Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Z10N válasza NandorHUN (#340) üzenetére


Z10N
veterán

Nem tudom, az amd-t kerdezd. Valoszinuleg stepping, forumokon hallani, hogy javitott kiadas es a custom verziok mar ilyet kapnak. Regebben ezt elinteztek valamilyen edition nevvel, nem tartom jonak, hogy uj nevet kap. Ahelyett, hogy tisztan latnank vegre meg homalyosabb lett minden.

Ren Hoek: Nem lesz 40CU, nezd meg a blokk diagrammot. A 485 csak finomhangolt lesz.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#352) füles_


füles_
őstag

Ha lesz ez a 485 szerintem ne számítsunk olyan dolgokra hogy GDDDR5
5X meg 40 CU.Csak kevésbé fog szivárogni a GPU,azaz kevesebbet fog fogyasztani.Ez tulajdonképpen egy javított 480 lesz

[ Szerkesztve ]

(#353) Ren Hoek válasza Z10N (#351) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Customok hamarosan jönnek azért... hát kíváncsi leszek. Lehet a stepping miatt megy 1450 felett majd. GDDR5X szerintem teljesen felesleges ide... kizárt, hogy azzal jöjjön.

[ Szerkesztve ]

(#354) NandorHUN válasza Z10N (#351) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ha az összes custom ezzel jön már akkor nincs gond, de nincs kedvem megvárni az őszt hogy kiderüljön hogy most mi van.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#355) Z10N


Z10N
veterán

Ren Hoek: A pozicionalast es nevezektant nem igy csinaltam volna.

NandorHUN: Ez a bizonytalqansag egy marketing huzas lenne, de nem fog mukodni. Foleg az elobbit is figyelembe veve.

Ui: Kar, pedig azt hittem errol leszoknak.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#356) Ren Hoek válasza Z10N (#355) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A nevezéktant én már ott elvesztettem, hogy a Vega 11 lesz elvileg az erősebb, és a 10 a kicsi.

Amúgy remélem most már összeszedik magukat és mielőbb kiadják a customokat biztos infókkal - mert jön az 1060... még ha jobb a 480 technológiailag, akkor is az 1060-at fogják venni, mert csak... itt már érzelmek is belejátszanak... még ha nem is kapható akkor is :D 80%-nyi nv usert érthetően nehéz rávenni bármilyen cserére is.

Az elbaltázott rajt után, most itt a lehetőség a szépítésre a customokkal.

[ Szerkesztve ]

(#357) Z10N válasza Ren Hoek (#356) üzenetére


Z10N
veterán

Az csak code name, nem kell vele kulonosebben foglalkozni. Viszont a dobozra nem mindegy mi van irva marketing szempontbol.

Hasonloan velekedem. Ezzel a ref design-nal elmaradt a tuzijatek, sot utana jott egy zuhe is. Most meg beallt a kod megint.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#358) Ren Hoek válasza Z10N (#357) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem csillant most egy kis remény a customokra, hogy jött a rev 2 hír. Mert szerintem ezekre a ref nyákra rakott GPU-kra rákötheted paksot is, akkor sem fog 1500-1600 MHz-et menni. Ez szerintem ott látszik, hogy alapfeszen szinte nem lehet tuningolni. Fullra ki van tekerve a chip.

(#359) #85552128 válasza Ren Hoek (#358) üzenetére


#85552128
törölt tag

Eleve az új revnek más lesz a neve. De ha a customokra már (~1 hónapon belül) rev. 2 menne minek adták ki ezeket ?

(#360) kwzatz válasza Ren Hoek (#356) üzenetére


kwzatz
őstag

Az, hogy az OCUK-on 1 nap alatt adtak el annyit belőle, mint az 1080-ból 1 hónap alatt, szerintem nem tekinthető elbaltázott rajtnak. :) Külön kiemelték, hogy hihetetlen volt a kereslet a kártyára.

(#361) gab3c


gab3c
csendes tag

Tegnap elfelejtettem mutatni, hogy nem csak a magyar eladok ilyen kapzsiak a nyito arral kapcsolatban:

Itt az AFAs ar 27.000,- korul kellene legyen, erre a legolcsobb is 32.000+ ami 20% plusz sarc :W
Az meg kulon nevetseges, hogy a csontra ugyanazon kartyakat mennnyire dragaban adjak mas neven :U Gigabyte 38k 27k helyett :C

[ Szerkesztve ]

(#362) Venyera7 válasza Ren Hoek (#358) üzenetére


Venyera7
senior tag

Addig amíg nincs custom és teszt addig mièrt temeted? 1400-1500mhzig, biztos lehet húzni, a memória meg csak hab a tortán. Dx12 alatt meg majdnem ref 980ti szinten van kb. ocval nem elég? :U

[ Szerkesztve ]

(#363) Petykemano válasza Z10N (#351) üzenetére


Petykemano
veterán

a block diagram sem 100%
Nézd meg a tongát Később arról is kiderült, hogy van rajta még 128bit.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#364) Petykemano válasza #85552128 (#359) üzenetére


Petykemano
veterán

pénzért ;)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#365) Ren Hoek válasza Venyera7 (#362) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Temeti a franc... de pont az ilyen kijelentések miatt mentek fel az igények túlzottan. Azért álljunk le az elvárásokkal kicsit. Még a pletyka bejelentője is azt mondta hogy 1450-1600 között lesznek valahol full chiplutritól függően (és itt már lehet a Rev 2-re gondolt) Ha meg tényleg ennyit megy, honnan tudod, hogy nem 300 dollár lesz, amit a pletykában "beast"nek neveztek? Mostani árkalkulációval ez 110-120K. Amiből inkább Fury-t veszek ~3800 SP-vel és HBM-el.

A DX12 teljesítményt meg nem vehetjük egységesnek. Egyelőre ahány teszt annyiféle eredmény. Ugyan ez vonatkozik a játékokra is, ahány játék annyi féle eredmény fog kijönni. Valahol a 390 több SP-je többet ér, valahol meg az extra fícsörök amiket beleraktak. Az egész optimalizálás függő is. Reméljük, hogy a most készülő DX12 játékoknál már eleve kalkulálnak a Polarissal pl.

[ Szerkesztve ]

(#366) Z10N válasza Ren Hoek (#358) üzenetére


Z10N
veterán

Mar nem ertem mit akarnak kihozni ebbol. Varok fel evet es majd szemezgetek inkabb a rev2 custom verziokbol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#367) Z10N válasza Petykemano (#363) üzenetére


Z10N
veterán

Rosszul mondtam, a die shotot. Gddr5x-t meg rakhatnak ra, de lehet ez is a tonga esete lesz, hogy minek ha eleg.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#368) Komplikato válasza gab3c (#361) üzenetére


Komplikato
veterán

Az lehet, hogy újdonságként ott is többet kérnek, viszont hazai fronton mikor adnak egy terméket 30-70% árengedménnyel ha kifutó? Mert ott ilyen is van. Amikor itthon 22-24K volt egy 64GB SSD, akkor ott generációváltáskor kemény 3400 jen volt. Egy IceQ HIS-re befizetnék, HA lenne itthon forgalmazója ... ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#369) gab3c válasza Komplikato (#368) üzenetére


gab3c
csendes tag

Igazad van a regi cuccokrol.

Most az RX480 premier fajoan magas arara kivantam csak reflektalni.
USAkian kivul mashol is megy a lehuzas :(

(#370) nubreed válasza gab3c (#361) üzenetére


nubreed
veterán

Japánban minden drága, nem kell csodálkozni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#371) gab3c válasza nubreed (#370) üzenetére


gab3c
csendes tag

Ezt igy nem allitanam.

Csupan peldazni szerettem volna, hogy 25~33%os sarc van itt is az elso napokban.

(#372) Komplikato válasza nubreed (#370) üzenetére


Komplikato
veterán

Amikor itthon 120K volt a PSP, akkor vette kint ismerős 38K áron. Meg vett mellé egy HDD-s ekönyv, médialejátszót Sony-ból. Akkor itthon hasonló cucca valamelyik feltörekvő kínai MP3 gyártónak volt, itthon szintén 3x annyiért. Szerinted a kockák miért nyáladzanak Akihabara (Akiba) boltsoraira? :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#373) gothic20 válasza gab3c (#371) üzenetére


gothic20
aktív tag

Végig olvasgattam az eddigi hozásszólásokat, elég vegyes képet fest eddig a kártya.
Bár számomra azt a szintet hozza amit vártam tőle (gtx970). Aki meg azt mondja, hogy egy szar és inkább GTX 1070 kell venni mert az erőseb és jobban megéri... az a kártya 160k(még jó hogy erősebb ha kb duplájába kerül) ez 85k erről ennyit...
A játékok alatti vegyes teljesítményéről annyit, hogy még csak béta driver van hozzá, 2-3 hónap és lesz kiforrottabb akkor érdemes megnézni mit hoz játékok alatt a kártya.

Bocsi nem válasznak akart menni félrenyomtam

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#374) t72killer válasza #45185024 (#332) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, ez már kártya:R. Remélem erről - vagy egy hasonló kategóriájú custom kariról is lesz teszt a PH-n, mert a ref nagyon valószínűleg a tápellátáson csúszik el.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#375) rocket


rocket
nagyúr

Sapphire custom RX480 nincs mar messze :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#376) gothic20 válasza rocket (#375) üzenetére


gothic20
aktív tag

Kíváncsi leszek az árára. Remélem nem lesz sokkal drágább a ref verziónál. Meg adhatnának mellé egy BF1-et promoba :DDD

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#377) emmm


emmm
senior tag

(#378) gothic20


gothic20
aktív tag

4Gb vs. 8Gb

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#379) t72killer válasza gothic20 (#378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondoltam, még 4k-n sincs semmi különbség:R. Pár tömörítést hanyagoló (pl Shadow of Mordor?) játékot betolhattak volna még.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#380) unrealnoise válasza t72killer (#379) üzenetére


unrealnoise
senior tag

A 4 GB-os 70-ezres ára tényleg jó lesz így. :)

[ Szerkesztve ]

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#381) t72killer válasza unrealnoise (#380) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan:R Jó hűtővel és egy 8pines csatival tökéletes középkari lesz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#382) Honzi


Honzi
senior tag

sapphire 480 nitro

- 8-Pin
- DVI Port
- OC out of box (1325-1350MHz region, TBC)
- Black Shroud
- Removable fans for cleaning
- Backplate
- MSRP 275.99 GBP

[link]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#383) gothic20 válasza t72killer (#379) üzenetére


gothic20
aktív tag

4Gb-oson csak 250Mhz-el val lassabb ram ezt egy kis tuningal be lehet hozni. Tuti kis kártya lesz 70k ért.
A 8 pines csati szerintem felesleges hiszen PIC-E foglalatbol is feltud venni 200W+ ha akar. Szerintem.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#384) gothic20 válasza Honzi (#382) üzenetére


gothic20
aktív tag

105K-t kicsit sokalom érte de paraméterei tetszenek.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#385) Ren Hoek válasza gothic20 (#384) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Túlárazott... ennyi nem ér meg.
120 körül hamarosan lehet kapni sima Fury-t.

Aztán lehet megy egy 980 ref-et tuninggal...= 970 G1 Giga (Tudom DX12, de azér na... jelenleg nem sokban tér el a két kártya specben és teljesítményben)

[ Szerkesztve ]

(#386) Malibutomi válasza Ren Hoek (#385) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tuninggal meg a ref 480-ak is Nano-Fury szinten mennek, azt a customoknak siman el kell erniuk.
105K mitol tularazaott? 10-el tobb mint a ref kellene legyen.

(#387) gothic20 válasza Malibutomi (#386) üzenetére


gothic20
aktív tag

10k? 84k a ref. (legalábbis normálisabb helyeken)
A magyarországi árak jelenleg nagyon elszáltak.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#388) Malibutomi válasza gothic20 (#387) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem olcsobb lesz ennel.
De majd kiderul. Ha tularazzak a gyartok, es nem fogy ugyis csokkentik az arakat :)

Egyebkent Mo.-n dragabb lesz kicsivel mert magasabb az afa. Ha UK 84K, akkor forintban az kozel 90k a ref kartyaert.

[ Szerkesztve ]

(#389) #85552128 válasza gothic20 (#387) üzenetére


#85552128
törölt tag

Meg kell várni, hogy eladják a refeket. Utána a customok is olcsóbbak lesznek addig meg hülyék lesznek ref árban adni őket. 105-110k-ért azért 330$-os MSRP-vel bíró custom 970/390-eket lehetett venni még Mo-n is...

[ Szerkesztve ]

(#390) ryger válasza Honzi (#382) üzenetére


ryger
aktív tag

A 3 ev garancia sem elhanyagolhato tenyezo, persze ha ezt mindenhol be fogjak vezetni es nem csak bizonyos orszagokban.

(#391) Omli85 válasza sutyi^ (#323) üzenetére


Omli85
őstag

Hagyd rá úgy se érti meg... :DDD
Amúgy meg nem tom mi itt a para az árazás nálunk van elbaszva Bécsből tudnék hozatni ismerősömmel 85K-ért most azonnal kb ha úgy akarnám.. a 970 még mindig drágább kint is úgy, hogy most esett az ára ennek meg ez a nyitó ára.. értem én hogy savanyú a szőlő.. de kezd kicsit uncsi lenni az értelmetlen fikázás a sok szemellenzőstől :DDD.
Nem nem tökéletes a 480 ez tény de ár teljesítmény/tudás arányban nemigen van jobb bolt a piacon jelenleg ha új modellt keres az ember. Nem a 970/390 tulajoknak készült... akinek a mákszemnyi agya ezt nem tudja feldolgozni nyugodtan keressen másik topikot vagy menjen a dühöngőbe szerintem. ;)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#392) Honzi


Honzi
senior tag

Sapphire úgy tudom hogy már 3 évet ad a termékeire ez azért csak nem ország függő.
Eddig se igazán értettem miért pont a kiemelt partnerük ad csak 2 évet.
Jó lenne ha értelmes áron lehetne már kapni már kéne egy kártya. :D

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#393) CsonkaImo válasza Honzi (#392) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hivatalos oldalon 2 évet írnak. Jelenleg nincs olyan termékük, amire 3 évet vállalnának (néhány országot kivéve).

[ Szerkesztve ]

(#395) emmm válasza gothic20 (#378) üzenetére


emmm
senior tag

Na, ez már döfi, alakul. :U

(#396) Ren Hoek válasza füles_ (#394) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát hát... 1400 az elég gyengécske refhez képest. "Devil"... többet várnék a rendes tápkör+rendes hűtéstől.
Ez azt jelentené, hogy alapból ki van hajtva a csip, de durván már a refen.

Reméljük a rev 2. jobbak lesznek

[ Szerkesztve ]

(#397) emmm válasza Ren Hoek (#396) üzenetére


emmm
senior tag

Na ne már, azért 1120-hoz képest az 1400 az nem rossz!

(#398) sutyi^ válasza gothic20 (#387) üzenetére


sutyi^
senior tag

Meg kell rendelni a szomszédoktól. 5-10 euró a posta, még úgy is csak egy 12-15e forinttal olcsóbb...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#399) gothic20 válasza Malibutomi (#388) üzenetére


gothic20
aktív tag

269 euro Ausztriában. Az kb 85k környéke.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#400) Melorin


Melorin
addikt

Arról vannak tesztek, hogy vannak-e mikrolagok ezzel a kártyával?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.