Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Tom5 válasza Laja333 (#1750) üzenetére


Tom5
addikt

Igen, ki lett már tárgyalva, cikk is van róla kismilló. Elvileg az új driver ezen javít. De szerintem szenzációhajhászás....

(#1752) Tom5


Tom5
addikt

Azzal tudok valamit kezdeni, hogy két monitornál a memória órajelet nem veszi vissza a VGA? Valahol mintha írtak volna erről de semmit sem találok. :F

(#1753) Def26 válasza -Solt- (#1749) üzenetére


Def26
félisten

Igen jobb. 0.9 fps -el. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1754) -Solt- válasza Def26 (#1753) üzenetére


-Solt-
veterán

Kiragadtad a lényeget! :N

www.smart-bus.hu

(#1755) Laja333 válasza Tom5 (#1751) üzenetére


Laja333
őstag

Van kismillió cikk arról, hogy a ROG 100-ban power connectorból kapja a delejt? :F

(#1756) HSM válasza Laja333 (#1755) üzenetére


HSM
félisten

Nem értem, miért ne lehetne lehetséges... :F

[ Szerkesztve ]

(#1757) Petykemano válasza Tom5 (#1751) üzenetére


Petykemano
veterán

Azért van abban valami egyedi báj, hogy a custom kártya gyártója ezzel promótálja saját termékét a referencia fölött.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1758) Honzi válasza Laja333 (#1755) üzenetére


Honzi
senior tag

Kép alján.
Note:GPU core power comes from the PCIe slot and through the external PCIe power connector

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1759) stratova válasza #20655360 (#1743) üzenetére


stratova
veterán

Augusztus. OC UK-n előrendelhető.

Pepeeeee amiatt van jelentősége, hogy megfeleljen a szabványnak, eltérő esetben régi belépő szintű lapokat kellemetlenül érinthet a PCI-E-n fellépő (határértéken felüli) többletfogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#1760) #45185024


#45185024
törölt tag

Na de ennek a honnan vesz feszt dolog most nem a ref régi hibája miatt van jelentősége, hanem hogy a hőleadás egyenletesebb és a VRM kevésbé hőterhelt nem ???

(#1761) korcsi válasza #45185024 (#1760) üzenetére


korcsi
veterán

Nem. A VRM-nek mindegy honnan jön a villany.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1762) Malibutomi válasza stratova (#1759) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Augusztus az az Asus nem? Nekem a Sapphire es powercolorra Juli 22 remlik.

(#1763) malacka87 válasza dergander (#1719) üzenetére


malacka87
senior tag

Az már más tészta hogy ha 2000db-ot kaptak akkor abból neked jut-e? Szerintem ott rengetegen rendeltek ilyen verziót. Lehet hogy még aug végén se lesz belőle semmi.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1764) FollowTheORI válasza Laja333 (#1750) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Persze... ez miért kérdés? :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1765) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#1766) sutyi^ válasza Malibutomi (#1762) üzenetére


sutyi^
senior tag

Gibbo elvileg párnap csúszásról regélt, mert csingacsukban megállt az élet párnapra a böszme Thaifun miatt, ha emlékeim nem csalnak. De elvileg jövőhét elején küldik ki az előrendelt NITRO-kat.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1767) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Elso hands on, XFX 1328MHz: [link]

Kell neki a power limit hogy tartsa az orajelet rendesen.

(#1768) Ren Hoek válasza Malibutomi (#1767) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jól látom, hogy 70 fok és 2500 RPM-es ventik és dobálja az órajelet 1250-re? :(

23% + power limit, hogy tartsa? Azt nem értettem teljesen mit mond fritzül.
Komolyan nem tudom, hogyan lesz ebből Devil - 1400 MHz...

[ Szerkesztve ]

(#1769) Venyera7 válasza Ren Hoek (#1768) üzenetére


Venyera7
senior tag

Az XFX nem a legcombosabb custom kártya nem? :F

(#1770) Habugi válasza Malibutomi (#1767) üzenetére


Habugi
addikt

Ingame a Hairworks On & HBAO+ nem zavarta.., rossz előérzetem lett miatta, utána megcsodálhattam hogy Crimsonban a PowerEff-et ON-on hagyta, majd emellé kitolta a TDP-t hogy beálljon az órajel.. :C :O

Baromi nagy hiány lehet VGA teszterekből ha Günther barátunk átfért a rostán..

(#1771) Ren Hoek:

Igen, stabilizálta, ügyes gyerek volt. ;]
PowerEff Off-al pedig esélyesen hozzá sem kellett volna nyúljon a TDP-hez, legalábbis azért nem mert ugrál a boost órajel.. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#1771) Ren Hoek válasza Venyera7 (#1769) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Devilt emlegették 1400 MHz-es gyári clockkal, gondolom kivágva full powerlimittel, esetleg gyári feszemeléssel... és mivel boost, ezért ráfoghatják, hogy nem is kell neki tartania. Ez a trükk ebben ám.

Valahol olvastam, hogy az 1400-hoz már 1.225 V kellhet. Szerintem még a 225 Watt-ba is nehezen fogunk beleférni, és kitudja milyen hangerővel.

(#1770) Habugi: de ez hogyan lehet Power eff on-nal? Végülis stabilizálta a boost clockot valami 23% TDP-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1772) Venyera7 válasza Ren Hoek (#1771) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ha jól néztem, GPU-Z ~1.1V-ot mutat 1300mhz-nél. Tehát könnyen meglehet egy rossz példánynál 1.25V.

(#1773) Tom5 válasza Ren Hoek (#1768) üzenetére


Tom5
addikt

Az már látszik, hogy ha nincs kitolva a power limit akkor nincs 1300Mhz feletti órajel. :U
Viszont furcsa, hogy ekkora hűtés és ilyen hőfokok vannak. Nálam a custom AC hűtéssel nem láttam még 70 fokot terhelés alatt. (65 körül megáll) és akkor a ventiknek még nincs hangja. (rpm-et nem tudok, mivel a karira csatlakozttattam őket és nem jól jelzi ki a szoftver, van hogy valami 69433432rpm-et ír ;] )

Viszont megjött az Ebay-es Display port to VGA átalakítóm a második monitorhoz (1280HUF :DDD ) és tökéletesen működik. Annyi, hogy ugye most nem veszi vissza a memória órajelét :((( és idle 5-6 fokkal melegebb az egész kártya.

(#1774) távcsőves válasza Malibutomi (#1739) üzenetére


távcsőves
senior tag

Van arra esély szerinted, hogy ezek a chipek esetleg ujabb reviziósak legyenek?

(#1775) dergander


dergander
addikt

Látom sokan bíznak abba hogy DX12/Vulcan alatt jó lehet a 480. Ne feledkezzen meg senki hogy azok a fejlesztők akiket támogat az Nvidia,annak bármilyen API-ja van az nvidia fizet rengeteg pénzt csak nekik jobban fusson. Szóval illúziótok ne legyen,de itt nem a kártya tudása dönt hanem a pénz amit a fejlesztő kap az egyik oldalról.
Ha megnézzük az AMD összes kártyája felépítése mind teljesen tökéletes,fejlődési szinten. Csak hát ha a fejlesztők 90% Nvidia támogatást élvez így nehéz. :U

(#1776) MongolZ válasza Ciccuka (#1736) üzenetére


MongolZ
addikt

Engem is zavar, viszont úgy látszik, hogy az RX 480 8GB annyira fogy, hogy egyszerűen nem tudnak belőle eleget gyártatni... (hogy ez most azért van, mert keveset gyártanak, alábecsülték, vagy ennyire kell az embereknek, nem tudni - simán el tudom képzelni, hogy aki picit a pirosak felé hajlottak de az utóbbi X évben nem tudtak normális piros kártyát venni, azok most látnak egy óriási lehetőséget a "visszatérésben")

Én is a 470 árára vagyok már nagyon kíváncsi, viszont sajnos úgy néz ki, hogy elviszik kb. az összes boltba kerülő kártyát, és nem csak Magyarországon. Van persze raktáron, horror áron.

(#1775) dergander: Szerintem pont az utóbbi időben kezd ez a tendencia megfordulni, ahogy szép lassan jönnek a DX12 játékok.

Ez azért durva... Gyakorlatilag sehol nincs raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#1777) Malibutomi válasza dergander (#1775) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez altalaban igaz volt, de ha most megnezem, az idei 7-8 DX12/Vulkan cimbol egyet sikerult nvidiasitani a tomb raidert.

(#1778) sutyi^ válasza Malibutomi (#1777) üzenetére


sutyi^
senior tag

Folyamatban > Legújabb Patch

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1779) füles_


füles_
őstag

XFX reveals Radeon RX 480 Black Edition performance
3DMark-ban úgy 10-12%-kal gyorsabb mint a referencia RX 480

(#1780) Ren Hoek válasza Malibutomi (#1777) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem a DX12 eltörpül a shader intrinsics mellett. Lehet most ez az új mantra, de kicsit belekóstoltam a multiplatform dolgokba anno, meg jelenleg is fejlesztünk ide-oda... teljese átérzem, milyen az amikor natívan meghívsz egy függvényt amit a másik platform/nyelv/api használ. Pl image processingnél az OpenCV-s jó kis libeket csak áthozom és működik. Ez csak hasonlat, de a lényeg a fejlesztési időn van. Óriási munkák ezek.

Szóval nem véletlenül könyörögtek a konzol - GCN átjárhatóságon, mert egyszerű mint a faék, ha megvan a kód. Ennyi konzol, pc címet nem fizethet már le az NV, csak hogy ne használják a 3 perc alatt átmásolható kódot. És ez független a szabványtól. Sőt pont, hogy antiszabvány.

Kérdés, hogy megnyitja-e ennek hatására az NV a GPU-it. Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#1781) Malibutomi válasza füles_ (#1779) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen, kb ez volt varhato, igy pont az 1060 teljesitmenyere esik.

(#1782) #Morcosmedve válasza Malibutomi (#1781) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

*Ref *Day0 driver.

Majd érdekel egy kicsit komolyabb összehasonlítás is, ahol ezek le vannak tisztázva.

© asszongya'hogy

(#1783) sb válasza Tom5 (#1773) üzenetére


sb
veterán

Vicc. Pascal 5-8W, Polarisra meg rádugsz még egy monitort és 40W.
Persze biztos sokkaldesokkal jobb a kép a sok filter miatt itt is mint DXVA alatt (se).

(#1784) R3laX


R3laX
addikt

Hi!

Pff Iszony ami itt megy.. Hardverapro kilőve, 1 hét várakozás a refre. Most a konzolokszervize.hu-ról rendeltem be, de tegnap "volt" ma már nem tudtam a giga refet elhozni. Komolyan berendelem én is külföldről a customot már. 98 alatt meg lehet úszni egy 8gb-os customot postával,ami a leghamarabb beérkezik? Help! :)

(#1785) Tom5 válasza sb (#1783) üzenetére


Tom5
addikt

Sajnos igaz :( WattMan-ban sem tudom lépcsőzetesen elosztani a memória órajelét. Egyelőre semmi megoldás nincsen rá. De ha kikapcsolom a monitort sem veszi vissza, kikell húznom a kariból.... :U

(#1786) -Solt- válasza R3laX (#1784) üzenetére


-Solt-
veterán

iPon

www.smart-bus.hu

(#1787) ChME válasza Tom5 (#1785) üzenetére


ChME
tag

Ez korábban is így működött, nem polaris újdonság.

(#1788) Tom5 válasza ChME (#1787) üzenetére


Tom5
addikt

Tudom, de azt hittem megoldják...

(#1789) R3laX válasza -Solt- (#1786) üzenetére


R3laX
addikt

Jó, ott is be kell rendelnem, Pesten vagyok, vagy most viszem haza a refet, mert már felqrtam magam:D , vagy customot rendelek már, annyit kell erre várni.... OCUK -on eddig nem ingyenes szállítás volt?

(#1790) Honzi válasza R3laX (#1789) üzenetére


Honzi
senior tag

Egyesült királyságon belül most is az.
Az azért nem elvárható hogy EU szinten ingyenes legyen nem jönnének ki jól belőle anyagilag. :D
Hozzánk az árak.
DPD 26 £
DHL 27£

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1791) MongolZ válasza R3laX (#1784) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem a reklám helye, de pcx 93-94e. Ja, ez ref.

[ Szerkesztve ]

(#1792) Venyera7 válasza R3laX (#1789) üzenetére


Venyera7
senior tag

Cole86-nál 85k.

(#1793) MongolZ válasza Venyera7 (#1792) üzenetére


MongolZ
addikt

Hát, aki nem akar a garanciával sz*rakodni, annak jó lehet.

(#1794) Ren Hoek válasza Tom5 (#1785) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nemár... pff... én elég gyakran kikapcsolom a monitort, amikor lemegyek ebédelni stb. Biztos szoftveresen is lehet, de így kényelmesebb. Teljesen ki kell húzni és visszadugni?

A 270X-el sok problémám volt, főleg ha a TV-t is rádugtam 24 Hz-en. Rengeteg időm ráment a fórumozásra hogy helyesesen beállítsam a 24p MKV lejátszást... Szidtam is rendesen az AMD-t.
Érdekes módon a GTX460 és a GTX970, és mindkét Intel HD GPU is azonnal pöccre indult, csak rádugtam a TV-t és simán működött.

Szerinted Customnál is ilyen lesz, hogy vissza kell dugni a monitort/TV-t ha kikapcsolom? 270X-nél nem rémlik ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1795) Tom5 válasza Ren Hoek (#1794) üzenetére


Tom5
addikt

Úgy értettem, hogy megy mind a két monitor, az egyiket lekapcsolom. A másik tovább működik. Ugyanúgy marad a full memória órajel. :(

(#1796) sb válasza Ren Hoek (#1794) üzenetére


sb
veterán

Ez nem modellfüggő. Architektúrális baki szvsz amit így orvosolnak már évek óta.
Írtam korábban, hogy 4850-nél sz*ptam vele. Ott még lehetett állítani 2 monitor esetén a ram órajelet 1-2 low level cuccal, Atitool-lal pl., de nem működött normálisan.

A 2D-3D detektálás meghülyült és pl. egy sima win ablak arrébbhúzása alatt kb. 50x váltott le-fel órajelet a ram. Gondolom ez amúgy sem tesz jót neki.
A másik hiba viszont még gázabb volt: Ha váltott a ram órajel akkor rángatott egyet a kép a monitoron. Mint régen mikor a CRT felbontást váltott. Nem tudom mit hülyít meg a ram órajel ilyenkor.

Mindenesetre szvsz egy pitiáner hiba amit azóta se csináltak meg. Inkább akkor kitalálták 1-2 driver frissítés alatt, hogy felb*sszák a ram órajelet fix 3D-re és annyi. Se a detektálással, se az órajel ugrabugra miatti monitor rángatással nem kell többet foglalkozni. Csak a GDDR5 meg amit még bekapcsol az zabál cserébe + pár 10 wattot. (Régen a gpu is felváltott low 3D frekire ha jól emlékszem. Akkor még csak fix frekik voltak, nem ilyen finom frekiállítás.)

szerk: Bár most jobban meggondolva kihúzásnak azért nem kéne kelleni. Kikapcs nem elég, de ha driverben/win-ben le van tiltva a több kimenet akkor vissza kell állnia single módba.

[ Szerkesztve ]

(#1797) Ren Hoek válasza sb (#1796) üzenetére


Ren Hoek
veterán

270X-nél volt az a probléma, hogy flickerelt egyet a kép böngészés alatt 2D-ben.... Ugrott egyet a kép bizonyos időközönként, ha jól tudom ez is memória órajel gond volt. Mielőtt eladtam ráraktam a legújabb BIOS-t és elvileg megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#1798) sb válasza Ren Hoek (#1797) üzenetére


sb
veterán

Igen. Ugyanonnan ered gondolom amit írtam: ha a mem frekit váltott ugrott a kép is.
A mem meg frekit vált normál esetben ugye terhelésre, pl. böngészésnél hw gyorsítás miatt is. Vagy amit írtam, bug miatt,, pl. multimonitornál egy sima ablakmozgatásra is.

Ha ezt multi monitor alatt csinálta és megszűnt akkor lehet, hogy ott is mem freki fixálással oldották meg.
Ami akkor ugyanez a szar megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1799) R3laX válasza Venyera7 (#1792) üzenetére


R3laX
addikt

Cole befulladt, tőle rendeltem. Úgy volt hoz, másfél hétig nála állt a pénzem. Igérte, hogy már futárnál van stb, erre nem is tudott venni... Customot mondogatta h. most már tényleg jövő héten jön, de lemondtam... Felqrt. Most már akkor is megveszem a quiqurt refet a héten, :N.. Berendeltem iponnál, pcxnél a Giga refet, ha holnap náluk sincs, bassza meg a magyar/piac...

[ Szerkesztve ]

(#1800) Dolpa válasza R3laX (#1799) üzenetére


Dolpa
tag

Téged kerget valaki? Hova ez a nagy sietség. Miért vagy ilyen türelmetlen? Komolyan enm értem az ilyen embereket. Meg van mondva valami, hogy mikor lesz, de már előtte pár nappal/héttel nem bír magával. :F

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.