Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Pug válasza miresz (#1650) üzenetére


Pug
veterán

hümm, tudtommal ezzel nagyon nem lövöd ki a TDP limitet :U , de lehet hogy tévedek...

(#1652) miresz válasza Pug (#1651) üzenetére


miresz
veterán

Elképzelhető. De azért gondoltam,mert ezekre írja,ezt: Enable this feature will let your system utilise the amd specific ACPI states to save power consuntion.

(#1653) frescho válasza miresz (#1652) üzenetére


frescho
addikt

Az a kulonbozo energia takarekossagi beallitasokat takarja, nem a TDP limitet.

https://frescho.hu

(#1654) V!ck válasza miresz (#1652) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ezekkel csak az energiagazdálkodási funkciókat lövöd ki, nem a TDP limitert.

megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#1655) miresz válasza frescho (#1653) üzenetére


miresz
veterán

Az faxa! Így már érthető,hogy miért nem akarózott összejönni sehogy a tuning. Csak az az érdekes,hogy néha ment,néha nem. Lásd mint feljebb írtam Cpu queen esete. Ezek szerint nincs is az ASRock UEFI-ben erre lehetőség!? Ez nagyon nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1656) #95904256 válasza frescho (#1641) üzenetére


#95904256
törölt tag

Most arról győzködsz, hogy ha szétosztom a terhelést, akkor a sebesség javul.

Pár hete arról győzködtek, hogy ha minél kevesbé osztja szét az ütemező, akkor a sebesség javul ( turbo ).

Ezekszerint, bármit is csinálunk a Bulldozerrel az csak jó lehet. :D

(#1657) Oliverda válasza miresz (#1650) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahogy a cikkben is pontosan leírtam, az APM Master kapcsolja ki a limitert, már ha van erre opció.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1658) frescho válasza #95904256 (#1656) üzenetére


frescho
addikt

Ez esete valogatja tema. Ha ket mag hasznalt egy modulban, akkor az jobban csokkenti a teljesitmenyt, mint a turbo. De ha a TDP-be belefer egy brutalis turbo (mondjuk 3.6-rol 4.2-re huzza fel magat) akkor akar jobb is lehet egy mag. De ilyen lepteku turbo nincs. Szoval en amondo vagyok, hogy szet kell dobni amennyire lehet.

Csak ugye ez a 2 modulos 4100-on igen nehez 4 szal eseten. :)

Az lenne azigazi, ha mar lennenk normalis BIOS-ok, ahol mindent (TDP, turbo, azok beavatkozasi pontjai...) lehetne allitani.

https://frescho.hu

(#1659) DemonDani válasza Oliverda (#1638) üzenetére


DemonDani
addikt

Egyből éreztem, hogy sokkal magasztosabb ez, mint amit földi halandó ésszel felfogható információmorzsává képes alakítani.
Azt pedig végképp nem is vártam, hogy ész érvet is csatolsz az enyhe személyeskedés mellé. Szóval összességében elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1660) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok!
Nemsokára vásárolok egy FX 4100 , Asrock990Fx XT3 lappal karöltve AMD confogot :)) ! Váltás alá iírásomban szereplő INTEL ről történik. Teljesítménybeli növekedés nem szerepel váltás okában, játtékra az FX is teljesen megfelel még vagy 2 év ig, de most még aránylág jó áron ki szállhatok belőle!

Egy kis teszt Bulldozer-ről Vonjatok tanulságot

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#1661) Oliverda válasza DemonDani (#1659) üzenetére


Oliverda
félisten

Párszor már le lett írva és ki lett tárgyalva. Keress rá, nézz utána, bár ehelyett nyilván ismét beírsz egy magasröptű megnyilvánulást, ami újfent csak arról árulkodik majd, hogy nem vagy tisztában néhány igencsak alapvető dolgokkal. :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1662) DemonDani válasza Oliverda (#1661) üzenetére


DemonDani
addikt

Persze itt még arra is megvan a magyarázat, hogy miért jó, ha 1 mag, azonos órajelen lassabb mint az előd. (ami nem 1 helyen fordul elő)
Kár hogy ezt más oldalak nem tudják, egyedül itt vannak pozitív magyarázatok erre, az anadtech nyilván elhízott távfutók gyülekezete, így nem is adok a véleményükre, mert itt meg lett beszélve, hogy mégsem gond pár művelet mellett hogy lassabb, mint a 7 éven keresztül foltozgatott K8 ivadék Phenomok :DDD

sok magyarázat van, de mind olyan hogy inkább nem kéne felhozni. a végeredmény magáért beszél, lehet itt r600 mellett emlegetni, de szoktam figyelni a mai gamek alatti teljesítményt, ott sokat hangoztatta az AMD hogy majd jó lesz ez, jó is lett, de közel nem annyira mint hangoztatták, na most az AMD nem is nagyon hangoztat semmit a Bulldozer védelmében, persze van pár "jövőben majd" de közel sem próbálják ezzel eladni, kicsit mintha beletörődtek volna. Ez bőven érezhető. Ezek után pedig lehet bármilyen magyarázat, azzal nem engem fogsz meggyőzni, de kétségtelen, hogy az AMD marketing részlegén lenne a helyed :K ez őszinte dicséret, nem kell kiforgatni

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1663) Oliverda válasza DemonDani (#1662) üzenetére


Oliverda
félisten

Bármennyire képtelen vagy felfogni, de ezt így tervezték. Ráadásul ezt már több mint egy éve lehetett tudni, de nyugi, még mindig nem várom el (és nem is fogom), hogy megértsd és átlásd. Maradj inkább a szakterületeden, a csodaszőnyegeknél.:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1664) Prof válasza Cseneles (#1660) üzenetére


Prof
addikt

Két tanulságot vontam le.

1. Az i5 750 (2.66ghz) fene jó proci játékra. Ahogy nézem veri a 2500k-t clock to clock?
2. A játékok még mindig alig használnak 2 szálnál többet ergo 2 magas ghz-en futó mag még mindig nyerő játékokban.

Mennyiért veszed a fx 4100-at? Nem lenne jobb neked egy phenom x4 970? Alacsonyabb órajelen mindehol veri a fx4100-at és valós 4 magos. Egyárban vannak újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#1665) frescho válasza Cseneles (#1660) üzenetére


frescho
addikt

A helyedben nem erre valtanek. Van egy olyan erzesem, hogy csalodni fogsz.

https://frescho.hu

(#1666) stratova válasza Cseneles (#1660) üzenetére


stratova
veterán

Ha kifejezetten az FX-4100-at veszed alapul, akkor érdemes olyan tesztet nézni, amiben nem FX-4170 szerepel (ez utóbbi a teszted időpontjában még valószínűleg nem volt elérhető). Bár jó eséllyel az is megfutja a 4.3 GHz-et. Viszont gyengébb egy a te processzoroddal (játék terén) egyenértékű Phenom II X4 955-965-nél (ezek ha nem is minden esetben bírják a 4 GHz-es tempót, de a linkelt tesztben is szereplő Phenom II X4 980 3.7 GHz-es órajelét azért igen), amelyek a legkisebb FX ára körül kaphatók.
Könnyebb lenne a csere, ha már biztosan tudnánk, mely lapok fogják támogatni a Visherát.
Megfelelő AM3+-os alaplap Phenom II X4 BE-vel társítva egy jobban hangzik, mint az FX-4100.

[ Szerkesztve ]

(#1667) stratova válasza stratova (#1666) üzenetére


stratova
veterán

Egy kicsit jobban hangzik, no jó éjt

(#1668) Attix82 válasza Cseneles (#1660) üzenetére


Attix82
őstag

Teljesítménybe elég gyenge, fogyasztásba maxon meg mint egy 2600 SB....inkább maradj a Core2-nél.

(#1669) Oliverda


Oliverda
félisten

- Disable AMD Turbo Core Technology (can also be disabled via AMD OverDrive utility)

- Disable APM (Application Power Management) (disabling the AMD Turbo Core Technology via AMD OverDrive utility will also disable APM)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1670) miresz válasza Oliverda (#1669) üzenetére


miresz
veterán

Tehát le lehet tiltani az AOD is. Rz jó hír,de attól függetlenül jó lenne ha az UEFI-ben is le tudnám tiltani a lapomon.

(#1671) Ricsiii1992 válasza miresz (#1670) üzenetére


Ricsiii1992
tag

:) Ha nálad van még a proci, esetleg megnézhetnéd TDP limiter kikapcsolásával is.

A pár hsz-el ezelőtt linkelt tesztben az összesítésnél %-ra ugyan annyit tudott a 6100, mint a 1055T, és a x4 970.

Az végülis nem olyan rossz...számolgattam clock to clock hogyan viszonyul egy thuban-hoz az FX. Az összesített eredmény amit vagy 20 teszt átlagából írtak alapján
Kb. 4,5GHz-en kéne hoznia a 6100-asnak egy ~3,8GHz-es thuban szintjét.
2,8GHz 1055T= 3,3GHz fx6100.
persze nem valószínű, hogy ugyan úgy gyorsul a két proci pl. 10% órajel emeléstől.
Volt már 32e körül is 1055T...annyiért jó vétel lenne szerintem egy 3 modulos...de 46e-ért nemigazán...bár most a 1055T is 37 körül van

(#1672) mdraco


mdraco
őstag

[link]
Akkor 8 mag * 0,8=6,4 mag... :F

(#1673) miresz válasza Ricsiii1992 (#1671) üzenetére


miresz
veterán

Sajnos nincs már nálam a proci.

(#1674) Oliverda válasza mdraco (#1672) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem sok értelme van az ilyesfajta számolgatásoknak.

8 mag x órajelen = y teljesítmény

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1675) frescho válasza Oliverda (#1669) üzenetére


frescho
addikt

Koszi a tippet, tokeletesen mukodik.

https://frescho.hu

(#1676) Ricsiii1992 válasza frescho (#1675) üzenetére


Ricsiii1992
tag

:D működik?
Ezekszerint van FX-ed?
Ha igen, esetleg nézhetnél egy kis tuningot.

Én majd egy jó kis FX-6100-at szeretnék, de majd csak akkor, ha annyiért adják, amennyit ér, 30körül.meg ha megveszi haverom az athlon-omat
:D Ez az overdrive-os hír külön jó, mert így hasítani fog a 770 extreme3-amban is.

Nincsen senkinek FX-e, hogy nem gyűlnek ide a tapasztalatok, vagy senki nem meri bevallani, hogy van? Vagy senki sem hülyeelvakult amd fan, hogy így túlárazva megvegye? Szívesen olvasnék már tapasztalatokat róla, meg hogy kinek mennyit megy.

[ Szerkesztve ]

(#1677) frescho válasza Ricsiii1992 (#1676) üzenetére


frescho
addikt

Nem szokasom levegobe irogatni. Mar nem rajtam, hanem Kalandoron mulik minden.

[link]

Stabilan 4.5 a vege, ha TDP limit ki van iktatva. De a fogyasztasa miatt ertelmetlen. TDP limiterrel 4.2, aminel meg jo a fogyasztas, es erezheto a gyorsulas. Esetleg meg erdemes beallitani egy durvabb (pl. 4.6GHz) turbot, amitol az 1-2 szalas progik megtaltosodnak.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#1678) Med1on


Med1on
aktív tag

Csak egy érdekesség a témába. Az AMD elszúrta az első FX bemutató videót (AMD FX Processors Go Head To Head), amit azóta már törölt is, de a youtubeon természetesen még mindig megtalálható.
A kép itt látható (nem akarom belinkelni, mert nagy). A bal oldali a régi, a jobb oldali az új.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1679) ricshard444 válasza frescho (#1677) üzenetére


ricshard444
veterán

Milyen procid volt elötte? 4500mhznél többet vártam. Az csak+900mhz. De hasznalad egeszseggel

Vannak dolgok...

(#1680) Milka 78 válasza Med1on (#1678) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Micsoda véletlenek vannak ;]

(#1681) frescho válasza frescho (#1675) üzenetére


frescho
addikt

Hiba van a rendszerben a fogyasztas teljesen elszallt. Tobb, mint 100W-ot ugrott a fogyasztas 4.5GHz-en, szoval nem csak a TDP limitet, de minden mas energia sporolast kiut.

ricshard444:Nem tervezem hasznalni. Pontosabban nem terveztem, mert akinek szereztem az nem jott erte. Most itt van a nyakamon. Vagy marad a gepemben, vagy nem tom` mi lesz vele. Meglenne a 4.6, sot 4.8 is, de szimplan elmelegszik leghutes mellett. Megsutni meg nem akarom.

https://frescho.hu

(#1682) Pug válasza frescho (#1681) üzenetére


Pug
veterán

Milyen hűtő csücsült rajta?

(#1683) Vigneau válasza frescho (#1681) üzenetére


Vigneau
félisten

Milyen alapfeszen megy gyárilag és mennyire kell felemelned a CPU VID-et, mikor ezeken az órajelen hajtod?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1684) frescho válasza Vigneau (#1683) üzenetére


frescho
addikt

1.3 folott kicsivel, de a drop miatt 1.3 alatt kap gyarilag.
Tuningolva 1.408 a dropolt fesz.

Egy Ninja van rajta.

https://frescho.hu

(#1685) Don't Panic válasza frescho (#1684) üzenetére


Don't Panic
senior tag

folyékony oxigént neki :)

(#1686) subaruwrc válasza Don't Panic (#1685) üzenetére


subaruwrc
félisten

az nagyon jó lenne, sőt még gyújtson is rá mellette, és panorámából nézhetjük a gombafelhőt ..

(#1687) ricshard444 válasza subaruwrc (#1686) üzenetére


ricshard444
veterán

:DD. Panic: Az a nitrogen amivel hűtenek :DDD

Vannak dolgok...

(#1688) subaruwrc válasza ricshard444 (#1687) üzenetére


subaruwrc
félisten

én tisztában vagyok vele.

(#1689) ricshard444 válasza subaruwrc (#1688) üzenetére


ricshard444
veterán

Tudom Panicnak irtam. Tisztaban vagyok a tudasoddal :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1690) frescho válasza subaruwrc (#1686) üzenetére


frescho
addikt

Az nem eleg, de bekenhetem grafitos zsirral, esetleg a tisztitashoz hasznalt alkohollal is locsolhatom.

Szerk: Varatlanul kikerult a cikk, kritikat szivesen veszek. MEg nallam van, tudok tesztelni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#1691) FireGL válasza frescho (#1690) üzenetére


FireGL
aktív tag

tesztelj ezzel is:

UnRAR-crack benchmark
2011-10-14: A new build is uploaded to the site. The most important change is the support for the XOP instruction set, which turns out to be very handy for the heavy bit-manipulation stuff inside the SHA-1 hash function. Also, the CPU support has been improved as well, as we now correctly detect newer Sandy Bridge based cores, as well as the Brazos/Llano/Bulldozer cores from AMD.
Click here to download UnRAR-crack benchmark for Linux 32-bit

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#1692) Lacc88


Lacc88
senior tag

Most néztem videót .

És a 8 magos FX-et elverte az i7-2600k gyorsaságban .

Renderelésben . Úgy hogy az amd fx 8150 - 5.0 ghzn ment , és a Sandy az meg 3.4-en .

Ez hogy lehetséges ?!

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1693) kop8 válasza Lacc88 (#1692) üzenetére


kop8
őstag

Ez az FX széria el van cseszve.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1694) ricshard444 válasza Lacc88 (#1692) üzenetére


ricshard444
veterán

Az hogy megverte vagy az hogy 5ghz kellett hozza? Gondolom az utobbi hat ugy hogy elbatták...

Vannak dolgok...

(#1695) Lacc88 válasza ricshard444 (#1694) üzenetére


Lacc88
senior tag

nem , nem verte meg ez a poén ! :D hanem JÓL alul maradt .... és a 2600k pedig 3.4-en ment .... ezért érdekes nekem :D

8/8 az fx magokban meg szálban a másik meg 4/8 és elverte csúnyán . :D

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1696) ricshard444 válasza Lacc88 (#1695) üzenetére


ricshard444
veterán

Jah igen felreolvastam. De a tenyen ez nem valtoztat ezek a munkaslapatok alias bulldozerek nagyon gyengek.A magokrol vitatkozhatnank hogy valos 8 mag e, de fogjuk ra hiszen az amd is annak hirdeti :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#1697) Lacc88 válasza ricshard444 (#1696) üzenetére


Lacc88
senior tag

azt hittem , hogy az AMD most tényleg oda vág , de akkor ezek szerint tévedtem .... :R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1698) Oliverda válasza Lacc88 (#1692) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg tudnád velünk osztani a videó linkjét?

Nálunk renderelésekben már 4,6 GHz-en is rendre az i7-2600K és a 980X köze került be az FX.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1699) atti_2010 válasza Lacc88 (#1697) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem tévedtél csak tájékozatlan vagy, de az rendesen.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1700) Med1on válasza Oliverda (#1698) üzenetére


Med1on
aktív tag

Szerintem esélyes, hogy ezt látta. :DDD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.