Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) hdman válasza z0d1AK (#20597) üzenetére


hdman
őstag

...bár hozzáteszem, sír itt mindenki az ár miatt, de akinek nem tetszik majd 90 ezerért, az vegye meg külföldről... ;)

Sopron city :)

(#20602) z0d1AK válasza nightmare13 (#20599) üzenetére


z0d1AK
veterán

Google szolgáltatások java nemérhető el itthon, illetve minden létező díj magas, és még kiemelt ország sem vagyunk a Google szemében.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20603) gabesszg válasza Arménia43 (#20590) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Én pedig most irodai bill/egér kombót ráraktam és hibátlanul működik,ellenben 320-as samsung külső hdd-t nem viszi(szerintem a nagyobb feszültségigénye miatt) de gondolom egy y kábel+adapterrel ez megoldható :) Márcsak az xbox360 joyt kéne valhogy "rávarázsolni" :D

(#20604) Chaser válasza gabesszg (#20603) üzenetére


Chaser
titán

Áramigénye miatt. Kell hozzá egy hálózati USB töltő, 1 A-es megteszi kb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20605) Nayrobi válasza pusihusi (#20592) üzenetére


Nayrobi
őstag

Köszönöm, valamikor elugrok meglesni! :R

(#20606) Lucas Kane válasza gabesszg (#20579) üzenetére


Lucas Kane
tag

Kipróbáltam egy logi egeret és egy saitek gamepadot, mindkettő működött, bár az utóbbit valami játékban is kellene tesztelni még.

#20551) rocket: ez a remegés nekem is megvan, azzal a különbséggel, hogy mindegy az alvó/új bekapcsolás, ugyanúgy remeg.

[ Szerkesztve ]

(#20607) nightmare13 válasza z0d1AK (#20602) üzenetére


nightmare13
senior tag

Van bent valami, de azért hát na :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#20608) Cole10


Cole10
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ConCorde tab 9.7 IPS tabletet, nem volt sehól a közelünkben elérhető wifi ezért rendeltem egy wifi routert, hogy megoszam a számítógépes inviteles netemet ma megjott a router rádugtam a modemre adtam neki 220-at majd bekapcsoltam a tabletet bementem a beállításokba majd wifi megkreste érzékelte csatlakoztatva van kiírva alá visazlépkedtem rámentem az alap böngészőre ami alapból fent van, de semmi azt írja hogy nem elérhető a weboldal néztem több oldalt is, de mindnél ez van kiírva nem jön be a google play sem semmi! Mi lehet a baj mit csináljak, hogy működjön??? Légyszi segítsetek előre is köszi szépen a segítséget!

Sziasztok!

(#20609) z0d1AK válasza Cole10 (#20608) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért nincs semmi, mert nem csatlakozott a wifi-re.
Ha nem konfiguráltad be a routert, akkor először azt tedd meg, védd le jelszóval, tedd elérhetővé. Ezt követően keresd meg a tableten az adott wifi-t, írd be a jelszót és hsználd.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20610) Cole10


Cole10
csendes tag

Azt hogyan kell mert nem tudom megoldani, hogy a számítógép a modem és a wifi egyszerre össze legyen dugvan mert a modemen csak egy olyan hely van ahova rá tudom dugni a wifit, de akkor hogyan dugjam rá a számítógépre?

(#20611) Cyrin


Cyrin
addikt

az a baj, ezekkel az ármagyarázatokkal, hogy szlovákiában 70 ezer ft-nak megfelelő euróba kerül.
ott is van áfa, ott is van kereskedői haszon stb, az se kiemelt ország...
ok az áfa itt magasabb, de nem ennyivel...

[ Szerkesztve ]

(#20612) Khelben válasza Cyrin (#20611) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ott a kereskedő szlovák, itt meg magyar, ennyi.

(#20613) tvamos válasza Cole10 (#20608) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha felcsatlakozott s tab a routerre, nezd meg, kapott-e IP-t!

Ahh... akkor nem is ertem... mi lehet a konfiguraciod!..

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20614) z0d1AK válasza Cole10 (#20610) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hívj valakit, aki ért hozzá és segít bekonfigurálni, vagy nézz hozzá Youtube videót.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20615) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

A Myaudio 808DCC-t vagy egy Wayteq 80-asat vennétek olvasásra, netezésre? Fontos lenne a jó kijelző. Tudom egyik sem IPS de egy jó sima LCD is lehet, hogy megteszi most.

(#20616) hbala


hbala
aktív tag

Írtam a szlovák cégnek, hogy Magyarországra is ingyenes-e a szállítás. Utána találtam meg, hogy igen 56000 ft felett. Fél óra múlva válaszoltak is.

Ezt meg tudnátok mondani, hogy mit jelent:
"A cégek számára előnyös vásárlási modellt kínálunk, hiszen a 43. számú törvény értelmében joguk van az általános forgalmi adó leszámolására. (az adóazonosító érvényességének ellenőrzése után a számla már az ÁFA-mentes formában kerül kibocsájtásra) "

(#20617) Khelben válasza hbala (#20616) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt, hogy a szlovák áfát nem kell kifizetned, helyette fizetheted a magyart.

(#20618) hbala válasza Khelben (#20617) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszi.

(#20619) Chaser válasza Cole10 (#20610) üzenetére


Chaser
titán

Modemet kell a routerbe csatlakoztatni, amit eddig a gépre kötöttél azt most a routerre a wan portra. Lesz mellette pár darab - valszeg 4 - másik port, oda a gépet. Wifin meg a tabot. De a routert előtte be kell konfigolni, itt találsz hozzá topikot biztosan ha rákeresel gyártó szerint, pl "tplink router".

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20620) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

A napokban lehetőségem nyílik rá, hogy viszonylag jó áron eladjam a kis notebookomat, és az általa keltett űrt egy tablettel szeretném betölteni - ehhez kérném a Ti segítségeteket, véleményeteket!

A szempontok, ami alapján választani szeretnék, illetve a funkciók, amire használnám majd:
-előadásokon való jegyzetelés (korábban az okostelefonomra már megvettem a SmartOffice2-t akciósan, így ide kapcsolódik még az a kérdés, hogy a megvásárolt app-eket egyszerre több készüléken is lehet használni?)
-néha útközben vagy rövidebb szünetekben film/sorozatnézés
-böngészés az interneten
-nagy ritkán játék
-ár: max. 80.000 Ft
-fontos a viszonylag hosszú készenléti idő is (több óra)

Elkezdtem már utánanézni a lehetőségeknek, és megtetszett ez a gép: ConCorde Tab 9.7 IPS PLUS. Mit gondoltok róla?

A ConCorde márkát bevallom őszintén, nem ismerem, és a tabletek világában sem mozgok sajnos otthonosan.

Minden egyes véleményt, tanácsot előre is köszönök!
:) :R

(#20621) FefeeX


FefeeX
veterán

Kollegám vett egy myaudio 808DCC-t 36ezerért a médiában, kifejezetten tetszetős darab, de valamiért a marketről (amiről azt hittem már, hogy Play) semmit nem enged letölteni, azt írja, hogy

Hiba
A(z) -alkalmazásnév- alkalmazást nem sikerült letölteni egy hiba miatt

Vahj mi lehet a problémája? Ilyenkor mindig még jobban szeretem az apple cuccaim :)

[ Szerkesztve ]

(#20622) M3oH válasza taky023 (#20620) üzenetére


M3oH
addikt

A szempontoknak nagyabol megfelel a CC ips 9,7+. Smartoffice is menni fog, mert acc.hoz van kotve, nem keszulekhez. ConCorde megitelese is pozitiv, magyar ceg egesz jo supporttal.

(#20623) tvamos válasza taky023 (#20620) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem jegyzeteleshez elengedhetetlen a jo touch szenzor...
Meg egyebkent is, en ebben az arban az SGT-P3110-et valasztanam.
Szerintem a 10-esek nagyok es nehezek, de ha ragaszkodsz hozza, akkor inkabb gyujtenek a P5110-re.
Irom ezt ugy, hogy nekem ket kinai cuccosom van. (Egy Aurora II + Gadmei T883)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20624) TOZ válasza hbala (#20616) üzenetére


TOZ
addikt

Azt jelenti, hogy ha cégként veszed. Akkor a vasárlás során megadhatod a kozossegi adoszamot. Ekkor a szlovak afat nem szamoljak fel. Ellenben az adobevallasukban feltuntetik az ugyletet. Ezt a szlovak adohatosag atadja a magyarnak. Neked pedig a kovetkezo bevallasi idoszakban szepen be kell fizetned a netto ar utani magyar AFA-t a magyar adohatosag fele.

(#20625) TOZ válasza taky023 (#20620) üzenetére


TOZ
addikt

Nexus 7?

(#20626) taky023 válasza tvamos (#20623) üzenetére


taky023
tag

Köszi, de a P5110-et már egy kicsit drágának találom. Amúgy nem feltétlenül ragaszkodom a 10-esekhez, csak arra gondoltam, hogy azokon esetleg könnyebb a jegyzetelés.

(#20627) laszlohu válasza FefeeX (#20621) üzenetére


laszlohu
addikt

Azt meg lehet próbálni, hogy sd kártyára rámásolod az alábbi apk- t,
majd manuálisan felteszed a Google playt :

[link]

(#20628) taky023 válasza TOZ (#20625) üzenetére


taky023
tag

Ez már jónak tűnik, de idehaza nem nagyon lehet még kapni ahogy nézem, vagyis jó áron nem nagyon (vagy csak én nem találtam). Egy kis türelem azért még belefér. :)

Akinek van tapasztalata, az meg tudná írni, hogy az ekkora kijelzőkön mennyire lehet kényelmesen gépelni?

(#20629) vamzi válasza taky023 (#20628) üzenetére


vamzi
őstag

Kicsi lesz az a 7" jegyzeteléshez. Habár van 1-2 tantárgyam, amit simán telefonra is letudtam jegyzetelni, de azok 1.0-ás tantárgyak. Szerintem legalább 9,7 kell. Én 10.1-en teljesen stabilan, biztonságosan gépelek 10 ujjal.

(#20630) laszlohu válasza taky023 (#20628) üzenetére


laszlohu
addikt

Vagy venni kell hozzá billentyűzetes tokot.

(#20631) tm5


tm5
tag

Sziasztok,

vettem a tecsóban egy MyAudio 908A tabletet amit úgy hírdetnek, hogy 1GB RAM és 8GB belső tárhely. Na most néztem több tool-lal és mind azt írja, hogy:
RAM: 512 MB
Internal memory: 1GB
SD: 8 GB.
Persze én nem raktam bele SD kártyát a olvasójába. Akkor ezek az adatok így helyesek?
Mi az az internal memory ami nem RAM és nem tárhely?

Amúgy teljesen OK a gép, minden működik, szép a képe és sokáig bírja az akkuja.

Köszi előre is a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#20632) taky023 válasza laszlohu (#20630) üzenetére


taky023
tag

Ami újabb pár ezer Ft, ha nem 28 ezer. :D

A ConCorde 9.7 IPS Plus-on nem olyan kényelmes a jegyzetelés? Vagy a touch szenzorja nem a legjobb talán? Mert árban nem kérdés, hogy megfelelne, a kijelző mérete is kellően nagy, a súlya (646 gramm) is teljesen vállalható.

(#20633) z0d1AK


z0d1AK
veterán

TV tuner androidos tablethez

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20634) Loituma69 válasza taky023 (#20620) üzenetére


Loituma69
őstag

Inkább Myaudio 1016 vagy 916 dcc. 30gb tárhely, tv csatornák és olcsóbb 10.000ft-al!

(#20635) Chaser válasza taky023 (#20628) üzenetére


Chaser
titán

Ha már sokat gépelsz talán inkább egy sub gép, abból is az egyik legjobb, egy lenovo x200. Na azon lehet gépelni, üzemideje is jó, akár ips panelt is rakhatsz bele. Tömege 6 cellás akkuval 1.53kg. Sőt, akár félig tablet is lehet belőle, mert ha ips panelt raksz bele elérhető waacom verziós is. Árban 80k körül már találsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20636) FefeeX válasza laszlohu (#20627) üzenetére


FefeeX
veterán

Köszi, de nem nyert, kiírta, hogy ehhez le kell szedni a marketet. Aztán nekiállna, de nem tudja, azt is kiírja, hogy nem sikerült azt csao. Kicsit olyan, mintha a tableten semmihez nem lenne jogosultságom...

(#20637) hbala válasza TOZ (#20624) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm!

(#20638) laszlohu válasza FefeeX (#20636) üzenetére


laszlohu
addikt

Csinálj egy gyári visszaállítást és lépj be a Google Account-odba ( ez fontos )

(#20639) taky023


taky023
tag

@Loituma69: szimpatikus a specifikációja, megbízható márka?

@Chaser: notim volt eddig is, arról váltanék most tabletre. :)

(#20640) Arménia43 válasza zseko (#20593) üzenetére


Arménia43
csendes tag

A Myaudiohoz lehetett regisztrálni 30 GB ingyen tárhelyet a one.com-on ezt megtettem és próbáltam feltölteni rá filmet a szgépről, de mindig azt írta ki hogy nem létezik.

(#20641) Loituma69 válasza taky023 (#20639) üzenetére


Loituma69
őstag

igen

(#20642) hbala


hbala
aktív tag

Ezt a céget ismeri valaki? Nexus 7 16gb 78.740

[link]

(#20643) pusihusi válasza hbala (#20642) üzenetére


pusihusi
addikt

Nincs raktáron érdeklődjön, ez nekem valahogy nem jön be. :N Ha hirdetek valamit akkor legyen! :K

Üdv. Feri!!

(#20644) hbala válasza pusihusi (#20643) üzenetére


hbala
aktív tag

Még nem kezdődött meg a hivatalos forgalmazás :) A szlovák cégnél is szept. 15-től lesz, azt írták.

(#20645) tjb007 válasza z0d1AK (#20633) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egy újabb igény kielégítve.
Állítólag tudni fogja az MPEG2 -t és MPEG -4 -et is viszont minimum kétmagos SoC kell neki ami tudja a NEON -t (Tegra 2 kapásból kilőve) és az ICS is alap de most már nem fog gondot okozni.
Az árak viszont angol fontban vannak megadva, nem euróban.

(#20646) taky023


taky023
tag

Lehet, hogy várakozok még egy kicsit és beruházok egy Galaxy Tab, vagy Galaxy Tab 2-re. A Samsung azért egy elég ismert és talán megbízható név a piacon, bár kétségtelen, hogy az a 25 ezer Ft árkülönbség elég nagy.

(#20647) Fateys válasza gabesszg (#20539) üzenetére


Fateys
tag

Nekem billentyű és egér is simán működött,vezetékes,usb-st próbáltam,pendrive is működött

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#20648) ZsoAce válasza Vovi1 (#20109) üzenetére


ZsoAce
tag

Dynamix meg is csinálta a custom ram-ot ennek alapján Q8-ra.

(#20649) Vovi1 válasza ZsoAce (#20648) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Talán kipróbálom, most a gyári 4.1-est próbálgatom, kösz, hogy szóltál, még nem néztem a gyári fórumot sem. Minden szépen fut, gyors, egyenletes, nem laggol stb. Viszont felfedeztem egy bug-ot. Az audió lejátszók többségével nem megy, kipróbáltam 4-5 félét egyik rosszabb, mint a másik, még a Google zenejátszója sem megy. Mindent visszaállítottam a setup menűben alapra mégsem jó. Egyedül a Neutron MP jó, az mindent játszik. Lehet, hogy csak nálam veszett össze valamivel, telepítéskor semmit nem töröltem, még a saját beállításokat sem kellett újraírni, átvett minden korábbi adatot.

Ha nem megy a Playról való töltés, hibaüzenettel leáll - kínai gépekre jellemző - már 2x írtam a megoldást [link] Fordítsd a Google-val. A lényeg hogy a beállítások menűben a Play és a Google szolgáltatások keretrendszer (néha máshogyan fordítják) ( alkalmazások, - futó programok- összes-ben található) adatállományát törölni kell, újra felépíti magának az új - európai - beállításokkal.

Kipróbáltam, működik. A síma play felülírás nem jó, kevés.

[ Szerkesztve ]

(#20650) zseko válasza Arménia43 (#20640) üzenetére


zseko
veterán

Jaja, közben visszább is olvastam, meglett hogy ezt írtad már. Szerintem ezeket az online tárhelyeket nem azért találták ki hogy filmet tároljunk rajta.. MP3-at sem lehet minden szolgáltatónál feltölteni, csináltam egy flash playert amivel online lehetett hallgatni egy oldalon néhány zenét, de a legtöbb szolgáltató amint felért a tárhelyre az mp3, már automatikusan törölte is.

HR24.hu

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.