Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) stratova válasza R3laX (#1799) üzenetére


stratova
veterán

Amíg elmegy a Toxic eltekereghetnél IGP-n is amúgy is nyár van, könnyebben talál az ember egyéb programot is. Szerintem ne pörögj ennyire rajta.

(#1802) Yutani


Yutani
nagyúr

Hardverkernél 10+ db referencia Sapphire RX 480 8GB van. Rajtuk rohad vajon?

#tarcsad

(#1803) Abu85 válasza dergander (#1775) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vannak statisztikák, hogy kit támogatnak a fejlesztők. Most ne számoljuk a Mantle-t, mert az nem fair, de a DX12 és a Vulkan eloszlása ilyen:

Független címek:
DOTA2
The Talos Principle

Microsoftos címek:
Gears of War Ultimate Edition
Quantum Break
Forza Motorsport 6: Apex

AMD-s címek:
Ashes of the Singularity
Total War: Warhammer
Hitman
Doom

NVIDIA-s címek:
Rise of the Tomb Raider

---

Ismert érkező DX12/Vulkan játékok:

Független címek:
Heroes & Generals

Microsoftos címek:
Forza Horizon 3
Gears of War 4
Halo Wars 2

AMD-s címek:
Deus Ex: Mankind Divided
Battlefield 1
Civilization VI
Watch Dogs 2
Dishonored 2
Star Citizen

NVIDIA-s címek:
W.N.C: Infantry
King of Wushu
Ark: Survival Evolved

Látszólag a fejlesztőket a tapasztalat érdekli.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1804) solfilo válasza Yutani (#1802) üzenetére


solfilo
veterán

Ennyiért szerintem rajtuk marad. Náluk volt 8k-val olcsóbban Giga ref is, az persze kifogyott már egy hete. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1805) R3laX válasza Dolpa (#1800) üzenetére


R3laX
addikt

Meg lett mondva, hogy múlt hét péntekre megjön a kártya Coletól, aztán mondta, hogy csak 2 napos futárral tudja küldeni, szóval érkeznek hétfőn. Fent vagyunk Pesten bnőmmel, várjunk, mert a futárnál van már, hív ha megvan. Hívom, "mindjárt megkérdezi".. Hívom, hívjam vissza 45 perc múlva... Akkor tud biztosat mondani, de tuti meglesz. Hívom... Nem lesz meg este 5-ig, később hív. 11:30-16:00-ig fölöslegesen vártunk Pestren, költöttem a pénzem.. Hazaértünk, este hív, hogy nem is tudott hozni, de a customra ráfizetek, akkor majd lesz jövő héten :D... Kedden felhívom utalja már a pénzt, mert megint Pesten, akkor megveszem a konzolokszervizétől. Ott mondják, hogy aznap jön, várok 3 órát Pesten, kinyőgik, h majd holnap.. 16:00-kor látom raktáron van náluk, gyorsan lefoglaltam, persze előtte mondta a gyerek telefonba, hogy délelőtt mindenképp hívjam, mert akkor nem rakják félre. Ma nyitás után hív, hogy nem lesz, de rendelhetek :))), igen! Na itt gurult el a gyógyszer. Nekem tökély a ref, sőt, most már csak azért is megszerzem..., max később cserélem customra, de nekem szuper lesz Fullhd 60-70hz-re...

(#1806) R3laX válasza stratova (#1801) üzenetére


R3laX
addikt

Ó bocs dupla...

Eladtam egy hónapja 55-ér a Toxicot :)

[ Szerkesztve ]

(#1807) stratova válasza R3laX (#1805) üzenetére


stratova
veterán

Tehát veszel refet mert "gyorsba" kell, hogy aztán eladd bukóval ua. kártya egyedi verziójáért? Hát.

#1806 értem szóval már nagyon unod az IGP-t.

[ Szerkesztve ]

(#1808) Ren Hoek válasza stratova (#1807) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Erre a pár napra/ 1-2 hétre én sem értem miért nem lehet elővenni pár indie remekművet. Százszor jobbak mint ezek a csodagrafikájú mesejátékok :D 10 IGP címet tudnék kapásból, amivel több száz órát el lehet ütni.

Engem az infóhiány és a bizonytalanság bosszant csak... és az, hogy 1060-ból már korrekt választék és teszthalmaz van.

(#1809) Televan74 válasza Ren Hoek (#1808) üzenetére


Televan74
nagyúr

Magyar kiskerbe 1-2 hónap(talán). Mikor nekem most kellett volna! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1810) Venyera7 válasza Abu85 (#1803) üzenetére


Venyera7
senior tag

Jó címekhez adja most az AMD a nevét, ennyire szimpatikus a fejlesztőknek?

(#1811) Abu85 válasza Venyera7 (#1810) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem a szimpátiáról szól, hanem a tapasztalatról. Még ha van is olyan fejlesztő, ahol valamiért gyűlölik az AMD-t, akkor sincs senki másnak hasonló mértékű tapasztalata az explicit API-kkal. Ennyi a lényeg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1812) R3laX válasza stratova (#1807) üzenetére


R3laX
addikt

Franc tuda, lehet már 485 custom lesz csak a következő... 60-70Hz-re nekem tökéletes a ref. :K .

(#1813) Petykemano


Petykemano
veterán

Ocuk 4gb xfx ref pre order 169gbp?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1814) Honzi válasza Petykemano (#1813) üzenetére


Honzi
senior tag

Én nem látok ennyiért xfx-böl a legolcsóbb 216

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1815) Petykemano válasza Honzi (#1814) üzenetére


Petykemano
veterán

Már 189, és b grade.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1816) solfilo válasza Honzi (#1814) üzenetére


solfilo
veterán

Akkor már inkább Sapphire RX 480 4GB Nitro 199 fontért. :)

solfilo

(#1817) Venyera7 válasza solfilo (#1816) üzenetére


Venyera7
senior tag

Boost clock 1306mhz?

(#1818) sutyi^ válasza Venyera7 (#1817) üzenetére


sutyi^
senior tag

NITRO+ /1306MHz/
NITRO+ OC /1342MHz/

https://www.overclockers.co.uk/search?sSearch=RX+480+NITRO

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1819) Honzi


Honzi
senior tag

Első PR simple.

Valószínűleg hétfőn jönnek a tesztek.
És köv héten a kártyák is.
[link]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1820) Ren Hoek válasza sutyi^ (#1818) üzenetére


Ren Hoek
veterán

+36 MHz == 10 font (3766 Ft)

Ha ugyanaz a cooler van rajta, vajon megéri? Vissza se viheted ha nem tartja a boostot. Márpedig ez is csak kitolt powerlimittel fogja tartani. Bár de, elállás. Ha itthon veszed.

Nem értem mit pöcsölnek a tesztekkel hétfőig.

[ Szerkesztve ]

(#1821) Laja333 válasza Ren Hoek (#1820) üzenetére


Laja333
őstag

Pénteken d.u 14.00-kor (tehát 15.00) lesz fent YT-n unpacking videó meg bench pár címmel.

Egyébként nem csak +36 Mhz, hanem valószínűleg jobban sikerült GPU is vannak rajta. A felár inkább azon van.

[ Szerkesztve ]

(#1822) Ren Hoek válasza Laja333 (#1821) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ugyan, 10 fontért nem fogják egyesével tesztelni meg válogatni.

Ha jól tudom, Kingpint is asic quality alapján válogatták... nem ám majd ott ül a kínai ürge és kistabilizálja az OC-t :D

Simán elhiszem, hogy egy picivel több feszt kapott, hogy tuti menjen.

(#1823) HSM válasza Tom5 (#1785) üzenetére


HSM
félisten

Az a lényeg, csak egy monitoron legyen asztal. Máris nem kell kihúzni. Ez tuti. A kikapcsolása a monitornak nyilván nem ér semmit. :D

(#1824) sutyi^ válasza Ren Hoek (#1820) üzenetére


sutyi^
senior tag

14 napon belül oda is visszaküldheted.

Hogy megéri-e a plusz pénzt a plusz órajel... Nekem nem érné, másnak lehet.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1825) dergander válasza Ren Hoek (#1822) üzenetére


dergander
addikt

Fogják hidd el,a Gigabyte is megcsinálta az Xtreeme verziónál meg 1-2 más gyártó is.
Biztos vagyok benne hogy a Nitro+ OC már azok a GPUk vannak amik igencsak jól tartják majd az 1300+ Boostot.

(#1826) Ren Hoek válasza dergander (#1825) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Forrás? Kingpinről tudok, sok másiknál kiderült, hogy csak legenda.

Asic q alapján meg kitudja... mit jelent a Polarisnál. Maxwellnél sem volt garancia a fullos asic q semmire.

(#1827) dergander válasza Ren Hoek (#1826) üzenetére


dergander
addikt

Most írtam hogy a Giga Xtreeme is ilyen.

Mert akkor te szerinted a Sapphire nem válogathat GPU-t csak a Kingpin...

[ Szerkesztve ]

(#1828) Televan74


Televan74
nagyúr

Én innen elköszönök.Azt hiszem már nem lesz RX480 -om.De figyelni fogom a topikot.Én ha visszajövök AMD oldalra az már szerintem csak a Vega idejében lesz,karácsony tájékán. :K

Addig is sok sikert és jó játékot kívánok a kártyákhoz.Bocsi az offért! :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1829) Ren Hoek válasza dergander (#1827) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Elhiszem, de egy cikket linkelj már plz, melyik chip, milyen válogatási módszer.
Én is azt hittem ez olyan egyszerűen megy, de nem.

És válogatott AMD-re legyen példa, ne Xtreme Maxwellre.

(#1830) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem válogat itt sehol senki srácok. Baromira költséges lenne. Sokkal egyszerűbb kiadni válogatás nélkül, és a gari olcsóbb. Ha nem bírja az órajelet megy vissza, megy rá az alap BIOS, és új szériaszámmal megy a másik dobozba. A válogatás egy marha nagy marketing. Én dolgoztak kereskedelembe, pontosan tudom, hogy ez az egész így működik a gyártóknál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1831) Ren Hoek válasza Abu85 (#1830) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyetlen példa a Kingpin 980 Ti ami pre-binned. Meg is lehet nézni az árát... Szerintem sehol a világon máshol nem válogattak VGA-t.(GPU-t meg konkrétan soha)

.. én is rosszul tudtam eleinte...

Szerk: amúgy ez a nem bírja az órajelet dolog most érvényes? Boost clockról van szó, tehát azt bármikor visszaveheti, ha nem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#1832) Abu85 válasza Ren Hoek (#1831) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jó, hát nyilván, ha rászámolhatnak +200 dollárt kártyánként, akkor megnézetném pár pici kínaival én is. ;] De nagy mennyiségben ez sem működne, mert sok pici kínai kellene hozzá.

Nyilván az AVFS ezen a gondon jelentősen egyszerűsít, de ha túlmész egy határon, ez is kifagy, csak nem a magas órajeltől, hanem az órajelváltástól. Ezek a tényleg kifinomult hardveres rendszerek, amiket a Polaris bevet sokat bírnak, de nem tesznek csodát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1833) Tom5 válasza HSM (#1823) üzenetére


Tom5
addikt

És ezt hogyan?

(#1834) Ren Hoek válasza Abu85 (#1832) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tegyük fel, nem érdekel a fogyasztás, egyen 250 Wattot ha éhes... adok neki feszt szívlapáttal, 1.25 -ig mondjuk. Ehhez hogyan viszonyul a szilícium 14 nm-en? Itt nincs olyan fesz cap, ami még 28 nm-en jó volt, itt meg kinyírja a chipet? 24/7 persze, hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#1835) HSM válasza Tom5 (#1833) üzenetére


HSM
félisten

Képernyő beállításoknál kijelzőmódoknál keresd, hogy ne kiterjesztett/klónozott mód legyen, hanem "asztal megjelenítése csak itt: 1" vagy 2. ;)

(#1836) Yutani


Yutani
nagyúr

Bárcsak konkrétan lehetne tudni, hogy mikor jönnek a custom kártyák Magyarországra! Mág alig tudok várni, folyamatosan nézem a HA-t, nehogy vegyek egy 380-at vagy 960-at. :DDD

#tarcsad

(#1837) Tom5 válasza HSM (#1835) üzenetére


Tom5
addikt

És tényleg. Köszönöm!

(#1838) MongolZ


MongolZ
addikt

Konkrétan az összes magyar shopból is kifogyott. Persze horror áron van néhány.

Ahogy nézem az 1060-ból a még drágább verziók vannak már csak... ott sem jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1839) Ren Hoek válasza MongolZ (#1838) üzenetére


Ren Hoek
veterán

... de az csak tegnap indult...

Amúgy holnapra várunk elvileg valami bejelentést, talán a PowerColor Devilt.

(#1840) #45185024 válasza Ren Hoek (#1839) üzenetére


#45185024
törölt tag

Én nem akarlak ezzel benneteket befolyásolni, de mikor annó mi is lemértül ezt az említett számot fury szobába akkor nekem lett a legrosszabb és 1040 oc lett a fury oc ment fel 1100 fölé és a furyx ek voltak legjobban húzhatók. Valamit mégiscsak jelent az a szám. Most 3000 forintot biztos nem ér meg ?
Engem birizgálna hogy hátha egy jobb eresztést tettek rá.

[ Szerkesztve ]

(#1841) Laja333


Laja333
őstag

Érdekes mennyit gyorsult memory OC-ra.

[link]

(#1842) Petykemano válasza Abu85 (#1832) üzenetére


Petykemano
veterán

Mitől van, hogy ezzel a kifinomult rendszerrel együtt is csak épp annyira sikerült finfeten csökkenteni a fogyasztást, mint az nvidiának ilyen kifinomult rendszer nélkül?
Ez már kezdetlegesebb formában már a fijiben és a tongában is benne voltak, csak inaktívan.

Most akkor az rx 480-ban aktív vagy nem? Hasznos, vagy már túl van a kifagy határon?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1843) Petykemano válasza Ren Hoek (#1834) üzenetére


Petykemano
veterán

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1844) Petykemano válasza Laja333 (#1841) üzenetére


Petykemano
veterán

Egy kis oc, 12ghz g5x, és simán megvan egy 25%-kal gyorsabb kártya. Ha történetesen lenne benne 64rop, akkor még 490-nek is lehetne nevezni

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1845) MongolZ válasza #45185024 (#1840) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem. Értsd már meg, hogy nincs válogatás.

(#1846) #45185024


#45185024
törölt tag

Én ezt beteszem ide úgyis mindenki innen nézi ;)
480 Választék
Érdekes hogy van 3 Nitró cuctom is , itthon egyszer majd giga lehet a sikeres a szürkegazdaság miatt.
Az oc érdekes mert azt írták:"tehát túlhajtottuk a GPU-t 7,5%-kal, a memóriát 12,5-tel, az átlagos gyorsulás mégis majdnem 14% lett" vagyis power limit neki és mem húzás nagyon kötelező jelleggel.

[ Szerkesztve ]

(#1847) Venyera7 válasza Ren Hoek (#1834) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ha a Haswell és a Skylake-et nézzük, akkor valamivel több fesz mehet a Skylake-nek.

(#1848) #45185024


#45185024
törölt tag

GIGABYTE launches Radeon RX 480 G1 Gaming Series
6 + 2 fázisú tápellátás
up the ante with the cherry-picked GPU core

[ Szerkesztve ]

(#1849) Exelsior válasza Dolpa (#1800) üzenetére


Exelsior
senior tag

Ha az ember venni akar valamit megveszi ha van rá pénze. Főleg ha lassú a régi kártyája. Nincs ezzel baj. Plusz nem mindenkinek van annyi pénze hogy a costum verziókra várjon. Mindenki maga dönti el. Nekem a sapphire kemény 80ezerért megérte. Alkalmi vétel volt. Sokkal többet nem is szántam VGA vásárlásra. Én igazából a RX 470-re vártam volna de Cole szállítmányára nem vártam az előbbi hozzászóló után még jól is tettem. Nekem a REF elég. Akinek meg nem vár. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1850) Ren Hoek válasza #45185024 (#1848) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mondtam, hogy jó tápja lesz. Amúgy a cherry picked nehogy azt hidd, hogy válogatott lesz.

Nekem Powercolor Devil a favorit eddig... de ez a G1 is szimpi, csak túlárazták. Meg nem tudom a kétventi elég lesz-e...

Asus nevetséges vicc, elmennek a redvába ennyiért.
Nah ideje aludni,side- melót befejeztem reggel5-re :)) kell gründölni a 480-ért, mert rájöttem, hogy lazán elvertem kajára meg utazásra a 970 árát :D pikkpakk eltűnt... amióta várok erre a vörös forradalomra. Ehh

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.