Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) ricshard444 válasza Oliverda (#2500) üzenetére


ricshard444
veterán

Az am a jo szorakozas :U

Vannak dolgok...

(#2502) dezz válasza P.H. (#2483) üzenetére


dezz
nagyúr

Valamennyit visz ez is, de ugye nem azt akarod mondani, hogy 800 milliót vihet a körítés, amikor a Deneb összesen kevesebb volt ennél...

(#2484) Abu85: "Az a 758 millió az valós tranyó"

Nos, akkor elképzelhető nettóban az 1,2 Mrd a BD-re.

"Nekem is furcsa az a 800 millió, de elméletben lehetséges, látva, hogy mennyi egységet kell bepakolni a modulokon és az L3 szeletein kívül."

De azok mind sokkal "ritkásabbak", mint a hasonló helyet kitöltő magok és cache-ek!

(Olvastam egy olyat, hogy a L2/L3 nem is 50, hanem 64 tranyót tartalmazhat byte-onként (ECC-vel), az 16 MB-ra több, mint 1 Mrd, nettóban! Bár ha így lenne, nem lenne tartható az 1,2 Mrd-s nettó összeg.)

(#2485) lee56: Pedig mégiscsak. Kevés van, de van (esetenként bőven maga mögé utasítja az X6-ost, picivel akár a 2600K-t is). Az illető viszont azt írta, hogy egy darabot sem láttot ilyet!

És mint a válaszban is szerepelt, feladattípus-függő a dolog. Ahol a kevés-szálas teljesítmény dönt, ott az X6-os van elől (már ahol nem a GPU-n múlik a dolog), ahol pedig a sok-szálas, ott az FX.

(#2488): Szerinted a PC-s procikat kizárólag játékra veszik?

[ Szerkesztve ]

(#2503) DemonDani válasza Abu85 (#2484) üzenetére


DemonDani
addikt

Ezt a sematikus dolgot az Intel hozta be a Sandy Bridge megjelenésekor.

nem hozta be, inkább csak ez szivárgott ki mivel korábban lehet tudni, hogy mennyire tervezed a dolgot, mint h mennyiből tudod megcsinálni, aztán gondolom ráhagyták hagy terjedjen.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2504) kop8 válasza Oliverda (#2500) üzenetére


kop8
őstag

Konkrétan csak a 3dmarkok de még másra is jó lessz!

AIDA64 az semmire nem jó nekem.

Videókarik kihajtására kell tesztekben, ha már nincs pénzem minimum egy i7 970-re vagy 2600K-ra jó egy 8magos fx is!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2505) lee56 válasza dezz (#2502) üzenetére


lee56
őstag

Ennyire azért ne legyél értetlen :W
Írtam én valahol is hogy semmiben nincs előnyük? Az hogy esetenként jók olyan területen, ami viszont a játékos populációt nem hatja meg nagyon, mert tudod azért vannak páran akik arra használják a gépüket, és én úgy végig róluk beszéltem miközben te folyton bizonygatod hogy más terülten viszont jó, érted már mi a baj? :)

És az hogy ott (#2488) éppenséggel játékokról beszéltem, ebből miért következik hogy szerinted szerintem csak arra lehet PC-t venni? Nem értem a logikádat.

No Comment

(#2506) dezz válasza lee56 (#2505) üzenetére


dezz
nagyúr

Te értetlenkedtél, hogy miért hülyeségezem le a kérdést...
A #2488-asban már megint úgy állítod be, mintha csak a játékokra vonatkozott volna a kérdés, pedig nem.
Éppen azért kérdeztem, amit kérdeztem, mert te kizárólag csak játék szempontból ítéled meg, mintha mindenki csak játszana.

(#2507) Abu85 válasza DemonDani (#2503) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A szivárgó adat az amit nem a gyártó mond, hanem valaki más. A Sandy Bridge-re az Intel mondta a 995 milliót. Később mondtak 1,16 milliárdot, amikor az Ivy-re 1,4 milliárdot mondtak. Ilyenkor magyarázták el, hogy a Sandy megjelenésekor sematikus adattal dolgoztak. Azt nem mondták el miért.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2508) DemonDani válasza Abu85 (#2507) üzenetére


DemonDani
addikt

de a sematikus ha jól értem, akkor az, amit "papíron" terveznek, a valós pedig ugye a sok sok körülmény által befolyásolt adat, ami a legjobb megvalósításhoz kellett, mert ugye minden bibi a tervezőasztalon nem derül ki és a végeredmény általában nem jön ki ugy ahogy szeretnék...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2509) lee56 válasza dezz (#2506) üzenetére


lee56
őstag

Igen, én 1x értetlenkedtem mire te kb 5x :)
A #2488-asban pedig nem úgy állítottam be, hanem arról a rétegről beszéltem aki arra használja a gépét, a kérdés benchmarkos része pedig érdektelen a legtöbb ember számára, azért hagytam ki, ugyanis nagyon kevesen játszanak benchmarkokkal, bár látjuk akad arra is példa :D
Egy jó része a PC felhasználóknak arra használja, aztán vannak akik munkára vagy mindkettőre, vagy 60x leírtam hogy gamer szemszögből vizsgálva a témát jutottam arra amire, de ez miért jelenti számodra azt hogy csak az létezne ezt még mindíg nem értem.

No Comment

(#2510) dezz válasza DemonDani (#2508) üzenetére


dezz
nagyúr

Valahogy úgy. Az egy logikailag már helyes, de a gyakorlatba még át nem ültetett low-level tervezet (amit egy program generál magasabb szintű tervekből). A valós chipterv elkészítéséhez figyelembe kell venni a finom időzítéseket, az áramköri elemek elrendeződését a chipben, a jelutak hosszát, stb. A pontos összehangolás még sok további tranzisztorba kerül.

(#2509) lee56: Már mondtam, hogy a benchmark az nem csak a 3DMark, AIDA és hasonlók lehetnek, hanem ilyenek is, mint pl. Cinebench, amik valós alkalmazások (az előbbinél pl. Maxon Cinema) benchmark változatai. A benchmarkolás lényegében egy program (bármely program) futási sebességének mérése és ezen mérések összehasonlítása.

[ Szerkesztve ]

(#2511) lee56 válasza dezz (#2510) üzenetére


lee56
őstag

Jó akkor utoljára megkérdem, szerinted kit érdekel a cinebench eredmény, vagy akár a valódi konvertálási idők, ha sosem használná, mert nem arra vette a procit?
No de isten ments hogy válaszolj, épp ideje lenne már befejezni ezt a virtuális egymás mellett elbeszélést :D

No Comment

(#2512) dezz válasza lee56 (#2511) üzenetére


dezz
nagyúr

Ilyen értelmetlen kérdésekre nincs is kedvem válaszolni. Mindenesetre, az ominózus kérdés feltevőjét elvileg érdekelte, de ezt te elvitattad.

(#2513) DemonDani


DemonDani
addikt

"We always strive to be proactive and open. Last week, AMD confirmed the transistor count in the AMD FX CPU line-up at 1.2 billion, a correction from the earlier count of 2 billion. The earlier figure of 2 billion transistors was unfortunately shared in error. This correction is not the result of a new revision to the Bulldozer design. The correct count of 1.2 billion applies to all recently introduced 8-core AMD processors that are based on the new Bulldozer core – AMD FX family of desktop CPUs and AMD Opteron™ family of server and HPC processors. We apologize for the confusion."

Az AMD Facebook oldalán tette közzé ezt. Mit ne mondjak, felvet pár kérdést :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2514) Prof válasza DemonDani (#2513) üzenetére


Prof
addikt

akkor mennyi van egy 2 modulos, azaz szerintük 4 magosban? :P

(#2515) FireKeeper válasza Prof (#2514) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát nyilvánvalóan ugyanannyi, mivel nem natívan két modulos chipról van szó.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2516) Prof válasza FireKeeper (#2515) üzenetére


Prof
addikt

Azt mondod, hogy minden FX4xxx, FX6xxx széria csak Fx8xxx selejt?

(#2517) FireKeeper válasza Prof (#2516) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

bizony azt. :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2518) szente80 válasza FireKeeper (#2517) üzenetére


szente80
aktív tag

És ezekben az FX8150-alatti példányokban működhet a Core Unlocker?

(#2519) FireKeeper válasza szente80 (#2518) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem nem, bár még nem volt erre próbálkozás, de nem hiszem. elvégre is már gyűlt egy ideje a selejt a szerver chipekből, így kötve hiszem, hogy amit pl két modulosnak adnak el, abban mind a négy működik, jobban le vannak válogatva szvsz.
illetve azt sem tudom, hogy van-e egyáltalán technikailag lehetőség a feloldásra, a Phenomos időkben is ez ugye nem szándékos lépés volt, hanem az ACC funkció kelles (az AMD-nek kellemetlen) mellékhatása.
persze azt nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a jövőben lesz meglepetés ilyen téren, de jelenleg nem tudok ilyesmiről.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2520) dezz válasza DemonDani (#2513) üzenetére


dezz
nagyúr

Hihetetlen, hogy senki sem kérdezi meg, hogy ez most "nettó" vagy "bruttó"...? (Lásd korábbi vonatkozó eszmecsere.) Illetve, bizonyára a nettó, de akkor mennyi a bruttó? Nem hogy az egyszerű felhasználókban, fanokban, stb. nem merül fel ez a kérdés, de a kinti újságírókban sem...

[ Szerkesztve ]

(#2521) szente80 válasza FireKeeper (#2519) üzenetére


szente80
aktív tag

Asus M5A99X-evo lapban Enableden a CoreUnlocker funkció,Bootolásnál kíírja hogy cpu 6 core enabled,szóval semmit se csinál.

(#2522) miresz válasza szente80 (#2521) üzenetére


miresz
veterán

Mert nem lehet unlockolni az FX procikat attól függetlenül,hogy mindegyik 8"magosként" van gyártva.

(#2523) szente80 válasza miresz (#2522) üzenetére


szente80
aktív tag

Ez várható is volt

(#2524) DemonDani válasza dezz (#2520) üzenetére


DemonDani
addikt

jah meg mennyi az áfakulcs :Y

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2525) P.H. válasza dezz (#2502) üzenetére


P.H.
senior tag

Ha azt akartam volna mondani, akkor az lenne ott. :)

Máshol is történt fejlesztés (4-way decode, branch prediction, a TLB-k pedig a legsebességkritkusabb részek egyikei), így a Denebbel sem összehasonlítható direkten; az uncore részt pedig nem igazán veszed komolyan, erre írtam, amit írtam.

Bár úgy látom, máshol ugyanúgy nem hiszik el az 1.2 milliárdot sem, mint a ~2-t.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#2526) Borokafa


Borokafa
őstag

Én is jelentkezem a klubba egy kis 4100-al karöltve :)

[ Szerkesztve ]

(#2527) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok,van esetleg vkinek ilyen lapja?

[link]

Viszi rendesen a 8150 est? Holnap kapom kézhez

(#2528) KillerKollar válasza Sanyaaa26 (#2527) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ottvan hogy CPU Support list...igen viszi a 8150-est...

(#2529) Sanyaaa26 válasza KillerKollar (#2528) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszi,a másik amit nem tudok,hogy cpu cserénél,kell win reinstall?

(#2530) kop8 válasza Sanyaaa26 (#2529) üzenetére


kop8
őstag

nem kell

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2531) Sanyaaa26 válasza kop8 (#2530) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszönöm a választ,1600mhz es memóriáim vannak,az nem gond?

(#2532) kop8 válasza Sanyaaa26 (#2531) üzenetére


kop8
őstag

Nem gond!

Max húzol rajtuk ha lehet egy keveset....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2533) Sanyaaa26 válasza kop8 (#2532) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Hyperx,nem tudom mennyire lehet "nyúzni" őket :) jövőre majd lecserélem,most a proci is elég nagy érvágás

[ Szerkesztve ]

(#2534) synthattik válasza Sanyaaa26 (#2531) üzenetére


synthattik
aktív tag

az nem gond hogy 1600 as annál jobb mert nem kicsit kezeli jobban az fx a ramokat mint a phenom ii

(#2535) Borokafa


Borokafa
őstag

Érdekes ez a kis Bull :) :[link]

[ Szerkesztve ]

(#2536) miresz válasza Borokafa (#2535) üzenetére


miresz
veterán

Nice! Alapfeszen,meg pláne. :)

(#2537) Borokafa válasza miresz (#2536) üzenetére


Borokafa
őstag

Ja, most happy vagyok, de sajna gyengécske hozzá a lapom :D
Most éppen így megy:[link]

(#2539) kop8 válasza Borokafa (#2537) üzenetére


kop8
őstag

Nem olyan rossz ez!

Mi a gond a lapal?

5000-et nem próbálod???

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2540) miresz válasza Borokafa (#2537) üzenetére


miresz
veterán

Nem rossz az a lap,és szépen megy benn az FX is. A 880 szerintem az egyik legjobban eltalált AMD chip.

[ Szerkesztve ]

(#2541) Borokafa válasza kop8 (#2539) üzenetére


Borokafa
őstag

Tessék:[link]

(#2542) Borokafa válasza miresz (#2540) üzenetére


Borokafa
őstag

Nekem az Asrockkal van a bajom, rettenetesen droppol, mint régen a 775-ös lapoknál.

(#2543) Oliverda válasza Borokafa (#2541) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért egy órás Primeot nem biztos hogy elviselne. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2544) Borokafa válasza Oliverda (#2543) üzenetére


Borokafa
őstag

Ez most nem is erről szól :)
Meg ez a lap nem is ahhoz való.

(#2545) miresz válasza Borokafa (#2542) üzenetére


miresz
veterán

Azt észrevettem én is még a 990FX extr3-as lapnál,hogy droppol,de nekem az Uefi-ben megafott érték alá.Magátol alulfeszelt.

(#2546) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok,megjött a 8150 es procim,egyenlőre minden alapon van biosban,az előző procim egy x6 1055t volt.Hogy lehet hogy win arra 7.7 et adott,erre csak 7.3 at? az intel burn test a fele sebességet se adja.Valamit rosszul állíthattam be?

ui: az eszközkezelőben,pedig csak 4 magot látni,pedig mind be van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#2547) FireKeeper válasza Sanyaaa26 (#2546) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lap bios legfrissebb?
egyébként azon ne lepődj meg, ha egy-két tesztben rosszabb lesz, mint az x6 volt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2548) Sanyaaa26 válasza FireKeeper (#2547) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia igen,a magokat aktiváltam,így már látja a nyolcat.Sajna intel burn test,kb a fele sebességet méri.Nem értem mi van

ui.bios a gyártó szerinti leg frissebb f7g ami mint utólag néztem béta bios,nem tudom ez lehet a a baj,van vmi korrekt teszt progi erre?

[ Szerkesztve ]

(#2549) FireKeeper válasza Sanyaaa26 (#2548) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ugye nem azt mondod, hogy egy AMD processzort intel féle teszttel mérsz? :U
egyébként sem tesztelni kő, hanem használni :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2550) Sanyaaa26 válasza FireKeeper (#2549) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Lehet benne vmi,a win élményindex sem mérvadó gondolom? Bár most spec az elöbb nem ment végég valamiért.Jut eszembe a proci alap feszültsége mennyi? Mert a bios variálja össze vissza

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.