Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) MongolZ válasza Ezüstpenge (#1647) üzenetére


MongolZ
addikt

Az a proci gyári értékekhez képest magas frekin jár, sok játéknál bőven elég lesz egy RX 480 szintű kártyának. Persze lesznek olyanok, ahol masszív CPU limit lesz, de bőven lesz olyan is, ahol GPU limit.
Az i3 6100 egy nagyon jó proci.

(#1652) VirsLee válasza Ren Hoek (#1648) üzenetére


VirsLee
őstag

Ha amúgy is cserélnéd valami komolyabbra, akkor nyelj egy nagyot és bírj ki még pár hónapot a 970-nel :) Vagy azt már eladtad?

(#1653) Ren Hoek válasza VirsLee (#1652) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Eladtam pár hete még jó áron azért... abban reménykedve, hogy júli 1 után hamar lesznek customok 1450-1550 MHz körül, jó áron. Sok fake infó volt. Már belátom, elsiettem... ha bukok rajta még 20K-t, és eladom 50K-ért októberben, akkor pont annyit bukok mintha vettem volna egy 480 customot ezen a horror kisker karvalytőkés áron.

Na sebaj, kibírok még pár hónapot IGP-vel :) vagy passz... eljárok futni, gyúrni, komolyzenei koncerteket hallgatok, színházba járok, könyvet olvasok, nőneműekkel találkozok stb - ilyen kis béna kommersz dolgok : D

[ Szerkesztve ]

(#1654) Zeratul válasza Ren Hoek (#1653) üzenetére


Zeratul
addikt

Akkor meg mit sírsz?

(#1655) stratova válasza Ren Hoek (#1653) üzenetére


stratova
veterán

eljárok futni, gyúrni, komolyzenei koncerteket hallgatok, színházba járok, könyvet olvasok, nőneműekkel találkozok stb

Látod milyen jó fej az AMD, csak jót akar neked. :DDD

(#1656) sb válasza oliba (#1610) üzenetére


sb
veterán

Ezt eddig nem is figyeltem. Wtf?
Értem, hogy a gyári TDP a gyári órajelet is megfogja ill., hogy volt feszemelés, de ez akkor is durva.
+100W, vagyis +66% fogyasztás?

(#1657) Remus389 válasza stratova (#1655) üzenetére


Remus389
veterán

+1 :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1658) stratova válasza sb (#1656) üzenetére


stratova
veterán

A RAM is kapott egy szép OC-t (no pl GTX 1070-en még magasabb órajelet csiholtak ki MSI-ből de ott a VRAM-nak 2 fázis a GPU-nak 8 dukált VRM részről, a ref. RX 480-on pedig emlékeim szerint 6+1 a felállás, egyes kártyákon 4+2 másokon 6+2 lesz).
Bár tényleg kiugró a fogyasztásnövekedés, de ugye alapesetben a normál órajel 1120 MHz s a boost 1266 MHz ezt emelték fix 1365-re ami majdnem 22% OC az alahoz képest. Hasonló emelést az R9 290 kapott PH-n [947 -> 1120 ~18%]. Azt sem lenne rossz látni mennyit eszik über módban, amikor ált. tartja az 1266 MHz-et.

Ha tápos lesz a VRM valószínűleg magasabb órajelet vagy és alacsonyabb feszültséget lehet elérni ugyanolyan minőségű GPU esetén.

[ Szerkesztve ]

(#1659) Laja333


Laja333
őstag

Úgy néz ki a Nitro+ lesz 1346 Mhz-el, a sima Nitro pedig 1306-al.
A sima Nitro még nem előrendelhető, az lesz 249 Font és nem a Nitro+
Szóval még jól jártam, hogy előrendeltem, mert a Nitro+ ára kicsit magasabb lesz.

Viszon lesz ~210 Fontért 4GB-os Nitro is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1660) Ren Hoek válasza Zeratul (#1654) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem sírok, de azért a találgatósban is eléggé csúnyán lelett írva a 970, hogy milyen szar, meg pillanatok alatt 50K-t se fog érni...(jópáran eladtuk ...) aztán kijött a 480, pár DX12 és Vulkanon kívül alig jobb valamivel, fogyasztási tippek meg abszolút nem jöttek be. (Tudom NEM a 970 leváltására jött...de már elmagyaráztam a logikát a váltásban) Tuningolva valószínűleg többet fog zabálni, ha nem ugyan annyit, mint a 970 Custom OC - csak ez 14 nm-en.

Szóval erősen overhype volt azért...my bad.

Ettől függetlenül jó lesz a 480 nekem, csak jöjjenek már a custom tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#1661) Zeratul válasza Ren Hoek (#1660) üzenetére


Zeratul
addikt

A 970 elértéktelenedését nem a RX480 okozza hanem a GTX 1070, mert az váltótársa. Logikátlan lenne egy 970/980 közé a R9 390 körüli teljesítményű kártyára cserélni. Sokan azt várták hogy megkapják majd a használt 970 árában legalább 1070 teljesítményét, holott be lett jelentve hogy nem abba szegmensbe érkezik. Az OCre bazírozni meg igen csak kockázatos mert a 1070/1080 tesztek is az mutatják hogy az nV is nagyon kifacsarta chippeket és javarészt a +10%nak is örülni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1662) gothic20 válasza Laja333 (#1659) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szálingóznak a 4Gb-os kárgyák is. 210 font ~ 84k. Az annyira nem vészes. Bár 210 Euro-nak jobban örülnék :D

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1663) Ren Hoek válasza Zeratul (#1661) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mint már említettem, sokunk a DX12/Vulkan/ GPUopen intrinsics hírek alapján nyomta el a 970-ét pl... azért valljuk be nem is alaptalanul. Az NV kivégzi a Maxwelleket, és előbb utóbb senki nem fog szüttyögni a különutas Async történettel. Ha a Quantum Break-et nézzük, akkor nagyon odaveri a 970-et a 480... és Vulkanban sem semmi azért ami történik.

Ilyen alapon még mindig tartom magamat, hogy egy 970 Maxwellt érdemes lehet cserélni, mert a Vega nagyon messze van még és még lehetnek meglepetések.

Amúgy nem értek egyet, sokan a 480 miatt rakták fel

[ Szerkesztve ]

(#1664) sb válasza stratova (#1658) üzenetére


sb
veterán

A ram mondjuk kapott, de azért az +10-20W-nál többet szvsz nem eszik jól meghúzva sem. Mégiscsak az a jóval kisebb fogyasztású komponens, nem a gpu.

A gpu-t meg nem az alaphoz néztem. Nem is érdemes szvsz mert akkor azt jelentené, hogy az alap órajelet bírja a gyári TDP-ből... vagyis a Boost egy nagy kamu 150W-ból.

Akárhogy is, ez így nagyon sok. A legegyszerűbb úgy nézni, hogy mennyik gyorsult a tuningtól, akármi is a gyári default freki/TDP vs a gyárihoz képesti fogyasztásnövekedés. Aránytalan nagyon.

(#1665) Harley quinn válasza Ren Hoek (#1663) üzenetére


Harley quinn
tag

Ugyebár most megyen a sírás hogy jaj el adtam a 970-t és nem tudsz mire értelmesen váltani igazad van dx11 ben -5% +5% ra van a 480, de doom ban már +20% most az előnye és ez a jövőben egyre nyilvánvalóbb lesz. Tudom azt vártad hogy meg veri a Fury-t ez nem jött össze de 980 sikerült es van hol még 980ti közelében van azért a pénzért nem rossz.+ A ha nézuk hogy a Fury vulkán alatt jobban teljesít mint a gtx1070 akkor a Vega valami hasonlót fog hozni.

[ Szerkesztve ]

(#1666) Peace válasza FollowTheORI (#1558) üzenetére


Peace
nagyúr

2012-ben vettem a HD7870-esemet és a mai napig high detailen tolom a játékokat (The Witcher 3, The Divison, Fallout 4, XCOM 2) fullHD-ban. Lehet ésszel is fejlesztgetni gépet. Nem vitatom, hogy már igen csak öregecske és pár játéknál érződik rendesen, hogy eljárt felette az idő. Csak vitába szálltam volna a "3-4 évre meg nincs..." mondattal. ;)

(#1667) FollowTheORI válasza Peace (#1666) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Senki nem vittatta hogy nem lehet lebutítani a grafikát úgy, hogy ki lehessen húzni... de ez innentől szubjektív, úgyhogy ne is nyissunk erről vitát. :)

Ha valaki közel max grafikát akar 3-4 évig úgy hogy 60+ FPS a minimum, olyan nem lesz... max 2 évet lehet lehúzni, úgy hogy kicsengeted a csúcs harvert (vagy ahhoz közelit) a 0. napon.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1668) malacka87 válasza Peace (#1666) üzenetére


malacka87
senior tag

Én is így vagyok vele.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1669) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok.
Kb mikorra várható a customok érkezése?
Illetve valaki tudn már valamit az rx 470-esek megjelenéséről?
Videókártya vásárlás előtt állok, (kicsit türelmetlen tipus vagyok) ha nem jönnek a közeljövőben lehet beruházok egy r9 380x, 390 vagy gtx 970-re. Bár jobb lenne várni ezekre a kártyákra.

(#1670) Ren Hoek válasza süttyő (#1669) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A héten talán lesz hír a Devil érkezéséről...de Abu a másik topicba írta, hogy ugyan úgy nincs elég chip, mert az OEM összetákolt gépekbe adták el főleg a chipeket a partnereknek.
ASUS aug közepére ígérte, Devil talán júli 21, de készlet ugyan úgy nem lesz ebből sem. Talán augusztus közepére. Jó áron meg szeptemberben? Kitudja.. 470 kanyarban sincs...

970-et már ne vegyél. Nekem is az volt, ha most lenne, azt mondanám ne add el, mert DX11-ben tök jó (Max használtan vennék 60 körül, ez a reális ára) ... de újonnan már nem éri meg semmiképpen sem. 390 meg fogyaszt mint gép a 480-hoz képest. 380X meg gyenge. Szerintem ne siesd el, IGP-vel elleszel iskolakezdésig ;]

[ Szerkesztve ]

(#1671) süttyő válasza Ren Hoek (#1670) üzenetére


süttyő
tag

Az amd gyártókapacitása ilyen kicsi, vagy ennyire nagy rá a kereslet?
még a végén gtx 1060 lesz belőle. :D Bár ez az árazástól függ.

(#1672) Televan74 válasza Ren Hoek (#1670) üzenetére


Televan74
nagyúr

Sok a 380/380X/390/390X a polcokon.Addig nincs "népkártya" a népnek,mag el nem kopnak a készletek. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1673) Honzi


Honzi
senior tag

Ez nem túl biztató a custom kártyákra [link] :(((

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1674) Malibutomi válasza Honzi (#1673) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

AMD-nek viszont jo, ezek szerint mint a cukrot ugy viszik. Nem hittem volna hogy ekkora kereslet van a refre.

[ Szerkesztve ]

(#1675) gothic20 válasza Honzi (#1673) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szóval népszerűbb lett a kártya mint gondolták és nincs elég gpu a costum kártyákra jelenleg..... Pedig bíztsm benne, hogy augusztus elején már vehetek valami jobb kis costum 4Gb-ost normális áron. De a készlet hiány miatt nem valószínű, hogy az árak végre beállnak normálisan.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1676) gbors válasza Malibutomi (#1674) üzenetére


gbors
nagyúr

Jól hangzik, bár azért Gibbo sem az egyetlen és megcáfolhatatlan igazság forrása :) Remélem a következő negyedéves jelentésben látszani fog ennek a hatása.

Mondjuk így ebből 470 az életben nem lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1677) HSM válasza Malibutomi (#1674) üzenetére


HSM
félisten

OEM-ekhez az kell, ők szeretik ezt a kifújós hűtést. :K
No, meg ár értékben is igencsak erős lett a kártya, még ha ez itthon jelenleg nem is igazán érződik....

(#1676) gbors: Bizony, sajnos semmi okuk jelenleg sietni a piacra dobásával a 470-nek. :(

[ Szerkesztve ]

(#1678) Ren Hoek válasza Malibutomi (#1674) üzenetére


Ren Hoek
veterán

OEM-ből lehet a legjobban építeni a brand-et, ez meg van írva a Marketing Bibliában :D

Jelentéktelen zs kategóriás szempont, hogy éppen egy Polaris van az OEM-ben, vagy 970 pl... sokan lehet nem is nézik. Vagy menteni a piacot és komoly marketshare-t csinálni a presztízs custom 480-akkal, mielőtt kijön az 1060. Mert abból egyre csak szálingóznak a jobbnál jobb custom dizájnok. Ha még kapható is lesz, akkor ennyi volt a piac letarolása... de itt inkább az AMD brand feláldozása történik az OEM oltáron.

Negyedéves jelentés sem lényeges, hanem hogy hány AMD GPU lesz a gépekben és hányan unják meg és vesznek 1060/1070-et. Ahogy félévet sem fognak a Vegára várni sokan, hanem megveszik az overhype túlárazott Pascalt...és akkor már lehetetlen lecseréltetni velük.

[ Szerkesztve ]

(#1679) Malibutomi válasza Ren Hoek (#1678) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Javaslom elolvasni a linkelt hozzaszolasat Gibbonak.
Szo sincs OEM-rol, a bolti rendelesekrol beszel, tul sok volt az elorendeles, emiatt kellett gyartani megtobb ref kartya.

(#1680) Ren Hoek válasza Malibutomi (#1679) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Abu írására reflektáltam inkább a másik topicból. ( ...hogy rengeteg GPU ment OEM gépekbe így, ezért nem jut a customokra. )

Persze nagyobb piac (70% elvileg az eladásoknak)... de brand szempontjából kutyafülét nem ér egy jól felépített custom hadtesttel szemben.

(#1681) Honzi válasza Malibutomi (#1674) üzenetére


Honzi
senior tag

Persze nekik jó de én meg nem szeretnék a végetlenségig várni. :DDD
Gondolom ezért nem hallani semmit a 470 felől ugyan ez lenne nincs elég gpu.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1682) Yany


Yany
addikt

A hétvégén céges szösszenet volt... persze a kocka egyből megmoccant bennem ott is:

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1683) Yutani válasza Malibutomi (#1679) üzenetére


Yutani
nagyúr

Pedig az a ref 480 minden, csak nem optimális. :Y

#tarcsad

(#1684) bozont


bozont
veterán

Nem tudom volt-e már, de érdemes végignézni (kis angol tudás ajánlott hozzá): [link]

De a lényeg gyorsban, ne számítson senki a ref kártyáktól sem 1500+MHz-re.

[ Szerkesztve ]

(#1685) HSM válasza bozont (#1684) üzenetére


HSM
félisten

A ref kártyákkal már csak az alaplapok ki nem égetése révén sem ajánlott ilyen észnélküli tuning. :DD

(#1686) bozont válasza HSM (#1685) üzenetére


bozont
veterán

Mármint a custom kártyáktól. Nem tudom miért ref-et írtam, de valószínűleg a kialvatlanságnak sok köze hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#1687) Harley quinn válasza bozont (#1686) üzenetére


Harley quinn
tag

Már volt és ugyan ő próbálta 1700MHz is :D

(#1688) stratova válasza Yany (#1682) üzenetére


stratova
veterán

Már csak a fekete-vörös festés hibádzik :)

(#1689) HSM válasza bozont (#1686) üzenetére


HSM
félisten

Én azért megvárnám a nem ref kártyákat előbb.... :P

De tuti szerencse is faktor lesz. Én kibékülnék egy beton fix 1400Mhz-el is. :))

(#1690) Yutani


Yutani
nagyúr

Kicsit mókásnak tartom, hogy egy frissen megjelent kártyát már mindenki csutkára akar húzni. A Polaris ki van maxolva gyárilag, ennek 1000-1100 MHz között kellett volna piacra kerülnie, annak megfelelő alacsony fogyasztással, mert a GloFo 14FF LPP ennyit tud egyelőre. Viszont látta az AMD, hogy az kevés lesz, és gyakorlatilag gyárilag OC-zta a GPU-t, hogy versenyképes legyen. Ezért lett kicsi az OC headroom, ezért száll el gyorsan a fogyasztás.

Valszeg az 1400 MHz már nagyon jó OC érték lesz léghűtéssel, és ezzel együtt a fogyasztás túllépi bőven a 200W-ot, abban biztos vagyok.

#tarcsad

(#1691) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv,
Gondolom most még sok biztosat nem tudni, de ha augusztusban vga-t vennék, akkor megéri várnom a 470-re? 380x-ben gondolkodom, egyelőre az, ami még beleférne. A 470 teljesítményben kb hova fog érkezni ahhoz képest? 65k körül már kapni jó 380x-et, tippelgetések alapján egy jó hűtésű 470 is akörül érkezik? Fogyasztás nem érdekel, így ha teljesítményben nem lesz felette, akkor lehet nem várnék rá.
köszi

(#1692) malacka87 válasza Ochocinco46 (#1691) üzenetére


malacka87
senior tag

470-re nem érdemes várnod lehet hogy még ősszel se ér ide.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1693) Ochocinco46 válasza malacka87 (#1692) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

értem, és van esély, hogy játék tesztekről valami infó kikerül a közeljövőben? Mert ha veri a 380x-et érezhetően, akkor lehet inkább várnék egy kicsit, mivel időtállóbb is lesz gondolom.
egy ilyet találtam, nem tudom mennyire mérvadó. [link]

tudom, hogy senki nem látnok, csak szeretek ilyen dolgokon belelkesedni :)

[ Szerkesztve ]

(#1694) Tom5 válasza Ochocinco46 (#1693) üzenetére


Tom5
addikt

480-hoz alapon kb ennyit. Szerintem reális lehet az az eredmény.

(#1695) Laja333


Laja333
őstag

Ennek a Strix-nek elszállt az ára... :(

(#1696) nubreed válasza Laja333 (#1695) üzenetére


nubreed
veterán

Hááát ez nem olcsó. Vajon, ez csak egy kezdeti lehúzós ár (ott is van ilyen?) vagy pedig tekinthető véglegesnek? Bár nem csodálkozom amiatt sem, mert az ASUS custom megoldások mindig is picit drágábbak voltak sok konkurenst gyártónál, ez az ún. "Asus felár", amit történelmileg, már vagy 20 éve cipel magával a cég, amikor kijöttek még az első nagyon sikeres alaplap sorozatukkal, amik előtt még az Intel is letérdelt...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1697) Malibutomi válasza nubreed (#1696) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Asus felar: fizess a gagyibb hutokert :U

(#1698) Apucy01 válasza Malibutomi (#1697) üzenetére


Apucy01
őstag

Nem biztos az hogy gagyibb.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#1699) Malibutomi válasza Apucy01 (#1698) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem biztos...csak tippeltem az elozo generacioknak mutatott hatamas erofesziteseik alapjan (ertsd felpattintottak az AMD kartyakra az NV hutot es kesz, mashol lemaradtak vram es VRM hutesek stb)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.