Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) dergander válasza #45185024 (#1848) üzenetére


dergander
addikt

Erről lehet tudni milyen boost órajele van?

Ne szórakozzon már a Giga sem...nemtudják még mindig milyen órajelen megy a kártyájuk? OMG

[ Szerkesztve ]

(#1852) Yutani válasza #45185024 (#1846) üzenetére


Yutani
nagyúr

Asszem nekem tökéletes lesz a 4GB-os Nitro+ olyan 82k-ért, ha ideér MO-ra.

#tarcsad

(#1853) Harley quinn válasza Laja333 (#1841) üzenetére


Harley quinn
tag

Az szép és jön a kérdés mennyire fogja vissza a gpu-t a memória? Hogy ennyire gyorsul.

(#1854) Tom5 válasza #45185024 (#1848) üzenetére


Tom5
addikt

Szép! :C

(#1855) Laja333


Laja333
őstag

Tettek fel egy érdekes "leak" tesztet Nitro-ról. Meg igaz is lehet.

[link]

(#1856) aragorn1000 válasza Laja333 (#1855) üzenetére


aragorn1000
csendes tag

Hát igen. És még itt egyesek azt szajkózták, hogy nem lehet 1400-re sem felhúzni a kártyát.

(#1857) stratova válasza Laja333 (#1855) üzenetére


stratova
veterán

Nem értem miért nem lehetett volna a színeket névhez rendelni a grafikonon, sokkal gyorsabban átlátná az ember (ez nyilván nem neked, hanem a készítőnek szólna). Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1858) gbors válasza Laja333 (#1855) üzenetére


gbors
nagyúr

Furcsák ezek a tesztek. Ha a referenciakártya tényleg 1200MHz-en futott, akkor 1420-ra húzva (18%) hogyan lesz 25-30%-kal gyorsabb?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1859) Laja333 válasza gbors (#1858) üzenetére


Laja333
őstag

Witcherben 1175-ön járt hardware.fr szerint. (Vagy az volt a max?)
Ahhoz képest az 1420 már 20% OC. Ha az 1175 csak max érték volt, de közben be-beesett akkor szerintem reális ha fixen 1420-an már 24%-al gyorsabb.

Viszont a GTA5-öt én sem értem... :DDD Ott elvileg 1250-en járt a ref. Ehhez képest a Nitro 1342-n már 20%-al jobb. :U

[ Szerkesztve ]

(#1860) #Morcosmedve válasza Laja333 (#1859) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

K.böző driver verziók nem szólnak bele? Meg aztán lehet le és felboostolt valamelyik, erről sem tudni sokat.

Szerk.: tényleg, memória OC.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1861) Dolpa válasza Laja333 (#1859) üzenetére


Dolpa
tag

Gondolom azért, mert a memóriát is húzták és már több helyről volt info, hogy +10% GPU +10% MEM OC és lesz ettől +15% gyorsulás. :D

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#1862) Laja333 válasza #Morcosmedve (#1860) üzenetére


Laja333
őstag

Ugyancsak Hardware.fr-en van táblázat normál, Uber és OC eredményekre. Ott is az látszik, hogy GTA5-nél egy 4%-os OC hozott majdnem 10%-ot. Meg ugye a Power Limit... Ha a Custom nem ütközik bele, akkor elképzelhető ekkora boost az eredményekben.

(#1861) Dolpa
Valóban, ők is húzták a memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#1863) csabi0805 válasza Yutani (#1852) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Hát az a kérdés hogy mikor ér ide.
Lehet majd csak ősszel ha így haladunk. :U

(#1864) nubreed válasza #45185024 (#1846) üzenetére


nubreed
veterán

"itthon egyszer majd giga lehet a sikeres a szürkegazdaság miatt."

Ez mit akar jelenteni? A Sapphire szerintem toronymagasan a legnépszerűbb ATI/AMD márka itthon.

Ezt a szürkegazdaságot meg felejtsük már el, könnyű mindenre ráfogni, hogy hát ez meg az a cucc biztos szürkegazdaságból van. Ha így lenne akkor a számtech boltok 90%-a már rég lehúzhatta volna a rolót.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1865) gbors válasza Laja333 (#1862) üzenetére


gbors
nagyúr

A normál 1250-es órajelhez képest az OC +5% volt, emellett volt +10% mem OC - ebből is elég nehezen jön ki a +10% FPS, de legalább nem a fantázia világában járunk, mert 1-2% elcsúszhat a mérési bizonytalanságon.

Viszont mindkét domainben 10% OC nem hozhat több javulást 10%-nál, csak egészen szélsőséges esetekben.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1866) Zeratul válasza gbors (#1865) üzenetére


Zeratul
addikt

A TDP limit keret kitolást se felejtsd ki, mert a túlfeszelt gpu nem képes tartósan a boost frekvencián futni. Nem véletlen hogy a legtöbb példány csak az undervoltage-tól is gyorsul.

[ Szerkesztve ]

(#1867) #Morcosmedve válasza Zeratul (#1866) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen-igen. Én is valahol itt látom a dolgot. Fesz/TDP miatti órajel tartás, e mellé a GPU/Mem órajele (tuningja), plusz a hűtés, hiszen a hűvösebbet minden GPU/VRM szereti és ide tolom a VRM minőségét...végül a Driver és a játék verzió.

Ezért ezek a tesztek nem adnak releváns eredményt... Látni kéne egy grafikont, hogy tartotta a az 1350-et a 8500-at és semmi se ment 65 fok fölé. Illetve legalább a driver verziót.

© asszongya'hogy

(#1868) gbors válasza Zeratul (#1866) üzenetére


gbors
nagyúr

Én nem felejtem el, viszont a tesztek készítői elfelejtik :) Eddig csak az nVidiánál volt kritikus a körülmények dokumentálása, most már az AMD-nél is az lesz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1869) Ren Hoek válasza aragorn1000 (#1856) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én is tudok szép színes csíkokat fotosoppolni ám... Majd ha egy Guru3D, TPU stb hozza ki, ráadásul nem egy kártyánál... chip lotto, hallottál erről? Lehet ha szerencséd lesz, megy 1450-et, ha nincs, akkor meg összefossa magát 1350-en.

Ne legyen igazam, de én egész idáig naív bociszemekkel nyaltam be a rumorokat a 480-ról, aztán a 99%-a fasság volt.

(#1870) #45185024 válasza gbors (#1865) üzenetére


#45185024
törölt tag

Lehet hogy valaki a húzásokat az alap órajelre számolja ami meg 1120.
De pont ezt mondtam előtte az Ipon cikke szerint
GPU-t 7,5%-kal, a memóriát 12,5-tel, az átlagos gyorsulás mégis majdnem 14% lett
Ha itt lehet picit húzni még az hatványosan jelenik meg teljesítményben.
Eddigi szériákban ennyire nem lehetett memórát húzni!

[ Szerkesztve ]

(#1871) -Solt- válasza nubreed (#1864) üzenetére


-Solt-
veterán

Amikor a bruttó magyar árat elosztod a nettó dollár árral és kevesebb a végeredmény mint a dollár árfolyam, akkor azért ott merülnek fel kérdőjelek!

www.smart-bus.hu

(#1872) Yutani válasza Ren Hoek (#1869) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kíváncsi lennék, mit az, amit benyeltél a sok baromságból. Én nem ültem fel semminek, így nem volt csalódás a 480 alapértelmezett teljesítménye. Sőt, még szimpatikus is, hogy a 380-nál 50-60%-kal jobb tud lenni. Mindezt alapértelmezett órajelekkel.

Engem nem érdekel a tuning, és nem is értem azokat az embereket, akik egy 200 dolláros kártyából akarják kituningolni a 350 dolláros kártya teljesítményét. Önámítás az egész, utána meg pofára esés és nyivákolás a vége. 8Ez nem neked szól, hanem úgy általában, az önjelölt OC huszároknak.)

#tarcsad

(#1873) #Morcosmedve válasza -Solt- (#1871) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen :DD

© asszongya'hogy

(#1874) Petykemano válasza Yutani (#1872) üzenetére


Petykemano
veterán

Mennyibe kerülne egy olyan tuningos OC Rx 480, ami hozná a Fury teljesítményét?
Oda akarok kilyukadni - csak nem számoltam ki - hogy el lehetne érni a Fury teljesítményt, de akkor az ára és a fogyasztása is közel ugyanott lenne, nem?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1875) Tom5 válasza Yutani (#1872) üzenetére


Tom5
addikt

Én szeretek minden -tuningolható- cuccomból egy kis pluszt kihozni. Megnézem mi a max és az alá kicsivel -ésszerű határokon belül- belövöm az adott cuccot. Procinál van egy Oc és egy alulfeszelt állapot is. Bár a skylake annyira nem fogyaszt sokat, hogy már szinte vissza sem kapcsolom alulfeszelt módba....

(#1876) Yutani válasza Petykemano (#1874) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Fury X kb. 30%-ra van a 480-tól. Ehhez kellene egy 1.650 MHz core és 10.400 MHz memória frekvencia. Ez egyrészt elérhetetlen, másrészt ha meg is lenne, valószínűleg óriási fogyasztással csak.

#tarcsad

(#1877) sutyi^ válasza aragorn1000 (#1856) üzenetére


sutyi^
senior tag

Tartja volt a mondás, hogy egy fecske nem csinál nyarat. :U

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1878) gbors válasza #45185024 (#1870) üzenetére


gbors
nagyúr

Abból még nagyobb zöldség lesz, ha 1120-as alapra emel 10%-ot (-> 1232). Az idézett teszt egyedül azt mutatja meg, hogy a valódi OC lehetőségeket csak akkor lehet megállapítani, ha pontosan tudod, mi az alap.

Ha az átlagos gyorsulás 14%, akkor a 12.5%-os mem OC miatt a core clock átlagosan 1200 alatt ment a baseline tesztben. A fizika makacs dolog :)

(#1872) Yutani: pedig tök jó volt anno 100 USD-s szinteket ugrani OC-val :) A gond sokkal inkább az, hogy ez egy lehetőség, egyesek meg elvárásként támasztják, és puffognak, ha egy hardver nem hozza.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1879) #45185024


#45185024
törölt tag

POWERCOLOR RED DEVIL RX 480 8GB GDDR5: 269 USD, available July 29th
6 + 1 multi-fázis, ahol minden fázis 25W 22.5W helyett
Na ez már kép !!!

[ Szerkesztve ]

(#1880) stratova válasza #45185024 (#1879) üzenetére


stratova
veterán

Hmm azt gondoltam 6+2 lesz a VRM, kicsit kár a 6+1-ért. Bár ha a ref. 6+1-gyel bírta, itt is és Ip@n-nál is az eff. 9 GHz-et talán jellemző lesz ez az szintű OC rá.

(#1881) olymind1


olymind1
senior tag

Érdekes azért, vagy inkább szerencsés, hogy a HD 7850 2 GB megjelenéskor 250 dollár volt, az RX 270 4 GB 150 dollár lesz:

7850 -> RX 270
ram: 2GB -> 4 gb
shaders: 1024-> 2048
gpu: 860 -> 1100 (?) mhz
mem: 1200 mhz -> 1750 mhz

Nem rossz fejlődés ez pár év alatt, mindezt 100 dollárért olcsóbban, és pár optimalizációval meg újabb feature-ökkel.

Ha nem vezetnek be valami hardveres vagy biosos limitációt, akkor ebből egy egész jó kis kártya lesz viszonylag olcsón az elkövetkező pár évre, főleg a húzni is lehet majd, arányosan jobban mint a 480-at.

Remélhetőleg.

Már csak egy Sapphire dualslot-os 2 ventis olcsó kiadás kellene belőle.

[ Szerkesztve ]

(#1882) and1ao válasza stratova (#1880) üzenetére


and1ao
őstag

A Ref PCB-je nagyon rendbe volt nem az volt ref hátránya mert a FET a világ minden tunningját elbírná a refen is.ugyanazok a FETEK mentek fel rá mint a 290x lightingra pl.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1883) Apucy01 válasza #45185024 (#1879) üzenetére


Apucy01
őstag

Szerinted lehet majd itthon kapni POWERCOLOR RED DEVIL t normális boltban? vagy csak külföldön lesz és itthon a szokásos gyártók termékei kissé túlárazva?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1884) #45185024 válasza stratova (#1880) üzenetére


#45185024
törölt tag

ugyanannyi mint a refen (6+1) de megemelték 25 wattra a fázist, asuson is asszem ilyen jobb fázisok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#1885) HSM válasza and1ao (#1882) üzenetére


HSM
félisten

"a refen is.ugyanazok a FETEK mentek fel rá mint a 290x lightingra pl."
Hát, nem éppen... :D

(#1865) gbors: Szerintem is TDP/hőfok korlátok játszhatnak, amiket kitolnak a tuning kártyákon. :K
Mivel ez a modern architektúra már iszonyat gyorsan tud variálni az órajellel, nehéz rendesen mérni.

Ezért is írtam anno, hogy érdemes a custom kártyák tesztjeit megvárni, és abból leszűrni, mit fognak tudni.

[ Szerkesztve ]

(#1886) #Morcosmedve válasza and1ao (#1882) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kérek erről egy összehasonlító képet, mert kb. kizárt.

© asszongya'hogy

(#1887) Petykemano válasza Yutani (#1876) üzenetére


Petykemano
veterán

De az Rx480 csak a memória órajelének emelésére is nagyon jól reagál. Ha mondjuk egy 10ghz-es memóriából indlunk ki (+25% órajel), abból 10-12%-os teljesítményemelkedés lehet, hogy lenne. Ami azt jelenti, hogy az órajelen máris nem 30%-ot kellene emelni, hanem csak 1,3/1,1 = 18%-ot, feltéve, hogy a magasabb memória órajel mellett már lineárisan skálázódik, amit biztos nem tesz, de mondjuk ha 75%-kal skálázódik akkor 24%-os órajel emelés elég lenne.
Nem azt mondom, hogy kivitelezhető. De ha valahogy valaki mégis megcsinálná, akkor az ára is és a fogyasztása is pont annyi lenne, mint a Fury-é. Nem?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1888) Yutani válasza Petykemano (#1887) üzenetére


Yutani
nagyúr

Majd meglátjuk, ha itt lesznek a custom verziók. Addig lehet álmodozni... :)

Egyébként abban egyetértünk gondolom, hogy a P10 GPU ki van facsarva gyárilag, ezért nincs OC headroom. Ennek 1100 MHz körül kellett volna megjelenni moderált Vcore-ral és fogyasztással, de az nem lett volna elég a GTX 1060 ellen.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1889) MongolZ válasza gbors (#1858) üzenetére


MongolZ
addikt

TDP kitolása.

Sokan írják, hogy ~5% OC a 480-on 10-15% teljesítménytöbbletet hoz. Ezzel szemben az 1060 nagyon antituning, mert hiába lesz 2100 MHz, messze nem gyorsul annyit, amennyit a frekvencia alapján kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1890) and1ao válasza #Morcosmedve (#1886) üzenetére


and1ao
őstag

+ (#1885) HSM Bocs igaz is én kevertem össze 6811-el ami a Fury-X (290x fury-x whatever man). van az tudott 66A high side. a low side meg tud 100A ez egy 150W kártyán. more than enought. egy hagyányival rosszabb mint ami a Fury-n van. de még mindig sokkal jobb bármelyik NV-n mostanság.
Látok belőlük eleget nem fogom mindet megjegyezni.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1891) korcsi válasza and1ao (#1882) üzenetére


korcsi
veterán

A 290x lighting az DirectFet-es a a ref RX 480 meg nem.
Látom sokaknak szúrta a szemét.

22,5W vs 25W fázisonként, mekkora marketing bullshit :D

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1892) dergander


dergander
addikt

A 480ba több feldolgozó van mint az 1060ba... Nem lehet esetleg hogy az órajel emelés több cu-nál jobban kijön mint kevés stream-el?

(#1893) and1ao válasza korcsi (#1891) üzenetére


and1ao
őstag

Már javítottam közbe, de mindegy is egyébként úgyis belém lesz rúgva.

Hát az tényleg nem más mint marketing.... azt ugye tudjuk hogy hőmérséklettől is függnek itt a dolgok.
Egyébként meg elvileg lesz 480 Lightning majd azon ott lesz a csili villi DirectFet.

Guild Wars2!

(#1894) olymind1 válasza dergander (#1892) üzenetére


olymind1
senior tag

Logika azt diktálja, igen.

Mint a 2-4 magos procik esetén, 2 magosoknál is többet kellett emelni az órajelen, hogy egyenértékű legyen egy 4 magossal, 4 magosnál alacsony tuning is szembetűnőbb, persze csak ha megfelelően ki van dolgozva a párhuzamosítás, legalábbis elviekben.

Lehet az async előnye is több feldogozó esetén jobban kijön :F

(#1895) korcsi válasza and1ao (#1893) üzenetére


korcsi
veterán

Bocsi, jogos, mindenki tévedhet.

XFX RX 480 Black Edition-on is ott a DirectFet-es VRM

Én azért "szeretem" a DirecFet-es VRM-et mert kialakításából fakadóan könnyebben hűthető mint mondjuk egy DRMOS-os aminek viszont jobb a hatásfoka, tehát kisebb teljesítményt kell elvezetni róla, de akkor is, mit lehet hűteni egy műanyag tokozáson?

(#1892) dergander: Az órajel emelés arányosan jön ki, mindegy hogy 1 vagy ezer végrehajtód van, a 10%-os órajel növekedés 10%-os elméleti számítási teljesítmény növekedést fog eredményezni.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1896) Petykemano válasza Yutani (#1888) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, egyetértünk.
Nem álmodozom, épp ellenkezőleg, arra próbálok rámutatni/rákérdezni, ha megvalósítható lenne, akkor sem lenne semmi értelme.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1897) gbors válasza HSM (#1885) üzenetére


gbors
nagyúr

Az utolsó mondattal értek egyet - csak állandón felbukkan valaki a magic eredményekkel :) Szerintem egy normális hűtésű custom kártyára lesz szükség, totál mindegy, milyen órajelen - különösen, ha tényleg jelentős hatású a memória tuningja, mert az out-of-the-box aligha lesz nagyon meghúzva.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1898) HSM válasza gbors (#1897) üzenetére


HSM
félisten

Úgy úgy. :K Legyen rajta jó hűtés, jó BIOS, és normális VRM. A többi meg majd jön magától. :DD

(#1899) and1ao válasza korcsi (#1895) üzenetére


and1ao
őstag

Ebben biztosan egyet értünk :R
Igen láttam már az XFX-et és nekem eddig magasan az a kedvencem.
Azért hoztam a lightningot mert azzal kevertem össze

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1900) Yutani válasza gbors (#1897) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ehhez a custom verziók esetében is hűtött memóriára lesz szükség, de talán az megvan ezeknél a kártyáknál.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.