Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60976) Whysperer válasza Doodi18 (#60956) üzenetére


Whysperer
addikt

Annyit mondok,hogy úgy szoktam Itthon dolgozni,hogy Most igen 8320-am van 4,5-n,de korábban 8120-am volt 4,2-n.

Amit itthon használtam. Maya3D,Zbrush,Cura(ez 3d nyomtatóhoz van).. Na most ugye Zbrush modell/mayaba retopo és smoth meg javítgatások Cura meg ugye CAD-es és mondjuk OBJ-s hires polyt betöltöd oda , lebontja azt layerekre és felépíti. Na most ezek mindig mentek a 8120-amnál a másik monitoromon. Közbe multiztam BF4 vagy dota 2 stb.. és mikor rámszóltak ,hogy mondjuk a modelre kell ilyen vagy olyan akkor...

Az úgy nézett ki ,hogy .. alt tab mayaba módosítás (közben futott a játék) . export OBJ-be aztán betölt CURA-ba és mikor betöltöd szépen mondjuk 1000 layeres modelt.. addig bvissza BF4-be és játék.

FX rohadtul leszarta,hogy játszok közben a játékot nem befolyásolta a ,hogy háttérben Ő dolgozik. Szóval munkákra nagyon jó az FX... Én nem érzem lasabbnak maya alatt vagy emberi mértékkel észrevehetelenül mint bent az i7-m Pedig mind a kettőt napi 8-10 órában nyúzom. Játékokban lehet.. de azzal is meg ezzel is FHD BF4 Ultra 50-60 Fps.

Ha ezeket mérlegeled. akkor..dönts ezek után..

HJaaa és amit Habuginak már akkor elmodntma csak másoknak nem mert gondoltam ,hogy rámküldenek valami hatóságot,hogy hazudok.

Photoshopra van két gép egy i3 meg egy i5 és a 8120-am 1/3-d idő alatt elszámolt ugyan olyan alyereket úgy ,hogy dota2-ztem mint a i3 3470. Ezzel csak azt akartam mondi,hogy lehet egy szálon erősebb, nekem 50 ezerből megvolt a XA990-ud3 meg a FX 8320. és ez azért jóval erősebb a fent említett 8120-nál.

Ez mind tapasztalati úton volt és van. Nem tesztekből meg azt hallottamból.

i7 4790k (erősebb jóbb,de de nekem dupla pénzt nem ér meg.) 50 és 100 ezer munkára annyival nem gyorsabb / játékra gyorsabb ott elkell döntened,hogy elég-e,hogy felhzod a pl 8320-t és az a telejsítmény vagy megér neked plus 50 erzet, I5-t meg azért nem vennék. lehet alapon lasabb vagy nem tudom.

Nekem a munkahelyen i5-m votl az i7-t előtt. Viszont 3d-s programokban lassabb volt. Főleg. i5 4670k-m votl a 4790k elődje.

i7/fx8.../i5/fx6.../i3 nekem ez a sorrend munkára. ---- viszont i7-ért nem adnék annyit. itthonra..

Mondom játékra biztosan jó,de nekem munkára nagyon jó.

Lovak sörény szimuláció csupán 4 perccel volt lassabb a 8-as fx-en mint a benti i7-n. Amég az i5 meg 20 perccel volt lasabb mint az i7.

Ui.:

- hallgass meg mást is mielőtt döntesz és azt mérlegelve dönts! Én ezt tudom csak mondani neked.
-Fogyasztás : hütő / 2 monitor (1 egyik tv is szóval mindig megy amikro itthon vagyunk) / fx 8320 (4,5-n) / villanybojler / btöbbi az adatokban = 3000 Ft. Ebbe a házrészbe ahol vagyunk konkrétan ezek amiket felsoroltam fogyasztanak. hja meghajszárós stb. 3200 Ft votl alegtöbb havi. Szóval Fogyasztás... Nem ebbe fogok belehalni az tuti.

Kérdésed van mondom.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.