Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) ViZion válasza MiklosSaS (#59049) üzenetére


ViZion
félisten

OK, mondjuk holnap Intelre vált és tesztel, és jobbak is lesznek az eredmények.
Kijön mondjuk 20%-al több fps, vagy akármi Intellel.

Onnantól az FX-el elért eredmények rosszabbak lesznek? Kevesebb lesz az fps a videókon? :U
Szal. mennyiben befolyásolja az FX-el elért eredményeket, h nincs mellé rakva inteles teszt? De előtted a lehetőség, a 980Ti sztem azért van olyan mint a titán, ha játékról van szó... Vagy ha szépen kéred még vantage-t is futtatunk, igaz az kifejezetten egyszálas, szal. nyilván Intel erősebb lesz, nem mintha manapság egyszálas progikkal operálnánk. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59052) rovtiv2


rovtiv2
csendes tag

Előrebocsátom, több mint 8 éve AMD-m van. Jelenleg egy 9590-em, 4.81GHz-en fut, egy Saber rev.2 lapban, úgyhogy minden okom megvan arra, hogy elégedett legyek. Az is vagyok.
Ezt a fórumot több mint fél éve olvasom, kérdezek, írok is néha.
Eddigi közvetlen tapasztalataim alapján, arra azért kíváncsi leszek, ha a DX12 valóban jobban kihasználja az FX lehetőségeit, mi lesz itt. Mert ez azt jelenti, hogy játékok alatt nem 50-60%-on pörögnek a magok átlagban, hanem 70-80%-on, vagy még magasabb kihasználtsággal, és ez rendben is van.
Csakhogy ugyanitt, jó néhány tettestársam által le lettem hurrogva, amikor 2-3-órás Prime eredményeket kértem tőlük, mondván, az nem érdekes, mert játékok alatt stabil és ez a lényeg.
Csakhogy egy FX 4.6GHz felett ~ 220W-tot zabál, full terhelésen, ami nem tréfadolog, ráadásul tartósan terhelve...
Nálam pl. fél nap CoD4-nél a proci felmegy 48 fokra is, Prime alatt meg 68-70-re, igaz, legalább egy óra után.

Már bocsánat...

(#59053) pipo112 válasza MiklosSaS (#59037) üzenetére


pipo112
senior tag

sajnos ez az hogy jobban nem tudtak finomítani csak ennyit hogy emelték az órajelét meg a tdp-t ezzel egyenes arányban .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#59054) MiklosSaS válasza ViZion (#59051) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mondom mar a te nyelveden....

Honnan tudod hogy az AUDI jobban kihasznalja az M4-es palyat mint a Mercedes...ha te meg ulni sem ultel Mercedesben, nemhogy teszteld. Vezeted az AUDI-t, videokat keszitel rola....de nem erezted a Mercedest a palyan...de te tudod hogy van olyan jo az AUDI is.

Ezert reszemrol ertelmetlennnek tunik a vergodese.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59055) rambustibi válasza MiklosSaS (#59054) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem vergődök. Ott vannak feketén-fehéren az in-game összehasonlító videók. Ott lehet látni melyik mit mutat. Ennyi..
Ha nem hiszed el amit látsz a videókon vagy hihetetlen kategória számodra, csinálj egy in-game videót és azonos beállításokkal én is tolok róla egyet, hogy megnyugodj ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59056) MiklosSaS válasza rambustibi (#59055) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hagyjal mar engem az in-game videoidal beken. Nyomjad erosen, tomkod tele a YT-ot, te leszel majd @TirexiKe II .

Csak majd ha megint jon hozzam egy faCCi tanacsot kerni, es pedig szivesen segitek neki...o meg huLyenek nez mert azt mondom felejtse el az FX-6300 + 290X kombot.....miert? Ha mert rambustibinek siman megyen a Titan X is az FX-el.

Az a baj hogy szerintem a te trollkodasaid, meg viccelodeseid...inteles kollegak hergelesei tobbet ront mint segit.

De ez az en velemenyem....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59057) ViZion válasza MiklosSaS (#59054) üzenetére


ViZion
félisten

Mondom én is akkor... ha van audim és jól megy, nekem tetszik.... akkor jönnek a mercisek, h az jobb. Vegyek mercit, h tudjam, h jobb, amikor semmi szükségem rá? Ha jobb, akkor jobb, de én tartsam az audit garázsban, mert csak a merciké az út?

Amúgy kollégám ezzel vitatkozna, mert a quatroval szénné szopatta a sportmercit... ;] :P

Másrészt olvasd el a topik címét... szal. ez nem anglia, lehet, h Te és a mercid mentek a rossz sávban? És ez az, ami igazán zavaró. Van ilyen vitatkozós topik, ezt meg hagyjátok meg az FX-nek. Erre mennyit kell még várni? Lehet le kellene engedni a sötétített merci ablakokat és elolvasni a topik címét... és akkor véget érne a
"vergődésetek".

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59058) Habugi válasza MiklosSaS (#59054) üzenetére


Habugi
addikt

Túldimenzionálod..

Az egész onnan indult, h megvette a kártyát és nekiment a fél kék tábot hogy "micsoda egy áll@t", már elnézést de kb ez jött át nekem..

Egy ideig olvasgatta, reagált ezekre a kommentekre +50 IQ-s válaszokkal (az átlag flegma megszakértésekhez képest..), nem alacsonyodott le egy-egy mélyen szántó hsz okán.
Ellenben megunta az állandó ugysehajcsa ki dumát és elkezdett OSD-s videókat gyártani, már túlvagyunk egy pár darabon ahol bezony 100%-on pörög a VGA zombija.

Innentől nem vágom mi a problémád azzal amit csinál és ahogyan csinálja.
Beszélni hiába beszélt, írni hiába írt, elkezdte megmutatni, end of story.

Most elő lehet állni (jobb híján ugye ezekután..) egy ilyen autós Audis/Mercis hasonlattal, csak tudod ezen a tájon itt "megrekedve" ő meg simán azt válaszolhatja erre, hogy Te bizony Sas kolléga meg minimum 1éve maximum találgatni tudod hogy futnak FX-en a játékok vagy mennyire hajt ki XY VGA-t, mert legalább ennyi ideje nincs már FX-ed, márpedig már egy ideje nagyon szépen kezelik a játékok ezeket a procikat.

Hasonlóan példázva mondhatna azt is az autós hasonlatra, hogy neked meg még nem volt FX mellett Titan X-ed, nem tudhatod. Érted? :U
Ezek a csúsztatások semmire nem jók :N , itt a fórumon volt pártucat embernek egy bizonyos állítása amiket a Tibor megcáfolt, tetszik vagy sem. Ha ettől jobb, sokáig magam sem gondoltam hogy ilyen szépen kipörgeti a VGA zombiját.
Kár ekézni a srácot, az ő keze alatt van ott a vas, jobban tudja mint Te vagy más hogy mit megy a gép.
Abban Orrmányosnak igaza van, nehogy már csak akkor mondhasson valaki ilyen jellegű véleményt ha volt Intele is, viccnek jó de április elseje rég elmúlt. :B :N

Most érted, ha azokat vesszük akik az elmúlt hónapokban ekézték a srácot az FX + Titan X miatt, teszem azt összesen voltak mondjuk százan (hasamra ütöttem..), na közülük minimum 95 eddig maximum a kezdvenc számtechboltja polcán látott a sarokban FX procit, meg okos webes tesztekben ahol alapórajelen teszteltek velük, Turbóval.. :D :C

Inteleken dolgozom tudod jól, itthonra meg kössz de kössz nem, pedig az elmúlt egy évben féltucatszor válthattam volna i7-re.. :U

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#59059) rambustibi válasza MiklosSaS (#59056) üzenetére


rambustibi
őstag

Cáfolj rá, hogy nem megy a Titan X az FX-el. Ez esik rosszul, vagy irigy vagy? Mi a gond polgártárs, mi a bánata? Bár inkább nem is érdekel, mivel még mindig egy Intel felhasználó magyaráz egy FX topikban. Szeretnék FX-ről olvasni a topikban, de nem azt, hogy nem jó, nem hajcsaki, videólimit, minden limit...
Fikázni menj át kérlek a "kék" topikba, Nem megyek oda hittérítőzni és verni a mellemet az FX-re.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59060) MiklosSaS válasza ViZion (#59057) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ket fele kategoria van.

Az egyik:

- Audim van, nem volt Mercim es nem is kell. Nem tudom es nem is erdekel mennyit megyen a Merci mert nekem tokeletes az Audim teljesitmenye.

A masodik kategoria:

- Audim van, tetszik meg minden. A Mercisek fikkaznak mert nekik jobb autojuk van. Na akkor nekik megyek, es mindenaron be fogom bizonyitani hogy az Audi az jobb, vagy van ugyanolyan jo mint a merci.
Tolok majd olyan teszteket (4K video, nem cpu-t terhelo jatek, stb) ahol lehet egalban vannak. De meg veletlenul sem csinalok videot azon palyak (jatekok) egyikerol sem ahol botladozna az Audi a merci melett.

Mind1, ez volt az utolso hozzaszolasom az FX topicban. Innentol kezdve messze kerulni fogom.....ugysem fogok senkinek sem hianyozni.

Sok sikert nektek a DX12-hoz, remelem azutan is meglesz az orom. :R

(#59059) rambustibi: mi a lopiCCara legyek irigy? Tudod te tulajdonkepen kivel beszelsz? Akkor volt FX-em amikor te azt sem tudod mi az a processzor. Fejbol lerajzolom neked az FX arhitektualis felipiteset....
Te magyarazol nekem az FX-rol?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59061) ViZion válasza MiklosSaS (#59060) üzenetére


ViZion
félisten

ehhh... amikor az inteles videót ismételte meg: belekötöttetek. Mikor crysis 3 füves részen ment, az nem volt jó... etc... etc... :o

LimitTibi sztem nem tudna olyan videót csinálni, amire azt mondanátok, h igen, ezt kértük, ezt akartuk látni. Innentől meg tárgytalan az egész, vegyétek ezt egy szektának, ahol mi ezekre élvezünk és kész. ;]

Sajnos azt kell mondanom, h a flame innen nem fog hiányozni, legalább visszatérünk a topik témájához.
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59062) rovtiv2 válasza MiklosSaS (#59060) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Nekem hiányozni fogsz. Objektív, elfogulatlan hang voltál és vagy.

Már bocsánat...

(#59063) rambustibi válasza ViZion (#59057) üzenetére


rambustibi
őstag

Off
Audival versenyeztem, a merci rossz példa volt.... ;]
ON

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#59064) Whysperer válasza MiklosSaS (#59060) üzenetére


Whysperer
addikt

:C

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#59065) stratova válasza MiklosSaS (#59060) üzenetére


stratova
veterán

De te volvós vagy! :DDD

Fejbol lerajzolom neked az FX arhitektualis felipiteset....
15 perc, hiba esetén sajnos az OFF tagjai között kell szétosztanunk a tollaidat. Kéne a csukjámra vmi dísz.

Mind1, ez volt az utolso hozzaszolasom az FX topicban.
Láttam én már karon sasst!

[ Szerkesztve ]

(#59066) V!ck


V!ck
aktív tag

Boki a csorom ez a limit tema, de nem akarom eletben tartani a flamet, ezert inkabb azt mondom, hogy Vizion kollega vazolta fel jol a helyzetet es magyarazta el Tibi tenykedeset, ezt kene ertelmeznie es felfognia a kotekedoknek. Senki nem mondta, hogy az Fx jobb, viszont vannak szituaciok, pl mint ebben az esetben, hogy bizony tudja amit a konkurencia, csak a sok "kek a szeme" nem tudja elfogadni, oszt' az arca mar nem csupa deru... Tipikus magyar mentalitas, hogy ha nekem ilyenem van, akkor a tied sz*r. Akkoris ha nem. De ha sok vagy par dologban gyengebb, de vmikben jobb, akkoris sz*r. Csinalhatsz barmit. Baromi sokan orulnenek, ha ilyen "limites" gepuk lehetne. A videok magukert beszelnek. De nyilvan az is fotosopp...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#59067) lovas001


lovas001
aktív tag

És ez az egész vita tökéletesen fórumot tévesztett. Intel vs AMD processzorok topikban lenne a helye és oda jól is jött volna .....

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#59068) Hencso


Hencso
Ármester

hát ehhez nem tudok mit hozzászólni nem értem és nem is fogom meg érteni hogy miért lenne jobb mondjuk egy 120k proci a 300k vga mellet mikor a többszálas játékoknál tök mind 1 hogy mivel játszik az ember ha a vga 99% teker... különben is az intelben az a fos 4xxx széria hiába gyorsabb ha már K s procit veszek még a szemét is kitaposom arról nem beszélve hogy baszatok neki egy delidet jah bocs elbasztam a delidet sebaj lesz másik 130k cpum csak meg kell várnia fizut mert intel trágyán rakta össze a kupak alatti pasztát.... kérdem én miért kell itt hajtogatni napról napra kihajtsa nem hajtsa ki témát mivel én is néztem az in game videot nekem meg felelne söt örülnék egy ilyen vga nak hogy miért nem veszek egyszerű a válasz hiába keresek jól smucig vagyok rá és annyival szerintem nem gyorsabb az intel hogy kb +20% ért kibaszak az ablakon 50k egy i7 re a vga ra meg 300+... aki meg megteheti csinálja nem fogom csorgatnia nyálamat egy R9 290x el tökéletesen ellenék !

minap néztem yt pár vidot össze hasonlitoták a 9590 egy i7 4790k val hadne mondjam gtx titán x mellet kb 2-3fps el ment el az intel ... ;]

amiről beszéltem videó a nyelvet nem tudom mit gagyog de a teszt eredményeket látni lehet ..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59069) SECTORnooB válasza Hencso (#59068) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem vagyok szakértője a témának de komolyan nyomja a kis FX. :) Nem tudom ép ésszel felérni hogy miért kell fikázni tibi tesztjeit úgy hogy minden fronton megmutatta mire is képes a 9590-es és , hogy igenis joggal meg állja a helyét a TitanX mellet. :)

(#59070) Whysperer válasza Hencso (#59068) üzenetére


Whysperer
addikt

Hencso ne linkelj iylet mer tezeket az emebereket KÉK acél pengével rendelkező Zöld markolatú késsel fogják meglincselni jövő héten. 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#59071) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha minden igaz nemsokára lesz i7 3770K-m és akkor majd meglátjuk, jobban kihajcsa-e. Mondjuk az i7 4820K sem volt sokkal izmosabb, mint az FX, de bánja f***om legyen még egy kör. ;]

Egy biztos, a 3Dmark tuti profitál a kékségből, persze nem biztos, hogy más is fog. ;] :DDD

Van egy, na jó, kettő kazánom, ami alá rendesen kell a kakaó:

(#59072) Hencso válasza Whysperer (#59070) üzenetére


Hencso
Ármester

hát nem tudom lehet de nem biztos nincs akkora hátrány mint amiről csevegnek itt a topikban igen van kakaó az FX ekben! :) ép azon morfondírozok hogy éppitek valami buta vizes cuccot és meg pöccintem a 8350 est még jóban :D ;] meg ugy ki probálnák még egy 6970 est hogy menyit dobna a szekeren de abbol már majd nem veszek egy R9 290x et :D ha eladom a mostani 6970 est ... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59073) Hencso válasza eldiablo (#59071) üzenetére


Hencso
Ármester

mi ez a 2 kazán hadlám öket :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59074) varillo


varillo
csendes tag

Sziasztok, segítenétek a választásban? Hamarosan konfig csere lesz. Mivel intelt nemtudom megfizetni, ezért egy FX-6300-ast néztem ki ez hozzá illő lappal, viszont a videókártyám egy Gigabyte Geforce GTX650TI Boost OC ami már PCI 3.0-ás, de az AM3+-as alaplapok egy sem kezeli a PCI 3.0-át. Érdemesebb inkább egy FM2+ lapot egy A10 7700k procival vennem game-ra ami tud PCI 3.0-át vagy maradjak inkább az AM3-nál és FX-6300-nál, viszont az csak PCI 2.0-át tud.

(#59075) Hencso


Hencso
Ármester

belinkeltem az intel vs amd topikba a videót amit találtam :D ;]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59076) Balathruin válasza varillo (#59074) üzenetére


Balathruin
veterán

FM2+ felejtős, főleg külön VGA-val.

(#59077) Hencso válasza varillo (#59074) üzenetére


Hencso
Ármester

nem lesz semmi baja ha pc 2.0 ba rakod..... nem sokal gyorsab 3.0 ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59078) SECTORnooB válasza Hencso (#59077) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Fx 6300 egy kis "optimalizálással" jó vétel :)

(#59079) Hencso válasza SECTORnooB (#59078) üzenetére


Hencso
Ármester

nem is arra írtam hogy nem jó de pár Mátyásért már egy 8320 vagy akár 8350 est is cibálhat kompakt vízzel persze a megfelelő alaplappal!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59080) ViZion válasza varillo (#59074) üzenetére


ViZion
félisten

Mit jelent a hozzá illő lap Neked?
PCIe 3 semmit nem hoz jelenleg. Visszafelé kompatibilis.
APU annyira nem játékra való, csak ha nagyon kevés a pénz...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59081) Hencso válasza ViZion (#59080) üzenetére


Hencso
Ármester

ne keljen elsorolgatnom... 8+2power desing....
Asus sabertooth 990Fx R2.0
Asus M5A990FX pro/evo R2.0

STB

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59082) varillo


varillo
csendes tag

Ezzel a lappal gondoltam az FX-6300-at

Gigabyte 970A-DS3P alaplap

(#59083) Hencso válasza varillo (#59082) üzenetére


Hencso
Ármester

970 es chipeset nem éri már meg venni!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59084) V!ck válasza Hencso (#59081) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ha Fx6300-at akar, meg egyáltalán úgy nagyjából elolvasod és értelmezed amit leír, akkor szerintem rájössz, hogy nem a Sabertooth kategóriás lapok közül szeretne válogatni, mert akkor gondolkozás nélkül beleférne egy 8320 is. :)
Az alaplap kérdésben igazad van, kényes az FX, de túlmisztifikálod. Egy normális 970-es lappal is nagyon jól járna és szépen meg is tudná hajtani :)

(#59083): Miért is? Mivel tud többet a 990FX, ami miatt a srácnak szüksége lenne rá? Egyébként megint csak azt tudom mondani, hogy nem a felső kategóriát nézte ki...
máshonnan nézve: a drágább, csúcs/csúcs közeli lapokat pláne nem éri meg megvenni, mert sokkal drágább, előrébb sem vagy vele, mert úgysem lesz már több bele való proci és használtan később a kutyának sem fog kelleni vagy csak röhejes áron...

(#59085): igaz, a használtpiac... procit szabad, tény, nem nagyon van arra esély, hogy hibásat fogj ki. De én pl lapot nem vennék sosem használtat. Nem tudhatod, hogy szerelték be, hogy használták, zárt helyen volt-e (pl asztalban) használva, házventi nélkül és forrt mint az állat, stbstbstb... videókártyát meg szénnéhúzzák...
most pl egy alig fél éves R7 260X-szel szívtam meg, garancia ide vagy oda... sz*r, használhatatlan hulladék, mondjuk sokan panaszkodnak rá... váltottam is alig 2 hónapnyi használat után...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#59085) Hencso válasza V!ck (#59084) üzenetére


Hencso
Ármester

oké értem én nem muszáj mindenből ujatt venni lehet sprolni is!:) pl hardverapron csak körül kell nézni!:)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59086) eldiablo válasza Hencso (#59073) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Így már sejthető:

Ha kell súgok még. :D

(#59087) Hencso válasza eldiablo (#59086) üzenetére


Hencso
Ármester

5970? 6990 vagy 7990 :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#59088) varillo


varillo
csendes tag

Egy FX-600-ast tudok megfizetni, és ehhez max 25-ig tudok elmenni árban. Milyet ajánltok hozzá?

(#59089) DR|FTK|NG válasza varillo (#59088) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Alaplap vagy CPU hűtő?

(#59090) V!ck válasza varillo (#59088) üzenetére


V!ck
aktív tag

Vagy egy Gigabyte GA-970A-UD3P, vagy egy Asus M5A97 EVO R2. A Giga asszem épphogy 25 alatt van, az Asus picit drágább. Ennél alább nem szabad menni. Ezeknek elég erős a tápellátásuk, lehet hajtani szépen benne az FX-eket.

(#59089) DR|FTK|NG de gonosz vagy :) mondjuk ja, a proci hűtőt még nem említettem :DDD

(#59087) Hencso: bármelyik is az, én mindig csodáltam az ilyen kártyákat :) brutális dögök...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#59091) Dark KillerX válasza varillo (#59088) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Ez a lap megfelelő hozzá,szvsz [link]

[ Szerkesztve ]

(#59092) Lacielvtárs válasza V!ck (#59090) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 az asus lapnak :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59093) varillo


varillo
csendes tag

Ez az Asus amit írtatok, mivel jobb ennél Gigabyte 970A-DS3P amit én néztem?

(#59094) V!ck válasza varillo (#59093) üzenetére


V!ck
aktív tag

A Gigabyte 970A-DS3P CPU tápellátása csak 4+1 fázisú. Gyenge az FX-ekhez, sokszor alapórajelen is throttlingol(hat) (~visszaveszi az órajelet) ha kánikula van, de ha nem, akkor tuningnál biztosan gátat szab. Az Asus M5A97 EVO R2 az 6+2 fázisú, digitális, megy mint a szemét. A Giga 8+2 fázisú, gőzöm nincs milyen, állítólag frankó, legalábbis ahogy olvastam.
Nekem a fent említett Asus van, maradéktalanul elégedett vagyok vele, nagyon jó beállítási lehetőségekkel. FX 8320-at hajtok vele 4.5GHz-en. Ment már 4,8-on is, csak a H80i kevés neki és megdöglök a melegtől is :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#59095) eldiablo válasza Hencso (#59087) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

HD5970. A HD6990 GPU-i már távolabb vannak egymástól. :D
Igazi szörnyeteg. FX-6300 szépen hajtja, de CF-ben már elfogy.

(#59096) varillo


varillo
csendes tag

és ha egy réz scietec ninja hűtőt rakok rá akkor is gyenge volna az amit írtam lap? Csak mert ez le jegel mindent olyan jól hűt :D de lehet akkor is kéne az az asus evo 2.0

(#59097) DR|FTK|NG válasza varillo (#59096) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Igen.
Gigabyte 970A-UD3P, vagy az az Asus legyen(szerintem is).

[ Szerkesztve ]

(#59098) V!ck válasza varillo (#59096) üzenetére


V!ck
aktív tag

Teljesen mindegy mennyire hűtöd le a procit, az alaplapi VRM akkoris tűzforró lesz, ha hajtod a gépet. Mondjuk az a dolga, de hidd el, nem akarsz 4+1 fázisú lapot. Üsd be itt a keresőbe, hogy 4+1 és olvasgass :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#59099) Dark KillerX válasza varillo (#59096) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Ne a lapon spórolj ,mert kollégám szenvedett mire belőtte a prociját,abban a Giga lapban :K

(#59100) Hencso válasza eldiablo (#59095) üzenetére


Hencso
Ármester

add kölcsön öket :D had lesem meg mienek :D van hozzá egy kisebb tápom :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.