Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) FireKeeper válasza pschio (#1349) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

elvileg a tesztprocit már tovább is adták Oliék, úgyhogy bármelyik nap kikerülhet az írás, szerintem már az utolsó simításokat végzik rajta. de fene tudja, az is lehet csak várnak, hogy lenyugodjanak kicsit a kedélyek a topikikban ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1352) jozsef m. válasza Prof (#1345) üzenetére


jozsef m.
tag

Az előző generációt házon belül illet volna verni mindenben, hogy az embereket meggyőzze.

Ez az ami szerintem leginkább érdekelné a mostani X4 és X6 tulajokat , nem tudom ilyen rövid idő alatt mennyire volt idejük Oliéknak ilyen szempontok alapján is alaposan megvizsgálni.

(#1353) bmatty válasza Helmoras (#1348) üzenetére


bmatty
tag

+1 en is nagyon varom mar, lesz a heten vagy csuszik jovohetre?

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#1354) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Felesleges offok törölve, a továbbiakban tartózkodjatok legyetek szívesek egymás minősítésétől !

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1355) joysefke válasza MPowerPH (#1344) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez így ebben a formában nem igaz, inkább úgy, hogy: "A szerverpiacon mindig is lessz szükség erős procira"

Az adatközpontok gépeinek mondjuk 80%-a 1-10% procikihasználtságon tekrehet az idő döntő részében. A jelenlegi trend az, hogy ezeket a jellemzően nem valósidejű alkalmazásokat futtató szervereket virtulás ifrastruktúrára migrálják, a jobb erőforráskihasználtság érdekében. Na oda már tényleg kell a procierő.

J.

(#1356) dezz válasza Abu85 (#1311) üzenetére


dezz
nagyúr

Abu, a #1318-asban található linken leírtak alapján (amit az Opt. Guide-ban is ellenőrízhetsz, de P.H.-val is beszéltünk már róla), remélem, belátod, hogy most elhamarkodott volt a kijelentésed és "megkövetsz". ;)

(#1319) siriq: Te most csak a desktop Llanókról beszélsz vagy szerinted a vele szerelt laptopokat sem viszik? Csak mert az utóbbiakról én mást hallottam. Ha esetleg nem tudnál róla, elmondom, hogy a Llano elsősorban mobil proci. Tehát, mielőtt kijelented, hogy nem fogy a Llano, nézd meg a laptopos eladásokat is!

Tőled is várnék egy megkövetést, amiért a valóságtól eltérően állítottad be a dolgokat az xs-sel kapcsolatban és akkor én is elnézést kérnék a minősítésért!

(#1343) Attix82: "Nem azt akarják kifejezni, hogy semmire se jó....."

Nem hogy kifejezni, de egyesek szó szerint ezt írták le szinte folyamatosan! Azért minősültek trollnak, mert ezt semmilyen ezt cáfoló eredmény ellenére sem vonták vissza, ugyanúgy fújták tovább, ezzel borzolva a kedélyeket, ebben és a másik FX-es topikban.

"hanem, az AMD azt a képet közvetítette az emberek felé, hogy SB gyilkos.....ami egy nagy hülyeség. Szépen nyugodtan kihozta volna, nem lett volna ekkora bevadulás."

Ezzel viszont egyetértek. Ez PR szempontból nagyobb bukás, mint technikailag.

"Amiket említesz utasításkészletek meg kb semmit se ér , mert jelenleg gyakorlati használata nincsen, csak max a tesztek. Mondjuk én még az AVXnek se látom :)....valószínű én nem tudok erről, hogy bármi is ki tudná használni."

Nos, az egyik legtöbbet használt program, az x264 enkóder már most használja az AVX-et és ezzel pass2-ben gyorsabbá is vált 8150-en, mint 2600K-n. Tuti, hogy a számítási teljesítményre érzékeny programok közül jópár másik is előbb-utóbb használni fogja ezt is és remélhetőleg az FMA-t is.

"Röviden: nem kell erőltetned azokat az utasításkészleteket, és azzal pedálozni....."

Szerintem meg inkább ne szólj bele olyanba, amihez nem értesz...

"Játékokba nem fog csúcsot dönteni, főleg a mostanikba amik nem is használnak sok magot. (softwaresen kéne fejlődnie a játékiparnak)"

Nos, ez felemás dolog, mert kevésszálas esetekben, kis felbontáson valóban alulteljesít (kérdés, ki játszik ilyen felbontáson), viszont GPU-bound esetekben (ami manapság legtöbbször a helyzet) érdekes módon néhány fps előnye van.

"Munka programok: legtöbbe nem jobb, de valamibe talán egyformák."

Mi az, hogy talán? Akármennyire is inteles vagy, azért nem kellene letagadni tényeket.

(#1345) Prof: "Az előző generációt házon belül illet volna verni mindenben, hogy az embereket meggyőzze."

Csak nem biztos, hogy ezt core-2-core kellene nézni, mivel egy BD modul póriasan 1,5 mag, szal egy "kövér" mag. Sokszálas, számításigényes esetekben többnyire veri a 8150 az X6-ost. Ott a bibi, hogy 1-2(-3) szál esetén a K10 a nyerő, legyen az akár X4, akár X6. 4 szál esetén már lehet úgy konfigurálni a 81xx-et (modulonként 1 mag engedélyezése, így nem jelentkezik a CMT miatti lassulás, kb. mintha letiltanánk a HT-t Intelen), és talán 3 szál esetén a 61xx-et, hogy a BD kerekedjen felül! Ezt a mostani tesztekben még nem próbálták, de magán-tesztelők már bizonyították kinti fórumokban! Érdekes fejlemények várhatók ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#1357) Oliverda válasza Attix82 (#1343) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem nem rémlik, hogy ezt közvetítették volna. Az pedig, hogy ezt ki hogyan tudta értelmezni, már más tészta.

8120 after 1 week

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1358) gyiku válasza Oliverda (#1357) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem olyan rossz ez.

hüllő

(#1359) Crytek válasza Oliverda (#1357) üzenetére


Crytek
veterán

Azért azon a mai napig nagyokat visongok itt magamban amikor ezt a Winrar tesztet be merik tenni bárhova is mint tesztprogi.
Akárhányszor futtatom full más eredményt ad (soha büdös életbe nem adott ugyanannyit) és még véletlenül sem közel azonosat.Ez igen ez egy megbiztható tesztprogram!

Next PC Upgrade: 2022

(#1360) Oliverda válasza Crytek (#1359) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert nem értesz hozzá. A WinRAR benchmarkot úgy kell futtatni, hogy más nem fusson a háttérben különben bezavar. Olvasgass ha érdekel.

Mondjuk én a SuperPI-n szoktam "visongani", bár azon az sem segít, ha csak az az egy process fut az egész rendszerben.:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1361) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Dolgoznak a bugok javításán. B3 STEPPING.

(#1362) Oliverda válasza ->Raizen<- (#1361) üzenetére


Oliverda
félisten

C0 van tervben a jövő év első negyedévére. A hír amúgy leginkább csak egy találgatás, ami azon alapul, hogy a BKGD-ben benne van az, hogy "B3".

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1363) ->Raizen<- válasza Oliverda (#1362) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hátha Pappermaster besegít a c0-ás bulldozer reszelésekor.

(#1364) gyiku válasza Oliverda (#1360) üzenetére


gyiku
nagyúr

sima winrarnal x4@3500mhz, unrarnal miert csak 20-30%on tekernek a magok?

hüllő

(#1365) ->Raizen<- válasza ->Raizen<- (#1363) üzenetére


->Raizen<-
veterán

"Pappermaster" Mark Papermaster akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1366) Jack@l válasza gyiku (#1364) üzenetére


Jack@l
veterán

Me kitömörítéshez kevés proci is elég, ha jól tudom 1 szálas is.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1367) Oliverda válasza gyiku (#1364) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert gondolom limitálja az HDD írási sebessége a műveletet.

Próbálj meg RAM Drivera kitömöríteni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1368) dezz válasza Oliverda (#1367) üzenetére


dezz
nagyúr

Vagy töredezettségmentesítse a vinyót...

(#1369) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

(#1370) atollox


atollox
csendes tag

Olvastam a topicban, hogy lesz még egy cpu-család ami belemegy az AM3+-os alaplapokba. Hol találok erről bővebb információt? Roadmap / tervezett specifikációk / stb.

Vajon csak egy javított Bulldozer utód lesz, ugyanarra az architektúrára építve, de pl. magasabb órajelen? Vagy összekevertem az egészet a stepping-váltással? :)

(#1371) polonic válasza atollox (#1370) üzenetére


polonic
félisten

A ph hírek között találsz információt.

[link]

(#1372) Abu85 válasza dezz (#1356) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ok átnéztem. Valóban vannak még más előnyök. Ettől függetlenül továbbra sem látom a desktopon az FMA-t kritikus fontosságú vásárlói szempontnak, de az előnyöket aláírom.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1373) dezz válasza Abu85 (#1372) üzenetére


dezz
nagyúr

Nos, cseles ez a dolog, mert ha annyival gyorsabban fut az FMA-s kód a BD-n, hogy ezzel számottevő előnyre tesz szert az SB-vel szemben a "számolós" programokban (ahol már most is sokszor fej fej mellett vannak), akkor máris fontos szemponttá válik...

(#1368): Ja, és ugye alap, hogy egyik vinyóról a másikra kell ki/be tömörítgetni...

(#1374) stratova válasza DeckardCain (#1369) üzenetére


stratova
veterán

Lehet, hogy már az én szövegértési képességeimmel van gond így estefelé, de számomra nincs összhangban az állítás az eredményekkel pl:
example:
a) CPU 0=ON
CPU 1=OFF
CPU 2=ON
CPU 3=OFF

&

b) CPU 0=ON
CPU 1=ON
CPU 2=OFF
CPU 3=OFF

Running: BFBC2
With Affinity (a) apply:
Min, Max, Avg
41, 117, 67.928 (come with graph)

With Affinity (b) apply:
Min, Max, Avg
40, 98, 61.581 (come with graph)

improvement from a to b= ~9-11% in AVG FPS

De az értékekből nekem éppen az jön le, hogy az a.) beállítás átlagosan 10%-kal jobb a b.)-nél (és szinte kivétel nélkül mindegyik tesztelt játékban így alakul).
Azt változatlanul el tudom képzelni, hogy a turbó működési hatékonyságára jótékony hatással van, ha modulonkénti "magokra" oszt összefüggő szálakat, de az alapórajelen mért eredményeknél ez látszólag nem áll fenn.

[ Szerkesztve ]

(#1375) apollo12 válasza stratova (#1374) üzenetére


apollo12
veterán

én azt nem értem hogy cashe miatt a 4 magos bull alázni kéne a phenom 2 x4 erre meg mér a 8magos is szenved

(#1376) dezz válasza stratova (#1374) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja ja, sorra rosszul írta. :D Fura, hogy senki sem figyelmeztette még rá.
De az is fura, hogy eddig kb. 2 "nagy" tesztben vették elő a témát, néhány játék erejéig, és ott is csak önmagával hasonlítgatva. Pedig azért +10% nem olyan kevés. Nem is gondoltam, hogy a 41xx is ennyit fog gyorsulni ettől.

(#1375) apollo12: Szerinted a cache-től függ minden?

[ Szerkesztve ]

(#1377) ->Raizen<- válasza stratova (#1374) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:K Aha nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#1378) apollo12 válasza dezz (#1376) üzenetére


apollo12
veterán

miért nem ?

ha nem jön be a 0 steppinges bull tavaszig, akkor intel lesz belőle

[ Szerkesztve ]

(#1379) dezz válasza apollo12 (#1378) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem.

(#1380) polonic válasza apollo12 (#1378) üzenetére


polonic
félisten

Nem bizony.

(#1381) stratova válasza dezz (#1376) üzenetére


stratova
veterán

Ha jól rémlik ott is hasonló eredmény született. Talán itt a fórumban jött rá olyan magyarázat, hogy ha külön modulban lévő magok kapják a szálakat jobb lehet a teljesítmény, mert egy "mag" egyedül veheti igénybe a modul lebegőpontos egységét (nyugodtan javítsatok ki ha rosszul értettem); ez az állapot viszont keresztbe tesz a turbónak, mivel nem kapcsolható le a modul (ezt pedig már számtalan helyen taglalták többek közt itt is).

Érdekes lesz ez, ha patch vagy bármilyen módon AMD bizonyítani tud PC fronton a dual graphics fejlődéséhez hasonlóan, akkor nem lesz itt gond asztali CPU-ként sem. Máskülönben szegény kicsit a szerverre/HPC-re szánt és optimalizált Opteronok "zabigyereke".
Eleve a megközelítés is fordítottnak látszik a két gyártónál. Intel először kihozta Sandy Bridget asztali gépekhez és utána érkeztek/érkeznek a Xeonok.
AMD rögtön az Opteronokkal nyit (ez ugye magyarázható a szegmensre történő optimalizációval, késéssel és magasabb haszonkulccsal). Llano-t is először notebookba hozza ki, majd asztalira.
Ha befutnak az új E5-ös Xeonok, akkor egy szemfüles fórumtárs linkelhetne róluk és az Opteronról egy (esetleg egy-egy) tesztet, hogy megtudjam alátámasztja-e a következtetésemet (a 2600K vs.FX-8150-et már láttam ;) ).

[ Szerkesztve ]

(#1382) dezz válasza stratova (#1381) üzenetére


dezz
nagyúr

Ebben a topicban egy ismert "túlhajtó" (chew*) azt hozta ki, hogy a 4CU/4C és a 2CU/4C módok között csak 100 MHz túlhajthatósági különbség volt ugyanannál a chipnél, amit bőven túlszárnyalt az előbbi előnye a megosztás hiánya által, 3-4 szálas programok esetén. Játékoknál +10%, számolós programoknál +18% is lehet az előny. (Persze az utóbbiak számára a legelőnyösebb a 8-magos mód, már ha támogatják a 8 szálat.)

Nem csak az FPU-ról van szó, a frontendnek, a L1D és L2 elérésnek és talán a back-endnek is jót tesz, ha inaktív a második hw-es szál.

Lehet, hogy összefüggésben van a dolog a korábban már emlegetett L1D invalidációs problémával, amit az AMD 3%-os lassulásra saccol, de mi van, ha sok esetben sokkal többről van szó? Ebben az esetben a készülő patch bevetésével (ami nem tilt le semmit, hanem más módon hatástalanítja a bugot) másod-magok letiltása nélkül is gyorsulhat a rendszer, amiből elsősorban a sokszálas programok profitálhatnak (a kevésszálasak esetén a fenti módon is megoldható a dolog).

Javítottam az elírást, ahogy kérted.

[ Módosította: Oliverda ]

(#1383) stratova válasza dezz (#1382) üzenetére


stratova
veterán

Ebben nekem csak annyi a bökkenő, hogy míg asztali konfigurációban szabadon választható hűtés és a beállítási lehetőségek is nagy mozgásteret adnak, addig notebookoknál K10stat kivételével ez el is tűnik. Felmerül a kérdés, miből profitál jobban egy alkalmazás azonos fogyasztás mellett, alapórajeles 4CU/4C vagy 2CU/4C + turbó felállásból (itt a tuning csak feszültségcsökkentéssel jöhet szóba, ha mód van rá).
Igaz nem aktuális még annyira a kérdés, de nem is mellékes mivel Trinity már Piledriver magokat kap.
A linket egyébként köszönöm, majd átfutom.
No de jó éjszakát kívánok "mára"

[ Szerkesztve ]

(#1384) Jester01 válasza dezz (#1382) üzenetére


Jester01
veterán

Amennyire én értettem az L1D problémát, az processzen belül (tehát szálak között) nem jelentkezik hiszen ott közös a címtartomány vagyis nem lesz ütközés (aliasing). De lehet, hogy félreértettem.

Jester

(#1385) Oliverda válasza Jester01 (#1384) üzenetére


Oliverda
félisten

bővebben

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1386) Jester01 válasza Oliverda (#1385) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, abból a threadből (haha) van az információm. Ezt egyébként megerősítésként vagy cáfolatként linkelted? :F

MOD: forcing those bits the same for all mappings of a single shared library across processes and, in doing so, avoids instruction cache aliases.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#1387) dezz válasza stratova (#1383) üzenetére


dezz
nagyúr

A turbók általában a TDP keretig emelik a fogyasztást. (Amikor túllépi azt a proci, kikapcsolnak, aztán újra vissza, stb. Ez kódfüggő.) A 4CU/4C mód all-cores turbó mellett vagy visszavesz ebből egy kicsit, vagy növeli a turbó aktiválódásának előfordulását.

Stock órajeleket véve:

Referenciaként: 8150-en az alapórajelhez képest +8,3% az all-cores turbó és +16,7% a max. turbó. Hozzátenném, a ki-be kapcsolgatás miatt a gyakorlatban kevesebb lehet a nyereség. (Meg persze amúgy sem minden skálázódik lineárisan.)

Nos, attól függ, milyen program, hány szálas, illetve hogy pl. 4CU/4C módban aktiválódni tud-e az all-cores turbó. Az utóbbiban segít a magok letiltása, de itt is számít, milyen programról van szó.

Az 1-2 szálas játékok esetén egyszerre játszhat a max. turbó és a 2CU/2C mód, ez összesen már 16,7%+(9..11%) = 25,7..27,7% többlet az alapórajelhez képest! A 3-4 szálas játékokhoz a 4CU/4C és 2CU/4C módok illenek, a másodiknál mehet a max. turbó. Ha az elsőnél is mehet az all-cores turbó, akkor 9..11%+8,3%=17,3..19,3% vs. 16,7% esete, nyer a magletiltás. Ha nem, 9..11% vs. 16,7% esete, nyer a max. turbó. A számolós 4-szálas programok (mondjuk nem sok ilyen van, akkor már inkább 8-szálasak) akár 18%-ot is gyorsulhatnak csak a magletiltástól (a #1382-esben hibásan írtam a 26%-ot), ez önmagában is több, mint a 2CU/4C+max. turbó 16,7%-a, de ha még az all-cores turbó is működhet, az összesen már 18%+8,3%=26,3%.

(#1384) Jester01: Igen (elvileg legalábbis). Bár egy program indíthat több processt is, más memóriaterületről, vagy ez nem szokás? Meg aztán Win7-nél sosem lehet tudni, milyen idegen szálat enged a másik magra... Még ha az nem is túl aktív, 1-1 "beakasztásra" valami többszáz ciklus stallt írtak, vagy mennyit.

[ Szerkesztve ]

(#1388) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Erre a hétre lett ígérve a bulldozer teszt már péntek van lesz belőle ma valami?

(#1389) FireKeeper válasza ->Raizen<- (#1388) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem ígérte senki, csak tippeltünk, hogy a héten fog jönni ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1390) ->Raizen<- válasza FireKeeper (#1389) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Oliverda írta jó pár hsz-el ezelőtt múlt héten hogy ezen a héten lesz.

(#1391) bmatty


bmatty
tag

Itt van egy par jatek teszt Asus es MSI lapal is merve [link]

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#1392) miresz válasza bmatty (#1391) üzenetére


miresz
veterán

Az MSI lapban a Crysis esetében a min. FPS különbség az durva. Jobban megy a Bull az MSI deszkában.

(#1393) gyiku válasza miresz (#1392) üzenetére


gyiku
nagyúr

lehet azon mar rendes bios/uefi van.

hüllő

(#1394) miresz válasza gyiku (#1393) üzenetére


miresz
veterán

Arra leszek kíváncsi,hogy,ebben,hogy fog menni? Tesztek alapján elég jónak hozták ki.,meg mutatós kis deszka. Jövő héten érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1395) apollo12 válasza miresz (#1394) üzenetére


apollo12
veterán

én is majd ilyet akarok venni, sli miatt

(#1396) miresz válasza apollo12 (#1395) üzenetére


miresz
veterán

Én 6870 CF-et rakok bele csak azt nem tudom adnak-e hozzá CF hidat mert elég messze vannak a slotok egymástól,és a gyári amit a kártyákhoz kaptam meg nem fog elérni szerintem.

(#1397) apollo12 válasza miresz (#1396) üzenetére


apollo12
veterán

1-2ezer forintért már tudsz venni aprón

de lehet hogy lesz, de remélem sli hez is lesz

[ Szerkesztve ]

(#1398) miresz válasza apollo12 (#1397) üzenetére


miresz
veterán

Elvileg van SLI:

[ Szerkesztve ]

(#1399) leonel


leonel
aktív tag

Elvileg - okt 28.-a környékén érkeznek a boltokba Fx-6100 procik kb. 50-53000Ft körüli áron.
Az információ közel sem biztos, hogy hiteles!!!

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1400) Andre1234 válasza DeckardCain (#1369) üzenetére


Andre1234
aktív tag

hi!

Ezen a linken van 1 kis időzavar is ami első látásra furcsának tűnt :D. Ha megnézed az első képet 11:55PM az időpont ekkor indul a teszt, 12:06PM 'print screeneli' az eredményeket, 12:15PM a másik CPU konfig eredmények, majd 12:17PM 'a' cpu konfig bemutatás, 12:18PM 'b' cpu konfig bemutatás.

Az FX-41xx széria az 2 db BD modulból áll össze vagy pedig 4 modulos (8 mag) letiltott CPU?

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.