Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) tonyo77


tonyo77
csendes tag

Na egy német oldalon kikerültek az árak:
A costum 8 gigások 290-300 euróval kezdenek :((

[ Szerkesztve ]

(#1104) Televan74 válasza tonyo77 (#1101) üzenetére


Televan74
nagyúr

95.000-105.000Ft Kb. ahogy számoltam. :)

Magyarországon rátesz még egy lapáttal a készlethiány is.Mondtam hogy szeptember végéig jó lesz nekem a ref is. :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1105) Ren Hoek válasza tonyo77 (#1101) üzenetére


Ren Hoek
veterán

300 eu 93K? Az teljesen oké. 90-95 között rendben vannak az árak. Persze ha jól húzhatóak. Ha 1400 MHz-et se tudnak, akkor hm..

(#1106) Televan74 válasza Ren Hoek (#1105) üzenetére


Televan74
nagyúr

OC itt is lutri lesz. Lesz akinek alapfeszen megy az 1500Mhz,és lesz olyan akinek az 1400Mhz -t sem sikerül elérni. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1107) Ren Hoek válasza Televan74 (#1106) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na ezért akarok 5-10 tesztet várni... meg user experiencet.
1450-el már elégedett lennék.

Alapfesz mondjuk kérdéses. Refen is adtak neki azért és alig ment 1350-et.

(#1108) myckey válasza Ren Hoek (#1107) üzenetére


myckey
veterán

Aztán meg volt, hogy alulfeszelve jobb volt a teljesítmény. ;)
Volt ilyen is.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1109) TTomax válasza myckey (#1108) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen a refnél,de nem a customoknál.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1110) Laja333 válasza myckey (#1108) üzenetére


Laja333
őstag

Ref-nél gyakorlatilag mindig hoz "teljesítménynövekedést", tekintve hogy abból fakad, hogy azáltal csökken a hőtermelés, így kevésbé downclockol terhelés alatt.

(#1111) myckey


myckey
veterán

Nem is custom ról volt szó :U

Ref-re reagáltam. ;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1112) and1ao válasza Ren Hoek (#1107) üzenetére


and1ao
őstag

Hát én nem egy kettő 1400-ast láttam.

Guild Wars2!

(#1113) Ren Hoek válasza and1ao (#1112) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért nagy átlagban nem... de szerintem a power limitet ha kitoljuk customon + rendes cooler... egyértelműen jó kis cucc lesz ez. 200 Wattig simán ehet, azt még lehet menedzselni. (Elméletben 970 is akorül kért tuninggal)

Csak azért 485-re lennék kíváncsi a rev2-vel... gondolom jobb órajelek lesznek jobb fesszel. Tuti az lesz, hogy fizetek a boltban és jön a hír augusztusra...

[ Szerkesztve ]

(#1114) Televan74 válasza Ren Hoek (#1113) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem hinném hogy a rev2 ilyen gyorsan a rev1 kiadása után jönne.Jó lesz az jövőre is.Max október - november.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1115) myckey válasza Ren Hoek (#1113) üzenetére


myckey
veterán

Minek verné magát pofán az ájemdí?

Szerintem előbb a 470-460 jön ki. Az úgy jó is lenne.

Elfér az a 485 jövőre is.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1116) gothic20 válasza Ren Hoek (#1113) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nem hinném, hogy augusztusban már megjelenne a 485. Augusztusra a 470,460 fog jönni. Utánuk a vega (490?). Talán januárban ha lehet majd hallani a 485-ről szerintem leghamarabb.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1117) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ja jó ez megnyugtató... bár ha lepörög a rev2 a sorról, és jön az 1060 drágábban de refen 980 teljesítménnyel... akkor minek várnának vele? Emlékezzünk még arra a Beast pletykára is... 1600 MHz... én eltudom képzelni 300$-ért.

(#1118) and1ao válasza Ren Hoek (#1113) üzenetére


and1ao
őstag

A viccen egyébként a ref tunningba az volt hogy ha csak a power limitet kitoltad máris elég durván hozott pluszt.
Arra még nagyon sokat várhatsz is, mert az nem most fog érkezni kijön szépen 460-470, jövő éve elején szépen megjön a Vega valamikor q1-ben,
Aztán lehet rev-et váltani középkatba, addigra a GloFo is kinövi a gyerekbetegségeit a finfet-el.

Jelenleg ahogy kinéz a 1060 majd talán szeptemberbe kapsz belőle nem FE-t ami tuti hogy nem lesz olcsóbb mint az nemhogy 50$-al, és az MAX 15% az nagyon nagyon max szóval a 10 az még oké de ahhoz horrible felár jön majd.
Pedig még én is legondolkodtam rajta hogy lehet az jobban megérni nem fogja. Nem fog 120k alatt kezdeni beáll 110 körülre talán de 100 alatt nem lesz jó jó sokáig.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1119) Ren Hoek válasza and1ao (#1118) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akárhogy is, jönnek 1060 reviewek hamarosan. (Engem nem érdekel, csak a konkurencia szintjén) szerintem érdemes megvárni még. Készletben meg lehet a kisebb chip miatt jobb ellátás lesz. GP104 októberig úgysem kap konkurenciát... még talán "vonzóbb" is ettől, hogy alig kapni. Ahol most lépniük kell az a GP106 a 480 ellen. Talán az árakat cappeli kicsit, és végre látunk igazi harcot ezen a szinten.

Egyelőre a "420-as" MSRP szorzót durvának találom customoknál 1070 és 480 szinten is (ha mondjuk 105K lenne egy custom) ennyiért dugják fel. Ref ilyen szorzóval startolt bizony.

[ Szerkesztve ]

(#1120) and1ao válasza Ren Hoek (#1119) üzenetére


and1ao
őstag

Az ellátást én nem látom olyan rózsásnak. Igazándiból AMD oldalról sem.
A 1060 meg az lesz a baj hogy ugye ott a sor a TSMC-nél, másrészt ugye ez a GPU máshova is megy az asztali vonal megint második lesz és nem ezt fogja megszórni az NV vele.
És engem tényleg nagyon idegesít ahogy alakultak a árak hogy 125k-t kell majd kirakni a 1060-ért az vicc,Pláne hogy láttam a PCB-t és elhánytam magam tőle.

Egyébként simán eltudom képzelni hogy AMD azt mondja szeptember környékén hogy -10$ és akkor ki a rák akar majd 1060-at venni.
A custom 480-ok meg simán megfognak állni 95k-ba szerintem akkor amikor FE-t fogsz kapni 125k-ért (egy hét múlva 110 de még az sok) :F :F

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1121) R3laX válasza and1ao (#1120) üzenetére


R3laX
addikt

Ez általában mindig így volt :). Nv drágább, kb hasonló kategóriában is, de a fanok úgyis megveszik...

(#1122) Ren Hoek válasza R3laX (#1121) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Háát azért ez nem egyértelmű. A Fury-k még ma is iszonyú pénzekért mennek, kezdőár baromi magas volt, főleg az X-nek. A 980 vs 390X is ekvivalens. 970-nek pedig eléggé jó árai voltak főleg utóbbi időben.

Lehet régen így volt, de ma már nincs így. Annyiért mennek a termékek, amennyit az erősorrend alapján érnek (Jelen állás szerint, ami még mindig DX11 főleg) AMD se jobb vagy rosszabb ilyen téren...

[ Szerkesztve ]

(#1123) R3laX válasza Ren Hoek (#1122) üzenetére


R3laX
addikt

Kezdőárra gondolok legfőképp, Nvidia is csökkent, ha avul a tech.

(#1124) and1ao válasza R3laX (#1121) üzenetére


and1ao
őstag

Pedig megint úgy fest hogy AMD kártyám lesz ezeket tudva a 480 személyében utódként a 7950 helyett, pedig nagyon reménykedtem, de egyszerűen nem látom a 3 hónap múlva a 100k alatti árat a 1060-ra.

Plusz ha tényleg bejön a DX12-es multiGPU scaling aminek elég jók a esélyei itt legalább van CF ami elgondolkodtató.
Plusz annyi előnye lesz kb a 1060-nak dx-11-be amennyit fog rajta hozni a 480 12-ben. erre is elég jó összegbe mernék fogadni.

A 100k-t nem véletlenül írtam ez lélektani határ nálam is a 7950-t is a körül vettem anno.

Aprópó egy ilyen Fury NANO méretű kártyának ebből a 480-ből mennyire lehet esély?
Mert azzal most kenyérre kennének. Mert a ref PCB nem volt túl nagy.
Vagy valami gyártó aki csinált valami hasonlót régebbi GCN-ből, mert én nem nagyon láttam hallottam.
Csak hogy legyen egy kis on is :R

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1125) #45185024 válasza and1ao (#1120) üzenetére


#45185024
törölt tag

"Az ellátást én nem látom olyan rózsásnak. Igazándiból AMD oldalról sem."
Nem tudom mi lehetne meggyőzőbb mint az a 2000 db sapphire 480 as az OCUK-n.
Ha látsz egy 2000 stockos 1060 készletet feltétlenül jelezd :N

(#1126) Ren Hoek válasza and1ao (#1124) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Biztos, hogy lesz ilyen... Nano fogyasztását nézve simán. 970-ből is volt...Nyilván nem lesz annyira nagy tuningbajnok, de 1350-1400 MHz-et elketyeg ilyen egyventis hűtővel 8 pines táppal, mint a Nano. Alapórajelen pedig lazán. Viszont ez speckó rétegtermék, szóval nem hiszem, hogy sietnek a kiadással.

Mondjuk csak akkor ajánlanám, hogyha kis házat akarsz. Ha most rendes ATX házad van, akkor teljesen felesleges. Kell azért ekkora custom TDP-re egy rendes bordás hűtő 2 (3) ventivel... és akkor kapsz egy még rendben lévő hőfokot + hangerőt.

(#1125) Pepeeeee: Az egy dolog, de reméljük nem a ref-ekre verték el az összes chip-et, és customok meg majd készlethiányosak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#1127) gbors válasza and1ao (#1124) üzenetére


gbors
nagyúr

A DX12 multigpu elég gyerekcipöben jár, viszont CF / SLI nem kell hozzá.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1128) #45185024


#45185024
törölt tag

Ezt láttátok már ? ez érdekes :) kicsit ilyen elborult tudós időgépére hasonlít :DDD
Advanced AMD RX 480 Overclocking - 1500 MHz using I2C and watercooling
Ha akarná a Custom gyártó menne ez, megjegyzem a 16.612 Graphic score az már a Fury X szint fölött van a videón.

[ Szerkesztve ]

(#1129) oliba válasza #45185024 (#1128) üzenetére


oliba
őstag

1,35V mellett a figyasztas is FuryX folott lesz :D

(#1130) myckey válasza #45185024 (#1128) üzenetére


myckey
veterán

Elborult egy dolog :DDD

Jó lesz az 390X-980 ( esetleg valamivel fölötte ) teljesítménnyel is, gyártó által beállított "alap" OC-n.

Jó áron.

Minél hamarabb.
Itt kezdődnek a bajok . :))

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1131) and1ao válasza Ren Hoek (#1126) üzenetére


and1ao
őstag

Hát pedig nem lenne rossz egy ITX dolgot buildelni amit betudok építeni a szekrénybe a TV alá egy hasonló képességű cuccal akkor még jókat szórakozni is lehetne vele most is van alatta de az csak ilyen filmezős dologra jó.

(#1127) gbors: Jogos én fogalmaztam rosszul, Több dVGA-s rendszerekre gondoltam amik állítólag jobb hatásfokkal képesek dolgozni dx-12 alatt mint a korábbi API-k alatt egy gyártótól tegyünk hozzá gyorsan, de lehet erről teljesen félre vagyok informálva. correct me if you want.

(#1125) Pepeeeee:
"Nem tudom mi lehetne meggyőzőbb mint az a 2000 db sapphire 480 as az OCUK-n."
Ez nem jelenti az hogy normális készlet van lehet hogy nekik van 2000db de az is lehet ott UK-ban van 3000 összesen, erről szerintem nincs adat senkinek sem. Itthonra egy 100db készlet nem jött be. és környező országokban sincs ennél sokkal több.
Az igaz hogy 1060-ból nem lesz európában 100db összesen egy hónap múlva se, de ne legyen igazam és legyen nagyon jó kihozatal én csak örülni fogok neki mert akkor az is olcsóbb lesz meg a 480 is.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1132) Ren Hoek válasza #45185024 (#1128) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mondjuk nem tudom ebből hogyan lesz léggel 1450 körül a custom, lehetőleg nem brutálisan szanaszét feszelve.

(#1133) malacka87


malacka87
senior tag

Na nem bírtam magammal meg a pénzemmel és rendeltem egy Nitrot. 91 946,61 HUF Sógorom kamionozik így ő elhozza. 25000- pedig a 7870 miatt annyi mint 66946 ft. Jó vétel lesz. :-) Igaz 2.5 hetet kell várnom de hát azt kibírom.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1134) #45185024 válasza Ren Hoek (#1132) üzenetére


#45185024
törölt tag

Hát legfőképp sehogy :)
1400 fölé mehetne a Devil hisz róla tudjuk hogy lehűtötte a 2 GPUs kártáykat is amit más csak vízzel, ergó az extremitás bennük van. De nem + 6 ezer forintból amit Te rászánsz, és nem feszelés nélkül.
Szerintem ami reálisan elvárható az az 1340 MHz, ez meg már most is megnézhető

980 alá jön pár FPS el.
Biztos hogy a Nitró lesz a legjobb ár értékű kártya, nemcsak azért mert a Sapphire AMD közeli (olvastátok a cikket hogy Maxtorral hogy veszekszenek ) hanem a 2000 es megrendeléssel le tudnak faragni az árból is.

[ Szerkesztve ]

(#1135) Ren Hoek válasza #45185024 (#1134) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha annyit mennek mint a ref, akkor az egyszerűen azt jelenti, amit mondtam. Alapból határon van a chip minimális tartalékkal (nem 1266 MHz-re szánták, csak aztán rádobták ezt kényszerből) Persze szét lehet feszelni, de ha 225 Watt fölé megy akkor megint szívás van.

(#1136) myckey


myckey
veterán

Jó lesz az, ha a Custom RX 480 hozza a 980 szintet.
Esetleg valamivel megelőzi, ha sikerülne mégis ilyen 1350-1400 Mhz -et kihozni belőlük. ( különösebb ketyerészés nélkül )

Jóval olcsóbban, még jobb DX12 teljesítménnyel, megfelelő fogyasztással-hőmérséklettel.
Ez rendben lesz sztm.

Aki előrébb akar lenni, mint a 980-390X-FuryX szint, annak igazából az 1070 felé kell tekintenie. Persze jóval borsosabb áron.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1137) Razenhell válasza Ren Hoek (#1135) üzenetére


Razenhell
tag

Hát... ezek az órajelek azért nem olyan nagy durranások. hasonlitva mondjuk egy gtx 980hoz ami 1500mhzen ment átlagban és az 1 éves kártya... Ez volt a nagy fejlesztés? dobjunk rá 8gb memoriát és csókolom az kell a népnek, meg valami nevet átirunk 1.3-ra. meg a jövőben hatalmas dolgok lesznek belőle, kár h a jelenben semmit se ér.
Azthittem lesz valami ebből a nagy beharangozásból... néztem ezt a vizes videot is amikor probalja a srac a maxot kihozni az rx480bol vizezve benchpadon... hát elég sovány eredmény szerintem. fogyasztás meg... hagyjuk azt a 150W-ot :D
ugyvolt megvárom valamelyik kártyát, rx 480 vagy rx470 de inkább veszek 380ast fele annyiért. :D

(#1138) Malibutomi válasza Razenhell (#1137) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tudod a GPU-nal eleg sokminden szamit, nem csak az orajel.

(#1139) tonyo77 válasza Razenhell (#1137) üzenetére


tonyo77
csendes tag

Egy 100k kártyától mégis csodákat várjunk :DD

(#1140) myckey válasza Razenhell (#1137) üzenetére


myckey
veterán

Rendben, hajrá.
Használd egészséggel a kártyát.

:U

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1141) Razenhell válasza tonyo77 (#1139) üzenetére


Razenhell
tag

Nem várok, de számomra csalódás a jelenlegi helyzet. lehet megfog táltosodni 1 év mulva az uj jatekok alatt. de engem akkor fog lázba hozni ha megveri a 980at, nem pedig alatta van firestrikeban is, amiben eddig amd kártyák sokkal jobb pontot értek el általában.

Freesync monitor miatt kell nekem most kártya, mars 760 útra kelt szépen. jó órajeleket tudott, memoriáját lehetett huzni rendesen. csinalt 3dmark 11ben 15500 P scoret. aztán majd az új gazdinál meglátjuk mi lesz dx12 alatt, elég lesz-e a 2x2gb memoria sliben.

Amit még nem értek hogy miért kell a ref hütős kártyákat erőltetni? a célközönség nem azt fogja venni, hanem bemegy a boltba megveszi amit ajánlanak neki "gamer" kártyát és hazamegy berakja csókolom. nem tudja mi az, csak játszik. :U

(#1142) Ren Hoek válasza Razenhell (#1137) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Felesleges clock to clock összevetni. Teljesen más architektúra.

Extrém Furmark szintű DX12 esetében úgy sem a boost órajel lesz a lényeg.

Szerk: Legnagyobb hüleség most 380-at venni, de te tudod. Még a használt árak se mentek le annyira, hogy megérje.

[ Szerkesztve ]

(#1143) and1ao válasza Razenhell (#1137) üzenetére


and1ao
őstag

Az a baj drága barátom hogy első körben almát hasonlítasz körtéhez, ami csak szimplán tudatlanság. amivel nem lenne semmi gond ha nem adnál neki hangot :D

Nyugodtan vedd meg a 380-at ami már most szenved full HD-n hogy 40 FPS-nél többet produkáljon neked, és egy 1 év múlva megint a jössz ide a topikba vagy épp a hasonló NV topik-ba hogy melyik éri meg jobban. Rendkívül okos vásárló vagy. Jah és igen hogy is van r9 380 TDP 200W if i remember correctly.

Köszönjük hogy benéztél :R

Guild Wars2!

(#1144) M@rdel válasza and1ao (#1143) üzenetére


M@rdel
őstag

vedd meg a 380-at ami már most szenved full HD-n hogy 40 FPS-nél

és azt te meg honnan tudod? :F

De egyetértünk most már nem éri meg 380-t venni.
Perpill a 1060-ig semmit nem éri meg, a középkategóriában.

(#1145) hugo chávez válasza Razenhell (#1137) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"Hát... ezek az órajelek azért nem olyan nagy durranások. hasonlitva mondjuk egy gtx 980hoz ami 1500mhzen ment átlagban és az 1 éves kártya..."

Troll/on
Netburst vs. Core 2 ?
Troll/off. :DD

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1146) Komplikato válasza hugo chávez (#1145) üzenetére


Komplikato
veterán

A Netburst-öt elverte clock-to-clock a jó öreg AMD K10 sorozat is. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1147) Razenhell válasza Ren Hoek (#1142) üzenetére


Razenhell
tag

Lehet hülyeség, de hirtelen 50kbol nemtudok jobbat :) freesyncet meg kiakarom próbálni. max 1 hónapot ha vannak nálam kártyák :D ez már betegség...
van itthon még egy 290x lightning, majd azzal akarom összevetni. De az nem volt a legjobb vétel, nemrég vettem 90ért pár hónapja. Eladni meg nem akarom 70ezerért.
Fogyasztásra visszatérve, megeszik 200W-ot a 380as. ok... mars 760-as is evett 420W-ot overclockolva 1320mhzre a magok, meg ram is felhuzva. Visszavettem power consumptiont 50%-ra. Órjel leesett 1050mhzre, fogyasztás pedig felére csökkent. 220W evett a kártya úgy hogy ugye 2db 760as dolgozik. és fps-ben nem történt akkora esés.
Fogyasztás miatt nem szoktam aggódni, lehet azzal játszani :)

(#1148) Razenhell válasza and1ao (#1143) üzenetére


Razenhell
tag

Almát a körtéhez? :D veszek körtét ami közül tudok válogatni mert van belőle sok, mint várok egy almára ami valamikor lesz a jövőben és kitudja milyen.

Hát de akkor mit vegyek jelenleg? :)
:U

(#1149) #Morcosmedve válasza #45185024 (#1134) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ebben az a szomorú, hogy OC-val rosszabb lett a teljesítménye :(

© asszongya'hogy

(#1150) Petykemano


Petykemano
veterán

RX470@aots

+1 oc?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.