Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) olymind1


olymind1
senior tag

Jöhetnének már a 470-ek, árban is elég kellemes, meg ahogy nézem annyira nem lesz megnyírbálva, tiszta 7850 érzése van, egy kis tuning és ezzel is el leszek jópár évig a 7850 után.

(#1552) robertosz91 válasza Zeratul (#1545) üzenetére


robertosz91
tag

Igen ebben teljesen igazad van, hogy az AMD nem oda pozícionálta. A nevéből is adódik, hogy a 380/x-et váltja.

Yutani
Azért +1-ezek, mert jelen helyzetben van benne igazság. Ha a dollár nem száll el akkor teljes mértékben igazad lenne, de ugye ez nem így van. Ő most a jelenlegi helyzetet vázolta fel, ami nem az, hogy ez egy remek teljesítményű/olcsó termék. Hiába az AMD árazás, ha ez a kártya nálunk ennyiért kapható. Aki mondjuk annak idején vett egy 380-at 65-75-ért, mert ennyi volt rá a keret, akkor miből gondolod, hogy a névutód 85-103 árát is röhögve kicsengeti? Akkor vett volna tavaly egy giga 390-et, mert ugye az is hasonló áron volt. Tehát kis hazánkban nem kapsz több teljesítményt kevesebb pénzért. Max pár %
Ha az AMD által kiadott áron menne Mo-on, akkor Ren Hoek kolléga se írt volna ilyeneket, kvázi a vita nem is létezne. Mint látszik ,minden megközelítés kérdése. Mindkét félnek igaza van, de mégse. Tiszta filozófia :)
Szerintem ne is offoljuk szét a topikot, (persze ebben én is aktívan részt vettem, ezért sorry) inkább várjuk továbbra is a custom felhozatalt. Én befejeztem. :)

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#1553) Zeratul válasza robertosz91 (#1552) üzenetére


Zeratul
addikt

A dollár "elszállása " ugyanúgy érinti a nV termékeit is, érdemes átnézni a nV topicba, ott is megy miatta köpködés.

(#1554) robertosz91 válasza Zeratul (#1553) üzenetére


robertosz91
tag

OFF:
Igen, sajnos ez nem gyártóspecifikus probléma.

Lehet valamit tudni a Sapphire Toxict-ról? Három ventis lesz? Azok általában mindig gyönyörűek.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#1555) Ciccuka válasza Laja333 (#1540) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én ebből indulok ki (ha lesz RX 470-ről is teszt):

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1556) Callisto


Callisto
őstag

Faék egyszerű dolgokon vitatkoztok. Hihetetlen.
Nem azért van a 480, hogy lecserélje az, akinek egy generációval korábbi, ámde hasonló teljesítményű kártyája van. Azért van, mert újabb technológia és ár/teljesítményben is többet nyújt.
Azok a célközönség, akik régebbi, gyengébb teljesítményű kártyát cserélnének vagy most szereznének be új gépet és abba egy jó ár/teljesítményű VGA-t, ami elég erős jó minőségű FUllHD-hoz stb.
Nem tudom elhinni, hogy léteznek a földön olyan hülye emberek (akinek nem inge...) akik valóban azt akarják ráhúzni bármilyen VGA-ra, hogy azoknak szánják, akiknek amúgy is van hasonló teljesítményű ás nem túl régi architektúrájú cucca. Siralmas...

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#1557) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! RX480-as tulajdonosokhoz lenne kérdésem. R9 290-es VGA-t szeretnék váltani (míg jó árban el tudom adni- gari nélkül) a "Milyen Videokártyát vegyek" címü topikban a 1070-et ajánlották. Jelenleg FHD-ban tolom. Viszont Késöbb tervezek 1440P-s Monitort, vagy ha egy visszautasíthatatlan ajánlatot kapok 4K-ra akkor azt. (de ez még inkább a jövő)
És szeretnék egy olyan VGA-s rendszert kiépíteni amit legalább addig ne kelljen cserélni míg a Garancia tart. 3 - maximum 4 év.

Tehát nagyon erősen gondolkodok egy RX480 CF rendszeren, ahogy nézem a teszteket, már amilyen teszteket eddig láttam, eléggé Durva.. és ez még csak DX11-es játékok. DX12-ben csak jobb lesz a helyzet.
kb 500W a tesztek alapján a fogyasztás. Komplett rendszereknél. Tápom szerintem elegendő (minden alkatrész a leírásomban - kivéve a Proci az egy i7 6700K.)
Akinek esetleg van CF -ben 2 ilyen kártyája elmondaná személyes tapasztalatait?

(#1558) FollowTheORI válasza Walter_White (#1557) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jót akarsz magadnak akkor nem gondolkozol CF-ben.
3-4 évre meg nincs egyszerűen VGA... hacsak a végén nem akarsz 8bites pixelgrafikával nyomulni. :)

Szóval jól mondták most egy 1070... két év múlva kb megy egy másik új kártya majd.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1559) Ren Hoek válasza Yutani (#1547) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én pl sehol nem írtam olyat, hogy a 970/390 leváltására jött volna. Rá lehet keresni.

Azt írtam szó szerint, hogy a jelenlegi 290X/970/980 tulajok b..szhatják kb, mert sokak kénytelenek voltak eladni, hogy ne bukjanak 80K-100K-ról hirtelen 50-55K-ra értékben. Teljesen logikus lépés pl egy Maxwellből kiszállni... Mivel RX 480 AIB 1450-1600 MHz köré szóltak a pletykák, sőt a "Beast" 1600 MHz-ről, az összes Polaris feature-el együtt már valid váltókártya is lehet(ett volna). 970-Fury ugrásra már ütős lehet pl. Ezt próbálom mondani, hogy teljesen mindegy hová szánják, ha tudásban/feature setben akkora ugrás van, hogy megéri váltani. Utóbbiak úgytűnik fake infók voltak, épphogy kiköhögik az 1400-at a customok feltehetőleg...igen elkeserítő fesz értékekkel és brutális fogyasztással magasabb clockon. 485 sem lesz rev 2-ként mostanában... Ugyan az az analógia, ha GTX 1060 perf+feature-ben megéri, akkor még a 970-et is le lehet rá cserélni DX12 miatt.

El kell fogadnunk, jelenleg ez a max ami kijöhetett a Polarisból. Nyilván nem tudtak 970-1070 méretű ugrást hozni perf-ben és wattban sem 14 nm-en. Ez van... Ez a cucc, bár nem lett világmegváltó GPU, rendben van a maga kategóriájában... de ettől még óriási lukat hagytak fél évre a termékpalettában. Ha pedig a Vega is feljebb jön, ahogy ígérik, akkor tényleg semmi alternatíva nem marad szinte a következő 1+ évre sem, 100-150K között.

(#1546) metalharcsa: Nyilván az agy hiányára vall, hogyha kritikusan gondolkozok egy termékről és nem szopom fel sem az AMD-t, sem az NV-t és nem szaladok azonnal a boltba az overhype-olt termékekért.

[ Szerkesztve ]

(#1560) Pöttön válasza #45185024 (#1539) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi szépen! :R
Magyarán egy spéci rövid hűtéssel készíthető belőle egy ITX (17 cm hoszú) vga-is akár. :C

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1561) and1ao válasza Walter_White (#1557) üzenetére


and1ao
őstag

Nálam egyetlen kérdés mennyire jövő a 1440p/4k monitor ha idén már nem akkor én nem cserélnék most semmire, aztán már lesz VEGA és talán lesz TI/uj Titán amik már jobban fogják magukat érezni 4k-ba.
Azt azért látni kell hogy 1440p-re jó lehet 4k-ra a 1080 is édeskevés.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1562) Zeratul válasza Ren Hoek (#1559) üzenetére


Zeratul
addikt

Azt írtam szó szerint, hogy a jelenlegi 290X/970/980 tulajok b..szhatják kb, mert sokak kénytelenek voltak eladni, hogy ne bukjanak 80K-100K-ról hirtelen 50-55K-ra értékben.

Mert majd egy középkategóriás kártyán a nem ugyanott fognak 1 év múlva tartani értékben, mi?

and1ao: a CF, SLI, multi GPU nagyon ki van szolgáltatva az adott grafikus motornak és programozóknak. pl.: Company of Heroes 2-ben olyan időjárási megjelenítést használnak ami kizár mindenféle több GPU alkalmazást és persze van ahol szinte lineárisan skálázódik, de hogy mi lesz a jövő a két véglet között, a Delphoi jósdának is szép feladat lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1563) kwzatz válasza FollowTheORI (#1558) üzenetére


kwzatz
őstag

"3-4 évre meg nincs egyszerűen VGA... hacsak a végén nem akarsz 8bites pixelgrafikával nyomulni."
Szerintem nagyjából mostanában jött el az idő arra, hogy aki 1080p-ben játszik, és nincsenek nagy igényei, annak igenis lesz 3-4 évre VGA. GTX 1070-nel egészen biztosan így lesz. Azok a kártyák, amik most 1440p/4k környékét célozzák, nem fognak elfogyni 1080p-ben a közeljövőben. Csak 3-4 év múlva kb. medium (még lehet, hogy 1440p-ben is) beállításokon fog játszani, ami olyan lesz, mint a mostani high/ultra, ami a 8bites pixelgrafikától azért messze van. :) Szerintem itt is lelassulnak kicsit a dolgok mint a játékok cpu igénye terén, ha azt nézzük, hogy a Crysis 3 már 3,5 éves, akkor elmondható, hogy nem sokat javult a grafika az utóbbi időben. Nyilván a 4k-ba lehet továbbra is préselni majd a pénzt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1564) M@rdel válasza Walter_White (#1557) üzenetére


M@rdel
őstag

Nézz át 1070 4k-ra is elég /címlapos/ topikba, ép most megy róla a vita.
Szerintem 1070.

(#1565) #45185024 válasza Pöttön (#1560) üzenetére


#45185024
törölt tag

A Sapphire kártya kicsi lesz csak a PCB-ig, mutatta is a srác egyik linkelt videómban hogy mekkora, de Mini ITX házba szerintem nem hoz ki senki kis áttervezett PCBvel pedig lehetne, de mivel létezik 1070ből 1 ventis (papíron ) ezért annyira most nincs inspirációjuk ;) , ellenben a Nanónál ahol csak az egyébként iszonyat rossz 970 960 volt konkurenciának 1 ventivel.
(Nem azért rossz mert NV hanem mert iszonyat hangja volt mindkettőnek)

(#1566) FollowTheORI válasza kwzatz (#1563) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szép álom, de fő az optimizmus... amugy proci fronton most épp nem igaz már az állítás teljesen. És most épp ott tartunk hogy lesz egy kis fejlődés végre a többszálú végrehajtás terén az új API-kkal.

Amugymeg 1440p-4K-ra keresett kártyát... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1567) and1ao válasza Zeratul (#1562) üzenetére


and1ao
őstag

És ez most hogy jön ide, elég sokat fog javulni a multi GPU a következő néhány évben a lowlvl API-k miatt de én sehol nem mondtam hogy vegyen CF/SLI kombót, Sőt nem mostanában lesz még ennek nyoma.

Guild Wars2!

(#1568) Venyera7 válasza M@rdel (#1564) üzenetére


Venyera7
senior tag

Akkor elég ha van egy G-sync monitor. ;]

(#1572) #45185024 válasza Venyera7 (#1568) üzenetére


#45185024
törölt tag

Most 55 colon vagyok a mostani alá már nem mennék , mennyi is lenne az a Gsync monitor 55 colon 4k-ban ?:))))) millából kijönne a kártya + moncsi kombó ??? :N

[ Szerkesztve ]

(#1573) füles_


füles_
őstag

ASUS ROG Announces STRIX Radeon RX 480, available mid-August

Fastest gaming performance: Up to 15%-faster performance in 3DMark Fire Strike Extreme and 19%-faster gaming performance in Hitman and Doom
Ultimate cooling: DirectCU III technology with patented wing-blade fans and ASUS FanConnect for up to 30%-cooler and 3X-quieter performance
Premium quality and reliability: Industry-exclusive Auto-Extreme technology and Super Alloy Power II components
Game your way: Aura RGB Lighting for system personalization and VR-friendly HDMI ports for immersive VR experience

1310MHz boost clock in gaming mode
1330MHz boost clock in OC mode

A PowerColor Devilje pedig elvileg július 21-én jön

[ Szerkesztve ]

(#1574) #45185024 válasza füles_ (#1573) üzenetére


#45185024
törölt tag

Maga a szöveg hatalmas Asus propaganda duma
Csinál egy custom kártyát 1286 MHz-re ???
Mire vonatkozik szövegben az hogy
19%-al erősebb játékteljesítményben a Hitman™ és a Doom® alatt .
A Refhez képest vagy mihez ???

Ha nem haragszol bevágom a képet mert olyan szép :)

Meg a komment is rá:
"July 21th" either Mike Tyson created this piece or they meant July 21st." :DDD
De hogy ez mííííí? :DD

[ Szerkesztve ]

(#1575) Habugi válasza #45185024 (#1574) üzenetére


Habugi
addikt

Engem ASUS marketing oldalról nézve ez az "Outshine the competition" duma rongál le időről-időre ahányszor meglátom egy kártyánál, mindegy mi az ha ugyan ez a bazári szivárvány fényorgiás hűtés van rajta.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#1576) Venyera7 válasza #45185024 (#1572) üzenetére


Venyera7
senior tag

És?

(#1577) kwzatz válasza FollowTheORI (#1566) üzenetére


kwzatz
őstag

Full HD-ben játszik, 1440p monitort szeretne (Azt írta, 4k a jövőben, ha elképesztő jó ajánlatot kap, arra minek most kártyát ajánlani? Ráadásul sok egyéb opció nincs, ha az 1070 nem elég, szám szerint még egy. :) ). A GTX 1070 nem akarom elhinni, hogy ne szolgálja őt szépen legalább 3 évig értelmes (és az kb. soha nem a minden ultra :D ) beállítások mellett.
Egyébként ha a többszálú végrehajtás terén fejlődés lesz, akkor nem pont arról van szó, hogy még inkább rendben lesznek az egy szálon gyengébb processzorok is? :) Az 5 éves i5-ökkel is el lehet lenni a legújabb játékokkal is, hát még a skylake-ekkel. Többek között ezért is gyengélkedik a piac, aki az elmúlt években bevásárolt i5, i7 prociból, az nem igazán akar váltani.

[ Szerkesztve ]

(#1578) hackeeeee válasza Habugi (#1575) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig a műanyag olyan jó!

Bocsi! :)

Véleményem szubjektív...

(#1579) #45185024


#45185024
törölt tag

480 Bykski waterblock 99 dollár

[ Szerkesztve ]

(#1580) Docci válasza olymind1 (#1551) üzenetére


Docci
senior tag

Mindenki a 470-et várja. Minden mutatóban a legjobb lesz. Persze érthető mért nem jön. A régi széria eladhatatlan lenne, még a 480 eladásokat is vissza vetné.
Szóval ebből ősz lesz, mire lesz épkézláb beállt áru RX470. Sajna...

Erőt s erényt!

(#1581) füles_


füles_
őstag

XFX RX 480 képek
Masszív kártyának néz ki :K És ez 6 fázisú VRM-et kapott :D

(#1582) Apollo_21 válasza füles_ (#1581) üzenetére


Apollo_21
addikt

Remélem mihamarább ideér:D
Bár asus párti vagyok a szivárványcsillámpóni színvilág mostanában már nem követelmény a gépemnél:D
Inkább csak a fekete kék design amit próbálok mindenhol a legletisztultabban összehozni:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1583) Simi37 válasza füles_ (#1581) üzenetére


Simi37
őstag

Én Asus párti vagyok de egyrészt 3 ventis szörny nem kell másrészt ez nagyon tetszik :D 6fázisú vrm, kiszedhető venti, 8pines tápcsati, masszív hőcsövek meg minden...nekem nagyon tetszik :C Remélem majd szeptember körül lesz 100 alatt...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#1584) #45185024 válasza füles_ (#1581) üzenetére


#45185024
törölt tag

6 ...Vagyis 4+2 azaz pont annyi mint az összes eddigi customnak :)

[ Szerkesztve ]

(#1585) hackeeeee válasza füles_ (#1581) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A venti csati mekkora ötlet, az Nálam 10/10.

Énnél jobban már csak az 1070-en lévő PWM venticsati tetszik. :D

Reméljük ezek jobbak lesznek mint a 300-as szériás kártyák.

Véleményem szubjektív...

(#1586) korcsi válasza #45185024 (#1584) üzenetére


korcsi
veterán

Látni kellene az egész kártyát, a tekercs színárnyalatán kívül minden megegyezik a fázisokba, lehet ez a hat csak a GPU etetésére való.

Itt van még két tápkör (mem+aux vagy mindkettő a memóriáé) képeden látható hat meg a GPU-é

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1587) Ren Hoek válasza #45185024 (#1584) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem. 6 a GPU-nak, 2 a RAM-oknak, látszik is a távolabb. ,más kártyákon is van így. A kártya végére rakják a RAM-okét. Azok nincsenek a VRM sorban.

Anus meg egy vicc... ezekkel az órajelekkel nevetséges. Plusz aug közepe... mi a szart csinálnak ezen ennyit? Megtervezik a szuper extra fícsörű ledeket rá?

Ha a többiből sem lehet rendesen kapni, akkor ez is kb Pascal custom paperlaunch szintű... nekem eddig a Devil talán ami várós, dátumra és specekre. Gondolom 100-110K-ért beárazva :W

[ Szerkesztve ]

(#1588) #45185024 válasza Ren Hoek (#1587) üzenetére


#45185024
törölt tag

A türelmetleneknek most is ott van az ARCTIC COOLING Accelero Xtreme III
RX 480 kompatibilis

(#1589) #Morcosmedve válasza füles_ (#1581) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na, ez lenne az első értelmes custom RX480? Csak kinyögi valamelyik cég...

© asszongya'hogy

(#1590) myckey válasza #Morcosmedve (#1589) üzenetére


myckey
veterán

Sapphire is rendben van.
Sőt a Powercolor is, úgy fest.

Egyébként továbbra is úgy vagyok, hogy felőlem féltéglát is csinálhatnak, rx480 felirattal.Teljesítmény/Ár kategóriát nézem csak, utolsó utáni a többi dolog. Nekem.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1591) Zola01


Zola01
tag

Nem tudom volt e már: 1600 MHz, LN2 :)

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#1592) Harley quinn válasza Zola01 (#1591) üzenetére


Harley quinn
tag

1600MHz 180 Wat fogyasztás remélem igaz :) .

(#1593) Televan74


Televan74
nagyúr

Azt léggel úgy sem lehet elérni.Léggel 1400 körül lesz a max ebbe a gpu -ba. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1594) hackeeeee válasza Televan74 (#1593) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hacsak nem Hablatyuraság vesz egyet, ami 2GHz-t fog tudni, léggel. :DDD

(A mákosgubája..:D :)

Véleményem szubjektív...

(#1595) Ren Hoek válasza #45185024 (#1588) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nincs olyan AC aminél odafér az összes RAM süni... ha majd emiatt lesz instabil az OC, hogy két RAM nem kapott bordát... Soha nem tennék rá AC-t. Refnyákon nagyon idióta helyen van az a két RAM.

Televan: ezekből a custom gyári órajelekből és az OC tutorialból tippelve még lehet az 1400 is túlzás 24/7.

[ Szerkesztve ]

(#1596) Yutani


Yutani
nagyúr

Ma volt alkalmam megnézni egy referencia 480-at működés közben. Idleben a ventilátornak motorzaja van, terhelve 70 fok körül pedig már jól hallhatóan pörög, azaz halk gaming kizárt vele.

Ebből kifolyólag mindenképpen megvárom a custom modelleket, azok csendesek kell hogy legyenek. :K

#tarcsad

(#1597) #45185024


#45185024
törölt tag

videocardz xfx képek A VRMnek legalább megcsinálták rendesen a hűtést !
Nem a ti monitorotok repedt meg nyugi ;)

[ Szerkesztve ]

(#1598) Laja333


Laja333
őstag

Nem tudom, a Sapphire mire vár. Ez alapján az utolsó pillanatig csiszolják a Nitro+ -t. Szerintem arra gondolnak a jöv.héttel kapcsoltaban, hogy majd szállingózni fognak a Custom review-k. Jó lenne ha ennyi várakozás után le is söpörné a többi Custom-ot... :F
A pletyka szerint vasárnap kapunk majd infókat. Csak már az első pletyka sem jött be. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1599) Ren Hoek válasza Laja333 (#1598) üzenetére


Ren Hoek
veterán

De mit tudnak ezen csiszolni? + 5 MHz? Asust sem értem miért kell augusztusig húzni. Még ha Pascal paperlaunch is volt, ettől még kijött egy valag kártya nagyon hamar a ref után. Itt meg megy a szarakodás már mióta. Jövőhéten ideje lesz valamit kiadni.

(#1600) Televan74 válasza Ren Hoek (#1599) üzenetére


Televan74
nagyúr

Találgathatok? ;]

Kevés 480 GPU készül.Lassan kezdem azt hinni hogy a GP104 -ből is több készül.És akkor még hol van a megaüberállat 470 -en. Sehol! Refből volt egy bizonyos előre legyártott mennyiség,custom meg jóval kevesebb van a még a raktárakban.Mire megjelennek nálunk a customok,addigra megunom a várakozást és vadászok egy GTX1070 -et.Pedig nem szeretem a csonka GPU -t,de lassan nincs más választásom.Aztán az AMD meg .....ja.Töketlenkedik mint mindig.Kb.100k -s kisker árért meg ref nem kell. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.