Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) and1ao válasza Laja333 (#750) üzenetére


and1ao
őstag

Jó hát lehet én csak GloFo-ból indulok ki mert eddig minden dolog amit gyártottak ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#752) myckey válasza turbokappa (#740) üzenetére


myckey
veterán

Hazánkban, drága, az átlag felhasználónak-embernek,még, egyelőre.

Máshol viszik mint a cukrot.

Custom megoldások teljesen más képet fognak mutatni, mint a ref. megoldások, elvileg. (alulfeszelve-általános teljesítmény növekedés-ésatöbbi, nem is egy cikk volt róla ) 390X-980 szint ígérkezik.

Már lassan hetek óta ugyan azokat a köröket futjuk :U

Egyébként kolléga jól dobta be a linket, ott van az ájemdí vées nvidija topic, aztán lehet ott erősködni, téríteni, szónokolni, kinek mire van energiája, ideje stb.....

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#753) Laja333


Laja333
őstag

DX11-ben ugyan ott teljesít, ahol a többi Radeon, de ez a Dx12... :Y

Forrás

(#754) emmm válasza Laja333 (#753) üzenetére


emmm
senior tag

Ha megnézed ugyanezt DX11-gyel, akkor meg sokkal csúnyább a helyzet. :) Valamint ha bármi másban, ami nem benchmark...

(#755) Laja333 válasza emmm (#754) üzenetére


Laja333
őstag

Ha megnézed, írtam is, hogy dx11-ben ugyan azt tudja, mint a többi Radeon.

(#756) Adam8199 válasza turbokappa (#749) üzenetére


Adam8199
tag

Na végre.

Audi A4 B5

(#757) Laja333 válasza and1ao (#743) üzenetére


Laja333
őstag

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#758) and1ao válasza Laja333 (#757) üzenetére


and1ao
őstag

Igen ugye itt a 6 pin adja a naftát a GPU-nak.
PCI pedig a memonak. Ez volt az eredeti elképzelés.
Na ezt sikerült valahogy eltolniuk szerintem driveresen hogy a PCI is ad power-t GPU-nak holott nem kellene, elvileg ugye az nincs bekötve de nem tudom szóljatok Abu-nak vagy 0hagy-nak hogy mérje ki egy multimeterrel. nekem nincs kártyám így nem tudom.
Erre mondtam azt hogy meglehet oldani egy forrasztással is a dolgot.

A megoldás annyi lesz hogy abszolút kiirtják majd a PCI felöl az áramfelvételt a GPU fele amivel az nem lesz túlterhelt, és átküldik majd a 6 pinen ami amúgy is 8 szóval tök mindegy :) annyira nem vagyok benne biztos hogy ez kivitelezhető szoftveresen egyébként egyrésze lehet

6 pin csati ettől még szar és nem szabvány, de alaplapot biztos nem fog égetni a kártya.
Meg a TDP keret is bullshit

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#759) Ren Hoek válasza Laja333 (#753) üzenetére


Ren Hoek
veterán

API Overhead teszt... ez nem DX12 valós játékbeli teszt (Azt láttuk Hitman, TW alatt). Kb semmit sem jelent a valós teljesítményre nézve.

Egyébként meg semmi extra nincs benne DX12-ben... simán hátrányban van a 390X-hez képest, amiben 2300 vs 2800 SP... A Fury-k meg megeszik reggelire DX12-ben. (PH teszt "kamu"...nem megy az Fury X-et)

Jó GPU lett, de ne terjesszünk ilyeneket, mert ilyen baromságok miatt. (hogy veri az 1080-at) mennek fel az elvárások, aztán nagy kopp az egész. DX12-ben a több CU-knak nagyobb jelentősége van, főleg ha agresszíven kihasználod a teljes GPU-t, mintha felnyomod neki ezerrel a frekvenciát. Ezt még Abu mondta anno... a next gen GPU-k simán alacsony frekvencián fognak menni, és nem boostol be 1600 MHz-re. Ha DX12-őt és a GPU-t kihasználják Punciszőrös Fánk terhelést kapnak simán... throttlingolni fog mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#760) Yany


Yany
addikt

Kicsit off, de egy ilyen AntiAliast mikor fognak már használni ezek a kártyák/játékok?
HRAA

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#761) Laja333 válasza Ren Hoek (#759) üzenetére


Laja333
őstag

Nem nagyon láttam, hogy írták volna, hogy veri az 1080-at. Én sem tettem. Szerintem mindenki tudja mit jelent ez a teszt, dx11-nél ki is lett vesézve a CPU limit Radeonok esetén. Ebből a grafikonból nagyon jól látszik, hogy ráfeküdtek erre a részre Dx12-nél, és ez abból a szempontból fontos, hogy rx480 mellett nem mindig lesz i7. :)

(#762) nubreed válasza turbokappa (#744) üzenetére


nubreed
veterán

Igen és mit ad isten? Az általad gyalázott RX 480 ref. egy csomó helyen #1 Best Seller. És mit lát ebből az AMD? Profitot, amit Te is kiemeltél, kérdezem én, hol itt a gond? Minden más csak szájkarate ezen tények mellett.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#763) Ren Hoek válasza Laja333 (#761) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"DX11-ben ugyan ott teljesít, ahol a többi Radeon, de ez a Dx12..."

Te ezt írtad. A DX11 perfnek semmi köze a DX12 Overhead-hez, amiben jobb mint az 1080. Amúgy is ez egy szintetikus teszt, lehet a Pascalokat is kihegyezik majd rá, csak úgy. (..de lehet nem)

Ha ezt elolvassa egy laikus, azt látja, hogy veri az 1080-at DX12-ben. Tudom, mert ez volt a mantra a 290X-re is, hogy szuperkirály DX12-ben szétver minden más kártyát. Ami igaz is valamilyen szinten, de az Overhead teljesítménynek semmi köze nem volt a valós játékokhoz. Sok laikus úgy fordította le, hogy az már 1:1-ben a DX12 perf is. 480 Ráadásul teljesen ugyan azt a teljesítményt hozza DX12-ben, mint DX11-ben, itt meg a PH teszt volt csúsztatás.

[ Szerkesztve ]

(#764) menpee válasza Ren Hoek (#759) üzenetére


menpee
aktív tag

A Fury egye is meg duplaannyiért...

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#765) Ren Hoek válasza menpee (#764) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha normalizálódik az 1070 ára, akkor a Fury is beesik 120-130 körülre (Több helyen már lehetett Asus-t kapni ennyiért) Lehet sokkal többet fogyaszt, de ha a custom 480 netán 100-110 körül fog menni 390X perffel, akkor lehet jobban megéri 2300 SP helyett 3600-at venni Fury-ban.

Mivel a PH tesztet senki nem kommentálta azóta, mérési hibának kell venni, hogy a 480 - Fury X perf-et megy AOTS-ban.

(#766) #85552128 válasza Ren Hoek (#765) üzenetére


#85552128
törölt tag

[link]

A válaszokat is érdemes elolvasni, azt sem tudja milyen beállításokon ment (a grafikonon nem az van feltüntetve, mert "nehéz átírni"... :DD ), de a minimum, hogy verziószám eltérés volt :))

[ Szerkesztve ]

(#767) smc válasza #85552128 (#766) üzenetére


smc
addikt

Lol.. az az lol. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#768) Ren Hoek válasza #85552128 (#766) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Huh, savage. Kemény... Jó kis oknyomozó riport volt :d Ilyen egy objektív, szemüvegmentes hozzáállás részedről... a többi no komment. Parlamenti közvetítés :d

Ettől függetlenül jó a 480, customban... de a 2300 Shader Processor az annyi amennyi. Nem lesz csodakártya belőle, hiába a 100 nanosec-es adat.
A Fury mérésed meg is cáfolja szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#769) Kicsimix válasza Ren Hoek (#759) üzenetére


Kicsimix
őstag

Az igazság az ,hogy jelenleg nincs olyan játék ami ennyi rajzolási parancsot adna ki megközelítőleg sem. Még az aots is távol áll. De ha érkeznének látványban sokkal összetettebb gamek akkor stabilabb maradna a 480 teljesítménye a többihez képest. Ezt mutatja az ábra.
Mondjuk egy példának:
ha egy bármilyen játékban a házak falai nem texturából hanem egyenként téglából épülnének fel (a látvány a részletekben rejlik) akkor a 480 ilyen szituációban elöbbre kerülne. Különösebb teljesítmény vesztés nélkül. Persze draw call bár mire fordítható.. Bár mit rajzolhatsz. Kérdés a játékfejlesztők mennyi időt szeretnének a látványra áldozni. Amíg nem akarnak addig ez az előny nem jön ki. Ezért nem látjuk a potenciált a kariban egyelőre.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#770) Laja333 válasza Ren Hoek (#763) üzenetére


Laja333
őstag

Mert ha megnézed a DX11-es Overhead tesztet (forrás), akkor láthatod, hogy hajszálra annyit megy, mint bármelyik más Radeon. Nem nézted meg a forrást, ugye? :)
Egyedül te nyomod itt ezt a "jobb mint az 1080" dolgot. :(((

(#771) Apucy01


Apucy01
őstag

Szia! Ren Hoek

Most végül is mit vársz el az rx 480 tól?? szerintem mindenki számára világos hogy nem veri meg az 1080 at.. hiszen más kategória a kettő, de akárhányszor ide tévedek olvasgatni a te hsz eidben tuti ott van az 1080 vagy az 1070 mint valami megverendő valami vagy mint valami példa.

Engedd meg hogy ellent mondjak neked igen is a 480 nagyon is jó kártya lett bár mennyire fáj ez néhány embernek.

MÁS:

előrendelném a tésztaszürőt de van egy kis gondom ami van rajta az ugye dvi-d az én monitorom csak sima vga csatis hogy tudom össze hozni a kettőt , uj monitort nem vennék most.. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#772) Ren Hoek válasza Laja333 (#770) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Félreértesz. DX12-ben 1080 ellen.

Mindegy... abban kiegyezhetünk, hogy ilyen nagyotmondó grafikonok alá oda kell konkrétan írni, hogy mit jelent, nehogy azt higgye bárki is, hogy 1080-at megveri DX12-ben. Overhead tesztben lehet. Máshol nem.

Tényleg csak a laikusok számára. Ez azért a hivatalos kártya fóruma, azok is ide fognak jönni akik nem értenek hozzá és szeretnének kártyát venni. Mondom, ez az overhead teszt totál félreérthető volt annakidején is.

(#771) Apucy01: Látom egy szót sem értettél abból amit leírtam... olvasd el újra légyszi. :K
Pont azt próbálom elkerülni, hogy túlzó elvárásaink legyenek. Ez a kártya tökéletes alternatívája a 970/390-nek, és nem szabad feltuningolni az elvárásokat. Én még a 970-et is lecseréltem erre, ill. most várok egy erős customot.

[ Szerkesztve ]

(#773) myckey válasza Apucy01 (#771) üzenetére


myckey
veterán

DVI-d to VGA átalakító

Manapság már a jó......is át lehet alakítani :)

Félelmetes, hogy napokon, lassan heteken keresztül ugyan azokat a köröket képesek erőltetni emberek. :B

Ui.: Mikor jönnek már a ...........Custom variánsok, tesztekkel stb.......( persze tudom hogy nem most, de akkor is ) :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#774) nubreed válasza myckey (#773) üzenetére


nubreed
veterán

Júli 22 után várd. Legalábbis a Sapphire Nitro 480 akkor kerül föld körüli pályára. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#775) myckey válasza nubreed (#774) üzenetére


myckey
veterán

Igen -igen, azt tudom hogy akkor rajtol :K
Általánosságban értettem.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#776) nubreed válasza myckey (#775) üzenetére


nubreed
veterán

Gondolom, hogy a Custom kariknál, már maga a kártya gyártó/AMD partner határozza meg, hogy meddig van NDA. Vagy leszerződik bizonyos review/teszt oldalakkal, akikkel már jó a kapcsolat és lefixálják, hogy mikor mehet ki a teszt?
Csak tippelgetek.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#777) korcsi válasza Laja333 (#757) üzenetére


korcsi
veterán

"Szép rajz"...
Nem csak neked: és mi indokolja, hogy a GPU és a Ram (ha egyik csatlakozó, másik a szlot felől kapja a tápot) ugyanakkor teljesítményt vesz fel?
forrás

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#778) nubreed válasza actival63 (#732) üzenetére


nubreed
veterán

Ez az adat ez honnan van?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#779) nubreed


nubreed
veterán

Na tessék szavazni, kíváncsi vagyok!! :)

szavazás:
[Van már AMD RX 480 kártyád?]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#780) Televan74 válasza nubreed (#774) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor magyar viszonylatban szeptemberre lesz 480 -as Nitrom. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#781) nubreed válasza Televan74 (#780) üzenetére


nubreed
veterán

Hát így elsőre én is a Nitrot várom, de még azért kíváncsi vagyok az Asus Strix customre és Powercolor ördögi kártyájára is. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#782) Venyera7 válasza nubreed (#779) üzenetére


Venyera7
senior tag

Még senkinek sincs, presze ha lesz custom akkor még változik. ;]

(#783) Xmister válasza myckey (#773) üzenetére


Xmister
senior tag

Csak ezzel nem fog megjelenni semmi egy sima VGA monitoron. :)
Legalábbis azokkal, amik az első oldalon vannak, biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#784) nubreed válasza Venyera7 (#782) üzenetére


nubreed
veterán

A PH népe, ennyire csak a custom -ökben gondolkozik, ezek szerint. :) Mondjuk nem csodálom. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#785) myckey válasza Xmister (#783) üzenetére


myckey
veterán

Van lapozási lehetőség is ;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#786) Xmister válasza myckey (#785) üzenetére


Xmister
senior tag

Én tudom, csak ezt ilyen fórumon érdemes jelezni, mert különben sokan csak rákattintanak, megveszik az 500Ft-os átalakítót, nem értik, miért nincs kép, majd elkönyvelik, hogy sz** az AMD. :)

(#787) myckey válasza Xmister (#786) üzenetére


myckey
veterán

Ejh, ne legyünk már parásak, üldözési mánia meg egyebek :DDD

Egyébként igen, úgy célravezetőbb lett volna, ahogy te mondod.

(#773) myckey

LAPOZZ EGY OLDALT, BÁRKI IS VAGY ! :DD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#788) and1ao válasza korcsi (#777) üzenetére


and1ao
őstag

Pont ezt írtam le de látom figyelsz. Azért van jelenleg elk..va a dolog mert a GPU kap most a PCI-ból is áramot. Ezt próbálják megoldani.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#790) Apucy01 válasza Ren Hoek (#772) üzenetére


Apucy01
őstag

Pont hogy értettem sajnos folyton az 1080 1070 körül kattogsz és némely hsz ben a 480 at lehúzod mint más a wc t de nállam téma off :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#791) korcsi válasza and1ao (#788) üzenetére


korcsi
veterán

Forrás?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#792) Ren Hoek válasza Apucy01 (#790) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem nem érted, de mindegy. Pont ez ellen küzdök, hogy ne álmodozzunk most az 1070 megveréséről, mert feltuningoltuk az elvárásokat a rajt előtt is... de linkelhetnél egy hszt ahol bármikor is az 1070/1080 teljesítményével mértem volna össze a 480-at. Vagy ha nehezen megy az értő olvasás, akkor segítek, az 1070/1080 kulcszó leírása egy hsz-ben még nem összevetés. A Vega mint következő rivális teljesen más téma.

Objektíven és kritikusan nézem a VGA-kat, nem érzelem alapján. A 480 ref több szempontból gáz. A GPU a feature-ökkel együtt remek lett, bár nem látni teljesen mennyire van kihajtva fesszel és clockkal a refen. A custom hűtés és a TDP egy dolog. A chip lotto és az 1400-1600 MHz tartomány nagy feszültségskálán meg egy másik.

Kíváncsian várom mit hoz, a zs félre van téve rá. Aztán lehet kis Vega lesz belőle, vagy 485-re várás. Bár reméltem lesz VGA-m azért a nyárra... esténként meló után jó volt gamelni. Ehhez képest full bizonytalanság a 485-el kapcsolatban pl...

[ Szerkesztve ]

(#793) myckey


myckey
veterán

Ebben a topicban, élből felesleges 1070 meg 1080 kártyákat emlegetni ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#794) Apucy01


Apucy01
őstag

Ez ugyan mennyi lesz itthon? és mikor érkezhet?
igen szépre sikerült..

[link]

myckey :K :R

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#795) Ren Hoek válasza Apucy01 (#794) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ahh azthittem már lesznek órajelek :O a dizájn amúgy remek. A tésztaszűrőhöz képest BMW :d bár nem vagyok egy házbabújt fejjel játszós arc.

Ezekre amúgy sztem kétventis megoldás jobb/elég lenne... 225 Watt TDP... max

myckey , igen itt, csak akkor szabad megemlíteni, hogyha a grafikonon jobb valamiben a 480, vagy ha a 480 CF megveri valahol ;]

[ Szerkesztve ]

(#796) Laja333 válasza Ren Hoek (#772) üzenetére


Laja333
őstag

Lehet hogy félreérthető volt, bocsi! :R
Teljesen GTX-től függetlenül, érdekességként másoltam be, mert nekem tetszik, hogy a "régi" Radeonokhoz képest ekkorát ugrottak DX12 Overheadben.
Akiknek csak egy i3 vagy kisebb proci van a gépében, talán kevésbé fogják megérezni a CPU intenzív scenariokat, mint egy korábbi VGA-val. Az 1070/1080 ebből a szempontból azért sem játszik, mert azok mellé már "elvárt" egy i7 vagy húzott i5.

(#795) Ren Hoek

OCUK-on Gibbo azt írta, a Nitro out-of-box 1350 körül lesz, később, augusztus-szeptember környékén a Toxic pedig 1375-1400 körül.

[ Szerkesztve ]

(#797) WaterWawe válasza Apucy01 (#771) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem tudom ő mit vár el tőle, de én azt hogy megverje legalább a 390-et (DX11-ben is), ha már egy új kártya és 5-10k-val olcsóbb nála.

Az AMD-től pedig azt vártuk hogy a 1070-nek és a 1080-nak hoz ellenfelet, nem a 970-nek. :)

(#798) Ren Hoek válasza Laja333 (#796) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tőlem is egy bocsánatkérés, nem akartalak letámadni (kicsit frusztrált a meló ma :)) )... ezt az overhead tesztet én valid DX12 mércének vettem régen, amég utána nem olvastam egyáltalán mi ez.

Amúgy a procira leszek kíváncsi, hogy egy i5 4570 hogyan eteti majd DX12 alatt. Lehet nem is kell i7-re váltanom.

[ Szerkesztve ]

(#799) Televan74


Televan74
nagyúr

Hogy ennyire nincs készlet az a bosszantó. Reméltem,hogy lesz legalább 500db készlet,de sehol semmi.Ha custom -nál is ez lesz,biza rendelek németből egyet. Fórumtárs is megemelte az árat 77 -ről 85 -re.Tehát akkor már a nagykerek is drágában adják.De nála rendelésre 4-5 nap. :U

Nem tudom rendeljek most egy refet, aztán majd az ősszel eladom és veszek egy customot? Mert ha ilyen gyatra lesz a kelet európai ellátás,akkor Augusztus közepéra talán lesz RX 480 nitro. :F

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#800) #20844032 válasza Venyera7 (#782) üzenetére


#20844032
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.