Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60099) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok!

Nézzétek el, ha hülyeségeket is fogok kérdezni, de lemaradtam vagy 5-6 évet a fejlődésben. Adott a konfig, amit nemrég raktam össze, tudom nem a csúcs, de a mai játékokat full hd-ban, ultrán gyönyörűen viszi (kivéve dying light). Alaplap egy asus sabertooth 990fx r2.0, amiben sikerült jó árasan szereznem egy 8150 et, ami jelenleg 4Ghz-n jár, egy [link] ezzel a hűtővel, van egy sharkoon rebel 9 házam, ami nagyon jól szellőzik, és 6 db rendszerventi. Szóval a hőmérsékletekkel semmi gond nincs prime 95 alatt is a kupakhő 54-56 fok, a magok 48-50. Van hozzá egy gainward gtx 760 phantom 2gb-os vidkártya, és 2x4 Gb 1600Mhz cl9 hűtőbordás tuning ram. Ez a konfig először egy phenom II 950 essel futott. Utánna jött a 8 magos.
Hogy a problámára térjek... youtube, és tuningoldalak sokaságát néztem át, és próbáltam saját tudással nekiállni a tuningnak. A lényeg ami lényeg, hogy hiába ráncigálom akár 4,2 re is a procit (itt is atomstabil 1,356v-on), valahogy nem javul az eredmény. Mintha visszafogná valami a procit. Ahogy itt olvasgattam, a HT linket is húznom kellene? Vagy alulfeszeléssel próbálkozni? Vagy a memóriák tul alacsony Mhz-n járnak? Az alaplapon minden engedélyezve van, amit csak engedélyezni lehet fogyasztás terén, tehát ha kell kap több kakaót. (biosban átállítva). Csak szorzót emelek, és nem fsb-t, az is baj lehet? Van valakinek ötlete, hogy mi az amit nem jol csinálok?
Példa erre: alapon 3d mark 11 - 0 tuning, és 8000 pötty, húzott cpu 4,2Ghz és vidkártya 1042/6450 és kaptam 7800 pöttyöt.. a táp zsír új cooler master 700 as rengeteg ampert tud leadni, azt is nézegettem már..
Köszi a segítséget!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.