Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) miresz válasza Klikodesh (#2400) üzenetére


miresz
veterán

A Skyrim pont arról híres,hogy milyen jól van optimslizálva. Olvasgass egy kicsit a Skyrim hivatalos honlapján.

(#2402) Klikodesh válasza miresz (#2401) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Remekul fut nalam a 2500Kn. :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#2403) Prof válasza Klikodesh (#2400) üzenetére


Prof
addikt

Hát igen szarul van megírva skyrim nagyon :)
Szégyen, hogy ilyen beta állapotú optimalizálatlan gamet manapság kilehet adni és még meg is veszik.. :(((
Játékra még mindig a 2500k a bestbuy inteltől ,amd-től meg phenom2 4 maggal szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2404) miresz válasza Klikodesh (#2402) üzenetére


miresz
veterán

Akkor örülj neki,hogy nálad szépen fut egy optimalizálatlan játék.Játsz vele sokat. Nem is értem akkor mit keresel az FX topicba?

(#2405) Klikodesh válasza Prof (#2403) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Egyet ertunk.
Ar ertekben sokkal jobb a P2 s erre meg az AMD PR se tudott mit mondani pedig azert fieztik oket.

Phenom kettot BD6 hoz hasonlitani raadasul tok irrealis mert felert kapsz egy unlockolhato 5XX et s teljesitmenye gyakran, (igen nem BDre optimalizalt jatekokban) meg jobb is lesz mint a ketszer annyiba kerul BD6nak.

Szerintem elobb lesz kinnt a BD utod mint hogy a jatekok hirtelen ugy legyenek optimalizalva hogy az AMD serverprocijainak amit asztalra is kidobott fekudjon addig pedig egy Phenom 2 sokkal jobb mint a BD6.

A 2500Km pedig annyiert vettem mint amibe egy BD6 kerul csak ezert emlitettem meg... :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#2406) miresz válasza Klikodesh (#2405) üzenetére


miresz
veterán

Ahogy látom FX szakértővel van dolgunk,gondolom van több darab is a tulajdonodban. Miért nem inkább az Intel topicba írogatsz?

(#2407) Norb3rto válasza miresz (#2406) üzenetére


Norb3rto
senior tag

[link] ;]

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#2408) csubesz


csubesz
csendes tag

a szokásos inteles trollkodás a tesztekkel meg ilyenek, ki kell próbálni és akkor utánna lehet róla véleményt mondani, mi sem fikkantjuk az intelt hogy ennyibe kerül meg ilyenek ebbe ne is menjünk bele mert ez fx topic ugyhogy ha kérhetjük máshol osszátok az intel igét köszönjük

(#2409) kop8 válasza miresz (#2406) üzenetére


kop8
őstag

Azért van benne igazság amit írt :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2410) Klikodesh válasza csubesz (#2408) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem osztok en semmi Intel iget, pont azt mondom sokkal jobban megeri a phenom ketto mint a BD ennyi, a sajat procim azert van benne mert veletlenul egy kb arban van a javasolt BD6al es szerintem rosszul jarna az ember aki kerdezte ha azt venne.

Nem hiszem hogy mindent ki kell probalni fennt vannak a tesztek rengeteg oldalon forumon is az eredmenyek magukert beszelnek, phenom 1 et se probaltam es igy utolag jol tettem mert a ketto mar nagyon jo lett ar ertekben. Hasonloan fog alakulni a BD1 es 2 is szerintem.

De tovabbra is figyelemmel kiserem a dolgok alakulasat mikor is kezd majd dominalni a BD6 a Phenom 2 folott ha mar ketszer annyiba kerul.

Egyebkent nyugodtan fikazd hogy mennyibe kerult a procim, csak privatban nem szeretnem tovabb fokozni a hangulatot.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#2411) miresz válasza Norb3rto (#2407) üzenetére


miresz
veterán

Nem igazán sikerült a link.

(#2412) dezz válasza Klikodesh (#2388) üzenetére


dezz
nagyúr

"Ezt ok se tudtak viszont megvalaszolni."

Te mit hazudozol itt? Rendesen megválaszolták. De már a kérdés is hülyeség, mert egyátalán nem igaz, hogy semmiben sem jobb egy 8150 (ez van kint $275-ért), mint egy 1090! Sőt, pár programban markáns különbség van.

(#2410): Csak éppen tök hülyeség az átlagolt összehasonlítást nézni, mert van, amiben az egyik a jó és van, amiben a másik! A BD egyszálú végrehajtásban gyengébb, de mivel 8 szálat kezel, ezt kihasználni tudó programokban erősebb.

(#2413) Jack@l válasza dezz (#2412) üzenetére


Jack@l
veterán

Te megvetted már?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2414) lee56 válasza dezz (#2412) üzenetére


lee56
őstag

"Why would I buy a $275 Bulldozer cpu when the $170 1090t seems to equal its performance or actually do better at every benchmark and game we've seen?"

Ez volt a kérdés, ami szvsz jogos, és egy szóval se írta senki hogy semmiben nem lenne jobb..

No Comment

(#2415) Med1on


Med1on
aktív tag

Bulldozer FX: Scheduler-Update für Windows 7 kommt bald
Hamarosan megkapja az ütemezővel kapcsolatos javítást a Windows 7 és így nem kell a következő kiadásra várni. :) Csodát nyilván nem fog tenni (itt 5%-os gyorsulásra tippelnek), de csak jobb lesz.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2416) Jack@l válasza miresz (#2397) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezért nehéz elhinni amit mondasz, mert itt pl 1 fps van köztük:
[http://www.techspot.com/review/458-battlefield-3-performance/page7.html]
(nameg nálam ment összesen 30-at kicsutkázva :) )

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2417) joshua7 válasza Jack@l (#2416) üzenetére


joshua7
veterán

Hehe, ez érdekes link. :) Eszerint 1680-ban, AA nélkül (!) is teljesen gpulimites a játék egy GTX580-nal is 2 magtól fölfelé.

Semper Fi

(#2418) miresz válasza Jack@l (#2416) üzenetére


miresz
veterán

Gondolom neked van több FX processzorod is,hogy ekkora szakértő vagy a témában.Ahány teszt annyi eredmény kb,ugyhogy inkább a saját tapasztalataimra hagyatkoxom,ha megengeded.

(#2419) joshua7 válasza miresz (#2418) üzenetére


joshua7
veterán

Single-re értetted a különbséget vagy multira?

Semper Fi

(#2420) miresz válasza joshua7 (#2419) üzenetére


miresz
veterán

Természetessen a single,de a multiban is va pár fps emelkedés,főleg a min. fps-ek lettek magasabbak.

(#2421) dezz válasza Jack@l (#2413) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem sürgős és most nincs is rá pénzem. Később meglátjuk, hogy 41xx vagy Trinity.

Egyébként sikerült már eladni az X6-osod? :U

(#2414) lee56: Magyarul: "Miért vennék egy 275 dolláros Bulldozert [FX8150], amikor a 170 dolláros 1090T ugyanolyan teljesítményűnek tűnik vagy épp jobbnak, minden benchmarkban és játékban, amit csak láttam?" Már hogy ne lenne ez hülyeség?

(#2415) Med1on: 5%!? Tesztek alapján játékoknál akár 10%, más programoknál, amik 2-4 szálasak, akár 18%!

(#2422) KillerKollar válasza Med1on (#2415) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ez egy ilyen automatikus Windows frissítés keretében fog jönni,vagy hogy kell majd "telepíteni"?Bocsi ha hülyeséget kérdeztem csak nemtudom igazából hogy mi lesz ez :D

(#2423) Med1on válasza dezz (#2421) üzenetére


Med1on
aktív tag

Azoknak a méréseknek egy részét én is olvastam (a 10% ha jól tippelek egy AMD-s anyagban volt), csak a fenti hírben írták ezt az 5%-ot. Biztosat majd csak akkor látunk, ha elkészül a javítás, viszont akkor újra lehet mérni mindent. :D

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2424) Prof válasza Med1on (#2415) üzenetére


Prof
addikt

Ez most akkor gyógyír lesz a nagy fogyasztásra?
Vagyis, hogy inkább elosztja a W7 ütemező 4-8 szálra az amúgy csak 2 teljes szálat igénylő melót és nem tud a másik 6 szál pihenni?

(#2425) dezz válasza KillerKollar (#2422) üzenetére


dezz
nagyúr

Vagy így, vagy úgy, mindkettő lehet, majd kiderül.

(#2423) Med1on: Tudom, hogy ők írták, de te is kiemelted. 3-4 szálas játékoknál 8-11%-ot mértek, más programoknál (ugyancsak 3-4 szálas) 18%! Ez azért nem olyan kevés.

(#2424) Prof: A fogyasztásra nem, de némileg növeli a teljesítményt kevésszálas esetekben, így a telj./fogy. arányon is javít egy kicsit.
Oliverda tesztjében is van erről szó.

(#2426) TXT


TXT
őstag

Mivel tesztelitek a 8 magos Bullt tuningnál, amivel valóban leterhelitek és stabilitás nézhető általa?
:R

(#2427) Prof válasza dezz (#2425) üzenetére


Prof
addikt

akkor azon, hogy lehetne javítani, hogy ne ossza szét a W7 a magokra terhelést és mehessenek teljes kikapcsba a szükségtelen magok?

(#2428) Med1on válasza dezz (#2425) üzenetére


Med1on
aktív tag

Esetleg ha tudod fejből, akkor ezeket a méréseket ("3-4 szálas játékoknál 8-11%-ot mértek, más programoknál (ugyancsak 3-4 szálas) 18%") bemásolhatnád nekem. Emlékeim szerint én 18%-ot nem láttam, abból gondolom, hogy az a teszt új lenne.

A fogyasztás üresjáratban csökkenhet: "Mindennek hatására az üresjárati fogyasztás 4 wattot csökkent, hála a Windows 8 beta verziójának." (AMD Bulldozer – kislapát vagy munkagép?)

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2429) stratova válasza Med1on (#2428) üzenetére


stratova
veterán

Ez hasonló módon vizsgálta Bull teljesítményét. De az ottani konklúzió, hogy modulonként egy engedélyezett mag és 3.9 GHz-es turbó nagyobb teljesítményt ad (2 szál esetén is), mint a 4-ből 2 modul kvázi lekapcsolásával elért 4.2 GHz. Utóbbi beállításra viszont nem látok értékeket a grafikonokon. Több teszt is kellene.
Elméletben viszont a modulok lekapcsolásával érezhetően csökkennie illene a fogyasztásnak is, mert az üresjáratban még jobb is volt mint pl. az X6. :F
Közben találtam más teszteket is: Tom's HW, PCStats, Mad (számomra ismeretlen)

[ Szerkesztve ]

(#2430) TXT


TXT
őstag

Mit lehet tudni a 8 magos Bullokról, mindegyikben van jelentős tuning?
Biztos olvastatok sok mindent. :R

(#2431) apollo12 válasza TXT (#2430) üzenetére


apollo12
veterán

4.6ghz biztos tudja majd, a 0setppinges tudják majd elvileg az 5ghz stabilan

(#2432) TXT válasza apollo12 (#2431) üzenetére


TXT
őstag

hogy érted, hogy 4,6GHz-et tudja majd???

(#2433) lee56 válasza dezz (#2421) üzenetére


lee56
őstag

Igazad van, nem igaz hogy mindenben, BF3 a kivétel :) Csak ott meg az a vicces hogy egy gyorsabb kétmagoson is vidáman elfut, mivelhogy jobbra sikeredett a gépigénye mint a BC2-é.

Olyanoknak akik főleg csak játékra használják, esetleg egésznap benchmarkokokat futtatnak nem biztos hogy megéri a többletköltség ha választani kell e két proci között, ez az ami értékelhetővé teszi azt a kérdést szerintem, és ebben mi a hülyeség mégis? Már attól eltekintve hogy kicsit túlzóan fogalmazták meg.

No Comment

(#2434) kabibara27 válasza lee56 (#2392) üzenetére


kabibara27
tag

szia.

Nekem a vga kártyát és a procit hozzák 73E-ben. gari az egyikre 2-, a másikra 3 év.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#2435) kabibara27


kabibara27
tag

köszönöm a válaszokat

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#2436) dezz válasza Prof (#2427) üzenetére


dezz
nagyúr

Az említett javítás ezt is megoldja.

(#2428) Med1on: [link] Az első táblázat 2. és 3. oszlopát nézd! A köv. oldalon a Fritz Chess jobban is ki van elemezve, azonos órajelen, 4 szálon 26%(!) a gyorsulás, a turbókat engedélyezve 15. (Más kérdés, hogy ha már többszálas egy számolós program, akkor általában nem állnak meg 4 szálnál.) Egyéb hasonló teszeredmények

Igen, idle-ben csökken így, de az eddig sem volt sok. Fullos terhelésnél nem változik ettől.

(#2432) TXT: Gondolom, úgy érti, hogy a 4,6 GHz-t mindegyik viszi tuningban.

(#2433) lee56: Már ha csak a játékokról lett volna szó, de nem csak azokról volt szó... :U

(#2437) Med1on válasza dezz (#2436) üzenetére


Med1on
aktív tag

Ok, kösz a linket. :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2438) miresz válasza kabibara27 (#2434) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem reális az ár.

(#2439) Oliverda


Oliverda
félisten

Került hozzánk egy MSI FXA990-GD80 lap. A legújabb beta UEFI van fent rajta és az FX-8150 proci került még bele.

CB 11.5: 6,34 pts.

Anno a Crosshair V Formula lappal 5,98-at mértem hasonló felállással. A Mostani eredmény 6%-kal több ennél.

mod: Az AIDA64 szerint ebben a legújabb UEFI-ben még csak a régebbi 0.0.9.2-es AGESA van.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2440) cowboy_bebop válasza dezz (#2425) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Lehet tudni, hogy mikor jön ez a csodafrissítés? Hónap második keddje?

[ Szerkesztve ]

(#2441) miresz válasza Oliverda (#2439) üzenetére


miresz
veterán

Hmmm. Ennyi különbség lenne a két lap között? Nekem holnap érkezik egy ASrock Fatal1ty 990FX Professional lap kíváncsi leszek rá,hogy mit mutat.

(#2442) Oliverda válasza miresz (#2441) üzenetére


Oliverda
félisten

A turbó jobban működik az MSI-n ahogy láttam. Fixált órajeleken nincs különbség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2443) miresz válasza Oliverda (#2442) üzenetére


miresz
veterán

Érdekes,kívácsi leszek a Fatal1ty-ben mit produkál majd az FX6100.

[ Szerkesztve ]

(#2444) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Valaki tudna olyan tesztet mutatni amiben AM3-as lapokat hasonlítják össze Bulldozerek alatt AM3+-os lapokkal(BIOS frissítés)?

(#2445) Med1on


Med1on
aktív tag

AMD Revises Bulldozer Transistor Count
(anandtech.com)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2446) DemonDani válasza Med1on (#2445) üzenetére


DemonDani
addikt

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2447) Jester01 válasza Med1on (#2445) üzenetére


Jester01
veterán

Na jó, de aki már megvette úgy, hogy 2 milliárd és most kiderül, hogy csak 1.2 milliárdot kapott akkor azt átverték? Kap még egy processzort kárpótlásul? :DD

Jester

(#2448) Jack@l válasza Med1on (#2445) üzenetére


Jack@l
veterán

a.: dilettánsok voltak
b.: ennyire higyj marketing kiadványnak, te úgyis csak kívülről látod a cumót, a többi egy nagy bullshit is lehet akár

Ezután viszont felmerül a kérdés, hogy akkor mitől fogyaszt olyan sokat?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2449) Yutani válasza Med1on (#2445) üzenetére


Yutani
nagyúr

Elég rossz a tranzisztorsűrűsége a Bullnak a Llanohoz és az Intel procikhoz képest.

Ja azért lett ilyen lassú, mert jól szétszórták a tranyókat, és sokáig tart, míg a jel eljut egyiktől a másikig. Majd a ráncfelvarrott verzióban sűrítik, és ebből is lesz majd 20% gyorsulás. :DDD

#tarcsad

(#2450) Oliverda válasza Jack@l (#2448) üzenetére


Oliverda
félisten

25x le lett már írva, hogy miért. Felmerül a kérdés, hogy miért nem olvastad el, ha már ismét szakértésre adtad a fejedet a témában.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.