Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Ren Hoek válasza emmm (#397) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha a ref megy ~1350 MHz-et, akkor te adnál +10K-t mondjuk 50 MHz-ért?

(#402) Petykemano válasza Ren Hoek (#396) üzenetére


Petykemano
veterán

Raja azzal magyarázta (youtube, pcper, the future of radeon), hogy a p10 design, órajel és egyéb képességek terén örökölte a p11 specifikációit, amit a oemek, a mobil szegmens elvárásainak megfelelően alakítottak ki.

Hát, hiszi a piszi...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#403) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

249£ lesz a Sapphire custom angliaban.

(#404) távcsőves válasza Ren Hoek (#401) üzenetére


távcsőves
senior tag

Meg a custom hűtésért főleg. Én adnék, várom is ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#405) Kicsimix válasza Ren Hoek (#401) üzenetére


Kicsimix
őstag

Mert a customoknál tiltva lesz az OC? :U Még nem tudni mit mennek..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#406) kwzatz válasza Malibutomi (#403) üzenetére


kwzatz
őstag

Most olvasom, hogy Gibbo 2000-et rendelt ebből a Sapphire-ből. :Y Mellé az adat, hogy első nap 1000-et vettek a ref kártyákból... Mennyire pöröghet a kártyák eladása? Kíváncsi leszek a statisztikákra.

[ Szerkesztve ]

(#407) Zeratul válasza Kicsimix (#405) üzenetére


Zeratul
addikt

8 pines csatlakozóból kiindulva biztos többet mint a ref. Jó lenne tudni hogy rev2 mit fog hozni, plusz shader részeket vagy csak órajelet és/vagy alacsonyabb fogyasztást.

Úgy néz ki csillapodik a 0 day felár, ma már legalább egy tizessel olcsóbbak 8 gigás modellek is. 92 ért már láttam árlistán.

[ Szerkesztve ]

(#408) emmm válasza Ren Hoek (#401) üzenetére


emmm
senior tag

A ref nem 1350-ről indul, és nem jó hűtővel. Amúgy mondj egy olyan kártyát a kategóriában, ahol nincs meg ez az árkülönbözet custom és ref között :P Válaszolva: én a 980 Srixet erre nem cserélem :D

[ Szerkesztve ]

(#409) Kicsimix válasza Zeratul (#407) üzenetére


Kicsimix
őstag

Szerintem ez a rev.2-t nyugodtan elfelejthetjük minimum fél évig. De én azt mondanám, hogy mivel a 2017-es roadmap-on semmi nem szerepel már ezért a 485 és a 495-t akkor fogják majd betolni frissítésként.

Aki most akar VGA-t venni nem fog ennyi időt várni.. Felesleges most ezzel kalkulálni 99%, hogy rev.2 nem most fog érkezni.. :R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#410) myckey válasza Ren Hoek (#401) üzenetére


myckey
veterán

Te aztán mindig meg tudod fogni a lényeget :U

Hol van megírva, hogy a Custom kártyát azon az "alapon" kell használni, amivel kijön?

Egyébként meg nem a +50 mhz ért adnak majd az emberek több pénzt ki a kezükből, hanem az egyéb megoldásokért.

jaja, a rev. 2 az űberbrutál enyvidija1080 szint lesz :U
még ennyi ......károgó embert

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#411) myckey válasza myckey (#410) üzenetére


myckey
veterán

Egyébként meg lehet nézni, hogy 1350-1400 Mhz környékén 980-390X szintet hoz, vagy átlépi.

Mocskosul szarul sikerült ez a kártya, nagyon de nagyon várom a rev. kettőt, mer az biztos elhozza a megváltást. 100 ezerért 1080 szintet. :W

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#412) nubreed válasza myckey (#410) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, a DVI csati, rendes tápcsatlakozó, rendes hűtés. Ezek is megérik a plusz felárat, ezt mind bele kell kalkulálni, nem csak +X Mhz-t.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#413) gbors válasza Melorin (#400) üzenetére


gbors
nagyúr

Techreport néz ilyesmit

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#414) Melorin válasza gbors (#413) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi! :R

(#415) westlake


westlake
félisten

Party Time! ;] :P

Sajnos a referencia 970-ek még váratnak magukra. :O
Nem akartam tönkretenni a képet két custom 970-nel, így nem is paszíroztam oda őket.

Play nice!

(#416) tailor74 válasza westlake (#415) üzenetére


tailor74
őstag

Jól néz ki felül az a két fekete kártya a piros hőpöttyökkel. :P

Impozáns gyűjtemény. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#417) #45185024 válasza westlake (#415) üzenetére


#45185024
törölt tag

Áruld el hogy ez miii , Lécci lécci léccíííí. ;]
Personálnak túl nagy , Ipon árukészletnek meg túl kevésnek tűnik...
Sapphire 480 van a kép tetején ?

[ Szerkesztve ]

(#418) westlake válasza #45185024 (#417) üzenetére


westlake
félisten

Pedig saját. Az nem én vagyok, aki leemel a polcról néhány kártyát, hogy azzal "pózoljon".
Igen, Sapphire RX 480-ak.

Play nice!

(#419) myckey válasza westlake (#418) üzenetére


myckey
veterán

ájemdí és envidija oldalról is rendelkezel rokonnal? :F

:DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#420) Venyera7 válasza westlake (#418) üzenetére


Venyera7
senior tag

De nem ám, és ez még nem is az összes. :C

[ Szerkesztve ]

(#421) Z10N válasza westlake (#415) üzenetére


Z10N
veterán

Sajat gyujtemeny? Dolgozik is mind vagy a polcon vannak?

Ui: Titan-bol ez melyik generacio?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#422) füles_


füles_
őstag

Az eddigi custom hűtésű kártyák:
Asus:

MSI:

PowerColor:

Sapphire:


gif

Kinek melyik a várós? :DDD
Nekem eddig a Sapphire vagy az MSI tetszik a legjobban :)

[ Szerkesztve ]

(#423) #85552128 válasza füles_ (#422) üzenetére


#85552128
törölt tag

MSI, Sapphire kinézetre tetszik jobban és valószínűleg teljesítményre is, meg nem otromba nagy mint a másik kettő. De amit a Giga a 1080-ra rakott sem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#424) Venyera7 válasza füles_ (#422) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nekem a régi Nitro jobban bejött.Egyébként Asus, PowerColor.

(#425) Gainka válasza Z10N (#421) üzenetére


Gainka
őstag

Szerintem Titan X

(#426) myckey


myckey
veterán

Jók lesznek ezek.

Hozzák "alapon" a 980-390X szintet, normalizálódott árral és rendben is leszünk.

Valamint ahogy néztem, simán kihozható kisebb feszültséggel a jó teljesítmény, ami a fogyasztásra valamint a hőmérsékletre is jó hatással lesz.

Bizakodó vagyok :B

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#427) westlake válasza Z10N (#421) üzenetére


westlake
félisten

Egyrészt sorban vannak a kártyák, másrészt a TITAN "sima" referencia színű, a TX meg fekete.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#428) #45185024


#45185024
törölt tag

Nocsak egy cikkecske:
Komoly tuninggal jöhetnek az egyedi Radeon RX 480-asok
Az Aura RGB világítás már nagyon kellett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#429) Z10N válasza westlake (#427) üzenetére


Z10N
veterán

A sorbant ugy erted, hogy Titan X? Nem tudom, azert kerdeztem, bar a feketevel akkor kizartad.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#430) gothic20 válasza füles_ (#422) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nekem az MSI-é tetszik. A 3 ventis megoldások anyira nem jönnekbe. Bár aba is kiegyeznék, hogy egy Alpenföhn Peter hűtőt raknék egy sima berzióra csak lehessen 4Gb ost venni emberi áron :DD

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#431) stratova


stratova
veterán

West: szép gyűjtemény :) olvastam, hogy jó áron sikerült bezsákolni a két kis RX-et.

Az 3 ventis RX 480 StriX-re engedélyt kérek bután nézni. Mióta divat, nagyobb gyártóknál tier3-as kártyára 3 pörgettyűs hűtőt tenni? [ők mégsem Inno3D vagy PowerColor]. Oké nem meglepőbb, mint az EK blokk, de no érdekes dolgok jönnek. Gondolom ennyi ALU-val már 14 nm-en is közelebb fognak járni a 200 W-hoz, mint a 150-hez, legalábbis a rev1-en. De inkább kapjon komoly hűtőt egy tier3 kártya mint egy véleményeset egy tier1 tier2-es. Úgy látom pár gyártó nagyon gyúr az 1300+ MHz-re.

[ Szerkesztve ]

(#432) Ren Hoek válasza stratova (#431) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Volt az a link nemrég a FuryX túlfeszelést mértek... a végén +200 W is volt ...

Szóval zabálni fog rendesen... simán 200 felett is. Muszáj neki tolni, mert alapfeszen szinte nulla tuning van már benne. Azért 970-nél semmit se kellett piszkálni a feszt, G1-nél. 1350/1560 boost lazán ment. Persze gyárilag gondolom raktak rá.

kérdés, hogy hoaszútávon a 14 nm hogyan bírja ezt a feszt? Vagy ez nem probléma?

[ Szerkesztve ]

(#433) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Nekem a 3ventis megoldással vannak gondjaim...
Ha nézzük a nyákot..és alapul veszem a régi karim amin csak a dcu2 volt fent..akkor erről a ha a második nem is de a 3. venti tuti a levegőbe fogja a "semmit" hűteni..na ezt mért kell?
Ezt nem szerettem anno a pár éve kiadott Zöld oldalban sem, hogy akkora hütés van h egy kis müanyag lapot aplikáltak a nyák után h a hütéshez igazodjon legalább látszólag a kártya maga felépítménye.
Nekem ez nem kicsit ront a külalakon.

Kövezzetek meg..de igen, bár plexis a ház és nemmellettem van, szeretem bele-bele nézni a gépbe, ugyh nálam nagyon is fontos hogy ha már ott a 3. venti legyen érdemi célja.
Egyébként egyértelműen ha ezekből a képekből indulunk ki akkor Asus Aura...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#434) Tison


Tison
tag

[link]

Érdekes megoldás.:)

(#435) #45185024 válasza Tison (#434) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ennyi erővel felpattinthatnál egy 20 ezres CPU vízhűtőt is és azt egy léghűtő sem veri meg.
De a VRM hűtése nincs megoldva, ami elég kritikus volt a ref 6+1 es VRM-nél.
Meg a custom már lehet alaplapot is áttervez 1db 8 pines vagy 2db 6 pines csatival. Az meg KELL.
Szóval a ref módosítása nem biztos hogy a legjobb megoldás.

(#436) myckey válasza Ren Hoek (#432) üzenetére


myckey
veterán

Alul feszelve

Van még benne, ez se jött be . :N

Alul feszelve jobb általános teljesítmény, hőfok, fogyasztás, túlhajtás stb.....

Az, hogy a ref. olyan amilyen, még nem jelenti, hogy "nulla tuning " van a kártyában. :U

Ebben a kártyában, tervezésben több van, mint amit a referenciával prezentáltak.
Persze nyugodtan lehet károgni is, akinek az esik jól.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#437) stratova válasza #45185024 (#435) üzenetére


stratova
veterán

Úgy rémlik azt egy Asus Matrixról szerezték.

(#438) kwzatz válasza westlake (#415) üzenetére


kwzatz
őstag

A kép is azt bizonyítja, hogy az RX 480 esetén működik az AMD piaci stratégiája. :D

(#439) füles_


füles_
őstag

XFX RX 480?

Úgy látszik ugyanazt a hűtést kapja meg,mint ami már felbukkant a 380X kártyákon

(#440) Remus389 válasza füles_ (#439) üzenetére


Remus389
veterán

Elég gusztán néz ki

Végre rájöttek, hogy jó dolog a könnyen kivehető venti, tisztításhoz, csapágy olajozáshoz (bár szerintem felesleges gyakran megcsinálni)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#441) Apucy01 válasza Z10N (#421) üzenetére


Apucy01
őstag

Én az asusra vadászom majd.. úgy tervezem hogy október körül már a piac is lecsillapodik..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#442) CsonkaImo válasza Remus389 (#440) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Bordát is könnyebb így tisztítani, amit azért félévente nem árt.

(#443) turbokappa válasza füles_ (#439) üzenetére


turbokappa
senior tag

6+8 pin? A képen ez látszik.
Akkor elképzelhető nagyobb teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#444) R3laX válasza turbokappa (#443) üzenetére


R3laX
addikt

Jó kis OC lehetőségek lesznek itt :K

(#445) turbokappa válasza R3laX (#444) üzenetére


turbokappa
senior tag

Akkor az 1500-1600 mHz is reális lehet...

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#446) Malibutomi válasza turbokappa (#445) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Maradjunk realisak, 1400-1500 kozott mar szerencsesnek mondhato.
Nagyon meglepodnek ha akar csak tul tudnak lepni az 1500-at jelentosen.

(#447) t72killer válasza Malibutomi (#446) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Áram és hűtés mindenesetre lesz bőven, csak a gpu-tól függ, meddig megy el. Ezekszerint a mostani állapot eleve egy túlfeszelt szitu, ergo ha még a mostanit is megdobjuk 1-200mV-al, ill felpörgetjük a ventiket, fog ez menni, mint a meszes:R. Áramilag igazából már egyetlen 8pines kiszolgálná, a 6+8 (pcie csatival együtt 300W) kb elég a gpu leolvasztásához... De inkább több legyen, mint kevés.

EZ (és nemrég publikált sapphire társa) emberi árcédula mellett már tényleg lehet népkártya:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#448) westlake


westlake
félisten

AMD Releases Statement Regarding RX 480 PCIe Power Draw – Driver Update On The Way

AMD testing driver fix for RX 480 PCI-Express overcurrent issue

Nem sok jót sejtet... Majd addig csökkentik a feszültséget, amíg még éppen stabil a GPU stock órajelen.

#445: Ezt miből gondoljátok? A jelenlegi eredmények egyáltalán nem azt támasztják alá, hogy az RX 480 "OC heaven" kártya lenne. Az a minimálisan több adható feszültség, ami az egyedi (jobb) hűtéseknek lesz köszönhető, nem lesz elég semmire. Azt meg megint csak nem kellene feltételezni, hogy egy plusz PCIe tápcsatlakozó megoldás lesz "bármire" is. Főleg, ha az AMD éppen arra készül ugye, hogy csökkentse a default feszültséget.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#449) Ciccuka


Ciccuka
veterán

AC Accelero S1 Rev. 2-t remélem fel lehet applikálni majd valamelyikre (RX 470).

kép

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#450) t72killer válasza westlake (#448) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a frekiket változatlanul hagyva sima alulfeszeléssel 33(!!!)W-tal lehet csökkenteni a fogyasztását egy random karinak, azért abban tippelnék egy komoly OC potenciált az eredeti feszen (ha adott a szükséges 200-250W tápáram).

A driver jó 5let, simán levihetik emberi szintre a feszültséget és marad 150W alatt (sőt, 130 környékén) a fogyi, aki nem tuningol, annak ez tökéletes. Tuningra pedig mint mindíg, egyedi nyákos karit kell venni bika VRM-mel és halk hűtéssel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.