Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Kicsimix válasza Venyera7 (#1450) üzenetére


Kicsimix
őstag

Futuremark Releases 3DMark Time Spy DirectX 12 Benchmark

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1452) Kicsimix válasza Kicsimix (#1451) üzenetére


Kicsimix
őstag

Itt egy másik is:

3DMark Time Spy tested: We pit Radeon vs. GeForce in this major new DX12 benchmark

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1453) Venyera7


Venyera7
senior tag

Hát nem ezt vártam. :(

(#1454) -Solt- válasza Venyera7 (#1453) üzenetére


-Solt-
veterán

Cirka 10%-l gyorsabb mint a 980... mi kéne még? :)

www.smart-bus.hu

(#1455) Tom5 válasza Kicsimix (#1451) üzenetére


Tom5
addikt

Hazaértem letesztelem. :C

(#1456) távcsőves válasza Venyera7 (#1453) üzenetére


távcsőves
senior tag

?

(#1457) huskydog17 válasza and1ao (#1422) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Miből gondolod? Miből gondolod, hogy a HIS "lecsúszott" és hogy érted azt, hogy lecsúszott? Erről a termékről - ez igaz az összes többi custom designra is - még semmilyen teszt nem született, nem tudni hogyan teljesít. Annyit már lehet tudni róla, hogy egyedi nyomtatott áramköri lapot használ és a ventilátorai alacsony terhelésen automatikusan lekapcsolnak. Egyszerűen nem értem, hogy mi alapján mondják egyesek egy AIB termékre, hogy gagyi meg bazári meg olcsó és hasonlók, miközben még nincs is róluk teszt, ami bizonyítaná.

A tények ezzel szemben viszont azt bizonyítják, hogy ez a kártya is teljesen rendben lesz, ugyanis az IceQ X2 hűtőről több teszt is olvasható és nincs vele semmi gond. Ugyanezt a hűtőt alkalmazzák itt is és ha 190 Wattos TDP-vel rendelkező 380X-et gond nélkül hűtötte, akkor itt nagyon nem valószínű, hogy probléma lenne. Lecserélték a ventiket amikről viszont semmit nem tudni egyelőre. Majd ha kijönnek a tesztek és ott leszerepelnek - ami egy 1st Tier AIB partnertől nem nagyon valószínű, akkor lehet majd osztani az észt.

Ráadásul elvileg - azt nem tudom, hogy a gyakorlatban ez mennyire kimutatható - a 1st Tier partnerek készítik a jobb minőségű termékeket. Például az ASUS, Giga és MSI nem az.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1458) beluschi válasza huskydog17 (#1457) üzenetére


beluschi
tag

Szerintem a kártya kinézetére értették, nem a technikai tudására/paramétereire. Kizárólag a látványvilágot tekintve szerintem is vannak jobb (jobban kinéző) kártyák.

Homeworld forever

(#1459) Kicsimix válasza Venyera7 (#1453) üzenetére


Kicsimix
őstag

A ref 480 lehagyja dx12-ben a 980-at. A custom 480 valószínű befogja a 390x-et is. Ref és a custom 970 is kiesett a ringbű :K

Helyén vannak a dolgok így.

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1460) Def26 válasza Kicsimix (#1459) üzenetére


Def26
félisten

3dmarkban igen. Kérdés, hogy ez lesz a játékokban is?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1461) huskydog17 válasza beluschi (#1458) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ezt a szempontot sem értem, az embereknél. A VGA bent van a gépházban, senki nem nézi, senki nem látja. Miért nem mindegy, hogy esztétikailag hogyan néz ki, ha kiválóan végzi a dolgát? :F

Ez olyan, mintha egy tesztben egy PSU-nak vagy CPU-nak is azt róná fel negatívumnak a tesztelő, hogy a termék kinézete nem túl szép (amikor csak üzemen kívül lehet látni). Ez nagyon nagy butaság. Belső PC hardvereknél aztán rohadtul mindegy, hogy hogyan néz ki. :W

Sokszor olvasom a Custom design híreknél, hogy nagyon sokan mondják mindig, hogy "nem kell mert csúnya, az viszont tök jól néz ki, ezért nekem olyan kell"! (Ez a másik oldalon is ugyanúgy jelen van!) Az ilyen embereken én csak röhögök! Vagy lehet, hogy inkább sírni kéne rajtuk? :F

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1462) -Solt- válasza huskydog17 (#1461) üzenetére


-Solt-
veterán

Az alsó gatyádat sem látod, mégsem veszel fel olyat ami nem tetszik. (mondjuk rózsaszínt) Ha igen, akkor én kérek elnézést! :)

www.smart-bus.hu

(#1463) huskydog17 válasza -Solt- (#1462) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Remélem ezt csak poénnak szántad!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1464) -Solt- válasza huskydog17 (#1463) üzenetére


-Solt-
veterán

Próbáltam finoman arra célozni, hogy van olyan akinek akkor is számít, ha nem látja... ezen kívül vannak olyan házak, amiknek az oldala plexi! Az egyéni preferencia kivetítése általánosságban nem biztos, hogy jó ötlet...

www.smart-bus.hu

(#1465) Apollo_21 válasza huskydog17 (#1463) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó...de azért lássuk be ez a Leo és fred cucc a kari hűtésének szélén minden csak nem esztétikus.
Attól h ott rikít narancssárgán odavonza a tekintetet. Inkább hagyták volna az IceQ hűtést ahogy volt, az nagyot ottvolt a szeren, persze ez is valszeg annyit ha nem többet tud, de azért nem utolsó a kinézet.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1466) Kicsimix válasza Def26 (#1460) üzenetére


Kicsimix
őstag

Hát nézd.. Ez jelenleg a legátfogóbb teszt arra ,hogy lássuk mit tud a kártya ott ahova szánták DX12 alatt.Vulkán API más tészta így is. Az, hogy játékokban hogyan alakul a dolog az nem annyira az AMD-n múlik.. (Ide még annyit, hogy a Doom-ban sem lettek volna kötelesek Vulkanra fordítani. Aztán taroltak vele.) Ha egy fejlesztő azt mondja nem támogat valamit akkor ennyi. A kártya akkor is tudja ha nem támogatják, nem írnak meg dolgokat rendesen. Mindenért nem lehet a gyártót okolni : )

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1467) beluschi válasza huskydog17 (#1461) üzenetére


beluschi
tag

Azért egy CPU-t ne vessünk már össze egy VGA-val. A VGA addig belső hardver, amíg zárt oldallapos a házad. De nem véletlenül van igény plexi oldallapos házakra sem, illetve a modding esetében sem elhanyagolható egy-egy hardver esztétikai "minősége".

Homeworld forever

(#1468) füles_


füles_
őstag

XFX RX 480 custom premier
Teccik nekem ez a kártyaje ;]

[ Szerkesztve ]

(#1469) MongolZ válasza füles_ (#1468) üzenetére


MongolZ
addikt

8 pin, DVI, tökéletes.

(#1470) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1471) Def26 válasza Ciccuka (#1470) üzenetére


Def26
félisten

Hát, azért ez a 470 eléggé odacsaphat a használt áraknak.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1472) Ren Hoek válasza Kicsimix (#1459) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem azt várta Gollo, hogy a Fury szétpi...ázza a mezőnyt a rengeteg CU-jával.

Azért tegyük hozzá, hogy ez egy szintetikus teszt, amire szépen kigyúrhatják a gyártók az arch-ot. Nem biztos, hogy minden fejlesztő majd külön Async kódot fog fejleszteni a játékba, csak hogy NV-n is fusson jól. Itt azért láthatóan gyorsult. A Pascalban sincs hardveres ACE, csak preempció+ szoftveres megoldás.

A valós játék mást mutat, mert láthatóan eléggé különbözően nyúlnak a fejlesztők a DX12 feature-jeihez.

A Vega majd 2x ennyi ROP-al, és 4000 shader procival szépen fog döngölni. Szerintem a Kis Vega lesz 64 modern ROP, mint a Polarisban, és 4K SP. (Tippre 1070 és 1080 között) A nagy Vega meg annyi amennyi belefér a csipbe. Aztán lehet ezt már lehetetlen lenne hűteni... sajnos semmi infó.

Az egész RX 480 akkor lenne igazán szép, ha tudnánk mi jön még fölé.Akkor lenne helye és célja igazán. Ezért várnak sokan szinte csúcskártyát a 480 képében. NV már kihozta, és közben meg ez az AMD csúcskártya jelenleg 14 nm-n.

[ Szerkesztve ]

(#1473) #45185024


#45185024
törölt tag

(#1474) füles_


füles_
őstag

Ezt is tisztázta a Sapphire :DDD

(#1475) #45185024 válasza füles_ (#1474) üzenetére


#45185024
törölt tag

:))

(#1476) huskydog17 válasza Apollo_21 (#1465) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az a rész - az eddig megjelent képek alapján - is lefelé néz majd (ahogy a ventik is), amint bekerül egy PC házba, vagyis akkor sem fog látszani ha plexi a PC ház oldalfala.

#1467 beluschi: A plexis oldallap esetén is a VGA-n legfeljebb egy világító feliratot lát az ember, de a ventiket nem, mert azok lefelé néznek. Tehát az, hogy a ventik hogyan néznek ki, teljesen lényegtelen, mivel még plexi esetén sem látja azokat az ember.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1477) Ren Hoek válasza huskydog17 (#1476) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A belső a fontos, ez tény... de bárhogy is csűrjük-csavarjuk számít, hogy hogyan néz ki egy egyedi custom kártya. Egyszerű.

Érted, a könyv borítója is fontos, mikor megveszed, olvasásnál mégsem látod. Bort is gyakran üveg és igényes címke alapján választasz, mégis iszogatásnál nem a címkét nézed, hanem az üveg alját :D A VGA kinézete olyan mint a csomagolás, egy GPU különféle egyedi csomagolása. Sőt, ha takarítod néhanapján a házat, szerelgeted hétvégén, akkor jó érzés belenézni egyszerűen egy rendezett kábeles összhatásban korrekt gépbe.

Mivel sokaknak fontos - ilyen az emberi természet - ezért használt eladásnál sokkal értéktartóbb egy formatervre szép és igényes (nem túl csicsás) termék - mint egy bazári műanyagtömb.

Ennyi.

Ps: Nekem a Gigabyte G1 "jön be" eddig a legjobban, de mégsem ez fog dönteni, hanem a VRM minősége, cicergés, ventihang és az OC.

[ Szerkesztve ]

(#1478) Laja333 válasza füles_ (#1474) üzenetére


Laja333
őstag

Hát... akkor lehet inkább visszamondom. :(

(#1479) Venyera7 válasza Ren Hoek (#1472) üzenetére


Venyera7
senior tag

Valami nem okés a dx12-vel, nem megy úgy az GCN-nek mint ahogy vártuk sokan. :( Nv áll a háttérben? A Vulkanban látott teljesítmény hol van?

[ Szerkesztve ]

(#1480) beluschi válasza huskydog17 (#1476) üzenetére


beluschi
tag

Már amennyiben hagyományos elrendezésű házad van, nem pedig pl. Silverstone - ha jól tudom -, ahol elforgatva van az alaplap, meg ebből kifolyólag a VGA is.

De nem akarom ragozni, egy a lényeg, a tecnikai paraméterek mellett van akinek bizonyos mértékben számít a kinézet is, van akinek kevésbé.

Homeworld forever

(#1481) Harley quinn


Harley quinn
tag

Durván nézve az AMD-én 10% gyorsulást jelent míg Nvidean 5% gyorsulást bár nem vennék rá mérget hogy ez sok játékban be jönne ha komolyan olyan bonyolult meg írni a rá a programot.

(#1482) Malibutomi válasza Venyera7 (#1479) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A Vulkan a fos OpenGL-hez kepest gyorsult ennyit, DX11-hez kepest nem ugrott volna ennyit.

(#1483) huskydog17 válasza Ren Hoek (#1477) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ja értem (asszem), köszi!

Bár az túlmegy a logika határán, de ez nekem olyan "nőies" gondolkodásnak tűnik. :) Ezzel senkit nem szeretnék megsérteni!

Számomra egy VGA hűtőnél kizárólag az a fontos, hogy minél alacsonyabb hőmérsékleten tartsa a kártyát a lehető leghalkabban (nyilván ami léghűtésnél lehetséges), vagyis minél hatékonyabban végzi a dolgát az adott hűtő, annál jobb a konkurens termékeknél. Aztán lehet velem van a baj, hogy nincs meg bennem ez a "nőies" gondolkodásmód, vagy nem tudom. :DDD Na mindegy, azt hiszem így is túlságosan belementem a témába, hagyjuk is!

#1482 Malibutomi: Ezt csak akkor lehetne kijelenteni, ha a játék rendelkezne egy kigyúrt DX11 leképzővel is, de ilyen nincs benne. Jelenleg nem létezik olyan játék, ami rendelkezik DX11/OGL és egy explicit API leképzővel is úgy, hogy mindhárom ki van gyúrva rendesen.
A SE4 esetében a Vulkan még csak wrapperen keresztül működik, majd ha ott teljesen elkészül a motor új, Vulkan-ra átdolgozott változata, akkor lesz egy darab összehasonlítási alapunk, de addig a kijelentésednek nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1484) Harley quinn válasza deja vu (#1436) üzenetére


Harley quinn
tag

Sajnos ere én sem tudom a választ sajnos szét kell nézni de talán a szlovák posta le hozza Magyarországra is csak a Mesto: Maďarsko-kell és lehet hogy írnak hogy lehet-e, de szerintem több helyen is lehet nem csak az alzán, ha lesz időm holnapra meg nézem hogy hol lehet. Esetleg ismerősön keresztül.

(#1485) deja vu válasza Harley quinn (#1484) üzenetére


deja vu
addikt

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#1486) Venyera7 válasza Malibutomi (#1482) üzenetére


Venyera7
senior tag

Azt értem, csak dx12 alatt a 1080 kb. 20-30%-ot ver a Fury x-re, míg Vulkan alatt kb. azonos a teljesítmény.

(#1487) Ren Hoek válasza Malibutomi (#1482) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Meg Abu szerint a Shader Intrinsics-től gyorsult ennyit a Doom... Azért nem követi annyira a valós DX12 teljesítményt.

Másik, hogy valószínűleg ha jól megvan írva a kód akkor Pascalon is jó nagyot megy DX12 alatt (Sayinpeti is valami ilyesmit mondott korábban). Legalábbis a Fury nem lépte le az 1070-et egyáltalán. Ez mindattól függetlenül, hogy az Async nem megy hw-n a Pascalokon sem.

Szóval azt felesleges várni, hogy majd a 480 beéri az 1070-et DX12-ben... Max olyan helyzetben, ahol a Radeon only effektek futnak. (Doom, és Deus Ex is elvileg)

Amúgy olvasnivaló ehhez:

http://prohardver.hu/teszt/velemeny_jo_dolog-e_konzolfunkcio_pc_hozni/szabvany_erdek_mindenki.html

(Ezzel kicsit bemutatva, hogy irgum-burgum milyen rossz, de csak a GCN a jövő úgyis :D)

(#1483) huskydog17: Ennek köze nincs a nőies gondolkozásmódhoz...ez hülyeség. Egyszerűen valakinek más az igénye / ízlése mint neked. Ettől nem lesz senki homoszexuális valaki, mert burkoltan kicsit erre céloztál szerintem .D Ott van baj, hogyha a dizájn bármilyen terméknél felülírja a logikát. Pl megveszik a hipergyönyörű fekete batman kinézetű X márkát, amiben fos a VRM, és még hangos is a hűtő... de megveszik. A dizájn egy szempont, normális esetben prioritásban utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#1488) stratova válasza Venyera7 (#1453) üzenetére


stratova
veterán

Ha megnézed a táblázatot, Time Spy sokkal jobban épít a tesszellátor-teljesítményre mint a többi teszt, ebben Nv már generációk óta nagyon erős. Ez nem (csak) DX12 vagy DX11 kérdése szvsz.

A magas ALU egységszámot (-> Compute teljesítmény) NV esetenként a magasabb órajellel tudja kompenzálni.

[ Szerkesztve ]

(#1489) huskydog17 válasza Ren Hoek (#1487) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Ettől nem lesz senki homoszexuális valaki, mert burkoltan kicsit erre céloztál szerintem"

Eh, nem, nem céloztam semmire, ez meg pláne nem jutott eszembe. Csak valamihez hasonlítanom kellett a jelenséget, hogy könnyebben megértsem. :D

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1490) Tom5


Tom5
addikt

(#1491) stratova válasza Tom5 (#1490) üzenetére


stratova
veterán

Szééép! A Graphics pontszám nem sokkal marad el az MSI R9 390X Gaming értékétől (4256 / 4276). Valószínűleg ez annak is köszönhető, hogy GCN 4.0-nak jobb már a geometriai teljesítménye (vagy és a culling eljárásnak).

[ Szerkesztve ]

(#1492) korcsi válasza Malibutomi (#1482) üzenetére


korcsi
veterán

Vulkan mellett a kártyák erősorrendje NV vs AMD viszonylatban megegyezik a többi játékban tapasztaltal?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1493) robertosz91 válasza huskydog17 (#1489) üzenetére


robertosz91
tag

A "nőies gondolkodás"-nak ehhez köze sincs. Ezt tudtommal esztétikának hívják, már amire gondolhattál. Az ember tudat alatt keresi, hogy legyen letisztult , szimmetrikus stb, tudod aranymetszés :) Legyen arányos. Lehetne ezt még tovább ecsetelni...de érted.

Amúgy a szóban forgó His kártya, valóban bazári olcsó hatást kelt az én véleményem szerint is. Olyan "retro", Bacsis kolléga gyűjteményében láthatunk hasonló dizájnt :)

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#1494) Ren Hoek válasza robertosz91 (#1493) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"Nőies gondolkodás" talán az a sztereotípia, hogy a női elme szeret elbíbelődni a részleteken, apróságokon - emiatt kevésbé látják a teljes képet. A férfiak meg távolról szemlélik a tájat, de a kis részleteket figyelmen kívül hagyják. Jól mondod, ennek az esztétikához, formatervezéshez és VGA dizájnhoz semmi köze - ugyan úgy "férfias szakma" és igény lehet ez is.

Ezzel én úgy vagyok, hogy sokadlagos szempont a kártya kinézete, átlag-átlagon felüli (jó szó rá: esztétikailag) ízléses káryták közül válogathatunk igény szerint... viszont randa igénytelen műanyag ócska hatásút egyszerűen nem szeretnék látni a gépemben, sem használtan árulni 1-2 év után.

Ezen kívül megvan az a talán nem is alaptalan prekoncepció, hogy az ócska hatású dizájn pl gyenge anyag- és összeszerelési minőséget rejt... Néha persze fordítottja igaz.

[ Szerkesztve ]

(#1495) and1ao válasza huskydog17 (#1457) üzenetére


and1ao
őstag

Végig olvastam mit összehoztak abból az egyszerű tényből hogy a HIS-el is ugyanaz a bajom mint amit itt is belinkeltek MSI kártyát talán ha jól emlékszem és ezt a HIS már évek óta csinálja. és most még rátettek egy lapáttal azzal hogy még a borítás is csúnya 7xxx kártyáik pl szépek voltak csak már ott is sporoltak a PCB-n nem kicsit ellenben sokat.
Mondjuk ha hupikék lenne és csillogna mint valami vásári póni se érdekelne ha 600A bírna a low side FET rajta.
De ennyi.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1496) #45185024


#45185024
törölt tag

Én azért keveslem ezt a Gaming X re a 4+2 VRM et a 6+1 helyett.
Azt valaki érti hogy a 4+2 mennyivel gyengébb mint a 6+1 ?
Tehát hogy mi annak a plussznak a szerepe ?
Lehet kiadnak majd egy Gaming Z-t borsos áron.

[ Szerkesztve ]

(#1497) Kicsimix


Kicsimix
őstag

A Time Spy nem használja a gyors kódot?

Vagy az csak Vulkan alatt van?

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1498) korcsi válasza #45185024 (#1496) üzenetére


korcsi
veterán

Ha megfelelő alkatrészekből van kialakítva a tápáramkör akkor ezen a fogyasztási szinten nincs túl nagy jelentősége.

(#1497) Kicsimix: úgy tudom a 3Dmark mindig egységes és szabványos kódot futtat minden architektúrán.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1499) #45185024 válasza korcsi (#1498) üzenetére


#45185024
törölt tag

Viszont ha több tesszelációt tartalmaz (Time Spy) akkor NV-nek jobban kedvez.
És ezt eldöntötte valaki...
A 480 csak a primitívek korai eldobásával tud ebből visszahozni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1500) Kicsimix válasza korcsi (#1498) üzenetére


Kicsimix
őstag

Én is így tudom de akkor megint ott vagyunk, hogy ő ő ő... Hát ez egy kicsit gáz..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.