Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Oké, köszönöm a válaszokat! Még kérdés hogy az fsp hyper 600-as táp megküzd e vele mivel osztott ágas 2x30a-t tud a 12v-os ágakon..

[ Szerkesztve ]

(#59302) pipo112 válasza .zSoLTi. (#59301) üzenetére


pipo112
senior tag

Nem , nézz egy ágas tápot

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59303) .zSoLTi. válasza pipo112 (#59302) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Max tdp-re 275w-ot adnak meg a 290-nél. Az elvileg 22,9A. Neccesen de a 30A sztem elbiri. A tuning tuti felejtős. Aztán lehet rosszul számolok.

[ Szerkesztve ]

(#59304) Tomko78 válasza .zSoLTi. (#59298) üzenetére


Tomko78
őstag

Gondolom nem 1024X768 tolod , akkor meg miért ne lenne elég a cpu ? :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#59305) pipo112 válasza .zSoLTi. (#59303) üzenetére


pipo112
senior tag

Na most pontosan nem tudom hol nézted de akár asus akár zafír 290est néztem mind 300w tdp ír , és néztem fórumon min 30A táp egy ágon szvsz így elég a tápod :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59306) .zSoLTi. válasza pipo112 (#59305) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Én gigabyte kártyát veszek és ott annyi. De köszönöm h utána néztél!

(#59307) pipo112 válasza .zSoLTi. (#59306) üzenetére


pipo112
senior tag

nm ezért vagyunk itt a fórumon :D

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59308) fasterware válasza .zSoLTi. (#59306) üzenetére


fasterware
aktív tag

Reméljük nincs benne tdp limit korlátozás, mert akkor visszaveszi az órajelet és nem megy majd full órajelen, akkor meg a 275w tdp kevésnek tűnik.

(#59309) .zSoLTi. válasza fasterware (#59308) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

30A-en 360W-ig mehetek. Nyilvan tudom hogy nm tud annyit leadni, de 300-320 csak van benne. Mégis csak fsp táp. :)

(#59310) Beretvás


Beretvás
addikt

hali...

kérdésem a következö... érdemes lenne a ramokkal bajlodnom? effélék e: link csak 2x4 giga kit nem single...

(#59311) ViZion válasza Beretvás (#59310) üzenetére


ViZion
félisten

Jófélének tűnik, enyém is hasonló időzítésű, símán megy 1800, 11-11-11- akármin. Lehet, h ez alatt is menne, de sokat nem hoz, nem piszkáltam. Viszont korábban voltak itt nagy memória-hegesztések, majd mondják, h mit lehet próbálni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59312) Beretvás válasza ViZion (#59311) üzenetére


Beretvás
addikt

az a baj hogy azt sem tudom merre indujjjak el...:S ezek a 11-11-11 akármik nem vágom... keresek valami leirást erröl de még sötétben tapogatozom

(#59313) pipo112 válasza Beretvás (#59312) üzenetére


pipo112
senior tag

Hi nekem voltak ilyen ramjaim nagyon kis pörgős ramok a húzást is bírják 1600 simán mennének . Cl 10es időzítéssel.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59314) rambustibi válasza Beretvás (#59312) üzenetére


rambustibi
őstag

Minél kisebb az időzítése a memóriának, aminek a "fő" jelölése pl: CL11, annál gyorsabb az elérési ideje az adatnak.
Pl:
Tuningra jobb választás egy CL9, mint pl CL11.
Persze ez függ még mástól is, de így jobban érthető annak, aki még nem jár ilyen utakon.
Remélem tudtam segíteni ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59315) Beretvás


Beretvás
addikt

na most vagyok 1600, 8-9-8-27 el 1.57v al... az jo?

(#59316) pipo112 válasza Beretvás (#59315) üzenetére


pipo112
senior tag

Ha stabil a rendszer nagyon jó

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59317) Beretvás


Beretvás
addikt

ez az alap..

ez meg a cl8

(#59318) Beretvás válasza rambustibi (#59314) üzenetére


Beretvás
addikt

köszi, minden info hasznos még nekem..

(#59319) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Lenne nekem egy FX8150-es procim. 4,8 GHZ lenne a cél de elég meredek szerintem :D 4,65Ghz volt eddig a csúcs de az is télen az ablakban :D Bár azóta beszereztem egy combos hűtőt, alpenföhn k2-t, nemsoká pedig veszek is valami jobb lapot.Vagyis a kérdésem az lenne hogy elérhetem a 4,8-at? tudom, minden proci máshogy bírja stb.

V6

(#59320) ViZion válasza M0ng00se (#59319) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg elérhető. Kérdés, h érdemes-e? Amit nem visz 4,6-on, azt valószínűleg 4,8-on sem fogja. Viszont oda lehet már brutál fesz kell, ami hangot is jelent...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59321) norbert1998 válasza Beretvás (#59317) üzenetére


norbert1998
veterán

Na így már érthető, mert nem értettem, mi gyorsabb mivel kivel, facen. De akkor mindenben jobb most a ram-od.
Futtass alapon meg tuningolva winrar tömörítésot. Egy nagy fájllal.

(#59322) Beretvás válasza norbert1998 (#59321) üzenetére


Beretvás
addikt

há én most bééénem megyek a biosba ma... ;]

(#59323) norbert1998 válasza Beretvás (#59322) üzenetére


norbert1998
veterán

sok volt már, mi? :DDD

(#59324) Beretvás válasza norbert1998 (#59323) üzenetére


Beretvás
addikt

most má igen

(#59325) Conan8


Conan8
csendes tag

Sziasztok !

Hogy lehetne felhúzni az én procimat, fx 8350 és van egy asus sabertooth 990fx r2.0.
alaplapom, mit kellene csinálnom, hogy menjen ezen a frekin, illetve, hol találhatok erről leirást, vagy valaki leirná nekem ide,hogy mit csináljak, üzeneteket is várok, hogy mit hova belépve, mit állitsak be, ,ha valamiért nem megy,vagy nem stabil,akkor nem birja már azt a beállitást.

Köszi a segitségeteket.

Üdv.,
Con :R

Let The Force Be With You ! ;)

(#59326) rambustibi válasza Conan8 (#59325) üzenetére


rambustibi
őstag

Szia!
Első kérdés: milyen "frekin", mert ez nem derült ki a hozzászólásodból :D
Első teendő elolvasni a lap tetején az összefoglalót. ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59327) Conan8 válasza rambustibi (#59326) üzenetére


Conan8
csendes tag

szia, köszi tényleg nem irtam le, 4,7 ghz-re gondoltam ha erre felűűűfelhuzom, mit kell csinálni, hogy menjen, köszi szépen a váalszod, milyen összefoglalóra gondolsz, ott van részletes leirás, és ha igen, hol találom meg, hogy miket kell csnálnom?

Üdv.,
con

Let The Force Be With You ! ;)

(#59328) HANDO88 válasza Conan8 (#59327) üzenetére


HANDO88
senior tag

A hűtőd is megfelelő erre?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#59329) ViZion válasza Conan8 (#59327) üzenetére


ViZion
félisten

bakker... feljebbgördítesz, lenyitod az összefoglalót... és olvasol. Abban le van írva a 90% válasz a kérdéseidre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59330) rambustibi válasza Conan8 (#59327) üzenetére


rambustibi
őstag

Ítt van :C

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59331) norbert1998 válasza rambustibi (#59330) üzenetére


norbert1998
veterán

Kratulálok! ;]
Na, sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59332) rambustibi válasza norbert1998 (#59331) üzenetére


rambustibi
őstag

win 10-es webjegyzet készítővel csináltam, de ezek szerint csak én lathattam.. :DDD
A hagyományos módon pedig már sikerült... :)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59333) norbert1998 válasza rambustibi (#59332) üzenetére


norbert1998
veterán

Látom. Amúgy menne nekünk is, ha lenne egy olyan mappánk, ahol te azt tároltad.

(#59334) M0ng00se válasza ViZion (#59320) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ez inkább elvi kérdés :D Szeretném a maximumot kihozni a prociból. Persze ha nagy lenne a a feszültséglépcső ahogy írtad akkor marad a középút. De úgy veszem akkor le hogy van rá esély.

V6

(#59335) Mahrenburg válasza Conan8 (#59327) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Téma összefoglaló

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#59336) Conan8 válasza HANDO88 (#59328) üzenetére


Conan8
csendes tag

Szia, igen megfelelő persze vizhutésem van, tehát szerintem nem lesz gond.

Let The Force Be With You ! ;)

(#59337) Conan8 válasza ViZion (#59329) üzenetére


Conan8
csendes tag

szia, köszi széepn, mst már észrevettem, azért köszi a gyors hozzászólást, cscsak kellemetlenül ért, hogy igy hozzámvágtad, hogy bakker, persze ha te nem értenél hozzá, és más vágná ezt hozzád, nem tudom, te mit szolnál, kicsit moderáltabban, köszönöm :),mivel kezdő vagyok, nem kell felbőgni, mert nem értek valamihez. köszi a megértő tiszteletet ! :)

Let The Force Be With You ! ;)

(#59338) Habugi válasza Conan8 (#59337) üzenetére


Habugi
addikt

Tisztelettel, kár ezt felvenned, magadból kiindulva gondolhatod hányan kérdezik meg ugyan ezt/ezeket a dolgokat első alkalommal. Na megvan a tipp? Igen, Ön nyert, nyolcvanezren! :K

Adja magát hogy legalább a fele esetben azaz 40ezerszer meglett már válaszolva a topicban, aki nem kedvelné a keresőt annak pedig ott van a téma összefoglaló, téged példának okáért ez érint a leginkább: [link]

No offense de Orrmányos kolléga egy azok közül akik annak a 40k válasznak a nagy részét kitermelték, plusz ha megnézed ki írta a lapodhoz az összefoglalót.. :D :B
Szóval ő jogosan válik kissé labilissé ha 40.001-edszerre is le kell írnia mert se a kereső sem az összefoglaló nem aktuális vkinek, ne orrolj meg rá.
Amúgy is ebben a topicban az oltogatás az tök alap, mi így barátkozunk/ismerkedünk, szóval vedd úgy hogy elkezdtünk befogadni.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59339) norbert1998 válasza Conan8 (#59336) üzenetére


norbert1998
veterán

Azért nem mindegy ám az sem :)
A kisebb korszar-ok egy Macho 120 szintjét sem érik el, azalatt meg azért a 4.5 lehet hogy elmegy 70 fokig is. Bár most meg nem mondom, nekem mennyi szokott lenni :B Igaz, én 4 GHz-en hajtom.

(#59340) Conan8


Conan8
csendes tag

Szia, persze nem haragszonm, nekem sem lenne kedvem, sokadjára leirni a feltett kérdésekre adandó váalszt, eddig sem éreztem magam kirekesztve, csak tudod bántott, hogy igy irtak, vissza, hogy bakker vedd már észre holott én ide kértem válaszban valami segitséget, erre azt irják, hogy nézzem vissza, de nem igazán találtam csak most ebben amit amit te is küldtél,hami le lett irva, nem gond, az oltogatás engem tulképpen nem zavar, gondolom téged sem, csak éreztem, hogy valami nem stimm egy-két emberrel, és a segitpkészséget inkább lebacásnak tiulálták, nemhogy azt mondták volna, hogy lépj be ide, csináld ezt azt, restart, azt meglátod, meddig birja a procid, max elszáll, vagy be semjön semmi, én csak ilyen váalszt szerettem volna, de köszi a készséges hozzáállást, persze akinek nem inge nem veszi magára, akinek meg az inge, az öltözzön fel :).
További szépet, azért köszi a kis segitséget, hisz nekem most a kis segitség is nagy segitség, szia.
con :)

Let The Force Be With You ! ;)

(#59341) norbert1998 válasza Conan8 (#59340) üzenetére


norbert1998
veterán

De pont ezt mondjuk, azért van az összefoglaló, hogy ne kelljen mindent leírni 25 ezerszer. S ha jól tudom, a szabályzatban benne van, hogy előbb kereső és összefoglaló, utána kérdés. Biztos van segítség is róla.

(#59342) Habugi válasza rambustibi (#59330) üzenetére


Habugi
addikt

Látom még megvan az Opteronos kattanásod.. ;] :C

Amúgy a böngésződ pluginjai közé dobd be ezt a kettőt:

AdBlock: [link]
Ghostery: [link]

Mindkettő van mindenféle böngésző alá/mellé, ezeket most random kerestem..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59343) ViZion válasza Conan8 (#59337) üzenetére


ViZion
félisten

OK, fentről haladva szembe tűnik az összefoglaló, amit NemhajcsakiTibi említett már. :B
Nem oltogatni akartalak, csak közel egy éves tagsággal mertem feltételezni, h nem mondott Neked újat. Adatlapot is töltsd ki, ha nem akarod, hogy oldalanként megkérdezzük mit és mivel hűtesz, etc... ;)
Ha utána is marad kérdésed, akkor bios képeket rakj fel és megoldjuk.

Habugi: nem, én nem szoktam beszólni! ...baCCad meg a kecskét... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59344) rambustibi válasza Habugi (#59342) üzenetére


rambustibi
őstag

Megvan még, és egyre jobban billen a "bili" füle egy Opteron (6338p) felé, viszont akkor megválok az fx-től plusz a laptól. Már egy hete ezen rágódom.
A gondom az, hogy a procihűtőm foglalata am3+ az opteroné g34, és nem szívesen válnék meg a hűtőmtől.
Már a proci frekvencia rekordon dolgozom 1 hete sacc, amint összejött a hitelesített érték, szerintem belekóstolok a szerveres balhéba, és jöhetnek arra is az OC-k. :DDD
:K
Jelezz, ha esetleg leszel TS-en

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59345) Conan8 válasza ViZion (#59343) üzenetére


Conan8
csendes tag

szoa, köszi a váalszt, az adatlapnál arra ahol az van hogy cuccok, amit még anno a reginél is meglehetett adni, vagy van ennél bővebb is, én külön adatlapot ilyenekre nem nagyon találtam, de szerintem arra gondoltál, hogy adjam meg, hogy magyarul milyen konfigom van :):

köszi a hozzászólást, persze nem haragszok rád, mert biztos egy segitőkész arc vagy, egy jó pofa, csak jó pofán kéne vágni, nah a végét tartsam meg magamnak:D: prsze remélem nincs harag, lehet egy biztonsági őr vagy, sé azzal inkább nem kezdenék ki :D.

Üdv.,
Con

Let The Force Be With You ! ;)

(#59346) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Sziasztok. Sikerült jó áron hozzájutnom egy r9 285 strix kártyához. Jelenleg egy 4Ghz-en járatott 750k van mellette ami kevés, ezt tudtam is de a kártyát nem akartam kihagyni.

1080p-re keresek mellé CPU-t.
FX-6300-ra gondoltam msi 970 gaming vagy ASUS M5A97 R2.0 lappal. Táp Raider s 550.
Egy 4-4,2Ghz-es tuning-ra gondoltam mérsékelt fesz mellett, ha lehetséges.

Egyéb: valakinek van tapasztalata Diablo 3 multival kapcsolatosan mire számíthatok? SSD van.

(#59347) ViZion válasza Conan8 (#59345) üzenetére


ViZion
félisten

nah, ugye... :K
...tőccsedcsakki holislaksz ;] :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59348) norbert1998 válasza DeckardCain (#59346) üzenetére


norbert1998
veterán

felesleges. intelnél maradj, i5 minimum

(#59349) pipo112 válasza DeckardCain (#59346) üzenetére


pipo112
senior tag

Nah ha lehet akkor nézz mellé inkább 1 8320at vagy amit Norbert mond

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59350) rambustibi válasza DeckardCain (#59346) üzenetére


rambustibi
őstag

Én is szoktam diablózni. a 9370 és 9590 szépen adja ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.