futatni ugy hogy a külsö micro sd-én létre hozott android data és obb mappába másolok. :F

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#28112) b0bcat válasza mnbtrew (#28110) üzenetére


b0bcat
addikt

Teljesen jó kép alakult ki benned. ;) Kínából némi szerencsével (ha "átcsúszik" vámmentesen) olcsóbban tudsz jobb tablet-ekhez jutni, mint az itthoni boltokban, de ez egyrészt az esetleges garanciális javíttatás tekintetében problémás lehet, másrészt pedig nem kapsz róla áfás számlát.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#28113) pempellini válasza z0d1AK (#28104) üzenetére


pempellini
senior tag

Azt honnan tudom meg hogy melyikek azok?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#28114) Watto1991 válasza losi73 (#28111) üzenetére


Watto1991
senior tag

APP2SD alkalmazás van tudtommal erre a célra.

(#28115) z0d1AK válasza pempellini (#28113) üzenetére


z0d1AK
veterán

Onnan, hogy azokat engedi áthelyezni a kártyára. Amit nem lehet, ott szürke az áthelyező gomb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28116) pempellini válasza z0d1AK (#28115) üzenetére


pempellini
senior tag

:R

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#28117) z0d1AK


z0d1AK
veterán

AllWinner A31 és Retina kijelző lesz az Ainol Novo9 Firewire alapja.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28118) losi73 válasza Watto1991 (#28114) üzenetére


losi73
senior tag

szerintem az teljesen más amiröl te beszélsz :R esetleg más ötlet?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#28119) nyirog


nyirog
tag

srácok a GadgetGreats-el kapcsolatban mik a tapasztalatok? érdemes őket választani? egy ICOO D70 Pro II-t néztem ki 90 USD-ért. van esetleg erről valakinek tapasztalat?

(#28120) spiritex válasza nyirog (#28119) üzenetére


spiritex
veterán

Tőlük rendeltem a Crystal-omat. Maximálisan elégedett ügyfél vagyok. Minden e-mailre rövid időn belül válasz, élő, tehát Zöld logós chat-re azonnal, csomagra 15$ írva, minden tartozék, többek között EU-s töltő megérkezett. PayPal fizetési lehetőség van. Úgyhogy csak ajánlani tudom őket! Singpost-tal küldték, azt hiszem huszonpár nap alatt kaptam kézhez, a PayPal-on kifizetett árhoz pedig nem társult semmilyen járulékos költség...

(#28121) nyirog
Ahogy gondolod, de járj utána, hogy az is ennyire hibátlan-e, mint a Crystal, mert nem mindegy, hogy vacakolni akar-e az ember állandóan firmware-ekkel, vagy élvezni azt, amire vette.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28121) nyirog válasza spiritex (#28120) üzenetére


nyirog
tag

én is a crystalt néztem ki elsőnek, de aztán a jobb CPU miatt (rk3066 vs. am8726) és a jobb ár miatt marad az ICOO

(#28122) pempellini válasza z0d1AK (#28115) üzenetére


pempellini
senior tag

És azt hogy tudom megcsinálni hogy ha letöltök valamit azt a memória kártyára mentse ne a gép memóriájára.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#28123) z0d1AK válasza pempellini (#28122) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez már a géptől is függ, van amelyiken némi módosítással megoldható, de nem tudom, hogy az összesre elérhető-e.
Amikor megvolt a Concorde Tab One, azon az egyik rendszerfájlban át lehetett írni, hogy mi legyen az elsődleges tárhely, megoldható volt, hogy a memóriakártyát lássa belső tárhelynek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28124) hun_gery válasza pempellini (#28122) üzenetére


hun_gery
aktív tag

így megcseréled a memóriakártyát, meg a belső memóriát.
(telefonomban épp 32GB belső memória van :))

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#28125) pempellini válasza hun_gery (#28124) üzenetére


pempellini
senior tag

Nekem erre nem csinál semmit

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#28126) pempellini


pempellini
senior tag

Játékokat honnan lehet szerezni ezekre,torrenten vannak de nem indulnak el lehet telefonra vannak?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#28127) Chaser válasza nyirog (#28121) üzenetére


Chaser
titán

Csak azt felejted el, hogy abban sz@ros TN panel van, nem IPS v MVA. Touch elektronika nem tudom milyen, de pl Crystalban tökéletes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28128) oliver7777


oliver7777
tag

Bocs a láma kérdésért, de androidban nem vagyok otthon, ill. nem is leszek mert páromnak szeretnék egy galaxy tab 2-t. Szóval a kérdés, hogy androidon van valamilyen office (szövegszerkesztő, táblázatkezelő, stb.) alkalmazás? Ill. gondolom, hogy van, egyébként beszűkülne a használati köre a tableteknek, de az ezek által használt fájlformátumokat a microsoft office ismeri, tehát számítógépre mentve meg lehet őket nyitni?
Ill. hallottam, hogy tavaszra várható a microsoft office is androidra.

Köszi!

(#28129) tjb007 válasza oliver7777 (#28128) üzenetére


tjb007
nagyúr

"androidon van valamilyen office (szövegszerkesztő, táblázatkezelő, stb.) alkalmazás?"

Akad néhány: [link]

"ezek által használt fájlformátumokat a microsoft office ismeri, tehát számítógépre mentve meg lehet őket nyitni?"

Természetesen, meg lehet nyitni PC -n is.

"hallottam, hogy tavaszra várható a microsoft office is androidra"

Így van, jönni fog Androidra is de először az iOS -en lesz elérhető.

(#28130) _adaml21_


_adaml21_
őstag

60ezerig milyen tabletet érdemes most venni?

(#28131) nyirog válasza _adaml21_ (#28130) üzenetére


nyirog
tag

7": Ainol Novo 7 crystal
8": concorde Tab PLAY
9,7": semmilyet

(#28132) Edorn válasza _adaml21_ (#28130) üzenetére


Edorn
aktív tag

"60ezerig milyen tabletet érdemes most venni?"
Ez engem is érdekelne, no meg hogy 40-50 ezer környékén is van-e használható tablet, és ha igen, mely márkák/típusok?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#28133) Land válasza nyirog (#28131) üzenetére


Land
veterán

És 25k-ig? Extrem Digitalban vannak ennyiért. Csodát nem várok, de specifikációk alapján nem derül ki a lényeg.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#28134) Mezcal válasza nyirog (#28131) üzenetére


Mezcal
addikt

7-colban jobb választás a Prestigio multipad pro duo az Ainolnál.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#28135) nyirog válasza Mezcal (#28134) üzenetére


nyirog
tag

miért jobb? én nem látok túl sok különbséget, viszont 30-40%-al többe kerül

(#28136) nyirog válasza Land (#28133) üzenetére


nyirog
tag

ha Magyarországon akarod venni, akkor Concorde Tab One. Nekem is az van, 22000 Ft-ért teljesen vállalható plusz a support is jó

(#28137) Land válasza nyirog (#28136) üzenetére


Land
veterán

Húgomnak kell egy ilyen masina, így Magyarország mindenképp.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#28138) spiritex válasza Mezcal (#28134) üzenetére


spiritex
veterán

Ha jól tudom a Prestigio-val vannak valami akksi gondok, míg az Ainol elmegy nálam 7-8 órát is a 3700 mAh-ás akksijával.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28139) Mezcal válasza nyirog (#28135) üzenetére


Mezcal
addikt

Erősebb hardvere van a Prestigionak jobb processzorral és 4 magos GPU-val, míg a kínaiban csak két mag van. A prestigionak nagyobb a betekintési szöge és ledes háttrérvilágítású, bár lehet, hogy az ainol is, nem tudom. + nagyobb akksi van benne.

Mindensetre a jobb hardver, aksi és kijelző miatt megéri az a pár ezer forint többlet.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#28140) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok,

Prestigio termékeket nézem 7'-8' méretben.
Prestigio MultiPad 8.0 PRO DUO és Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo között a kijelzőméreten kívűl mik lehetnek az eltérések? Látom, hogy a procik nem egyeznek. Melyiket érdemes venni, ha a kijelző mérete nem releváns?

Köszi

(#28141) N.Zola89


N.Zola89
csendes tag

jelentem megjött a Pro Duo-m!!! :D :DD a kijelzője gyönyörű,sebessége gyors,pikk pakk működik minden,semmi akadás,a wifi is jó,és az akksi jobb mint vártam amikor meghozták az akksi 60%-on volt,az üzletben ahonnan jött kipróbálhatták (volt az előzmények közt youtube,facebook,freemail,indavideo szóval megnéztek egy pár oldalt,sebaj xD) 2.5 órát nyomogattam,wifi folyamatosan bevolt kapcsolva és telepítgettem/neteztem/játszottam.15%-on tettem fel tölteni,és kb 1.5 (!!!!!) óra alatt feltöltött 100%-ra,ez valami hihetetlen,a mobilok tudnak ilyet :Y :) azt hittem hogy lesz vagy 4-5 óra hossza min. mire feltölt xDD úgyhogy idáig (lekopogom) pozitív minden,egy negatívat tudnék mondani,a 3.5mm-re rákötve hangfalat baromi halk,fülhallgatóval jó a hangereje,de 2.1-est rádugva nagyon halk maximumon is alig szól(a régebbi wayteq 70w-m bömbölt mint állat),na mindegy... :F :)

(#28142) Chaser válasza Mezcal (#28139) üzenetére


Chaser
titán

Minden tab ledes, melyikben lenne ccfl? :P Nem láttam még egymás mellett a 2 tabit, de a crystal teljesen rendben van kijelző téren is. Összerakás is elég jó, nincs az az olcsó kínai érzése. akku is jól bírja. És ami legfőképp meglepett, out of the box működik minden:)

Peetta14: A 7-es IPS, a 8-as nem, pedig akkor kurta jó vétel lenne.

N.Zola89: PC-ről USB kábellel is tölthető?

A novo10 Hero-ban levő cpu és gpu mit tud? Nem igazán ismerem azt a SoC-ot.

Infoja van-e vkinek mennyi lesz kb az wayteq tab aminek 1280-as 7" IPS kijelzője van?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28143) Mezcal válasza Chaser (#28142) üzenetére


Mezcal
addikt

Szerintem nem mindegyik tab ledes, mert látni olyan pocsék szürkés feketét, ami ledesnél nem jön elő.
Nem mondtam, hogy nem jók a paraméterei a kínai gépnek, csak azt, hogy a Prestigio jobb vétel, mert csak pár ezerrel kerül többe, de ezért erősebb hardvert és jobb betekintésű kijelzőt kapunk erősebb akksival.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#28144) DGery válasza dullsa (#28092) üzenetére


DGery
aktív tag

Köszi! Közben már sikerült rájönni magamtól is ;)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#28145) spiritex válasza Mezcal (#28143) üzenetére


spiritex
veterán

Azért a hátrányairól is érdemes említést tenni a Crystal-lal szemben:
- még nem JB-es!
- az első és számomra sokkal fontosabb kamera csak 0.3 mpixeles és NINCS középen!
- számomra csúnya széles kávája van.
- az a "pár ezer" az minimum 10 ezer, mert 37 alatt nem lehet kapni, a Crystal pedig maximum 27!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28146) oliver7777


oliver7777
tag

Galaxy Tab 2 7.0 60e-ért ajánlott vétel (edigital)? Mert nem nagyon esik róla szó ill. ajánljátok. Van vele valami gond más tabletekkel összevetve?

Köszi!

Ja és köszi az előző kérdésemre is a kimerítő választ!

(#28147) hvb


hvb
tag

Ma vettem egy concorde tab play-t. Szerintem jó kis gép ez. Le is teszteltem:

zs.

(#28148) Mezcal válasza spiritex (#28145) üzenetére


Mezcal
addikt

Nekem 38-ért van előrendelve a pro duo, és lehet frissíteni JB-re. A crystalt én csak 30 fölött láttam, 27-ért még nem.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#28149) zSSeli


zSSeli
tag

vúúhúú, PLAY megint van raktáron az edigi-nél, meg is lett rendelve gyorsan, mastercard mobile-lal meg csak 40 összesen, remélem nem üt be az istennyila és minden simán fog menni :DD

hivatalos fórumon már van 1-2 embernek, eddig nagyon jók a tapasztaltok:) itt valakinek van már?

(#28150) Chaser válasza Mezcal (#28143) üzenetére


Chaser
titán

De ha nem ledes akkor milyen? Amit láttál és csúnya volt abban egy nagyon ótvar TN panel volt.
Ha kintről veszed a Crystalt kb 10k a különbség a két tab között. Persze a duo mellett szól az itthoni gar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.