Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Jack@l válasza Oliverda (#2450) üzenetére


Jack@l
veterán

Néezegetem a fórumot, de így ebben a formban nem találtam rá választ, hova tűnt 800000 tranyó.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2452) miresz


miresz
veterán

Használ még itt valaki FX-et ASRock Fatal1ty.ban?

(#2453) Oliverda válasza Jack@l (#2451) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ezután viszont felmerül a kérdés, hogy akkor mitől fogyaszt olyan sokat?"

Erre van válasz. Az hogy mennyi tranzisztor van benne sokkal kevésbé releváns, és nagyjából a vásárlók 0,1%-át érdekli. A gyártók amúgy is olyan számot mondanak amilyet csak akarnak. Ráadásul szerencsésebb a kevesebb tranzisztor, ergo jobb ha csak 1,2 milliárd van benne a 2 helyett.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2454) Jack@l válasza Oliverda (#2453) üzenetére


Jack@l
veterán

Engem konkrétan érdekel mért kell össze3vissza kamuzni a vásárlóknak, szakértőknek. Mennyire irreleváns a tranzisztorszám a melegedés és felvett áram szempontjából? Magyarázhatod a jónépnek, hogy nem számít, de kétségeim vannak :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2455) Oliverda válasza Jack@l (#2454) üzenetére


Oliverda
félisten

Persze, hogy érdekel mert ismét van amin ugrándozhatsz és trollkodhatsz teljesen feleslegesen.

Sem a teljesítményen, sem a fogyasztáson, de még a termék árán sem változtat, hogy milyen tranzisztorszámot közöl a gyártó. A számítási teljesítmény/tranzisztorszám mutató pedig 1,2 milliárddal már egy jobb képet mutat mint a korábbi adattal. 2 milliárddal ez a mutató elég rossz volt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2456) Jack@l válasza Oliverda (#2455) üzenetére


Jack@l
veterán

A helyzet az, hogy megint mellébeszélsz, rohadtul nem ugrálok és trollkodok, csak szeretnéd...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2457) Oliverda válasza Jack@l (#2456) üzenetére


Oliverda
félisten

Dehogy szeretném, isten ments.:D Lássuk be, hogy néhány emberen kívül senkit sem érdekel a tranzisztorszám. A vásárlók sem tranzisztorszám alapján vesznek processzort. A döntő többségük még megközelítőleg sem tudja az adott termékben található darabszámot. Vihar egy kanál vízben, amit minő véletlen, de ismét te kezdtél el itt kavargatni, teljesen feleslegesen.

Egyébiránt a tények arról szólnak, hogy az a jobb, ha minél kevesebb tranzisztorral érik el az adott teljesítményt. A többi már a gyártástechnológián múlik. Ezen felül le lett írva, hogy miért olyan magas a fogyasztás. Tudom derogál, ha néha kicsit olvasni is kell, de sajnos ez van.:)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2458) DemonDani válasza Oliverda (#2457) üzenetére


DemonDani
addikt

ennyi erővel majdnem hogy lehúzhatja a rolót a ph szakértői brigádja, a tesztek meg 0 szövegből is állhatnak, elég a kép hogy mennyi az FPS meg talán ne adj isten még a W is belefér, mert a többit 90% tuti hogy nem olvassa el :Y

nameg a gyártónak se kéne sok techdoksival szarakodni, inkább fejlesszenek, mert az eladott procik tulajdnosainak kb 1%-a tudja hogy mi van a gépben

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2459) Oliverda válasza DemonDani (#2458) üzenetére


Oliverda
félisten

A legtöbb olvasót valóban csak az eredmények érdeklik és/vagy a konklúzió. Ez van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2460) lee56 válasza Yutani (#2449) üzenetére


lee56
őstag

Pontosan úgy ahogy mondod :D

Amúgy volt már precedens ilyenre? Hogy ~ 2 hónap után tűnik fel a gyártónak, hogy az összes teszt és review oldal fals adatot hozott ki? :)

(#2436) dezz : Abban a kérdésben játékokról és benchmarkokról volt szó.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#2461) Abu85 válasza Jack@l (#2451) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a különbség, ha valós, vagy sematikus értéket adnak meg a cégek. Az Anand írt erről korábban a Sandy Bridge kapcsán: When designing a microprocessor you end up with a schematic of all of the circuits and transistors in the design. With the design schematic done layout is next on the list. However sometimes in the process of moving from the schematic to layout phase, transistor count baloons. The reason is simple. There are some circuits which may be represented by a single transistor at the schematic phase, but for more efficient layout use four transistors in tandem.

Tulajdonképpen az Intel a Sandy Bridge esetében sematikus értéket adott meg az elején, ami 995 millió tranyó miközben a valós érték 1,16 milliárd. Az AMD már a kezdetekben is valós értéket adott meg, ami 2 milliárd, de ez nem helytálló a Sandy Bridge-dzsel való összehasonlításhoz, így most előkerült a sematikus érték, ami 1,2 milliárd.

Valójában a Sandy Bridge esetén nem kerültek elő extra tranzisztorok, a Zambezi esetén pedig nem tűntek el. Egyszerűen ennyire számít, hogy egy számadat sematikus, vagy valós. Nyilván az AMD is a sematikus összehasonlításra törekszik, ha az Intel ezt adja meg. A sematikus érték a valóssal összehasonlíthatatlan. Ezzel pedig a Sandy Bridge 995 milliós sematikus tranyószáma nem hasonlítható a Zambezi valós 2 milliárdjához. Ezért került elő az 1,2 milliárdos sematikus érték, hogy jó legyen az összehasonlítás.

A dolgot persze felesleges ennyire bonyolítani, sokkal inkább a valós adatok megadására kellene törekedni. Valószínűleg a következő körben már ez lesz a jellemző. Az Intel is mondta, hogy az Ivy Bridge-re már valós adatot ad meg, sőt már meg is adták, hogy 1,4 milliárd tranyóból áll. (Úgy tudom, hogy a sematikus adat kicsivel 1 milliárd fölött van.)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2462) Jack@l válasza Abu85 (#2461) üzenetére


Jack@l
veterán

Thx, sejtettem tikon, hogy valami ilyesmi bohóckodás lesz mögötte(bár először a cache kihagyására tippeltem), de a fizikai tranzisztor az mégiscsak egy valós, definiált és egyértelműen összeszámolható valami. Mondjuk az eltérés ettől függetlenül érdekesen nagy.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2463) xenon2


xenon2
senior tag

Ez mind nagyon szép.A lényeg mindig is a teljesítmény lesz elérhető áron.A többi nagyon keveseknek lesz szempont.Kellemes tranzisztoros 7végét... :)

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#2464) MDanny


MDanny
senior tag

Üdv!

Én olyan írásokra, hírekre szeretnék már itt lelni, hogy egyre több korábbi alaplappal lesz kompatíbilis az FX, a Gigabyte is megtanul jó biosokat írni és hogy karácsonyi ajándékként érkezik a feladatkezelős KBakárhányas Windows Update vagy csak szimplán az egyéni tapasztalatokra. :)

Erre mit látok? A tranzisztoros mizérián csak a fejemet tudom fogni. :D

Hajrá Bulldozer! :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#2465) mdraco


mdraco
őstag

Csodálkoztam van 12-13e ft-ért FX-et támogató lap: MSI 760GM-P23 (FX)

(#2466) dezz válasza Abu85 (#2461) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha ez így lenne, nem sok értelme lenne pl. ennek a grafikonnak. Mármint, akkor itt nem az 1,2 Mrd-ot vették volna figyelembe, hanem a 2 Mrd-ot.

Az SB esetén 16% a többlet, a BD-esetén viszont 66% lenne, ami egy kicsit túl sok. Szerintem valóban egyszerűen téves adat volt a 2 Mrd.

(#2460) lee56:

Én (#2421): "minden benchmarkban és játékban"

Te: "Abban a kérdésben játékokról és benchmarkokról volt szó."

Nos, kösz, de a memóriám nem olyan rossz...

(#2467) Med1on válasza dezz (#2466) üzenetére


Med1on
aktív tag

Nem akarok belefolyni a vitába, ha téveset írok majd kijavítasz, de:

Ha hihetünk az AMD-nek, akkor 1 modul és az L2 együtt 213 millió (eddig 852 a nagynál), az L3 elvileg önmagában 402 millió és akkor például már nem is maradt tranzisztor az északi hídnak, a memóriavezérlőnek, a HyperTransport-nak. Az előzetes becslés 320 négyzetmilliméter és 1,6 milliárd tranyó volt. Érdekes, hogy a méret ennyire bejött a másik meg egy átlagérték lett. :DDD

Akinek esetleg van már tapasztalta a fenti alaplappal (MSI 760GM-P23 (FX) az tényleg megírhatná a véleményét, mert amúgy elég jó vétel lenne. :)

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2468) lee56 válasza dezz (#2466) üzenetére


lee56
őstag

Hát ha a memória rendben, akkor talán a felfogással lehet baj? :)

Te : "Már ha csak a játékokról lett volna szó, de nem csak azokról volt szó.."

Erre írtam én, hogy azokról volt szó (főként) :D

Kicsit unalmas már a semmiről vitázni, a lényeg hogy vannak szempontok amik szerint abszolút releváns kérdést tettek fel, ennyi, még akkor is ha nem volt teljesen pontos.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#2469) miresz válasza Med1on (#2467) üzenetére


miresz
veterán

(MSI 760GM-P23 (FX) ez ügyben kérdezd Milka 78 kollégát mert őneki van egy,de szidja mint a lovat. :DDD

(#2470) Med1on válasza miresz (#2469) üzenetére


Med1on
aktív tag

Kösz a tippet. :R

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2471) MDanny válasza Med1on (#2470) üzenetére


MDanny
senior tag

Na ezt az MSI-t én nem ajánlom szívesen senkinek. Már kétszer megjártam vele. Melegszik, ezáltal instabillá válik könnyen, tuning felejtős (már amennyiben szempont, feszültségeket nem lehet felfelé, csak lefelé állítani) stb. Másik esetben pedig egy vadiúj múlt ki az orrom előtt egy Sempron 145 feloldása során, visszavitték, állítólag csak biost kellett frissíteni, de engem nem győzött meg ez a lap...

14e Ft körül van a Gigabyte GA-78LMT-S2P, már adtam el párat FX procival és mindenki elégedett vele. De azért FX-6100-asnál nagyobbat nem tennék bele. Ez egy olcsó, de megbízható lap. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#2472) dezz válasza Med1on (#2467) üzenetére


dezz
nagyúr

Mindkettőt (magok+L2 és L3) az AMD közölte? Mert akkor ellentmondásba keveredtek magukkal. Ha nem, akkor nem feltétlen helyes valamelyik.

Ha valóban az előzetes szám az 1,2 Mrd, akkor mondjuk 20%-ot hozzáadva 1,44 Mrd adódik.

(#2468) lee56: Kérdés, hogy kiével...? Mostanáig arra próbáltalak rávezetni, hogy a benchmarks nem csak a 3DMarkok lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#2473) Med1on válasza dezz (#2472) üzenetére


Med1on
aktív tag

Az egyik: "ISSCC 2011 alkalmával az AMD új információkkal fogja bombázni az érdeklődőket, ám a rendezvény előzetes dokumentumában már elszórtan kiderült néhány adat. Az előzetes szerint egy Bulldozer modul 213 millió tranzisztorból épül fel." -Abu85

A másik: Rien que pour le cache L3 de 8 Mo, sachant qu'il utilise a minima un design de type 6T (6 transistors par bit) on arrive à 402 millions de transistors, soit 1254. -hardware.fr

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2474) gyiku válasza Med1on (#2470) üzenetére


gyiku
nagyúr

en azt sem hiszem el neki, amit kerdez :N :P

hüllő

(#2475) dezz válasza Med1on (#2473) üzenetére


dezz
nagyúr

Kicsit soknak tűnik az a 213M egy modul + 2MB L2-re. A Deneb tranyószáma állítólag 246M 2MB L2-vel, 4 maggal és minden mással együtt...

Byte-onként 50 tranyóval számolva 105M a 2MB L2. Tehát, a Denebnél 141M-be belefér 4 mag+IMC+HT, BD-nél pedig 108M egyetlen modul?

Másrészről, 2Mrd-vel számolva 6,35M/mm2 jön ki, ami eléggé hasonlít a Llano értékéhez.

[ Szerkesztve ]

(#2476) Abu85 válasza dezz (#2466) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Sandy Bridge esetén a sematikus dizájn ennyivel különbözött a valóstól. A Zambezinél meg többel különbözik. Az Ivy Bridge esetében is elég sok a különbség a két paraméter között 1 vs. 1,4 milliárd tranyó. Minden a tervezéstől függ.

Annak a grafikonnak valóban semmi értelme, mivel egyes lapkáknál sematikus, míg másnál valós adattal dolgozik. Úgy kellene, hogy mindet valóssal, vagy mindet sematikussal.
A grafikonon az Intel Sandy Bridge (4C, 2C/GT2 és 2C/GT1) termékek sematikus adatok, és a Bulldozer is. A többi valós.

Az AMD azért adta meg a 1,2 milliárdos adatot, mert a Sandy Bridge esetében az Intel sematikus adatot adott meg a 995 millióval. Ha ezzel akarod összehasonlítani a Zambezit, akkor az 1,2 milliárdot kell figyelembe venni. Ha a Zambezi 2 milliárdos valós paraméterét nézzük, akkor a Sandy Bridge (4C) esetében is az 1,16 milliárdot kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2477) dezz válasza Abu85 (#2476) üzenetére


dezz
nagyúr

Jó, akár ez is lehetne, de itt (googlish) pl. azt írják, eredetileg valójában a 16-magos Opteronok tranyószámát adták meg (kerekítve).

Túl sok az a 2 Mrd valósnak is. 50 tranyó/byte-tal számolva 16 MB L2+L3 az 839M. Nem létezik, hogy a többi, ami nem sokkal több helyet foglal és sokkal ritkásabb, 1161M legyen.

(#2478) Abu85 válasza dezz (#2477) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy Bulldozer modul az L2 cache-sel 213 millió tranyó, ez egy teljesen hivatalos, és valós dizájn szerinti adat, több mérnök is ennyit közölt. Az L3 cache 402 millió tranzisztor (ez is megerősített), de ez csak a cache, a szeletek Crossbar összeköttetése, és a koherenciáért felelés vezérlés nincs benne, ami egyéb egységekkel elvisz 300 millió tranyót.
Az uncore vezérlés, a HT portok, a memóriavezérlő, az energiamenedzsmentet vezérlő rész, az I/O Misc, és a maradék rész ~500 millió tranyó.

Egyébként a gondolatmenetedet gondolt tovább. Ha 900 milla csak a cache (ami ugye aránylag könnyen kiszámolható adat), akkor 300 milla marad négy modulra, vagy nyolc magra, egy kétcsatornás memóriavezérlőre, egy IO portra, négy HT linkre, és az uncore elemekre. Nincs az a mérnök, aki ezt megcsinálja, 300 millió tranyóból. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2479) dezz válasza Abu85 (#2478) üzenetére


dezz
nagyúr

"a szeletek Crossbar összeköttetés, és a koherenciáért felelés vezérlés nincs benne, ami egyéb egységekkel elvisz 300 millió tranyót."

Bocs, de ez kizárt. A crossbar nagy része vezeték, a koherenciáért felelős rész biztos nem igényel 1,5x annyi tranyót, mint egy modul+2MB L2. Ennyire bőkezűen azért ne osztogassuk a tranyók százmillóit... :) (Egyébként milyen szeletek?)

"Az uncore vezérlés, a HT portok, a memóriavezérlő, az energiamenedzsmentet vezérlő rész, az I/O Misc, és a maradék rész ~500 millió tranyó."

Ez is kizárt. A HT és memória portok területe a legritkásabb, nagyrészt a többi áramköri elemhez képest hatalmas subtrate felé vezető összeköttetések forrpontjai teszik ki. A többi sem tehet ki több, mint 2x annyit, mint egy modul + 2MB L2...

"Nincs az a mérnök, aki ezt megcsinálja, 300 millió tranyóból."

Miért? Mint épp most írtam, a Deneb tranyószáma 246M mindennel együtt... És hogy pontosak legyünk, 361M marad rá. A BD-nél főleg a 8x annyi L2+L3 cache eszi a tranyókat!

Szóval, az nyugodtan lehet, hogy az 1,2 Mrd a kiinduló szám. Hogy mennyi a végső, azt nem tudom, de a 2 Mrd egy kissé soknak tűnik... Ha mégis annyi, nem úgy kell elosztani a részek között, ahogy írtad. A 213M és 402M a kiinduló számok és leginkább ezek duzzadhattak fel a fizikai megvalósításkor.

(#2480) dezz válasza dezz (#2479) üzenetére


dezz
nagyúr

subtrate = substrate (az a spéci nyákocska, amin a chip csücsül).

Btw, mielőtt csípőből tüzelnél, érdemesnek tartom leírni, hogy logikai áramkörtervezéssel foglalkozom. ;) Bár szerintem a leírtam magukért beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#2481) Abu85 válasza dezz (#2479) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Link - Itt látható, hogy az L3 három szeletre van osztva. Közöttük van a Crossbar, és egyik oldalt az NB található, míg a másik oldalt a koherenciát biztosító vezérlés. Ez nincs jelölve, de ott van. Ez összesen 300 millió tranyó.

A Deneb tranzisztorszáma 758 millió.
Teljesen mindegy, hogy 361 millió marad, vagy 300, ki kell hoznod belőle négy modult, vagy nyolc magot, egy kétszer 72 bites memóriavezérlőt, az L3 cache szeletei között a koherencia vezérlését és a Crossbart, az uncore részeket, a HT portokat, a két IO Miscet, és az NB-t. Kizárt, hogy erre valaki képes legyen 361 millió tranzisztorból. Ebben egy modul fér bele pár egységgel és kész.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2482) dezz válasza Abu85 (#2481) üzenetére


dezz
nagyúr

"A Deneb tranzisztorszáma 758 millió."

Err, valaki az anandos cikk hozzászólásai között írta a 246 milliót a Denebre, de most látom, hogy ez csak a magokra vonatkozott, a többi rész nélkül. Néztem egyébként a wikin, de ott nem szerepelt ez az adat. Mondjuk, kicsit utána kellett volna számolnom. :B

És ez most kiinduló vagy végső szám?

14 MB L2/L3 cache elvileg nettó 734 millió tranyó. 758+734=1492. Ha 758 bruttó, akkor esetleg lehetséges, hogy valós a nettó 1,2 Mrd a BD-re. Ugyanakkor a 2 Mrd bruttó sem kizárt.

(Azt fenntartom, hogy a kiegészítő részek nem tehetnek ki 800 millió tranyót.)

(#2483) P.H. válasza dezz (#2479) üzenetére


P.H.
senior tag

Bőkezűen azért osztogat(hat)tak "tranyók százmillióit" erre, mert az L3 négy részre van osztva, nem véletlenül: "

VIRTUALIZATION FEATURES

With more and more environments moving from dedicated servers to virtualization, integrated virtualization features are becoming an essential part of any processor design. AMD continues the tradition of the AMDVirtualization™ (AMD-V™) technology, an integrated set of virtualization features that help to boost performance and efficiency. Bit-level enhancements like Flush by ASID, Larger ASID space, and VMCB clean bits, along with a host of other hypervisor-level enhancements have been made to beef up the AMD-V support. In addition, Virtual Cache partitioning will be available, which allows a portion of the L3 cache to be dedicated to a single module (thus creating a self-contained “system in a system” for better manageability)."

(Az ASID pedig az Address Space ID, ami a TLB-kben tesz különbséget a valós OS és a virtuális gép(ek) memóriaterületei között.)

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#2484) Abu85 válasza dezz (#2482) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Denebre kérded? Az a 758 millió az valós tranyó, amit fizikailag belepakoltak. Ezt a sematikus dolgot az Intel hozta be a Sandy Bridge megjelenésekor. Szvsz feleslegesen, de ennyi baj legyen.

Nekem is furcsa az a 800 millió, de elméletben lehetséges, látva, hogy mennyi egységet kell bepakolni a modulokon és az L3 szeletein kívül.

(#2483) P.H.: Na ez nagyon érdekes. Így lassan megtaláljuk azt a kétmilliárd tranyót. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2485) lee56 válasza Abu85 (#2476) üzenetére


lee56
őstag

Én azt nem értem mi értelme ezekkel az adatokkal variálni, ki az akit nem a valós tranzisztorszám érdekel pl.? A wattoknál a TDP-t még megértem hogy számít mert van marketingértéke, de ez? :)

(#2472) dezz : Nem kell rávezetned, köszi. Tény akkor is hogy kevés benchmark és játék van ahol az FX jobban jönne ki /pillanat, mint akár a Ph-II X6 vagy akár egy gyorsabb X4, és ilyen alapon kár volt le-hülyeségezni azt a kérdést, csak azért mert ott azt mondták hogy mindegyikben, hát majdnem mindegyikben na, így tényleg pontosabb :)

(#2484) Abu85 : Lesz majd cikk is? :) "Végre megtaláltuk az elveszett Bulldozer tranzisztorokat" címmel mondjuk :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#2486) Abu85 válasza lee56 (#2485) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gondolom azért született meg az az 1,2 milliárd, mert az a Sandy Bridge esetében megadott sematikus tranyószámhoz jobb összehasonlítást ad. Az mindenesetre igaz, hogy sematikus adatot valóssal nem szabad összehasonlítani, és ezt sokan megtették. Amúgy a dolog tök lényegtelen. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2487) miresz válasza lee56 (#2485) üzenetére


miresz
veterán

Na azt azért megnézném,hogy egy PHII x6 melyik bench-ben veri le mondjuk a 8xxx-et. Az FX 6100-am is van olyan bench ahol elpáholja,pedig ez egy 3 modulos proci.De egyébként,ha egy kicsit visszaolvasnál nem hasonlítanád a PHIIx6-ot az FX-ekhez.

Mod: Na jó van,de ott az overclock és akkor már más a helyzet,akkor igen csak lemarad a PHII,és akkor az FX sokkal jobb memória kezeléséről nem is beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#2488) lee56 válasza miresz (#2487) üzenetére


lee56
őstag

Már ne haragudj de próbálj meg elvonatkoztatni attól hogy neked már van, nézd olyan szemmel aki pl. most venne procit megéri-e a többletköltség. Ezek mondjuk kb egy árban vannak, amiket mondasz X6 és FX6100, de abban a híres kérdésben is a 8magos FX-ek-ről kérdezték az AMD-t, hogy azt mi értelme megvenni játékra jelenleg, és erre én is keresem a választ :) Pontosabban egyetlen felhasználási területet tudok ahol már most is lenne értelme az a többmonitoros gaming, sokszálra optimalizált játékokkal (amiből ugye lassan egyre több lesz, de csak lassan), máshova nem igazán éri meg, szerintem, jelen áron (hangsúlyozom játékra napjaink játékaival, mielőtt valaki még nekemesne :D).

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#2489) miresz válasza lee56 (#2488) üzenetére


miresz
veterán

Jah,hát COD4-re Cére nem kell ilyen proci az tény. :DDD Az FX 6100 ugyan annyiba kerül mit egy PHII x4 980.Tehát szerintem az FX6100 jó vétel. PL BF3 igen szépen kamatozik belőle.De a jövőben nem hiszem,hogy visszafelé fejlődne sem a játék,sem a szoftver ipar,és elkezdene egyszélas programokat,ill játékokat gyártani.Lásd Frostbite2 game engine.Amelyik játék ezt fogja használni,és szerintem lesz jó pár,az szépen kamatozik az FX-ekből.

[ Szerkesztve ]

(#2490) P.H. válasza lee56 (#2485) üzenetére


P.H.
senior tag

Erre nem kell cikk SZVSZ. A Bulldozer kimondottan szerver-környezetbe készült, azt hozták le asztalra. Ennek következményeit (mint a GF100-nál is) mindenki, aki megvette/megveszi, beláthatja, legyen az pozitív vagy negatív :).

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#2491) lee56 válasza miresz (#2489) üzenetére


lee56
őstag

"De a jövőben nem hiszem,hogy visszafelé fejlődne sem a játék,sem a szoftver ipar" - Ehhez semmi kétség, de ugye még nem vagyunk a jövőben :DDD És a legtöbb ember a jelen problémáira vesz új processzort :) , az már más kérdés, hogy nem baj ha az jövőbiztos is :)

Csak vicceltem P.H. mester :) Amúgy nagy igazságot mondtál :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#2492) synthattik válasza lee56 (#2488) üzenetére


synthattik
aktív tag

valójában túl van most árazva a 8 as széria 1 pöttyet,de ellenben szntem a 6100 as viszont teljesen jó vétel,én phii x4 ről váltottam és lazán megérte a többlet amit ráfizettem,ugyhogy simán ajánlanám a váltást akinek van rá"kedve", persze nem x6 ról ,mert az viszont fölösnek tűnik bár a ramkezelés azért nem elhanyagolható.gondolom azért elég sokan veszik játékra is és az ujjabbaknál ,azért elég szépen lenyomja az x4et ,de ez persze nem perdöntő mielőtt jön ,de ebben a tesztben gyengébb ,ez csak személyes tapasztalat

(#2493) kop8 válasza lee56 (#2488) üzenetére


kop8
őstag

Én is nemsokára akarok venni egy FX 8120-at, és szerintem a phenom II x6-nál csak a tuning tudásában jobb!

Egyébként szinte egy szinten vannak szerintem.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2494) miresz válasza kop8 (#2493) üzenetére


miresz
veterán

Hát azért nem,de majd meglátod.

(#2495) kop8 válasza miresz (#2494) üzenetére


kop8
őstag

Nekem számítanak nagyon a tesztek és itt elég egyformák:

[link]
[link]

Egy baj van, az áruk nem egyforma :N

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2496) Oliverda válasza kop8 (#2495) üzenetére


Oliverda
félisten

A tesztekkel játszol?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2497) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok.
Gondolkozok a bulldozerre valo atvaltasra, ha kijon az uj stepping, addig is alaplapot akarok venni. Ez a biostar milyen osszesegeben, mert a tobbi 990fx-es lapokhoz kepest kb 8-10k val olcsobb ?

(#2498) synthattik válasza kop8 (#2495) üzenetére


synthattik
aktív tag

mint mondják a puding próbája az evés ,láttam azért én is pár tesztben ,hogy gyengébb az fx6100 mint a phll x4 ,és láss csodát nem naon lett igazuk ,tehát ha van rá keret elég jó alternatíva lehet már most, és a jövőre nézve.

(#2499) kop8 válasza Oliverda (#2496) üzenetére


kop8
őstag

Azokkal szeretnék inkább játszani, és ahoz kell egy ütős proci, ami az amd-nél most a 8magos procik!

Az igazi játék nem érdekelnek már annyira, öreg vagyok már azokhoz...

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2500) Oliverda válasza kop8 (#2499) üzenetére


Oliverda
félisten

3DMark 06, 3DMark Vantage, AIDA64?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.