Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Venyera7 válasza Laja333 (#1348) üzenetére


Venyera7
senior tag

(#1352) Venyera7 válasza Ren Hoek (#1347) üzenetére


Venyera7
senior tag

Az biztos, hogy a jelenben jobban teljesített volna. Bár 480-nak driver-ből még jön 5-10%, OC-ból meg kitudja...

(#1353) Ren Hoek válasza Venyera7 (#1352) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Megvetted a Fury X-et? :D Akkor neked szexi ez a Vulcan teszt most... a 4K SP-t nagyon meghálálja még sokáig a DX12/Vulcan. Főleg ahol majd sok compute szál lesz.
Szépen fog öregedni az a kártya...

Más:
Mikor lehet már a customokat kapni? Már izzik a zsebem :D Azóta semmi fix infó?

[ Szerkesztve ]

(#1354) Televan74 válasza Ren Hoek (#1353) üzenetére


Televan74
nagyúr

Magyarországon augusztus vége,szeptember eleje.Lassan refet sem lehet kapni 90k körül.És akkor hol vannak még a sokak által várt 470 kártyák. Mondjuk a 470 hiánya nem meglepő mert először a fullos chipet adják el drágán,vagy lehet jó a kihozatal és kevés letiltandó chipet gyártanak.Egy biztos a kevés darabszám kedvez a kereskedelmi láncnak. Néztem a Caseking.de -t és ott 92.000+ árak vannak.de ott is csak 8GB refet tudnak adni, de náluk legalább van raktáron. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1355) Venyera7 válasza Ren Hoek (#1353) üzenetére


Venyera7
senior tag

Naná, alkalmi áron 130k használtan. :)) Jelenleg eksztázisban vagyok.

Nitro talán júl. 22 :F

(#1356) dergander válasza Venyera7 (#1355) üzenetére


dergander
addikt

Nem tudom hogy vagytok vele,de már kérgesre dörzsöltem a tenyerem egy Custom Nitro/G1 miatt... Mikor érkeznek már a kicsinyek ide magyarországra? :)

(#1357) kicsako


kicsako
őstag

Asszem ez meg nem volt. De sajnos nincsenek orajelek
G1 gaming

(#1358) JackeL válasza Televan74 (#1354) üzenetére


JackeL
tag

Itthon is van ref RX 480, legalábbis én már láttam sapphire-t 94k-ért és gigabyte-t 88k-ért.

(#1359) MongolZ


MongolZ
addikt

Hogy áll az az infó, hogy 14-15-én jön az új szállítmány Magyarországra 480-ból, ami magával hozza a csökkenést? Néhány webshop már csökkentett árat, de gondolom még a nagyja hátravan...

(#1358) JackeL: Hol??? És most azonnal elhozható, vagy előrendelhető? :/

[ Szerkesztve ]

(#1360) Laja333 válasza Ren Hoek (#1353) üzenetére


Laja333
őstag

Azt rebesgetik, hogy 13-án, tehát ma kapunk infókat megjelenésről, órajelről, stb.... Fingers crossed.

(#1361) nubreed


nubreed
veterán

Valahol van egy lista, hogy a közeljövőben hány Vulkant támogató játék jön? Ha már volt ilyen akkor elnézést. Azt tudom, hogy DX12 -es lista volt itt a topicban...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1362) Tom5


Tom5
addikt

Ma feltettem a gyári ref hűtés helyére egy AC Twin turbo 2-őt. Mert nem bírtam idegekkel a terhelés alatti 88-90 fokokat és a mellé járó hajszárító zajt.
Eredmény, nulla hang mellett:

Kíváncsi leszek tuningban így majd mit bír, jah és a drop is megszünt teljesen.
Holnap lesz több teszt, most zúznom kell melóba. :))
Képeket is tolok majd fel a szerelésről a karim logoutjára.

[ Szerkesztve ]

(#1363) #Morcosmedve válasza Tom5 (#1362) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez a normális! :) Grat. Várjuk a további eredményeket és a live képeket.

© asszongya'hogy

(#1364) stratova válasza Tom5 (#1362) üzenetére


stratova
veterán

Szép munka, egészen moderált a vogyasztás, oké ez nem furmark, de még a tipikus játék alatt mért (TPU) 160W+ fogyasztástól is jóval szerényebb, még ha ez csak szoftveres mérés is.

[ Szerkesztve ]

(#1365) Habugi válasza Tom5 (#1362) üzenetére


Habugi
addikt

25-30°C .., az szép! :C :Y

Amennyiben végeztél az OC-val és nagyjából megvannak a kártya határai, volnál kedves a két hete kért, normális beállításokkal elvégzett Valley / Heaven teszteket közölni? :B

Sajnos amit a blogodban közzé tettél velük kapcsolatban az használhatatlan.

Valley esetén ilyen kéne:

Heaven esetében pedig:

Főleg utóbbi érdekelne, mivel elvileg tesszelálásban "szintet" lépett a Polaris a korábbi Radeonokhoz képest, a Heaven pedig semmi más gyakorlatilag csak egy Tesselation benchmark, amit azonban teljesen kikapcsolt Tesselációval futtattál.

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#1366) #45185024


#45185024
törölt tag

62 fok 1300 MHz-el? Az nagyon szép!

(#1367) Yutani válasza Tom5 (#1362) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezzel csak megerősítetted azt, hogy nem érdemes referencia 480-at venni, meg kell várni a 2-3 ventis, hőcsöves custom modelleket.

Korábban azt magyaráztam, hogy jó lesz a ref (előzetesekből és a belengetett fogyasztásból kifolyólag), de sajnos azoknak volt igazuk, akik előre temették a ref hűtést a korábbi tapasztalatok alapján.

#tarcsad

(#1368) Tom5 válasza Habugi (#1365) üzenetére


Tom5
addikt

Oksa, lesz minden. :DDD

Yutani: igen a ref éppen arra jó, hogy ne főjön meg. Nekem ez a kari alkalmi vétel volt, nem hagyhattam ott, még igy is, hogy vettem rá hűtést bőven egy custom árán belül vagyok.

Munkába jövet előtt toltam egy 20p Doom-ot, nem ment a GPU hőmérséklet 68 fok fölé. VRM az max 93 fokos volt. Gyári hűtővel 90/95 fok körül alakult a helyzet. (GPU/VRM)

[ Szerkesztve ]

(#1369) #45185024 válasza Yutani (#1367) üzenetére


#45185024
törölt tag

Viszont ha meg azt nézzük hogy így Tom kártyája hatvanvalahány fokon megy és 6+1 fázisa van , amik meg első körben kijönnek 4+2vel jönnek, azt kell mondani ez is egy életképes alternatíva! (csak Te választottad ki a hűtését) OC kártyákról meg sokat nem tudunk még...

[ Szerkesztve ]

(#1370) Yutani válasza #45185024 (#1369) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, csak én nem akarom megbontani a kártyát a garanciavesztés miatt. Meg hát az úgy szép, ha az egész kártya egy komplett egységként van megtervezve, legyártva.

@Tom5: Köszi az infot! :R

#tarcsad

(#1371) #45185024 válasza Yutani (#1370) üzenetére


#45185024
törölt tag

Persze igazad van ! De hogy ha belegondolunk egy 4 Gigás OCUK-s kártya unlockolva 8 Gigára meg egy vizes CPU hűtő + "a VRM et meg majd valahogy megoldjuk alapon" eredményezhet egy 1400 en ketyegő kártyát és nem is sokból...

(#1372) sb válasza Ren Hoek (#1334) üzenetére


sb
veterán

Erre mondtam, hogy a tuning eléggé felejtős. Lassan fél MHz-eket emelgetnek, gondolom nem így nyomnák, ha lazán bírná a gpu és csak a hűtés/TDP lett volna a limit.
Azért az Accelero-s mérésre kíváncsi leszek, de max 1400-ra tippelnék és azt is plusz fesszel. Az meg akkor sokat nem jelent. Ha ingyen van persze jöhet, de custom OC+hűtés felárakkal a hajukra kenhetik a +10%-okat. :) Felette (vagy már itt is) a fogyasztás is elég véleményes lesz már.

Az alap tuningpotenciált leszámítva amúgy nekem is a 4850-em jut eszembe róla. Kapott nálam is Accelero S1-et, vezetőezüst vmodot és 850-en, vörös izzás közepette, kb. 1.6-1.7x fogyasztással durva kis kártya volt. :D A különbség csak annyi, hogy vmod nélkül is ment volna 750-en ami a „szokásos” +20% az alap 625 felett.

Ha hasonló lesz a 470 akkor asszem én ebben is a már lassan általános koncepcióm követem: legolcsóbb értelmes hűtésű custom + alapfeszes tuning vagy minimális tuning+alulfeszelés. A hangtalan sweet spot.
(Hol vannak már a Celeron 650@1050, az említett 4850 @850 vagy épp a 9500Pro@9700 lehetőségek… :) )

[ Szerkesztve ]

(#1373) Ren Hoek válasza Televan74 (#1354) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezt nem hiszem el... teljesen kizárt, hogy aug végére lenne Custom 480

Cole-nál elvileg lesznek hamarosan, veszek tőle aztán kész. Árban is sokkal jobb. Kiskerek meg sz.rjanak sünt ilyen árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#1374) nubreed válasza Ren Hoek (#1373) üzenetére


nubreed
veterán

Milyet veszel? Nitrot?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1375) Yutani válasza Ren Hoek (#1373) üzenetére


Yutani
nagyúr

Július végére illene megérkeznie a custom 480-aknak. Szerintem. :)

Szerk: Hardverkernél van 10 db ref Sapphire 480 8GB készleten 99k-ért. Érdekes, hogy a Gigát 91k-ért adják. Abból hétfőn érkezett 10 db, mára el is kelt. Azért viszik, úgy látom.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1376) Z10N válasza Tom5 (#1368) üzenetére


Z10N
veterán

A max orajel eddig mennyi volt, illetve milyen fesz mellett? Trixx/afterburner tamogatja mar a 1150+ mV-t?

Yutani: A szlovakoknal brutto €269 a sapphire ref 480 8gb (~85k). Okosba €224 (~70,5k).

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1377) Tom5 válasza Z10N (#1376) üzenetére


Tom5
addikt

Driverben 1,150V es ref hűtővel mar 1340en hibát dobott.

(#1378) füles_


füles_
őstag

Updates:
PowerColor Devil series will have 1367mhz factory OC
HIS Roaring series will have 1342mhz factory OC
XFX Black series will have 1328mhz factory OC
There was no information about Sapphire Nitro factory OC.
Also non-reference cards will be in market ETA 7/27 (in Korea at least)

(#1379) Televan74 válasza Ren Hoek (#1373) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az OCUK,ha jól értelmeztem 22 - én kapnak a Sapphire -tól 2000db Nitrot egyedi megrendelésere,ami csúszik még 3-4 napot.

Ahogy én látom első a nyugat és ott is Anglia.Aztán jönnek egyre keletebbre.Nálunk talán most kezdenek,két hét után szállingózni az első komolyabb szállítmányok.

Amíg elfogynak nyugaton a customok,mi esetleg csak refet kapunk. Elsőként a Merlinhardvert és az iPon -t kell figyelni.Customnál is talán lesz 2-3 hét átfutási idő,mire nálunk is lehet majd kapni.De ne legyen igazam.

De lehet hogy csak magamat nyugtatgatom ezzel a dumával,mert most úgy érzem jól döntöttem hogy első körben refet veszek. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1380) Ren Hoek válasza nubreed (#1374) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem, tésztaszűrő nekem nem kő'

G1-et akarok, ha 6+2 VRM-es lesz, és rendesen húzható azért... Vagy Devil... igazából az dönt, hogy manuálban mennyire lehet őket rángatni, mert lehet a Devil megy 1367-et gyárilag, de lehet a G1 ugyanúgy megy 1400-at mint a Devil.

Ha nem tudnak minimum 1400-at normális feszültséggel, akkor lehet megvárom a Vegát és hozzárakok még 40-50K-t... bár ha meg nem lesz 150K körül Vega, akkor igazából nem tudom mit vegyek komolyan. Pascalt nem akarok. Akkor keresek valami más hobbit játék helyett. Vagy dolgozok este is sideprojecteken és gyűjtök lét kis Vegára (180-200K?) + i7 + nagyobb monitor... de aztán lehet szarok az egészre és játszok indie játékokat és régi RTS-eket :))

[ Szerkesztve ]

(#1381) Yutani válasza Televan74 (#1379) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ahogy írtam, a Hardverkert is érdemes figyelni.

#tarcsad

(#1382) sb válasza Tom5 (#1377) üzenetére


sb
veterán

Fentebb a képen 1.125V van, az az alap vagy már szintén emelted?
Korábban 1.1V alatti kártyákról is voltak shotok. Bár nem emlékszem, hogy gyárilag vagy azok már az undervolt tesztek voltak-e.

Mindenesetre úgy látom igazam lesz sajnos. +50MHz-ekért kell emelgetni a feszt bőszen. És valahol 1200-1266 körül, jóval kisebb (1.050-1.075v) fesszel is meg lehet úszni akár. Akörül van az optimum és afelett már aránytalan a többlet.

Ez ennyit tud. Egy értelmes hűtő kell, mint nálad, amivel 120-150W között, halkan, hűvösen elvan. Felette vagy erőlködni kell vagy nagyon mákosnak lenni.

(#1383) and1ao válasza Z10N (#1376) üzenetére


and1ao
őstag

Refen nincs feszültség szabályzás legalábbis felfelé hardmodeolni kell, nem is lesz, majd AIB-al lesz.

Guild Wars2!

(#1384) Ren Hoek válasza sb (#1382) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Sanszos, hogy igazad lesz...az az 1500 MHz is valami 1.3 V volt már, hard moddal... vajon mennyit zabál ilyenkor? 300 Watt?

Ennyiből Fury 3600 SP-vel akkor már...

[ Szerkesztve ]

(#1385) Z10N válasza füles_ (#1378) üzenetére


Z10N
veterán

A devil is csak +100MHz (~8%)? Mi maradt a korabbi "konnyeden" 1400-bol? Csalodas :( Ugy nez ki a rev2 lesz az igazi. Ennel mar csak biosban tdp-vel visszafogott 470 lehet majd rosszabb. Bar a korcs 460 az elso.

Ui: Nalam 175W-ig mehetne, ha hozna az 1450 a 470. Max 200W, ha benne lenne az 1500. Nah, majd a 475.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1386) Yutani válasza Z10N (#1385) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát ha valakinek nem elég az alapból 970 teljesítmény ezen az áron, akkor sajnos nem a 480 az ő kártyája.

#tarcsad

(#1387) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem lesz itt 1500-1600Mhz.Örülhetünk ha néhány custom tudja majd az 1400 -at megnövekedett fogyasztással.Ezzel együtt nem mondom hogy rossz kártyák lettek/lesznek,de nem kell tőlük csodát várni.Meg lesz a GTX1070/980Ti szint,csak nem DX11-ben,hanem Vulkan/Dx12 alatt talán. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1388) mlinus válasza Ren Hoek (#1380) üzenetére


mlinus
őstag

nem tudom hogy annak aki tenyleg jatszani akar megeri-e ez a sok varakozas es vergodes. nem ertem mi a gond egy sima rx480-al. nem megy 1400mhzt csak 1350et. es? jatekban kb 2 fps kulonbseget jelent.

(#1389) Z10N válasza Yutani (#1386) üzenetére


Z10N
veterán

Nem errol van szo, de custom 290X-t mar 60k-ert lehet kapni. Mig ugye ennyibol max 470 custom jonne ki. Ha okosba veszem, akkor is ott lesz a 290 custom 50k-ert. 380X-t mar senki nem fog venni ennyiert, max 40k.

Ui: Bar talan a 480 4gb-t meg lehet majd csipni a szlovakoktol okosba 60k-ert, de az is ref meg.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1390) Franklin válasza Z10N (#1389) üzenetére


Franklin
addikt

Hol adnak 290X-et 60-ért? Mert megyek és veszek egy zsákkal, aztán eladom HA-n 75-ért ;]

(#1391) Z10N válasza Franklin (#1390) üzenetére


Z10N
veterán

Nem kell gunyolodni. Amugy meg pont a HA-n. Illetve mar korabban is volt 65k-ert, de az ebay-n is mar lattam €150-ert. Utobbival meg a €20-s draga postaval egyutt is 5k-val alatta vagy. Tobbet mar nem is ernek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1392) Exelsior válasza Yutani (#1367) üzenetére


Exelsior
senior tag

Nem tudom hogy a fenti kollégának hogy sikerült elérnie azt a hőfokot de nekem 85foknál feljebb még nem ment. Semmi hangja nincs pedig terhelem szépen. Én nem temettem és a itteni tesztek is mondták hogy nem vészes a hőfok. Volt nekem régen egy VTX 7870-em na az porszívó volt és 90fok felett mentek a VRM-ek. itt semmi ilyesmi nincs. Mondjuk van ház hűtés szépen nem egy sima házba van berakva.Nem is tenném bele. Lehet ezért nem fő meg. Nekem is okosba lett meg szóval nagyon megérte. Azért nem vártam a Costum kártyákra. (GTX 580 ment nyugdíjba). :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1393) Tison


Tison
tag

(#1394) Tom5 válasza Exelsior (#1392) üzenetére


Tom5
addikt

Semmi hangja nincs? Idle tényleg néma. De amint elszabadulnak a lóerők ahhoz hogy 85-90 fok között tudja tartani a kártyát a ref hűtés megjön a hangja. Nálad azért lehet, hogy nincs zaj mert droppol a kártya. Nálam is ez volt. Amint elérte a 90 fokot, visszavette az órajelet/feszt (ezáltal hűvösebb lett a GPU). (ez ugye a gyári érték aminél ha törik ha szakad visszaveszi az órajelet nem tehetsz semmit) és ezzel a kompenzálással eléri azt, hogy relative nem zajos a kártya. (Engem még ez is zavar) De az jobban zavart, hogy nem ment fix órajelen a GPU és ezálltal ugrált az FPS, a bench progik mindig eltérő eredményeket adtak. A házam egy jó szellőzésű ház tele silent ventikkel, manuális forulatszámszabályzással. Van légáramlat. Annyi, hogy a panel 4. emelet az nem hűvös. :DDD Szóval én átírtam szépen a STATE-eket, hogy ne ugráljon annyit és annyi lépésben az órajel, ennek az lett a következménye, hogy nem dobálja az órajelet, de jobban teker a hűtés. Konklúzió nálam, hogy akárhogy is használom a kártyámat, nekem zajos és szerintem az itteni fórumozók közül 10-böl 8-nak hangos lenne. 11K környékén megkapható ez a hűtés és béke, nyugalom, csend honol. Nekem megérte. Tesztek este és holnap délelőtt.

mod: A gyári hűtés teljes része egyben hűti a VRM-eket és a memóriákat is, a burkolat alatt ott van az a kicsi rézmagos borda (Vicc) és a blower mókuskerék. a VRM nagyobb terhelésnél többet fűt mint a GPU...ez a sok hő összeadódik és életbelép a kazán effektus. A kártya VRM része most hűtőbordákat kapott és teljesen független a memória chipektől és a GPU-tól. Így sem melegszik annyira mint a stock hűtéssel. A bordán levő két venti meg mozgatja rá a levegőt. Sőt nálam a VGA mögött is van egy 12CM-es venti. Még régen építettem be a házba, hogy mozgassa a VGA-ra a levegőt. Alacsony fordulaton megy, szépen ráfújja a levegőt a kártyára.

mod 2 - back to work mert picsán leszek rúgva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1395) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Reális 1350et sztem mind kéne tudjon..nem oc meg boost-on hanem alapon, én ha meglesz a sajátom belövöm fix 1350-1375re ha egyáltalán mennifog érdemi fesz emelés nélkül.
Annál több nemkell, bár igazából kikell majd tapasztalni milyen órajelen veszít fps-t és más egyéb bench alatti eredményt, az dönt.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1396) Exelsior válasza Tom5 (#1394) üzenetére


Exelsior
senior tag

Rise Of The Tomb Raider-t futtattam DX12 alatt fullon. Ez gondolom nem Idle. :) Mellette néztem a GPU Z-vel a hőfokot és nem vette vissza az órajelet és GPU LOAD 90% felett mindig szinte. Tesztekben is írták hogy nem pörög fel a ventilátor míg 90 fok alatta tartja nyilván felette jobban beindul. De akkor mondom Moby kollégától vettem a kártyát ő már nyomott nektek teszteket. Ő is leírta hogy nem hangos 5000RPM-et meg sosem lőtte be. nincs ezzel a Ref kártyával semmi baj főleg ha azt nézzük hogy nyár van és meleg. GTX 580 90fokot is elérte még sem volt semmi baja évekig. Ez a 90fokot el sem éri ahogy a hardverapro teszténél sem.nyilván az már forró. Nekem aki nem húzza bőven elég.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1397) Tom5 válasza Exelsior (#1396) üzenetére


Tom5
addikt

Akkor én vagyok a nyomorék és az én kártyám a gebaszos. :P

(#1398) Harley quinn válasza Franklin (#1390) üzenetére


Harley quinn
tag

Szlovákiaban 150€ tól kezdődik használt piacon de láttam már 80€ ért is.

(#1399) Z10N válasza Harley quinn (#1398) üzenetére


Z10N
veterán

Errol beszelek. Amit en mondtam az meg Hollandiabol lett volna, szinten €150-ert. Ahogy emlited a €80-t, NL-ban is volt villam aron €110-ert. Amikor mutatom masoknak nem hiszik el. Mo-n a hasznalt piac is tul van arazva. Szlovak webshopbol rendelve sokkal olcsobban jonnek ki a dolgok es nem csak a 20%-s ado miatt. Raadasul egy reszuk postaz Mo-ra is, nem is olyan dragan. Es a garancia miatt sem kell felni. Itthon csak a lehuzas megy minden szempontbol. A holland webshopok se rosszak vagy Becs, csak tobbe van a posta.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1400) Franklin válasza Z10N (#1399) üzenetére


Franklin
addikt

Linkelj már pár ilyen szlovák webshopot, én egyet néztem (alza.sk), ott átszámolva pont ugyanannyiba kerültek a kártyák (290, 380X), mint itthon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.