Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) smc


smc
addikt

móók :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#502) #85552128 válasza smc (#501) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem hiszem, hogy így van mert akkor simán mehetnének 8 GHz-en a RAM-ok.

Szerintem nem küldtek külön 4GB/8GB-ost a tesztelőknek onnan származhat a pletyka.

[ Szerkesztve ]

(#503) t72killer válasza smc (#501) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Széép, nagyon szép:R. AMD részről meg ultragáz, hogy a nem túl olcsó gddr5 chipeket így szórják kifelé a gyárkapun:U, de ez legyen az ő bajuk.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#504) #45185024


#45185024
törölt tag

Ezt már lenyilatkozták a tesztelők hogy a 4 gigás kártyák is 8 Gigásak voltak csak letiltva.
De kihozatalkor rá volt írva a 4 gigásokra már hogy csökkentett memória van rajtuk.
Szerintem becsúszhatott a 4 gigás kártyáknak az elkészülte és így oldották meg.
Akár árulhatta is volna őket hogy a csúszás miatt ne égjen be vele...

(#505) #85552128 válasza t72killer (#503) üzenetére


#85552128
törölt tag

8 Gb != 8 GB

Lehet párra ilyet raknak, de biztos nem mindre ez megy mert akkor az órajelet sem vették volna lejjebb.

[ Szerkesztve ]

(#506) stratova válasza Apollo_21 (#464) üzenetére


stratova
veterán

Ne vicceljünk már 6+8 pint az R9 390X Devil kapott a Powercolortól, ami egy hibrid hűtéses 277 W (játék) 313 W (Furmark) fogyasztású kártya.

A mostani RX 480 Devil kialakításra és fogyasztásra is a HD 7870 Devilhez lehet a legközelebb a Devilek között:DDD, azaz aligha kap 2x6 tűs tápnál nagyobbat. R9 380X-ből, ami 970 MHz-en többet eszik, mint RX 480 1120/1266-on, sem készült 2x6 tűsnél tápnál nagyobb áramfelvételre tervezett verzió, pedig az gyári OC kivitelben [1030/1040/1050 MHz] 179 W peak / 227 W max. értéket produkál.

[ Szerkesztve ]

(#507) #20844032 válasza #85552128 (#505) üzenetére


#20844032
törölt tag

És hány darab van belőle a kártyán? :D

/remélem az enyém is ilyen lesz :DDD

(#508) #85552128 válasza #20844032 (#507) üzenetére


#85552128
törölt tag

A 4 GB-oson is 8 db-nak kéne lennie... csak 8x1 GB helyet 8x512 MB-osnak.

(#509) t72killer válasza #85552128 (#505) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

8db 8Gb-es gddr5 chip (k4g80325fb) van a linkelt nyákon, ez az én olvasatomban bizony 8GB...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#510) #20844032 válasza #85552128 (#508) üzenetére


#20844032
törölt tag

És akkor a 8Gb vajon mire utalhat? :DDD

(#511) stratova válasza #20844032 (#510) üzenetére


stratova
veterán

8 Gb azaz Gigabit / lapka = 1 GB ebből van 8 db a kártyán. A sebessége gondolom függ attól is milyen feszültségre állítják be:

Vdd/Vddq(V) 1.305 to 1.597

03 -> 6000 Mbps [eff. 6 GHz]
28 -> 7000 Mbps (eff. 7 GHz)
25 -> 8000 Mbps (eff 8 GHz)

[ Szerkesztve ]

(#512) #20844032 válasza stratova (#511) üzenetére


#20844032
törölt tag

Köszi, de nem én vagyok, aki nem érti :)

/jajmikorjönmájajjöhetnemá :) Mostmár izgulhatok is, hogy vajon nyolcgigásat kapok-e, vagy négyest :D Rendeltem hozzá accelero mono plust, szal lehet, hogy a végén egy customhűtéses nyolcgigás lesz a végén belőle :DDD

[ Szerkesztve ]

(#513) smc


smc
addikt

Attól még jó lehet.. :)

"15 079 graphics at 1410 MHz at 1150mV, 30C under water."

"14,300k is fury x
15,600 is titan x."

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#514) #85552128 válasza t72killer (#509) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha minden refre ilyet raktak akkor viszont elég nagy balf*szok, hogy 4 GB-osként is árulják őket -40$ haszonnal. De ez is lehet gyártófüggő.
Lehet mégiscsak megéri customok helyett 4 GB refet venni ? Mert azokon már biztos nem így lesz.

[ Szerkesztve ]

(#515) myckey válasza smc (#513) üzenetére


myckey
veterán

Aztakurvaeget ;]

megy a mókolás :))

mondjuk ez az érték elég brutál így

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#516) t72killer válasza #85552128 (#514) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Necces kérdés, ha vkinek szoros a büdzsé, mindenképp 4GB-osat vennék. Viszont a refkari tuti nem fog olyan jól tuningolódni, ergo többet buksz a GPU-n, mint amennyit a vram-on nyernél.

Ha tényleg igaz, akkor a 8gb-os ref ezzel kiírta magát a történelemkönyvekből...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#517) Harley quinn válasza smc (#513) üzenetére


Harley quinn
tag

Ha ez igaz akkor 1070 szint ha jól tudom. Ez már túl szép lenne....

(#518) t72killer válasza Harley quinn (#517) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha kijönnek a custom karik, úgyis kiderül a valós tuningolhatóság. Sztem is túl szép, h igaz legyen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#519) #85552128 válasza Harley quinn (#517) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ez egy 11%-os tuning, tehát nem lehet gyorsabb 11%-nál ami még mindig kb. ref 980+ szint.

A 3DMark meg gyakorlatilag minden egyes MHz-re skálázódik, játékokban kéne megmérni...
Mondjuk sima Firestrike-ban 16k GS-t kapok, szóval nem tudom honnan szedik azt a 14K-t FX-re.

[ Szerkesztve ]

(#520) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ezt ide rakom, mindenki vermerseklete szerint levonhatja a sajat kovetkezteteset.
Gibbo velemenye a 480 pcie powerrol. [link]

[ Szerkesztve ]

(#521) TTomax válasza smc (#513) üzenetére


TTomax
nagyúr

Valamit te ott csúnyán elnéztél...16K GS körül kap egy 980,a TitanX meg olyan 22.5KGS.

(#520) Malibutomi
Aham,"semmi gond,de egyébként is jön a fix".

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#522) t72killer válasza Malibutomi (#520) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Konkrétan ferdítés, mutasson vki még1 olyan felső/közép-felső kártyát, ahol túlzottan spóroltak a tápcsatikkal:U A nagy kazán ref 290-esemen 2db 8pines volt pl...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#523) #45997568 válasza TTomax (#521) üzenetére


#45997568
törölt tag

Megint megragadtad a lenyeget, azon mar nagyvonaluan tovabblepsz hogy mas kartyaknal is elofordult mindket gyartonal es nem volt belole "panik", fura figura vagy :U

(#524) TTomax: akkor nem sikerult vegigolvasni amit Gibbo irt vagy mereteni, semmi gond :F

[ Szerkesztve ]

(#524) TTomax válasza #45997568 (#523) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,nem fordult,az avg nem igazán ment el a szabvány +20%ig.Lehet bagatelizálni,csak aki ilyen kártyát vesz az nem csúcs lapba teszi,és nem is a legujabba .Nagyon sokan veszik ezt még PCI-E 2.0ás valamilyen régebbi lapba,de te nyugodtan csak ajánlgasd oda is,hiszen nem a te géped,nem neked kell a garanciás harcot megvívnod. :((

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#525) asaca válasza TTomax (#524) üzenetére


asaca
tag

Precedens van hogy valakinek behalt az alaplap?

BF3: aSaca-Hun

(#526) TTomax válasza asaca (#525) üzenetére


TTomax
nagyúr

Még nincs,hogy lenne.De ha ez teljesen rendben lenne akkor nem jönne javítás,mert ami jól működik azt nem kell javitani,az a vicc hogy akinek régebbi PCI-E2.0ás lapja van már valószínű nincs garanciája,és azt is nehéz lesz bizonyítania,hogy a vga nyírta ki a lapot.Ne már egy kereskedő véleménye legyen a mérvadó,akinek más érdeke sincs,hogy minél többet eladjon.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#527) #45997568 válasza TTomax (#526) üzenetére


#45997568
törölt tag

Elmorzsoltam egy konnycseppet, hogy vegre van valaki aki ilyen hevesen es oszinten kiall a pirosak vasarloi mellett. Ja, nem :U

(#528) asaca válasza TTomax (#526) üzenetére


asaca
tag

Én se találtam. Kezd egy kicsit (unalamas ) lenni . Túl van lihegve az egész.Mindkét oldalon van volt ien. Csak most próbálják felfújni az egészet. Instabil vevőket eltántorítani a vásárlástól. Halkan jegyzem meg a véleményem. :R

BF3: aSaca-Hun

(#529) TTomax válasza asaca (#528) üzenetére


TTomax
nagyúr

Remélem akkor te leszel az első itt aki vesz egy ilyet és nyugtat meg mindenkit.

(#527) rupsz
Pazar érvek...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#530) rocket válasza asaca (#528) üzenetére


rocket
nagyúr

Az Asus GTX960-nal fordult elo ilyen, es ott is csak peakben, itt meg folyamatosan felette van atlagban, a masik kulonbseg, hogy az egy AIB custom kartya, ez meg a gyarto altali referencia.

Nem lenne gond, nem jonne fix az AMD-tol, ezzel el is ismertek a problemat :)
A kerdes az, hogy ha leveszik a feszt driverbol (amit ugye a minnel tobb RX480-on hasznalhato GPU miatt lottek feljebb), milesz azokkal a kartyakkal, amiknel majd elhasal a GPU 1266mhz-en az alacsonyabb feszultseg miatt, ha nem lesz ilyen, akkor minek vettek feljebb?

Szoval kavaros a tortenet, es az AMD sunnyog.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#531) Televan74 válasza TTomax (#529) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ne kelts itt a pánikot! Problémának talán probléma,de egy kicsit túl van lihegve a dolog.A PCI-SIG nem véletlenül mondta az hogy nem akkora probléma mint azt sokan állítják. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#532) stratova válasza TTomax (#529) üzenetére


stratova
veterán

Korábban már említetted a vBios-t. Talán legjobb lenne a szükséges pluszt a 6 tűs tápcsatin biztosítani, ha 75+ W-ot képes kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#533) rocket válasza Malibutomi (#520) üzenetére


rocket
nagyúr

Az o velemenye ebben aztan semmit nem szamit, minnel tobb kartyat akar eladni, persze, hogy ezt mondja :)

"All the current NVIDIA and AMD cards can draw more than PCI-E limit and no damage has being caused."

Ez nem is igaz raadasul.

Asus GTX960 fele peak ertekek elofordultak korabban is, de RX480 atlagban van folotte, folyamatosan, ez a problema alapja.

A poblema letezik es fent all, de az AMD megfogja valahogy oldani, aztan majd kiderul annak lesz-e utohatasa a teljesitmenyre :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#534) rocket válasza stratova (#532) üzenetére


rocket
nagyúr

Ahoz kelleni fog egy Windows alapu flash progi, mert az egyszeru userek nem fognak DOS alatt, commandokkal flashelgetni.
Nekik ugye unpack, load BIOS, flash kb. a jarhato ut :)

#531: Ez nem panik keltes, hanem valos problema, ami egy masik hardver komponenst karosithat.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#535) TTomax válasza Televan74 (#531) üzenetére


TTomax
nagyúr

A PCI-SIG szerintem ilyet nem mondott...

(#532) stratova
A gond ott van,hogy amikor a kártya 150W fogyasztás fölé megy,akkor akármit csinálsz valahol sérted a szabványt,mert a 6pines is 75Wra van tervezve,meg a PCI-E 2.0is.3.0val nincs ilyen gond,illetve szerintem szerencsésebb lett volna vagy egy 8pines csati,vagy a 6pinest terhelni.Nekem nagyon erős a gyanúm,hogy ez nem így volt tervezve,csak a kihozatal miatt agyon van feszelve a ref,hogy minnél több gpu megfeleljen,és valamiért a PCI-E slotot terheli jobban.Biosban van ilyen beállítás,kérdés hogy amdnél ez mennyire kalibrálható. Gyógyírt csak a customok hoznak,lévén egyedi pcbt meg biost is a gpu.Csak akkor lehet már nem lehet ráírni hogy 150W,hanem mondjuk 175W.

(#533) rocket
Ott a pont,pontosan erről van szó.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#536) Televan74 válasza TTomax (#535) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezt olvastad? [link] :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#537) Venyera7 válasza rocket (#534) üzenetére


Venyera7
senior tag

Miért olyan nehéz az? 100 oldal van ahol röviden le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#538) smc válasza TTomax (#521) üzenetére


smc
addikt

Papa, idézőjel. Tudod mire szolgál?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#539) stratova


stratova
veterán

Foglalkoznak a témával:

Following up on this week's Radeon RX 480 launch, there has been some questions raised about the power consumption of the card. This is after some sites whom directly tap the power rails feeding the card discovered that at least some of their samples were pulling more than the standard-allowed 75W over the PCIe slot and/or 6-pin PCIe external power connector.

To that end, it would appear that AMD's staff is working weekend duty, and they have just sent over the following statement.

As you know, we continuously tune our GPUs in order to maximize their performance within their given power envelopes and the speed of the memory interface, which in this case is an unprecedented 8Gbps for GDDR5. Recently, we identified select scenarios where the tuning of some RX 480 boards was not optimal. Fortunately, we can adjust the GPU's tuning via software in order to resolve this issue. We are already testing a driver that implements a fix, and we will provide an update to the community on our progress on Tuesday (July 5, 2016).

Anandtech

RX 480 Nitro képecskék:

[ Szerkesztve ]

(#540) TTomax válasza Televan74 (#536) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne haragudj de én ennek jobban hiszek mint annak amit te linkeltél...

(#538) smc
Én tudom,de te magad is láthatod ott valamit csúnyán benéztek,ezért kár is volt ide linkelni.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#541) Reggie0 válasza Televan74 (#536) üzenetére


Reggie0
félisten

Szakmailag annyira ciki cikk, hogy en a PH helyeben le is vennem.

(#542) 5ent1nel válasza TTomax (#540) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Igen, lehet h benéztek, de olyan "durván" h még a szabvány tulajdonosa sem intett különösebb elővigyázatosságra. Eddig nincs eset meghibásodásról, ám mivel az AMD is nyilván a szabványok követésével akar piacon maradni, természetesen megoldja a problémát.
A customok meg pláne! ;)

Szerintem inkább kezdjetek el azon rugózni, h a 8 pines csati miatt több lesz a fogyasztása mint 150W (nem ezt ígérték!) és akárhogy húzzuk majd, csak egy lassan 2 éves 980-ast fog max beérni, ráadásul azt is csak szerencsével/hátszéllel... (szerintem most ez fog jönni)

Meg valaki közületek igazán szólhatna már az nV-nek, h legközelebb ne siessék el a piacra dobást, az AMD kártyája úgy is vállalhatatlanul sz@r lesz! :U

Peace! ;)

(#543) TTomax válasza 5ent1nel (#542) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem inkább nem kellett volna semmit írnod.Ezt meg főleg nem...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#544) mlinus válasza Malibutomi (#520) üzenetére


mlinus
őstag

come on... ő kártyákat akar eladni, nyilván telibesz@rná ha 1 kilowattot venne fel akár :D

(#545) gothic20 válasza 5ent1nel (#542) üzenetére


gothic20
aktív tag

Mi az hogy csak 980-ast fogja beérni? Egy 80K kártyátol mit vársz ? Hogy hozza a 1070/1080 szintet ? Arra ott lesz a vega....

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#546) Apollo_21 válasza stratova (#506) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én nem viccelek semmitse:D
CSak épp vki bepöccintett egy powercolor vagy xfx képet a 6+8os kariról..bár én a 6+8as tápos nyavajgásom elöbb dobtam fel..minden esetre akkor is gázosnak tartom h vmit kitaláltak és már módosítva van customokon...bár ennyire nemfigyeltem a régebbi kártyákat.
Lehet hogy a tápáramkör és a táp ellátás már a régebbi szériáknál is ugyanígy volt h kijött amd által vmi és meglett támogatva customok által.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#547) Melorin válasza gothic20 (#545) üzenetére


Melorin
addikt

De nem is lesz olcsó a Vega, az biztos :U

(#548) gothic20 válasza Melorin (#547) üzenetére


gothic20
aktív tag

Az 1070/1080 sem az ennyierővel :))

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#549) stratova válasza Apollo_21 (#546) üzenetére


stratova
veterán

Akkor arról lemaradtam, linkelnéd?

(#550) Televan74 válasza stratova (#539) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha ilyen lesz a nitro,akkor vaúúúúúúúúú! :DDD

Jó a dizájn,hátul van a 8pin power,és ez a fekete szín. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.