Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Ciccuka


Ciccuka
veterán

AMD Radeon RX 470 and RX 460 Specifications Confirmed

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1302) Apsajt


Apsajt
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek információja, hogy az RX470 mikor kerül a boltokba?
Szeretnék egy gépet venni evvel a kártyával még július 29. előtt, mert van egy legális Win 7 -wm.
Meddig érdemes várni a vásárlással?
Kösz

(#1303) Simid válasza Apsajt (#1302) üzenetére


Simid
senior tag

A pletykák szerint hónap végén rajtol, de legkorábban augusztus elején tudsz majd hozzájutni.

(#1304) Franklin válasza Apsajt (#1302) üzenetére


Franklin
addikt

És hogy függ össze a Win7 a vga-val? :)

Ha aktiválni akarod a Win10-et, akkor azt megteheted a vga nélkül is, az alaplaphoz köti a serialt a Win.

(#1305) Apsajt válasza Franklin (#1304) üzenetére


Apsajt
csendes tag

Igen, csak tudod, egyrészt én teljesen laikus vagyok, magyarul totál béna az ilyesmihez, másrészt vidéki, szóval azt gondoltam egyszerűbb lenne egyben megvenni a cuccot, mint először megrendelni egy iCore 5-ös gépet videókártya nélkül, aztán külön megvenni a kártyát, akkor szétszedni, elvész a az iPON gari, ha belenyúlok, szóval kicsit macerásabb, de valszeg ez lesz.

(#1306) sutyi^ válasza Laja333 (#1299) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nem tudom mennyire reális, sok NV user írta fórumokon és egyéb helyeken hogy Vulkan alatt gyorsult a kártyájuk.

https://www.youtube.com/watch?v=jN0BTk6ZewA

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1307) Tom5


Tom5
addikt

Nálam RX 480-al kb olyan 20-30 Fps-t hozott. FHD és minden fullon. így most olyan 90 - 140 Fps között mozog a játék.. (3. pályán)

(#1308) #45185024


#45185024
törölt tag

Hoppá:
Ami hozza a sebességet az az aszinkron compute, de ez GCN1/GCN2/GCN3-on üzemel csak, míg GCN4-re egyelőre nincs engedélyezve
"Emellett a nagy sebességet a GPUOpen intrinsics hozza, ennek GPU-limit mellett 10-20%-ot lehet köszönni. Az RX 480 csak ettől gyorsul annyit amennyit."

[ Szerkesztve ]

(#1309) távcsőves válasza #45185024 (#1308) üzenetére


távcsőves
senior tag

Van már AS ON teszt is. Még plussz 10-20 FPS. [link]

(#1310) Laja333 válasza távcsőves (#1309) üzenetére


Laja333
őstag

Gondolom az is a registry-s mókolós "Async". Lesz ettől jobb is. :)

Más:

Bár ez még a szürke prototípus.

[ Szerkesztve ]

(#1311) #45185024 válasza távcsőves (#1309) üzenetére


#45185024
törölt tag

Már én is láttam de köszi :R
Közben Abu reagált a videóra:
" TSSAA-val van. Ez eléggé korlátozott helyzet még. Későbbi patch-ben több is lesz."
20 FPS innen 15 FPS onnan, nagyon szépen csordogálnak össze az FPSek.
Közben az OC-olt 970-ekkel kampányolnak ellene, de még az sem hozza be és ez még mindig csak a ref kártya...

[ Szerkesztve ]

(#1312) szacsa33 válasza Apsajt (#1305) üzenetére


szacsa33
tag

Dehogy vész el.Szabadon bővíthető,főleg ha a kártyát is onnan veszed.

szacsa

(#1313) távcsőves válasza Laja333 (#1310) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ez már bőven nem a 970 szintje. Òsszel remek ár is lehet, ha nem szarik be a Ft. Tényleg jó ez a kártya, ha 1060 még nem is jelent meg. De a tesztben stock rx480 volt. Szóval pár FPS még lehet eldugva. Persze ez csak egy játék.

(#1314) #45185024 válasza Laja333 (#1310) üzenetére


#45185024
törölt tag

Miért ennyire kevés hőcső van ebbe ? remélem ez nem végleges verzió volt.
És miért firkáltad össze :)

(#1315) Laja333 válasza #45185024 (#1314) üzenetére


Laja333
őstag

Mert így jobban tetszik. :DD
Egyébként a forrás.

(#1316) Dancs Ákos


Dancs Ákos
csendes tag

Üdv!

Urak meg tudjátok mondani mi a helyzet ezzel az RX 480 alaplap leégetős dologgal??
Olvasni lehetett róla,hogy a kártya nem kapott PCI SIG hitelesítést.

Fenáll még jelen pillanatban az a hiba,hogy a kártya a lapból több áramot vesz fel a kelletténél e miatt előbb utóbb hazavágja a lapot??

Érdeklődnék az RX 480 NITRO felől,de csak abban az esetben ha ez a hiba teljesen ki lesz zárva.

Azok a kártyák amelyek 8pines esetleg 2x6 pines tápcsatlakozót kapnak azoknál ezen jelenség előfordulása teljesen kizárt??

(#1317) TTomax válasza Dancs Ákos (#1316) üzenetére


TTomax
nagyúr

Minden bizonyossággal nem lehet kijelenteni hogy nem lesz gond vele a jövőben,de én úgy gondolom ha van egy PCI-E 3.0 16X-os csatid az alaplapon és a vgat abba teszed akkor nem hiszem hogy lesz vele gond.Ha ennél régebbi a csatlakozód akkor ÉN nem rizikóznám a ref 480at... hogy a customok majd milyen pcbvel kerülnek forgalomba még a jövő zenéje,eddig teszteket nem láttunk róla.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1318) #Morcosmedve válasza Laja333 (#1310) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez is csak 4+2 phase-es lesz? :Y

© asszongya'hogy

(#1319) Zeratul válasza Dancs Ákos (#1316) üzenetére


Zeratul
addikt

Az új driverben javították a VRMek áramfelvételét, már PCI-E nem vesz fel szabvány felett, a 6 pinest csapolja meg jobban, de az meg úgyse ég le.

(#1320) #45185024 válasza Dancs Ákos (#1316) üzenetére


#45185024
törölt tag

Kedves Ákos.
Az éles szemű Tom Hardware mért túlfogyasztást a kártyán ezért indult egy minősítési kérdés a dologból, de a szabványt a kártya megkapta.
Egyetlenegy alaplap sem éget ki, viszont a PCI E 3-on keresztül valóban volt többlet fogyasztása ezt a driverből levették és átirányították a 6 PINes csatira.
Ezenkívül bekerült egy Kompatibilitási mód a driverbe ezt ha akarod bekapcsolod ( nem kötelező) ekkor visszavesz a fogyasztásából. Mivel a Driver 3%ot hozott plusszban ezért az eltérés elhanyagolható.
Ha kikapcsolod akkor OCnak minősül és a 6 pinből leszívja és megkapod azt a 3% plussz teljesítményt.
A 8 PIN és a 6+6 PIN a custom kártyákon a dolgot teljes mértékben megoldja.
Nem értjük miért tettek rá 6 ot ez inkább presztizsből volt. De a Driver óta Az alaplappal kapcsolatos gond nem lehet.
Ennek ellenére ha megengeded a custom kártyák felé terelnélek a jobb hűtés miatt, Az angliai OCUK fog kapni hamarosan 2000 db custom kártyát, csak sajnos tájfun volt Taivanon ezért lehet lesz 3-4 nap késés, de mindent megtesznek igérem :)

[ Szerkesztve ]

(#1321) Yutani válasza Dancs Ákos (#1316) üzenetére


Yutani
nagyúr

Normál használat mellett néhány wattal eszik többet a PCIe-ből, mint a névleges érték, de a tűréshatárban még benne van. Tuning esetén fordulhat elő, hogy többet vesz fel az aljzatból.

De ahogy írták, az új driver javítja ezt a hibát, a custom verzók meg valszeg már úgy készülnek, de ezt csak a megjelenések után tudjuk majd meg pontosan.

#tarcsad

(#1322) Laja333 válasza #Morcosmedve (#1318) üzenetére


Laja333
őstag

Elvileg az ezüst Nitro még csak egy korai prototípus volt.
Másrészt ha belepakolnak mindenféle jót a Nitro-ba, akkor mi marad majd a Toxicba? :D

[ Szerkesztve ]

(#1323) Honzi válasza Laja333 (#1322) üzenetére


Honzi
senior tag

Ahhoz először ott kéne tartaniuk hogy tervben legyen. :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1324) Laja333 válasza Honzi (#1323) üzenetére


Laja333
őstag

Nem csak tervben van, elvileg 1-2 hónappal a Nitro után az is jön, kicsit magasabb órajellel, meg szürkében.

(#1325) Yutani válasza Laja333 (#1324) üzenetére


Yutani
nagyúr

Inkább a 4GB Nitro legyen már itt, kikészülök a várakozástól! :O

#tarcsad

(#1326) gabi123 válasza Yutani (#1325) üzenetére


gabi123
senior tag

Strandra meg nyaralni menjetek ilyenkor, ne a gépet nyomjátok mindig! :DDD :))

Forza Ferrari!

(#1327) Ren Hoek válasza gabi123 (#1326) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én melózok hétközben... hétvégén strandolok, Velencei tó, Balaton, Kapolcs, Utcazene, kirándulás... mégis teljesen belerférne heti pár óra game... :((( Jóideje IGP-vel vagyok és reméltem, hogy már július 1-re lesz VGA-m...

Tavaly ilyenkor már rég nyomatták a Fury-kat és a 390X-eket. Igaz jó drágán, de akkoris. Grr...

[ Szerkesztve ]

(#1328) Honzi válasza Laja333 (#1324) üzenetére


Honzi
senior tag

Akkor lehet keverem a vaporal sapphire-ös faszi livestreamben azt mondta nem terveznek.
De pl kérdezték a 4 GB-os nitrot is arra azt mondta hogy most nincs tervben de nincs kizárva szóval lesz de nem mostanában.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1329) Abu85 válasza Dancs Ákos (#1316) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PCI-SIG hitelesítést megkapta az RX 480 és azt nem is kell újramérni.

A helyzet egyszerű. Ha a tápod támogatja az ATX12V 2.0 specifikációt, akkor nem kell tenni semmit. Ha a tápod 2003 előtt vetted, akkor elképzelhető, hogy nincs még 2.0-s speckóra megfeleltetése, így a kártya berakása után a driverben a kompatibilitásra vonatkozó kapcsolót aktiválni kell.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1330) Yutani válasza Honzi (#1328) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát akkor nem lesz 4GB-os Nitrom, de biztos jön majd valamelyik custom ennyi memóriával. Nekem nem kell 8GB, fHD monitorom van és nem hiszem, hogy a következő 1-2 évben olyan óóóóriási kompromisszumokat kellene kötnöm, hogy beleférjen a game a 4GB-os Vmem-be.

gabi123: Alig vagyok a gép előtt, feleségem és a gyerkőc kitöltik a szabadidőmet. :DDD

#tarcsad

(#1331) Laja333


Laja333
őstag

Úgy látszik 1317 MHz lesz a Nitro. [link]

(#1332) Honzi válasza Yutani (#1330) üzenetére


Honzi
senior tag

Szintén én is nitrot akartam.
Giga tűnik még vállalhatónak abból biztos lesz 4 GB.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1333) Ciccuka válasza Laja333 (#1331) üzenetére


Ciccuka
veterán

470-ből mikor lesz már valami :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1334) Ren Hoek válasza Laja333 (#1331) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát az kemény 4% :D
azért kíváncsi leszek mennyit lehet csapatni vele egy agresszívebb feszemelésre. Mert a gyári freki az mindig csalóka azért. Inkább menjenek biztosra, mint épphogy bírja. Aztán lehet tologatni a csúszkákat.

Giga G1 970-nél
Gyári OC (base/boost is: 12%
Manuális tuning: 26%

... ez 1600 MHz lenne az RX 480-nál, ha %-ot nézünk.

Összesítve 28 nm -> 14 nm-en:
380X-480: 30% emelkedés alapórajnél (970 MHz vs. 1266 MHz) + 10% OC - ha megy 1400 MHz-et legalább.
970-1070: 43% emelkedés alapórajelben (1050 MHz vs 1500 MHz) + 12% OC

Fogjuk rá az extra feature tranzisztorokra, hogy nem hozott akkora frekvenciát a 14 nm. (Vagy csak a rev szar még)

[ Szerkesztve ]

(#1335) gothic20


gothic20
aktív tag

Egyre több custom kártyáról hullik le a lepel. Nekem a Gigabyte G1 jött be eddig legjobban.
Bár kíváncsi lennék a HIS,Club3d,VTX3D kártyákra is azokról még semmi infót nem találtam.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1336) Dancs Ákos válasza Abu85 (#1329) üzenetére


Dancs Ákos
csendes tag

Magánvéleményed szerint mit hozhat a jövő az RX 480nak??Én FULL Hd-ra tervezem vásárolni a kártyát.A cél 1920x1080 as felbontáson jövő év végéig medium-high beállítáokon stabil 60 FPS.
A helymben te várnál a VEGA-ra vagy az RX 480 fentebb említett igényeimnek megfelelhet?

Szakértelmedet előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#1337) gabi123 válasza Ren Hoek (#1327) üzenetére


gabi123
senior tag

Én is eladtam az R9 380-at, 50-ért vettem féle éve újonnan, annyiért meg is vették most is (1 hónapja). Kértem kölcsön egy GTX 670-et, addig azzal elvagyok, amíg jön a 470 és beáll az ára. :P

Yutani: na látod, akkor nincs is időd a várakozással törődni, egyszerűen ne gondolj rá, mert annál lassabban megy az idő! :K :DDD

Forza Ferrari!

(#1339) dergander válasza Laja333 (#1331) üzenetére


dergander
addikt

Nem valami nagy OC. Most emelnek 40-50Mhz-t szinte semmi. Remélem a Gigából lesz Xtreeme verzió kicsit combosabbra húzva...

(#1340) Laja333 válasza dergander (#1339) üzenetére


Laja333
őstag

Félek, nem a hűtő a keresztmetszet...

(#1341) Ren Hoek válasza Venyera7 (#1338) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem rossz, de én még mindig nem látom mire ment el a Polarisban az a sok tranzisztor, amiért ennyit fogaszt. Teljesen azt hozza amit a 390, kicsit kevesebb SP-vel, magasabb frekvencián. Ha 1:1-ben leviszik 14 nm-re a 390X-et, akkor most odavertek volna egy csúnyát. Így várhatunk Vegára. Látszik, hogy a Fury a sok SP-vel szarráveri a mezőnyt.

NV-k meg no comment. Legjobb döntés volt kiszállni a 970-ből.

(#1342) Malibutomi válasza Ren Hoek (#1341) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Teljesen azt hozza amit a 390, kicsit kevesebb SP-vel, magasabb frekvencián.

Meg fele annyi ROP-al.

(#1343) olymind1 válasza Malibutomi (#1342) üzenetére


olymind1
senior tag

Meg csak 256 bites memória busszal.

(#1344) dergander válasza Ren Hoek (#1341) üzenetére


dergander
addikt

Azt tegyük hozzá ez a Polaris az AMD úgymond majdnem utolsó fegyvere,ha ez besült volna akkor az NV toronymagasan az élre áll,és onnan már nemfogja meg semmi. Eddig jól sikerült csak félek tőle hogy a wattok megint elszaladtak kicsikét. A fejlesztőket ha most az AMD bekebelezi akkor bőven van potencia,a Vulcan és a DX12 alatt gyorsak.

(#1345) olymind1


olymind1
senior tag

Frostbite engine-es játékok is DX12-vel jönnek ha jól tudom, akkor talán az új ME:A-ban is lesz támogatás hozzá. Unreal engine is támogat DX12-t, gondolom azzal is hoznak majd ki pár játékot.

A GCN-es konzol funkciókra leszek majd kiváncsi, mennyit gyorsítanak/javítanak majd PC-n.

(#1346) Venyera7 válasza dergander (#1344) üzenetére


Venyera7
senior tag

Böcs döntés a fejleszők kezébe adni egy csőd szélén álló cég sorsát?

#1341Ren Hoek:

Harmadszor kiadni ugyanazt? Ki váltana akkor?

[ Szerkesztve ]

(#1347) Ren Hoek válasza Venyera7 (#1346) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak azt mondom, hogy a Polaris fícsöröket ráértek volna a Vegára kiadni. Egyértelműen látszik. hogy az előző GCN, akár a 390X-ben lévő Hawaii is teljesen brutálisan jól megy DX12/Vulkan alatt. Akkor lenne érdekes, hogyha a Polaris nagyon elhúzna DX11-hez és a 390-hez képest.

Arra próbálok rávilágítani, hogy nem a Polaris jó ezekben, hanem az összes GCN, és abból is a kettővel régebbi Hawaii szinte remekel a sok CU miatt. Gondoljuk végig, hogyha egy 390X ilyen jól szerepel itt, akkor 14 nm-en sokkal jobb fogyasztással / 20-30%-al magasabb frekvencián kb 1070 után menne... és a chipen semmi fejlesztési költég nem lett volna 490 néven. (Intel Tic-Toc... nem ugyan az lenne harmadszor)

Ha persze a Polaris jobban elhúz a 390-től a jövőben, akkor azt mondom tényleg sok újdonság van benne.

(#1348) Laja333: Na ilyenekre célzok, hogy ha ezzel bizonyít, akkor tényleg letettek valamit. Quantum Break-re i kíváncsi leszek majd a többi GCN-hez képest, rendes Async stb...

[ Szerkesztve ]

(#1348) Laja333 válasza Ren Hoek (#1347) üzenetére


Laja333
őstag

Elvileg GCN4-en nem fut az Async még, majd egy későbbi patch-el kerül be teljesen.

(#1349) távcsőves


távcsőves
senior tag

Nézem a DOOM eredményeket, beszarás továbbra is. Ekkora gyorsulást sosem láttam még. Mi történik ha 470 is megjelenik, és igazatok lesz abban, hogy közel olyan frekire lehet húzni, mint az RX480.. Kánaán. Kár, hogy a használt piac még mindig elvan tévedve.

(#1350) Harley quinn válasza távcsőves (#1349) üzenetére


Harley quinn
tag

Azért van pár érdekes darab de már nagyon rá férne egy jó kis vihar hogy normális árak legyenek ott is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.