Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) laszlohu válasza laszlohu (#20694) üzenetére


laszlohu
addikt

Már megtudtam, 29990 Ft lesz.

(#20702) haris válasza devast (#20698) üzenetére


haris
őstag

tárgytalan :-)

[ Szerkesztve ]

(#20703) tjb007 válasza Lucy27 (#20686) üzenetére


tjb007
nagyúr

Előbbit inkább már ne, utóbbit meg felejtsd is el.
Előttem már leírták, hogy mik azok amik közül érdemes választani de ha írsz egy maximum összeget és azt, hogy itthon szeretnéd e megvásárolni vagy a külföldről való beszerzés is játszik e (na meg az sem mindegy, hogy mire szeretnéd majd leginkább használni) akkor könnyebb lenne ajánlani valamit.

(#20691) Langsam

Először is ezt az írást érdemes lenne átfutnod: [link] Ezzel valamelyest képbe kerülhetsz Android fronton.

Alkalmazást háromféleképpen lehet Androidra "varázsolni":
1. Play Áruház alkalmazás (korábban Android Market
2. Előbbi webes változata: [link]
3. Külső forrás (apk)

Azt írod nem enged semmit sem letölteni. Ilyenkor milyen hibaüzenetet (hibakóddal ha van) szoktál kapni ?
Megpróbálkozhatsz még a webes Play Áruházon keresztül történő telepítéssel is, hátha.

(#20694) laszlohu

Ezt inkább jobb lesz kerülni de nem amiatt mert MyAudio hanem azért amilyen SoC van benne.
Ez amúgy egy Eken akármi

(#20704) Langsam válasza tjb007 (#20703) üzenetére


Langsam
aktív tag

Nagyon köszönöm.

1. Elolvastam az android oktatást, hát egy dolog rögtön kijött, nincs a tableten olyan ikon, hogy market, nincs olyan jelkép sem amelyen egy papírzacskón egy zöld robot üldögél.
Van egy app installer, de az a letöltött progikat szeretné telepíteni, olyanok meg nincsenek.

2. Tévesen írtam, csak a reset gombbal próbálkoztunk, mert nem találok semmilyen olyan menüpontot, hogy alapbeállítások visszaállítása. Ez hol lehet ?

3. Megnéztem a Google Play-t is. Ha tablettel megyek a goggle playon egy böngésző progira, bejelentkezést kér, de nem látom hol kell regisztrálni. Lehet ez a legnagyobb gond ?

A tabletet csak böngészni meg emailezni használnánk, az előbbi mindig kilép, az utóbbi meg a mellékletekkel letérdel, ahhoz meg nem tudok progit letölteni, a kör ezzel bezárult.

Nem akarom ezzel telíteni a fórumot, ha esetleg lesz időd, privát üzenetben is jó lenne, ha tudnál segíteni. Köszönöm. Üdv. (szerkesztettem, mert közben is nézem a tabletet)

[ Szerkesztve ]

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#20705) Langsam


Langsam
aktív tag

És még egy dolog, ahogy olvasom az okítást, lehet már a tablet bekapcsolásánál el lett rontva a dolog, de nem tudjuk hogyan lehetne újra kezdeni a készülék felélesztését. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#20706) f4lcon válasza Langsam (#20704) üzenetére


f4lcon
őstag

gmail-ed van?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#20707) Kulinger


Kulinger
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket vegyem ?
WayteQ xTAB-100is vagy Point of View ProTab 2 IPS 9,7

Előre is köszi :)

Vagy egyiket se de akkor mit ajánlotok?

(#20708) z0d1AK válasza Kulinger (#20707) üzenetére


z0d1AK
veterán

Támogatottság miatt az előbbi jobb választás.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20709) pusihusi válasza aclandiae (#20693) üzenetére


pusihusi
addikt

Igen!

Üdv. Feri!!

(#20710) Kulinger válasza z0d1AK (#20708) üzenetére


Kulinger
tag

Melyik előbbi? :)

(#20711) hun_gery válasza Kulinger (#20707) üzenetére


hun_gery
aktív tag

WayteQ xTAB-100is vagy Point of View ProTab 2 IPS 9,7
így gondolta Z0d1ak

egyébként meg miért nem alszotok? :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#20712) z0d1AK válasza hun_gery (#20711) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért nem, mert nekem már fél óra múlva meccsem lesz. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20713) trane08


trane08
tag

sziasztok!
a tegnapi nap folyaman vettem egy icoo d50 szerkentyut. a kerdesem az lenne, hogy lehet-e valahogy rootolni? google keresot hasznaltam eleget, sajnos nem sok sikerrel :/
valaszokat elore is koszonom!

[iPhone 6] https://www.facebook.com/harapottalmakozosseg

(#20714) Sanzaa válasza hun_gery (#20711) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Én aludtam. Nekem csak 9-kor lesz egy meccsem a bundáskenyérrel és a kávéval:-)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#20715) tvamos válasza Langsam (#20704) üzenetére


tvamos
nagyúr

1. Ha a geped valoban Giger, akkor "Settings --> Privacy settings --> Factory Data Reset" amit keresel
Nem vagyok benne biztos, hogy ez sokat segit.
2. Ha nincs Google accountod, szerintem egyszerubb szamitogepen megcsinalni, mint tabon, ha uj vagy a tabozasban. Factory Reset utan vegigvisz a beallitasoko, de ha nem sikerul valami, vagy + maileket akarsz beallitani, akkor szerintem jo lehet a "Settings --> Accounts --> Add account". De ezt lwhet mashogy is, a levelezobol.
3. Nem biztos, hogy egyszeru beallitani a keszulekeden az aruhazat. Ha csak bongeszo, meg office kell, lehet, hogy egyszerubb azokat apk-bol installalni. Szerintem ezzel nezz at az app-os topikba, kerress ra, mit szeretnel. ( logout.hu/tema/android_appz_szoftver_kibeszelo_topik/friss.html ) Ha megis play-t akarsz, es a keszuleked nem tamogatott, akkor a rootolasanak, esetleg fozott (custom) ROM-oknak kell utana nezned.... ahoz kell a pontos tipus.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20716) tjb007 válasza Langsam (#20704) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem terheled a fórumot, azért van, hogy segítsünk :)

1. Az nagy baj ha nincs ilyen vagy ilyen ikonod, ezek nélkül nem fogsz tudni egyszerűen és kényelmesen alkalmazásokat telepíteni de ugorjunk a 2. pontra, hátha segíteni fog.

2. Beállítások → Adatvédelem → Gyári adatok visszaállítása
Ilyenkor minden adat törlődni fog és a beállítások is visszaállnak a gyári alapértelmezésre, ez talán segíteni fog a problémádon.

3. Hozz létre egy Google fiókot, enélkül nem fogsz tudni alkalmazásokat letölteni a Play Áruházból. Amint kész van menj a Beállítások → Fiókok és szinkronizálás menüpontba ahol is nyomj a Fiók hozzáadása gombra. Ezután nyomj a Google feliratra, Tovább gomb, bejelentkezés gomb, itt add meg a korábban regisztrált Google fiókodhoz tartozó adatokat (felhasználónév és jelszó) majd nyomj a Bejelentkezés gombra.
Ezt inkább azután érdemes elvégezni miután megcsináltad a visszaállítást.

Közben látom van Google fiókod, szóval a 3. ponttal akkor nem is kell foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#20717) Langsam válasza f4lcon (#20706) üzenetére


Langsam
aktív tag

Igen gmail van.

Gmailes email címmel és jelszóval sikerült belépnünk a goggle play-be, hogy letöltsünk legalább egy árva böngészőt, jelzi is az oldal hogy be vagyunk lépve, de ha az alkalmazás ikonjára kattintunk bátortalan letöltési kísérletként :) felugrik egy ablak, hogy Ön még nem töltött le semmit az áruházból (ez így igaz :)) a kis ablakban baloldalt további információk ikon (rákattintva: sajnos nem tudunk segíteni) jobb oldalt oké ikon, rákattintva nem történik semmi, letöltés persze sehol. :) Van valami tipped mit csináljunk ? Köszönöm. Üdv. Langsam.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#20718) Langsam válasza tjb007 (#20716) üzenetére


Langsam
aktív tag

Közben láttam hogy Te is válaszoltál, már csinálom is amiket írtál, nagyon köszönöm. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#20719) szilchi válasza trane08 (#20713) üzenetére


szilchi
őstag

Honnét rendelted?Nekem Kínából van egy D50 Lite és az gyárilag rootolva volt.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#20720) kpityu2


kpityu2
őstag

7" Ainol Aurora-m van, és meg vagyok elégedve vele. A burkolata recsegős, mert vékony, de egyébként jól használható. Házon belül wifivel használom, lejátszással nincs gond, a Win7 desktop gép vinyóját is látja, bár ha készenlétből jön vissza, akkor gyakran megszakad. Ilyenkor wifi ki-be, és újra működik a LAN. Az internetkapcsolatot ez nem befolyásolja, az stabilan működik, gmail, youtube, skype okés.
Remekül lehet az aktuális tévéműsorok kikeresésére használni, a sötét szobában. :D E-book olvasónak is jó, ágyban fekve egy kézzel is lehet tartani, és lapozni (Cool Reader-t használok). Mióta megvan, újra olvasok esténként. :C

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20721) janakbacsi


janakbacsi
őstag

7 colos ainol aurora tabletemet eladnám, akit érdekel privátban keressen meg!

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#20722) gps76


gps76
őstag

[ezt]olvastátok már?Lehet nem járunk olyan jól ezután...

(#20723) Chaser válasza gps76 (#20722) üzenetére


Chaser
titán

Na most akkor 45 v 22? Legyen alapból vámköteles, az a legbiztosabb...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20724) trane08 válasza szilchi (#20719) üzenetére


trane08
tag

egy sractol vettem, vadi uj allapotban, elottem bontotta ki. onnan gondolom, hogy nincs rootolva mert nincs rajta superuser.

[iPhone 6] https://www.facebook.com/harapottalmakozosseg

(#20725) zberi


zberi
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Vettem egy DPS dream 7 tabletett

1. a 4gb belsö memóriából 512 látok
2. a SDCARD mount 0 mb
3 ha berakok egy kártyát nem tudok menteni rá böngészöböl mindig azt irja ki hogy tegyen be sd kártyát.
Most hibás a gépem vagy csak v.mit nem jól csinálok
Tippek?

[ Szerkesztve ]

:p

(#20726) tjb007 válasza Chaser (#20723) üzenetére


tjb007
nagyúr

45 ha magánszemélytől veszed és 22 ha cégtől, amúgy nem hiszem, hogy ettől a közleménytől változna bármi is a jövőben mivel vámosok száma (akik ezt a feladatot ellátják) ezután sem fog a duplájára nőni.

[ Szerkesztve ]

(#20727) szilchi válasza trane08 (#20724) üzenetére


szilchi
őstag

Esetleg keress rá a Superoneclick nevű programra.Az,mint a neve is mutatja,a számítógépre kötött androidos gépet egy kattintással rootolja.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#20728) osztraksajt válasza gps76 (#20722) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ez eddig is így volt, néha egy médiaszreplő felkapja a témát, hogy legyen min csámcsogni, csak ugye újszülöttnek minden vicc új. De nézzünk a számok mögé: ebben benne van a dhl, ups, fedex, stb cég vámolása is mert ők kötelezően vám elé állítanak a reptéri vámigazgatóságnál. Hagyjuk ki az egyértelműen nagyértékű küldeményeket amit amúgy is vámolnának, marad max 7-8k csomag. Átlag 10k vám+áfával számolva küldeményenként az össz 70 milla adóbevétel. Szerintetek mekkora ráfordításba kerül 7-8k csomag lepapírozása, ügyintézése? Nagyjából rálátok a költségvetési intézmények működési hatékonyságára, és azt kell hogy mondjam hogy 10-15k várható adóbevétel alatt tutira nem állnak neki egy csomagot még csak megpiszkálni sem mert egész egyszerűen nem rentábilis, de persze egy szúrópróba ellenőrzésbe bármikor bele lehet szaladni.

(#20729) hdman válasza szilchi (#20727) üzenetére


hdman
őstag

Pont ezen gondolkodom tegnap óta, hogy rootolom vele a 1016-omat, de egyelőre félek, mert nincs kitéve a gyári rom...

Sopron city :)

(#20730) Bagira01


Bagira01
veterán

Egy ismerős által beszerzésre került egy Ainol Aurora II, de rövid úton meg is váltam tőle, a 9,7"-os kijelző az kell nekem illetve, eléggé recsegősre sikerült az összeszerelés. Myaudio 908a-nál van jelenleg jobb vétel 9,7"-os tabletben(tesco 45k-s)? Minőségérzet fontos lenne, illetve az ips kijelző és jó üzemidő pdf és dokumentumok olvasására. Ahogy néztem a kínai 9,7 colos IPS-es gépek is 170$ körül indulnak.
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#20731) medica válasza Bagira01 (#20730) üzenetére


medica
senior tag

szerintem nincs

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#20732) Bagira01 válasza medica (#20731) üzenetére


Bagira01
veterán

A hardver pdf, world, excel dokumentumokkal mennyire birkózik meg? Játszani nem akarok, max angry birds, where is my water és youtube videózás.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#20733) sfbukfenc


sfbukfenc
tag

Erről az ajánlatról, a benne szereplő tabletről-márkáról mi a véleményetek?

[link]

Ismeri valaki ezt a webshop-ot?

(#20734) tjb007 válasza Bagira01 (#20732) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megbirkózik velük.

(#20733) sfbukfenc

Maga az ára nagyon rendben van és készülékről sem írnak rosszakat de az iosen nem tartozik a túlzottan ajánlott oldalak közé.

(#20735) azozo válasza tjb007 (#20734) üzenetére


azozo
senior tag

Az mit jelképez hogy "tűlzottan nem ajánlott" ;)
Bár a fizetését nem értem még.Western Unionos és moneybroker van felsorolva...!?

[ Szerkesztve ]

(#20736) tjb007 válasza azozo (#20735) üzenetére


tjb007
nagyúr

= inkább kerülendő mintsem ajánlott

Igen, csak a felsorolt három módon (Western Union, MoneyGram, Moneybookers) lehet fizetni az oldalon (ezért sem ajánlott).

[ Szerkesztve ]

(#20737) azozo válasza tjb007 (#20736) üzenetére


azozo
senior tag

Bővebben .....Drágább rá pénzt utalni ,vagy ...

[ Szerkesztve ]

(#20738) hun_gery válasza azozo (#20737) üzenetére


hun_gery
aktív tag

követhetetlen, ellenőrizhetetlen, visszacsinálhatatlan, megreklamálhatatlan.
western unionnal rendelni = 99% lehúzás
moneygram-et nem ismerem, de azthiszem, az is olyasmi, mint a WU.
moneybookers egy fokkal jobb, de a paypal a tuti.
ahol nincs, ott sunnyogás van.
(még a legputribb websophokban is van általában, max ott rádverik a paypal költségét)
max. a haveromnak küldenék így pénzt a világ végére, de nem egy ismeretlen kínainak.

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#20739) azozo válasza hun_gery (#20738) üzenetére


azozo
senior tag

Rendben köszi!

(#20740) Langsam válasza tjb007 (#20716) üzenetére


Langsam
aktív tag

Változatlanul küzdök a Zöld Sárkánnyal. :)

"3. Hozz létre egy Google fiókot, enélkül nem fogsz tudni alkalmazásokat letölteni a Play Áruházból. Amint kész van menj a Beállítások → Fiókok és szinkronizálás menüpontba ahol is nyomj a Fiók hozzáadása gombra. Ezután nyomj a Google feliratra, Tovább gomb, bejelentkezés gomb, itt add meg a korábban regisztrált Google fiókodhoz tartozó adatokat (felhasználónév és jelszó) majd nyomj a Bejelentkezés gombra. "

Gyári beállítások vissza, csak kilép a böngészőből. Goggle nevünk és jelszónk van, be is léphetünk. A tableten megvan a beállítások menüpont, megvan a fiókok és szinkronizálás, megvan a fiók hozzáadása, de ezután egy árva Google felirat sincs, amire rányomhatnék.

Azt írja: Mindössze néhány lépésben beálíthat egy Exchange-fiókot. Alatta két sávban kéri az email címet és a jelszót. Alatta meg felugrott a billentyűzet. Beírom az email címet és a jelszót, majd a kész és a tovább gomb, felugrik a fiókadatok beolvasása, ott már automatikusan a Biztonságos kapcsolat SSL használata be van pipálva a Minden SSL tanusítvány elfogadása nincsen, majd a tovább gombra nyomok, felugró ablak: A telepítés nem fejeződött be. Nem lehet megnyitni a kapcsolatot a szerverhez. És egy kis ablak: részletek szerkesztése. Wi-fin van a tablet, szóval végem van mint a botnak. :) Egy kis segítség megint jól jönne. Köszi. Üdv. Langsam.

[ Szerkesztve ]

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#20741) Nara19 válasza Bagira01 (#20732) üzenetére


Nara19
aktív tag

Ezeket (ilyen sorrendben ) tudja, most próbáltam. A pdf magazinok (pl.tablamagazin.hu) szépen éa kényelmesen olvashatóak. :)

(#20742) energy4ever


energy4ever
addikt

MyAudio Series 7-ről szeretnék párat kérdezni.
Először is ajánlott ilyet venni? (most 20ezer ft).
Chrome, Firefox telepíthető rá?(mert vannak olyan androidos készülékek, amin az utóbbiak nem működnek, el sem indulnak)
Mini USB to USB 2.0 in átalakítóval kezel bill.-t, vagy egeret?

Egyébként így tablet-es körökben sokan emlegetnek valami Support-ot, vagy mit. Na az mi akar lenni?

[ Szerkesztve ]

(#20743) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Ezen cikk alapján úgy néz ki, változnak a vámszabályok: http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/09/02/nagyon_sok_ajandekot_hoz_a_posta/

(#20744) hun_gery válasza balpeter04 (#20743) üzenetére


hun_gery
aktív tag

eddig is pont így volt.
magánszemélytől magánszemélynek 45 EUR-ig,
kereskedőtől 22 EUR-ig vámmentes (és ÁFA-mentes) a küldemény EU-n kívülről.

ebben a cikkben egy mondat érdekes: "Az áru értéke alatt azt az összeget kell érteni, amennyiért az megvásárolható, önmagában az ajándékozás ténye nem jár vámmentességgel."
Ezek alapján az ÁFA/vám értékének megállapításakor nem számolják bele a postaköltséget?
(jó lenne, mert eddig a postaköltséggel növelt vételárra szabták ki a terheket)

energy4ever: support = támogatás (jelen helyzetben gyártói/forgalmazói, nem xda/slatedroid, az a community support, vagy magyarul közösségi támogatás)

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#20745) Chaser válasza hun_gery (#20744) üzenetére


Chaser
titán

Vagy érthetik úgy, hogy amennyiért itthon megvásárolható :W

szerk: Mert ha nem, mért nem azt írták oda, hogy áruértéke alatt a beszerzési összeget kell érteni?...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20746) tjb007 válasza Langsam (#20740) üzenetére


tjb007
nagyúr

Így látatlanban ennél többet nem tudok segíteni. Ez a tablet az eddig leírtak alapján több sebből vérzik, én a helyedben visszavinném oda ahol vásároltad, sőt, ha online rendelted meg és benne vagy a 8 napban akkor még az elállási jogommal is élnék.

(#20742) energy4ever

Pontosan melyik hetesről van szó ? Van belőle három is.

(#20743) balpeter04

Semmi sem változik, ez tavaly is így volt és azelőtt is meg azelőtt is meg azelőtt is.............
Biztos nem történt elég baleset a hétvégén vagy nem hazug csalózta le egyik politikai párt sem egymást az elmúlt két napban, ezért kellett egy gumicsont amin lehet rágódni meg amivel teljesíteni lehet a napi kvótát.

[ Szerkesztve ]

(#20747) rocket válasza hun_gery (#20744) üzenetére


rocket
nagyúr

Eddig se szamoltak bele a postakoltseget a vam/afa ertekbe.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20748) Langsam válasza tjb007 (#20746) üzenetére


Langsam
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségedet. :R
Holnap vissza visszük a boltba, bár már 2 hete kínlódunk vele, remélem sikerül visszavetetni vagy másik fajtára kicserélni, de ilyet még egyszer nem kérünk. :)
Mondjuk a következő beüzemelésénél már figyelni fogom az Általad említett ikonokat. :)

És a hasonló árkategóriában mint amennyiért vettük (30ezer) vagy kis ráfizetéssel melyiket ajánlanád, vagy melyiket nagyon nem ajánlanád ?(mármint ha tart olyat az Interspar)

Köszönöm.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#20749) pusihusi válasza Langsam (#20748) üzenetére


pusihusi
addikt

Szerintem a Navom Platinum 7".

Üdv. Feri!!

(#20750) z0d1AK válasza Langsam (#20748) üzenetére


z0d1AK
veterán

Na ez a baj, mikor az ilyen szarokat már az Intersparban veszi meg az ember 10 deka parizel meg egy sör társaságában. Hozzá nem ért, csak látja hogy olcsó, és tablet, aztán meg csak lesz.patja magát vele...

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.