Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) and1ao válasza korcsi (#791) üzenetére


and1ao
őstag

[link] de angol kötelező mellé bár nem mert elég ha csak látod a multimetert. Ha lenne kártyám kimérném én is de szóljatok Abuéknak hogy csinálják meg úgyis olyan nagy fanok. 0hagyu meg nagy tuningmester.

Guild Wars2!

(#802) myckey válasza WaterWawe (#797) üzenetére


myckey
veterán

970-390 kártyákkal partiban van, van ahol jobb, van ahol meg alul marad kicsivel.
Ez lesz jóval jobb, Custom elvileg 390X-980 szintet hoz, valamint át is lépi.
Ez egy középkategóris kártyától teljesen jó.

Azt meg nem is értem, hogy AMD től hogy várhattad, hogy majd ezzel az 1070-80 nak hoz ellenfelet?
Nem igazán értelek.

Lesz neki ellenfél, egy másik Chip személyében.

De hogy ezt már megint mi a facnak írtam be, mikor millió meg egyszer el lett mondva, ki lett vesézve stb....

Face Palm.

(#795) Ren Hoek

Nem jó poén. :)

Teljesen értelmetlen össze vetni az 1070-80 kártyákkal ezt a franckarika Radeont, közel se egy súlycsoport.

:U

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#803) Laja333 válasza and1ao (#788) üzenetére


Laja333
őstag

Én azt vettem ki a rajz szerzőjének írásából, hogy rossz a bekötése a 6 pinnek, a Sense pin jelenleg nem üzemel, ami miatt a VGA nem érzékeli, hogy rá van kötve egy 6 pines tápcsati. Ebből kifolyólag a PCI-e-ből próbálja nyerni a szükséges delejt.
Bár ebből csak azt nem értem, hogy akkor miért nem shut down or operate in a reduced functionality mode. És eleve, hogy kap áramot a tápcsatiból?

(#804) WaterWawe válasza myckey (#802) üzenetére


WaterWawe
őstag

De akinek ez a teljesítmény kellett az már megvette / megvehette, mert akinek van 100k-ja custom 480-ra, annak van 110k-ja is R9 390-re (az esetek nagy többségében).

Tisztába vagyok vele hogy ez egy Tier 3-mas GPU, nem is ezt vártam a 1080 és 1070 ellenfelének. De érdekes hogy arról a bizonyos Vega 11-ről még megint nem tudunk semmit. :(

(#805) Malibutomi válasza WaterWawe (#804) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Valami megsem stimmel az elmeleteddel, mert top seller a nagy boltokban ahol kaphato.

1070/1080 ellenfel elvarasok meg furak hisz elmondta az AMD szamtalanszor hogy 970/390 teljesitmenyu kozepkategorias vga jon.
Az ar meg csak Mo.-n ilyen nagy problema, nem veletlen hogy civilizaltabb helyeken a 200$-os ar nagyot szolt.

[ Szerkesztve ]

(#806) and1ao válasza Laja333 (#803) üzenetére


and1ao
őstag

Pont hogy üzemel.
csak 3 12V és 3 GND-ként nem pedig 2 12V és 2 GND ez multiméterrel kivan mérve, ne kergessetek már ki a világból.de ott a link fent nézd meg.

Guild Wars2!

(#807) myckey válasza WaterWawe (#804) üzenetére


myckey
veterán

Ez így nem jó megközelítés.
Odakinn viszik mint a cukrot, tehát van rá kereslet.

Van lehetőség a Chip ben, ha tényleg hozza a Custom azt amit sejteni lehet, akkor még inkább jó vétel lesz.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#808) Apucy01 válasza Ren Hoek (#795) üzenetére


Apucy01
őstag

Azt hiszem mégsem lesz lukacsos sapphire karim....
megvárom ezt az asust kb a sapphire karival együtt jön kishazánkba.. De sajna a 380 am nem marad meg a bolt ahol vettem azt mondta beszémolja az ujba, ebben csak az a bibi hogy igy nem marad tartalék karim..
Nem baj majd ez is elszál mint a 380 és itt lesek 1 honapig kb ha nem tovább gép nélkül....

57k. akar érte adni a haver a boltban szerintetek jó az? ezt most halál komolyan kérdem..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#809) Ren Hoek válasza Apucy01 (#808) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nézd meg harveraprót árra rendezve. Tippre jó ár. 390/970 megy már 65K-ért lassan.

[ Szerkesztve ]

(#810) nubreed válasza Televan74 (#799) üzenetére


nubreed
veterán

OCUK -ről rendelj. :)

Jut eszembe: Iponnál sincs készleten a ref?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#811) Apucy01 válasza Ren Hoek (#809) üzenetére


Apucy01
őstag

figyelj tólle veszek kb 20 éve mindentt eddig is volt már amit beszámolt, egyszer akart csőbehúzni csak..

ez a kari is tőlle van meg amelyik el szált az is, azért van erre 4 év gari mert ajándék 1 évet kaptam a garis 6 hetes várakozás miatt.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#812) CsonkaImo válasza nubreed (#810) üzenetére


CsonkaImo
addikt

De, Asus van.

(#813) menpee válasza WaterWawe (#804) üzenetére


menpee
aktív tag

" akinek van 100k-ja custom 480-ra, annak van 110k-ja is R9 390-re"

Lenne, de a 390 többet fogyaszt. Mini-itx konfignál erre is kellett figyelnem eddig.
Kis nyákos 970-et vehettem volna, de annak meg a VRM-en spóroltak és fütyült. Plusz márkahű maradok az AMD-hez, mivel nálam még semmi probléma nem volt a termékeikkel.

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#814) seniman válasza menpee (#813) üzenetére


seniman
addikt

Ilyen esetekre van a Nano :K Mini 970 egy hulladék,potyognak,mint a legyek.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#815) Ren Hoek válasza seniman (#814) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha nem lenne olyannyira túlárazva a Nano... 110-120Kt adnék is érte :)

(#816) Televan74 válasza nubreed (#810) üzenetére


Televan74
nagyúr

De van 102k -ért ASUS. De én a hardveraprós colegánál rendeltem Sapphire -t.Állítólag jövő héten meg lesz.Csak kibírom,szeptemberig vele.Aztán jöhet szülinapomra a Nitro. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#817) nubreed válasza Televan74 (#816) üzenetére


nubreed
veterán

Ja értem. Hát akkor remélem tényleg meg lesz. Minden tapasztalat jól jön, szóval biztos mindenki szívesen veszi, ha megosztod velünk majd. :) Én mindenképp kivárom a Nitrot, esetleg Asus Strix vagy PC Devil. Aztán majd akkor döntök, hogy érdemes lesz a Sapphire 290 Vapor-x ről váltani, a kevesebb fogyasztás nem minden, annál többet kell, hogy tudjon, hogy meggyőzzön.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#818) myckey válasza nubreed (#817) üzenetére


myckey
veterán

Jön az MSI valamint az XFX megoldása is, volt már róluk info asszem.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#819) nubreed válasza myckey (#818) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom, az XFX még érdekel is, az MSI kevésbé. Ez az én saram, tudom, nem kell megmagyarázni, valahogy viszolygok az MSI és Giga videokariktól.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#820) Televan74 válasza nubreed (#817) üzenetére


Televan74
nagyúr

Jó kis vapor-x! Jó pár darab járt nálam,főleg a 290 -ből. Maga lenne a mennyország,RX480 kártya vapor hűtéssel. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#821) Ren Hoek válasza myckey (#818) üzenetére


Ren Hoek
veterán

MSI-re leszek kíváncsi. Volt 270X-em és imádtam. Alig volt hangja. Alapjáraton ment a vemti terhelés alatt is. Kb most ugyan ezt TDP-t kell hűteni. Bár ha 200 Watt fölé kúszik...

Lehet maradok MSI-nél.

[ Szerkesztve ]

(#822) #20844032 válasza #20844032 (#800) üzenetére


#20844032
törölt tag

Na az a faramuci helyzet állt elő, hogy a kártya előbb érkezett meg, mint a customhűrő (pedig azthittem napokig-hetekig fogom nézegetni a hűtőt a fiókban, de a Merlinhardver eszetlenül gyors volt), szal a nulladikpercbenlecserélem projekt megdőlt: beraktam a refhűtővel. Hőmérsékletekben nem túl acélos (82-84 fok firestrike alatt), de ez a refhűrő amúgy meglepően halk. Tuningra nyilvánvalóan alkalmatlan, de én alapvetően csak a hang miatt cserélem a hűtést, a tuning nem érdekel, de így most a refet hallva jó lett volna ez így is bőven. Persze már megérkezett az üzletbe az accerelo mono plus, szal mindenképp felteszem már rá, de az igazság az, hogy kevéssé indokolt.

(#823) myckey válasza Ren Hoek (#821) üzenetére


myckey
veterán

Jó lenne, ha eben a hónapban a többi gyártó is megmutatná magát, érdemben.

Nekem ez az ASUS 3 ventis megoldása, kicsit otrombának hat, de ettől még másnak biztos tetszik.

Mondjuk személy szerint a Sapphire "tésztaszűrővel" nekem nincs esztétikai problémám, sőt a backplate különösen pofás, és egyébként is azt látja a júzer, meg az oldalát, de az is szépre sikeredett.

MSI is pazar.

XFX és a Powercolor mintha puritánabb lenne, bár arról még igazán jó képet nem kaptunk.

De őszintén szólva, lehet akármilyen ocsmány, ha praktikus és minőségi darabok lesznek. Számomra. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#824) M@rdel válasza #20844032 (#822) üzenetére


M@rdel
őstag

Akkor már írhatod is a teszt eredményeidet! :K

(#825) Laja333 válasza myckey (#823) üzenetére


Laja333
őstag

"Mondjuk személy szerint a Sapphire "tésztaszűrővel" nekem nincs esztétikai problémám, sőt a backplate különösen pofás"

Nekem az eddigi leakek alapján a Sapphire megoldása tetszik a legjobban, nagyon bejön ez a letisztult design. Max ha már nem használom, tudok vele tésztát szűrni is.

(#826) #20844032 válasza M@rdel (#824) üzenetére


#20844032
törölt tag

12061 volt a graphics score firestrikeban, a teljes pontszám irreleváns, mert alapon fut a proci (láma ökör módon amikor kikerült az előző kártya, biosban le volt tiltva az igp, ittmaradtam vga nélkül, és csak biostörléssel tudtam visszakapcsolni az igp-t, és nem voltak lementve a profilok :(( ). Ha lesz időm visszacibálom a procit, és mérek egy rendeset.

(#827) carl18


carl18
addikt

Üdv! :) Érdeklődnék RX 470-ről tudni mikor lesz forgalomba és mikor áll be az ára? :)
Mennyivel lesz jobb mint a jelenlegi Palit GTX 660TI Jetstream kártyám? Lehet gondolkozok a cserén, haverom megveszi a héten az enyémet 34E-be :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#828) Apucy01 válasza Laja333 (#825) üzenetére


Apucy01
őstag

LOL :DD :DD
De tuti hogy használni fogod sokáig remélem :)
én sem azért veszek asust mert ASUS hanem mert jobban tetszik bár lehet rá faragok vele..

Moby

és az előző vga hoz képest igy alapon mi a véleményed róla?
valami fogósabb játékot néztél már vele?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#829) Apucy01


Apucy01
őstag

Moby

8 gigás a 4 gigás?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#830) #20844032 válasza Apucy01 (#828) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ezt ettől pontosabban kellene definiálni, mert az elmúlt egy évben konkrétan ebben a konfigban megfordult 2 féle 960, egy 950, 5db. 970, és egy 390 :DDD

(#831) Apucy01 válasza #20844032 (#830) üzenetére


Apucy01
őstag

mondjuk ezzel crysis 3 :DD

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#832) füles_ válasza #20844032 (#800) üzenetére


füles_
őstag

Grat a kártyához :D
Azért egy Full HD-s,maxos Valley-t dobsz nekünk nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#833) #85552128


#85552128
törölt tag

TPU-nak is sikerült a 4 -> 8-as BIOS flash: [link]
Az új atiflasht is kitették...

(#834) korcsi válasza and1ao (#806) üzenetére


korcsi
veterán

Megnéztem a video releváns ( meg amire volt időm) részét:
Szerintem az, hogy a 6 pines csatin 3-3 táp és gnd van nem probléma, hiszen a kártya így van kialakítva, ezt tekintetbe véve alakították gondolom a kapcsolást. PCIe konnektorok.

A GPU fázisok egy része megy 6 pinesről a többi a PCIe-ről, AMD-nek sikerült megfelezni a terhelést.
Hogy ezt hogy tudják javítani azt nem tudom.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#835) Sanyi19 válasza #20844032 (#822) üzenetére


Sanyi19
őstag

Szia. GTA 5-öt nem próbáltad még véletlen vele? Az érdekelne, hogy 4x MSAA-val jól fut-e.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#836) menpee válasza seniman (#814) üzenetére


menpee
aktív tag

Igen, az lett volna a Nagy Ő :B
De sajnos csak olyan kocagémer vagyok, mindig középkategóriás kártyát vetttem és a Nano-ra sem tudtam magam rábeszélni. A 480 bőven elég lesz az 5 éves fejlesztési ciklusomnak.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#837) myckey válasza Sanyi19 (#835) üzenetére


myckey
veterán

GTA5 alapból gázos, akadozik, sajnos . :(

menpee

Neked is 5 évente jön meg?

Én is hasonló cipőben járok .

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#838) Apucy01 válasza myckey (#837) üzenetére


Apucy01
őstag

lol

nekem 8 évet késett legutóbb... :D :D

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#839) myckey válasza Apucy01 (#838) üzenetére


myckey
veterán

Kellemetlen, biztos nagyon rossz volt :DD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#840) Apucy01 válasza myckey (#839) üzenetére


Apucy01
őstag

az.. 8 évig húzta a phenom 1 9600be és 7 évig egy hd 3870 es kari :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#841) and1ao válasza korcsi (#834) üzenetére


and1ao
őstag

Ez két dolog miatt érdekes a 6 pin. ez nem egy szabványos 6 pines csati így, ez így egy 8 pines csati amin lazán átmegy 200W hanem több ha kell minden gond nélkül. 6 pines csati 75W-ra vannak kialakítva.
És feleslegesen húzzák a PCI-ből az anyagot mert ebből a mókolt 6 pinből egy csordát ellehet etetni. És PCI húzás vezethet meghibásodáshoz MB téren.
És ugye az AMD-nek sikerült megcsinálnia hogy többet fogyaszt a kártya mint a 150W amit egyrészt TDP keretnek megadtak másrész elbír a 6 pines + a PCI együtt.
Ezt nagyon nagyon lesarkítottam de lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#842) M@rdel válasza #20844032 (#826) üzenetére


M@rdel
őstag

9100 graphics score volt a legjobb eredményem a 380 -l.
Ha ez annak az utóda, akkor csak van egy "kis" fejlődés! :D

Várjuk a tapasztalatokat!

(#843) korcsi válasza and1ao (#841) üzenetére


korcsi
veterán

Lehet szabványos a hat pines csati. Mit ír a szabvány a középső pinre: sense, de közben a terhelhetőségnél ugyanúgy számolnak vele. Ráadásul a 8 pinesnél ugyanúgy három 12V-os csatlakozó pont van mint a hat pinesnél csak kétszer akkora áramot szabványosítottak rajta, ami még mindig majdnem csak a fele a csatlakozó terhelhetőségének. Az Amd most kicsit elbaltázta a kialakítást a pcie túlzott terhelése miatt, kérdés lehet e ezt szoftveresen korrigálni, teljesítmény csökkenés nélkül. Nem mára igérték a javítást?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#844) and1ao válasza korcsi (#843) üzenetére


and1ao
őstag

Teljesen igazad van :R
Bár még inkább nem értem miért kellett PCI-t leterhelni meg hogy mit panaszkodik mindenki.12V or not connected.
Szoftveresen javítani valamennyit lehet rajta power controllal de nem hiszem hogy meglehet szüntetni ehhez viszont tényleg nem értek mármint a driverekhez.
Az viszont teljesen biztos hogy hardveresen borzalmasan egyszerű javítani ,ilyen homework dolog.

Guild Wars2!

(#845) #20844032 válasza füles_ (#832) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem vagyok nagy szintetikteszter, Ez lett.

Sanyi19: GTAV-m nekem csak xbox one-ra van :D

Amúgy korábban írtam, hogy rendeltem hozzá accelero mono plust, és nem tuningolok, csak a hangja miatt. És hogy egy nappal előbb jött meg a kártya. Nos, jelen állás szerint az accelero a dobozában marad. Én extra érzékeny egyúttal extra problémás ügyfél vagyok a zajos gépek tekintetében(ps4 topikban erről tudnak mesélni:D). Nem nagyon világos miket írkáltak a tesztekben. Ebszolájte nem hangos a ref hűző. Sőt. Rengeteg különböző vgam volt (és lesz), pontosan tudom milyen egy hangos hűtés. Na ez nem az. Nem túl jó hatásfokú, tuningolni ez nem jó, de aki nem akarja húzni, annak bőven jó lehet ez is. Egyelőre azon az állásponton vagyok, hogy nem megy fel az accelero mono plust. Most valami ellenörzőprogira várok, ami megmondja milyen ramok vannak rajta, és már repül is bele a nyolcgigás bios.

[ Szerkesztve ]

(#846) and1ao válasza #20844032 (#845) üzenetére


and1ao
őstag

Unigine szutykokhoz mindenképp kell a CPU-t húzni.
Egy fire strikeot küldj rá, Nem szóltam vak vagyok már ilyenkor
Bocsánat :R

Alulfeszelheted egyébként és sokat javulsz hangba és hőfokba, meg fogyasztásba is, ha egy kicsit foglalkozol vele.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#847) #20844032 válasza and1ao (#846) üzenetére


#20844032
törölt tag

#826

(#848) #20844032 válasza and1ao (#846) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ilyen kétkattintásos ostobamódon felpöcköltem a procit 4.2-re, csak hogy valami eredmény legyen (sok értelme nem volt). Ez lett firestrikeban.
Az alulfeszelést majd megnézem, de annyira semmi gond nincs ennek a hangjával, hogy firestrike alatt bele kellett néznem a gépbe, hogy ez tényleg egy amd-e :D

[ Szerkesztve ]

(#849) and1ao válasza #20844032 (#848) üzenetére


and1ao
őstag

Az eredmény szép 12k-t hasít az rendben van (7950-em limitre húzva ment ~8k-t nem emlékszem pontosan)

Engem nagyon meglep hogy ilyen jó véleménnyel vagy a hangjáról, Főleg hő meg fogyasztás miatt jó az alulfesz, de ezekkel együtt jön a hang is :P

Guild Wars2!

(#850) #20844032 válasza and1ao (#849) üzenetére


#20844032
törölt tag

Engem is. Egy csepp bizalmam nem volt. Ahogy visszaigazolták a megrendelésem a kártyára, toltam is másik boltban a rendelés a mono plusra. Felesleges volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.